Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/15/18 07:52 AM
              2018 SI CAST AB All Ages Meet - 1/12/18 to 1/14/18               
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  A A Min
        7:05.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Pickles, Ian J            12 RIO-AZ               5:26.69    5:30.62 A      
       29.58  1:02.21  1:36.28  2:10.53  2:44.62  3:18.61  3:52.56  4:26.31
     5:00.05  5:30.62                                                      
  2 Pickles, Evan A           12 RIO-AZ               5:28.49    5:30.89 A      
       29.94  1:02.79  1:36.68  2:10.67  2:44.54  3:17.99  3:51.75  4:25.55
     4:59.46  5:30.89                                                      
  3 Wu, Kevin S               12 RIO-AZ               5:43.61    5:39.08 A      
       30.97  1:04.14  1:38.29  2:12.38  2:46.95  3:21.39  3:55.59  4:30.29
     5:04.94  5:39.08                                                      
  4 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               5:39.03    5:44.76 A      
       31.56  1:06.03  1:40.98  2:15.68  2:51.02  3:25.96  4:01.59  4:36.66
     5:11.66  5:44.76                                                      
  5 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI               5:53.00    5:51.31 A      
       31.81  1:06.77  1:42.84  2:18.63  2:54.44  3:30.15  4:06.07  4:41.74
     5:16.93  5:51.31                                                      
  6 Singer, Ben D             12 RSD-SI               5:56.96    5:52.25 A      
       32.13  1:07.27  1:43.10  2:19.06  2:54.75  3:31.54  4:07.79  4:43.15
     5:18.59  5:52.25                                                      
  7 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI               6:15.29    5:56.99 A      
       30.39  1:04.86  1:41.19  2:18.09  2:54.75  3:31.95  4:10.28  4:47.64
     5:24.64  5:56.99                                                      
  8 Lofthus, Aslan C          10 SBA-SI               6:22.75    6:09.15 A      
       32.39  1:10.04  1:47.20  2:24.77  3:02.60  3:40.65  4:20.00  4:57.99
     5:34.24  6:09.15                                                      
  9 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               6:16.76    6:11.87 A      
       33.45  1:10.71  1:49.57  2:28.35  3:06.71  3:44.41  4:23.07  5:00.61
     5:37.44  6:11.87                                                      
 10 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI               6:28.51    6:26.16 A      
       33.85  1:12.06  1:51.84  2:32.74  3:11.29  3:51.15  4:30.51  5:10.44
     5:49.41  6:26.16                                                      
B - Division  
  1 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               6:30.90    6:12.42 A      
       32.10  1:07.43  1:43.64  2:20.28  2:59.07  3:37.60  4:15.99  4:55.75
     6:12.42                                                               
  2 Ebert, Alan                9 SBA-SI               6:36.26    6:17.47 A      
       33.65  1:11.10  1:49.70  2:27.88  3:06.29  3:44.58  4:23.15  5:02.27
     5:41.06  6:17.47                                                      
  3 Paul, Tristan J           12 PAC-SI               6:42.74    6:30.50 B      
       34.35  1:12.84  1:51.11  2:30.46  3:10.38  3:49.66  4:30.40  5:11.20
     5:52.15  6:30.50                                                      
  4 Neeley, Eli E             11 RIO-AZ               7:05.22    6:46.81 B      
       36.03  1:17.68  1:59.41  2:40.91  3:23.19  4:04.61  4:45.94  5:27.35
     6:09.18  6:46.81                                                      
  5 Cruz, Aiden M              9 RIO-AZ               6:54.51    6:54.34 B      
       37.17  1:18.08  2:00.60  2:42.83  3:25.11  4:07.45  4:48.62  5:31.06
     6:14.44  6:54.34                                                      
  6 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               6:48.42    6:59.27 B      
       36.30  1:18.43  2:02.68  2:45.54  3:29.69  4:13.29  4:56.22  5:39.34
     6:19.56  6:59.27                                                      
  7 Putnam, Jack T            11 NCA-SI               7:00.00    7:48.19        
       40.97  1:27.79  2:15.20  3:02.92  3:50.84  4:38.95  5:26.99  6:15.72
     7:03.28  7:48.19                                                      
 
Event 4  Boys 12 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       20:42.80  A A Min
       22:35.80  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI              16:33.96   16:41.57 A      
       27.85    58.03  1:28.40  1:58.79  2:29.18  2:59.50  3:29.64  4:00.07
     4:30.58  5:00.97  5:31.39  6:01.74  6:32.23  7:02.65  7:33.03  8:03.38
     8:33.54  9:03.93  9:34.02 10:04.43 10:34.59 11:05.11 11:35.80 12:06.18
    12:36.98 13:07.58 13:38.62 14:09.41 14:40.41 15:11.08 15:41.85 16:12.28
    16:41.57
  2 Temple, Carlson D         18 CAST-SI             16:47.65   16:58.40 A      
       27.50    58.79  1:29.63  2:00.64  2:31.45  3:02.18  3:33.48  4:04.76
     4:35.49  5:06.99  5:38.18  6:09.58  6:40.98  7:12.50  7:44.37  8:15.53
     8:47.58  9:19.65  9:51.00 10:21.50 10:53.04 11:23.60 11:54.24 12:25.17
    12:56.06 13:26.36 13:56.77 14:27.79 14:58.52 15:29.20 15:59.88 16:29.81
    16:58.40
  3 Souttere, Gavin F         17 CAST-SI             16:55.44   17:22.21 A      
       27.77    58.60  1:29.66  2:00.24  2:30.65  3:01.14  3:31.29  4:01.81
     4:32.62  5:03.45  5:34.16  6:05.42  6:37.05  7:08.86  7:40.69  8:12.47
     8:44.45  9:16.55  9:48.94 10:20.44 10:52.33 11:24.34 11:56.64 12:29.01
    13:01.81 13:34.53 14:07.11 14:39.71 15:12.21 15:45.04 16:18.20 16:50.67
    17:22.21
  4 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI              17:29.04   17:26.05 A      
       28.12    58.74  1:29.87  2:00.94  2:31.96  3:02.96  3:34.24  4:05.60
     4:36.85  5:08.13  5:39.69  6:11.23  6:43.06  7:14.79  7:46.44  8:18.34
     8:50.29  9:22.11  9:54.30 10:26.53 10:59.04 11:31.52 12:03.55 12:35.88
    13:08.20 13:40.42 14:12.98 14:45.57 15:18.07 15:50.32 16:22.81 16:55.02
    17:26.05
  5 Davies, Greyson J         14 CAST-SI             18:21.01   17:37.71 A      
       27.10    58.44  1:29.99  2:01.05  2:32.62  3:03.48  3:34.97  4:06.79
     4:38.14  5:10.37  5:42.46  6:14.54  6:46.69  7:19.08  7:51.38  8:23.75
     8:56.83  9:29.33 10:02.12 10:34.99 11:07.49 11:39.76 12:12.22 12:45.05
    13:17.41 13:50.56 14:23.02 14:55.49 15:28.63 16:01.41 16:34.26 17:06.33
    17:37.71
  6 Keppler, Jeffrey C        15 CAST-SI             17:30.63   18:02.09 A      
       28.27    59.02  1:30.26  2:01.91  2:33.23  3:04.77  3:36.50  4:08.57
     4:41.35  5:14.48  5:47.95  6:20.89  6:54.15  7:27.86  8:01.65  8:35.04
     9:08.61  9:42.12 10:16.09 10:50.02 11:23.97 11:57.31 12:29.48 13:02.66
    13:36.14 14:10.12 14:43.58 15:17.04 15:50.50 16:24.25 16:57.94 17:31.85
    18:02.09
  7 Yang, Eric                13 RSD-SI              18:54.08   18:03.78 A      
       28.15    58.78  1:30.38  2:02.21  2:34.52  3:06.86  3:39.59  4:12.28
     4:45.81  5:18.13  5:51.35  6:24.90  6:58.32  7:31.58  8:04.69  8:38.25
     9:11.55  9:45.26 10:18.67 10:52.16 11:25.44 11:58.40 12:32.04 13:05.51
    13:39.49 14:13.82 14:46.22 15:19.79 15:53.62 16:26.94 17:00.16 17:34.34
    18:03.78
  8 Molter, Aiden J           14 CAST-SI             18:40.79   18:34.81 A      
       29.56  1:01.85  1:35.46  2:09.69  2:43.98  3:17.99  3:52.60  4:26.94
     5:01.82  5:36.44  6:11.56  6:46.44  7:20.64  7:55.02  8:29.47  9:04.38
     9:38.95 10:12.97 10:47.50 11:21.24 11:55.65 12:29.25 13:02.86 13:36.00
    14:09.56 14:42.73 15:16.26 15:49.70 16:23.00 16:56.38 17:29.64 18:02.67
    18:34.81
  9 Brooking, Cedric W        13 RIO-AZ              19:29.77   19:11.37 A      
       30.80  1:04.26  1:38.75  2:13.79  2:49.10  3:24.53  4:00.06  4:35.39
     5:11.10  5:46.23  6:21.31  6:56.57  7:31.98  8:07.08  8:42.56  9:18.15
     9:53.76 10:29.21 11:04.93 11:40.26 12:15.10 12:50.28 13:25.40 14:00.19
    14:35.50 15:10.49 15:45.69 16:20.61 16:55.84 17:30.98 18:04.81 18:39.02
    19:11.37
 10 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI              20:03.86   21:17.98 B      
       30.93  1:08.27  1:46.36  2:25.29  3:03.93  3:42.32  4:21.26  5:00.00
     5:39.19  6:18.70  6:57.35  7:35.91  8:15.55  8:54.55  9:34.16 10:12.95
    10:52.54 11:31.89 12:10.77 12:50.30 13:28.89 14:08.33 14:49.72 15:28.16
    16:08.37 16:49.21 17:28.64 18:08.23 18:46.77 19:25.67 20:04.50 20:42.30
    21:17.98
B - Division  
  1 Noguchi, Logan W          12 RSD-SI              22:35.80   18:29.05 A      
       28.38  1:00.80  1:34.83  2:08.45  2:42.69  3:17.25  3:51.00  4:24.96
     4:58.79  5:33.24  6:07.81  6:41.72  7:16.27  7:50.07  8:23.99  8:58.21
     9:31.68 10:05.54 10:39.77 11:13.08 11:46.62 12:20.42 12:54.55 13:27.80
    14:01.27 14:35.60 15:09.29 15:43.48 16:16.97 16:50.68 17:24.29 17:57.44
    18:29.05
  2 Ontiveros, Andrew J       15 CAST-SI             22:35.80   19:32.90 A      
       30.81  1:04.22  1:37.88  2:11.93  2:46.06  3:21.04  3:55.88  4:31.42
     5:07.45  5:42.75  6:17.83  6:53.52  7:29.20  8:05.36  8:41.61  9:17.77
     9:54.16 10:30.46 11:07.00 11:43.72 12:20.22 12:56.93 13:33.82 14:10.27
    14:47.29 15:24.74 16:01.69 16:38.48 17:15.27 17:49.06 18:24.82 19:00.45
    19:32.90
  3 Mohr, Eli J               13 CAST-SI             22:35.80   19:50.54 A      
       30.05  1:04.77  1:40.58  2:16.91  2:52.49  3:30.15  4:06.72  4:42.84
     5:20.07  5:56.57  6:32.45  7:09.59  7:46.61  8:22.82  8:59.09  9:34.30
    10:10.98 10:48.04 11:24.85 12:01.39 12:37.72 13:13.94 13:51.28 14:28.77
    15:05.60 15:42.27 16:19.23 16:57.39 17:33.82 18:09.30 18:45.81 19:20.45
    19:50.54
  4 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI             21:38.42L  20:13.45 A      
       31.14  1:05.22  1:40.56  2:16.65  2:53.28  3:30.09  4:06.31  4:43.12
     5:19.96  5:55.71  6:31.65  7:09.09  7:46.16  8:22.52  8:58.44  9:34.94
    10:12.10 10:49.53 11:27.68 12:05.72 12:43.67 13:21.83 13:59.95 14:37.38
    15:14.74 15:52.94 16:31.78 17:09.72 17:48.24 18:25.01 19:02.20 19:38.54
    20:13.45
  5 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI              21:45.45   21:59.19 B      
       36.14  1:14.93  1:54.95  2:35.17  3:15.75  3:56.14  4:36.43  5:16.22
     5:56.41  6:36.43  7:15.78  7:55.35  8:34.96  9:15.71  9:56.29 10:36.78
    11:17.38 11:58.37 12:38.90 13:20.16 14:01.22 14:42.69 15:23.67 16:04.29
    16:45.16 17:25.08 18:05.64 18:46.11 19:25.29 20:04.53 20:44.33 21:23.47
    21:59.19
  6 Ashburn, Roger T          13 RST-SI              22:18.43   22:33.33 B      
       32.82  1:10.61  1:50.77  2:31.09  3:12.17  3:54.07  4:35.50  5:16.55
     5:57.61  6:38.75  7:19.65  8:00.57  8:42.26  9:22.41 10:03.45 10:45.28
    11:26.35 12:08.39 12:52.21 13:33.17 14:14.43 14:56.71 15:41.92 16:22.91
    17:06.01 17:47.73 18:31.20 19:11.15 19:52.89 20:34.97 21:17.05 21:57.67
    22:33.33
 
Event 6  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  A A Min
          41.60  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bai, Nicholas Z           10 PS-SI                  29.55      30.10 A      
  2 Wong, Ederick J           10 PS-SI                  31.01      33.03 A      
  3 Lofthus, Aslan C          10 SBA-SI                 33.66      33.45 A      
  4 Ho, Derek J                9 PS-SI                  35.32      35.50 A      
  5 Giunti, Giovanni G        10 RSD-SI                 34.35      36.08 A      
  6 Cruz, Aiden M              9 RIO-AZ                 37.57      36.53 A      
  7 Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 37.70      41.35 B      
  8 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 37.70      45.21        
B - Division  
  1 Lathrop, Brighton B        9 PS-SI                  41.60      39.63 B      
  2 Liu, Liam                  9 PS-SI                  38.64      40.16 B      
  3 Gunsalus, Cohen P          9 RIO-AZ                 40.97      40.94 B      
  4 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 41.13      41.42 B      
  5 Wang, Aaron Y              9 PAC-SI                 47.00L     41.45 B      
  6 Munoz, Ryan C             10 RIO-AZ                 38.74      42.01        
 -- Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI                 40.73         DQ        
 -- Jones, Austin             10 SDY-SI                 41.58         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Mullica, Langdon J         9 RSD-SI                 40.39        DFS        
      Declared false start
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  A A Min
          37.70  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI                 31.66      30.69 A      
  2 Cong, Jonathan            11 PAC-SI                 29.93      30.81 A      
  3 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                31.77      31.54 A      
  4 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 32.05      32.08 A      
  5 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                32.16      32.38 A      
  6 Hesser III, Trey J        12 RIO-AZ                 28.66      32.54 A      
  7 La Ra, Ryan A             12 RIO-AZ                 33.16      32.62 A      
  8 Keane, Aidan P            12 MRA-SI                 32.69      33.07 A      
  9 Ongteco, Ethan S          11 SBA-SI                 33.90      33.20 A      
 10 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 33.43      33.23 A      
 11 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 32.49      33.53 A      
 12 Burke, Logan A            12 RIO-AZ                 33.79      33.94 A      
 13 Cruz, Joshua              11 SBA-SI                 32.95      34.04 A      
 14 Flores Hidalgo, Eduardo   11 SBA-SI                 34.16      35.12 B      
 15 Johnson, Zane I           11 SBA-SI                 32.59      35.26 B      
B - Division  
  1 Golu, Alexander D         12 MRA-SI                 34.75      33.03 A      
  2 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI                35.22      33.15 A      
  3 Lozano, Kale R            11 RSD-SI                 35.03      35.60 B      
  4 Brown JR, JJ S            11 SDY-SI                 35.71      35.90 B      
  5 Johnson, Sean M           12 SBA-SI                 37.60      36.30 B      
  6 Polidori, Leo L           11 RSD-SI                 34.94      36.37 B      
  7 Julian, Garren G          12 SBA-SI                 37.09      36.38 B      
  8 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 37.70      36.44 B      
  9 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI                 36.82      36.58 B      
 10 Schalge, Blake            12 SBA-SI                 37.70      36.63 B      
 11 Belasco, Jacob D          12 MRA-SI                 36.92      36.92 B      
 12 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI                 37.00      37.32 B      
 13 Rozenshteyn, Michael D    12 CAST-SI                37.70      37.46 B      
 14 Putnam, Jack T            11 NCA-SI                 36.98      37.51 B      
 15 Zapata, Vicente D         12 CAST-SI                36.07      37.57 B      
 16 Duong, An-Di X            11 SDY-SI                 37.26      38.57        
 17 Peram, Aaron A            12 UN-SI                  37.70      38.60        
 18 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI                 37.70      39.72        
 19 Hoskins, Daniel H         12 CAST-SI                37.14      40.07        
 
Event 10  Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  A A Min
        2:56.50  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                2:45.15    2:42.07 B      
       36.63  1:18.95  2:01.57  2:42.07                                    
  2 Diep, Ethan G              7 PS-SI                2:56.50    2:58.35        
       37.28  1:24.67  2:14.78  2:58.35                                    
  3 Gidley, Kyle W             8 SBA-SI               2:56.34    3:00.49        
       38.63  1:25.48  2:14.28  3:00.49                                    
 
Event 12  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  A A Min
        2:56.50  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
 -- Mullica, Langdon J         9 RSD-SI               2:39.10        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Ho, Derek J                9 PS-SI                2:41.95    2:32.07 A      
       34.57  1:13.22  1:53.52  2:32.07                                    
  2 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               2:54.40    2:38.00 A      
       34.47  1:14.54  1:57.61  2:38.00                                    
  3 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               2:49.13    2:42.34 B      
       35.16  1:16.53  2:00.71  2:42.34                                    
  4 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI               2:48.76    2:46.71 B      
       36.26  1:18.20  2:03.02  2:46.71                                    
  5 Shew, Noah M              10 PAC-SI               2:52.84    2:47.20 B      
       37.35  1:18.87  2:03.81  2:47.20                                    
  6 Giunti, Giovanni G        10 RSD-SI               2:45.31    2:47.76 B      
       36.81  1:19.92  2:05.87  2:47.76                                    
  7 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI               2:47.83    2:47.82 B      
       37.60  1:22.15  2:06.86  2:47.82                                    
  8 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               2:49.37    2:50.01 B      
       38.75  1:22.69  2:07.14  2:50.01                                    
 
Event 14  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  A A Min
        1:49.70  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bai, Nicholas Z           10 PS-SI                1:14.39    1:16.44 A      
       36.16  1:16.44                                                      
  2 Calma, John Luca          10 SBA-SI               1:31.17    1:30.88 A      
       41.96  1:30.88                                                      
  3 Mullen, Peyton W          10 SDY-SI               1:34.92    1:38.31 A      
       46.52  1:38.31                                                      
B - Division  
  1 Wang, Aaron Y              9 PAC-SI               1:42.62    1:39.70 A      
       46.40  1:39.70                                                      
  2 Ebert, Alan                9 SBA-SI               1:41.71    1:39.91 A      
       46.93  1:39.91                                                      
  3 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:44.31    1:48.96 B      
       51.69  1:48.96                                                      
  4 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI               1:44.48    1:49.05 B      
       52.93  1:49.05                                                      
  5 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               1:48.56    1:53.97        
       55.39  1:53.97                                                      
  6 Gunsalus, Cohen P          9 RIO-AZ               1:45.57    1:56.81        
       54.21  1:56.81                                                      
 
Event 16  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  A A Min
        1:37.10  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Noguchi, Logan W          12 RSD-SI               1:13.18    1:12.41 A      
       33.82  1:12.41                                                      
  2 Pickles, Evan A           12 RIO-AZ               1:13.67    1:14.73 A      
       35.31  1:14.73                                                      
  3 Hayes, Dylan M            12 PS-SI                1:17.91    1:18.37 A      
       36.54  1:18.37                                                      
  4 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI              1:16.66    1:19.60 A      
       36.55  1:19.60                                                      
  5 Helsten, Hunter T         12 RIO-AZ               1:26.40    1:21.44 A      
       38.82  1:21.44                                                      
  6 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI               1:17.86    1:21.62 A      
       39.77  1:21.62                                                      
  7 Burke, Logan A            12 RIO-AZ               1:26.19    1:21.71 A      
       39.06  1:21.71                                                      
  8 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               1:19.21    1:23.16 A      
       40.95  1:23.16                                                      
  9 Golu, Alexander D         12 MRA-SI               1:20.95    1:23.47 A      
       38.90  1:23.47                                                      
 10 Wu, Kevin S               12 RIO-AZ               1:25.44    1:23.95 A      
       40.20  1:23.95                                                      
 11 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:24.11    1:26.38 A      
       41.08  1:26.38                                                      
 12 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:27.16    1:28.75 A      
       43.83  1:28.75                                                      
B - Division  
  1 Blizzard, Logan J         12 HSA-SI               1:30.94    1:24.25 A      
       41.25  1:24.25                                                      
  2 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               1:29.84    1:30.79 B      
       42.10  1:30.79                                                      
  3 Holden, Eric J            12 CAST-SI              1:32.36    1:33.29 B      
       43.42  1:33.29                                                      
  4 Jauregui-Perez, Alex      12 SDY-SI               1:36.10    1:33.52 B      
       44.17  1:33.52                                                      
  5 Julian, Garren G          12 SBA-SI               1:37.10    1:34.75 B      
       44.56  1:34.75                                                      
  6 Neeley, Eli E             11 RIO-AZ               1:35.33    1:35.92 B      
       45.47  1:35.92                                                      
  7 Peram, Aaron A            12 UN-SI                1:36.59    1:36.84 B      
       46.30  1:36.84                                                      
  8 Duong, An-Di X            11 SDY-SI               1:35.62    1:37.05 B      
       46.23  1:37.05                                                      
  9 Putnam, Jack T            11 NCA-SI               1:32.92    1:37.16        
       46.80  1:37.16                                                      
 10 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI               1:37.10    1:38.02        
       46.30  1:38.02                                                      
 11 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI               1:35.53    1:38.79        
       49.41  1:38.79                                                      
 12 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               1:37.10    1:40.10        
       46.91  1:40.10                                                      
 13 Johnson, Sean M           12 SBA-SI               1:36.46    1:41.88        
 
Event 18  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  A A Min
          44.20  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Ederick J           10 PS-SI                  34.22      33.68 A      
  2 Lofthus, Aslan C          10 SBA-SI                 34.74      34.99 A      
  3 Calma, John Luca          10 SBA-SI                 36.27      36.13 A      
  4 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI                 36.41      36.99 A      
  5 Giunti, Giovanni G        10 RSD-SI                 38.59      37.69 A      
  6 Cruz, Aiden M              9 RIO-AZ                 36.86      37.73 A      
  7 Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 40.31      37.96 A      
  8 Munoz, Ryan C             10 RIO-AZ                 39.24      39.28 A      
  9 Liu, Liam                  9 PS-SI                  40.17      40.40 A      
 10 Ebert, Alan                9 SBA-SI                 39.56      41.34 B      
 11 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 40.00      43.85 B      
 -- Mullica, Langdon J         9 RSD-SI                 38.08        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Meyer, Jack T              9 HSA-SI                 42.82      41.33 B      
  2 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 41.35      41.39 B      
  3 Lathrop, Brighton B        9 PS-SI                  41.73      41.75 B      
  4 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 42.43      41.97 B      
  5 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI                 42.60      43.61 B      
  6 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI                 43.64      44.46        
  7 Shew, Noah M              10 PAC-SI                 44.20      45.14        
  8 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                44.15      49.81        
  9 Jones, Austin             10 SDY-SI                 44.20      54.72        
Non-Award Division  
 -- Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:00.59L        DQ        
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  A A Min
          40.00  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Helsten, Hunter T         12 RIO-AZ                 30.73      31.64 A      
  2 Pickles, Ian J            12 RIO-AZ                 31.52      32.37 A      
  3 Pickles, Evan A           12 RIO-AZ                 30.95      32.42 A      
  4 Hesser III, Trey J        12 RIO-AZ                 29.14      32.77 A      
  5 Rousseau, Julien M        11 PS-SI                  32.60      32.92 A      
  6 Hayes, Dylan M            12 PS-SI                  34.09      33.09 A      
  7 Cong, Jonathan            11 PAC-SI                 32.49      33.19 A      
  8 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                33.29      33.46 A      
  9 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 35.44      34.90 A      
 10 Rozenshteyn, Michael D    12 CAST-SI                35.79      35.35 A      
 11 Polidori, Leo L           11 RSD-SI                 35.81      35.93 A      
 12 Holden, Eric J            12 CAST-SI                36.29      36.48 A      
 13 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI                 35.64      36.86 B      
 14 Lozano, Kale R            11 RSD-SI                 36.35      38.08 B      
B - Division  
  1 Johnson, Zane I           11 SBA-SI                 37.43      36.68 B      
  2 Jimenez, Andre N          11 SDY-SI                 39.48      37.03 B      
  3 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI                 38.03      37.28 B      
  4 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 37.24      37.44 B      
  5 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                36.65      37.67 B      
  6 Schalge, Blake            12 SBA-SI                 39.07      38.07 B      
  7 Putnam, Nick L            11 NCA-SI                 39.46      38.14 B      
  8 Belasco, Jacob D          12 MRA-SI                 39.70      39.20 B      
  9 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI                 39.49      39.33 B      
 10 Gephart, Gavin L          11 RIO-AZ                 37.65      40.05        
 11 Jauregui-Perez, Alex      12 SDY-SI                 38.89      40.11        
 12 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI                 39.71      40.44        
 13 Neeley, Eli E             11 RIO-AZ                 39.01      41.17        
 14 Cruz, Joshua              11 SBA-SI                 39.25      41.27        
 15 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI                 39.48      41.37        
 16 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI                 40.00      46.69        
 
Event 22  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  A A Min
        1:42.00  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                1:19.57    1:15.65 A      
       35.85  1:15.65                                                      
  2 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI               1:13.94    1:16.77 A      
       36.29  1:16.77                                                      
  3 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:21.59    1:25.05 B      
       38.52  1:25.05                                                      
B - Division  
  1 Estrada Gonzalez, Elian    8 WAVE-SI              1:39.60    1:32.74 B      
       40.80  1:32.74                                                      
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  A A Min
        1:21.00  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Ederick J           10 PS-SI                1:03.07    1:05.16 A      
       30.83  1:05.16                                                      
  2 Ebert, Alan                9 SBA-SI               1:07.89    1:07.59 A      
       32.46  1:07.59                                                      
  3 Calma, John Luca          10 SBA-SI               1:07.57    1:07.83 A      
       33.32  1:07.83                                                      
  4 Ho, Derek J                9 PS-SI                1:08.85    1:08.78 A      
       33.34  1:08.78                                                      
  5 Gravori, Ari D            10 RSD-SI               1:14.10    1:12.21 A      
       33.92  1:12.21                                                      
  6 Cruz, Aiden M              9 RIO-AZ               1:11.20    1:13.39 A      
       36.35  1:13.39                                                      
  7 Munoz, Ryan C             10 RIO-AZ               1:12.98    1:15.20 B      
       36.03  1:15.20                                                      
B - Division  
  1 Liu, Liam                  9 PS-SI                1:15.28    1:14.52 B      
       36.13  1:14.52                                                      
  2 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI               1:16.52    1:17.91 B      
       35.33  1:17.91                                                      
  3 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI               1:19.95    1:18.72 B      
       37.76  1:18.72                                                      
  4 Shew, Noah M              10 PAC-SI               1:21.00    1:19.06 B      
       37.22  1:19.06                                                      
  5 Gunsalus, Cohen P          9 RIO-AZ               1:20.97    1:19.07 B      
       37.52  1:19.07                                                      
  6 Lathrop, Brighton B        9 PS-SI                1:21.00    1:19.76 B      
       38.92  1:19.76                                                      
  7 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI               1:16.88    1:19.90 B      
       38.76  1:19.90                                                      
  8 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:20.50    1:20.59 B      
       38.25  1:20.59                                                      
  9 Tenney, Charles            9 SBA-SI               1:21.00    1:22.76        
       39.77  1:22.76                                                      
 10 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:21.00    1:22.91        
       39.24  1:22.91                                                      
 11 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI               1:21.00    1:30.89        
       42.79  1:30.89                                                      
 12 Mullen, Peyton W          10 SDY-SI               1:21.00    1:34.06        
       43.30  1:34.06                                                      
 13 Jones, Austin             10 SDY-SI               1:20.98    1:50.35        
       49.76  1:50.35                                                      
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  A A Min
        1:12.20  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Noguchi, Logan W          12 RSD-SI                 54.16      55.41 A      
       26.39    55.41                                                      
  2 Pickles, Ian J            12 RIO-AZ                 56.18      56.11 A      
       26.82    56.11                                                      
  3 Wu, Kevin S               12 RIO-AZ                 57.15      58.51 A      
       28.25    58.51                                                      
  4 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 58.82      58.97 A      
       28.64    58.97                                                      
  5 Hayes, Dylan M            12 PS-SI                  57.88    1:00.16 A      
       28.36  1:00.16                                                      
  6 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                59.63    1:00.88 A      
       28.89  1:00.88                                                      
  7 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               1:00.95    1:01.46 A      
       29.50  1:01.46                                                      
  8 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               1:01.14    1:01.77 A      
       29.90  1:01.77                                                      
  9 Rousseau, Julien M        11 PS-SI                1:02.66    1:02.61 A      
       30.07  1:02.61                                                      
 10 La Ra, Ryan A             12 RIO-AZ               1:02.52    1:03.54 A      
       30.83  1:03.54                                                      
 11 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              1:05.58    1:03.86 A      
       30.87  1:03.86                                                      
 12 Golu, Alexander D         12 MRA-SI               1:05.46    1:04.61 A      
       31.31  1:04.61                                                      
 13 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               1:05.20    1:05.40 A      
       31.84  1:05.40                                                      
 14 Polidori, Leo L           11 RSD-SI               1:05.54    1:08.70 B      
       32.69  1:08.70                                                      
 15 Johnson, Zane I           11 SBA-SI               1:06.12    1:09.89 B      
       34.53  1:09.89                                                      
B - Division  
  1 Munoz, Blake A            12 OSC-SI               1:10.55    1:05.99 A      
       31.68  1:05.99                                                      
  2 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:06.71    1:06.11 A      
       33.09  1:06.11                                                      
  3 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI              1:07.81    1:06.56 B      
       31.68  1:06.56                                                      
  4 Hesser III, Trey J        12 RIO-AZ               1:06.21    1:06.77 B      
       31.38  1:06.77                                                      
  5 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               1:06.82    1:06.94 B      
       32.32  1:06.94                                                      
  6 Hoskins, Daniel H         12 CAST-SI              1:06.99    1:07.76 B      
       32.28  1:07.76                                                      
  7 Julian, Garren G          12 SBA-SI               1:08.80    1:07.87 B      
       32.35  1:07.87                                                      
  8 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI               1:09.82    1:07.96 B      
       32.52  1:07.96                                                      
  9 Peram, Aaron A            12 UN-SI                1:12.20    1:08.05 B      
       32.96  1:08.05                                                      
 10 Rozenshteyn, Michael D    12 CAST-SI              1:09.06    1:08.88 B      
       33.15  1:08.88                                                      
 11 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:12.20    1:09.31 B      
       33.40  1:09.31                                                      
 12 Lozano, Kale R            11 RSD-SI               1:09.01    1:10.04 B      
       34.33  1:10.04                                                      
 13 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:08.73    1:10.30 B      
       34.52  1:10.30                                                      
 14 Ongteco, Ethan S          11 SBA-SI               1:08.10    1:10.36 B      
       33.56  1:10.36                                                      
 15 Jauregui-Perez, Alex      12 SDY-SI               1:11.67    1:10.48 B      
       34.56  1:10.48                                                      
 16 Neeley, Eli E             11 RIO-AZ               1:07.63    1:10.83 B      
       32.94  1:10.83                                                      
 17 Brown JR, JJ S            11 SDY-SI               1:10.08    1:11.10 B      
       33.43  1:11.10                                                      
 18 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI               1:10.60    1:11.14 B      
       34.43  1:11.14                                                      
 19 Jimenez, Andre N          11 SDY-SI               1:12.15    1:11.32 B      
       33.76  1:11.32                                                      
 20 Duong, An-Di X            11 SDY-SI               1:11.25    1:11.73 B      
       35.08  1:11.73                                                      
 21 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI               1:12.00    1:12.91        
       34.59  1:12.91                                                      
 22 Flores Hidalgo, Eduardo   11 SBA-SI               1:07.68    1:12.96        
       34.55  1:12.96                                                      
 23 Cruz, Joshua              11 SBA-SI               1:11.16    1:12.97        
       36.21  1:12.97                                                      
 24 Zapata, Vicente D         12 CAST-SI              1:12.20    1:14.90        
       35.57  1:14.90                                                      
 25 Gephart, Gavin L          11 RIO-AZ               1:11.49    1:15.29        
       36.14  1:15.29                                                      
 26 Putnam, Nick L            11 NCA-SI               1:12.20    1:15.55        
       36.38  1:15.55                                                      
 27 Schalge, Blake            12 SBA-SI               1:12.20    1:18.74        
       37.31  1:18.74                                                      
 28 Johnson, Sean M           12 SBA-SI               1:12.20    1:21.74        
       36.80  1:21.74                                                      
 29 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               1:12.20    1:29.43        
       42.35  1:29.43                                                      
 
Event 28  Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  A A Min
        3:24.50  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI               3:24.50    3:11.66 B      
       45.45  1:36.67  2:32.49  3:11.66                                    
 -- Gidley, Kyle W             8 SBA-SI               3:24.50         DQ        
       49.53  1:42.56  2:43.11       DQ                                    
 
Event 30  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  A A Min
        3:24.50  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lofthus, Aslan C          10 SBA-SI               2:40.94    2:37.50 A      
       34.42  1:14.86  2:03.29  2:37.50                                    
 -- Bai, Nicholas Z           10 PS-SI                2:11.92         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - breast
       30.89  1:08.97  1:51.49       DQ                                    
 -- Meyer, Jack T              9 HSA-SI               3:07.01         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
              1:33.10  2:22.46       DQ                                    
B - Division  
  1 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               3:20.03    3:02.03 A      
       39.53  1:27.76  2:18.58  3:02.03                                    
  2 Wang, Aaron Y              9 PAC-SI               3:16.25    3:08.21 B      
       43.70  1:31.42  2:27.79  3:08.21                                    
  3 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               3:15.96    3:08.47 B      
       44.18  1:31.83  2:28.41  3:08.47                                    
  4 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               3:12.51    3:23.25 B      
       53.11  1:39.16  2:43.21  3:23.25                                    
 
Event 32  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  A A Min
        3:01.70  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Noguchi, Logan W          12 RSD-SI               2:14.03    2:17.20 A      
       28.54  1:03.47  1:44.63  2:17.20                                    
  2 Wu, Kevin S               12 RIO-AZ               2:26.00    2:26.33 A      
       31.63  1:08.69  1:55.04  2:26.33                                    
  3 Pickles, Ian J            12 RIO-AZ               2:26.27    2:26.40 A      
       34.67  1:12.89  1:55.13  2:26.40                                    
  4 Pickles, Evan A           12 RIO-AZ               2:25.98    2:26.53 A      
       35.43  1:55.60  2:26.53                                             
  5 Helsten, Hunter T         12 RIO-AZ               2:34.71    2:28.81 A      
       33.60  1:12.41  1:57.44  2:28.81                                    
  6 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI               2:29.26    2:28.93 A      
       32.21  1:11.65  1:55.38  2:28.93                                    
  7 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               2:21.76    2:30.94 A      
       35.58  1:13.35  1:57.15  2:30.94                                    
  8 Rousseau, Julien M        11 PS-SI                2:31.97    2:32.09 A      
       34.01  1:10.82  1:58.02  2:32.09                                    
  9 Burke, Logan A            12 RIO-AZ               2:38.40    2:33.67 A      
       33.54  1:13.92  2:00.35  2:33.67                                    
 10 La Ra, Ryan A             12 RIO-AZ               2:29.70    2:36.06 A      
       35.48  1:15.03  1:59.19  2:36.06                                    
 11 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              2:37.77    2:38.95 A      
       33.54  1:14.32  2:01.78  2:38.95                                    
 12 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               2:41.19    2:46.31 A      
       37.24           2:10.82  2:46.31                                    
 13 Ongteco, Ethan S          11 SBA-SI               2:45.71    2:47.82 B      
       36.80  1:19.97  2:10.66  2:47.82                                    
B - Division  
  1 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI               2:59.88    2:55.93 B      
       39.64  1:23.83  2:21.19  2:55.93                                    
  2 Putnam, Nick L            11 NCA-SI               3:01.70    2:57.29 B      
       41.11  1:24.91  2:18.35  2:57.29                                    
  3 Flores Hidalgo, Eduardo   11 SBA-SI               2:57.63    2:58.80 B      
       38.72  1:25.54  2:20.77  2:58.80                                    
  4 Hoskins, Daniel H         12 CAST-SI              2:57.96    2:58.93 B      
       43.80  1:26.50  2:18.82  2:58.93                                    
  5 Holden, Eric J            12 CAST-SI              3:01.52    2:59.41 B      
       42.24  1:28.17  2:19.41  2:59.41                                    
  6 Zapata, Vicente D         12 CAST-SI              3:01.70    2:59.43 B      
       40.88  1:24.70  2:21.20  2:59.43                                    
  7 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI               3:00.00    3:01.57 B      
       39.68  1:25.20  2:20.60  3:01.57                                    
 -- Putnam, Jack T            11 NCA-SI               3:23.16L        DQ        
       42.33  1:32.10  2:22.81       DQ                                    
 
Event 36  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rio Salado Swim Club-AZ  'A'                      1:45.49    1:48.17        
     1) Pickles, Ian J 12               2) Wu, Kevin S 12                 
     3) Helsten, Hunter T 12            4) Burke, Logan A 12              
       26.21    53.18  1:20.44  1:48.17                                    
  2 Rio Salado Swim Club-AZ  'B'                      1:57.56    1:57.69        
     1) Pickles, Evan A 12              2) La Ra, Ryan A 12               
     3) Neeley, Eli E 11                4) Hesser III, Trey J 12          
       28.33    58.71  1:28.57  1:57.69                                    
  3 College Area Swim Team-SI  'A'                    1:59.93    2:01.93        
     1) Phaymany, Nathan 12             2) Holden, Eric J 12              
     3) Rozenshteyn, Michael D 12       4) Hoskins, Daniel H 12           
       28.69  1:00.54  1:31.36  2:01.93                                    
  4 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:08.00    2:12.15        
     1) Jimenez, Andre N 11             2) Duong, An-Di X 11              
     3) Brown JR, JJ S 11               4) Jauregui-Perez, Alex 12        
       33.42  1:06.32  1:40.40  2:12.15                                    
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  A A Min
        1:13.80  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Carsten, Ian D            13 PAC-SI                 58.87      59.59 A      
       28.35    59.59                                                      
  2 Hughes, Colby             13 SBA-SI               1:00.60      59.83 A      
       28.36    59.83                                                      
  3 Hasan, Yad S              14 SDY-SI               1:01.75    1:00.34 A      
       28.82  1:00.34                                                      
  4 Cioaca, Allen V           14 RSD-SI               1:01.52    1:01.85 A      
       29.24  1:01.85                                                      
  5 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                1:04.71    1:04.80 A      
       30.96  1:04.80                                                      
  6 Hoang, Dustin Q           14 NCA-SI               1:03.16    1:08.32 B      
       30.68  1:08.32                                                      
  7 Jaffe, Noah A             14 NCA-SI               1:07.52    1:08.64 B      
       32.61  1:08.64                                                      
B - Division  
  1 Molter, Aiden J           14 CAST-SI              1:13.80    1:06.14 A      
       30.02  1:06.14                                                      
  2 Thomas, Koehn M           13 NCA-SI               1:09.31    1:07.82 B      
       30.77  1:07.82                                                      
  3 Brooking, Cedric W        13 RIO-AZ               1:09.08    1:07.96 B      
       31.76  1:07.96                                                      
  4 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              1:09.22    1:09.29 B      
       31.63  1:09.29                                                      
  5 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               1:12.51    1:10.61 B      
       32.16  1:10.61                                                      
  6 Lucia, Nicolas A          13 PS-SI                1:12.59    1:17.51        
       33.83  1:17.51                                                      
 
Event 40  Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Mason P           15 RSD-SI                 52.13      51.95        
       24.48    51.95                                                      
  2 Vargas, Oscar             17 SBA-SI                 53.39      54.52        
       25.53    54.52                                                      
  3 Temple, Carlson D         18 CAST-SI                53.80      55.04        
       26.05    55.04                                                      
  4 Ritter, Jacob A           17 IVDA-SI                55.62      56.23        
       25.91    56.23                                                      
  5 Aguimatang, Ezra          16 SBA-SI               1:03.70      56.56        
       26.32    56.56                                                      
  6 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI                 56.08      56.99        
       27.07    56.99                                                      
  7 Johnson, Christian L      15 SBA-SI                 57.91      57.13        
       26.94    57.13                                                      
  8 Ahooja, Ajay (Uh - Jay)   15 NCA-SI               1:00.03      58.18        
       27.39    58.18                                                      
  9 Lo, Jonathan              15 NCA-SI                 57.71      58.23        
       27.11    58.23                                                      
 10 Rascon, Esteban           15 SBA-SI                 58.22      59.22        
       28.12    59.22                                                      
 11 Peterson IV, George J     18 RSD-SI                 54.20      59.68        
       27.49    59.68                                                      
 12 Ong, Joe M                15 RSD-SI               1:00.55      59.91        
       27.84    59.91                                                      
 13 Hail, Garrett A           18 SBA-SI                 59.98    1:00.09        
       27.64  1:00.09                                                      
 14 Song, Connor M            16 NCA-SI                 58.63    1:00.29        
       28.75  1:00.29                                                      
 15 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI                 59.92    1:01.26        
       29.25  1:01.26                                                      
 16 Woo, Ian D                16 NCA-SI                 58.20    1:01.31        
       28.46  1:01.31                                                      
 17 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              1:08.72    1:04.65        
       30.29  1:04.65                                                      
 18 Holden, Jason T           15 RST-SI               1:06.08    1:05.15        
       30.99  1:05.15                                                      
 19 Howard, Dylan L           17 NCA-SI               1:02.83    1:05.97        
       30.81  1:05.97                                                      
 20 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               1:08.84    1:09.00        
       32.16  1:09.00                                                      
 21 Rivas, Manny E            18 NCA-SI               1:01.91    1:09.92        
       31.28  1:09.92                                                      
 22 Kislingbury, Ryan J       15 HSA-SI               1:10.76    1:15.70        
       34.41  1:15.70                                                      
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  A A Min
        1:05.00  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI                 52.18      52.24 A      
       25.26    52.24                                                      
  2 Zhuo, Kevin J             14 PAC-SI                 52.28      52.84 A      
       25.72    52.84                                                      
  3 Jauregui-Perez, Nicholas  14 SDY-SI                 52.93      53.64 A      
       25.92    53.64                                                      
  4 Stoffels, Kai B           14 NCA-SI                 56.25      53.94 A      
       26.32    53.94                                                      
  5 Rozhkov, Nikita V         13 NCA-SI                 55.09      54.99 A      
       26.84    54.99                                                      
  6 Mullen, Ian J             13 SDY-SI                 54.33      55.10 A      
       26.86    55.10                                                      
  7 Mohr, Eli J               13 CAST-SI                57.19      55.36 A      
       26.79    55.36                                                      
  8 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI                 56.45      55.74 A      
       26.74    55.74                                                      
  9 Molter, Aiden J           14 CAST-SI                56.12      56.04 A      
       26.80    56.04                                                      
 10 Cioaca, Allen V           14 RSD-SI                 56.01      56.23 A      
       27.35    56.23                                                      
 11 Hong, Nathaniel Y         14 NCA-SI                 59.58      56.40 A      
       27.06    56.40                                                      
 12 Croshier-Martucci, Marco  13 SDY-SI                 55.60      56.55 A      
       27.73    56.55                                                      
 13 Hernandez, Samuel         14 SBA-SI                 57.45      56.72 A      
       27.50    56.72                                                      
 14 Forstot, Jack W           13 CAST-SI                58.38      56.90 A      
       27.03    56.90                                                      
 15 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                  57.31      56.95 A      
       27.58    56.95                                                      
 16 Chen, Alex L              14 PAC-SI                 56.60      57.20 A      
       27.62    57.20                                                      
 17 Weng, Max N               13 NCA-SI                 57.94      57.28 A      
       27.67    57.28                                                      
 18 Li, Kevin L               14 NCA-SI                 57.14      57.74 A      
       27.67    57.74                                                      
 19 Dziuk, Will               14 NCA-SI                 58.09      57.98 A      
       28.10    57.98                                                      
 20 Starling, Bryant W        13 HSA-SI                 54.87      58.04 A      
       28.37    58.04                                                      
 21 Walker, Sam G             13 MRA-SI                 56.49      58.25 A      
       28.10    58.25                                                      
 22 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI                 58.86      59.07 A      
       27.35    59.07                                                      
 23 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI                59.24      59.45 A      
       28.54    59.45                                                      
 24 Ong, Julian A             13 RSD-SI                 56.46      59.50 A      
       28.41    59.50                                                      
 25 Gonzalez Siller, Angel J  13 WAVE-SI                59.54      59.63 B      
       28.27    59.63                                                      
 26 Hoang, Dustin Q           14 NCA-SI                 57.08    1:00.25 B      
       28.72  1:00.25                                                      
 27 Carsten, Ian D            13 PAC-SI                 56.16    1:01.26 B      
       28.87  1:01.26                                                      
 28 Rapp, Nikki               13 NCA-SI                 55.99    1:01.71 B      
       29.89  1:01.71                                                      
B - Division  
  1 Thomas, Koehn M           13 NCA-SI               1:00.05      58.50 A      
       28.69    58.50                                                      
  2 Gotsch, Kota L            13 NCA-SI               1:01.94      59.18 A      
       28.60    59.18                                                      
  3 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               1:00.06      59.59 A      
       28.77    59.59                                                      
  4 Sebree, Shane W           14 SBA-SI               1:01.69    1:00.35 B      
       29.24  1:00.35                                                      
  5 Werner, Eli C             13 RIO-AZ               1:00.03    1:00.39 B      
       29.00  1:00.39                                                      
  6 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               1:02.41    1:02.48 B      
       30.10  1:02.48                                                      
  7 Ashburn, Roger T          13 RST-SI               1:01.78    1:02.62 B      
       28.85  1:02.62                                                      
  8 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               1:05.00    1:02.99 B      
       30.36  1:02.99                                                      
  9 James, Alexander R        14 NCA-SI               1:05.00    1:03.45 B      
       31.33  1:03.45                                                      
 10 Herrera, Eric T           14 RIO-AZ               1:03.81    1:03.56 B      
       30.29  1:03.56                                                      
 11 Flusche, Tanner R         13 RIO-AZ               1:03.52    1:04.90 B      
       30.68  1:04.90                                                      
 12 Barrows, Logan R          13 RST-SI               1:05.00    1:06.58        
       31.26  1:06.58                                                      
 13 Munoz, Logan J            14 OSC-SI               1:03.65    1:07.41        
       31.75  1:07.41                                                      
 14 Librera, Michael          13 MRA-SI               1:05.00    1:08.80        
       32.47  1:08.80                                                      
 15 Lo, Thomas                13 NCA-SI               1:05.00    1:09.60        
       32.72  1:09.60                                                      
 16 Walsh, Liam M             14 NCA-SI               1:05.00    1:10.64        
       33.54  1:10.64                                                      
 17 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               1:05.00    1:10.68        
       33.40  1:10.68                                                      
 18 Hoang, Hansen Q           13 NCA-SI               1:05.00    1:11.73        
       33.77  1:11.73                                                      
 
Event 44  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  A A Min
        1:02.60  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Vargas, Oscar             17 SBA-SI                 49.67      50.31 A      
       24.77    50.31                                                      
  2 Andrews III, Robbie G     15 RSD-SI                 50.44      50.58 A      
       24.31    50.58                                                      
  3 Temple, Carlson D         18 CAST-SI                51.17      50.62 A      
       24.74    50.62                                                      
  4 Souttere, Gavin F         17 CAST-SI                50.99      51.51 A      
       25.17    51.51                                                      
  5 Hail, Garrett A           18 SBA-SI                 48.72      51.73 A      
       24.83    51.73                                                      
  6 Brown, Max W              16 NCA-SI                 50.38      52.11 A      
       25.05    52.11                                                      
  7 Bjornstad, Nathaniel E    15 SBA-SI                 51.64      52.21 A      
       24.78    52.21                                                      
  8 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI                 50.80      52.27 A      
       25.69    52.27                                                      
  9 Song, Connor M            16 NCA-SI                 51.58      52.68 A      
       26.22    52.68                                                      
 10 Ahooja, Ajay (Uh - Jay)   15 NCA-SI                 53.73      52.75 A      
       25.83    52.75                                                      
 11 Wang, Eric D              17 NCA-SI                 52.86      52.93 A      
       25.69    52.93                                                      
 12 Bruemmer, Ethan J         16 NCA-SI                 53.76      53.33 A      
       25.70    53.33                                                      
 13 Stewart, Charlie H        16 NCA-SI                 54.12      54.20 A      
       26.23    54.20                                                      
 14 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI                 54.27      54.26 A      
       26.01    54.26                                                      
 15 Reitzel, Gage A           17 RIO-AZ                 52.56      54.27 A      
       25.77    54.27                                                      
 16 Erickson, Cade L          17 SBA-SI                 51.82      54.60 A      
       26.01    54.60                                                      
 17 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                54.95      54.83 A      
       26.51    54.83                                                      
 18 Johnson, Christian L      15 SBA-SI                 50.68      54.84 A      
       25.94    54.84                                                      
 19 Ontiveros, Andrew J       15 CAST-SI                54.07      55.08 A      
       26.47    55.08                                                      
 20 Woo, Ian D                16 NCA-SI                 54.47      55.21 A      
       26.54    55.21                                                      
 21 Peterson IV, George J     18 RSD-SI                 51.29      55.61 A      
       25.75    55.61                                                      
 22 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI                 56.00      57.56 B      
       27.87    57.56                                                      
 23 Choi, JJ                  17 NCA-SI                 55.91      57.74 B      
       27.79    57.74                                                      
 24 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI                 57.29      59.37 B      
       28.53    59.37                                                      
 25 Howard, Dylan L           17 NCA-SI                 56.41      59.77 B      
       28.72    59.77                                                      
B - Division  
  1 Morris, Ross E            16 RIO-AZ               1:01.05    1:00.30 B      
       28.53  1:00.30                                                      
  2 Castagna, Cole J          15 NCA-SI                 57.82    1:00.72 B      
       29.41  1:00.72                                                      
  3 Rivas, Manny E            18 NCA-SI                 59.22    1:01.12 B      
       28.95  1:01.12                                                      
  4 MacDonald, Brandon S      17 RSD-SI               1:02.60    1:01.26 B      
       27.75  1:01.26                                                      
  5 Holden, Jason T           15 RST-SI                 59.76    1:01.96 B      
       29.76  1:01.96                                                      
  6 Souttere, Trent C         15 CAST-SI              1:00.04    1:02.04 B      
       29.88  1:02.04                                                      
  7 Kislingbury, Ryan J       15 HSA-SI                 58.77    1:02.22 B      
       29.67  1:02.22                                                      
  8 Resendiz Morales, Edwin   16 WAVE-SI              1:01.45    1:02.52 B      
       30.55  1:02.52                                                      
 
Event 46  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  A A Min
        2:45.10  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Davies, Greyson J         14 CAST-SI              2:01.86    2:04.34 A      
       28.11    59.49  1:32.58  2:04.34                                    
  2 Hernandez, Samuel         14 SBA-SI               2:19.77    2:20.29 A      
       33.23  1:09.15  1:45.10  2:20.29                                    
  3 Molter, Aiden J           14 CAST-SI              2:20.77    2:22.64 A      
       33.80  1:10.43  1:46.76  2:22.64                                    
  4 Rozhkov, Nikita V         13 NCA-SI               2:17.62    2:23.29 A      
       33.32  1:09.86  1:47.15  2:23.29                                    
  5 Dziuk, Will               14 NCA-SI               2:25.56    2:25.61 A      
       34.36  1:48.65  2:25.61                                             
  6 Hoang, Dustin Q           14 NCA-SI               2:27.26    2:34.82 B      
       36.15  2:34.82                                                      
B - Division  
  1 Hasan, Yad S              14 SDY-SI               2:34.50    2:17.62 A      
       33.51  1:09.63  1:44.46  2:17.62                                    
  2 Ashburn, Roger T          13 RST-SI               2:34.88    2:28.32 A      
       34.14  1:12.39  1:51.45  2:28.32                                    
  3 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              2:41.40    2:30.35 A      
       34.69  1:12.78  1:52.30  2:30.35                                    
  4 Herrera, Jake G           13 RIO-AZ               2:32.13    2:31.40 B      
       35.81  1:14.73  1:54.16  2:31.40                                    
  5 Song, Cyrus B             13 NCA-SI               2:37.28    2:32.44 B      
       36.68  1:15.41  1:54.93  2:32.44                                    
  6 Herrera, Eric T           14 RIO-AZ               2:34.14    2:34.07 B      
       36.74  1:16.15  1:56.00  2:34.07                                    
  7 Ahrendt, Donovan D        13 NCA-SI               2:43.96    2:41.68 B      
       38.31  1:19.20  2:00.81  2:41.68                                    
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  A A Min
        2:37.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stoddard, Mitchell G      17 CAST-SI              1:56.44    1:58.49 A      
       28.12    58.05  1:28.86  1:58.49                                    
  2 Aguimatang, Ezra          16 SBA-SI               1:59.60    1:59.16 A      
       27.72    58.15  1:29.15  1:59.16                                    
  3 Souttere, Gavin F         17 CAST-SI              2:01.48    2:03.16 A      
       29.40  1:00.10  1:32.00  2:03.16                                    
  4 Temple, Carlson D         18 CAST-SI              2:07.57    2:04.35 A      
       29.76  1:01.78  1:34.18  2:04.35                                    
  5 Morris, Mason P           15 RSD-SI               2:04.97    2:07.36 A      
       31.23  1:03.33  1:35.57  2:07.36                                    
  6 Ong, Joe M                15 RSD-SI               2:08.39    2:11.03 A      
       30.99  1:03.95  1:37.22  2:11.03                                    
  7 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               2:14.19    2:12.55 A      
       31.21  1:04.72  1:39.39  2:12.55                                    
  8 Brown, Max W              16 NCA-SI               2:11.19    2:13.08 A      
       30.58  1:03.57  1:38.35  2:13.08                                    
  9 Zhu, Daniel C             15 SDY-SI               2:15.89    2:19.27 A      
       31.64  1:06.23  1:42.49  2:19.27                                    
 10 Bruemmer, Ethan J         16 NCA-SI               2:17.63    2:22.84 A      
       33.28  1:08.92  1:45.36  2:22.84                                    
B - Division  
  1 Souttere, Trent C         15 CAST-SI              2:24.06    2:25.67 B      
       34.49  1:12.06  1:50.18  2:25.67                                    
  2 Morris, Ross E            16 RIO-AZ               2:32.79    2:32.90 B      
       34.02  1:11.37  1:52.37  2:32.90                                    
  3 Choi, JJ                  17 NCA-SI               2:34.19    2:42.75        
       38.37  1:19.60  2:02.23  2:42.75                                    
 
Event 50  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  A A Min
        1:26.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Davies, Greyson J         14 CAST-SI              1:07.76    1:06.81 A      
       32.18  1:06.81                                                      
  2 Jauregui-Perez, Nicholas  14 SDY-SI               1:05.96    1:07.27 A      
       31.16  1:07.27                                                      
  3 Zhuo, Kevin J             14 PAC-SI               1:07.22    1:07.97 A      
       32.28  1:07.97                                                      
  4 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               1:09.12    1:08.42 A      
       32.66  1:08.42                                                      
  5 Chen, Alex L              14 PAC-SI               1:12.25    1:12.36 A      
       35.38  1:12.36                                                      
  6 Stoffels, Kai B           14 NCA-SI               1:12.29    1:12.82 A      
     1:12.86  1:12.82                                                      
  7 Li, Kevin L               14 NCA-SI               1:12.54    1:12.83 A      
       34.53  1:12.83                                                      
  8 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI               1:12.05    1:13.07 A      
       33.39  1:13.07                                                      
  9 Walker, Sam G             13 MRA-SI               1:09.26    1:13.22 A      
       34.29  1:13.22                                                      
 10 Weng, Max N               13 NCA-SI               1:14.74    1:13.89 A      
       35.20  1:13.89                                                      
 11 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               1:15.06    1:15.04 A      
       35.36  1:15.04                                                      
 12 Brooking, Cedric W        13 RIO-AZ               1:19.10    1:15.06 A      
       36.10  1:15.06                                                      
 13 Song, Cyrus B             13 NCA-SI               1:13.79    1:15.66 A      
       37.12  1:15.66                                                      
 14 Ong, Julian A             13 RSD-SI               1:16.75    1:15.75 A      
       35.84  1:15.75                                                      
 15 Werner, Eli C             13 RIO-AZ               1:16.37    1:15.83 A      
       35.64  1:15.83                                                      
 16 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               1:15.12    1:15.84 A      
       35.94  1:15.84                                                      
 17 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                1:15.24    1:17.85 A      
       37.00  1:17.85                                                      
 18 Dziuk, Will               14 NCA-SI               1:17.78    1:18.69 A      
       37.30  1:18.69                                                      
 19 Rapp, Nikki               13 NCA-SI               1:09.59    1:19.52 B      
       38.26  1:19.52                                                      
B - Division  
  1 Croshier-Martucci, Marco  13 SDY-SI               1:19.38    1:16.86 A      
       36.65  1:16.86                                                      
  2 Sebree, Shane W           14 SBA-SI               1:19.80    1:18.93 A      
       37.31  1:18.93                                                      
  3 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI               1:21.07    1:20.90 B      
       38.75  1:20.90                                                      
  4 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               1:23.53    1:20.96 B      
       38.62  1:20.96                                                      
  5 Gonzalez Siller, Angel J  13 WAVE-SI              1:26.30    1:21.55 B      
       38.04  1:21.55                                                      
  6 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               1:22.42    1:22.36 B      
       38.49  1:22.36                                                      
  7 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               1:20.18    1:22.71 B      
       38.58  1:22.71                                                      
  8 Hong, Nathaniel Y         14 NCA-SI               1:26.30    1:24.47 B      
       40.59  1:24.47                                                      
  9 Librera, Michael          13 MRA-SI               1:22.17    1:25.89 B      
       40.83  1:25.89                                                      
 10 Lucia, Nicolas A          13 PS-SI                1:26.30    1:27.47        
       40.66  1:27.47                                                      
 11 Lo, Thomas                13 NCA-SI               1:26.30    1:29.16        
       42.73  1:29.16                                                      
 12 James, Alexander R        14 NCA-SI               1:26.30    1:29.28        
       43.52  1:29.28                                                      
 13 Hoang, Hansen Q           13 NCA-SI               1:26.30    1:31.58        
       43.57  1:31.58                                                      
 14 Walsh, Liam M             14 NCA-SI               1:26.30    1:39.59        
       46.26  1:39.59                                                      
Non-Award Division  
  1 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              1:41.05L   1:25.83 B      
       40.13  1:25.83                                                      
 
Event 52  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  A A Min
        1:22.70  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bjornstad, Nathaniel E    15 SBA-SI                 59.54    1:01.93 A      
       29.13  1:01.93                                                      
  2 Ritter, Jacob A           17 IVDA-SI              1:01.05    1:02.77 A      
       29.73  1:02.77                                                      
  3 Wang, Eric D              17 NCA-SI               1:03.26    1:05.32 A      
       31.11  1:05.32                                                      
  4 Morris, Mason P           15 RSD-SI               1:07.25    1:05.74 A      
       31.33  1:05.74                                                      
  5 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               1:09.11    1:06.30 A      
       30.84  1:06.30                                                      
  6 Ahooja, Ajay (Uh - Jay)   15 NCA-SI               1:09.89    1:06.84 A      
       31.85  1:06.84                                                      
  7 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI               1:06.46    1:07.15 A      
       32.21  1:07.15                                                      
  8 Stoddard, Mitchell G      17 CAST-SI              1:07.52    1:07.27 A      
       31.75  1:07.27                                                      
  9 Andrews III, Robbie G     15 RSD-SI               1:04.74    1:08.01 A      
       32.14  1:08.01                                                      
 10 Reitzel, Gage A           17 RIO-AZ               1:05.43    1:09.74 A      
       32.98  1:09.74                                                      
 11 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               1:04.56    1:12.04 A      
       33.42  1:12.04                                                      
 12 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               1:12.04    1:13.72 A      
       34.85  1:13.72                                                      
 13 Stewart, Charlie H        16 NCA-SI               1:15.15    1:16.15 B      
       36.33  1:16.15                                                      
B - Division  
  1 Bruemmer, Ethan J         16 NCA-SI               1:22.22    1:17.70 B      
       37.27  1:17.70                                                      
  2 MacDonald, Brandon S      17 RSD-SI               1:21.99    1:18.93 B      
       36.41  1:18.93                                                      
  3 Resendiz Morales, Edwin   16 WAVE-SI              1:18.69    1:27.11        
       40.50  1:27.11                                                      
 -- MacDonald, Shaun R        17 RSD-SI               1:22.70         DQ        
 
Event 54  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  A A Min
        2:42.60  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cioaca, Allen V           14 RSD-SI               2:12.55    2:13.03 A      
       29.82  1:03.51  1:42.64  2:13.03                                    
  2 Jauregui-Perez, Nicholas  14 SDY-SI               2:19.80    2:19.48 A      
       31.01  1:07.87  1:47.67  2:19.48                                    
  3 Ong, Julian A             13 RSD-SI               2:13.46    2:19.52 A      
       30.62  1:06.14  1:46.71  2:19.52                                    
  4 Chen, Alex L              14 PAC-SI               2:18.39    2:19.66 A      
       30.94  1:05.76  1:47.82  2:19.66                                    
  5 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               2:17.44    2:20.30 A      
       31.13  1:08.97  1:48.93  2:20.30                                    
  6 Rozhkov, Nikita V         13 NCA-SI               2:18.37    2:20.91 A      
       30.77  1:07.51  1:50.30  2:20.91                                    
  7 Hernandez, Samuel         14 SBA-SI               2:24.14    2:23.04 A      
       33.19  1:09.98  1:51.85  2:23.04                                    
  8 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              2:26.57    2:24.66 A      
       32.95  1:52.57  2:24.57  2:24.66                                    
  9 Song, Cyrus B             13 NCA-SI               2:25.65    2:25.60 A      
       32.58  1:11.14  1:52.37  2:25.60                                    
 10 Croshier-Martucci, Marco  13 SDY-SI               2:24.90    2:26.89 A      
       33.61  1:11.75  1:55.40  2:26.89                                    
 11 Rapp, Nikki               13 NCA-SI               2:16.59    2:33.86 B      
       35.13  1:14.36  1:59.09  2:33.86                                    
 -- Hughes, Colby             13 SBA-SI               2:19.91         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - breast
       28.51  1:03.12  1:44.67       DQ                                    
B - Division  
  1 Weng, Max N               13 NCA-SI               2:29.86    2:24.38 A      
       32.05  1:08.20  1:49.96  2:24.38                                    
  2 Gotsch, Kota L            13 NCA-SI               2:39.33    2:25.27 A      
       31.32  1:10.64  1:51.54  2:25.27                                    
  3 Herrera, Jake G           13 RIO-AZ               2:29.70    2:27.52 A      
       34.81  1:13.82  1:57.53  2:27.52                                    
  4 Sebree, Shane W           14 SBA-SI               2:35.86    2:28.57 A      
       32.91  1:12.29  1:55.35  2:28.57                                    
  5 Hong, Nathaniel Y         14 NCA-SI               2:35.32    2:29.81 B      
       33.40  1:10.16  1:57.80  2:29.81                                    
  5 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               2:30.36    2:29.81 B      
       32.03  1:10.27  1:54.16  2:29.81                                    
  7 Ashburn, Roger T          13 RST-SI               2:38.56    2:34.67 B      
       33.54  1:11.46  1:57.71  2:34.67                                    
  8 James, Alexander R        14 NCA-SI               2:42.60    2:38.05 B      
       35.75  1:16.42  2:03.52  2:38.05                                    
  9 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               2:32.93    2:38.79 B      
       33.99  1:14.80  2:02.33  2:38.79                                    
 10 Lucia, Nicolas A          13 PS-SI                2:42.60    2:41.36 B      
       32.80  1:15.04  2:03.71  2:41.36                                    
 11 Gonzalez Siller, Angel J  13 WAVE-SI              2:39.57    2:42.65        
       35.18  1:15.87  2:03.47  2:42.65                                    
 12 Librera, Michael          13 MRA-SI               2:42.60    2:45.10        
       36.31  1:18.89  2:06.78  2:45.10                                    
 13 Ahrendt, Donovan D        13 NCA-SI               2:42.60    2:49.26        
       38.43  1:21.03  2:11.99  2:49.26                                    
 14 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               2:42.60    2:50.41        
       39.82  1:24.20  2:11.35  2:50.41                                    
 15 Lo, Thomas                13 NCA-SI               2:42.60    2:50.63        
       39.33  1:23.59  2:13.22  2:50.63                                    
 16 Hoang, Hansen Q           13 NCA-SI               2:42.60    2:55.19        
              1:24.05  2:15.35  2:55.19                                    
 17 Walsh, Liam M             14 NCA-SI               2:42.60    3:03.66        
       43.49  1:28.18  2:22.92  3:03.66                                    
 -- Werner, Eli C             13 RIO-AZ               2:32.62         DQ        
       36.94  1:15.94  1:58.80       DQ                                    
 -- Jaffe, Noah A             14 NCA-SI               2:29.53         DQ        
       34.04  1:13.51  1:59.05       DQ                                    
 -- Thomas, Koehn M           13 NCA-SI               2:35.21         DQ        
       31.98  1:09.97  1:55.83       DQ                                    
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  A A Min
        2:34.70  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stoddard, Mitchell G      17 CAST-SI              2:03.14    2:01.10 A      
       26.37    56.79  1:34.66  2:01.10                                    
  2 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               2:08.13    2:07.12 A      
       27.77  1:00.98  1:38.30  2:07.12                                    
  3 Brown, Max W              16 NCA-SI               2:07.74    2:08.29 A      
       27.10  1:00.54  1:39.15  2:08.29                                    
  4 Wang, Eric D              17 NCA-SI               2:07.53    2:08.82 A      
       28.12  1:01.73  1:39.13  2:08.82                                    
  5 Ong, Joe M                15 RSD-SI               2:04.98    2:09.19 A      
       28.23  1:01.73  1:39.50  2:09.19                                    
  6 Song, Connor M            16 NCA-SI               2:09.11    2:11.65 A      
       29.09  1:05.51  1:43.16  2:11.65                                    
  7 Johnson, Christian L      15 SBA-SI               2:11.47    2:12.56 A      
       28.24  1:03.42  1:44.59  2:12.56                                    
  8 Andrews III, Robbie G     15 RSD-SI               2:06.25    2:12.63 A      
       28.33  1:03.77  1:42.06  2:12.63                                    
  9 Aguimatang, Ezra          16 SBA-SI               2:06.82    2:12.95 A      
       27.07  1:00.14  1:38.74  2:12.95                                    
 10 Hail, Garrett A           18 SBA-SI               2:07.96    2:14.67 A      
       28.47  1:03.61  1:43.77  2:14.67                                    
 11 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               2:18.75    2:20.01 A      
       30.37  1:06.96  1:49.75  2:20.01                                    
 12 Reitzel, Gage A           17 RIO-AZ               2:12.41    2:20.66 A      
       30.22  1:11.17  1:49.61  2:20.66                                    
 13 Woo, Ian D                16 NCA-SI               2:19.84    2:20.89 A      
       27.58  1:05.20  1:50.52  2:20.89                                    
 14 Zhu, Daniel C             15 SDY-SI               2:15.09    2:22.68 B      
       28.20  1:05.30  1:51.22  2:22.68                                    
B - Division  
  1 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               2:28.26    2:26.57 B      
       31.99  1:13.00  1:53.91  2:26.57                                    
  2 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               2:30.37    2:31.16 B      
       34.28  1:13.70  1:55.64  2:31.16                                    
  3 Choi, JJ                  17 NCA-SI               2:33.03    2:35.83        
       34.37  1:15.31  2:02.90  2:35.83                                    
  4 Rivas, Manny E            18 NCA-SI               2:22.37    2:38.33        
       32.52  1:15.37  2:02.31  2:38.33                                    
 -- Resendiz Morales, Edwin   16 WAVE-SI              2:31.27         DQ        
       33.32  1:17.69  2:02.18       DQ                                    
 
Event 58  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                                 NT    1:42.82        
     1) Jauregui-Perez, Nicholas 14     2) Mullen, Ian J 13               
     3) Croshier-Martucci, Marco A 13   4) Hasan, Yad S 14                
       24.70    50.64  1:17.04  1:42.82                                    
  2 North Coast Aquatics-SI  'A'                           NT    1:44.22        
     1) Dziuk, Will 14                  2) Anderson, Calvin P 14          
     3) Rozhkov, Nikita V 13            4) Thomas, Koehn M 13             
       26.48    53.00  1:44.21  1:44.22                                    
  3 Rio Salado Swim Club-AZ  'A'                      1:46.44    1:47.89        
     1) Reitzel, Gage A 17              2) Herrera, Jake G 13             
     3) Morris, Ross E 16               4) Werner, Eli C 13               
       25.41    52.68  1:20.32  1:47.89                                    
  4 North Coast Aquatics-SI  'B'                           NT    1:53.43        
     1) Weng, Max N 13                  2) Song, Cyrus B 13               
     3) Lo, Thomas 13                   4) Jaffe, Noah A 14               
       26.17    54.05  1:25.60  1:53.43                                    
 
Event 60  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  A A Min
        6:20.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI               4:58.94    5:00.11 A      
       26.66    55.73  1:25.57  1:55.87  2:26.27  2:57.37  3:28.48  3:59.86
     4:30.48  5:00.11                                                      
  2 Hughes, Colby             13 SBA-SI               5:05.92    5:12.21 A      
       27.92    58.66  1:29.69  2:01.36  2:33.79  3:05.34  3:37.51  4:09.21
     4:41.48  5:12.21                                                      
  3 Stoffels, Kai B           14 NCA-SI               5:27.22    5:24.73 A      
       28.45    59.42  1:31.88  2:05.58  2:39.13  3:12.72  3:46.20  4:20.08
     4:53.70  5:24.73                                                      
  4 Herrera, Jake G           13 RIO-AZ               5:26.89    5:28.05 A      
       29.49  1:01.91  1:34.99  2:08.92  2:42.45  3:16.51  3:49.67  4:23.66
     4:56.68  5:28.05                                                      
  5 Hasan, Yad S              14 SDY-SI               5:18.29    5:29.43 A      
       28.27    59.30  1:31.88  2:05.28  2:39.06  3:13.32  3:47.42  4:21.18
     4:55.74  5:29.43                                                      
  6 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               5:31.03    5:34.64 A      
       28.79  1:01.08  1:33.91  2:06.97  2:40.94  3:15.11  3:50.05  4:24.58
     4:59.16  5:34.64                                                      
  7 Walker, Sam G             13 MRA-SI               5:32.88    5:36.36 A      
       29.84  1:02.76  1:36.59  2:11.37  2:46.19  3:21.01  3:55.30  4:29.91
     5:03.66  5:36.36                                                      
  8 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              5:45.96    5:46.84 A      
       29.45  1:02.07  1:36.16  2:11.25  2:46.99  3:22.83  4:00.07  4:36.92
     5:12.91  5:46.84                                                      
B - Division  
  1 Brooking, Cedric W        13 RIO-AZ               5:50.16    5:33.37 A      
       31.53  1:05.43  1:39.73  2:14.16  2:47.83  3:21.67  3:55.50  4:29.15
     5:02.22  5:33.37                                                      
  2 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              5:48.99    5:42.72 A      
       29.76  1:03.87  1:38.64  2:13.78  2:48.93  3:25.04  4:00.72  4:35.68
     5:09.66  5:42.72                                                      
  3 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               5:56.94    5:43.59 A      
       31.58  1:05.64  1:40.13  2:15.57  2:51.12  3:26.79  4:01.87  4:36.33
     5:11.25  5:43.59                                                      
  4 Gotsch, Kota L            13 NCA-SI               5:55.68    5:46.56 A      
       32.18  1:07.16  1:42.55  2:17.33  2:53.45  3:28.97  4:04.09  4:39.23
     5:13.33  5:46.56                                                      
  5 Jaffe, Noah A             14 NCA-SI               5:49.19    5:50.38 B      
       31.71  1:07.11  1:43.23  2:19.24  2:54.86  3:30.43  4:05.83  4:41.34
     5:16.23  5:50.38                                                      
  6 Flusche, Tanner R         13 RIO-AZ               6:10.76    6:02.59 B      
       32.08  1:07.94  1:43.93  2:20.49  2:56.80  3:33.98  4:10.69  4:48.97
     5:26.73  6:02.59                                                      
  7 Herrera, Eric T           14 RIO-AZ               6:17.94    6:07.73 B      
       32.79  1:09.32  1:46.90  2:24.68  3:02.37  3:40.29  4:17.11  4:54.57
     5:31.86  6:07.73                                                      
  9 Ahrendt, Donovan D        13 NCA-SI               6:20.30    6:25.05        
       34.30  1:12.73  1:51.35  2:31.25  3:10.22  3:50.12  4:29.04  5:09.28
     5:46.55  6:25.05                                                      
  8 Barrows, Logan R          13 RST-SI               6:20.30    6:09.18        
      Did not finish
       33.76  1:13.37  1:54.88  2:38.95  3:20.96                    4:44.90
     5:28.27  6:09.18                                                      
 
Event 62  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  A A Min
        6:05.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               5:00.38    5:01.62 A      
       26.85    56.57  1:27.02  1:58.04  2:28.96  2:59.83  3:30.55  4:01.24
     4:31.64  5:01.62                                                      
  2 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               5:05.09    5:05.62 A      
       27.62    57.15  1:27.33  1:57.89  2:28.84  3:00.16  3:31.30  4:02.89
     4:34.82  5:05.62                                                      
  3 Stewart, Charlie H        16 NCA-SI               4:59.84    5:09.39 A      
       28.18    58.44  1:29.59  2:00.72  2:32.07  3:03.72  3:35.50  4:06.80
     4:38.54  5:09.39                                                      
  4 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               5:16.09    5:16.03 A      
       28.31    59.05  1:30.71  2:03.11  2:35.17  3:07.22  3:39.56  4:12.27
     4:45.00  5:16.03                                                      
  5 Bjornstad, Nathaniel E    15 SBA-SI               5:32.74    5:21.73 A      
       27.50    57.98  1:29.60  2:02.95  2:36.07  3:09.50  3:43.17  4:16.82
     4:50.01  5:21.73                                                      
  6 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               4:56.60    5:28.16 A      
       28.14    59.35  1:31.84  2:05.56  2:39.03  3:13.26  3:47.02  4:21.33
     4:54.81  5:28.16                                                      
  7 Howard, Dylan L           17 NCA-SI               5:10.10    5:53.94 B      
       31.08  1:06.57  1:43.35  2:20.19  2:55.83  3:31.87  4:07.93  4:43.79
     5:19.33  5:53.94                                                      
 -- Peterson IV, George J     18 RSD-SI               4:45.49        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Ornelas, Peter J          16 CAST-SI              5:36.65    5:37.47 B      
       29.32  1:02.22  1:36.86  2:11.51  2:45.37  3:19.92  3:54.71  4:29.74
     5:04.24  5:37.47                                                      
  2 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              6:00.13    5:53.76 B      
       31.03  1:06.00  1:41.86  2:19.10  2:55.92  3:32.09  4:08.52  4:44.81
     5:20.03  5:53.76                                                      
  3 Holden, Jason T           15 RST-SI               6:05.30    6:01.52 B      
       29.17  1:03.81  1:40.67  2:18.36  2:56.69  3:34.13  4:11.85  4:50.07
     5:27.67  6:01.52                                                      
  4 Souttere, Trent C         15 CAST-SI              6:04.30    6:13.22        
       33.81  1:10.08  1:47.59  2:24.74  3:04.01  3:43.14  4:21.27  5:01.05
     5:37.92  6:13.22                                                      
 
Event 64  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  A A Min
        2:37.80  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Helsten, Hunter T         12 RIO-AZ               2:15.68    2:10.78 A      
       30.53  1:04.77  1:39.66  2:10.78                                    
  2 Burke, Logan A            12 RIO-AZ               2:13.40    2:11.60 A      
       31.03  1:05.50  1:39.35  2:11.60                                    
  3 Lightner, Caspar L        11 SDY-SI               2:09.43    2:12.99 A      
       31.81  1:06.16  1:39.64  2:12.99                                    
  4 Rousseau, Julien M        11 PS-SI                2:14.63    2:15.04 A      
       31.07  1:05.36  1:40.57  2:15.04                                    
  5 La Ra, Ryan A             12 RIO-AZ               2:15.88    2:19.45 A      
       32.69  1:08.59  1:45.01  2:19.45                                    
  6 Estrada, Pablo S          11 SBA-SI               2:14.09    2:19.53 A      
       32.74  1:08.77  1:44.83  2:19.53                                    
  7 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               2:21.18    2:19.80 A      
       32.90  1:08.85  1:45.44  2:19.80                                    
  8 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               2:20.39    2:23.28 A      
       33.06  1:09.36  1:46.76  2:23.28                                    
  9 Hesser III, Trey J        12 RIO-AZ               2:23.82    2:24.71 B      
       32.93  1:10.15  1:48.14  2:24.71                                    
B - Division  
  1 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               2:25.97    2:16.18 A      
       30.69  1:04.61  1:40.29  2:16.18                                    
  2 Golu, Alexander D         12 MRA-SI               2:25.48    2:19.48 A      
       31.23  1:06.26  1:43.18  2:19.48                                    
  3 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI               2:29.50    2:21.92 A      
       33.04  1:09.90  1:46.91  2:21.92                                    
  4 Song, Ethan R             11 NCA-SI               2:30.19    2:22.13 A      
       33.10  1:09.57  1:47.07  2:22.13                                    
  5 Ongteco, Ethan S          11 SBA-SI               2:28.38    2:27.19 B      
       33.48  1:10.61  1:49.31  2:27.19                                    
  6 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI               2:32.97    2:28.86 B      
       34.52  1:12.37  1:51.53  2:28.86                                    
  7 Holden, Eric J            12 CAST-SI              2:37.80    2:32.99 B      
       33.90  1:14.14  1:54.92  2:32.99                                    
  8 Flores Hidalgo, Eduardo   11 SBA-SI               2:29.70    2:36.41 B      
       35.10  1:14.73  1:56.77  2:36.41                                    
  9 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI               2:37.00    2:40.59        
       34.67  1:16.31  1:58.99  2:40.59                                    
 10 Putnam, Nick L            11 NCA-SI               3:15.46L   2:41.95        
       37.34  1:18.87  2:01.38  2:41.95                                    
 11 Zapata, Vicente D         12 CAST-SI              2:36.67    2:51.02        
       36.62  1:18.85  2:03.84  2:51.02                                    
 
Event 66  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bickler, Matthew J         6 PS-SI                  33.03      25.91        
 
Event 68  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  A A Min
          47.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                  34.89      34.50 A      
  2 Diep, Ethan G              7 PS-SI                  37.17      35.75 A      
  3 Gidley, Kyle W             8 SBA-SI                 38.02      36.91 A      
  4 Estrada Gonzalez, Elian    8 WAVE-SI                37.38      36.92 A      
  5 Mullen, Logan E            8 SDY-SI                 36.51      37.94 A      
B - Division  
  1 Sherman, Ryder L           7 RSD-SI                 42.54      40.25 B      
  2 Nguyen, Max K              8 RSD-SI                 43.48      40.98 B      
  3 Zhang, Eric J              8 PS-SI                  40.65      41.28 B      
  4 Coplin, Jackson B          8 HSA-SI                 47.30      47.70        
 
Event 70  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  A A Min
          37.20  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lofthus, Aslan C          10 SBA-SI                 28.65      29.23 A      
  2 Calma, John Luca          10 SBA-SI                 30.58      30.57 A      
  3 Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 33.47      31.10 A      
  4 Ebert, Alan                9 SBA-SI                 31.20      31.69 A      
  5 Cruz, Aiden M              9 RIO-AZ                 31.50      31.83 A      
  6 Ho, Derek J                9 PS-SI                  32.85      31.93 A      
  7 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 32.90      32.51 A      
  8 Munoz, Ryan C             10 RIO-AZ                 32.93      32.64 A      
  9 Chauvapun, Drake K        10 PAC-SI                 32.39      33.03 A      
 10 Wang, Aaron Y              9 PAC-SI                 32.65      33.43 A      
 11 Giunti, Giovanni G        10 RSD-SI                 32.60      33.61 A      
 12 Liu, Liam                  9 PS-SI                  33.99      34.03 A      
B - Division  
  1 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 36.40      33.91 A      
  2 Shew, Noah M              10 PAC-SI                 37.20      34.26 B      
  3 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI                 35.35      34.53 B      
  4 Gunsalus, Cohen P          9 RIO-AZ                 34.69      34.55 B      
  5 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI                 35.84      35.25 B      
  6 Lathrop, Brighton B        9 PS-SI                  35.80      35.64 B      
  7 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI                 35.12      36.55 B      
  8 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                36.27      37.64        
  9 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 37.20      37.70        
 10 Jones, Austin             10 SDY-SI                 37.20      45.07        
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  A A Min
          33.60  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI                24.49      25.36 A      
  2 Burke, Logan A            12 RIO-AZ                 27.08      26.87 A      
  3 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 26.11      26.91 A      
  4 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                26.64      27.37 A      
  5 Cong, Jonathan            11 PAC-SI                 27.70      28.15 A      
  6 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI                29.25      28.49 A      
  7 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI                 29.25      28.72 A      
  8 Keane, Aidan P            12 MRA-SI                 28.51      28.80 A      
  9 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 28.08      29.03 A      
 10 Munoz, Blake A            12 OSC-SI                 30.43      29.25 A      
 11 Polidori, Leo L           11 RSD-SI                 29.89      29.42 A      
 12 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                30.05      29.64 A      
 13 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                30.17      29.83 A      
 14 Julian, Garren G          12 SBA-SI                 30.60      30.01 A      
 15 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 30.29      30.69 A      
 16 Neeley, Eli E             11 RIO-AZ                 30.37      30.79 A      
 17 Ongteco, Ethan S          11 SBA-SI                 30.61      31.74 B      
B - Division  
  1 Estrada, Pablo S          11 SBA-SI                 31.25      30.64 A      
  2 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 31.38      30.92 B      
  3 Brown JR, JJ S            11 SDY-SI                 31.59      31.09 B      
  4 Isham, Jordan B           11 RST-SI                 31.20      31.15 B      
  5 Rozenshteyn, Michael D    12 CAST-SI                31.53      31.29 B      
  6 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI                 31.77      31.53 B      
  7 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI                 31.91      31.71 B      
  8 Flores Hidalgo, Eduardo   11 SBA-SI                 31.27      32.02 B      
  9 Cruz, Joshua              11 SBA-SI                 32.14      32.15 B      
 10 Johnson, Zane I           11 SBA-SI                 31.12      32.28 B      
 11 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI                 32.58      32.43 B      
 12 Jimenez, Andre N          11 SDY-SI                 33.57      32.57 B      
 13 Johnson, Sean M           12 SBA-SI                 33.59      33.18 B      
 14 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI                 31.56      33.24 B      
 15 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI                 40.39L     33.90        
 16 Gephart, Gavin L          11 RIO-AZ                 32.71      33.91        
 17 Schalge, Blake            12 SBA-SI                 33.08      34.58        
 18 Belasco, Jacob D          12 MRA-SI                 51.78L     35.27        
 19 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI                 33.60      39.20        
 
Event 74  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  A A Min
        1:58.20  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                1:30.37    1:31.82 A      
       42.56  1:31.82                                                      
B - Division  
  1 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:40.59    1:33.66 A      
       44.24  1:33.66                                                      
  2 Estrada Gonzalez, Elian    8 WAVE-SI              1:40.70    1:39.73 B      
       49.04  1:39.73                                                      
  3 Sherman, Ryder L           7 RSD-SI               1:50.47    1:45.67 B      
       45.95  1:45.67                                                      
  4 Nguyen, Max K              8 RSD-SI               1:51.65    1:48.54 B      
       53.19  1:48.54                                                      
  5 Zhang, Eric J              8 PS-SI                1:45.43    1:48.63 B      
       50.70  1:48.63                                                      
 
Event 76  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  A A Min
        1:34.80  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bai, Nicholas Z           10 PS-SI                1:08.53    1:08.95 A      
       32.24  1:08.95                                                      
  2 Lofthus, Aslan C          10 SBA-SI               1:14.47    1:15.53 A      
       36.22  1:15.53                                                      
  3 Ho, Derek J                9 PS-SI                1:20.40    1:18.50 A      
       37.08  1:18.50                                                      
  4 Calma, John Luca          10 SBA-SI               1:19.60    1:19.12 A      
       36.08  1:19.12                                                      
  5 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI               1:21.99    1:22.27 A      
       38.18  1:22.27                                                      
  6 Ebert, Alan                9 SBA-SI               1:22.96    1:22.91 A      
       39.21  1:22.91                                                      
  7 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               1:26.25    1:24.27 A      
       40.18  1:24.27                                                      
  8 Chauvapun, Drake K        10 PAC-SI               1:23.43    1:25.64 A      
       39.63  1:25.64                                                      
B - Division  
  1 Munoz, Ryan C             10 RIO-AZ               1:26.94    1:25.74 A      
       39.32  1:25.74                                                      
  2 Wang, Aaron Y              9 PAC-SI               1:28.70    1:25.90 A      
       40.70  1:25.90                                                      
  3 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               1:31.50    1:28.09 B      
       40.28  1:28.09                                                      
  4 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:31.93    1:29.12 B      
       41.46  1:29.12                                                      
  5 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI               1:30.24    1:33.33 B      
       41.16  1:33.33                                                      
  6 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI               1:34.80    1:33.40 B      
       41.38  1:33.40                                                      
  7 Tenney, Charles            9 SBA-SI               1:34.80    1:37.35        
       46.44  1:37.35                                                      
  8 Mullen, Peyton W          10 SDY-SI               1:34.75    1:37.54        
       48.01  1:37.54                                                      
 -- Ashburn, Joshua J         10 RST-SI               1:33.58         DQ        
      Alternating Kick - fly
       48.50       DQ                                                      
 -- Shew, Noah M              10 PAC-SI               1:34.80         DQ        
       48.69       DQ                                                      
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  A A Min
        1:24.70  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Noguchi, Logan W          12 RSD-SI               1:14.99    1:03.06 A      
       28.70  1:03.06                                                      
  2 Pickles, Ian J            12 RIO-AZ               1:10.22    1:07.69 A      
       32.80  1:07.69                                                      
  3 Wu, Kevin S               12 RIO-AZ               1:08.62    1:08.09 A      
       30.87  1:08.09                                                      
  4 Pickles, Evan A           12 RIO-AZ               1:12.40    1:08.96 A      
       32.60  1:08.96                                                      
  5 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               1:06.32    1:08.97 A      
       31.84  1:08.97                                                      
  6 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               1:11.04    1:09.95 A      
       32.99  1:09.95                                                      
  7 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI              1:09.30    1:10.29 A      
       32.88  1:10.29                                                      
  8 Lightner, Caspar L        11 SDY-SI               1:11.33    1:12.54 A      
       32.89  1:12.54                                                      
  9 Rousseau, Julien M        11 PS-SI                1:13.33    1:13.30 A      
       33.12  1:13.30                                                      
 10 Estrada, Pablo S          11 SBA-SI               1:14.89    1:14.83 A      
       34.96  1:14.83                                                      
 11 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               1:16.62    1:14.99 A      
       34.70  1:14.99                                                      
 12 Golu, Alexander D         12 MRA-SI               1:15.61    1:17.23 A      
       37.13  1:17.23                                                      
 13 Hesser III, Trey J        12 RIO-AZ               1:07.87    1:18.20 B      
       34.57  1:18.20                                                      
 14 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               1:16.66    1:19.91 B      
       37.85  1:19.91                                                      
B - Division  
  1 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI              1:20.07    1:16.60 A      
       35.28  1:16.60                                                      
  2 Julian, Garren G          12 SBA-SI               1:24.70    1:18.61 B      
       37.18  1:18.61                                                      
  3 Johnson, Zane I           11 SBA-SI               1:21.19    1:19.76 B      
       36.60  1:19.76                                                      
  4 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:20.83    1:21.13 B      
       38.86  1:21.13                                                      
  5 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI               1:24.00    1:21.32 B      
       37.74  1:21.32                                                      
  6 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI               1:20.78    1:21.43 B      
       38.92  1:21.43                                                      
  7 Isham, Jordan B           11 RST-SI               1:18.61    1:21.81 B      
       38.29  1:21.81                                                      
  8 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI               1:24.70    1:22.17 B      
       38.59  1:22.17                                                      
  9 Polidori, Leo L           11 RSD-SI               1:18.52    1:22.56 B      
       35.92  1:22.56                                                      
 10 Brown JR, JJ S            11 SDY-SI               1:24.33    1:24.06 B      
       39.25  1:24.06                                                      
 11 Putnam, Jack T            11 NCA-SI               1:23.24    1:24.73        
       39.92  1:24.73                                                      
 12 Neeley, Eli E             11 RIO-AZ               1:22.93    1:25.18        
       42.30  1:25.18                                                      
 13 Putnam, Nick L            11 NCA-SI               1:24.70    1:26.55        
       39.53  1:26.55                                                      
 14 Schalge, Blake            12 SBA-SI               1:24.36    1:27.89        
       38.11  1:27.89                                                      
 15 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               1:24.70    1:38.46        
       48.50  1:38.46                                                      
 
Event 80  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bickler, Matthew J         6 PS-SI                  44.97      32.04        
 
Event 82  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  A A Min
          56.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                  41.80      43.52 A      
  2 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 42.83      44.67 A      
  3 Gidley, Kyle W             8 SBA-SI                 45.27      47.30 B      
B - Division  
  1 Sherman, Ryder L           7 RSD-SI                 48.17      47.42 B      
  2 Coplin, Jackson B          8 HSA-SI                 56.11      55.15 B      
 
Event 84  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  A A Min
        1:37.00  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               1:16.61    1:17.51 A      
       37.45  1:17.51                                                      
  2 Cruz, Aiden M              9 RIO-AZ               1:19.37    1:22.40 A      
       40.44  1:22.40                                                      
  3 Chauvapun, Drake K        10 PAC-SI               1:22.76    1:22.60 A      
       40.38  1:22.60                                                      
  4 Munoz, Ryan C             10 RIO-AZ               1:25.27    1:23.44 A      
       41.52  1:23.44                                                      
  5 Wang, Aaron Y              9 PAC-SI               1:27.45    1:23.53 A      
       40.19  1:23.53                                                      
  6 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI               1:22.56    1:25.37 A      
       40.24  1:25.37                                                      
  7 Liu, Liam                  9 PS-SI                1:26.85    1:25.47 A      
       42.23  1:25.47                                                      
  8 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI               1:28.52    1:31.53 B      
       44.20  1:31.53                                                      
B - Division  
  1 Gravori, Ari D            10 RSD-SI               1:37.00    1:24.08 A      
       40.34  1:24.08                                                      
  2 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:29.72    1:24.25 A      
       41.56  1:24.25                                                      
  3 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               1:30.04    1:26.59 A      
       42.20  1:26.59                                                      
  4 Lathrop, Brighton B        9 PS-SI                1:37.00    1:31.08 B      
       44.16  1:31.08                                                      
  5 Gunsalus, Cohen P          9 RIO-AZ               1:35.05    1:32.95 B      
       44.41  1:32.95                                                      
  6 Zhang, Eric J              8 PS-SI                1:37.00    1:43.77        
       49.50  1:43.77                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  A A Min
        1:28.00  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI              1:00.57      59.77 A      
       29.06    59.77                                                      
  2 Noguchi, Logan W          12 RSD-SI               1:01.66    1:03.29 A      
       30.22  1:03.29                                                      
  3 Pickles, Ian J            12 RIO-AZ               1:08.47    1:08.26 A      
       33.11  1:08.26                                                      
  4 Pickles, Evan A           12 RIO-AZ               1:08.19    1:08.59 A      
       32.91  1:08.59                                                      
  5 Rousseau, Julien M        11 PS-SI                1:09.52    1:10.73 A      
       34.13  1:10.73                                                      
  6 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               1:11.23    1:11.33 A      
       34.29  1:11.33                                                      
  7 La Ra, Ryan A             12 RIO-AZ               1:12.72    1:11.94 A      
       35.63  1:11.94                                                      
  8 Lightner, Caspar L        11 SDY-SI               1:10.56    1:13.21 A      
       35.74  1:13.21                                                      
  9 Rozenshteyn, Michael D    12 CAST-SI              1:17.92    1:15.58 A      
       37.24  1:15.58                                                      
 10 Song, Ethan R             11 NCA-SI               1:17.72    1:17.31 A      
       38.19  1:17.31                                                      
 11 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:18.31    1:17.32 A      
       39.00  1:17.32                                                      
 12 Polidori, Leo L           11 RSD-SI               1:19.19    1:19.07 A      
       38.71  1:19.07                                                      
 13 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:18.86    1:19.88 A      
       38.75  1:19.88                                                      
 14 Holden, Eric J            12 CAST-SI              1:19.58    1:21.16 B      
       38.49  1:21.16                                                      
 15 Zapata, Vicente D         12 CAST-SI              1:19.58    1:21.17 B      
       38.88  1:21.17                                                      
 -- Ongteco, Ethan S          11 SBA-SI               1:17.72         DQ        
       37.25       DQ                                                      
B - Division  
  1 Jimenez, Andre N          11 SDY-SI               1:25.65    1:20.19 A      
       39.38  1:20.19                                                      
  2 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:25.94    1:21.62 B      
       39.81  1:21.62                                                      
  3 Putnam, Nick L            11 NCA-SI               1:23.25    1:23.13 B      
       41.71  1:23.13                                                      
  4 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI               1:39.59L   1:25.50 B      
       41.78  1:25.50                                                      
  5 Schalge, Blake            12 SBA-SI               1:25.17    1:25.74 B      
       42.31  1:25.74                                                      
  6 Gephart, Gavin L          11 RIO-AZ               1:27.93    1:28.79        
       43.29  1:28.79                                                      
  7 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI               1:24.79    1:28.91        
       42.61  1:28.91                                                      
 -- Julian, Garren G          12 SBA-SI               1:24.19         DQ        
 
Event 88  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bickler, Matthew J         6 PS-SI                  42.71         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Event 90  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  A A Min
        1:01.20  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 49.38      49.03 A      
  2 Estrada Gonzalez, Elian    8 WAVE-SI                50.02      51.48 B      
  3 Nguyen, Max K              8 RSD-SI                 50.74      54.06 B      
 
Event 92  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A A Min
          49.80  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calma, John Luca          10 SBA-SI                 39.99      39.28 A      
  2 Lofthus, Aslan C          10 SBA-SI                 40.68      40.50 A      
  3 Giunti, Giovanni G        10 RSD-SI                 42.45      41.11 A      
  4 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI                 41.38      41.46 A      
  5 Mullen, Peyton W          10 SDY-SI                 42.47      45.77 B      
  6 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 44.77      47.27 B      
B - Division  
  1 Ebert, Alan                9 SBA-SI                 46.16      45.40 A      
  2 Shew, Noah M              10 PAC-SI                 49.80      48.57 B      
  3 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                45.82      48.61 B      
  4 Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 49.80      49.43 B      
  5 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI                 48.66      49.82        
  6 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI                 46.50      50.16        
  7 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI                 47.21      51.02        
  8 Lathrop, Brighton B        9 PS-SI                  49.80      51.19        
  9 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 49.80      51.39        
 10 Gunsalus, Cohen P          9 RIO-AZ                 48.43      51.51        
 11 Jones, Austin             10 SDY-SI                 49.78      54.80        
 
Event 94  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  A A Min
          44.80  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI                 35.55      35.35 A      
  2 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                33.70      35.47 A      
  3 Golu, Alexander D         12 MRA-SI                 37.10      38.29 A      
  4 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 39.49      39.19 A      
  5 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                40.41      39.42 A      
  6 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI                 39.00      39.91 A      
  7 Rozenshteyn, Michael D    12 CAST-SI                39.85      40.36 A      
  8 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI                40.97      40.48 A      
  9 Isham, Jordan B           11 RST-SI                 40.89      41.74 B      
B - Division  
  1 Helsten, Hunter T         12 RIO-AZ                 41.10      37.74 A      
  2 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 41.97      39.66 A      
  3 Wu, Kevin S               12 RIO-AZ                 41.77      39.78 A      
  4 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                41.06      40.48 A      
  5 Holden, Eric J            12 CAST-SI                41.55      41.66 B      
  6 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI                 44.25      43.02 B      
  7 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI                 43.90      44.08 B      
  8 Putnam, Jack T            11 NCA-SI                 43.06      44.82        
  9 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI                 43.76      44.91        
 10 Neeley, Eli E             11 RIO-AZ                 42.94      44.98        
 11 Johnson, Sean M           12 SBA-SI                 44.75      45.29        
 12 Belasco, Jacob D          12 MRA-SI               1:09.89L     45.61        
 13 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI                 44.00      47.15        
 14 Zapata, Vicente D         12 CAST-SI                41.55      48.05        
 
Event 98  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  A A Min
          56.40  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 40.41      41.10 A      
B - Division  
  1 Mullen, Logan E            8 SDY-SI                 47.66      44.74 A      
  2 Gidley, Kyle W             8 SBA-SI                 51.66      47.40 B      
  3 Diep, Ethan G              7 PS-SI                  49.19      47.48 B      
 
Event 100  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  A A Min
        1:37.60  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bai, Nicholas Z           10 PS-SI                1:06.58    1:06.71 A      
       31.25  1:06.71                                                      
  2 Giunti, Giovanni G        10 RSD-SI               1:15.09    1:14.31 A      
       35.69  1:14.31                                                      
  3 Ho, Derek J                9 PS-SI                1:24.26    1:17.19 A      
       37.05  1:17.19                                                      
  4 Cruz, Aiden M              9 RIO-AZ               1:28.32    1:26.15 A      
       39.62  1:26.15                                                      
  5 Liu, Liam                  9 PS-SI                1:23.58    1:30.96 B      
       41.37  1:30.96                                                      
B - Division  
 -- Meyer, Jack T              9 HSA-SI               1:37.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
       41.57       DQ                                                      
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  A A Min
        1:25.30  B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI              1:01.53    1:00.87 A      
       29.06  1:00.87                                                      
  2 Noguchi, Logan W          12 RSD-SI               1:01.15    1:02.63 A      
       29.87  1:02.63                                                      
  3 Wu, Kevin S               12 RIO-AZ               1:04.22    1:06.58 A      
       32.35  1:06.58                                                      
  4 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI               1:08.92    1:06.82 A      
       31.14  1:06.82                                                      
  5 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              1:07.17    1:08.11 A      
       31.57  1:08.11                                                      
  6 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               1:10.10    1:11.70 A      
       32.43  1:11.70                                                      
  7 Helsten, Hunter T         12 RIO-AZ               1:16.63    1:11.90 A      
       35.00  1:11.90                                                      
  8 Pickles, Evan A           12 RIO-AZ               1:17.68    1:13.10 A      
       34.36  1:13.10                                                      
  9 Cruz, Joshua              11 SBA-SI               1:14.01    1:13.93 A      
       34.51  1:13.93                                                      
 10 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               1:12.31    1:14.07 A      
       35.40  1:14.07                                                      
 11 Pickles, Ian J            12 RIO-AZ               1:14.55    1:15.15 A      
       35.00  1:15.15                                                      
 12 Johnson, Zane I           11 SBA-SI               1:12.41    1:15.91 A      
       36.65  1:15.91                                                      
 13 Hesser III, Trey J        12 RIO-AZ               1:05.07    1:19.17 B      
       36.13  1:19.17                                                      
 14 La Ra, Ryan A             12 RIO-AZ               1:17.50    1:21.42 B      
 15 Brown JR, JJ S            11 SDY-SI               1:17.00    1:24.42 B      
       38.98  1:24.42                                                      
 -- Song, Ethan R             11 NCA-SI               1:18.15         DQ        
       34.45       DQ                                                      
B - Division  
  1 Burke, Logan A            12 RIO-AZ               1:20.76    1:17.24 A      
       35.42  1:17.24                                                      
  2 Flores Hidalgo, Eduardo   11 SBA-SI               1:19.97    1:17.80 A      
       36.08  1:17.80                                                      
  3 Johnson, Sean M           12 SBA-SI               1:25.30    1:29.02        
       39.36  1:29.02                                                      
  4 Putnam, Jack T            11 NCA-SI               1:38.55L   1:30.11        
       42.17  1:30.11                                                      
 
Event 104  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rancho San Dieguito-SI  'A'                       2:38.19         DQ        
     1) Kaseburg, Liam M 9              2) Mullica, Langdon J 9           
     3) Giunti, Giovanni G 10           4) Gravori, Ari D 10              
       37.26  1:17.35  1:51.46       DQ                                    
 
Event 106  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rio Salado Swim Club-AZ  'A'                      1:57.85    2:01.71        
     1) Helsten, Hunter T 12            2) Pickles, Evan A 12             
     3) Wu, Kevin S 12                  4) Pickles, Ian J 12              
       31.37  1:05.52  1:35.49  2:01.71                                    
  2 Rio Salado Swim Club-AZ  'B'                      2:13.36    2:14.69        
     1) Hesser III, Trey J 12           2) La Ra, Ryan A 12               
     3) Burke, Logan A 12               4) Neeley, Eli E 11               
       33.03  1:10.46  1:44.29  2:14.69                                    
  3 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       2:17.00    2:18.87        
     1) Lyon, Nathan C 12               2) Pyka, Nolan J 11               
     3) Polidori, Leo L 11              4) Noguchi, Logan W 12            
       35.98  1:18.75  1:53.91  2:18.87                                    
  4 College Area Swim Team-SI  'A'                    2:21.46    2:20.67        
     1) Holden, Eric J 12               2) Rozenshteyn, Michael D 12      
     3) Zapata, Vicente D 12            4) Phaymany, Nathan 12            
       35.56  1:15.98  1:52.17  2:20.67                                    
 
Event 108  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  13-14 A A Min
        2:22.80  13-14 B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI               1:51.69    1:53.36 A      
       25.81    54.35  1:23.75  1:53.36                                    
  2 Zhuo, Kevin J             14 PAC-SI               1:56.51    1:58.67 A      
       27.22    56.71  1:27.34  1:58.67                                    
  3 Hughes, Colby             13 SBA-SI               1:57.30    1:59.81 A      
       27.49    58.32  1:29.36  1:59.81                                    
  4 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               2:02.76    1:59.93 A      
       27.29    57.59  1:28.55  1:59.93                                    
  5 Stoffels, Kai B           14 NCA-SI               2:03.01    2:00.21 A      
       27.59    57.91  1:29.84  2:00.21                                    
  6 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               1:59.56    2:01.04 A      
       27.77    58.28  1:30.07  2:01.04                                    
  7 Molter, Aiden J           14 CAST-SI              1:59.36    2:01.58 A      
       28.12    58.47  1:30.25  2:01.58                                    
  8 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              2:02.30    2:02.68 A      
       27.85    58.38  1:30.25  2:02.68                                    
  9 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               2:00.37    2:02.74 A      
       28.61    59.88  1:32.06  2:02.74                                    
 10 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                2:03.87    2:03.09 A      
       28.47    59.41  1:31.31  2:03.09                                    
 11 Rozhkov, Nikita V         13 NCA-SI               1:59.79    2:03.73 A      
       27.80    59.72  1:32.03  2:03.73                                    
 12 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              2:09.90    2:03.99 A      
       28.18    59.77  1:32.68  2:03.99                                    
 13 Walker, Sam G             13 MRA-SI               2:02.34    2:04.15 A      
       28.47    59.95  1:32.28  2:04.15                                    
 14 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              2:06.71    2:04.75 A      
       28.73  1:00.60  1:33.41  2:04.75                                    
 15 Croshier-Martucci, Marco  13 SDY-SI               2:03.55    2:04.83 A      
       28.68  1:00.30  1:33.17  2:04.83                                    
 16 Herrera, Jake G           13 RIO-AZ               2:03.96    2:05.56 A      
       29.26  1:01.36  1:34.07  2:05.56                                    
 17 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              2:08.57    2:06.18 A      
       28.42  1:00.55  1:33.54  2:06.18                                    
 18 Weng, Max N               13 NCA-SI               2:09.81    2:06.72 A      
       28.93  1:00.29  1:33.67  2:06.72                                    
 19 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               2:10.32    2:09.32 A      
       30.22  1:02.63  1:36.19  2:09.32                                    
 20 Rapp, Nikki               13 NCA-SI               2:01.59    2:20.41 B      
       31.05  1:07.21  1:44.03  2:20.41                                    
B - Division  
  1 Gotsch, Kota L            13 NCA-SI               2:17.66    2:09.84 A      
       30.86  1:04.67  1:37.74  2:09.84                                    
  2 Sebree, Shane W           14 SBA-SI               2:12.40    2:12.57 B      
       30.81  1:04.01  1:38.36  2:12.57                                    
  3 Song, Cyrus B             13 NCA-SI               2:15.69    2:13.43 B      
       32.10  1:05.31  1:40.99  2:13.43                                    
  4 Flusche, Tanner R         13 RIO-AZ               2:19.74    2:17.72 B      
       32.45  1:08.54  1:44.15  2:17.72                                    
  5 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               2:21.69    2:18.14 B      
       32.39  1:08.83  1:44.61  2:18.14                                    
  6 Gonzalez Siller, Angel J  13 WAVE-SI              2:16.27    2:18.89 B      
       27.38  1:01.17  1:39.51  2:18.89                                    
  6 Walter, Dustin R          13 RST-SI               2:22.10    2:18.89 B      
       30.64  1:06.11  1:43.52  2:18.89                                    
  8 Spencer, Sean A           14 NCA-SI               2:21.01    2:21.81 B      
       30.90  1:07.29  1:46.00  2:21.81                                    
  9 Fall, Drake R             13 RST-SI               2:22.80    2:22.67 B      
       31.00  1:07.65  1:46.31  2:22.67                                    
 10 Whipple, Alex E           14 HSA-SI               2:13.98    2:24.66        
       32.92  1:10.22  1:48.29  2:24.66                                    
 11 Barrows, Logan R          13 RST-SI               2:22.80    2:27.38        
       32.98  1:12.37  1:51.19  2:27.38                                    
 12 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               2:22.80    2:35.64        
       34.54  1:14.45  1:56.20  2:35.64                                    
 
Event 108  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  15&O A A Min
        2:16.20  15&O B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Temple, Carlson D         18 CAST-SI              1:49.22    1:49.20 A      
       25.88    54.36  1:22.97  1:49.20                                    
  2 Hail, Garrett A           18 SBA-SI               1:46.48    1:50.34 A      
       24.92    52.06  1:20.85  1:50.34                                    
  3 Xu, Michael W             16 PAC-SI               1:49.58    1:50.75 A      
       26.42    54.42  1:22.60  1:50.75                                    
  4 Souttere, Gavin F         17 CAST-SI              1:51.19    1:50.93 A      
       25.94    54.27  1:23.15  1:50.93                                    
  5 Keppler, Jeffrey C        15 CAST-SI              1:50.40    1:51.69 A      
       26.57    55.16  1:23.25  1:51.69                                    
  6 Goldey, Will W            16 NCA-SI               1:54.60    1:52.41 A      
       26.08    54.06  1:22.94  1:52.41                                    
  7 Song, Connor M            16 NCA-SI               1:49.78    1:53.13 A      
       25.75    54.60  1:23.95  1:53.13                                    
  8 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               1:52.56    1:53.29 A      
       26.08    54.61  1:24.10  1:53.29                                    
  9 Loy, Lukas S              15 RSD-SI               1:52.62    1:53.43 A      
       26.56    55.18  1:24.39  1:53.43                                    
 10 Stewart, Charlie H        16 NCA-SI               1:55.01    1:55.20 A      
       26.52    55.67  1:25.76  1:55.20                                    
 11 Wang, Eric D              17 NCA-SI               1:55.65    1:56.25 A      
       26.27    55.24  1:25.69  1:56.25                                    
 12 Schmidt, Thomas G         16 NCA-SI               1:51.96    1:56.65 A      
       26.22    55.24  1:25.60  1:56.65                                    
 13 Bjornstad, Nathaniel E    15 SBA-SI               2:00.79    1:57.84 A      
       26.41    56.42  1:27.27  1:57.84                                    
 13 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               1:51.41    1:57.84 A      
       26.96    56.13  1:27.02  1:57.84                                    
 15 Bruemmer, Ethan J         16 NCA-SI               1:59.18    1:59.40 A      
       27.59    57.82  1:29.05  1:59.40                                    
 16 Andrews III, Robbie G     15 RSD-SI               1:52.46    2:00.05 A      
       27.80    57.75  1:29.33  2:00.05                                    
 17 Reitzel, Gage A           17 RIO-AZ               2:00.93    2:00.63 A      
       27.89    58.41  1:29.29  2:00.63                                    
 18 Ontiveros, Andrew J       15 CAST-SI              1:58.35    2:01.30 A      
       28.52    59.27  1:30.35  2:01.30                                    
 19 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               1:56.19    2:03.51 A      
       28.33    59.33  1:31.65  2:03.51                                    
 20 Howard, Dylan L           17 NCA-SI               2:03.22    2:07.98 B      
       28.86  1:00.87  1:34.74  2:07.98                                    
B - Division  
  1 Brown, Max W              16 NCA-SI               2:07.70    1:58.03 A      
       26.41    55.68  1:26.52  1:58.03                                    
  2 Ahooja, Ajay (Uh - Jay)   15 NCA-SI               2:06.51    1:59.22 A      
       27.44    57.81  1:29.34  1:59.22                                    
  3 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               2:04.92    2:06.73 B      
       28.88  1:00.97  1:34.14  2:06.73                                    
  4 Woo, Ian D                16 NCA-SI               2:05.50    2:08.20 B      
       26.08    58.39  1:33.71  2:08.20                                    
  5 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              2:10.34    2:08.75 B      
       29.34  1:02.65  1:36.48  2:08.75                                    
  6 Ornelas, Peter J          16 CAST-SI              2:06.28    2:10.09 B      
       29.68  1:02.47  1:36.54  2:10.09                                    
  7 Holden, Jason T           15 RST-SI               2:14.61    2:11.19 B      
       28.77  1:02.46  1:37.61  2:11.19                                    
  8 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               2:13.21    2:11.64 B      
       29.39  1:02.25  1:36.80  2:11.64                                    
  9 Rivas, Manny E            18 NCA-SI               2:04.94    2:17.81        
       30.25  1:04.77  1:41.39  2:17.81                                    
 10 Morris, Ross E            16 RIO-AZ               2:16.08    2:18.11        
       31.54  1:05.29  1:41.32  2:18.11                                    
 11 MacDonald, Brandon S      17 RSD-SI               2:16.20    2:30.41        
       32.82  1:11.87  1:51.30  2:30.41                                    
 
Event 112  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  13-14 A A Min
        2:47.30  13-14 B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stoffels, Kai B           14 NCA-SI               2:30.00    2:28.55 A      
       31.24  1:07.56  2:28.55                                             
  2 Jaffe, Noah A             14 NCA-SI               2:32.89    2:32.63 A      
       33.78  1:13.14  1:52.70  2:32.63                                    
  3 Rapp, Nikki               13 NCA-SI               2:15.49    2:36.24 B      
       35.84  1:14.93  1:56.20  2:36.24                                    
B - Division  
  1 Hasan, Yad S              14 SDY-SI               2:44.82    2:21.53 A      
       30.68  1:05.23  1:42.38  2:21.53                                    
  2 Brooking, Cedric W        13 RIO-AZ               2:36.08    2:27.14 A      
       33.27           1:49.44  2:27.14                                    
  3 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              2:47.30    2:30.76 A      
       32.43  1:08.43  1:48.45  2:30.76                                    
 
Event 112  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  15&O A A Min
        2:34.40  15&O B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Vargas, Oscar             17 SBA-SI               1:58.79    2:00.29 A      
       26.58    56.85  1:27.90  2:00.29                                    
  2 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI               2:00.91    2:01.89 A      
       27.14    58.32  1:29.75  2:01.89                                    
  3 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               2:04.08    2:03.25 A      
       27.87    58.59  1:30.46  2:03.25                                    
  4 Kinney, Skylar            15 SBA-SI               2:02.12    2:07.49 A      
       27.98    59.57  1:33.47  2:07.49                                    
  5 Johnson, Christian L      15 SBA-SI               2:14.50    2:09.06 A      
       27.65  1:00.73  1:35.15  2:09.06                                    
  6 Bjornstad, Nathaniel E    15 SBA-SI               2:21.60    2:22.99 B      
       29.57  1:04.39  1:43.25  2:22.99                                    
B - Division  
  1 Howard, Dylan L           17 NCA-SI               2:27.56    2:28.59 B      
       33.29  1:10.91  1:50.58  2:28.59                                    
  2 Holden, Jason T           15 RST-SI               2:33.34    2:31.21 B      
       32.02  1:11.02  1:52.00  2:31.21                                    
 
Event 116  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  13-14 A A Min
        3:06.40  13-14 B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Walker, Sam G             13 MRA-SI               2:33.34    2:31.72 A      
       34.26  1:12.92  1:52.52  2:31.72                                    
  2 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               2:27.96    2:31.98 A      
       34.44  1:13.47  1:52.92  2:31.98                                    
  3 Cioaca, Allen V           14 RSD-SI               2:27.56    2:33.19 A      
       34.85  1:14.41  1:53.55  2:33.19                                    
  4 Song, Cyrus B             13 NCA-SI               2:35.48    2:37.62 A      
       36.82  1:17.33  1:57.31  2:37.62                                    
  5 Chen, Alex L              14 PAC-SI               2:37.47    2:38.13 A      
       36.76  1:17.40  1:57.28  2:38.13                                    
  6 Brooking, Cedric W        13 RIO-AZ               2:42.89    2:40.27 A      
       37.50  1:18.18  1:59.62  2:40.27                                    
  7 Weng, Max N               13 NCA-SI               2:50.66    2:41.07 A      
       36.27  1:16.59  1:58.78  2:41.07                                    
  8 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              2:43.03    2:41.34 A      
       36.97  1:19.18  2:00.22  2:41.34                                    
  9 Gotsch, Kota L            13 NCA-SI               2:40.96    2:41.86 A      
       36.87  1:17.83  2:00.04  2:41.86                                    
 10 Werner, Eli C             13 RIO-AZ               2:43.03    2:42.61 A      
       37.74  1:19.80  2:01.73  2:42.61                                    
 11 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               2:44.19    2:45.70 A      
       37.87  1:19.78  2:02.74  2:45.70                                    
 12 Dziuk, Will               14 NCA-SI               2:46.16    2:48.32 A      
       38.18  1:20.72  2:04.51  2:48.32                                    
 13 Jaffe, Noah A             14 NCA-SI               2:47.89    2:52.96 B      
       40.37  1:24.02  2:08.63  2:52.96                                    
 14 Rapp, Nikki               13 NCA-SI               2:30.69    2:54.65 B      
       40.75  1:25.59  2:09.90  2:54.65                                    
B - Division  
  1 Sebree, Shane W           14 SBA-SI               2:52.41    2:43.25 A      
       36.86  1:18.68  2:01.24  2:43.25                                    
  2 Herrera, Eric T           14 RIO-AZ               2:57.68    2:52.91 B      
       38.37  1:22.17  2:07.15  2:52.91                                    
  3 Hong, Nathaniel Y         14 NCA-SI               3:06.40    2:56.76 B      
       40.19  1:25.20  2:11.11  2:56.76                                    
  4 Herrera, Jake G           13 RIO-AZ               2:58.03    2:57.62 B      
       40.79  1:25.94  2:12.63  2:57.62                                    
  5 Ashburn, Roger T          13 RST-SI               3:06.40    2:57.95 B      
       39.92  1:26.03  2:13.40  2:57.95                                    
  6 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               2:59.69    2:58.86 B      
       39.54  1:24.91  2:11.85  2:58.86                                    
  7 Librera, Michael          13 MRA-SI               3:00.80    2:59.11 B      
       40.72  1:26.55  2:13.69  2:59.11                                    
  8 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              3:01.13    3:02.41 B      
       40.43  1:27.55  2:15.94  3:02.41                                    
 
Event 116  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  15&O A A Min
        2:57.80  15&O B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Xu, Michael W             16 PAC-SI               2:01.87    2:10.12 A      
       29.17  1:02.15  1:35.97  2:10.12                                    
  2 Morris, Mason P           15 RSD-SI               2:21.42    2:20.57 A      
       32.25  1:07.82  1:44.15  2:20.57                                    
  3 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI               2:23.13    2:23.68 A      
       33.04  1:09.56  1:46.60  2:23.68                                    
  4 Stoddard, Mitchell G      17 CAST-SI              2:42.15    2:28.12 A      
       32.77  1:10.22  1:49.14  2:28.12                                    
  5 Brown, Max W              16 NCA-SI               2:24.51    2:29.12 A      
       33.31  1:10.82  1:49.59  2:29.12                                    
  6 Andrews III, Robbie G     15 RSD-SI               2:22.30    2:29.97 A      
       34.02  1:12.61  1:52.34  2:29.97                                    
  7 Reitzel, Gage A           17 RIO-AZ               2:30.90    2:31.55 A      
       33.29  1:11.46  1:51.39  2:31.55                                    
  8 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               2:20.54    2:37.00 A      
       34.76  1:14.00  1:55.03  2:37.00                                    
  9 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               2:39.48    2:38.02 A      
       35.51  1:15.46  1:56.84  2:38.02                                    
B - Division  
  1 Ahooja, Ajay (Uh - Jay)   15 NCA-SI               2:53.42    2:35.85 A      
       35.21  1:15.26  1:55.90  2:35.85                                    
 
Event 120  Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Coast Aquatics-SI  'A'                           NT    2:00.06        
     1) Rozhkov, Nikita V 13            2) Dziuk, Will 14                 
     3) Thomas, Koehn M 13              4) Spencer, Sean A 14             
       30.46  1:05.78  1:35.21  2:00.06                                    
  2 Rio Salado Swim Club-AZ  'A'                      1:58.09    2:00.83        
     1) Brooking, Cedric W 13           2) Werner, Eli C 13               
     3) Reitzel, Gage A 17              4) Herrera, Jake G 13             
       31.00  1:06.18  1:34.15  2:00.83                                    
  3 Ramona Swim Team-SI  'A'                          2:10.95    2:14.38        
     1) Barrows, Logan R 13             2) Ashburn, Roger T 13            
     3) Walter, Dustin R 13             4) Fall, Drake R 13               
       35.62  1:15.21  1:46.60  2:14.38                                    
 
Event 122  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  13-14 A A Min
        1:18.00  13-14 B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hasan, Yad S              14 SDY-SI               1:01.78    1:03.16 A      
       30.75  1:03.16                                                      
  2 Hughes, Colby             13 SBA-SI               1:02.11    1:03.94 A      
       31.66  1:03.94                                                      
  3 Rozhkov, Nikita V         13 NCA-SI               1:04.63    1:03.96 A      
       30.92  1:03.96                                                      
  4 Li, Kevin L               14 NCA-SI               1:05.15    1:04.73 A      
       31.45  1:04.73                                                      
  5 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               1:03.82    1:04.84 A      
       31.45  1:04.84                                                      
  6 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                1:04.31    1:05.07 A      
       31.75  1:05.07                                                      
  7 Molter, Aiden J           14 CAST-SI              1:08.41    1:05.24 A      
       31.77  1:05.24                                                      
  8 Chen, Alex L              14 PAC-SI               1:03.81    1:05.28 A      
       31.69  1:05.28                                                      
  9 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               1:09.49    1:06.12 A      
       32.43  1:06.12                                                      
 10 Croshier-Martucci, Marco  13 SDY-SI               1:09.27    1:07.05 A      
       33.27  1:07.05                                                      
 11 Dziuk, Will               14 NCA-SI               1:07.56    1:07.07 A      
       32.65  1:07.07                                                      
 12 Ashburn, Roger T          13 RST-SI               1:08.98    1:08.15 A      
       32.68  1:08.15                                                      
 13 Weng, Max N               13 NCA-SI               1:09.30    1:08.30 A      
       33.44  1:08.30                                                      
 14 Hong, Nathaniel Y         14 NCA-SI               1:10.82    1:08.97 A      
       33.70  1:08.97                                                      
 15 Walter, Dustin R          13 RST-SI               1:07.65    1:09.56 A      
       33.34  1:09.56                                                      
 16 Spencer, Sean A           14 NCA-SI               1:10.42    1:11.10 A      
       35.23  1:11.10                                                      
B - Division  
  1 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              1:12.79    1:09.42 A      
       34.04  1:09.42                                                      
  2 Thomas, Koehn M           13 NCA-SI               1:13.28    1:09.85 A      
       33.70  1:09.85                                                      
  3 Werner, Eli C             13 RIO-AZ               1:11.98    1:11.41 B      
       35.02  1:11.41                                                      
  4 Gotsch, Kota L            13 NCA-SI               1:18.00    1:11.73 B      
       34.36  1:11.73                                                      
  5 Song, Cyrus B             13 NCA-SI               1:15.25    1:12.21 B      
       35.80  1:12.21                                                      
  6 Whipple, Alex E           14 HSA-SI               1:12.67    1:12.89 B      
       35.52  1:12.89                                                      
  7 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               1:15.79    1:13.01 B      
       35.05  1:13.01                                                      
  8 Herrera, Eric T           14 RIO-AZ               1:12.91    1:13.14 B      
       35.26  1:13.14                                                      
  9 Gonzalez Siller, Angel J  13 WAVE-SI              1:14.90    1:13.79 B      
       36.32  1:13.79                                                      
 10 Fall, Drake R             13 RST-SI               1:15.23    1:15.50 B      
       36.37  1:15.50                                                      
 11 Librera, Michael          13 MRA-SI               1:17.36    1:16.89 B      
       37.56  1:16.89                                                      
 12 Barrows, Logan R          13 RST-SI               1:18.00    1:21.19        
       38.22  1:21.19                                                      
 
Event 122  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  15&O A A Min
        1:14.50  15&O B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stoddard, Mitchell G      17 CAST-SI                54.71      55.27 A      
       27.23    55.27                                                      
  2 Goldey, Will W            16 NCA-SI                 57.40      57.69 A      
       28.18    57.69                                                      
  3 Temple, Carlson D         18 CAST-SI                59.34      58.30 A      
       28.88    58.30                                                      
  4 Keppler, Jeffrey C        15 CAST-SI              1:02.01      59.31 A      
       29.24    59.31                                                      
  5 Goldey, Sam S             16 NCA-SI                 57.38      59.40 A      
       28.92    59.40                                                      
  6 Morris, Mason P           15 RSD-SI               1:00.41      59.41 A      
       28.94    59.41                                                      
  7 Brown, Max W              16 NCA-SI                 58.65    1:00.02 A      
       29.56  1:00.02                                                      
  8 Aguimatang, Ezra          16 SBA-SI                 55.58    1:00.04 A      
       28.51  1:00.04                                                      
  9 Bjornstad, Nathaniel E    15 SBA-SI               1:08.20    1:00.80 A      
       29.33  1:00.80                                                      
 10 Stewart, Charlie H        16 NCA-SI               1:00.81    1:01.25 A      
       30.34  1:01.25                                                      
 11 Bruemmer, Ethan J         16 NCA-SI               1:03.32    1:01.79 A      
       29.96  1:01.79                                                      
 12 Wang, Eric D              17 NCA-SI               1:03.44    1:02.63 A      
       30.41  1:02.63                                                      
 13 Woo, Ian D                16 NCA-SI               1:01.55    1:02.83 A      
       30.58  1:02.83                                                      
 14 Song, Connor M            16 NCA-SI               1:06.31    1:04.77 A      
       31.71  1:04.77                                                      
 15 Schmidt, Thomas G         16 NCA-SI               1:05.30    1:06.29 A      
       32.54  1:06.29                                                      
 16 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              1:06.32    1:08.32 B      
       32.73  1:08.32                                                      
 -- Souttere, Gavin F         17 CAST-SI                54.71        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Morris, Ross E            16 RIO-AZ               1:09.04    1:09.63 B      
       33.09  1:09.63                                                      
  2 Ontiveros, Andrew J       15 CAST-SI              1:14.50    1:10.64 B      
       34.79  1:10.64                                                      
  3 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               1:10.10    1:12.44 B      
       35.99  1:12.44                                                      
  4 MacDonald, Brandon S      17 RSD-SI               1:14.50    1:19.08        
       38.94  1:19.08                                                      
 
Event 126  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 A A Min
          30.00  13-14 B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Davies, Greyson J         14 CAST-SI                24.23      23.87 A      
  2 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI                 24.30      24.78 A      
  3 Zhuo, Kevin J             14 PAC-SI                 24.16      24.83 A      
  4 Rozhkov, Nikita V         13 NCA-SI                 24.93      25.28 A      
  5 Gonzalez Siller, Angel J  13 WAVE-SI                26.28      25.79 A      
  6 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                  25.74      25.82 A      
  7 Forstot, Jack W           13 CAST-SI                26.37      25.95 A      
  8 Walker, Sam G             13 MRA-SI                 25.67      26.03 A      
  9 Mullen, Ian J             13 SDY-SI                 25.43      26.05 A      
  9 Hong, Nathaniel Y         14 NCA-SI                 25.82      26.05 A      
 11 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI                 26.79      26.06 A      
 12 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI                 26.17      26.15 A      
 13 Spencer, Sean A           14 NCA-SI                 25.76      26.18 A      
 14 Dziuk, Will               14 NCA-SI                 26.07      26.22 A      
 15 Thomas, Koehn M           13 NCA-SI                 27.06      26.38 A      
 16 Croshier-Martucci, Marco  13 SDY-SI                 26.11      26.41 A      
 17 Cioaca, Allen V           14 RSD-SI                 25.88      26.46 A      
 18 Li, Kevin L               14 NCA-SI                 25.87      26.49 A      
 19 Starling, Bryant W        13 HSA-SI                 25.47      26.69 A      
 20 Chen, Alex L              14 PAC-SI                 25.70      26.70 A      
 21 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI                 26.93      27.15 A      
 22 Whipple, Alex E           14 HSA-SI                 27.17      27.73 B      
 23 Sebree, Shane W           14 SBA-SI                 26.72      28.34 B      
B - Division  
  1 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI                27.67      27.01 A      
  2 Ashburn, Roger T          13 RST-SI                 27.91      27.89 B      
  3 Werner, Eli C             13 RIO-AZ                 27.82      28.34 B      
  4 Walter, Dustin R          13 RST-SI                 29.83      28.74 B      
  5 Brooking, Cedric W        13 RIO-AZ                 28.34      28.75 B      
  6 Fall, Drake R             13 RST-SI                 29.77      29.26 B      
  7 Flusche, Tanner R         13 RIO-AZ                 29.50      29.30 B      
  8 Cox, Cavan L              13 MRA-SI                 29.72      29.47 B      
  9 Herrera, Eric T           14 RIO-AZ                 29.31      29.54 B      
 10 Barrows, Logan R          13 RST-SI                 30.00      30.38        
 11 Librera, Michael          13 MRA-SI                 29.90      30.90        
 12 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI                 30.00      32.74        
 
Event 126  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  15&O A A Min
          28.90  15&O B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Keppler, Jeffrey C        15 CAST-SI                23.32      22.92 A      
  2 Johnson, Christian L      15 SBA-SI                 23.30      23.00 A      
  3 Andrews III, Robbie G     15 RSD-SI                 23.12      23.21 A      
  3 Morris, Mason P           15 RSD-SI                 22.83      23.21 A      
  5 Temple, Carlson D         18 CAST-SI                23.87      23.24 A      
  6 Bruemmer, Ethan J         16 NCA-SI                 23.92      24.26 A      
  7 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI                 23.81      24.31 A      
  8 Goldey, Sam S             16 NCA-SI                 23.84      24.45 A      
  9 Aguimatang, Ezra          16 SBA-SI                 23.51      24.69 A      
 10 Wang, Eric D              17 NCA-SI                 24.58      24.73 A      
 11 Reitzel, Gage A           17 RIO-AZ                 24.20      24.84 A      
 12 Schmidt, Thomas G         16 NCA-SI                 25.56      24.91 A      
 13 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                24.73      24.92 A      
 14 Woo, Ian D                16 NCA-SI                 24.36      24.94 A      
 15 Loy, Lukas S              15 RSD-SI                 24.42      25.00 A      
 16 Song, Connor M            16 NCA-SI                 25.64      25.12 A      
 17 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI                 25.81      25.17 A      
 18 Ahooja, Ajay (Uh - Jay)   15 NCA-SI                 26.01      25.23 A      
 19 Ontiveros, Andrew J       15 CAST-SI                24.40      25.39 A      
 20 Stewart, Charlie H        16 NCA-SI                 25.68      25.60 A      
 21 Erickson, Cade L          17 SBA-SI                 23.55      25.87 A      
 22 Holden, Jason T           15 RST-SI                 26.37      26.29 A      
 23 MacDonald, Brandon S      17 RSD-SI                 25.35      26.65 B      
 24 Vargas, Oscar             17 SBA-SI                 22.82      27.02 B      
 25 Hail, Garrett A           18 SBA-SI                 22.67      27.05 B      
 26 Rivas, Manny E            18 NCA-SI                 26.43      27.91 B      
B - Division  
  1 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI                 26.51      26.58 B      
  2 Howard, Dylan L           17 NCA-SI                 28.84      26.85 B      
  3 Castagna, Cole J          15 NCA-SI                 27.17      27.16 B      
  4 Ornelas, Peter J          16 CAST-SI                27.65      27.53 B      
  5 Morris, Ross E            16 RIO-AZ                 28.01      28.32 B      
 
Event 130  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  13-14 A A Min
        5:47.30  13-14 B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Davies, Greyson J         14 CAST-SI              4:23.50    4:30.67 A      
       28.66  1:01.62  1:35.80  2:09.14  2:48.28  3:27.44  3:59.38  4:30.67
  2 Cioaca, Allen V           14 RSD-SI               4:37.78    4:44.51 A      
       31.56  1:05.54  1:41.39  2:18.33  2:59.71  3:40.79  4:13.07  4:44.51
  3 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               4:44.48    4:50.59 A      
       31.45  1:07.52  1:43.89  2:21.10  3:02.94  3:45.54  4:18.50  4:50.59
  4 Hasan, Yad S              14 SDY-SI               4:52.07    4:52.79 A      
       32.22  1:09.25  1:49.84  2:29.12  3:08.27  3:47.27  4:21.45  4:52.79
  5 Stoffels, Kai B           14 NCA-SI               4:55.57    4:54.00 A      
       30.75  1:06.58  1:44.51  2:21.88  3:06.08  3:50.36  4:23.95  4:54.00
  6 Hughes, Colby             13 SBA-SI               4:39.12    4:54.63 A      
       31.46  1:09.04  1:48.72  2:24.84  3:11.78  3:55.57  4:25.94  4:54.63
  7 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI               5:12.69    5:16.58 A      
       33.38  1:18.18  1:59.21  2:39.65  3:24.41  4:06.40  4:41.76  5:16.58
  8 Jaffe, Noah A             14 NCA-SI               5:16.49    5:26.20 B      
       34.81  1:15.15  1:56.73  2:37.97  3:26.00  4:13.53  4:49.67  5:26.20
B - Division  
  1 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              6:16.16L   5:03.48 A      
       33.30  1:10.82  1:49.45  2:28.20  3:11.44  3:55.82  4:31.15  5:03.48
  2 Thomas, Koehn M           13 NCA-SI               5:21.29    5:10.07 A      
       32.43  1:09.75  1:50.24  2:30.48  3:17.33  4:02.98  4:37.05  5:10.07
  3 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               5:26.48    5:14.52 A      
       33.41  1:14.46  1:56.20  2:37.45  3:21.07  4:06.62  4:40.42  5:14.52
  4 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              6:31.96L   5:33.08 B      
       35.35  1:16.29  1:59.39  2:42.31  3:30.68  4:20.83  4:58.25  5:33.08
 -- Herrera, Jake G           13 RIO-AZ               5:18.78         DQ        
      Alternating Kick - fly
       35.08  1:15.76  1:55.84  2:35.36  3:20.86  4:05.72  4:37.82       DQ
 
Event 130  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.20  15&O A A Min
        5:28.80  15&O B B Min
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldey, Will W            16 NCA-SI               4:27.05    4:25.32 A      
       28.58  1:00.80  1:36.28  2:10.26  2:48.04  3:26.40  3:55.98  4:25.32
 -- Loy, Lukas S              15 RSD-SI               4:48.41         DQ        
      One hand touch - breast
       30.87  1:07.22  1:44.30  2:20.49  3:03.39  3:45.31  4:18.65       DQ