Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                      HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 5/8/16 09:30 AM
            2016 SI Valley League Championships - 5/5/16 to 5/7/16             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      Record: * 1:53.68     5/15/10 Mt Carmel                                  
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:55.78    1:54.85  
     1) Stipe, Carlie A 16              2) Smith, Cameron O 15            
     3) Thomson, Karina L 16            4) Gill, Dana M 15                
       28.60  1:01.48  1:29.04  1:54.85                                    
  2 Fallbrook High School  'A'                        2:06.91    2:05.62  
     1) Batty, Caitlyn E 17             2) Patterson, Jazmin              
     3) Draves, Sarah F 16              4) Peterson, Sierra               
       31.56  1:04.51  1:37.43  2:05.62                                    
  3 Valley Center  'A'                                2:14.28    2:12.64  
     1) Chiarello, Gabrielle            2) Morrison, Casia                
     3) Oreb, Arianna                   4) Zeller, Zoe                    
       35.17  1:12.82  1:45.06  2:12.64                                    
  4 Oceanside  'A'                                    2:14.10    2:14.27  
     1) Lorenz, Hailey                  2) Gleason, Brook                 
     3) Balch, Haley                    4) Silvas, Maya                   
       35.51  1:14.86  1:46.88  2:14.27                                    
  5 Escondido Charter-CA  'A'                         2:14.04    2:14.97  
     1) Zambito, Skylar                 2) Marlor, Ellie                  
     3) Chavez, Arantxa                 4) Thorogood, Tiyana              
       35.93  1:11.42  1:45.81  2:14.97                                    
  6 Ramona High School  'A'                           2:16.36    2:15.80  
     1) Mittman, Sophia M 16            2) McLoughlin, Megan F 17         
     3) Stewart, Trinity L 16           4) Flinn, Carney J 17             
     1:13.12           1:46.27  2:15.80                                    
B - Final
  7 Classical Academy - Varsity-SI  'B'               2:04.09    2:01.21  
     1) Vukovics, Alee H 17             2) Barker, Mikaila E 14           
     3) Hoff, Carly E 15                4) Rose, Emma                     
       30.52  1:04.39  1:32.24  2:01.21                                    
  8 Fallbrook High School  'B'                        2:22.07    2:20.64  
     1) Travers, Natalie                2) Vazzana, Gabby                 
     3) Richardson, Rena Marie          4) Diogo, Ally                    
       36.81  1:14.48  1:50.39  2:20.64                                    
  9 Valley Center  'B'                                2:28.37    2:21.87  
     1) Odeen, Hannah                   2) Simons, Kara                   
     3) Davis, Satya                    4) Parisi, Skye                   
       35.83  1:17.08  1:51.78  2:21.87                                    
 10 Ramona High School  'B'                           2:36.90    2:34.26  
     1) Hopper, Jade 16                 2) Goldstein, Samantha L 16       
     3) Utech, Shenen 15                4) Mittman, Sara R 14             
       44.12  1:21.88  1:59.60  2:34.26                                    
 11 Escondido Charter-CA  'B'                         2:33.59    2:36.46  
     1) Keester, Juliette               2) Stokely, Mary                  
     3) Garcia, Vanessa                 4) Miliate, Cassandra             
       41.70  1:21.82  2:05.19  2:36.46                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      Record: * 1:53.68     5/15/10 Mt Carmel                                  
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:55.73    1:55.78  
     1) Stipe, Carlie A 16              2) Smith, Cameron O 15            
     3) Thomson, Karina L 16            4) Gill, Dana M 15                
       28.54  1:06.39  1:29.03  1:55.78                                    
  2 Classical Academy - Varsity-SI  'B'                    NT    2:04.09  
     1) Vukovics, Alee H 17             2) Barker, Mikaila E 14           
     3) Hoff, Carly E 15                4) Rose, Emma                     
  3 Fallbrook High School  'A'                        2:07.66    2:06.91  
     1) Batty, Caitlyn E 17             2) Vazzana, Gabby                 
     3) Hearn, Ella                     4) Peterson, Sierra               
       32.03  1:07.88  1:38.31  2:06.91                                    
  4 Escondido Charter-CA  'A'                              NT    2:14.04  
     1) Zambito, Skylar                 2) Marlor, Ellie                  
     3) Chavez, Arantxa                 4) Thorogood, Tiyana              
       34.47  1:09.86  1:44.43  2:14.04                                    
  5 Oceanside  'A'                                    2:15.93    2:14.10  
     1) Lorenz, Hailey                  2) Gleason, Brook                 
     3) Balch, Haley                    4) Silvas, Maya                   
       35.81  1:14.21  1:45.41  2:14.10                                    
  6 Valley Center  'A'                                2:14.42    2:14.28  
     1) Chiarello, Gabrielle            2) Morrison, Casia                
     3) Oreb, Arianna                   4) Zeller, Zoe                    
       36.11  1:13.25  1:46.46  2:14.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ramona High School  'A'                           2:13.40    2:16.36  
     1) Mittman, Sophia M 16            2) McLoughlin, Megan F 17         
     3) Stewart, Trinity L 16           4) Flinn, Carney J 17             
       38.51  1:13.52  1:46.52  2:16.36                                    
  8 Fallbrook High School  'B'                        2:11.11    2:22.07  
     1) Dalton, Vanessa                 2) Prefontaine, Korin             
     3) Richardson, Eva Rose            4) Diogo, Ally                    
  9 Valley Center  'B'                                2:30.30    2:28.37  
     1) Odeen, Hannah                   2) Simons, Kara                   
     3) Davis, Satya                    4) Parisi, Skye                   
 10 Oceanside  'B'                                    2:31.18    2:32.29  
     1) Rozo, Nicole                    2) Silvas, Sierra                 
     3) Reyes, Valerie                  4) Paopao, Taesja                 
 11 Escondido Charter-CA  'B'                              NT    2:33.59  
     1) Keester, Juliette               2) Stokely, Mary                  
     3) Garcia, Vanessa                 4) Miliate, Cassandra             
 12 Ramona High School  'B'                                NT    2:36.90  
     1) Hopper, Jade 16                 2) Goldstein, Samantha L 16       
     3) Utech, Shenen 15                4) Melia, Cassie D 17             
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      Record: * 1:39.55     5/15/10 Mt Carmel                                  
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ramona High School  'A'                           1:50.26    1:46.69  
     1) Schwegler, Spencer L 18         2) McLoughlin, Kyle J 18          
     3) Powers, Jake R 17               4) White, Trevor W 16             
       27.92    57.88  1:24.18  1:46.69                                    
  2 Escondido Charter-CA  'A'                         1:47.36    1:47.06  
     1) Gates, Jeremy                   2) Boteler, Michael               
     3) Ruano, Nathan                   4) Marlor, Finley                 
       27.12    58.81  1:23.93  1:47.06                                    
  3 Fallbrook High School  'A'                        1:54.30    1:47.25  
     1) Harrison, Declan 17             2) Firooz, Aria M 15              
     3) Fast, Toby C 18                 4) Burkhart, Mason R 18           
       29.57    57.93  1:23.72  1:47.25                                    
  4 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:49.35    1:48.69  
     1) Baer, Caleb T 18                2) Molloy, Ian A 15               
     3) Nider, Alex                     4) Knowlton, Trevor               
       27.58    59.75  1:25.74  1:48.69                                    
  5 Valley Center  'A'                                1:49.74    1:50.69  
     1) Paiz, Jeremy A 15               2) Banner, Jacob                  
     3) Avila-McClure, Elijah           4) Flores, Christian              
       27.16  1:01.28  1:27.73  1:50.69                                    
  6 Oceanside  'A'                                    1:58.89    2:00.16  
     1) Delcambre, Trevor               2) Curtis, Caleb                  
     3) Rodriguez, Artemio              4) Diaz, Jonathan                 
       36.01  1:07.27  1:34.36  2:00.16                                    
B - Final
  7 Fallbrook High School  'B'                        2:00.53    1:53.66  
     1) Kuhn, Matthew                   2) Sammons-Trafford, Bryce        
     3) Brodak, John                    4) Vazzana, Anthony               
       29.02  1:01.82  1:28.21  1:53.66                                    
  8 Ramona High School  'B'                           2:01.44    1:59.52  
     1) Webster, Dawson A 15            2) Pradels, Jacob R 16            
     3) Thompson, Vincent C 14          4) Ferry, Joshua 16               
       28.63  1:00.02  1:35.22  1:59.52                                    
  9 Valley Center  'B'                                2:04.25    2:04.84  
     1) Coleman, Donald                 2) Trok, Jared                    
     3) VanCamp, Bryce                  4) Henderson, Johnathon           
       33.46  1:10.80  1:39.77  2:04.84                                    
 10 Classical Academy - Varsity-SI  'B'               2:07.47    2:07.21  
     1) Stuflick, Dylan                 2) Torbit, DJ                     
     3) Dent, Noah                      4) Dent, Isaac                    
       32.63  1:07.40  1:40.82  2:07.21                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      Record: * 1:39.55     5/15/10 Mt Carmel                                  
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Escondido Charter-CA  'A'                              NT    1:47.36  
     1) Gates, Jeremy                   2) Boteler, Michael               
     3) Ruano, Nathan                   4) Marlor, Finley                 
       59.51  1:24.31  1:47.48  1:47.36                                    
  2 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:50.21    1:49.35  
     1) Baer, Caleb T 18                2) Molloy, Ian A 15               
     3) Knowlton, Trevor                4) Nider, Alex                    
       27.36    59.84  1:26.00  1:49.35                                    
  3 Valley Center  'A'                                1:50.42    1:49.74  
     1) Paiz, Jeremy A 15               2) Banner, Jacob                  
     3) Avila-McClure, Elijah           4) Flores, Christian              
       27.53  1:00.43  1:26.70  1:49.74                                    
  4 Ramona High School  'A'                           1:48.90    1:50.26  
     1) Schwegler, Spencer L 18         2) McLoughlin, Kyle J 18          
     3) Powers, Jake R 17               4) White, Trevor W 16             
       29.25  1:00.56  1:27.15  1:50.26                                    
  5 Fallbrook High School  'A'                        1:50.63    1:54.30  
     1) Harrison, Declan 17             2) Maestas, Tiane                 
     3) Litvak, John                    4) Burkhart, Mason R 18           
       30.78  1:02.90  1:30.65  1:54.30                                    
  6 Oceanside  'A'                                    2:04.41    1:58.89  
     1) Delcambre, Trevor               2) Curtis, Caleb                  
     3) Rodriguez, Artemio              4) Diaz, Jonathan                 
       35.73  1:05.99  1:33.33  1:58.89                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fallbrook High School  'B'                        1:54.40    2:00.53  
     1) Baker, Jake 16                  2) Cain, Jacob                    
     3) Carner, Nathan                  4) Moran, David                   
       31.78  1:06.60  1:34.92  2:00.53                                    
  8 Ramona High School  'B'                                NT    2:01.44  
     1) Webster, Dawson A 15            2) Pradels, Jacob R 16            
     3) Thompson, Vincent C 14          4) Ferry, Joshua 16               
       29.50  1:01.61  1:33.88  2:01.44                                    
  9 Valley Center  'B'                                2:08.32    2:04.25  
     1) Coleman, Donald                 2) Trok, Jared                    
     3) VanCamp, Bryce                  4) Henderson, Johnathon           
       33.61  1:09.77  1:39.17  2:04.25                                    
 10 Classical Academy - Varsity-SI  'B'                    NT    2:07.47  
     1) Stuflick, Dylan                 2) Torbit, DJ                     
     3) Dent, Noah                      4) Dent, Isaac                    
       32.69  1:06.82  2:07.40  2:07.47                                    
 11 Escondido Charter-CA  'B'                              NT    2:20.02  
     1) Fisher, Jake                    2) Read, Tyler                    
     3) Chapman, Magnus                 4) Bartlett, Tyler                
       35.55  1:13.41  1:50.90  2:20.02                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 1:53.28     5/15/10 Dani Spence                                
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heimback, Jordann R       17 FALL                 2:06.03    1:59.56  
       27.03    57.00  1:28.18  1:59.56                                    
  2 Hoff, Carly E             15 CAHS-SI              2:06.30    2:00.31  
       27.67    58.00  1:29.17  2:00.31                                    
  3 Gates, Krista                Escondido Chartr-CA  2:08.36    2:07.34  
       28.70  1:00.42  1:34.00  2:07.34                                    
  4 Schwegler, Maddie M       15 RA                   2:15.55    2:09.69  
       29.00  1:01.52  1:36.02  2:09.69                                    
  5 Thorogood, Tiyana            Escondido Chartr-CA  2:16.20    2:17.29  
       30.93  1:06.17  1:42.04  2:17.29                                    
  6 Torbit, Kayla                CAHS-SI              2:19.71    2:21.44  
       31.92  1:07.99  1:44.84  2:21.44                                    
B - Final
  7 Peterson, Sierra             FALL                 2:22.90    2:20.04  
       31.50  1:06.69  1:43.60  2:20.04                                    
  8 Lorenz, Hailey               OHS                  2:19.90    2:22.50  
       33.10  1:09.33  1:46.20  2:22.50                                    
  9 Howell, Lauryn               OHS                  2:24.37    2:22.74  
       33.79  1:10.57  1:47.90  2:22.74                                    
 10 Scrape, Lauryn               FALL                 2:24.70    2:27.34  
       33.14  1:10.02  1:49.10  2:27.34                                    
 11 Peterson, Ambrea             CAHS-SI              2:27.20    2:30.17  
       34.05  1:13.82  1:53.20  2:30.17                                    
 12 Breda, Colette               CAHS-SI              2:27.20    2:32.62  
       32.70  1:10.68  1:51.88  2:32.62                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 1:53.28     5/15/10 Dani Spence                                
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heimback, Jordann R       17 FALL                 2:06.24    2:06.03  
       29.52  1:01.95  1:34.74  2:06.03                                    
  2 Hoff, Carly E             15 CAHS-SI              2:04.69    2:06.30  
       28.81  1:01.29  1:34.14  2:06.30                                    
  3 Gates, Krista                Escondido Chartr-CA       NT    2:08.36  
       29.66  1:02.08  1:35.67  2:08.36                                    
  4 Schwegler, Maddie M       15 RA                   2:12.13    2:15.55  
       31.29  1:05.96  1:41.03  2:15.55                                    
  5 Thorogood, Tiyana            Escondido Chartr-CA       NT    2:16.20  
       31.29  1:06.19  1:41.83  2:16.20                                    
  6 Torbit, Kayla                CAHS-SI              2:23.00    2:19.71  
       32.03  1:08.57  1:44.80  2:19.71                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lorenz, Hailey               OHS                  2:21.97    2:19.90  
       32.41  1:07.48  1:43.88  2:19.90                                    
  8 Peterson, Sierra             FALL                 2:20.99    2:22.90  
       31.08  1:07.12  1:44.92  2:22.90                                    
  9 Howell, Lauryn               OHS                  2:21.88    2:24.37  
       32.84  1:09.54  1:47.78  2:24.37                                    
 10 Scrape, Lauryn               FALL                 2:30.75    2:24.70  
       32.80  1:09.94  1:48.19  2:24.70                                    
 11 Peterson, Ambrea             CAHS-SI              2:39.76    2:27.20  
       31.43  1:09.50  1:50.01  2:27.20                                    
 11 Breda, Colette               CAHS-SI              2:35.86    2:27.20  
       31.08  1:06.80  1:46.32  2:27.20                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Flinn, Carney J           17 RA                   2:22.62    2:27.43  
       33.55  1:11.26  1:50.06  2:27.43                                    
 14 Dodd, Katelynn M          16 RA                   2:29.06    2:33.69  
       34.16  1:13.51  1:53.86  2:33.69                                    
-------------------------------------------------------------------------
 15 Travers, Natalie             FALL                 2:33.35    2:34.34  
       34.62  1:13.98  1:54.55  2:34.34                                    
 16 Fetrow, Averi                Escondido Chartr-CA       NT    2:35.96  
       33.60  1:14.06  1:57.03  2:35.96                                    
 17 Ford, Miranda                VCHS                 2:31.30    2:36.87  
       34.73  1:13.63  1:54.99  2:36.87                                    
 18 Silvas, Sierra               OHS                  2:32.67    2:37.10  
       35.15  1:16.92  1:58.54  2:37.10                                    
 19 Zambito, Skylar              Escondido Chartr-CA       NT    2:38.40  
       33.87  1:15.23  1:57.76  2:38.40                                    
 20 Tisch, Sierra                VCHS                 2:25.00    2:43.42  
       36.51  1:18.88  2:02.58  2:43.42                                    
 21 Santana, Amber               VCHS                 2:41.20    2:43.60  
       35.36  1:17.10  2:00.94  2:43.60                                    
 22 Hopper, Jade              16 RA                   2:55.89    2:51.86  
       38.46  1:20.99  2:06.32  2:51.86                                    
 23 Franko, Alice                VCHS                 2:55.63    2:55.82  
     1:24.56  2:55.82                                                      
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 1:46.03     5/10/08 Riley Bylund                               
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fast, Toby C              18 FALL                 1:54.77    1:50.15  
       26.22    54.43  1:22.73  1:50.15                                    
  2 Molloy, Ian A             15 CAHS-SI              1:53.70    1:51.07  
       25.80    54.03  1:22.72  1:51.07                                    
  3 White, Trevor W           16 RA                   1:54.29    1:51.34  
       25.81    54.48  1:23.67  1:51.34                                    
  4 Bridgeman, Chris             FALL                 2:00.20    1:54.77  
       25.84    54.84  1:24.98  1:54.77                                    
  5 Kuhn, Matthew                FALL                 1:57.81    1:58.47  
       27.80    57.80  1:28.67  1:58.47                                    
  6 Baer, Tim C               17 CAHS-SI              1:59.37    1:58.82  
       27.60    57.99  1:29.27  1:58.82                                    
B - Final
  7 Vazzana, Anthony             FALL                 2:02.99    2:00.55  
       27.96    58.25  1:29.29  2:00.55                                    
  8 Henderson, Johnathon         VCHS                 2:06.75    2:01.95  
       28.74    59.46  1:31.26  2:01.95                                    
  9 Unwin, Nathan                CAHS-SI              2:10.67    2:09.81  
       30.26  1:03.32  1:36.87  2:09.81                                    
 10 Coleman, Donald              VCHS                 2:12.37    2:12.14  
       29.57  1:03.07  2:12.14                                             
 11 Delcambre, Trevor            OHS                  2:16.09    2:14.14  
       30.93  1:04.56  1:39.53  2:14.14                                    
 12 Savedra, Isaiah              VCHS                 2:18.10    2:21.37  
       29.54  1:04.64  1:42.35  2:21.37                                    
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 1:46.03     5/10/08 Riley Bylund                               
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Molloy, Ian A             15 CAHS-SI              1:51.47    1:53.70  
       26.48    55.42  1:24.61  1:53.70                                    
  2 White, Trevor W           16 RA                   1:50.44    1:54.29  
       25.95    54.86  1:24.82  1:54.29                                    
  3 Fast, Toby C              18 FALL                 1:51.66    1:54.77  
       26.04    55.80  1:25.57  1:54.77                                    
  4 Kuhn, Matthew                FALL                 1:58.19    1:57.81  
       26.60    56.74  1:27.47  1:57.81                                    
  5 Baer, Tim C               17 CAHS-SI              2:00.69    1:59.37  
       28.32    59.07  1:30.53  1:59.37                                    
  6 Bridgeman, Chris             FALL                 1:58.84    2:00.20  
       26.45    56.47  1:28.35  2:00.20                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Vazzana, Anthony             FALL                 2:02.15    2:02.99  
       28.63    58.73  1:30.88  2:02.99                                    
  8 Henderson, Johnathon         VCHS                 2:04.16    2:06.75  
       28.48  1:00.04  1:33.92  2:06.75                                    
  9 Unwin, Nathan                CAHS-SI              2:13.51    2:10.67  
       28.92  1:02.80  1:36.67  2:10.67                                    
 10 Coleman, Donald              VCHS                 2:16.68    2:12.37  
     1:02.17  2:12.37                                                      
 11 Delcambre, Trevor            OHS                  2:24.41    2:16.09  
       29.73  1:03.70  1:40.24  2:16.09                                    
 12 Savedra, Isaiah              VCHS                 2:22.44    2:18.10  
       29.63  1:03.38  1:40.43  2:18.10                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Read, Tyler                  Escondido Chartr-CA       NT    2:19.00  
       30.35  1:04.77  1:42.02  2:19.00                                    
 14 Thompson, Vincent C       14 RA                   2:15.21    2:22.04  
       30.24  1:07.14  1:44.36  2:22.04                                    
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lovgren, Jeremy              OHS                  2:31.83    2:25.45  
       33.06  1:10.66  1:49.80  2:25.45                                    
 16 Walter, Kiale                CAHS-SI              2:32.80    2:26.08  
       32.80  1:10.11  1:49.93  2:26.08                                    
 17 Laventure, Dylan             VCHS                 2:30.00    2:28.05  
       31.41  1:08.45  1:49.11  2:28.05                                    
 18 Douglas, Christopher         OHS                  2:26.56    2:28.75  
       32.73  1:10.67  1:51.44  2:28.75                                    
 19 Ferry, Joshua             16 RA                   2:21.96    2:29.90  
       30.10  1:05.75  1:47.36  2:29.90                                    
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
      Record: * 2:08.36     5/25/10 Nicole Parmenter                           
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dowden, Taylor F          17 FALL                 2:19.00    2:17.28  
       28.68  1:04.56  1:44.17  2:17.28                                    
  2 Barker, Mikaila E         14 CAHS-SI              2:21.73    2:21.23  
       29.53  1:06.04  1:47.13  2:21.23                                    
  3 Smith, Cameron O          15 CAHS-SI              2:24.12    2:22.81  
       30.68  1:09.19  1:49.38  2:22.81                                    
  4 Aviotti, Michelle C       14 CAHS-SI              2:27.14    2:27.64  
       31.69  1:09.63  1:54.59  2:27.64                                    
  5 Vukovics, Olivia             CAHS-SI              2:37.28    2:36.35  
       33.43  1:14.17  2:00.07  2:36.35                                    
  6 Draves, Sarah F           16 FALL                 2:39.19    2:39.66  
       33.39  1:14.75  2:02.63  2:39.66                                    
B - Final
  7 Marlor, Ellie                Escondido Chartr-CA  2:39.30    2:37.08  
       34.51  1:13.42  1:58.86  2:37.08                                    
  8 Vazzana, Gabby               FALL                 2:41.81    2:42.85  
       34.54  1:16.56  2:04.69  2:42.85                                    
  9 Stewart, Trinity L        16 RA                   2:42.67    2:48.10  
       33.98  1:19.47  2:08.83  2:48.10                                    
 10 Davis, Satya                 VCHS                 3:04.17    2:51.40  
       37.31  1:20.05  2:11.10  2:51.40                                    
 11 Montgomery, ZZ a          17 FALL                 2:55.88    2:55.29  
       35.07           2:13.34  2:55.29                                    
 -- Chiarello, Gabrielle         VCHS                 2:52.99         DQ  
              1:31.67       DQ                                             
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
      Record: * 2:08.36     5/25/10 Nicole Parmenter                           
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dowden, Taylor F          17 FALL                 2:19.01    2:19.00  
       30.12  1:05.92  1:46.25  2:19.00                                    
  2 Barker, Mikaila E         14 CAHS-SI              2:24.13    2:21.73  
       29.81  1:06.07  1:47.52  2:21.73                                    
  3 Smith, Cameron O          15 CAHS-SI              2:23.22    2:24.12  
       31.11  1:09.63  1:49.38  2:24.12                                    
  4 Aviotti, Michelle C       14 CAHS-SI              2:32.40    2:27.14  
       31.70  1:09.30  1:53.67  2:27.14                                    
  5 Vukovics, Olivia             CAHS-SI              2:34.95    2:37.28  
       33.12  1:14.73  2:00.51  2:37.28                                    
  6 Draves, Sarah F           16 FALL                 2:37.52    2:39.19  
       33.35  1:15.69  2:01.20  2:39.19                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Marlor, Ellie                Escondido Chartr-CA       NT    2:39.30  
       35.61  1:14.71  2:02.67  2:39.30                                    
  8 Vazzana, Gabby               FALL                 2:42.52    2:41.81  
       35.57  1:18.99  2:05.03  2:41.81                                    
  9 Stewart, Trinity L        16 RA                   2:39.75    2:42.67  
       33.76  1:18.63  2:05.51  2:42.67                                    
 10 Odeen, Hannah                VCHS                 2:47.98    2:47.62  
       35.80  1:17.04  2:07.39  2:47.62                                    
 11 Chiarello, Gabrielle         VCHS                 2:24.69    2:52.99  
       37.41  1:19.13  2:09.98  2:52.99                                    
 12 Montgomery, ZZ a          17 FALL                 2:42.48    2:55.88  
       37.43  1:21.00  2:13.72  2:55.88                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Utech, Shenen             15 RA                   2:54.31    2:59.55  
       39.59  1:24.51  2:19.56  2:59.55                                    
 14 Davis, Satya                 VCHS                 2:57.60    3:04.17  
       37.77  2:19.60  3:04.17                                             
-------------------------------------------------------------------------
 15 Cummings, Kalee              Escondido Chartr-CA       NT    3:04.82  
       37.82  1:25.10  2:21.87  3:04.82                                    
 16 Callahan, Carlie             OHS                  3:05.10    3:07.31  
       41.89  1:30.75  3:07.31                                             
 17 Mathews, Tierra              VCHS                 3:23.35    3:11.03  
       42.89  1:34.36  2:27.86  3:11.03                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
      Record: * 1:53.51     5/17/14 Garret Glaudini                            
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Baer, Caleb T             18 CAHS-SI              2:05.55    2:01.12  
       26.53    57.67  1:33.93  2:01.12                                    
  2 Gates, Jeremy                Escondido Chartr-CA  2:10.20    2:01.97  
       26.61    56.87  1:34.11  2:01.97                                    
  3 Smedley, Caleb               FALL                 2:16.03    2:12.81  
       27.09    59.82  1:43.36  2:12.81                                    
  4 Norfolk, Chase               FALL                 2:21.49    2:13.11  
       27.16  1:00.35  1:43.32  2:13.11                                    
  5 Powers, Jake R            17 RA                   2:15.71    2:17.25  
       27.54  1:02.15  1:46.27  2:17.25                                    
  6 Ruano, Nathan                Escondido Chartr-CA  2:20.07    2:23.52  
              1:03.03  1:48.35  2:23.52                                    
B - Final
  7 Firooz, Aria M            15 FALL                 2:24.51    2:15.83  
       28.31  1:03.49  1:44.34  2:15.83                                    
  8 Boteler, Michael             Escondido Chartr-CA  2:30.94    2:27.78  
       29.51  1:08.70  1:51.48  2:27.78                                    
  9 Stuflick, Dylan              CAHS-SI              2:28.63    2:29.52  
       30.94  1:08.39  1:56.13  2:29.52                                    
 10 Galloway, Jason P         14 RA                   2:41.31    2:39.74  
       37.25  1:19.98  2:06.43  2:39.74                                    
 11 Stewart, Drake C          15 RA                   2:43.88    2:40.06  
       34.96  1:14.61  2:04.33  2:40.06                                    
 12 Cruz, Jose                   OHS                  2:41.05    2:43.46  
       34.07  1:19.67  2:07.14  2:43.46                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
      Record: * 1:53.51     5/17/14 Garret Glaudini                            
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baer, Caleb T             18 CAHS-SI              2:04.74    2:05.55  
       27.19    59.90  1:36.34  2:05.55                                    
  2 Gates, Jeremy                Escondido Chartr-CA       NT    2:10.20  
       27.70    59.59  1:38.38  2:10.20                                    
  3 Powers, Jake R            17 RA                   2:22.05    2:15.71  
       28.03  1:01.70  1:45.71  2:15.71                                    
  4 Smedley, Caleb               FALL                 2:20.02    2:16.03  
       28.31  1:02.03  1:45.09  2:16.03                                    
  5 Litvak, John                 FALL                 2:20.12    2:17.09  
       28.91  1:04.48  1:45.02  2:17.09                                    
  6 Ruano, Nathan                Escondido Chartr-CA       NT    2:20.07  
       27.64  1:01.99  1:48.44  2:20.07                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Norfolk, Chase               FALL                 2:20.45    2:21.49  
       29.31  1:03.96  1:49.33  2:21.49                                    
  8 Firooz, Aria M            15 FALL                 2:25.53    2:24.51  
       30.00  1:07.22  1:50.43  2:24.51                                    
  9 Stuflick, Dylan              CAHS-SI              2:31.76    2:28.63  
       31.58  1:08.72  1:55.92  2:28.63                                    
 10 Boteler, Michael             Escondido Chartr-CA       NT    2:30.94  
     1:12.95  2:30.94                                                      
 11 Schaner, Jared               VCHS                 2:35.03    2:35.97  
       33.25  1:12.77  1:59.20  2:35.97                                    
 12 Cruz, Jose                   OHS                  2:43.18    2:41.05  
       33.23  1:18.78  2:05.53  2:41.05                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Galloway, Jason P         14 RA                   2:41.09    2:41.31  
       37.38  1:19.39  2:04.77  2:41.31                                    
 14 Stewart, Drake C          15 RA                   2:49.59    2:43.88  
       35.98  1:14.28  2:05.18  2:43.88                                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Ottewell, Michail            OHS                  2:43.86         DQ  
       32.92  1:18.37  2:07.76       DQ                                    
 -- Calbert, Mason               VCHS                 3:00.00         DQ  
     1:17.84  2:07.05       DQ                                             
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 23.76     5/11/11 Annabel Tomes                                
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johnson, Madalyn             FALL                   25.90      25.48  
  2 Thomson, Karina L         16 CAHS-SI                25.67      25.50  
  3 Gill, Dana M              15 CAHS-SI                25.65      26.05  
  4 Morrison, Casia              VCHS                   27.11      26.45  
  5 Balch, Haley                 OHS                    27.14      27.06  
  6 Szakara, Katie B          18 RA                     27.98      27.67  
B - Final
  7 Zeller, Zoe                  VCHS                   28.06      27.48  
  8 Silvas, Maya                 OHS                    28.34      28.10  
  9 Oreb, Arianna                VCHS                   29.17      28.27  
 10 McLoughlin, Megan F       17 RA                     29.21      28.44  
 11 Pressley, Lauren             CAHS-SI                29.15      28.78  
 12 Rose, Faith                  CAHS-SI                29.09      29.13  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 23.76     5/11/11 Annabel Tomes                                
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gill, Dana M              15 CAHS-SI                25.65      25.65  
  2 Thomson, Karina L         16 CAHS-SI                26.01      25.67  
  3 Johnson, Madalyn             FALL                   26.09      25.90  
  4 Morrison, Casia              VCHS                   27.21      27.11  
  5 Balch, Haley                 OHS                    27.02      27.14  
  6 Szakara, Katie B          18 RA                     27.29      27.98  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Zeller, Zoe                  VCHS                   28.79      28.06  
  8 Silvas, Maya                 OHS                    28.13      28.34  
  9 Donoghue, Kendra             FALL                   28.70      28.45  
 10 Rose, Faith                  CAHS-SI                29.66      29.09  
 11 Pressley, Lauren             CAHS-SI                   NT      29.15  
 12 Oreb, Arianna                VCHS                   28.62      29.17  
-------------------------------------------------------------------------
 13 McLoughlin, Megan F       17 RA                     28.42      29.21  
 14 Dalton, Zoa                  OHS                    29.50      29.37  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Goldstein, Samantha L     16 RA                     28.63      29.62  
 16 Diogo, Ally                  FALL                   29.78      30.36  
 17 Perkins, Haley               Escondido Chartr-CA       NT      30.71  
 18 Paopao, Taesja               OHS                    31.29      30.91  
 19 Ramli, Jaylene               Escondido Chartr-CA       NT      31.20  
 20 Parisi, Skye                 VCHS                   31.30      31.35  
 21 Menconi, Michelle            Escondido Chartr-CA       NT      33.03  
 22 Mittman, Sara R           14 RA                     35.26      33.09  
 23 Keester, Juliette            Escondido Chartr-CA       NT      34.59  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 21.36     5/14/10 Reid McCallum                                
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Blackburn, Ethan W        17 RA                     23.42      22.20  
  2 Flores, Christian            VCHS                   23.33      23.12  
  3 Avila-McClure, Elijah        VCHS                   23.34      23.31  
  4 Nider, Alex                  CAHS-SI                23.39      23.32  
  5 Burkhart, Mason R         18 FALL                   23.68      23.58  
  6 Jameson, Greg                FALL                   23.58      23.61  
B - Final
  7 Powell, Brandon S         18 RA                     23.78      22.89  
  8 Wallace, Spencer             FALL                   24.66      23.25  
  9 Marlor, Finley               Escondido Chartr-CA    23.78      23.45  
 10 Stipe, Colin A            16 CAHS-SI                24.27      24.32  
 11 Pradels, Jacob R          16 RA                     24.99      24.85  
 12 Reynolds, Matthew            CAHS-SI                25.47      26.19  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 21.36     5/14/10 Reid McCallum                                
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Christian            VCHS                   23.39      23.33  
  2 Avila-McClure, Elijah        VCHS                   22.98      23.34  
  3 Nider, Alex                  CAHS-SI                23.29      23.39  
  4 Blackburn, Ethan W        17 RA                     22.64      23.42  
  5 Jameson, Greg                FALL                   24.71      23.58  
  6 Burkhart, Mason R         18 FALL                   24.10      23.68  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Powell, Brandon S         18 RA                     23.13      23.78  
  7 Marlor, Finley               Escondido Chartr-CA       NT      23.78  
  9 Stipe, Colin A            16 CAHS-SI                24.40      24.27  
 10 Wallace, Spencer             FALL                   23.60      24.66  
 11 Pradels, Jacob R          16 RA                     24.88      24.99  
 12 Reynolds, Matthew            CAHS-SI                25.90      25.47  
-------------------------------------------------------------------------
 13 McLoughlin, Kyle J        18 RA                     24.81      25.60  
 14 Diaz, Jonathan               OHS                    25.76      25.77  
-------------------------------------------------------------------------
 15 VanCamp, Bryce               VCHS                   25.86      25.84  
 16 Savedra, Isaiah              VCHS                   30.33      26.16  
 17 Gillum, Reilly               OHS                    26.20      26.54  
 18 Dent, Isaac                  CAHS-SI                   NT      26.56  
 19 Fisher, Jake                 Escondido Chartr-CA       NT      27.93  
 20 Bartlett, Tyler              Escondido Chartr-CA       NT      29.61  
 21 Torres, Victor               Escondido Chartr-CA       NT      30.45  
 22 Arrazola, Gonzalo            OHS                    30.87      31.28  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
      Record: * 472.20                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mittman, Sophia M         16 RA                    183.00     177.75  
  2 Gallegos, Jessica         17 RA                    175.70     172.25  
  3 Reiling, Shannon          17 RA                    171.85     168.45  
  4 Johnson, Amelia              FALL                  171.60     166.30  
  5 Sherman, Kelsey           17 RA                    162.85     155.05  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
      Record: * 514.90                                                         
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maestas, Tiane               FALL                  199.05     173.75  
  2 Webb, Dylan               17 RA                    164.25     171.65  
  3 Muse, Cole                17 RA                    178.15     168.50  
  4 Smith, Cooper             15 RA                    179.00     166.80  
  5 Smith, Andrei                FALL                  166.05     157.35  
  6 McKinnon, Jacob              FALL                  196.25     139.40  
  7 Wallace, Matthew          17 RA                    107.75     128.00  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Record: * 56.09     5/15/10 Nicole Parmenter                             
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Thomson, Karina L         16 CAHS-SI              1:02.28    1:00.64  
       28.15  1:00.64                                                      
  2 Heimback, Jordann R       17 FALL                 1:04.62    1:01.00  
       28.85  1:01.00                                                      
  3 Barker, Mikaila E         14 CAHS-SI              1:04.08    1:04.44  
       29.94  1:04.44                                                      
  4 Patterson, Jazmin            FALL                 1:11.22    1:09.41  
       31.86  1:09.41                                                      
  5 Batty, Caitlyn E          17 FALL                 1:12.57    1:12.06  
       31.81  1:12.06                                                      
  6 Stewart, Trinity L        16 RA                   1:13.88    1:14.67  
       34.65  1:14.67                                                      
B - Final
  7 Torbit, Kayla                CAHS-SI              1:14.33    1:12.29  
  8 Oreb, Arianna                VCHS                 1:17.67    1:12.35  
  9 Richardson, Rena Marie       FALL                 1:25.17    1:20.46  
 10 Peterson, Ambrea             CAHS-SI              1:26.67    1:20.69  
 11 Howell, Lauryn               OHS                  1:26.34    1:26.02  
 12 Chavez, Arantxa              Escondido Chartr-CA  1:27.34    1:28.67  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Record: * 56.09     5/15/10 Nicole Parmenter                             
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomson, Karina L         16 CAHS-SI              1:00.63    1:02.28  
       28.93  1:02.28                                                      
  2 Barker, Mikaila E         14 CAHS-SI              1:05.14    1:04.08  
       29.96  1:04.08                                                      
  3 Heimback, Jordann R       17 FALL                 1:02.13    1:04.62  
       30.28  1:04.62                                                      
  4 Patterson, Jazmin            FALL                 1:08.11    1:11.22  
       31.41  1:11.22                                                      
  5 Batty, Caitlyn E          17 FALL                 1:11.34    1:12.57  
       32.22  1:12.57                                                      
  6 Stewart, Trinity L        16 RA                   1:13.22    1:13.88  
       33.18  1:13.88                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Torbit, Kayla                CAHS-SI              1:14.97    1:14.33  
       34.51  1:14.33                                                      
  8 Oreb, Arianna                VCHS                 1:12.94    1:17.67  
       34.57  1:17.67                                                      
  9 Cummings, Kalee              Escondido Chartr-CA       NT    1:24.73  
       37.21  1:24.73                                                      
 10 Richardson, Rena Marie       FALL                 1:24.62    1:25.17  
       40.12  1:25.17                                                      
 11 Howell, Lauryn               OHS                  1:25.09    1:26.34  
       37.59  1:26.34                                                      
 12 Peterson, Ambrea             CAHS-SI              1:27.17    1:26.67  
       39.53  1:26.67                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chavez, Arantxa              Escondido Chartr-CA       NT    1:27.34  
       36.65  1:27.34                                                      
 14 Tisch, Sierra                VCHS                 1:25.90    1:33.24  
       42.58  1:33.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Utech, Shenen             15 RA                   1:21.13    1:34.70  
       41.39  1:34.70                                                      
 16 Bucalo, Daniela              OHS                  1:37.89    1:36.02  
       43.24  1:36.02                                                      
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Record: * 52.43     5/12/00 Ryan Crosby                                  
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Powell, Brandon S         18 RA                     54.70      51.89* 
       24.13    51.89                                                      
  2 Paiz, Jeremy A            15 VCHS                   56.85      55.44  
       25.83    55.44                                                      
  3 Nider, Alex                  CAHS-SI                58.27      58.26  
       26.35    58.26                                                      
  4 Ruano, Nathan                Escondido Chartr-CA    58.00      58.76  
       27.43    58.76                                                      
  5 Brodak, John                 FALL                 1:02.94      59.46  
       26.66    59.46                                                      
  6 Powers, Jake R            17 RA                   1:01.22    1:00.45  
       28.34  1:00.45                                                      
B - Final
  7 Carner, Nathan               FALL                 1:04.58    1:02.24  
       28.08  1:02.24                                                      
  8 Rodriguez, Artemio           OHS                  1:03.66    1:03.73  
       28.66  1:03.73                                                      
  9 Sammons-Trafford, Bryce      FALL                 1:10.34    1:07.82  
       29.52  1:07.82                                                      
 10 Laventure, Dylan             VCHS                 1:12.55    1:11.53  
       32.64  1:11.53                                                      
 11 Dent, Noah                   CAHS-SI              1:13.94    1:16.56  
       32.52  1:16.56                                                      
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Record: * 52.43     5/12/00 Ryan Crosby                                  
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Powell, Brandon S         18 RA                     52.17      54.70  
       25.67    54.70                                                      
  2 Paiz, Jeremy A            15 VCHS                   54.93      56.85  
       26.62    56.85                                                      
  3 Ruano, Nathan                Escondido Chartr-CA       NT      58.00  
       27.80    58.00                                                      
  4 Nider, Alex                  CAHS-SI                59.04      58.27  
       15.16    58.27                                                      
  5 Powers, Jake R            17 RA                   1:01.10    1:01.22  
       28.63  1:01.22                                                      
  6 Brodak, John                 FALL                 1:02.81    1:02.94  
       27.92  1:02.94                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rodriguez, Artemio           OHS                  1:04.78    1:03.66  
       29.49  1:03.66                                                      
  8 Carner, Nathan               FALL                 1:04.24    1:04.58  
       28.72  1:04.58                                                      
  9 Sammons-Trafford, Bryce      FALL                      NT    1:10.34  
       31.27  1:10.34                                                      
 10 Laventure, Dylan             VCHS                 1:15.00    1:12.55  
       31.70  1:12.55                                                      
 11 Dent, Noah                   CAHS-SI              1:17.36    1:13.94  
       32.08  1:13.94                                                      
 12 Litvak, John                 FALL                 1:04.65    1:31.39  
       30.77  1:31.39                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 -- Chapman, Magnus              Escondido Chartr-CA       NT         DQ  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 52.20     5/11/11 Annabel Tomes                                
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stipe, Carlie A           16 CAHS-SI                54.35      53.88  
       25.40    53.88                                                      
  2 Young, Ariana M           18 FALL                   56.17      55.31  
       26.34    55.31                                                      
  3 Johnson, Madalyn             FALL                 1:00.05      58.52  
       27.87    58.52                                                      
  4 Schwegler, Maddie M       15 RA                   1:02.46    1:00.33  
       28.83  1:00.33                                                      
  5 Balch, Haley                 OHS                  1:01.43    1:00.66  
       28.45  1:00.66                                                      
  6 Szakara, Katie B          18 RA                   1:01.97    1:02.05  
       29.55  1:02.05                                                      
B - Final
  7 Rose, Emma                   CAHS-SI              1:03.84    1:03.80  
       30.94  1:03.80                                                      
  8 Peterson, Sierra             FALL                 1:05.56    1:03.89  
       30.63  1:03.89                                                      
  9 Silvas, Maya                 OHS                  1:05.28    1:05.60  
       30.66  1:05.60                                                      
 10 Vukovics, Olivia             CAHS-SI              1:05.11    1:05.75  
       31.01  1:05.75                                                      
 11 Scrape, Lauryn               FALL                 1:07.05    1:06.37  
       32.10  1:06.37                                                      
 12 Silvas, Sierra               OHS                  1:09.17    1:08.38  
       33.32  1:08.38                                                      
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 52.20     5/11/11 Annabel Tomes                                
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stipe, Carlie A           16 CAHS-SI                54.90      54.35  
       25.49    54.35                                                      
  2 Young, Ariana M           18 FALL                   55.66      56.17  
       26.69    56.17                                                      
  3 Johnson, Madalyn             FALL                   58.67    1:00.05  
       28.17  1:00.05                                                      
  4 Balch, Haley                 OHS                  1:00.75    1:01.43  
       28.64  1:01.43                                                      
  5 Szakara, Katie B          18 RA                   1:01.48    1:01.97  
       29.97  1:01.97                                                      
  6 Schwegler, Maddie M       15 RA                   1:00.89    1:02.46  
       29.71  1:02.46                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rose, Emma                   CAHS-SI              1:03.89    1:03.84  
       29.81  1:03.84                                                      
  8 Vukovics, Olivia             CAHS-SI              1:05.05    1:05.11  
       31.18  1:05.11                                                      
  9 Silvas, Maya                 OHS                  1:02.83    1:05.28  
       31.76  1:05.28                                                      
 10 Peterson, Sierra             FALL                 1:04.04    1:05.56  
       31.11  1:05.56                                                      
 11 Scrape, Lauryn               FALL                 1:06.08    1:07.05  
       32.46  1:07.05                                                      
 12 Silvas, Sierra               OHS                  1:09.85    1:09.17  
       34.15  1:09.17                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ramli, Jaylene               Escondido Chartr-CA       NT    1:10.25  
       32.17  1:10.25                                                      
 14 Fetrow, Averi                Escondido Chartr-CA       NT    1:11.17  
       33.89  1:11.17                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Pillsbury, Abby              CAHS-SI              1:13.45    1:12.11  
       33.34  1:12.11                                                      
 16 Simons, Kara                 VCHS                 1:14.98    1:13.23  
       34.72  1:13.23                                                      
 17 Perkins, Haley               Escondido Chartr-CA       NT    1:13.36  
       35.37  1:13.36                                                      
 18 Parisi, Skye                 VCHS                 1:12.71    1:14.50  
       36.72  1:14.50                                                      
 19 Tuttle, Emily                VCHS                 1:21.63    1:16.27  
       36.26  1:16.27                                                      
 20 Moore, Reese                 VCHS                 1:20.00    1:16.89  
       36.40  1:16.89                                                      
 21 Melia, Cassie D           17 RA                   1:17.97    1:18.79  
       37.17  1:18.79                                                      
 22 Keester, Diana               Escondido Chartr-CA       NT    1:18.93  
       36.44  1:18.93                                                      
 23 Cobian, Kayla             14 RA                   1:21.75    1:21.12  
       38.56  1:21.12                                                      
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 47.09      5/9/15 Robert Guerra                                
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Blackburn, Ethan W        17 RA                     52.46      49.54  
       23.03    49.54                                                      
  2 Curnow, Tanner L          16 FALL                   52.56      51.50  
       24.88    51.50                                                      
  3 Knowlton, Trevor             CAHS-SI                52.39      51.59  
       24.85    51.59                                                      
  4 Marlor, Finley               Escondido Chartr-CA    51.65      51.72  
       24.39    51.72                                                      
  5 Jameson, Greg                FALL                   53.01      52.11  
       24.38    52.11                                                      
  6 Avila-McClure, Elijah        VCHS                   52.93      52.26  
       25.03    52.26                                                      
B - Final
  7 Wallace, Spencer             FALL                   55.33      51.78  
       24.51    51.78                                                      
  8 Flores, Christian            VCHS                   53.69      52.27  
       25.02    52.27                                                      
  9 Webster, Dawson A         15 RA                     53.74      53.66  
       25.37    53.66                                                      
 10 Stipe, Colin A            16 CAHS-SI                54.47      54.76  
       26.38    54.76                                                      
 11 Moran, David                 FALL                   55.45      55.74  
       26.62    55.74                                                      
 12 Baer, Tim C               17 CAHS-SI                55.63      55.89  
       27.91    55.89                                                      
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 47.09      5/9/15 Robert Guerra                                
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Marlor, Finley               Escondido Chartr-CA       NT      51.65  
       24.41    51.65                                                      
  2 Knowlton, Trevor             CAHS-SI                54.34      52.39  
       24.97    52.39                                                      
  3 Blackburn, Ethan W        17 RA                     50.48      52.46  
       24.53    52.46                                                      
  4 Curnow, Tanner L          16 FALL                   54.61      52.56  
       25.39    52.56                                                      
  5 Avila-McClure, Elijah        VCHS                   52.60      52.93  
       26.13    52.93                                                      
  6 Jameson, Greg                FALL                   53.27      53.01  
       24.92    53.01                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Flores, Christian            VCHS                   52.84      53.69  
       25.50    53.69                                                      
  8 Webster, Dawson A         15 RA                     53.91      53.74  
       25.53    53.74                                                      
  9 Stipe, Colin A            16 CAHS-SI                54.21      54.47  
       26.21    54.47                                                      
 10 Wallace, Spencer             FALL                   53.99      55.33  
       25.94    55.33                                                      
 11 Moran, David                 FALL                   57.61      55.45  
       26.62    55.45                                                      
 12 Baer, Tim C               17 CAHS-SI                55.51      55.63  
       27.12    55.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Curtis, Caleb                OHS                    55.48      56.09  
       26.67    56.09                                                      
 14 Gillum, Reilly               OHS                    58.53      58.07  
       27.96    58.07                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ottewell, Michail            OHS                    59.54      59.89  
       28.31    59.89                                                      
 16 Trok, Jared                  VCHS                 1:01.95    1:00.14  
       28.03  1:00.14                                                      
 17 VanCamp, Bryce               VCHS                   59.90    1:00.93  
       29.71  1:00.93                                                      
 18 Reynolds, Matthew            CAHS-SI              1:01.20    1:00.96  
       29.31  1:00.96                                                      
 19 Ferry, Joshua             16 RA                   1:03.75    1:04.16  
       29.31  1:04.16                                                      
 20 Bartlett, Tyler              Escondido Chartr-CA       NT    1:09.80  
       32.86  1:09.80                                                      
 21 Burrill, Gabe             15 RA                   1:24.45    1:16.72  
       34.50  1:16.72                                                      
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 4:56.48     5/15/04 Mary-Beth Francis                          
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hoff, Carly E             15 CAHS-SI              5:36.82    5:31.74  
       30.13  1:03.93  1:38.40  2:12.79  2:46.72  3:20.30  3:53.71  4:27.39
     5:00.00  5:31.74                                                      
  2 Gates, Krista                Escondido Chartr-CA  5:36.54    5:34.15  
       30.10  1:04.00  1:38.42  2:13.05  2:47.08  3:20.59  3:54.51  4:28.13
     5:01.80  5:34.15                                                      
  3 Vukovics, Alee H          17 CAHS-SI              5:56.22    5:52.14  
       30.09  1:03.95  1:38.89  2:14.48  2:50.46  3:27.26  4:03.84  4:40.18
     5:16.85  5:52.14                                                      
  4 Aviotti, Michelle C       14 CAHS-SI              5:55.41    5:59.00  
       31.43  1:07.66  1:44.33  2:21.01  2:58.23  3:34.77  4:11.81  4:49.31
     5:24.68  5:59.00                                                      
  5 Thorogood, Tiyana            Escondido Chartr-CA  6:10.68    6:14.60  
       33.02  1:09.61  1:47.01  2:24.73  3:03.15  3:41.44  4:19.83  4:59.84
     5:38.38  6:14.60                                                      
  6 Draves, Sarah F           16 FALL                 6:20.00    6:17.30  
       33.42  1:10.83  1:48.64  2:26.74  3:05.43  3:44.31  4:23.20  5:02.68
     5:40.53  6:17.30                                                      
B - Final
  7 Lorenz, Hailey               OHS                  6:30.57    6:26.35  
       33.20  1:10.06  1:48.62  2:27.63  3:07.48  3:47.37  4:27.66  5:07.90
     5:48.55  6:26.35                                                      
  8 Flinn, Carney J           17 RA                   6:31.17    6:27.18  
       34.01  1:12.34  1:51.97  2:31.74  3:11.78  3:51.50  4:30.89  5:10.22
     5:49.45  6:27.18                                                      
  9 Zeller, Zoe                  VCHS                 6:28.10    6:32.25  
       33.86  1:11.69  1:51.63  2:32.09  3:12.82  3:52.53  4:32.63  5:14.85
     5:55.68  6:32.25                                                      
 10 Pressley, Lauren             CAHS-SI              6:33.65    6:33.93  
       34.32  1:12.57  1:52.56  2:33.16  3:13.53  3:54.54  4:35.14  5:16.73
     5:57.54  6:33.93                                                      
 11 Richardson, Rena Marie       FALL                 6:55.25    6:46.28  
       35.24  1:15.43  1:56.45  2:37.28  3:18.60  4:00.35  4:43.52  5:24.09
     6:08.39  6:46.28                                                      
 12 Bashara, Emily               FALL                 6:49.67    6:49.01  
       34.15  1:12.80  1:52.60  2:33.58  3:15.03  3:58.06  4:41.24  5:25.33
     6:08.50  6:49.01                                                      
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 4:56.48     5/15/04 Mary-Beth Francis                          
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gates, Krista                Escondido Chartr-CA       NT    5:36.54  
       30.53  1:04.51  1:39.01  2:12.98  2:47.04  3:21.48  3:55.87  4:30.31
     5:04.21  5:36.54                                                      
  2 Hoff, Carly E             15 CAHS-SI              5:35.83    5:36.82  
       30.60  1:05.05  1:39.53  2:14.03  2:48.54  3:23.04  3:57.16  4:31.64
     5:05.58  5:36.82                                                      
  3 Hearn, Ella                  FALL                 5:53.70    5:53.04  
       30.18  1:04.31  1:39.58  2:15.53  2:51.35  3:28.15  4:05.27  4:42.33
     5:18.98  5:53.04                                                      
  4 Aviotti, Michelle C       14 CAHS-SI              6:03.01    5:55.41  
       31.98  1:07.04  1:42.88  2:19.35  2:55.74  3:32.84  4:08.66  4:44.98
     5:20.84  5:55.41                                                      
  5 Vukovics, Alee H          17 CAHS-SI              5:50.04    5:56.22  
       30.89  1:05.65  1:41.40  2:16.98  2:53.32  3:29.63  4:06.69  4:44.07
     5:21.12  5:56.22                                                      
  6 Thorogood, Tiyana            Escondido Chartr-CA       NT    6:10.68  
       32.67  1:09.79  1:47.17  2:24.61  3:02.85  3:41.02  4:19.73  4:58.64
     5:34.95  6:10.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Draves, Sarah F           16 FALL                 6:04.19    6:20.00  
       33.27  1:10.48  1:47.40  2:24.93  3:03.69  3:42.52  4:21.81  5:01.52
     5:41.16  6:20.00                                                      
  8 Zeller, Zoe                  VCHS                 6:41.03    6:28.10  
       32.96  1:09.91  1:48.47  2:27.70  3:08.74  3:49.74  4:30.70  5:11.62
     5:51.42  6:28.10                                                      
  9 Lorenz, Hailey               OHS                  6:27.83    6:30.57  
       34.33  1:12.22  1:50.66  2:30.53  3:10.60  3:50.55  4:30.68  5:11.12
     5:51.73  6:30.57                                                      
 10 Flinn, Carney J           17 RA                   6:22.73    6:31.17  
       34.50  1:14.05  1:54.04  2:33.93  3:13.63  3:53.76  4:34.00  5:13.93
     5:53.44  6:31.17                                                      
 11 Pressley, Lauren             CAHS-SI              6:34.27    6:33.65  
       35.29  1:14.50  1:54.34  2:35.06  3:16.06  3:57.09  4:38.00  5:18.00
     5:57.68  6:33.65                                                      
 12 Bashara, Emily               FALL                 6:44.53    6:49.67  
       35.28  1:14.37  1:55.22  2:36.56  3:18.55  4:00.50  4:43.11  5:25.65
     6:08.80  6:49.67                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Richardson, Rena Marie       FALL                 6:54.94    6:55.25  
       37.36  1:18.49  2:00.20  2:42.46  3:25.20  4:07.23  4:48.88  5:31.50
     6:14.90  6:55.25                                                      
 14 Ford, Miranda                VCHS                 6:50.40    6:59.60  
       35.03  1:14.36  1:55.63  2:38.27  3:21.66  4:05.61  4:49.56  5:33.04
     6:16.88  6:59.60                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Davis, Satya                 VCHS                 6:53.31    7:00.42  
       35.20  1:15.72  1:57.83  2:41.12  3:25.07  4:08.46  4:52.09  5:35.69
     6:18.93  7:00.42                                                      
 16 Garcia, Vanessa              Escondido Chartr-CA       NT    7:10.60  
       34.53  1:15.36  2:00.48  2:45.78  3:30.11  4:15.05  4:59.74  5:44.82
     6:30.73  7:10.60                                                      
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 4:42.78     5/15/10 Jonathan Kotow                             
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Baer, Caleb T             18 CAHS-SI              4:59.45    4:54.87  
       26.23    55.40  1:25.47  1:56.18  2:26.68  2:56.54  3:26.40  3:56.24
     4:25.94  4:54.87                                                      
  2 Gates, Jeremy                Escondido Chartr-CA  5:08.18    4:59.09  
       26.31    55.71  1:25.85  1:56.27  2:26.75  2:57.13  3:27.66  3:58.61
     4:29.06  4:59.09                                                      
  3 Fast, Toby C              18 FALL                 5:02.58    5:00.21  
       26.64    56.38  1:26.93  1:57.68  2:28.57  2:59.50  3:30.80  4:01.21
     4:31.60  5:00.21                                                      
  4 White, Trevor W           16 RA                   5:14.33    5:07.16  
       26.43    55.92  1:26.31  1:57.25  2:28.33  2:59.87  3:31.62  4:03.59
     4:35.62  5:07.16                                                      
  5 Harrison, Declan          17 FALL                 5:14.08    5:11.35  
       26.68    56.23  1:27.14  1:58.57  2:30.21  3:02.27  3:34.54  4:07.52
     4:39.73  5:11.35                                                      
  6 Schwegler, Spencer L      18 RA                   5:26.63    5:20.06  
       26.29    56.31  1:28.31  2:01.51  2:35.14  3:08.19  3:41.39  4:14.38
     4:47.75  5:20.06                                                      
B - Final
  7 Bridgeman, Chris             FALL                 5:30.44    5:15.20  
       27.12    57.58  1:29.00  2:00.89  2:33.50  3:05.53  3:38.01  4:11.66
     4:44.67  5:15.20                                                      
  8 Henderson, Johnathon         VCHS                 5:45.96    5:34.98  
       29.13  1:00.17  1:33.12  2:07.33  2:41.77  3:17.00  3:51.44  4:26.28
     5:01.72  5:34.98                                                      
  9 Thompson, Vincent C       14 RA                   6:15.96    6:07.43  
       30.25  1:06.16  1:42.94  2:21.87  2:59.26  3:36.89  4:14.87  4:53.38
     5:30.90  6:07.43                                                      
 10 Torbit, DJ                   CAHS-SI              6:00.53    6:11.25  
       31.17  1:07.57  1:45.83  2:24.12  3:01.54  3:40.30  4:18.93  4:57.60
     5:36.24  6:11.25                                                      
 11 Banner, Jacob                VCHS                 6:12.64    6:18.47  
       32.96  1:10.78  1:49.47  2:28.79  3:08.07  3:47.85  4:27.52  5:06.44
     5:45.31  6:18.47                                                      
 12 Dent, Noah                   CAHS-SI              6:34.85    6:55.78  
       33.51  1:11.33  1:52.26           4:03.46                    6:15.31
     6:55.78                                                               
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Record: * 4:42.78     5/15/10 Jonathan Kotow                             
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Baer, Caleb T             18 CAHS-SI              4:59.69    4:59.45  
       26.88    56.52  1:26.67  1:56.98  2:27.27  2:57.51  3:28.29  3:59.08
     4:29.50  4:59.45                                                      
  2 Fast, Toby C              18 FALL                 4:59.42    5:02.58  
       26.90    57.18  1:28.40  1:59.44  2:30.33  3:01.15  3:32.32  4:02.38
     4:32.72  5:02.58                                                      
  3 Gates, Jeremy                Escondido Chartr-CA       NT    5:08.18  
       26.42    56.42  1:27.04  1:58.44  2:30.46  3:02.00  3:34.14  4:06.04
     4:38.09  5:08.18                                                      
  4 Harrison, Declan          17 FALL                 5:17.40    5:14.08  
       27.63    58.62  1:30.35  2:02.60  2:35.24  3:07.69  3:40.23  4:12.70
     4:44.68  5:14.08                                                      
  5 White, Trevor W           16 RA                   5:04.75    5:14.33  
       27.97    59.06  1:30.89  2:03.12  2:35.89  3:08.57  3:40.93  4:12.92
     4:44.84  5:14.33                                                      
  6 Schwegler, Spencer L      18 RA                   5:14.47    5:26.63  
       26.72    57.35  1:29.99  2:03.67  2:36.85  3:10.49  3:44.34  4:18.32
     4:53.06  5:26.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bridgeman, Chris             FALL                 5:32.47    5:30.44  
       28.96  1:00.80  1:33.55  2:07.76  2:42.09  3:16.19  3:50.40  4:24.26
     4:58.07  5:30.44                                                      
  8 Henderson, Johnathon         VCHS                 5:32.81    5:45.96  
       30.68  1:04.01  1:38.70  2:14.44  2:50.48  3:27.14  4:02.84  4:37.67
     5:11.65  5:45.96                                                      
  9 Torbit, DJ                   CAHS-SI              6:21.35    6:00.53  
       30.50  1:05.37  1:42.31  2:20.53  2:58.07  3:34.90  4:12.05  4:49.72
     5:26.25  6:00.53                                                      
 10 Schaner, Jared               VCHS                 6:15.00    6:12.45  
     1:07.94  1:44.98  2:23.17  3:01.70  3:40.03  4:19.16  4:58.74  5:38.01
     6:12.45                                                               
 11 Banner, Jacob                VCHS                 5:56.53    6:12.64  
       32.70  1:10.10  1:48.28  2:27.50  3:06.78  3:46.59  4:26.40  5:04.80
     5:41.43  6:12.64                                                      
 12 Thompson, Vincent C       14 RA                   6:12.14    6:15.96  
       30.84  1:08.03  1:45.77  2:24.43  3:03.84  3:42.85  4:21.27  5:00.51
     5:39.49  6:15.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dent, Noah                   CAHS-SI              7:00.90    6:34.85  
       32.50  1:10.40  1:50.61  2:32.20  3:14.01  3:54.21  4:35.11  5:15.84
     6:34.85                                                               
 14 Walter, Kiale                CAHS-SI              7:00.82    6:47.73  
       34.09  1:52.86  2:35.30  3:18.50  4:01.02  4:43.04  6:10.32  6:47.73
-------------------------------------------------------------------------
 15 Martin, Austen T          14 RA                   7:35.19    7:28.73  
       36.02  1:19.14  2:03.30  2:49.28  3:35.72  4:21.05  5:07.72  5:55.00
     6:43.49  7:28.73                                                      
 -- Kuhn, Matthew                FALL                 5:15.39         DQ  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 1:41.95     5/15/04 Valley Center                              
                         F.Davies, A. Pope, A. Morales, B. O'Shaughnessy   
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fallbrook High School  'A'                        1:44.77    1:42.85  
     1) Dowden, Taylor F 17             2) Young, Ariana M 18             
     3) Johnson, Madalyn                4) Heimback, Jordann R 17         
       25.40    51.24  1:17.38  1:42.85                                    
  2 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:53.15    1:51.02  
     1) Barker, Mikaila E 14            2) Pressley, Lauren               
     3) Vukovics, Olivia                4) Smith, Cameron O 15            
       26.24    54.72  1:23.70  1:51.02                                    
  3 Valley Center  'A'                                1:55.66    1:53.30  
     1) Zeller, Zoe                     2) Odeen, Hannah                  
     3) Oreb, Arianna                   4) Morrison, Casia                
       28.55    57.41  1:26.08  1:53.30                                    
  4 Escondido Charter-CA  'A'                         1:55.79    1:54.67  
     1) Ramli, Jaylene                  2) Fetrow, Averi                  
     3) Marlor, Ellie                   4) Gates, Krista                  
       30.45  1:00.58  1:27.62  1:54.67                                    
  5 Ramona High School  'A'                           1:57.39    1:55.32  
     1) Schwegler, Maddie M 15          2) McLoughlin, Megan F 17         
     3) Goldstein, Samantha L 16        4) Szakara, Katie B 18            
       28.66    57.39  1:26.91  1:55.32                                    
  6 Oceanside  'A'                                    1:58.23    1:56.55  
     1) Lorenz, Hailey                  2) Howell, Lauryn                 
     3) Silvas, Maya                    4) Balch, Haley                   
       31.28  1:00.90  1:29.03  1:56.55                                    
B - Final
  7 Fallbrook High School  'B'                        2:08.35    2:03.32  
     1) Kroger, Katrina                 2) Travers, Natalie               
     3) Richardson, Eva Rose            4) Main, Danielle                 
       28.08    59.40  1:31.09  2:03.32                                    
  8 Escondido Charter-CA  'B'                         2:10.26    2:09.85  
     1) Menconi, Michelle               2) Chavez, Arantxa                
     3) Stokely, Mary                   4) Miliate, Cassandra             
       33.83  1:05.67  1:37.62  2:09.85                                    
  9 Ramona High School  'B'                           2:13.23    2:10.27  
     1) Utech, Shenen 15                2) Mittman, Sara R 14             
     3) Hopper, Jade 16                 4) Mittman, Sophia M 16           
       30.65  1:04.21  1:39.87  2:10.27                                    
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 1:41.95     5/15/04 Valley Center                              
                         F.Davies, A. Pope, A. Morales, B. O'Shaughnessy   
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fallbrook High School  'A'                        1:46.60    1:44.77  
     1) Dowden, Taylor F 17             2) Young, Ariana M 18             
     3) Johnson, Madalyn                4) Heimback, Jordann R 17         
       25.69    52.06  1:19.02  1:44.77                                    
  2 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:46.12    1:53.15  
     1) Barker, Mikaila E 14            2) Pressley, Lauren               
     3) Vukovics, Olivia                4) Smith, Cameron O 15            
       26.56    55.73  1:24.90  1:53.15                                    
  3 Valley Center  'A'                                1:54.95    1:55.66  
     1) Zeller, Zoe                     2) Odeen, Hannah                  
     3) Oreb, Arianna                   4) Morrison, Casia                
       32.63    58.12  1:27.44  1:55.66                                    
  4 Escondido Charter-CA  'A'                              NT    1:55.79  
     1) Ramli, Jaylene                  2) Fetrow, Averi                  
     3) Marlor, Ellie                   4) Gates, Krista                  
       30.62  1:00.96  1:27.83  1:55.79                                    
  5 Ramona High School  'A'                           1:56.54    1:57.39  
     1) Schwegler, Maddie M 15          2) McLoughlin, Megan F 17         
     3) Goldstein, Samantha L 16        4) Szakara, Katie B 18            
       28.78    58.55  1:28.57  1:57.39                                    
  6 Oceanside  'A'                                    1:57.13    1:58.23  
     1) Lorenz, Hailey                  2) Howell, Lauryn                 
     3) Silvas, Maya                    4) Balch, Haley                   
     1:01.87  1:30.22  1:58.23                                             
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fallbrook High School  'B'                        2:07.42    2:08.35  
     1) Dalton, Vanessa                 2) Van Hearn, Summer              
     3) Richardson, Eva Rose            4) Main, Danielle                 
       31.28  1:04.48  1:36.46  2:08.35                                    
  8 Escondido Charter-CA  'B'                              NT    2:10.26  
     1) Menconi, Michelle               2) Chavez, Arantxa                
     3) Stokely, Mary                   4) Miliate, Cassandra             
       33.59  1:05.69  1:38.75  2:10.26                                    
  9 Valley Center  'B'                                2:12.11    2:11.29  
     1) Chiarello, Gabrielle            2) Santana, Amber                 
     3) Ford, Miranda                   4) Mathews, Tierra                
       31.67  1:03.74  1:37.57  2:11.29                                    
 10 Oceanside  'B'                                    2:12.91    2:12.15  
     1) Gleason, Brook                  2) Paopao, Taesja                 
     3) Weckerle, Camryn                4) Fagan, Taylor                  
       34.93  1:06.47  1:38.38  2:12.15                                    
 11 Ramona High School  'B'                                NT    2:13.23  
     1) Utech, Shenen 15                2) Melia, Cassie D 17             
     3) Mittman, Sara R 14              4) Mittman, Sophia M 16           
       31.43  1:08.78  1:43.44  2:13.23                                    
 -- Classical Academy - Varsity-SI  'B'                    NT         DQ  
     1) Torbit, Kayla                   2) Pillsbury, Abby                
     3) Rose, Faith                     4) Aviotti, Michelle C 14         
       30.23    59.83  1:36.21       DQ                                    
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 1:29.66      5/9/15 Fallbrook                                  
                         R. Guerra, C.Carpenter, V. Haywood, E. Foli       
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Valley Center  'A'                                1:33.97    1:32.82  
     1) Avila-McClure, Elijah           2) VanCamp, Bryce                 
     3) Flores, Christian               4) Paiz, Jeremy A 15              
       23.35    47.28  1:10.41  1:32.82                                    
  2 Ramona High School  'A'                           1:36.80    1:33.54  
     1) Powell, Brandon S 18            2) McLoughlin, Kyle J 18          
     3) Pradels, Jacob R 16             4) Blackburn, Ethan W 17          
       22.88    47.01  1:11.33  1:33.54                                    
  3 Fallbrook High School  'A'                        1:35.36    1:33.91  
     1) Burkhart, Mason R 18            2) Wallace, Spencer               
     3) Smedley, Caleb                  4) Jameson, Greg                  
       23.31    46.40  1:10.89  1:33.91                                    
  4 Escondido Charter-CA  'A'                         1:35.56    1:34.49  
     1) Gates, Jeremy                   2) Boteler, Michael               
     3) Ruano, Nathan                   4) Marlor, Finley                 
       23.75    48.07  1:10.90  1:34.49                                    
  5 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:41.06    1:40.94  
     1) Baer, Tim C 17                  2) Unwin, Nathan                  
     3) Reynolds, Matthew               4) Stipe, Colin A 16              
       25.12    50.44  1:16.09  1:40.94                                    
  6 Oceanside  'A'                                    1:43.82    1:44.13  
     1) Gillum, Reilly                  2) Curtis, Caleb                  
     3) Rodriguez, Artemio              4) Diaz, Jonathan                 
       25.51    50.72  1:17.60  1:44.13                                    
B - Final
  7 Fallbrook High School  'B'                        1:41.49    1:36.53  
     1) Curnow, Tanner L 16             2) Brodak, John                   
     3) Firooz, Aria M 15               4) McKinnon, Jacob                
       23.94    51.03  1:11.81  1:36.53                                    
  8 Valley Center  'B'                                1:52.30    1:49.56  
     1) Xu, Jacky                       2) Laventure, Dylan               
     3) Coleman, Donald                 4) Banner, Jacob                  
       27.44    55.37  1:21.99  1:49.56                                    
  9 Oceanside  'B'                                    2:00.02    1:58.54  
     1) Cruz, Jose                      2) Lovgren, Jeremy                
     3) Arrazola, Gonzalo               4) Douglas, Christopher           
       28.39  1:00.31  1:31.11  1:58.54                                    
 -- Ramona High School  'B'                           2:00.68         DQ  
     1) Martin, Austen T 14             2) Galloway, Jason P 14           
     3) Burrill, Gabe 15                4) Stewart, Drake C 15            
       32.46  1:02.03  1:32.94       DQ                                    
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 1:29.66      5/9/15 Fallbrook                                  
                         R. Guerra, C.Carpenter, V. Haywood, E. Foli       
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Valley Center  'A'                                1:37.63    1:33.97  
     1) Avila-McClure, Elijah           2) VanCamp, Bryce                 
     3) Flores, Christian               4) Paiz, Jeremy A 15              
       23.18    47.58  1:10.97  1:33.97                                    
  2 Fallbrook High School  'A'                        1:36.12    1:35.36  
     1) Curnow, Tanner L 16             2) Wallace, Spencer               
     3) Jameson, Greg                   4) Burkhart, Mason R 18           
       24.56    49.08  1:12.33  1:35.36                                    
  3 Escondido Charter-CA  'A'                              NT    1:35.56  
     1) Gates, Jeremy                   2) Boteler, Michael               
     3) Ruano, Nathan                   4) Marlor, Finley                 
       23.89    48.96  1:11.92  1:35.56                                    
  4 Ramona High School  'A'                           1:35.43    1:36.80  
     1) Powell, Brandon S 18            2) McLoughlin, Kyle J 18          
     3) Pradels, Jacob R 16             4) Blackburn, Ethan W 17          
       24.12    48.57  1:13.43  1:36.80                                    
  5 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               1:37.25    1:41.06  
     1) Baer, Tim C 17                  2) Unwin, Nathan                  
     3) Reynolds, Matthew               4) Stipe, Colin A 16              
       25.84    51.63  1:16.86  1:41.06                                    
  6 Fallbrook High School  'B'                        1:38.68    1:41.49  
     1) Moran, David                    2) McKinnon, Jacob                
     3) Firooz, Aria M 15               4) Brodak, John                   
       26.40    52.15  1:17.44  1:41.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
  7 Oceanside  'A'                                    1:43.49    1:43.82  
     1) Gillum, Reilly                  2) Curtis, Caleb                  
     3) Rodriguez, Artemio              4) Diaz, Jonathan                 
       26.42    52.92  1:18.50  1:43.82                                    
  8 Valley Center  'B'                                1:47.46    1:52.30  
     1) Xu, Jacky                       2) Coleman, Donald                
     3) Schaner, Jared                  4) Banner, Jacob                  
       32.80    56.75  1:24.24  1:52.30                                    
  9 Oceanside  'B'                                    2:02.88    2:00.02  
     1) Cruz, Jose                      2) Lovgren, Jeremy                
     3) Arrazola, Gonzalo               4) Douglas, Christopher           
       35.18  1:05.73  1:32.47  2:00.02                                    
 10 Ramona High School  'B'                                NT    2:00.68  
     1) Martin, Austen T 14             2) Galloway, Jason P 14           
     3) Burrill, Gabe 15                4) Stewart, Drake C 15            
       33.69  1:01.98  1:34.33  2:00.68                                    
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Record: * 57.06     5/10/08 Nicole Parmenter                             
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stipe, Carlie A           16 CAHS-SI              1:02.06    1:00.72  
       28.95  1:00.72                                                      
  2 Young, Ariana M           18 FALL                 1:03.82    1:02.64  
       30.50  1:02.64                                                      
  3 Vukovics, Alee H          17 CAHS-SI              1:11.97    1:06.11  
       32.29  1:06.11                                                      
  4 Batty, Caitlyn E          17 FALL                 1:09.60    1:09.21  
       33.03  1:09.21                                                      
  5 Dalton, Zoa                  OHS                  1:16.74    1:15.36  
       35.68  1:15.36                                                      
  6 Chiarello, Gabrielle         VCHS                 1:19.07    1:17.88  
B - Final
  7 Zambito, Skylar              Escondido Chartr-CA  1:21.48    1:17.55  
  8 Pillsbury, Abby              CAHS-SI              1:20.71    1:17.96  
       36.86  1:17.96                                                      
  9 Montgomery, ZZ a          17 FALL                 1:22.88    1:18.16  
       37.90  1:18.16                                                      
 10 Odeen, Hannah                VCHS                 1:21.83    1:18.31  
       37.04  1:18.31                                                      
 11 Mittman, Sophia M         16 RA                   1:23.86    1:22.55  
       40.09  1:22.55                                                      
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Record: * 57.06     5/10/08 Nicole Parmenter                             
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stipe, Carlie A           16 CAHS-SI              1:01.26    1:02.06  
       29.93  1:02.06                                                      
  2 Young, Ariana M           18 FALL                 1:01.04    1:03.82  
       30.83  1:03.82                                                      
  3 Batty, Caitlyn E          17 FALL                 1:08.86    1:09.60  
       33.59  1:09.60                                                      
  4 Vukovics, Alee H          17 CAHS-SI              1:10.36    1:11.97  
       34.77  1:11.97                                                      
  5 Dalton, Zoa                  OHS                  1:18.04    1:16.74  
     1:16.67  1:16.74                                                      
  6 Chiarello, Gabrielle         VCHS                 1:18.77    1:19.07  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pillsbury, Abby              CAHS-SI              1:26.48    1:20.71  
       38.85  1:20.71                                                      
  8 Zambito, Skylar              Escondido Chartr-CA       NT    1:21.48  
       38.72  1:21.48                                                      
  9 Odeen, Hannah                VCHS                 1:25.67    1:21.83  
       39.11  1:21.83                                                      
 10 Dodd, Katelynn M          16 RA                   1:21.18    1:22.54  
       39.52  1:22.54                                                      
 11 Montgomery, ZZ a          17 FALL                 1:15.70    1:22.88  
       39.42  1:22.88                                                      
 12 Mittman, Sophia M         16 RA                   1:22.37    1:23.86  
       40.91  1:23.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rozo, Nicole                 OHS                  1:25.09    1:24.90  
       41.76  1:24.90                                                      
 14 Fagan, Taylor                OHS                  1:28.31    1:27.70  
       42.35  1:27.70                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Paopao, Taesja               OHS                  1:28.63    1:27.77  
 16 Franko, Alice                VCHS                 1:27.53    1:28.67  
       44.81  1:28.67                                                      
 17 Moore, Reese                 VCHS                 1:48.69    1:34.67  
     1:43.42  1:34.67                                                      
 18 Mittman, Sara R           14 RA                   1:40.66    1:35.37  
       44.56  1:35.37                                                      
 19 Keester, Juliette            Escondido Chartr-CA       NT    1:36.45  
     1:37.03  1:36.45                                                      
 20 Hopper, Jade              16 RA                   1:34.14    1:37.94  
 21 Keester, Diana               Escondido Chartr-CA       NT    1:38.54  
     1:38.91  1:38.54                                                      
 -- Rose, Faith                  CAHS-SI                   NT         DQ  
     1:45.86                                                               
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Record: * 53.54     5/15/10 Anton Razamav                                
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Molloy, Ian A             15 CAHS-SI                58.62      57.28  
       28.13    57.28                                                      
  2 Paiz, Jeremy A            15 VCHS                   58.96      57.39  
       28.56    57.39                                                      
  3 Harrison, Declan          17 FALL                 1:02.78      58.48  
       28.31    58.48                                                      
  4 Schwegler, Spencer L      18 RA                   1:03.16    1:00.42  
       28.96  1:00.42                                                      
  5 Knowlton, Trevor             CAHS-SI              1:00.66    1:00.52  
       29.78  1:00.52                                                      
  6 Webster, Dawson A         15 RA                   1:03.86    1:03.76  
       30.36  1:03.76                                                      
B - Final
  7 Norfolk, Chase               FALL                 1:04.54    1:01.31  
       29.82  1:01.31                                                      
  8 Smedley, Caleb               FALL                 1:06.54    1:05.29  
       31.06  1:05.29                                                      
  9 Stuflick, Dylan              CAHS-SI              1:09.80    1:09.93  
       34.40  1:09.93                                                      
 10 Coleman, Donald              VCHS                 1:16.15    1:13.99  
       34.63  1:13.99                                                      
 11 Delcambre, Trevor            OHS                  1:15.85    1:18.07  
       37.81  1:18.07                                                      
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Record: * 53.54     5/15/10 Anton Razamav                                
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Molloy, Ian A             15 CAHS-SI                59.33      58.62  
       29.12    58.62                                                      
  2 Paiz, Jeremy A            15 VCHS                   58.91      58.96  
       28.44    58.96                                                      
  3 Knowlton, Trevor             CAHS-SI              1:00.54    1:00.66  
       29.61  1:00.66                                                      
  4 Harrison, Declan          17 FALL                 1:00.37    1:02.78  
       29.69  1:02.78                                                      
  5 Schwegler, Spencer L      18 RA                   1:01.28    1:03.16  
       30.45  1:03.16                                                      
  6 Webster, Dawson A         15 RA                   1:05.86    1:03.86  
       30.47  1:03.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Norfolk, Chase               FALL                 1:04.65    1:04.54  
       31.03  1:04.54                                                      
  8 Smedley, Caleb               FALL                 1:03.87    1:06.54  
       31.31  1:06.54                                                      
  9 Stuflick, Dylan              CAHS-SI              1:11.93    1:09.80  
       34.45  1:09.80                                                      
 10 Baker, Jake               16 FALL                 1:16.11    1:12.22  
       34.33  1:12.22                                                      
 11 Delcambre, Trevor            OHS                  1:16.95    1:15.85  
       36.87  1:15.85                                                      
 12 Coleman, Donald              VCHS                 1:13.15    1:16.15  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Diaz, Jonathan               OHS                  1:16.04    1:16.64  
       36.99  1:16.64                                                      
 14 Xu, Jacky                    VCHS                 1:19.25    1:19.65  
-------------------------------------------------------------------------
 15 Arrazola, Gonzalo            OHS                  1:19.97    1:20.46  
 16 Fisher, Jake                 Escondido Chartr-CA       NT    1:21.23  
 17 Martin, Austen T          14 RA                   1:25.60    1:34.70  
       42.04  1:34.70                                                      
 18 Torres, Victor               Escondido Chartr-CA       NT    1:39.54  
       45.48  1:39.54                                                      
 19 Burrill, Gabe             15 RA                        NT    1:39.85  
       47.79  1:39.85                                                      
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Record: * 1:06.64     5/10/08 Caite Benson                               
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dowden, Taylor F          17 FALL                 1:11.93    1:09.31  
       32.50  1:09.31                                                      
  2 Patterson, Jazmin            FALL                 1:14.07    1:12.11  
       33.36  1:12.11                                                      
  3 Smith, Cameron O          15 CAHS-SI              1:14.97    1:14.03  
       34.80  1:14.03                                                      
  4 Gill, Dana M              15 CAHS-SI              1:14.18    1:16.26  
       35.18  1:16.26                                                      
  5 McLoughlin, Megan F       17 RA                   1:20.55    1:17.82  
       35.23  1:17.82                                                      
  6 Marlor, Ellie                Escondido Chartr-CA  1:18.29    1:17.85  
       36.38  1:17.85                                                      
B - Final
  7 Morrison, Casia              VCHS                 1:21.35    1:18.21  
       36.59  1:18.21                                                      
  8 Prefontaine, Korin           FALL                 1:27.05    1:23.59  
       38.87  1:23.59                                                      
  9 Vazzana, Gabby               FALL                 1:22.74    1:24.11  
       39.33  1:24.11                                                      
 10 Rose, Emma                   CAHS-SI              1:24.08    1:24.48  
       40.08  1:24.48                                                      
 11 Gleason, Brook               OHS                  1:26.41    1:26.26  
       40.97  1:26.26                                                      
 12 Stokely, Mary                Escondido Chartr-CA  1:27.71    1:27.67  
       41.63  1:27.67                                                      
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Record: * 1:06.64     5/10/08 Caite Benson                               
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dowden, Taylor F          17 FALL                 1:10.79    1:11.93  
  2 Patterson, Jazmin            FALL                 1:13.23    1:14.07  
       34.60  1:14.07                                                      
  3 Gill, Dana M              15 CAHS-SI              1:15.04    1:14.18  
       34.79  1:14.18                                                      
  4 Smith, Cameron O          15 CAHS-SI              1:12.61    1:14.97  
       35.06  1:14.97                                                      
  5 Marlor, Ellie                Escondido Chartr-CA       NT    1:18.29  
       36.18  1:18.29                                                      
  6 McLoughlin, Megan F       17 RA                   1:21.87    1:20.55  
       37.36  1:20.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Morrison, Casia              VCHS                 1:15.50    1:21.35  
       37.38  1:21.35                                                      
  8 Vazzana, Gabby               FALL                 1:21.67    1:22.74  
       38.70  1:22.74                                                      
  9 Rose, Emma                   CAHS-SI              1:22.00    1:24.08  
       39.16  1:24.08                                                      
 10 Gleason, Brook               OHS                  1:24.24    1:26.41  
       41.13  1:26.41                                                      
 11 Prefontaine, Korin           FALL                 1:22.49    1:27.05  
       40.65  1:27.05                                                      
 12 Stokely, Mary                Escondido Chartr-CA       NT    1:27.71  
       41.16  1:27.71                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Goldstein, Samantha L     16 RA                   1:28.11    1:27.94  
       41.84  1:27.94                                                      
 14 Breda, Colette               CAHS-SI              1:24.37    1:28.34  
       40.27  1:28.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Simons, Kara                 VCHS                 1:33.56    1:32.94  
       43.93  1:32.94                                                      
 16 Mathews, Tierra              VCHS                 1:33.78    1:37.62  
       46.70  1:37.62                                                      
 17 Reyes, Valerie               OHS                  1:43.10    1:38.58  
       46.63  1:38.58                                                      
 18 Manjur, Joya                 VCHS                 1:50.28    1:40.09  
       44.12  1:40.09                                                      
 19 Callahan, Carlie             OHS                  1:35.42    1:41.22  
       48.12  1:41.22                                                      
 20 Cobian, Kayla             14 RA                   1:51.73    1:47.49  
       50.37  1:47.49                                                      
 21 Melia, Cassie D           17 RA                        NT    1:54.58  
       50.79  1:54.58                                                      
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Record: * 59.21     5/17/14 Carlo Silva                                  
    Name                     Age School               Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Firooz, Aria M            15 FALL                 1:09.79    1:07.29  
       31.47  1:07.29                                                      
  2 McLoughlin, Kyle J        18 RA                   1:11.40    1:07.48  
       30.97  1:07.48                                                      
  3 Curtis, Caleb                OHS                  1:08.40    1:07.69  
       31.57  1:07.69                                                      
  4 Pradels, Jacob R          16 RA                   1:11.51    1:09.63  
       32.25  1:09.63                                                      
  5 Maestas, Tiane               FALL                 1:11.80    1:10.88  
       32.91  1:10.88                                                      
  6 Boteler, Michael             Escondido Chartr-CA  1:11.60    1:12.91  
       32.36  1:12.91                                                      
B - Final
  7 Cain, Jacob                  FALL                 1:16.20    1:12.91  
       33.78  1:12.91                                                      
  8 Banner, Jacob                VCHS                 1:12.10    1:13.90  
       34.79  1:13.90                                                      
  9 Unwin, Nathan                CAHS-SI              1:18.56    1:17.89  
       35.83  1:17.89                                                      
 10 Vazzana, Anthony             FALL                 1:16.37    1:18.34  
       36.05  1:18.34                                                      
 11 Torbit, DJ                   CAHS-SI              1:17.99    1:20.05  
       36.42  1:20.05                                                      
 12 Dent, Isaac                  CAHS-SI              1:19.64    1:20.74  
       36.20  1:20.74                                                      
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Record: * 59.21     5/17/14 Carlo Silva                                  
    Name                     Age School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Caleb                OHS                  1:09.60    1:08.40  
       31.08  1:08.40                                                      
  2 Firooz, Aria M            15 FALL                 1:09.83    1:09.79  
       32.11  1:09.79                                                      
  3 McLoughlin, Kyle J        18 RA                   1:09.57    1:11.40  
       32.94  1:11.40                                                      
  4 Pradels, Jacob R          16 RA                   1:10.24    1:11.51  
       33.26  1:11.51                                                      
  5 Boteler, Michael             Escondido Chartr-CA       NT    1:11.60  
       32.31  1:11.60                                                      
  6 Maestas, Tiane               FALL                 1:11.60    1:11.80  
       33.42  1:11.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Banner, Jacob                VCHS                 1:13.79    1:12.10  
       33.99  1:12.10                                                      
  8 Cain, Jacob                  FALL                 1:17.38    1:16.20  
       36.19  1:16.20                                                      
  9 Vazzana, Anthony             FALL                      NT    1:16.37  
       35.47  1:16.37                                                      
 10 Torbit, DJ                   CAHS-SI              1:21.11    1:17.99  
       36.35  1:17.99                                                      
 11 Unwin, Nathan                CAHS-SI              1:18.12    1:18.56  
       37.13  1:18.56                                                      
 12 Dent, Isaac                  CAHS-SI              1:21.99    1:19.64  
       36.19  1:19.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Trok, Jared                  VCHS                 1:19.37    1:22.62  
       38.05  1:22.62                                                      
 14 Xu, Jacky                    VCHS                 1:19.33    1:23.25  
       39.80  1:23.25                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 15 Stewart, Drake C          15 RA                   1:22.64    1:25.43  
       40.78  1:25.43                                                      
 16 Calbert, Mason               VCHS                 1:28.36    1:25.45  
       39.67  1:25.45                                                      
 17 Read, Tyler                  Escondido Chartr-CA       NT    1:25.77  
       40.29  1:25.77                                                      
 18 Douglas, Christopher         OHS                  1:26.19    1:25.85  
       40.11  1:25.85                                                      
 19 Cruz, Jose                   OHS                  1:24.94    1:26.45  
       41.30  1:26.45                                                      
 20 Galloway, Jason P         14 RA                   1:24.81    1:26.68  
       42.53  1:26.68                                                      
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 3:40.30     5/15/10 Ramona                                     
                         Deperalta, Guo, Herrmann, Skaggs                  
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               3:44.04    3:43.35  
     1) Thomson, Karina L 16            2) Hoff, Carly E 15               
     3) Gill, Dana M 15                 4) Stipe, Carlie A 16             
       26.35    55.22  1:22.04  1:54.88  2:18.52  2:49.20  3:14.70  3:43.35
  2 Fallbrook High School  'A'                        3:48.34    3:44.56  
     1) Heimback, Jordann R 17          2) Patterson, Jazmin              
     3) Dowden, Taylor F 17             4) Young, Ariana M 18             
       26.81    55.85  1:22.97  1:54.06  2:19.97  2:48.60  3:15.19  3:44.56
  3 Ramona High School  'A'                           4:24.38    4:18.11  
     1) Schwegler, Maddie M 15          2) Flinn, Carney J 17             
     3) Stewart, Trinity L 16           4) Szakara, Katie B 18            
       29.50  1:01.70  1:33.43  2:08.32  2:38.60  3:12.70  3:43.18  4:18.11
  4 Escondido Charter-CA  'A'                         4:24.39    4:22.38  
     1) Thorogood, Tiyana               2) Zambito, Skylar                
     3) Fetrow, Averi                   4) Gates, Krista                  
       29.92  1:03.68  1:36.15  2:13.13  2:45.24  3:22.56  3:50.76  4:22.38
  5 Oceanside  'A'                                    4:55.60    4:46.79  
     1) Silvas, Sierra                  2) Weckerle, Camryn               
     3) Fagan, Taylor                   4) Howell, Lauryn                 
       34.87  1:20.70  1:44.51  2:27.57  2:59.29  3:40.47  4:12.20  4:46.79
B - Final
  7 Fallbrook High School  'B'                        4:12.31    4:10.24  
     1) Kroger, Katrina                 2) Draves, Sarah F 16             
     3) Johnson, Madalyn                4) Batty, Caitlyn E 17            
       29.99  1:04.56  1:33.88  2:07.93  2:37.91  3:12.39  3:39.54  4:10.24
  8 Classical Academy - Varsity-SI  'B'               4:18.68    4:11.92  
     1) Vukovics, Olivia                2) Rose, Emma                     
     3) Aviotti, Michelle C 14          4) Vukovics, Alee H 17            
       31.51  1:06.31  1:36.72  2:11.61  2:41.89  3:13.95  3:41.30  4:11.92
  9 Escondido Charter-CA  'B'                         4:53.85    4:51.82  
     1) Ramli, Jaylene                  2) Chavez, Arantxa                
     3) Garcia, Vanessa                 4) Miliate, Cassandra             
       31.63  1:09.87  1:43.61  2:23.00  2:56.79  3:33.75  3:49.13  4:51.82
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 3:40.30     5/15/10 Ramona                                     
                         Deperalta, Guo, Herrmann, Skaggs                  
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               3:44.61    3:44.04  
     1) Thomson, Karina L 16            2) Hoff, Carly E 15               
     3) Gill, Dana M 15                 4) Stipe, Carlie A 16             
       26.38    55.09  1:22.60  1:52.60  2:19.29  2:49.04  3:14.49  3:44.04
  2 Fallbrook High School  'A'                        3:46.06    3:48.34  
     1) Young, Ariana M 18              2) Heimback, Jordann R 17         
     3) Dowden, Taylor F 17             4) Patterson, Jazmin              
       26.95    56.89  1:24.17  1:53.91  2:20.06  2:48.79  3:16.87  3:48.34
  3 Fallbrook High School  'B'                        4:14.23    4:12.31  
     1) Hearn, Ella                     2) Draves, Sarah F 16             
     3) Johnson, Madalyn                4) Batty, Caitlyn E 17            
       28.97  1:00.66  1:31.92  2:06.62  2:35.60  3:08.86  3:39.26  4:12.31
  4 Classical Academy - Varsity-SI  'B'                    NT    4:18.68  
     1) Vukovics, Olivia                2) Rose, Emma                     
     3) Aviotti, Michelle C 14          4) Vukovics, Alee H 17            
       31.45  1:05.83  1:37.03  2:10.74  2:41.09  3:15.47  3:45.05  4:18.68
  5 Ramona High School  'A'                           4:18.82    4:24.38  
     1) Schwegler, Maddie M 15          2) Flinn, Carney J 17             
     3) Stewart, Trinity L 16           4) Szakara, Katie B 18            
       30.48  1:09.84  1:36.08  2:11.44  2:43.41  3:18.83  3:50.39  4:24.38
  6 Escondido Charter-CA  'A'                              NT    4:24.39  
     1) Thorogood, Tiyana               2) Zambito, Skylar                
     3) Fetrow, Averi                   4) Gates, Krista                  
       30.27  1:04.40  1:37.74  2:14.20  2:46.89  3:23.26  3:52.08  4:24.39
-------------------------------------------------------------------------
  7 Escondido Charter-CA  'B'                              NT    4:53.85  
     1) Ramli, Jaylene                  2) Chavez, Arantxa                
     3) Garcia, Vanessa                 4) Miliate, Cassandra             
       31.92  1:10.99  1:45.13  2:25.61  3:00.61  3:39.88  4:14.52  4:53.85
  8 Oceanside  'A'                                    4:52.52    4:55.60  
     1) Silvas, Sierra                  2) Weckerle, Camryn               
     3) Fagan, Taylor                   4) Howell, Lauryn                 
       35.44  1:48.93  2:29.32  3:05.80  3:45.67  4:18.37  4:55.60         
  9 Oceanside  'B'                                    5:09.27    5:01.07  
     1) Callahan, Carlie                2) Reyes, Valerie                 
     3) Bucalo, Daniela                 4) Rozo, Nicole                   
       35.52  1:16.17  1:32.94  1:54.74  2:36.94  3:13.20  3:54.90  5:01.07
 10 Valley Center  'A'                                4:42.52    5:05.20  
     1) Mathews, Tierra                 2) Santana, Amber                 
     3) Tisch, Sierra                   4) Ford, Miranda                  
       37.33  1:28.59  1:52.38  2:34.62  3:11.35  3:55.18  4:25.91  5:05.20
 11 Valley Center  'B'                                5:09.26    5:21.97  
     1) Manjur, Joya                    2) Moore, Reese                   
     3) Tuttle, Emily                   4) Franko, Alice                  
       37.07  1:23.48  2:02.38  2:45.41  3:23.06  4:14.77  4:40.77  5:21.97
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 3:17.87     5/15/04 Carlsbad                                   
    School                                            Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ramona High School  'A'                           3:33.91    3:22.23  
     1) Blackburn, Ethan W 17           2) Schwegler, Spencer L 18        
     3) White, Trevor W 16              4) Powell, Brandon S 18           
       23.48    50.23  1:14.95  1:42.74  2:06.83  2:33.17  2:56.32  3:22.23
  2 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               3:30.25    3:26.62  
     1) Baer, Caleb T 18                2) Knowlton, Trevor               
     3) Molloy, Ian A 15                4) Nider, Alex                    
       25.09    52.41  1:17.90  1:45.32  2:10.14  2:36.66  3:00.33  3:26.62
  3 Fallbrook High School  'A'                        3:47.61    3:26.82  
     1) Curnow, Tanner L 16             2) Wallace, Spencer               
     3) Jameson, Greg                   4) Fast, Toby C 18                
       25.49    52.73  1:17.35  1:44.27  2:08.64  2:35.95  3:00.41  3:26.82
  4 Oceanside  'A'                                    4:06.79    4:05.68  
     1) Delcambre, Trevor               2) Gillum, Reilly                 
     3) Cruz, Jose                      4) Ottewell, Michail              
       29.72  1:01.83  1:31.58  2:04.24  2:34.58  3:08.22  3:35.21  4:05.68
 -- Valley Center  'A'                                4:06.40         DQ  
     1) Xu, Jacky                       2) Laventure, Dylan               
     3) Trok, Jared                     4) Henderson, Johnathon           
       29.16  1:02.75  1:33.02  2:32.75  3:04.13  3:22.41  3:38.35       DQ
B - Final
  7 Fallbrook High School  'B'                        3:45.98    3:35.95  
     1) Kuhn, Matthew                   2) Norfolk, Chase                 
     3) Vazzana, Anthony                4) Harrison, Declan 17            
       26.31    54.25  1:19.53  1:47.28  2:13.92  2:48.86  3:07.76  3:35.95
  8 Ramona High School  'B'                           3:56.27    3:47.76  
     1) Powers, Jake R 17               2) Ferry, Joshua 16               
     3) Stewart, Drake C 15             4) Webster, Dawson A 15           
       25.87    53.75  1:21.71  1:55.27  2:24.72  2:56.03  3:20.92  3:47.76
  9 Classical Academy - Varsity-SI  'B'               3:53.29    3:48.04  
     1) Baer, Tim C 17                  2) Unwin, Nathan                  
     3) Reynolds, Matthew               4) Stipe, Colin A 16              
       27.41    55.23  1:22.26  1:50.97  2:20.44  2:53.48  3:19.59  3:48.04
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      Record: * 3:17.87     5/15/04 Carlsbad                                   
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Classical Academy - Varsity-SI  'A'               3:28.08    3:30.25  
     1) Baer, Caleb T 18                2) Knowlton, Trevor               
     3) Molloy, Ian A 15                4) Nider, Alex                    
       24.66    51.58  1:16.93  1:44.29  2:09.66  2:37.52  3:02.55  3:30.25
  2 Ramona High School  'A'                           3:29.54    3:33.91  
     1) Blackburn, Ethan W 17           2) Schwegler, Spencer L 18        
     3) White, Trevor W 16              4) Powell, Brandon S 18           
       25.06    53.45  1:18.60  1:48.13  2:13.46  2:42.65  3:06.57  3:33.91
  3 Fallbrook High School  'B'                        3:42.78    3:45.98  
     1) Burkhart, Mason R 18            2) Moran, David                   
     3) Carner, Nathan                  4) Litvak, John                   
       26.10    54.62  1:21.73  1:52.32  2:18.90  2:48.67  3:16.40  3:45.98
  4 Fallbrook High School  'A'                        3:32.80    3:47.61  
     1) Harrison, Declan 17             2) Bridgeman, Chris               
     3) Smedley, Caleb                  4) Norfolk, Chase                 
       26.18    55.97  1:23.05  1:52.91  2:19.73  2:50.70  3:17.61  3:47.61
  5 Classical Academy - Varsity-SI  'B'                    NT    3:53.29  
     1) Baer, Tim C 17                  2) Unwin, Nathan                  
     3) Reynolds, Matthew               4) Stipe, Colin A 16              
       57.62  1:25.11  1:54.52  2:23.62  2:57.97  3:24.31  3:53.29         
  6 Ramona High School  'B'                                NT    3:56.27  
     1) Powers, Jake R 17               2) Ferry, Joshua 16               
     3) Stewart, Drake C 15             4) Webster, Dawson A 15           
       25.69    53.90  1:23.80  1:57.39  2:27.86  3:02.57  3:27.81  3:56.27
-------------------------------------------------------------------------
  7 Valley Center  'A'                                4:02.63    4:06.40  
     1) Xu, Jacky                       2) Trok, Jared                    
     3) Schaner, Jared                  4) Henderson, Johnathon           
       31.56  1:06.45  1:36.41  2:09.93  2:39.00  3:11.11  3:37.64  4:06.40
  8 Oceanside  'A'                                    4:19.46    4:06.79  
     1) Delcambre, Trevor               2) Gillum, Reilly                 
     3) Cruz, Jose                      4) Ottewell, Michail              
       29.63  1:01.49  1:31.37  2:05.22  2:35.21  3:08.28  3:35.90  4:06.79
  9 Escondido Charter-CA  'A'                              NT    4:18.42  
     1) Fisher, Jake                    2) Bartlett, Tyler                
     3) Chapman, Magnus                 4) Read, Tyler                    
     1:01.17  1:32.45  2:07.54  2:39.86  3:15.87  3:45.77  4:18.42