Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/10/17 09:37 AM
                    2017 SI CAST C All Ages South - 12/9/17                    
                       2017 SI CAST C Meet All Ages-Dec                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI                 22.46      21.34        
  2 Ellis, Kenzie J            6 MRA-SI                 25.65      25.38        
  3 Carrico, Nia A             6 CAST-SI                   NT      25.83        
 
Event 3  Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          48.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Morgan D           8 HSA-SI                 48.79      46.94 B      
  2 Nelson, Hailey R           8 SBA-SI                 50.19      47.57 B      
  3 Raymond, Melina N          8 MRA-SI                 49.92      48.43 B      
  4 Hultenius, Payton S        8 HSA-SI                 53.10      51.09        
  5 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI                 52.75      52.73        
  6 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI                51.72      53.69        
  7 Gasaway, Madison A         7 WSST-SI                56.40      54.27        
  8 Grover, Olive M            7 SDAC-SI                   NT      54.47        
  9 Carrillo, Shae L           7 HSA-SI               1:03.78      56.03        
 10 Senerath, Siena L          7 WSST-SI                   NT      58.42        
 11 Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI               1:01.51      58.80        
 12 Meyer, Gabby K             7 HSA-SI               1:02.81      59.22        
 13 Cone, Jillian E            8 SBA-SI               1:00.35      59.75        
 14 Boone, Avery M             8 MRA-SI                    NT    1:04.30        
 15 DuBose, Cara Mia M         7 SBA-SI               1:17.58    1:16.70        
 
Event 5  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          37.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI                 37.25      36.88 B      
  2 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 39.10      37.11        
  3 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI                 38.14      37.20        
  4 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                 37.96      37.27        
  5 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                 40.57      37.79        
  6 Jorgensen, Catalina       10 SBA-SI                 39.49      37.90        
  7 Lane, Paige R              9 CAST-SI                38.34      38.03        
  8 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI                39.51      38.19        
  9 Hayes, Lilly M            10 HSA-SI                 39.80      38.70        
 10 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                42.59      38.91        
 11 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI                41.16      38.97        
 12 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                42.37      39.12        
 13 McCance, Skylar L         10 HSA-SI                 38.46      39.21        
 14 Tollison, Amilia S        10 CAST-SI                38.06      39.34        
 15 Saldana, Denisse          10 WAVE-SI                42.48      39.70        
 16 Hefner, Maile A           10 HSA-SI                 46.04      40.29        
 17 Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI                44.92      43.94        
 18 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI                44.16      45.03        
 19 Turner, Kia A             10 SBA-SI                 45.78      45.89        
 20 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                 46.05      47.11        
 21 Skipper, Abby M           10 HSA-SI                 47.30      48.90        
 22 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI                 47.34      51.01        
 23 Clark, Carolyn G           9 SBA-SI                 50.55      53.32        
 24 Shiff, Claire R            9 HSA-SI                 50.39      53.99        
 -- Marzella, Chloe R          9 SBA-SI               1:00.46        DFS        
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimino, Gia L             11 WAVE-SI                   NT      30.12 B      
  2 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI                 33.64      31.60 B      
  3 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                    NT      32.16 B      
  4 Wagstaff, Tea L           12 NSDY-SI                34.03      32.26 B      
  5 Phoon, Kacey J            12 NSDY-SI                33.81      32.73 B      
  6 Milligan, Austin R        11 WSST-SI                34.31      32.84 B      
  7 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI                 35.34      33.29 B      
  8 Werland, Lila D           12 HSA-SI                 34.44      33.57        
  9 Flores, Olivia F          12 CAST-SI                33.94      33.61        
 10 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                34.45      33.72        
 11 Prince, Kaia R            11 CAST-SI                34.11      34.11        
 12 Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI                34.35      34.23        
 13 Nikkel, Sophie M          12 NSDY-SI                37.17      34.37        
 14 Navarro, Amaia N          12 MRA-SI                 34.95      34.42        
 15 Mangilit, Jade C          12 SBA-SI                 34.29      34.91        
 16 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI                36.89      35.11        
 17 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI                36.67      35.26        
 18 Segura, Ali L             11 UN-SI                  35.12      35.33        
 19 Ramirez, Rae              12 SBA-SI                 34.19      35.55        
 20 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                37.12      35.67        
 21 Soltero, Sophia T         11 WSST-SI                35.91      35.91        
 22 O'Dell, Camilla E         11 SBA-SI                 36.01      36.84        
 23 Rubio, Niki N             11 SBA-SI                 36.91      37.18        
 24 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 39.59      37.23        
 25 Gasaway, Reagan E         11 WSST-SI                35.52      37.67        
 26 Patel, Khushi A           12 SDAC-SI                39.55      38.03        
 27 Hannat, Amina L           11 CAST-SI                41.60      38.95        
 28 Ballesteros, Michelle L   12 WSST-SI                40.04      39.10        
 29 Elliott, Aaliyah N        11 HSA-SI                 42.63      40.16        
 30 Kako, Yumi                11 SDAC-SI                38.59      40.69        
 31 Hudson, Jamie M           12 CAST-SI                44.67      42.43        
 32 Barksdale, Gracie M       11 HSA-SI                 46.81      42.93        
 33 Smith, Oceane E           11 CAST-SI                49.01      46.52        
 34 Rivers-Sass, Lialla C     12 HSA-SI                 47.72      47.53        
 35 Dorosti Nadeali, Diana *  11 UN-SI                     NT      48.20        
 36 Gessel, Sydney E          12 CAST-SI                51.55      48.29        
 37 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                 48.09      50.20        
 38 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:19.88    1:05.88        
 
Event 9  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.90  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Paulina N           13 HSA-SI                 32.62      31.72 B      
  2 Martin, Skyler M          14 NSDY-SI                35.75      32.28        
  3 Pham, Joie                13 SDAC-SI                34.07      33.20        
  4 Saldana, Melissa          13 WAVE-SI                   NT      33.46        
  5 Van De Moere, Stella M    13 UN-SI                     NT      34.45        
  6 Rivers-Sass, Audrey P     14 HSA-SI                 35.49      34.58        
  7 Martinez, Mari            15 SBA-SI                    NT      38.30        
  8 Herrera, Jennifer L       13 WAVE-SI                39.47      39.10        
  9 Bondurant, Mackenzie J    13 HSA-SI                 41.54      41.80        
 
Event 11  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI                 28.93      31.25        
 -- Ellis, Kenzie J            6 MRA-SI                 31.37         DQ        
 -- Carrico, Nia A             6 CAST-SI                   NT         DQ        
 
Event 13  Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          57.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI               1:02.03    1:01.06        
  2 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI              1:01.43    1:01.26        
  3 Nelson, Hailey R           8 SBA-SI                    NT    1:04.61        
  4 Gasaway, Madison A         7 WSST-SI                   NT    1:06.79        
  5 Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI                    NT    1:06.93        
  6 Hultenius, Payton S        8 HSA-SI                    NT    1:09.84        
  7 Boone, Avery M             8 MRA-SI                    NT    1:12.06        
 -- Raymond, Melina N          8 MRA-SI               1:04.85         DQ        
 -- Cone, Jillian E            8 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          44.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tollison, Amilia S        10 CAST-SI                46.24      44.09 B      
  2 Gangolea, Elizabeth N     10 WSST-SI                48.72      44.80        
  3 Saldana, Denisse          10 WAVE-SI                47.74      45.28        
  4 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 46.39      45.72        
  5 Puterbaugh, Linnea S       9 HSA-SI                    NT      46.10        
  6 Lane, Paige R              9 CAST-SI                47.38      46.41        
  7 Barden, Gabby M           10 HSA-SI                 48.48      46.95        
  8 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                 47.50      47.26        
  9 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI                47.81      47.97        
 10 Jorgensen, Catalina       10 SBA-SI                 51.52      48.70        
 11 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                   NT      51.76        
 12 Hayes, Lilly M            10 HSA-SI                 51.95      55.24        
 13 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI                55.18      55.29        
 14 Turner, Kia A             10 SBA-SI               1:08.53      55.61        
 15 Skipper, Abby M           10 HSA-SI                 58.56      59.37        
 16 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:00.60    1:04.07        
 17 Shiff, Claire R            9 HSA-SI               1:01.47    1:05.58        
 -- Clark, Carolyn G           9 SBA-SI                 57.11         DQ        
 -- Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                   NT         DQ        
 -- Marzella, Chloe R          9 SBA-SI               1:11.60        DFS        
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          39.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimino, Gia L             11 WAVE-SI                   NT      37.00 B      
  2 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                40.68      38.76 B      
  3 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                    NT      39.94        
  4 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 41.67      40.13        
  5 Gangolea, Gwendolyn I     12 WSST-SI                44.52      40.44        
  6 Mench, Leinani E          11 HSA-SI                 42.85      40.63        
  7 Flores, Olivia F          12 CAST-SI                39.72      40.71        
  8 Song, Sienna A            11 SBA-SI                 39.92      40.90        
  9 Werland, Lila D           12 HSA-SI                    NT      41.11        
 10 Murray, Caitlin E         12 NSDY-SI                45.41      41.59        
 11 Milligan, Austin R        11 WSST-SI                48.27      42.58        
 12 Nikkel, Sophie M          12 NSDY-SI                   NT      42.91        
 13 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                42.12      43.16        
 14 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI                46.05      44.69        
 15 O'Dell, Camilla E         11 SBA-SI                 45.67      44.84        
 16 Mangilit, Jade C          12 SBA-SI                 43.85      44.85        
 17 Segura, Ali L             11 UN-SI                  41.87      45.07        
 18 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 47.77      45.88        
 19 Hannat, Amina L           11 CAST-SI                52.27      46.81        
 20 Elliott, Aaliyah N        11 HSA-SI                    NT      47.30        
 21 Gasaway, Reagan E         11 WSST-SI                   NT      47.35        
 22 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI                49.97      47.77        
 23 Ramirez, Rae              12 SBA-SI                 48.32      48.64        
 24 Rubio, Niki N             11 SBA-SI                 54.36      49.39        
 25 Smith, Oceane E           11 CAST-SI                   NT      51.29        
 26 Ballesteros, Michelle L   12 WSST-SI                51.56      52.93        
 27 Hudson, Jamie M           12 CAST-SI                   NT      54.26        
 28 Gessel, Sydney E          12 CAST-SI                58.83      55.90        
 29 Dorosti Nadeali, Diana *  11 UN-SI                     NT      58.74        
 30 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:20.59    1:20.00        
 -- Barksdale, Gracie M       11 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Patel, Khushi A           12 SDAC-SI                48.87         DQ        
 -- Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI                   NT         DQ        
 
Event 19  Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:21.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Delaney J          13 NSDY-SI              1:25.11    1:24.43        
  2 Saldana, Melissa          13 WAVE-SI                   NT    1:25.09        
  3 Martin, Skyler M          14 NSDY-SI              1:43.09    1:42.00        
  4 Herrera, Jennifer L       13 WAVE-SI                   NT    1:45.06        
 -- Bondurant, Mackenzie J    13 HSA-SI               2:00.99         DQ        
 
Event 21  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        2:01.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI                    NT    2:03.22        
  2 Haro, Maya G               8 HSA-SI               2:02.81    2:04.41        
  3 Walker, Morgan D           8 HSA-SI                    NT    2:06.02        
  4 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI              2:13.96    2:20.27        
  5 Raymond, Melina N          8 MRA-SI               2:46.61    2:26.51        
  6 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI               2:12.64    2:29.81        
 -- Carrillo, Shae L           7 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- DuBose, Cara Mia M         7 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Meyer, Gabby K             7 HSA-SI                    NT         DQ        
 
Event 23  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:34.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI                    NT    1:24.46 B      
  2 Tollison, Amilia S        10 CAST-SI              1:42.35    1:33.59 B      
  3 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI               1:36.11    1:35.23        
  4 Gangolea, Elizabeth N     10 WSST-SI                   NT    1:35.96        
  5 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI              1:38.03    1:38.28        
  6 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI               1:43.87    1:38.40        
  7 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI              1:44.07    1:40.00        
  8 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI               1:53.15    1:40.02        
  9 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI              1:50.15    1:40.54        
 10 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI              1:43.79    1:40.78        
 11 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI              1:45.40    1:41.29        
 12 Barden, Gabby M           10 HSA-SI               1:47.65    1:41.52        
 13 Puterbaugh, Linnea S       9 HSA-SI               1:42.00    1:42.84        
 14 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI               1:59.28    1:44.32        
 15 Wheeler, Sadie A           9 UN-SI                1:54.73    1:45.49        
 16 McCance, Skylar L         10 HSA-SI               1:41.29    1:45.82        
 17 Hayes, Lilly M            10 HSA-SI               1:54.14    1:51.11        
 18 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:55.56    2:00.48        
 19 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI               1:58.26    2:08.31        
 -- Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI              1:55.12         DQ        
 -- Hefner, Maile A           10 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- Marzella, Chloe R          9 SBA-SI               2:26.50        DFS        
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:24.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Caitlin E         12 NSDY-SI              1:26.38    1:22.74 B      
  2 Wagstaff, Tea L           12 NSDY-SI              1:27.20    1:22.78 B      
  3 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI              1:27.16    1:23.88 B      
  4 Mench, Leinani E          11 HSA-SI               1:31.23    1:24.75        
  5 Phoon, Kacey J            12 NSDY-SI              1:29.52    1:24.76        
  6 Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI              1:25.87    1:26.07        
  7 Dang, Isabella A          11 SDY-SI               1:28.06    1:27.07        
  8 DeMerchant, Audrey C      12 WSST-SI              1:28.40    1:28.23        
  9 Milligan, Austin R        11 WSST-SI              1:47.13    1:28.87        
 10 Prince, Kaia R            11 CAST-SI                   NT    1:29.30        
 11 Flores, Olivia F          12 CAST-SI              1:29.32    1:29.38        
 12 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI              1:28.75    1:30.92        
 13 Nikkel, Sophie M          12 NSDY-SI              1:31.18    1:31.41        
 14 Mangilit, Jade C          12 SBA-SI               1:39.69    1:31.44        
 15 Segura, Ali L             11 UN-SI                1:31.91    1:33.31        
 16 O'Dell, Camilla E         11 SBA-SI               1:30.65    1:34.04        
 17 Navarro, Amaia N          12 MRA-SI                    NT    1:34.84        
 18 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI              1:46.91    1:36.51        
 19 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI              1:39.77    1:37.79        
 20 Gasaway, Reagan E         11 WSST-SI              1:35.32    1:39.88        
 21 Patel, Khushi A           12 SDAC-SI              1:46.93    1:40.03        
 22 Werland, Lila D           12 HSA-SI                    NT    1:43.66        
 23 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI               1:42.74    1:46.20        
 24 Hudson, Jamie M           12 CAST-SI                   NT    1:48.42        
 25 Smith, Oceane E           11 CAST-SI                   NT    1:56.00        
 -- Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              3:09.58         DQ        
 
Event 27  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:50.90  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McMahon, Cristina M       13 UN-SI                2:54.97    2:39.39 B      
  2 Doss, Nevada S            14 CAST-SI              2:53.28    2:51.37        
  3 Cook, Paulina N           13 HSA-SI                    NT    2:57.13        
  4 Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT    2:58.68        
  5 Martin, Skyler M          14 NSDY-SI              3:04.96    3:08.42        
  6 Brunkow, Alexa N          16 HSA-SI               3:19.31    3:16.58        
  7 Van De Moere, Stella M    13 UN-SI                     NT    3:31.01        
 
Event 29  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI                 28.91      31.82        
 -- Ellis, Kenzie J            6 MRA-SI                 36.54         DQ        
 
Event 31  Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:02.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI               1:08.22    1:05.23        
  2 Walker, Morgan D           8 HSA-SI                    NT    1:05.29        
  3 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI                   NT    1:07.91        
  4 Senerath, Siena L          7 WSST-SI                   NT    1:10.27        
  5 Carrillo, Shae L           7 HSA-SI                    NT    1:26.57        
 -- Hultenius, Payton S        8 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- Meyer, Gabby K             7 HSA-SI               1:10.67         DQ        
 -- Cone, Jillian E            8 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 33  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          49.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tollison, Amilia S        10 CAST-SI                50.72      47.29 B      
  2 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI                   NT      48.48 B      
  3 Lane, Paige R              9 CAST-SI                49.87      48.78 B      
  4 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                   NT      52.23        
  5 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI                 56.56      53.44        
  6 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI                54.62      53.57        
  7 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI                58.02      53.58        
  8 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                   NT      54.06        
  9 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI                 56.70      54.09        
 10 Hayes, Lilly M            10 HSA-SI                 54.55      54.20        
 11 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                 55.32      54.39        
 12 McCance, Skylar L         10 HSA-SI                 54.24      54.71        
 13 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI               1:01.09      55.01        
 14 Puterbaugh, Linnea S       9 HSA-SI                    NT      55.14        
 15 Barden, Gabby M           10 HSA-SI                    NT      56.18        
 16 Wheeler, Sadie A           9 UN-SI                1:03.38      58.00        
 17 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                 59.89    1:00.58        
 18 Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI                   NT    1:07.56        
 19 Skipper, Abby M           10 HSA-SI                    NT    1:14.22        
 20 Shiff, Claire R            9 HSA-SI               1:25.80    1:17.17        
 -- Hefner, Maile A           10 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- Marzella, Chloe R          9 SBA-SI               1:13.39        DFS        
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          44.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI                 50.23      41.22 B      
  2 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 44.57      42.22 B      
  3 Tenney, Sarah             12 SBA-SI                 46.09      42.24 B      
  4 Mench, Leinani E          11 HSA-SI                 48.75      45.13        
  5 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                49.32      45.63        
  6 Phoon, Kacey J            12 NSDY-SI                44.89      45.71        
  7 Prince, Kaia R            11 CAST-SI                46.64      46.92        
  8 DeMerchant, Audrey C      12 WSST-SI                52.87      48.23        
  9 Flores, Olivia F          12 CAST-SI                48.21      48.26        
 10 Nikkel, Sophie M          12 NSDY-SI                47.79      48.96        
 11 Milligan, Austin R        11 WSST-SI                   NT      49.03        
 12 Hudson, Jamie M           12 CAST-SI                   NT      50.57        
 13 Soltero, Sophia T         11 WSST-SI                50.19      50.72        
 14 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI                   NT      51.38        
 15 Navarro, Amaia N          12 MRA-SI                    NT      52.57        
 16 Rubio, Niki N             11 SBA-SI                 58.25      54.09        
 17 Dorosti Nadeali, Diana *  11 UN-SI                     NT      55.16        
 18 Smith, Oceane E           11 CAST-SI                   NT      55.24        
 19 Ramirez, Rae              12 SBA-SI                 57.39      57.43        
 20 Kako, Yumi                11 SDAC-SI                   NT      58.57        
 21 Hannat, Amina L           11 CAST-SI                59.47      58.60        
 22 Rivers-Sass, Lialla C     12 HSA-SI               1:02.25      59.31        
 23 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                    NT    1:01.36        
 24 Ballesteros, Michelle L   12 WSST-SI              1:00.32    1:01.90        
 25 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 59.19    1:02.60        
 -- Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Gangolea, Gwendolyn I     12 WSST-SI                53.03         DQ        
 -- Barksdale, Gracie M       11 HSA-SI                    NT         DQ        
 
Event 37  Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:31.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Joie                13 SDAC-SI              1:37.36    1:24.85 B      
  2 Brown, Delaney J          13 NSDY-SI              1:40.32    1:37.28        
  3 Rivers-Sass, Audrey P     14 HSA-SI               1:57.77    1:51.60        
  4 Bondurant, Mackenzie J    13 HSA-SI                    NT    2:02.82        
 
Event 39  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI                 28.34      25.80        
 
Event 41  Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          55.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Morgan D           8 HSA-SI                    NT    1:00.20        
  2 Haro, Maya G               8 HSA-SI               1:05.64    1:03.19        
  3 Nelson, Hailey R           8 SBA-SI                    NT    1:07.22        
 -- Hultenius, Payton S        8 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- Cone, Jillian E            8 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI               1:02.52         DQ        
 -- Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 43  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Callahan J         10 SDAC-SI                47.84      40.71 B      
  2 Hirayama, Ayaka A         10 SBA-SI                 43.69      41.41 B      
  3 Puterbaugh, Linnea S       9 HSA-SI                    NT      43.17        
  4 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI                 45.83      43.54        
  5 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                 49.08      45.22        
  6 Barden, Gabby M           10 HSA-SI                 48.97      45.83        
  7 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 50.91      47.99        
  8 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI                 44.93      48.46        
  9 Gangolea, Elizabeth N     10 WSST-SI                50.92      48.63        
 10 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                   NT      48.87        
 11 McCance, Skylar L         10 HSA-SI                 47.06      49.72        
 12 Lane, Paige R              9 CAST-SI                55.95      50.73        
 13 Jorgensen, Catalina       10 SBA-SI                 58.86      50.93        
 14 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                 54.64      52.57        
 15 Wheeler, Sadie A           9 UN-SI                  57.79      53.80        
 16 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                   NT      53.86        
 17 Hefner, Maile A           10 HSA-SI                 55.58      55.19        
 -- Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                43.38         DQ        
 -- Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI                   NT         DQ        
 -- Saldana, Denisse          10 WAVE-SI                   NT         DQ        
 -- Marzella, Chloe R          9 SBA-SI                    NT        DFS        
 
Event 45  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI                 44.20      35.29 B      
  2 Murray, Caitlin E         12 NSDY-SI                43.24      37.59        
  3 Reed, Jaden L             12 CAST-SI                41.13      38.20        
  4 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI                46.20      39.11        
  5 Song, Sienna A            11 SBA-SI                 39.15      39.76        
  6 Navarro, Amaia N          12 MRA-SI                 40.33      42.30        
  7 Soltero, Sophia T         11 WSST-SI                   NT      42.67        
  8 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI                    NT      43.01        
  9 Segura, Ali L             11 UN-SI                  39.83      43.22        
 10 Nikkel, Sophie M          12 NSDY-SI                45.13      44.60        
 11 Mench, Leinani E          11 HSA-SI                 48.86      45.47        
 12 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 45.30      46.34        
 13 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 46.15      47.88        
 14 Ballesteros, Michelle L   12 WSST-SI                   NT      53.48        
 15 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                    NT      56.53        
 -- Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI                48.24         DQ        
 
Event 47  Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saldana, Melissa          13 WAVE-SI                   NT    1:21.04        
  2 Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT    1:21.08        
  3 Doss, Nevada S            14 CAST-SI                   NT    1:24.60        
  4 Martin, Skyler M          14 NSDY-SI              1:48.98    1:42.20        
 -- Brown, Delaney J          13 NSDY-SI                   NT         DQ        
 -- Brunkow, Alexa N          16 HSA-SI                    NT        DFS        
 
Event 49  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:46.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Morgan D           8 HSA-SI               1:59.97    1:45.65 B      
  2 Nelson, Hailey R           8 SBA-SI               1:50.32    1:53.74        
  3 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI               2:00.58    1:59.38        
  4 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI               2:08.74    1:59.98        
  5 Hultenius, Payton S        8 HSA-SI               2:04.87    2:01.65        
  6 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI               2:01.07    2:07.60        
  7 Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI               2:31.94    2:14.14        
  8 DuBose, Cara Mia M         7 SBA-SI                    NT    3:00.66        
 
Event 51  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:21.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Callahan J         10 SDAC-SI              1:22.61    1:17.52 B      
  2 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              1:22.45    1:19.36 B      
  3 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI               1:22.04    1:23.78        
  4 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI               1:26.19    1:24.69        
  5 Puterbaugh, Linnea S       9 HSA-SI               1:27.70    1:24.81        
  6 Barden, Gabby M           10 HSA-SI               1:26.68    1:26.92        
  7 Tollison, Amilia S        10 CAST-SI              1:29.36    1:27.11        
  8 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI               1:29.45    1:28.33        
  9 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI              1:39.94    1:28.57        
 10 Lane, Paige R              9 CAST-SI              1:24.62    1:31.75        
 11 Jorgensen, Catalina       10 SBA-SI               1:30.93    1:32.17        
 12 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI               1:35.33    1:35.46        
 13 Hefner, Maile A           10 HSA-SI               1:57.41    1:38.97        
 14 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI                   NT    1:41.65        
 15 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:41.88    1:45.50        
 
Event 53  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:12.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimino, Gia L             11 WAVE-SI                   NT    1:07.93 B      
  2 Wagstaff, Tea L           12 NSDY-SI              1:13.61    1:10.36 B      
  3 Reed, Jaden L             12 CAST-SI              1:15.02    1:11.40 B      
  4 Milligan, Austin R        11 WSST-SI              1:18.31    1:13.17        
  5 Mench, Leinani E          11 HSA-SI               1:13.91    1:13.19        
  6 DeMerchant, Audrey C      12 WSST-SI              1:14.52    1:14.78        
  7 Finley, Claire E          12 SDAC-SI              1:18.75    1:15.69        
  8 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI              1:15.48    1:15.89        
  9 Phoon, Kacey J            12 NSDY-SI              1:16.46    1:16.92        
 10 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI               1:22.29    1:18.00        
 11 Gangolea, Gwendolyn I     12 WSST-SI              1:20.86    1:18.84        
 12 Dang, Isabella A          11 SDY-SI               1:18.08    1:18.95        
 13 Flores, Olivia F          12 CAST-SI              1:13.85    1:19.14        
 14 Prince, Kaia R            11 CAST-SI              1:20.10    1:19.64        
 15 Segura, Ali L             11 UN-SI                1:16.91    1:20.12        
 16 Navarro, Amaia N          12 MRA-SI               1:18.81    1:21.15        
 17 Ramirez, Rae              12 SBA-SI               1:17.05    1:21.61        
 18 Rubio, Niki N             11 SBA-SI               1:23.92    1:22.31        
 19 Nikkel, Sophie M          12 NSDY-SI              1:27.25    1:22.59        
 20 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI              1:23.55    1:22.87        
 21 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI              1:28.92    1:25.41        
 22 Elliott, Aaliyah N        11 HSA-SI               1:45.23    1:36.39        
 23 Hannat, Amina L           11 CAST-SI              1:35.87    1:37.00        
 24 Rivers-Sass, Lialla C     12 HSA-SI               1:53.80    1:44.09        
 25 Hudson, Jamie M           12 CAST-SI              1:47.39    1:49.70        
 26 Smith, Oceane E           11 CAST-SI              1:49.99    1:51.80        
 27 Gessel, Sydney E          12 CAST-SI              1:58.40    1:52.74        
 28 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI               1:57.43    1:52.94        
 
Event 55  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Delaney J          13 NSDY-SI              1:10.19    1:11.23        
  2 Doss, Nevada S            14 CAST-SI              1:10.59    1:12.35        
  3 Martin, Skyler M          14 NSDY-SI              1:13.75    1:19.19        
  4 Van De Moere, Stella M    13 UN-SI                     NT    1:20.82        
  5 Rivers-Sass, Audrey P     14 HSA-SI               1:22.35    1:23.62        
  6 Herrera, Jennifer L       13 WAVE-SI              1:32.68    1:26.24        
  7 Martinez, Mari            15 SBA-SI                    NT    1:29.90        
  8 Bondurant, Mackenzie J    13 HSA-SI               1:40.26    1:32.84