Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                      HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/9/17 09:11 PM
               2017 SI CAST AB All Ages Meet - 7/7/17 to 7/9/17                
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:46.60  A
        6:18.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Ray H               11 SDAC-SI              5:02.47    5:00.52 A      
       34.22  1:12.27  1:50.32  2:28.56  3:08.03  3:46.67  4:24.53  5:00.52
  2 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               5:13.12    5:06.33 A      
       35.32  1:14.20  1:53.45  2:32.72  3:11.76  3:50.85  4:30.15  5:06.33
  3 Mohr, Eli J               12 CAST-SI              5:16.70    5:21.24 A      
       34.20  1:12.80  1:52.94  2:33.29  3:16.12  3:58.61  4:41.93  5:21.24
  4 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI               5:37.98    5:30.61 A      
       34.79  1:14.98  1:56.30  2:38.96  3:22.65  4:06.75  4:50.23  5:30.61
B - Division  
  1 Wong, Ederick J            9 PS-SI                5:54.26    5:33.51 A      
              1:17.98           2:43.95  3:27.63  4:10.74  4:53.02  5:33.51
  2 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI               5:52.31    5:45.45 A      
       38.87  1:21.95  2:05.25  2:49.72  3:33.89  4:18.99  5:02.92  5:45.45
  3 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               5:51.64    5:47.50 B      
       36.87  1:19.18  2:03.30  2:47.70                    5:04.78  5:47.50
  4 Librera, Michael          12 MRA-SI               6:18.00    6:27.94        
       40.57  1:29.85  2:20.02  3:10.99  4:00.13  4:49.68  5:39.50  6:27.94
  5 Walter, Dustin R          12 RST-SI               6:18.10    6:30.65        
       40.74  1:29.09  2:19.48  3:09.92  4:00.86  4:52.48  5:43.38  6:30.65
  6 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               6:16.58    6:30.90        
       43.58  1:32.00  2:22.55  3:13.31  4:03.86  4:54.79  5:44.88  6:30.90
  7 Barrows, Logan R          12 RST-SI               6:18.10    6:38.45        
              1:29.96  2:23.01  3:15.15  4:07.34  5:00.00  5:53.31  6:38.45
  8 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               6:18.10    7:08.69        
       44.59  1:39.68  2:33.56  3:29.92  4:27.42  5:22.87  6:20.95  7:08.69
 
Event 4  Boys 11 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:01.20  A
       12:01.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stoddard, Mitchell G      16 CAST-SI              8:45.24    9:05.22 A      
       29.89  1:03.20  1:37.68                    2:11.70  3:55.20  4:29.78
     5:04.76  5:39.37  6:13.77  6:48.14  7:22.88  7:57.83  8:31.91  9:05.22
  2 Snegirev, Slavick I       15 PS-SI                9:17.56    9:15.15 A      
       30.26  1:05.04  1:39.30                    2:13.81  3:57.77  4:33.31
     5:08.81  5:44.90  6:20.69  6:56.48  7:31.30  8:06.84  8:42.32  9:15.15
  3 Souttere, Gavin F         17 CAST-SI              9:01.88    9:18.97 A      
       31.40  1:05.75  1:40.83                    2:16.12  4:01.82  4:36.91
     5:12.10  5:48.25  6:24.24  7:00.11  7:35.66  8:11.43  8:45.81  9:18.97
  4 Temple, Carlson D         17 CAST-SI              9:11.37    9:21.18 A      
       31.36  1:07.05  1:42.53                    2:18.02  4:03.98  4:40.22
     5:16.15  5:52.17  6:28.38  7:04.23  7:40.03  8:13.81  8:48.21  9:21.18
  5 Nagy, Chris               14 NCA-SI               9:26.53    9:26.05 A      
       32.38  1:07.33  1:43.13                    2:18.27  4:05.07  4:40.99
     5:17.15  5:52.68  6:28.84  7:04.57  7:40.52  8:16.24  8:51.90  9:26.05
  6 Keppler, Jeffrey C        14 CAST-SI              9:44.18    9:37.72 A      
       31.84  1:06.84  1:42.39                    2:17.80  4:05.33  4:42.02
     5:18.67  5:55.36  6:32.76  7:09.96  7:47.12  8:24.33  9:02.12  9:37.72
  7 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               9:57.70   10:00.91 A      
       32.58  1:07.74  1:43.78                    2:19.72  4:12.25  4:51.07
     5:30.80  6:09.51  6:49.31  7:27.74  8:07.11  8:46.10  9:24.63 10:00.91
  8 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI               10:15.94   10:06.53 A      
       32.04  1:09.74  1:48.20  2:26.84  3:05.04  3:44.57  4:23.79  5:02.98
     5:41.01  6:19.96  6:58.77  7:37.62  8:16.23  8:54.14  9:31.19 10:06.53
  9 Brecht, Andrew J          11 PS-SI               10:36.85   10:19.02 A      
       35.22  1:13.54  1:52.52  2:30.90  3:09.92  3:48.68  4:27.86  5:06.35
     5:45.35  6:24.14  7:03.60  7:42.67  8:21.93  9:01.06  9:40.23 10:19.02
B - Division  
  1 Molter, Aiden J           13 CAST-SI             12:01.30   10:07.33 A      
       33.11  1:11.33  1:50.47  2:29.61  3:08.87  3:48.61           5:05.78
              6:23.09  7:01.33  7:40.10  8:18.16  8:55.69  9:32.39 10:07.33
  2 Walker, Sam G             13 MRA-SI              11:50.01   10:29.90 A      
       34.01  1:11.91  1:51.26  2:30.07  3:08.93  3:48.65  4:28.51  5:08.39
     5:49.43  6:30.93  7:11.87  7:52.33  8:33.34  9:13.70  9:52.99 10:29.90
  3 Logan, Griffin T          16 PS-SI               12:01.30   10:39.43 A      
       34.94  1:14.52  1:54.61  2:35.41  3:16.44  3:57.21  4:38.96  5:19.91
     6:00.93  6:42.14  7:23.70  8:04.62  8:45.28  9:26.46 10:05.63 10:39.43
  4 Forstot, Jack W           13 CAST-SI             11:06.79   11:16.72 B      
       34.72  1:15.73  1:58.42  2:42.19  3:25.94  4:09.54  4:53.97  5:36.34
     6:20.02  7:03.92  7:47.49  8:30.86  9:13.56  9:55.51 10:36.82 11:16.72
 
Event 6  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:02.40  A
        3:19.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               2:40.51    2:38.33 A      
       36.43  1:16.97  1:58.44  2:38.33                                    
  2 Rousseau, Julien M        10 PS-SI                2:39.11    2:39.63 A      
       36.08  1:17.53  1:59.32  2:39.63                                    
  3 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI               2:42.19    2:40.89 A      
       37.69  1:19.70  2:01.53  2:40.89                                    
  4 Yang, Anthony H            9 SDAC-SI              2:49.49    2:52.12 A      
       38.51  1:23.73  2:52.12                                             
  5 Cairns, Jacob D           10 NCA-SI               2:47.04    2:53.94 A      
       39.04  1:23.07  2:10.44  2:53.94                                    
  6 Stein, Lukas A             9 NCA-SI               2:58.74    3:01.56 A      
       40.73  1:28.45  2:17.43  3:01.56                                    
B - Division  
  1 Aguilar, Michael S         9 UN-UT                3:08.05    3:09.69 B      
       41.12  1:29.98  2:20.24  3:09.69                                    
  2 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               3:02.64    3:11.47 B      
              1:30.37  2:22.83  3:11.47                                    
  3 Putnam, Nick L            10 NCA-SI               3:15.46    3:17.46 B      
       44.41  1:35.29  2:27.71  3:17.46                                    
  4 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               3:19.00    3:20.20        
       48.00  1:41.71  2:32.46  3:20.20                                    
  5 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               3:19.00    3:20.29        
       46.42  1:37.89  3:20.29                                             
  6 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               3:19.00    3:29.08        
              1:41.78  3:29.08                                             
 
Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:43.60  A
        2:58.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Jerry               12 NCA-SI               2:15.00    2:17.06 A      
       30.79  1:05.80  1:41.91  2:17.06                                    
  2 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI               2:22.83    2:19.35 A      
       31.72  1:07.14  1:44.31  2:19.35                                    
  3 Yang, Ray H               11 SDAC-SI              2:23.69    2:25.85 A      
       33.64  1:11.11  1:49.12  2:25.85                                    
  4 Mohr, Eli J               12 CAST-SI              2:30.23    2:27.34 A      
       33.89  1:11.85  1:49.79  2:27.34                                    
  5 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               2:27.90    2:30.63 A      
       34.05  1:13.12  1:53.61  2:30.63                                    
  6 Nunan, Jack O             12 NCA-SI               2:36.26    2:34.20 A      
              1:14.65  2:34.20                                             
  7 Chu, Jacob G              11 PS-SI                2:31.67    2:36.15 A      
       34.33  1:14.52  1:55.39  2:36.15                                    
  8 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               2:40.70    2:37.39 A      
       36.62  1:18.29  1:59.73  2:37.39                                    
  9 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI               2:41.46    2:38.70 A      
       36.22  1:16.86  1:58.99  2:38.70                                    
 10 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT              2:40.86    2:44.20 B      
       37.80  1:19.70  2:01.87  2:44.20                                    
B - Division  
  1 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               2:52.43    2:41.10 A      
       35.36  1:16.62  1:59.16  2:41.10                                    
  2 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                2:58.40    2:42.34 A      
       38.08  1:19.56  2:02.65  2:42.34                                    
  3 Federico, Roman J         12 NCA-SI               2:46.74    2:44.75 B      
       36.69  1:18.78  2:02.25  2:44.75                                    
  4 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               2:46.43    2:45.38 B      
       38.66  1:22.10  2:06.23  2:45.38                                    
  5 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               2:46.95    2:46.18 B      
       38.82  1:22.72  2:05.88  2:46.18                                    
  6 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              2:48.66    2:46.26 B      
       36.91  1:18.71  2:02.22  2:46.26                                    
  7 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI              2:57.68    2:47.17 B      
       37.22  1:21.46  2:06.01  2:47.17                                    
  8 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               2:49.52    2:48.74 B      
       37.73  1:21.67  2:06.38  2:48.74                                    
  9 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                2:58.40    2:58.93        
       39.73  1:25.68  2:12.57  2:58.93                                    
 10 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               2:54.69    3:05.24        
       36.66  1:27.28  2:17.27  3:05.24                                    
 11 Barrows, Logan R          12 RST-SI               2:58.40    3:05.99        
       39.62  1:28.05  2:17.93  3:05.99                                    
 12 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI               2:58.40    3:13.06        
       44.69  1:33.87  2:24.40  3:13.06                                    
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.30  A
        1:50.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rousseau, Julien M        10 PS-SI                1:20.93    1:19.28 A      
       38.91  1:19.28                                                      
  2 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               1:20.22    1:23.17 A      
       41.08  1:23.17                                                      
  3 Bai, Nicholas Z           10 UN-SI                1:24.24    1:23.85 A      
       39.96  1:23.85                                                      
  4 Wong, Ederick J            9 PS-SI                1:24.50    1:24.97 A      
       40.87  1:24.97                                                      
  5 Guzman, Braden T           9 NCA-SI               1:29.14    1:28.32 A      
       44.05  1:28.32                                                      
  6 Yang, Anthony H            9 SDAC-SI              1:29.62    1:28.88 A      
       43.98  1:28.88                                                      
  7 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI              1:40.70    1:34.71 A      
       45.92  1:34.71                                                      
  8 Putnam, Nick L            10 NCA-SI               1:37.04    1:35.08 A      
       46.98  1:35.08                                                      
  9 Stein, Lukas A             9 NCA-SI               1:35.00    1:35.56 A      
       46.15  1:35.56                                                      
 10 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               1:36.10    1:37.77 A      
       46.85  1:37.77                                                      
 11 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               1:40.45    1:45.08 B      
       51.11  1:45.08                                                      
 -- Cairns, Jacob D           10 NCA-SI               1:39.94         DQ        
       47.47       DQ                                                      
B - Division  
  1 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               1:42.27    1:33.80 A      
       45.91  1:33.80                                                      
  2 Ho, Derek J                8 PS-SI                1:50.50    1:38.04 A      
       46.64  1:38.04                                                      
  3 Wu, Gabriel               10 NCA-SI               1:41.69    1:42.78 B      
       50.37  1:42.78                                                      
  4 Aguilar, Michael S         9 UN-UT                1:42.36    1:42.92 B      
       49.17  1:42.92                                                      
  5 Chauvapun, Ethan E        10 PS-SI                1:42.11    1:44.12 B      
  6 Liu, Liam                  9 PS-SI                1:50.50    1:44.45 B      
       51.34  1:44.45                                                      
  7 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               1:50.50    1:47.26 B      
  8 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                1:46.20    1:49.30 B      
       53.63  1:49.30                                                      
  9 Lee, Payton J              8 NCA-SI               1:49.00    1:51.19        
 10 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:50.50    1:52.66        
       53.78  1:52.66                                                      
 11 Zhang, Eric J              8 PS-SI                1:50.50    1:59.46        
 -- Lathrop, Brighton B        8 PS-SI                1:50.50         DQ        
       51.20       DQ                                                      
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.70  A
        1:39.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI              1:16.88    1:10.14 A      
       33.72  1:10.14                                                      
  2 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI               1:15.86    1:14.94 A      
       35.63  1:14.94                                                      
  3 Weng, Max N               12 NCA-SI               1:17.53    1:16.20 A      
       37.31  1:16.20                                                      
  4 Zhou, Shawn               12 NCA-SI               1:22.61    1:16.99 A      
       37.82  1:16.99                                                      
  5 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               1:18.68    1:17.11 A      
       38.50  1:17.11                                                      
  6 Chu, Jacob G              11 PS-SI                1:20.42    1:19.84 A      
  7 Brecht, Andrew J          11 PS-SI                1:21.68    1:21.23 A      
       38.94  1:21.23                                                      
  8 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI               1:21.53    1:21.32 A      
       40.25  1:21.32                                                      
  9 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               1:26.96    1:24.76 A      
       42.45  1:24.76                                                      
 10 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI               1:29.62    1:25.97 A      
       41.48  1:25.97                                                      
 11 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               1:25.75    1:26.07 A      
       42.61  1:26.07                                                      
 12 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                1:26.75    1:26.33 A      
       42.12  1:26.33                                                      
 13 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               1:26.41    1:26.43 A      
       41.21  1:26.43                                                      
 14 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT              1:22.44    1:27.57 A      
       43.34  1:27.57                                                      
 15 Mohr, Eli J               12 CAST-SI              1:28.51    1:28.04 A      
       43.19  1:28.04                                                      
 16 Walter, Dustin R          12 RST-SI               1:30.56    1:31.87 B      
       43.51  1:31.87                                                      
B - Division  
  1 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI               1:33.04    1:23.92 A      
       41.17  1:23.92                                                      
  2 Nunan, Jack O             12 NCA-SI               1:30.81    1:27.62 A      
       42.51  1:27.62                                                      
  3 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               1:31.55    1:28.09 A      
       45.02  1:28.09                                                      
  4 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              1:30.89    1:28.65 A      
       43.12  1:28.65                                                      
  5 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               1:32.88    1:30.35 A      
       44.41  1:30.35                                                      
  6 Lucia, Nicolas A          12 PS-SI                1:34.53    1:30.42 A      
       44.00  1:30.42                                                      
  7 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:33.93    1:31.57 B      
  8 Lo, Thomas                12 NCA-SI               1:35.22    1:31.96 B      
       45.99  1:31.96                                                      
  9 Holden, Eric J            12 CAST-SI              1:36.21    1:33.58 B      
       45.24  1:33.58                                                      
 10 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                1:34.20    1:35.11 B      
 11 Zhuang, Timothy C         11 SDY-SI               1:38.26    1:38.46 B      
       48.97  1:38.46                                                      
 12 Barrows, Logan R          12 RST-SI               1:39.00    1:44.30        
 13 Douglas, Brance W         11 RST-SI               1:39.00    1:47.09        
       53.11  1:47.09                                                      
 14 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI               1:39.00    1:50.95        
       54.80  1:50.95                                                      
 -- Burke, Nathan C           11 SDY-SI               1:39.00         DQ        
       49.78       DQ                                                      
 
Event 14  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          44.40  A
          53.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ho, Derek J                8 PS-SI                  38.30      38.86 A      
  2 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                  43.47      42.59 A      
  3 Lathrop, Brighton B        8 PS-SI                  44.01      43.49 A      
B - Division  
  1 Lee, Payton J              8 NCA-SI                 44.76      43.12 A      
  2 Diep, Ethan G              7 PS-SI                  44.95      44.85 B      
  3 Estrada-Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI                53.29      45.89 B      
  4 Zhang, Eric J              8 PS-SI                  51.04      48.41 B      
 
Event 16  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.10  A
          41.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rousseau, Julien M        10 PS-SI                  33.91      33.99 A      
  2 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI                 33.83      34.10 A      
  3 Cairns, Jacob D           10 NCA-SI                 35.75      35.53 A      
  4 Guzman, Braden T           9 NCA-SI                 35.59      35.68 A      
  5 Stein, Lukas A             9 NCA-SI                 38.03      36.34 A      
  6 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI                 36.56      37.20 A      
B - Division  
  1 Zhao, Aaron               10 NCA-SI                 40.42      36.79 A      
  2 Leon, Sebastian A          9 PS-SI                  39.08      37.86 A      
  3 Aguilar, Michael S         9 UN-UT                  39.43      39.20 B      
  4 Wu, Gabriel               10 NCA-SI                 40.49      39.82 B      
  5 Putnam, Nick L            10 NCA-SI                 41.50      40.17 B      
  6 Keane, Sean G              9 MRA-SI                 41.50      40.40 B      
  7 Putnam, Jack T            10 NCA-SI                 39.69      40.41 B      
  8 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI                41.50      41.04 B      
  9 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI                40.68      42.51        
 10 Hammonds, Kai T            9 RST-SI                 41.50      43.67        
 11 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                41.50      44.42        
 12 Ashburn, Joshua J          9 RST-SI                 41.50      44.65        
 13 Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                  41.50      45.09        
 14 Loorya, Austin R           9 HSA-SI                 41.50      46.14        
 15 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI                 41.50      49.40        
 
Event 18  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.40  A
          37.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI                 29.75      27.81 A      
  2 Zhou, Jerry               12 NCA-SI                 29.05      27.88 A      
  3 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI                28.92      28.32 A      
  4 Thomas Jr., Kanta K       12 SDY-SI                 29.05      28.41 A      
  5 Zhou, Shawn               12 NCA-SI                 29.65      28.85 A      
  6 Mohr, Eli J               12 CAST-SI                31.33      30.32 A      
  7 Yang, Ray H               11 SDAC-SI                30.84      30.57 A      
  8 Weng, Max N               12 NCA-SI                 31.54      30.73 A      
  9 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI                 30.47      30.75 A      
 10 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI                32.50      31.45 A      
 11 Nunan, Jack O             12 NCA-SI                 32.66      31.55 A      
 12 Chu, Jacob G              11 PS-SI                  32.18      31.98 A      
 13 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                33.62      32.01 A      
 13 Tilley, Alejandro D       12 SDY-SI                 33.56      32.01 A      
 15 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI                 32.61      32.54 A      
 16 Keane, Aidan P            12 MRA-SI                 33.60      32.59 A      
 17 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 32.95      33.07 A      
 18 Song, Cyrus B             12 NCA-SI                 33.04      33.17 A      
 19 Brecht, Andrew J          11 PS-SI                  33.59      33.25 A      
 20 Ashburn, Roger T          12 RST-SI                 33.80      33.46 A      
 21 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                33.70      33.93 A      
 22 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                  33.62      34.02 A      
 23 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT                33.74      34.95 B      
B - Division  
  1 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                37.55      34.09 A      
  2 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI                 34.41      34.27 A      
  3 Golu, Alexander D         11 UN-SI                  35.58      34.64 B      
  4 Federico, Roman J         12 NCA-SI                 35.35      34.69 B      
  5 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI                 35.37      35.30 B      
  6 Walter, Dustin R          12 RST-SI                 35.39      35.32 B      
  7 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                  35.39      35.34 B      
  8 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI                 34.52      35.45 B      
  9 Lucia, Nicolas A          12 PS-SI                  35.77      35.46 B      
 10 Lo, Thomas                12 NCA-SI                 37.60      36.16 B      
 11 Librera, Michael          12 MRA-SI                 37.04      36.33 B      
 12 Holden, Eric J            12 CAST-SI                37.60      36.71 B      
 13 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI                 37.60      37.58 B      
 14 Zhuang, Timothy C         11 SDY-SI                 37.48      37.61        
 15 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI                37.60      37.70        
 16 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                  37.60      37.76        
 17 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI                 37.60      37.97        
 18 Barrows, Logan R          12 RST-SI                 36.80      38.00        
 19 Burke, Nathan C           11 SDY-SI                 37.50      38.98        
 20 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI                 37.60      39.93        
 21 Douglas, Brance W         11 RST-SI                 37.60      43.43        
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          52.70  A
        1:03.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ho, Derek J                8 PS-SI                  44.33      46.69 A      
  2 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                  47.77      49.00 A      
  3 Lathrop, Brighton B        8 PS-SI                  52.11      52.92 B      
B - Division  
  1 Lee, Payton J              8 NCA-SI                 56.93    1:00.47 B      
  2 Zhang, Eric J              8 PS-SI                1:03.20    1:05.43        
  3 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:02.11    1:12.40        
 
Event 22  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          43.10  A
          47.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bai, Nicholas Z           10 UN-SI                  34.00      33.53 A      
  2 Cairns, Jacob D           10 NCA-SI                 35.94      35.87 A      
  3 Wong, Ederick J            9 PS-SI                  36.48      36.43 A      
  4 Eckel, Ken I              10 NCA-SI                 37.45      36.72 A      
  5 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI                 36.99      37.82 A      
  6 Rousseau, Julien M        10 PS-SI                  37.74      37.88 A      
  7 Zhao, Aaron               10 NCA-SI                 41.38      38.50 A      
  8 Guzman, Braden T           9 NCA-SI                 38.67      38.73 A      
B - Division  
  1 Stein, Lukas A             9 NCA-SI                 45.70      45.03 B      
  2 Valdez, Diego H            9 NCA-SI                 47.00      45.21 B      
  3 Putnam, Nick L            10 NCA-SI                 47.00      45.99 B      
  4 Liu, Liam                  9 PS-SI                  47.00      47.00 B      
  5 Wu, Gabriel               10 NCA-SI                 46.63      47.93        
 
Event 24  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          39.20  A
          42.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI                32.21      30.92 A      
  2 Zhou, Jerry               12 NCA-SI                 32.65      31.11 A      
  3 Zhou, Shawn               12 NCA-SI                 32.86      31.21 A      
  4 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI                 32.78      32.49 A      
  5 Chu, Jacob G              11 PS-SI                  33.26      32.76 A      
  6 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI                 34.28      34.71 A      
  7 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI                 35.57      35.54 A      
  8 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI                 36.91      35.67 A      
  9 Lucia, Nicolas A          12 PS-SI                  36.59      35.93 A      
 10 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                  37.34      38.45 A      
 11 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 38.75      38.72 A      
 12 Walter, Dustin R          12 RST-SI                 38.59      38.84 A      
 13 Groom, Tyler G            11 NCA-SI                 38.62      39.58 B      
 14 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT                38.91      41.17 B      
 15 Librera, Michael          12 MRA-SI                 38.47      41.50 B      
B - Division  
  1 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                39.53      35.14 A      
  2 Brecht, Andrew J          11 PS-SI                  39.68      36.78 A      
  3 Tilley, Alejandro D       12 SDY-SI                 40.11      37.64 A      
  4 Song, Cyrus B             12 NCA-SI                 39.22      37.79 A      
  5 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                40.09      37.90 A      
  6 Ashburn, Roger T          12 RST-SI                 42.70      38.79 A      
  7 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                  39.38      38.80 A      
  8 Weng, Max N               12 NCA-SI                 40.12      39.58 B      
  9 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI                 39.51      39.79 B      
 10 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 41.72      40.52 B      
 11 Lo, Thomas                12 NCA-SI                 41.46      40.68 B      
 12 Federico, Roman J         12 NCA-SI                 39.60      40.80 B      
 13 Burke, Nathan C           11 SDY-SI                 42.00      50.00        
 14 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI                 42.70      50.27        
 15 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI                 42.70      51.07        
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:52.90  A
        2:03.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               1:31.01    1:28.06 A      
       41.06  1:28.06                                                      
  2 Bai, Nicholas Z           10 UN-SI                1:32.15    1:33.52 A      
       44.44  1:33.52                                                      
  3 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI               1:36.99    1:36.69 A      
       47.56  1:36.69                                                      
  4 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               1:42.83    1:37.29 A      
       46.51  1:37.29                                                      
  5 Wong, Ederick J            9 PS-SI                1:35.91    1:37.73 A      
       46.07  1:37.73                                                      
  6 Guzman, Braden T           9 NCA-SI               1:38.14    1:41.32 A      
       48.91  1:41.32                                                      
  7 Yang, Anthony H            9 SDAC-SI              1:46.40    1:42.90 A      
  8 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               1:48.89    1:48.92 A      
       52.87  1:48.92                                                      
  9 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               1:52.35    1:49.02 A      
       53.81  1:49.02                                                      
 10 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI              1:49.67    1:49.83 A      
       53.24  1:49.83                                                      
B - Division  
  1 Leon, Sebastian A          9 PS-SI                1:53.93    1:56.49 B      
       56.10  1:56.49                                                      
  2 Chauvapun, Ethan E        10 PS-SI                1:58.63    1:57.93 B      
       55.75  1:57.93                                                      
  3 Wu, Gabriel               10 NCA-SI               2:02.61    2:01.23 B      
       58.72  2:01.23                                                      
  4 Loorya, Austin R           9 HSA-SI               2:03.10    2:01.52 B      
       58.26  2:01.52                                                      
  5 Keane, Sean G              9 MRA-SI               2:03.10    2:08.54        
     1:02.20  2:08.54                                                      
  6 Estrada-Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI              2:03.09    2:09.96        
     1:01.06  2:09.96                                                      
  7 Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                2:03.10    2:19.12        
     1:07.73  2:19.12                                                      
 -- Granger, Tyler J          10 CAST-SI              2:03.10         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
     1:00.41       DQ                                                      
 -- Valdez, Diego H            9 NCA-SI               2:03.10         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
     1:02.94       DQ                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:40.10  A
        1:49.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Jerry               12 NCA-SI               1:29.38    1:21.48 A      
       39.51  1:21.48                                                      
  2 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI               1:25.93    1:22.71 A      
       39.19  1:22.71                                                      
  3 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI              1:26.39    1:26.80 A      
       41.66  1:26.80                                                      
  4 Zhou, Shawn               12 NCA-SI               1:34.20    1:27.13 A      
       41.77  1:27.13                                                      
  5 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI               1:30.76    1:28.37 A      
       42.70  1:28.37                                                      
  6 Tilley, Alejandro D       12 SDY-SI               1:37.59    1:31.56 A      
       43.44  1:31.56                                                      
  7 Yang, Ray H               11 SDAC-SI              1:33.70    1:32.69 A      
       45.74  1:32.69                                                      
  8 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               1:32.82    1:33.26 A      
       44.36  1:33.26                                                      
  9 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI               1:38.37    1:35.74 A      
       46.54  1:35.74                                                      
 10 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               1:38.76    1:36.06 A      
 11 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI               1:33.40    1:36.40 A      
       45.36  1:36.40                                                      
 12 Librera, Michael          12 MRA-SI               1:38.73    1:45.06 B      
       49.14  1:45.06                                                      
B - Division  
  1 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI              1:45.38    1:33.60 A      
       45.44  1:33.60                                                      
  2 Nunan, Jack O             12 NCA-SI               1:40.61    1:36.13 A      
       45.91  1:36.13                                                      
  3 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               1:42.99    1:36.98 A      
       45.42  1:36.98                                                      
  4 Federico, Roman J         12 NCA-SI               1:42.89    1:39.73 A      
       47.33  1:39.73                                                      
  5 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:45.73    1:42.64 B      
       49.02  1:42.64                                                      
  6 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               1:43.46    1:44.09 B      
       48.85  1:44.09                                                      
  7 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              1:45.37    1:45.30 B      
  8 Lo, Thomas                12 NCA-SI               1:46.58    1:46.07 B      
       50.13  1:46.07                                                      
  9 Golu, Alexander D         11 UN-SI                1:49.20    1:46.30 B      
       50.22  1:46.30                                                      
 10 Holden, Eric J            12 CAST-SI              1:49.20    1:46.94 B      
       51.31  1:46.94                                                      
 11 Lucia, Nicolas A          12 PS-SI                1:49.20    1:48.28 B      
       51.11  1:48.28                                                      
 12 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI               1:45.96    1:48.52 B      
       51.52  1:48.52                                                      
 13 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI               1:49.20    1:53.04        
       55.41  1:53.04                                                      
 14 Burke, Nathan C           11 SDY-SI               1:49.00    1:54.77        
       53.87  1:54.77                                                      
 15 Zhuang, Timothy C         11 SDY-SI               1:48.85    1:58.22        
       58.02  1:58.22                                                      
 -- Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                1:49.20         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
       52.65       DQ                                                      
 -- Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              1:40.12         DQ        
      One hand touch
       49.16       DQ                                                      
 
Event 30  Boys 11-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:00.20  A
        6:33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Keppler, Jeffrey C        14 CAST-SI              5:00.67    5:03.89 A      
       31.47  1:08.07  1:48.93  2:28.93  3:10.60  3:53.33  4:29.03  5:03.89
  2 Davies, Greyson J         13 CAST-SI              5:07.26    5:16.91 A      
       33.08  1:11.91  1:53.01  2:32.00  3:18.79  4:05.28  4:41.94  5:16.91
  3 Parker, Matt S            14 NCA-SI               5:14.91    5:19.25 A      
       32.07  1:09.09  1:51.78  2:33.57  3:22.94  4:10.61  4:44.93  5:19.25
  4 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI               5:27.44    5:22.92 A      
       32.33  1:12.25  1:53.05  2:33.08  3:21.02  4:09.66  4:46.44  5:22.92
  5 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI               5:24.72    5:23.40 A      
       34.56  1:14.32  1:57.47  2:38.66  3:24.70  4:10.72  4:47.09  5:23.40
  6 Ladman, Adam W            13 NCA-SI               5:19.61    5:25.86 A      
       33.19  1:11.82  1:53.28  2:34.19  3:23.90  4:13.42  4:50.03  5:25.86
  7 Lopez, Abraham            14 NCA-SI               6:00.00    5:27.71 A      
       31.87  1:08.03  1:51.01  2:32.32  3:23.27  4:13.64  4:50.90  5:27.71
  8 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               5:30.39    5:38.55 A      
       34.83  1:16.54  1:59.62  2:41.59  3:33.37  4:22.62  5:00.42  5:38.55
  9 Brecht, Andrew J          11 PS-SI                5:51.03    5:39.29 A      
       37.25  1:19.70  2:03.16  2:46.92  3:34.27  4:22.72  5:01.15  5:39.29
 10 Walker, Sam G             13 MRA-SI               5:51.38    5:42.39 A      
       35.83  1:17.77  2:01.38  2:44.11  3:34.35  4:24.64  5:03.94  5:42.39
B - Division  
  1 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI               6:03.44    5:47.12 A      
       35.04  1:16.76  2:02.82  2:48.58  3:38.87  4:29.52  5:08.39  5:47.12
  2 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               6:04.30    6:03.05 B      
       37.83  1:23.35  2:11.35  2:58.98           4:43.07  5:23.25  6:03.05
  3 Weng, Max N               12 NCA-SI               6:25.00    6:07.68 B      
       40.43  1:28.76  2:15.58  3:00.19  3:52.39  4:44.21  6:07.68         
  4 Nguyen, Tony K            13 CAST-SI              6:10.00    6:16.16 B      
       37.96  1:23.11  2:10.59  2:58.10  3:54.16  4:50.30  5:34.09  6:16.16
  5 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              6:33.00    6:31.96 B      
       40.02  1:30.05  2:22.68  3:12.59  4:09.86  5:08.42  5:52.42  6:31.96
  6 Jaffe, Noah A             13 NCA-SI               6:33.00    6:34.29        
       41.72  1:32.93  2:20.89  3:09.41  4:08.53  5:05.94  5:50.46  6:34.29
  7 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               6:33.00    6:40.86        
       44.53  1:35.26  2:26.18  3:15.17  4:14.28  5:13.24  5:57.91  6:40.86
 
Event 32  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:41.70  A
        6:12.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stoddard, Mitchell G      16 CAST-SI              4:56.19    4:56.29 A      
       30.67  1:06.28  1:45.03  2:21.76  3:07.40  3:53.70  4:25.12  4:56.29
  2 Snegirev, Slavick I       15 PS-SI                4:50.51    4:58.42 A      
       30.02  1:06.68  1:45.42  2:21.70           3:50.54  4:25.32  4:58.42
  3 Ho, Cameron J             17 PS-SI                4:55.46    5:07.68 A      
       31.07  1:06.05  1:46.79  2:27.00  3:12.04  3:57.53  4:33.30  5:07.68
  4 Goldey, Will W            16 NCA-SI               5:05.84    5:15.83 A      
       32.15  1:10.22  1:51.28  2:33.04  3:18.01  4:03.86  4:40.20  5:15.83
  5 Wang, Eric D              16 NCA-SI               5:12.69    5:20.62 A      
       32.52  1:10.99  1:53.86  2:36.60  3:20.28  4:05.95  4:43.75  5:20.62
  6 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               5:19.45    5:24.51 A      
       34.43  1:14.59           2:41.25           4:11.36  5:24.51         
  7 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               5:06.93    5:31.22 A      
       35.43  1:15.78  1:59.94  2:42.22           4:15.24  4:53.42  5:31.22
B - Division  
  1 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                5:44.88    5:32.75 A      
       33.35  1:14.28  1:57.50  2:39.20  3:23.52  4:09.98  4:52.11  5:32.75
  2 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               5:46.09    5:34.43 A      
              1:12.33  1:55.70  2:37.32  3:29.01  4:21.52  4:58.83  5:34.43
  3 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                6:12.80    5:52.48 B      
       34.58  1:14.31  1:59.97  2:46.00  3:37.48  4:30.34  5:12.02  5:52.48
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:28.50  A
        2:42.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               2:14.94    2:09.85 A      
       29.06  1:01.50  1:35.69  2:09.85                                    
  2 Parker, Matt S            14 NCA-SI               2:05.69    2:10.30 A      
       28.75  1:02.03  1:36.93  2:10.30                                    
  3 Nagy, Chris               14 NCA-SI               2:12.09    2:11.45 A      
       31.02  1:04.65  1:38.81  2:11.45                                    
  4 Lopez, Abraham            14 NCA-SI               2:08.52    2:13.27 A      
       29.60  1:03.41  1:39.22  2:13.27                                    
  5 Ladman, Adam W            13 NCA-SI               2:08.38    2:15.51 A      
       31.06  1:05.60  1:41.16  2:15.51                                    
  6 Mes, Dylan G              13 NCA-SI               2:20.13    2:16.82 A      
       31.74  1:06.82  2:16.82                                             
  7 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI                2:21.70    2:17.11 A      
       30.48  1:05.49  1:41.51  2:17.11                                    
  8 Ellis, Braden M           13 NCA-SI               2:17.77    2:19.50 A      
       31.61  1:07.48  1:44.39  2:19.50                                    
  9 Correia, Cayden K         13 HSA-SI               2:22.04    2:21.44 A      
       31.90  1:07.30  1:44.36  2:21.44                                    
 10 Molter, Aiden J           13 CAST-SI              2:22.66    2:21.88 A      
       32.27  1:08.92  1:46.04  2:21.88                                    
 11 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              2:25.06    2:22.23 A      
       32.77  1:09.02  1:46.32  2:22.23                                    
 12 Wu, Michael               14 NCA-SI               2:24.39    2:23.62 A      
       32.12  1:08.05  1:45.62  2:23.62                                    
 13 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               2:26.64    2:27.30 A      
       31.96  1:08.31  1:47.51  2:27.30                                    
B - Division  
  1 Lee, Samuel C             14 PS-SI                2:30.00    2:18.14 A      
       32.73  1:08.53  1:44.13  2:18.14                                    
  2 Gerdji, Dorian C          14 PS-SI                2:42.00    2:26.50 A      
       33.75  1:11.79  1:49.47  2:26.50                                    
  3 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              2:32.99    2:30.32 B      
       34.79  1:13.31  1:53.00  2:30.32                                    
  4 Taquino, Colin R          13 HSA-SI               2:32.20    2:31.28 B      
       34.05  1:13.10  1:54.47  2:31.28                                    
  5 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               2:29.62    2:31.40 B      
              1:13.90  2:31.40                                             
  6 Souttere, Trent C         14 CAST-SI              2:37.32    2:31.42 B      
              1:15.39  2:31.42                                             
  7 Major, Adam E             13 PS-SI                2:33.39    2:31.65 B      
       34.93  1:15.74  1:55.06  2:31.65                                    
  8 Dziuk, William            14 NCA-SI               2:35.52    2:32.75 B      
       32.98  1:11.32  1:52.21  2:32.75                                    
  9 Snyder, Nate K            13 RST-SI               2:39.43    2:32.96 B      
       35.53  1:14.85  1:55.35  2:32.96                                    
 10 Schneider, Collin M       13 NCA-SI               2:35.00    2:33.93 B      
       34.47  1:13.43  1:54.23  2:33.93                                    
 11 Edelstein, Nir            13 PS-SI                2:42.00    2:34.14 B      
       36.16  1:16.07  2:34.14                                             
 12 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               2:41.96    2:42.33        
       37.39  1:20.41  2:02.82  2:42.33                                    
 13 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               2:42.00    2:42.71        
       34.48  1:18.24  2:42.71                                             
 14 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               2:42.00    2:47.33        
       37.37  1:20.87  2:05.08  2:47.33                                    
 15 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               2:41.85    2:47.98        
       39.85  1:23.34  2:07.38  2:47.98                                    
 
Event 36  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:21.80  A
        2:34.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Song, Connor M            16 NCA-SI               2:12.57    2:09.23 A      
       30.93  1:03.48  1:36.82  2:09.23                                    
  2 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               2:05.14    2:09.85 A      
       30.21  1:03.56  1:36.52  2:09.85                                    
  3 Leon, Julian I            16 PS-SI                2:08.51    2:12.82 A      
       30.18  1:03.59  1:38.21  2:12.82                                    
  4 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               2:10.83    2:13.76 A      
       30.58  1:04.92  1:39.72  2:13.76                                    
  5 Wang, Eric D              16 NCA-SI               2:14.43    2:14.05 A      
       30.10  1:04.57  1:39.54  2:14.05                                    
  6 Brown, Maxwell W          16 NCA-SI               2:20.20    2:16.03 A      
       30.82  1:06.08  1:41.87  2:16.03                                    
  7 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               2:16.83    2:16.49 A      
       31.66  1:05.37  1:40.80  2:16.49                                    
  8 Zhu, Daniel C             15 SDY-SI               2:17.61    2:17.32 A      
       29.88  1:04.38  1:41.61  2:17.32                                    
  9 Henry, Colten W           17 NCA-SI               2:13.80    2:18.36 A      
       32.14  1:08.12  2:18.36                                             
 10 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                2:20.00    2:18.41 A      
       31.89  1:07.56  1:43.88  2:18.41                                    
 11 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               2:13.94    2:18.56 A      
       32.12  1:07.36  1:43.61  2:18.56                                    
 12 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               2:14.15    2:19.09 A      
       32.28  1:08.38  1:44.14  2:19.09                                    
 13 Xu, Eric Y                15 NCA-SI               2:21.17    2:21.90 B      
       31.35  1:06.68  1:43.50  2:21.90                                    
 14 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               2:19.09    2:22.31 B      
       32.48  1:08.58  1:45.81  2:22.31                                    
B - Division  
  1 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                2:22.00    2:14.63 A      
       31.95  1:06.77  1:41.83  2:14.63                                    
  2 He, Muyang                17 PS-SI                2:33.56    2:20.56 A      
       31.65  1:07.74  1:44.12  2:20.56                                    
  3 Logan, Griffin T          16 PS-SI                2:26.87    2:24.04 B      
       33.89  1:10.28  1:47.74  2:24.04                                    
  4 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                2:23.12    2:26.19 B      
       35.28  1:13.50  1:50.76  2:26.19                                    
  5 Penarejo II, Alexander J  15 PS-SI                2:34.70    2:26.98 B      
       34.16  1:12.53  1:51.82  2:26.98                                    
  6 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                2:34.70    2:27.13 B      
       35.59  1:14.45  1:52.95  2:27.13                                    
  7 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                2:22.31    2:31.76 B      
       34.29  1:12.62  1:52.37  2:31.76                                    
  8 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              2:34.70    2:32.57 B      
       34.77  1:14.78  1:56.00  2:32.57                                    
  9 Sallee, Brendan R         16 PS-SI                2:30.18    2:33.76 B      
       35.64  1:15.14  1:55.40  2:33.76                                    
 10 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               2:34.70    2:37.65        
       34.86  1:14.90  1:57.04  2:37.65                                    
 11 Holden, Jason T           15 RST-SI               2:32.62    2:39.74        
       34.58  1:14.64  1:58.27  2:39.74                                    
 12 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               2:33.00    2:40.37        
       36.53  1:18.57  2:01.27  2:40.37                                    
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:22.10  A
        1:31.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               1:09.09    1:06.99 A      
       32.29  1:06.99                                                      
  2 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               1:11.37    1:08.37 A      
       33.40  1:08.37                                                      
  3 Lopez, Abraham            14 NCA-SI               1:08.58    1:09.08 A      
       33.74  1:09.08                                                      
  4 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI               1:07.88    1:09.93 A      
       33.82  1:09.93                                                      
  5 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI               1:09.21    1:10.12 A      
       34.46  1:10.12                                                      
  6 Keppler, Jeffrey C        14 CAST-SI              1:10.81    1:11.11 A      
       34.59  1:11.11                                                      
  7 Makepeace, Matthew R      14 PS-SI                1:12.77    1:12.01 A      
       35.73  1:12.01                                                      
  8 Lee, Samuel C             14 PS-SI                1:21.22    1:12.26 A      
       35.95  1:12.26                                                      
  9 Ladman, Adam W            13 NCA-SI               1:08.88    1:12.44 A      
       35.53  1:12.44                                                      
 10 Nagy, Chris               14 NCA-SI               1:14.59    1:12.63 A      
       36.28  1:12.63                                                      
 11 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               1:13.02    1:12.92 A      
       35.51  1:12.92                                                      
 12 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               1:12.81    1:13.42 A      
       34.75  1:13.42                                                      
 13 Hasan, Yad S              13 SDY-SI               1:18.72    1:13.91 A      
       36.72  1:13.91                                                      
 14 Ellis, Braden M           13 NCA-SI               1:13.46    1:14.37 A      
       36.69  1:14.37                                                      
 15 Mes, Dylan G              13 NCA-SI               1:14.10    1:14.58 A      
       36.39  1:14.58                                                      
 16 Jauregui-Perez, Nicholas  13 SDY-SI               1:19.41    1:16.26 A      
       37.58  1:16.26                                                      
 17 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI                1:20.02    1:16.38 A      
       36.94  1:16.38                                                      
 18 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               1:18.77    1:17.43 A      
       36.08  1:17.43                                                      
 19 Souttere, Trent C         14 CAST-SI              1:16.84    1:19.07 A      
       39.68  1:19.07                                                      
 20 Starling, Bryant W        13 HSA-SI               1:19.59    1:19.23 A      
       38.84  1:19.23                                                      
 21 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               1:21.42    1:20.86 A      
       38.86  1:20.86                                                      
 22 Stephens, Conner H        14 RAQ-SI               1:21.85    1:22.43 B      
       40.27  1:22.43                                                      
B - Division  
  1 Nguyen, Deion A           13 UN-SI                1:25.59    1:16.52 A      
       37.84  1:16.52                                                      
  2 Molter, Aiden J           13 CAST-SI              1:25.05    1:17.82 A      
       38.04  1:17.82                                                      
  3 Snyder, Nate K            13 RST-SI               1:28.46    1:19.32 A      
       39.36  1:19.32                                                      
  4 Schneider, Collin M       13 NCA-SI               1:31.60    1:20.72 A      
  5 Major, Adam E             13 PS-SI                1:23.60    1:24.45 B      
       41.65  1:24.45                                                      
  6 Jaffe, Noah A             13 NCA-SI               1:24.70    1:25.04 B      
       40.69  1:25.04                                                      
  7 Gerdji, Dorian C          14 PS-SI                1:30.67    1:25.31 B      
       40.82  1:25.31                                                      
  8 Baker, Avery J            13 CAST-SI              1:30.16    1:25.43 B      
       40.35  1:25.43                                                      
  9 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              1:23.82    1:26.26 B      
       41.50  1:26.26                                                      
 10 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               1:28.57    1:27.74 B      
       42.47  1:27.74                                                      
 11 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              1:26.02    1:28.21 B      
       44.09  1:28.21                                                      
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.60  A
        1:25.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Freeman, Joshua M         17 PS-SI                1:04.15    1:05.41 A      
       31.61  1:05.41                                                      
  2 Werland, Jack L           15 HSA-SI               1:08.84    1:07.50 A      
       33.34  1:07.50                                                      
  3 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                1:12.00    1:08.70 A      
       34.02  1:08.70                                                      
  4 Goldey, Will W            16 NCA-SI               1:07.55    1:09.33 A      
       33.28  1:09.33                                                      
  5 Ho, Cameron J             17 PS-SI                1:08.53    1:10.50 A      
       34.01  1:10.50                                                      
  6 Horne, John H             20 UN-SI                1:07.10    1:10.76 A      
       34.01  1:10.76                                                      
  7 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                1:14.20    1:11.80 A      
       35.33  1:11.80                                                      
  8 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               1:16.93    1:11.94 A      
       36.04  1:11.94                                                      
  9 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               1:10.60    1:13.45 A      
       35.83  1:13.45                                                      
 10 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               1:12.12    1:14.61 A      
       36.02  1:14.61                                                      
 11 Zhu, Daniel C             15 SDY-SI               1:11.07    1:14.73 A      
       35.69  1:14.73                                                      
 12 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               1:12.43    1:15.31 A      
       36.85  1:15.31                                                      
 13 Henry, Colten W           17 NCA-SI               1:07.84    1:16.09 A      
       37.04  1:16.09                                                      
B - Division  
  1 He, Muyang                17 PS-SI                1:23.90    1:17.68 A      
       38.46  1:17.68                                                      
  2 Penarejo II, Alexander J  15 PS-SI                1:25.80    1:18.68 B      
       39.07  1:18.68                                                      
  3 Xu, Eric Y                15 NCA-SI               1:25.00    1:19.29 B      
       39.24  1:19.29                                                      
  4 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              1:25.80    1:23.52 B      
       40.72  1:23.52                                                      
  5 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               1:19.41    1:23.59 B      
       40.20  1:23.59                                                      
  6 Sallee, Brendan R         16 PS-SI                1:25.80    1:26.06        
       42.45  1:26.06                                                      
  7 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               1:25.80    1:28.75        
       43.94  1:28.75                                                      
 
Event 42  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.20  A
          33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Keppler, Jeffrey C        14 CAST-SI                26.25      26.21 A      
  2 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI                 27.05      26.67 A      
  3 Ellis, Braden M           13 NCA-SI                 27.44      27.20 A      
  4 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI                  29.10      28.61 A      
  5 Makepeace, Matthew R      14 PS-SI                  28.91      28.70 A      
  6 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI                 29.07      28.77 A      
  7 Correia, Cayden K         13 HSA-SI                 28.77      28.87 A      
  8 Molter, Aiden J           13 CAST-SI                29.77      30.37 B      
B - Division  
  1 Snyder, Nate K            13 RST-SI                 30.38      29.07 A      
  2 Gerdji, Dorian C          14 PS-SI                  31.70      29.30 A      
  3 Wu, Michael               14 NCA-SI                 30.40      29.56 A      
  4 Reed, Brandon G           14 NCA-SI                 30.35      29.86 A      
  5 Stephens, Conner H        14 RAQ-SI                 31.61      29.94 A      
  6 Schneider, Collin M       13 NCA-SI                 33.00      30.20 A      
  7 Dziuk, William            14 NCA-SI                 30.76      30.39 B      
  8 Nguyen, Tony K            13 CAST-SI                32.01      30.47 B      
  9 Lee, Samuel C             14 PS-SI                  32.29      30.52 B      
 10 Mes, Dylan G              13 NCA-SI                 31.07      30.79 B      
 11 Mullen, Ian J             13 SDY-SI                 32.12      30.98 B      
 12 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI                32.66      31.13 B      
 13 Taquino, Colin R          13 HSA-SI                 31.61      31.17 B      
 14 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI                 31.56      31.33 B      
 15 Baker, Avery J            13 CAST-SI                33.00      32.22 B      
 16 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI                 32.54      32.44 B      
 17 Souttere, Trent C         14 CAST-SI                31.91      32.52 B      
 18 Jaffe, Noah A             13 NCA-SI                 32.83      32.60 B      
 19 Edelstein, Nir            13 PS-SI                  33.00      32.78 B      
 20 Major, Adam E             13 PS-SI                  32.01      33.03        
 21 Zhuang, Hsiang-Kuang      13 SDY-SI                 32.86      33.10        
 22 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI                 33.00      33.14        
 23 Cox, Cavan L              13 MRA-SI                 32.98      34.88        
 
Event 44  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.80  A
          32.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Huffman, Benjamin E       15 NCA-SI                 26.00      24.77 A      
  2 Newman, David K           22 CAST-SI                25.16      25.77 A      
  3 Freeman, Joshua M         17 PS-SI                  25.62      26.22 A      
  4 Brown, Maxwell W          16 NCA-SI                 26.35      26.60 A      
  5 Horne, John H             20 UN-SI                  26.13      26.68 A      
  6 Leon, Julian I            16 PS-SI                  27.21      26.79 A      
  7 Werland, Jack L           15 HSA-SI                 27.23      27.63 A      
  8 Zhu, Daniel C             15 SDY-SI                 27.19      27.70 A      
  9 Henry, Colten W           17 NCA-SI                 27.27      27.84 A      
 10 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                  27.88      28.08 A      
 11 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                  27.50      28.09 A      
 12 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                  27.50      28.73 A      
 13 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                  29.44      28.95 A      
 14 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI                 28.39      29.29 A      
 15 Stewart, Charles H        15 NCA-SI                 29.26      29.75 A      
B - Division  
  1 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                32.50      28.11 A      
  2 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                  32.50      28.94 A      
  3 He, Muyang                17 PS-SI                  32.12      29.28 A      
  4 Xu, Eric Y                15 NCA-SI                 30.01      29.73 A      
  5 Hernandez, Justin J       15 SDY-SI                 32.50      29.93 B      
  6 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI                 32.50      29.96 B      
  7 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                  30.87      30.54 B      
  8 Logan, Griffin T          16 PS-SI                  32.18      30.78 B      
  9 Penarejo II, Alexander J  15 PS-SI                  32.50      30.83 B      
 10 Holden, Jason T           15 RST-SI                 30.63      30.89 B      
 11 Sallee, Brendan R         16 PS-SI                  31.51      31.65 B      
 12 Castagna, Cole J          15 NCA-SI                 30.78      32.45 B      
 13 Cantrell, Josh R          15 MRA-SI                 32.48      32.63        
 14 Rivas, Manny E            17 NCA-SI                 31.69      33.30        
 
Event 46  Boys 11-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:53.10  A
        3:08.90  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lopez, Abraham            14 NCA-SI               2:20.79    2:21.38 A      
       30.95  1:06.27  1:43.45  2:21.38                                    
  2 Parker, Matt S            14 NCA-SI               2:25.00    2:23.90 A      
       30.95  1:06.88  1:44.78  2:23.90                                    
  3 Makepeace, Matthew R      14 PS-SI                2:26.99    2:26.35 A      
       32.60  1:09.35  1:47.74  2:26.35                                    
  4 Lathrop, Austin T         11 PS-SI                2:41.25    2:39.69 A      
       34.51  1:14.99  2:39.69                                             
  5 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI               2:39.82    2:40.52 A      
       33.52  1:13.31  1:57.15  2:40.52                                    
  6 Ladman, Adam W            13 NCA-SI               2:50.00    2:43.14 A      
       35.59  1:17.08  1:59.71  2:43.14                                    
  7 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI               2:39.95    2:44.01 A      
       33.66  1:15.33  1:59.29  2:44.01                                    
  8 Mes, Dylan G              13 NCA-SI               2:41.86    2:45.76 A      
       37.05  1:19.52  2:03.13  2:45.76                                    
  9 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               2:51.83    2:49.21 A      
       36.10  1:19.48  2:05.53  2:49.21                                    
B - Division  
  1 Nagy, Chris               14 NCA-SI               3:00.00    2:36.76 A      
       34.98  1:15.56  1:56.82  2:36.76                                    
  2 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               3:05.00    2:45.29 A      
       35.80  1:18.72  2:03.67  2:45.29                                    
  3 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               2:53.69    2:54.10 B      
       37.06  1:21.09  2:06.84  2:54.10                                    
  4 Walker, Sam G             13 MRA-SI               3:00.01    3:00.86 B      
              1:24.27  2:12.71  3:00.86                                    
  5 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              3:01.48    3:05.87 B      
       40.27  1:27.58  2:15.96  3:05.87                                    
  6 Edelstein, Nir            13 PS-SI                3:08.90    3:10.52        
       42.81  1:31.32  2:22.63  3:10.52                                    
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:40.30  A
        2:54.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Snegirev, Slavick I       15 PS-SI                2:20.00    2:18.25 A      
       30.59  1:05.89  1:43.21  2:18.25                                    
  2 Ho, Cameron J             17 PS-SI                2:17.60    2:18.65 A      
       32.00  1:06.95  1:42.62  2:18.65                                    
  3 Goldey, Will W            16 NCA-SI               2:26.55    2:33.74 A      
       32.79  1:11.04  1:52.26  2:33.74                                    
  4 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               2:40.00    3:07.21        
       39.05  1:23.90  2:14.95  3:07.21                                    
B - Division  
  1 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               2:42.92    2:38.54 A      
       33.96  1:13.33  1:55.23  2:38.54                                    
  2 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                2:54.80    2:40.53 B      
       35.06  1:15.05  1:57.66  2:40.53                                    
  3 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                2:54.80    2:44.40 B      
       34.32  1:16.48  2:00.40  2:44.40                                    
  4 Holden, Jason T           15 RST-SI               2:53.01    3:01.07        
       34.39  1:17.04  3:01.07                                             
  5 Hernandez, Justin J       15 SDY-SI               2:54.80    3:08.17        
       42.28  1:30.97  2:21.82  3:08.17                                    
 
Event 50  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.20  A
        1:37.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               1:17.86    1:16.62 A      
       36.15  1:16.62                                                      
  2 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               1:19.00    1:17.48 A      
       36.56  1:17.48                                                      
  3 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               1:19.20    1:18.00 A      
       36.16  1:18.00                                                      
  4 Ellis, Braden M           13 NCA-SI               1:18.54    1:20.18 A      
       37.22  1:20.18                                                      
  5 Parker, Matt S            14 NCA-SI               1:16.53    1:21.11 A      
       37.38  1:21.11                                                      
  6 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               1:26.56    1:25.00 A      
       40.86  1:25.00                                                      
  7 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI               1:22.31    1:25.48 A      
       39.17  1:25.48                                                      
  8 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               1:28.76    1:25.71 A      
       40.47  1:25.71                                                      
  9 Correia, Cayden K         13 HSA-SI               1:26.14    1:25.98 A      
       39.81  1:25.98                                                      
 10 Snyder, Nate K            13 RST-SI               1:28.75    1:27.46 A      
       40.68  1:27.46                                                      
 11 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               1:27.96    1:28.26 A      
       41.67  1:28.26                                                      
 12 Starling, Bryant W        13 HSA-SI               1:29.03    1:32.59 B      
B - Division  
  1 Nguyen, Deion A           13 UN-SI                1:31.47    1:24.39 A      
       42.14  1:24.39                                                      
  2 Wu, Michael               14 NCA-SI               1:33.41    1:27.97 A      
       41.27  1:27.97                                                      
  3 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               1:36.87    1:30.13 B      
       43.22  1:30.13                                                      
  4 Dziuk, William            14 NCA-SI               1:31.56    1:32.23 B      
       43.35  1:32.23                                                      
  5 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              1:33.45    1:33.43 B      
       43.08  1:33.43                                                      
  6 Baker, Avery J            13 CAST-SI              1:36.91    1:36.00 B      
       45.94  1:36.00                                                      
  7 Jaffe, Noah A             13 NCA-SI               1:34.97    1:37.15 B      
  8 Zhuang, Hsiang-Kuang      13 SDY-SI               1:36.45    1:38.70        
       46.39  1:38.70                                                      
  9 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               1:37.30    1:40.05        
 10 Edelstein, Nir            13 PS-SI                1:37.30    1:40.66        
       49.40  1:40.66                                                      
 11 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               1:35.88    1:41.65        
       48.29  1:41.65                                                      
 12 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               1:37.00    1:44.33        
       49.82  1:44.33                                                      
 
Event 52  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.60  A
        1:33.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Snegirev, Slavick I       15 PS-SI                1:14.68    1:15.25 A      
       35.50  1:15.25                                                      
  2 Brown, Maxwell W          16 NCA-SI               1:14.78    1:15.45 A      
       35.22  1:15.45                                                      
  3 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               1:13.90    1:15.70 A      
       35.14  1:15.70                                                      
  4 Song, Connor M            16 NCA-SI               1:16.83    1:16.90 A      
       35.71  1:16.90                                                      
  5 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                1:21.90    1:16.97 A      
       35.99  1:16.97                                                      
  6 Wang, Eric D              16 NCA-SI               1:15.32    1:17.23 A      
       36.18  1:17.23                                                      
  7 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               1:17.10    1:17.43 A      
       37.01  1:17.43                                                      
  8 Leon, Julian I            16 PS-SI                1:17.84    1:18.60 A      
       36.21  1:18.60                                                      
  9 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               1:18.49    1:21.58 A      
       38.24  1:21.58                                                      
 10 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                1:25.26    1:23.83 A      
       40.29  1:23.83                                                      
 11 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               1:24.56    1:26.04 B      
       40.42  1:26.04                                                      
B - Division  
  1 He, Muyang                17 PS-SI                1:31.19    1:22.61 A      
       38.89  1:22.61                                                      
  2 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                1:33.40    1:26.90 B      
       40.07  1:26.90                                                      
  3 Penarejo II, Alexander J  15 PS-SI                1:26.97    1:27.40 B      
       41.03  1:27.40                                                      
  4 Logan, Griffin T          16 PS-SI                1:30.52    1:28.14 B      
       40.08  1:28.14                                                      
  5 Xu, Eric Y                15 NCA-SI               1:29.66    1:29.35 B      
       42.82  1:29.35                                                      
  6 Cantrell, Josh R          15 MRA-SI               1:33.39    1:30.77 B      
       42.75  1:30.77                                                      
  7 Holden, Jason T           15 RST-SI               1:33.40    1:55.09        
       53.35  1:55.09                                                      
 
Event 54  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:15.60  A
        5:44.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Nagy, Chris               14 NCA-SI               4:31.79    4:36.53 A      
       31.65  1:07.04  1:41.89  2:17.11  2:52.47  3:28.17  4:02.73  4:36.53
  2 Davies, Greyson J         13 CAST-SI              4:35.06    4:41.29 A      
       31.49  1:07.60  1:43.76  2:19.94  2:55.60  3:30.78  4:06.97  4:41.29
  3 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               4:44.00    4:43.65 A      
       31.60  1:07.24  1:42.87  2:19.32  2:55.54  3:31.86  4:07.80  4:43.65
  4 Lee, Samuel C             14 PS-SI                5:00.00    4:48.42 A      
       32.63  1:09.49  1:45.89  2:23.23  3:00.79  3:38.70  4:15.18  4:48.42
  5 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI                4:52.55    4:48.87 A      
       31.64  1:07.55  1:43.93  2:21.04  2:58.32  3:36.12  4:13.73  4:48.87
  6 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               4:53.20    4:53.60 A      
       32.34  1:09.11  1:45.75  2:24.75  3:02.57  3:41.35  4:19.44  4:53.60
  7 Hasan, Yad S              13 SDY-SI               5:04.41    5:00.26 A      
       33.46  1:10.54  1:48.56  2:27.78  3:07.31  3:46.75  4:24.22  5:00.26
  8 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               5:09.13    5:01.08 A      
       33.23  1:10.76  1:49.06  2:27.48  3:05.92  3:44.79  4:23.04  5:01.08
  9 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              5:09.96    5:06.24 A      
       34.88  1:13.96  1:53.14  2:33.10  3:12.47  3:50.41  4:28.85  5:06.24
 10 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               5:10.66    5:19.67 B      
       34.78  1:15.23  1:56.68  2:35.78  3:16.79  3:58.55  4:39.88  5:19.67
B - Division  
  1 Molter, Aiden J           13 CAST-SI              5:27.82    5:01.53 A      
       33.44  1:11.50  1:50.04  2:29.12  3:09.04  3:47.89  4:26.13  5:01.53
  2 Nguyen, Tony K            13 CAST-SI              5:16.75    5:25.50 B      
       36.38  1:16.59  1:56.69  2:38.64  3:21.61  4:04.75  4:45.79  5:25.50
  3 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               5:31.42    5:30.66 B      
       36.78  1:17.59  2:00.53  2:43.10  3:25.80  4:08.67  4:50.49  5:30.66
  4 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              5:17.17    5:31.95 B      
       35.33  1:15.94  1:58.60  2:41.46           4:08.28  4:50.94  5:31.95
  5 Schneider, Collin M       13 NCA-SI               5:44.30    5:35.89 B      
       36.73  1:17.90  2:01.13  2:43.63  3:27.24  4:10.14  4:54.13  5:35.89
 
Event 56  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:59.20  A
        5:26.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Souttere, Gavin F         17 CAST-SI              4:21.19    4:30.74 A      
       31.72  1:06.28  1:41.15  2:16.46  2:50.45  3:25.25  3:58.48  4:30.74
  2 Song, Connor M            16 NCA-SI               4:33.26    4:32.35 A      
       31.88  1:06.63  1:41.51  2:16.60  2:51.54  3:26.89  4:00.09  4:32.35
  3 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               4:35.01    4:42.72 A      
       32.07  1:06.73  1:42.67  2:18.82  2:55.14  3:32.22  4:08.53  4:42.72
  4 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               4:29.22    4:42.76 A      
       32.49  1:07.94  1:43.91  2:19.63  2:55.39  3:31.63  4:07.23  4:42.76
  5 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               4:33.56    4:45.44 A      
       33.19  1:08.60  1:44.43  2:20.26  2:56.65  3:33.09  4:09.76  4:45.44
  6 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               4:49.42    4:48.00 A      
       32.23  1:07.75  1:44.55  2:21.61  2:58.76  3:35.50  4:12.68  4:48.00
  7 Leon, Julian I            16 PS-SI                4:34.49    4:49.09 A      
       32.64  1:08.52  1:45.62  2:22.80  3:00.07  3:37.10  4:13.74  4:49.09
  8 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                4:59.00    4:54.82 A      
       33.55  1:10.54  1:48.40  2:26.71  3:04.35  3:41.98  4:19.41  4:54.82
  9 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               4:46.00    5:03.84 B      
       33.73  1:10.86  1:49.50  2:27.83  3:06.87  3:46.13  4:25.36  5:03.84
B - Division  
  1 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                5:26.40    5:05.27 B      
       34.67  1:12.86  1:53.01  2:32.72  3:12.36  3:51.43  4:29.71  5:05.27
  2 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                5:26.40    5:05.83 B      
       34.92  1:14.47  1:54.93  2:35.32  3:14.53  3:54.18  4:29.92  5:05.83
  3 Logan, Griffin T          16 PS-SI                5:02.16    5:05.92 B      
       34.78  1:14.27  1:53.83  2:33.88  3:12.57  3:52.57  4:29.64  5:05.92
  4 Sallee, Brendan R         16 PS-SI                5:18.98    5:29.34        
       36.14  1:16.36  1:58.46  2:40.74  3:22.74  4:05.72  4:47.97  5:29.34
 
Event 58  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:35.50  A
        1:54.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ho, Derek J                8 PS-SI                1:24.64    1:26.94 A      
       39.77  1:26.94                                                      
B - Division  
  1 Lee, Payton J              8 NCA-SI               1:38.38    1:35.87 B      
       45.48  1:35.87                                                      
  2 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                1:37.12    1:37.73 B      
       45.83  1:37.73                                                      
  3 Lathrop, Brighton B        8 PS-SI                1:38.24    1:38.83 B      
       46.24  1:38.83                                                      
  4 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:47.20    1:46.47 B      
       49.29  1:46.47                                                      
  5 Estrada-Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI              1:54.59    2:00.20        
       54.89  2:00.20                                                      
 
Event 60  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:23.90  A
        1:31.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               1:11.46    1:10.24 A      
       33.16  1:10.24                                                      
  2 Bai, Nicholas Z           10 UN-SI                1:13.12    1:11.14 A      
       33.40  1:11.14                                                      
  3 Rousseau, Julien M        10 PS-SI                1:13.81    1:14.39 A      
       35.09  1:14.39                                                      
  4 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI               1:13.86    1:15.12 A      
       35.50  1:15.12                                                      
  5 Cairns, Jacob D           10 NCA-SI               1:18.54    1:19.19 A      
       37.56  1:19.19                                                      
  6 Yang, Anthony H            9 SDAC-SI              1:18.95    1:19.21 A      
       37.79  1:19.21                                                      
B - Division  
  1 Leon, Sebastian A          9 PS-SI                1:25.63    1:23.33 A      
       39.43  1:23.33                                                      
  2 Stein, Lukas A             9 NCA-SI               1:26.89    1:23.53 A      
       40.24  1:23.53                                                      
  3 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               1:30.97    1:24.10 B      
  4 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               1:26.46    1:24.74 B      
       41.05  1:24.74                                                      
  5 Wu, Gabriel               10 NCA-SI               1:26.47    1:28.24 B      
       40.02  1:28.24                                                      
  6 Aguilar, Michael S         9 UN-UT                1:24.78    1:28.45 B      
  7 Putnam, Nick L            10 NCA-SI               1:31.60    1:30.03 B      
       42.58  1:30.03                                                      
  8 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               1:31.54    1:32.68        
       42.90  1:32.68                                                      
  9 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               1:31.60    1:33.48        
       44.02  1:33.48                                                      
 10 Keane, Sean G              9 MRA-SI               1:31.60    1:35.51        
       45.62  1:35.51                                                      
 11 Loorya, Austin R           9 HSA-SI               1:31.60    1:49.15        
       54.78  1:49.15                                                      
 12 Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                1:31.60    1:50.56        
       48.75  1:50.56                                                      
 
Event 62  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.10  A
        1:22.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Jerry               12 NCA-SI               1:03.80    1:01.35 A      
       29.52  1:01.35                                                      
  2 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI               1:03.73    1:02.53 A      
       30.13  1:02.53                                                      
  3 Zhou, Shawn               12 NCA-SI               1:05.98    1:02.92 A      
       30.25  1:02.92                                                      
  4 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               1:07.58    1:07.18 A      
       31.96  1:07.18                                                      
  5 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI               1:08.12    1:07.23 A      
       32.42  1:07.23                                                      
  6 Yang, Ray H               11 SDAC-SI              1:07.29    1:07.66 A      
       32.82  1:07.66                                                      
  7 Weng, Max N               12 NCA-SI               1:09.60    1:08.04 A      
       31.95  1:08.04                                                      
  8 Chu, Jacob G              11 PS-SI                1:09.52    1:09.92 A      
       33.14  1:09.92                                                      
  9 Nunan, Jack O             12 NCA-SI               1:10.31    1:11.07 A      
       33.66  1:11.07                                                      
 10 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               1:11.68    1:11.39 A      
       33.74  1:11.39                                                      
 11 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                1:13.71    1:12.59 A      
       35.27  1:12.59                                                      
 12 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT              1:12.37    1:14.01 A      
       35.22  1:14.01                                                      
 13 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              1:14.90    1:14.07 A      
       34.10  1:14.07                                                      
 14 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI               1:14.69    1:14.87 A      
       35.82  1:14.87                                                      
 15 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI               1:13.65    1:16.72 B      
       36.95  1:16.72                                                      
B - Division  
  1 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               1:19.17    1:14.65 A      
       35.53  1:14.65                                                      
  2 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              1:20.79    1:14.98 A      
       36.76  1:14.98                                                      
  3 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               1:18.96    1:15.84 B      
       35.60  1:15.84                                                      
  4 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                1:16.98    1:16.60 B      
       36.70  1:16.60                                                      
  5 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               1:17.89    1:17.11 B      
       39.11  1:17.11                                                      
  6 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:16.14    1:17.14 B      
       36.79  1:17.14                                                      
  7 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI               1:18.75    1:17.28 B      
       36.89  1:17.28                                                      
  8 Golu, Alexander D         11 UN-SI                1:20.34    1:17.71 B      
       37.68  1:17.71                                                      
  9 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               1:18.54    1:17.84 B      
       37.72  1:17.84                                                      
 10 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:20.02    1:17.89 B      
       38.17  1:17.89                                                      
 11 Federico, Roman J         12 NCA-SI               1:17.29    1:18.24 B      
       36.91  1:18.24                                                      
 12 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI              1:22.00    1:18.28 B      
       37.21  1:18.28                                                      
 13 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI              1:21.99    1:18.55 B      
       36.91  1:18.55                                                      
 14 Lo, Thomas                12 NCA-SI               1:22.00    1:18.63 B      
       37.16  1:18.63                                                      
 15 Walter, Dustin R          12 RST-SI               1:21.12    1:19.15 B      
       37.09  1:19.15                                                      
 16 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               1:19.40    1:19.71 B      
       36.02  1:19.71                                                      
 17 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                1:22.00    1:21.36 B      
       38.22  1:21.36                                                      
 18 Holden, Eric J            12 CAST-SI              1:22.00    1:24.97        
 19 Barrows, Logan R          12 RST-SI               1:21.68    1:26.89        
       39.88  1:26.89                                                      
 20 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI               1:22.00    1:27.20        
       40.83  1:27.20                                                      
 21 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI               1:22.00    1:27.92        
       41.91  1:27.92                                                      
 22 Douglas, Brance W         11 RST-SI               1:22.00    1:43.42        
       47.08  1:43.42                                                      
 
Event 64  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.10  A
        1:08.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ho, Derek J                8 PS-SI                  53.75      53.98 A      
B - Division  
  1 Lee, Payton J              8 NCA-SI                 58.78      59.89 B      
  2 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                1:05.93    1:02.80 B      
  3 Estrada-Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI              1:00.47    1:02.84 B      
  4 Lathrop, Brighton B        8 PS-SI                1:08.50    1:02.86 B      
  5 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:05.34    1:06.51 B      
 
Event 66  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.40  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI                 42.08      39.84 A      
  2 Bai, Nicholas Z           10 UN-SI                  42.31      39.97 A      
  3 Wong, Ederick J            9 PS-SI                  43.65      43.41 A      
  4 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI                 44.21      43.56 A      
  5 Guzman, Braden T           9 NCA-SI                 44.32      45.05 A      
  6 Zhao, Aaron               10 NCA-SI                 48.93      46.06 A      
  7 Putnam, Jack T            10 NCA-SI                 50.52      50.08 A      
B - Division  
  1 Meyer, Jack T              9 HSA-SI                 52.77      50.65 A      
  2 Putnam, Nick L            10 NCA-SI                 52.36      50.86 A      
  3 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI                51.57      51.29 A      
  4 Leon, Sebastian A          9 PS-SI                  52.45      51.37 A      
  5 Cairns, Jacob D           10 NCA-SI                 54.44      52.15 B      
  6 Chauvapun, Ethan E        10 PS-SI                  55.98      53.94 B      
  7 Loorya, Austin R           9 HSA-SI                 56.00      56.05        
  8 Wu, Gabriel               10 NCA-SI                 55.35      57.18        
  9 Keane, Sean G              9 MRA-SI                 56.00    1:00.08        
 10 Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                  56.00    1:04.59        
 
Event 68  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          49.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI                 44.69      37.98 A      
  2 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI                39.46      38.52 A      
  3 Zhou, Shawn               12 NCA-SI                 42.87      39.51 A      
  4 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI                 42.23      40.42 A      
  5 Weng, Max N               12 NCA-SI                 39.93      41.33 A      
  6 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI                 43.08      42.58 A      
  7 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI                 43.30      43.67 A      
  8 Chu, Jacob G              11 PS-SI                  44.89      44.65 A      
  9 Librera, Michael          12 MRA-SI                 45.21      47.51 B      
B - Division  
  1 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                46.62      42.09 A      
  2 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI                45.73      43.79 A      
  3 Nunan, Jack O             12 NCA-SI                 45.85      44.11 A      
  4 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                47.45      44.55 A      
  5 Lo, Thomas                12 NCA-SI                 47.58      44.66 A      
  6 Keane, Aidan P            12 MRA-SI                 46.46      45.05 A      
  7 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI                 45.97      45.35 A      
  8 Federico, Roman J         12 NCA-SI                 46.61      45.38 A      
  9 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                47.51      45.95 B      
 10 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI                 48.22      46.71 B      
 11 Golu, Alexander D         11 UN-SI                  48.94      47.38 B      
 12 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 46.37      47.57 B      
 13 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                48.89      48.45 B      
 14 Holden, Eric J            12 CAST-SI                49.11      48.52 B      
 15 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI                49.80      48.92 B      
 16 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 47.29      49.70 B      
 17 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                  49.80      50.39        
 18 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI                49.80      50.41        
 19 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                  49.80      52.09        
 20 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI                 49.80      52.81        
 21 Szilard, Todd A           11 SDY-SI                 49.80      53.73        
 -- O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI                 49.80         DQ        
 
Event 70  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          53.20  A
        1:03.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lathrop, Brighton B        8 PS-SI                  47.79      49.25 A      
  2 Alonso, Grady Q            7 PS-SI                  53.09      50.36 A      
  3 Lee, Payton J              8 NCA-SI                 50.63      52.55 A      
  4 Diep, Ethan G              7 PS-SI                  52.82      55.54 B      
B - Division  
  1 Estrada-Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI              1:03.79    1:00.75 B      
 
Event 72  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.30  A
          50.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rousseau, Julien M        10 PS-SI                  38.40      37.18 A      
  2 Wong, Ederick J            9 PS-SI                  39.10      38.55 A      
  3 Yang, Anthony H            9 SDAC-SI                41.51      40.40 A      
  4 Guzman, Braden T           9 NCA-SI                 41.17      41.17 A      
  5 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI                 41.31      41.37 A      
  6 Stein, Lukas A             9 NCA-SI                 44.16      42.42 A      
  7 Putnam, Nick L            10 NCA-SI                 43.26      43.29 A      
  8 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI                 43.03      45.44 A      
 -- Eckel, Ken I              10 NCA-SI                 38.57         DQ        
B - Division  
  1 Zhao, Aaron               10 NCA-SI                 47.40      45.73 A      
  2 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI                47.19      46.19 A      
  3 Aguilar, Michael S         9 UN-UT                  49.23      46.63 B      
  4 Wu, Gabriel               10 NCA-SI                 49.57      48.49 B      
  5 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI                50.50      49.15 B      
  6 Putnam, Jack T            10 NCA-SI                 49.27      49.37 B      
  6 Ashburn, Joshua J          9 RST-SI                 49.26      49.37 B      
  8 Valdez, Diego H            9 NCA-SI                 49.69      49.38 B      
  9 Liu, Liam                  9 PS-SI                  50.50      49.56 B      
 10 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI                 50.50      51.34        
 11 Meyer, Jack T              9 HSA-SI                 50.50      51.80        
 12 Hammonds, Kai T            9 RST-SI                 50.50      54.81        
 13 Keane, Sean G              9 MRA-SI                 50.50      58.20        
 14 Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                  50.50    1:04.59        
 
Event 74  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.00  A
          45.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI                34.66      32.70 A      
  2 Zhou, Shawn               12 NCA-SI                 36.94      35.47 A      
  3 Weng, Max N               12 NCA-SI                 37.13      36.15 A      
  4 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI                 37.61      36.79 A      
  5 Yang, Ray H               11 SDAC-SI                37.83      37.09 A      
  6 Ashburn, Roger T          12 RST-SI                 39.65      37.60 A      
  7 Chu, Jacob G              11 PS-SI                  38.69      37.70 A      
  8 Keane, Aidan P            12 MRA-SI                 38.16      37.72 A      
  9 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI                 40.19      38.41 A      
 10 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT                37.87      39.41 A      
 10 Song, Cyrus B             12 NCA-SI                 41.34      39.41 A      
 12 Mohr, Eli J               12 CAST-SI                40.29      39.53 A      
 13 Walter, Dustin R          12 RST-SI                 40.81      40.05 A      
 14 Nunan, Jack O             12 NCA-SI                 41.09      40.06 A      
 15 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI                41.76      40.45 A      
 16 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI                 39.55      40.61 A      
 17 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                  40.21      40.80 A      
 18 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI                 41.70      41.97 A      
 19 Librera, Michael          12 MRA-SI                 40.92      42.86 B      
 20 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                41.44      44.60 B      
B - Division  
  1 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                42.95      37.95 A      
  2 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 43.99      40.27 A      
  3 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 42.13      40.66 A      
  4 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI                 43.47      41.56 A      
  5 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                43.60      41.99 A      
  6 Lo, Thomas                12 NCA-SI                 45.80      42.09 B      
  7 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI                 45.06      42.73 B      
  8 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                45.79      42.99 B      
  9 Holden, Eric J            12 CAST-SI                44.16      43.44 B      
 10 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI                45.80      45.16 B      
 11 Barrows, Logan R          12 RST-SI                 45.80      46.41        
 12 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI                 45.80      48.71        
 13 Szilard, Todd A           11 SDY-SI                 45.57      49.15        
 14 Douglas, Brance W         11 RST-SI                 45.80      50.52        
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:40.70  A
        1:49.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bai, Nicholas Z           10 UN-SI                1:22.36    1:18.27 A      
       35.63  1:18.27                                                      
  2 Cairns, Jacob D           10 NCA-SI               1:19.61    1:21.82 A      
       36.30  1:21.82                                                      
  3 Wong, Ederick J            9 PS-SI                1:23.43    1:23.07 A      
       37.98  1:23.07                                                      
  4 Guzman, Braden T           9 NCA-SI               1:29.59    1:28.41 A      
       41.30  1:28.41                                                      
B - Division  
  1 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               1:48.88    1:41.20 B      
       45.79  1:41.20                                                      
  2 Stein, Lukas A             9 NCA-SI               1:49.80    1:43.33 B      
 
Event 78  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:28.10  A
        1:36.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Jerry               12 NCA-SI               1:15.75    1:10.43 A      
       33.79  1:10.43                                                      
  2 Zhou, Shawn               12 NCA-SI               1:12.72    1:11.62 A      
       34.22  1:11.62                                                      
  3 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI               1:13.41    1:12.24 A      
       33.74  1:12.24                                                      
  4 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI              1:16.83    1:12.71 A      
       35.46  1:12.71                                                      
  5 Chu, Jacob G              11 PS-SI                1:15.39    1:13.13 A      
       34.53  1:13.13                                                      
  6 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI               1:10.94    1:13.70 A      
       34.39  1:13.70                                                      
  7 Ellis, Donavon K          11 NCA-SI               1:19.39    1:20.93 A      
       37.33  1:20.93                                                      
  8 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               1:26.42    1:23.12 A      
       39.29  1:23.12                                                      
  9 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI               1:27.42    1:27.94 A      
       40.58  1:27.94                                                      
B - Division  
  1 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               1:32.00    1:27.63 A      
       42.58  1:27.63                                                      
  2 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:31.45    1:31.13 B      
       42.36  1:31.13                                                      
  3 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT              1:32.55    1:31.50 B      
       44.37  1:31.50                                                      
  4 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                1:36.10    1:31.70 B      
       42.08  1:31.70                                                      
  5 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI               1:36.01    1:31.97 B      
       42.64  1:31.97                                                      
  6 Walter, Dustin R          12 RST-SI               1:36.10    1:32.72 B      
       41.89  1:32.72                                                      
  7 Federico, Roman J         12 NCA-SI               1:36.10    1:34.69 B      
       43.32  1:34.69                                                      
  8 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               1:34.53    1:34.80 B      
       45.23  1:34.80                                                      
  9 Librera, Michael          12 MRA-SI               1:32.53    1:36.81        
       43.90  1:36.81                                                      
 10 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               1:36.10    1:38.48        
       43.67  1:38.48                                                      
 11 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI               1:36.10    1:56.21        
       52.55  1:56.21                                                      
 -- Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               1:33.60         DQ        
      Alternating Kick
       43.37       DQ                                                      
 
Event 80  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:31.20  A
        3:50.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               2:57.75    2:53.53 A      
       37.70  1:22.63  2:12.45  2:53.53                                    
  2 Rousseau, Julien M        10 PS-SI                2:59.97    2:55.97 A      
       39.85  1:23.55  2:17.78  2:55.97                                    
  3 Wong, Ederick J            9 PS-SI                2:59.67    2:56.23 A      
       38.25  1:24.42  2:17.08  2:56.23                                    
  4 Ryan, Cormac L            10 NCA-SI               3:00.12    3:01.77 A      
       41.11  1:29.83  2:21.35  3:01.77                                    
  5 Guzman, Braden T           9 NCA-SI               3:06.66    3:04.76 A      
       40.61  1:28.86  2:23.52  3:04.76                                    
  6 Yang, Anthony H            9 SDAC-SI              3:13.26    3:09.78 A      
              1:33.34  2:29.05  3:09.78                                    
  7 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               3:27.52    3:11.13 A      
       39.80  1:30.60  2:23.36  3:11.13                                    
  8 Cairns, Jacob D           10 NCA-SI               3:18.59    3:17.90 A      
       40.11  1:33.87  2:32.93  3:17.90                                    
B - Division  
  1 Stein, Lukas A             9 NCA-SI               3:35.64    3:28.94 A      
       46.08  1:40.95  3:28.94                                             
  2 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               3:31.58    3:31.55 B      
              1:44.08  2:42.47  3:31.55                                    
  3 Putnam, Nick L            10 NCA-SI               3:50.40    3:32.56 B      
       49.87  1:43.05  2:45.02  3:32.56                                    
  4 Ho, Derek J                8 PS-SI                3:50.40    3:36.26 B      
       49.85  1:44.61  2:49.30  3:36.26                                    
  5 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               3:48.66    3:42.29 B      
       49.37  1:45.69  2:53.55  3:42.29                                    
  6 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               3:50.40    3:42.35 B      
       59.43  1:56.09  2:54.22  3:42.35                                    
  7 Aguilar, Michael S         9 UN-UT                3:42.93    3:43.55 B      
              1:50.69  2:57.86  3:43.55                                    
  8 Chauvapun, Ethan E        10 PS-SI                3:45.96    3:51.59        
       56.24  1:54.52  3:00.71  3:51.59                                    
  9 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               3:50.40    4:00.39        
     1:02.38  1:57.38  3:12.73  4:00.39                                    
 
Event 82  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:08.20  A
        3:25.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhou, Jerry               12 NCA-SI               2:38.53    2:34.01 A      
       33.74  1:14.63  1:59.20  2:34.01                                    
  2 Thomas Jr., Kanta K       12 SDY-SI               2:58.16    2:36.84 A      
       31.91  1:14.89  1:59.32  2:36.84                                    
  3 Cairns, Joseph C          12 NCA-SI               2:37.94    2:37.10 A      
       33.50  1:14.71  2:02.35  2:37.10                                    
  4 Manuel, C.J. J            12 IVDA-SI              2:42.01    2:37.63 A      
       34.16  1:15.41  2:05.07  2:37.63                                    
  5 Ryan, Cathal O            12 NCA-SI               2:44.02    2:42.99 A      
       34.69  1:18.62  2:07.03  2:42.99                                    
  6 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               2:57.27    2:53.19 A      
       39.26  1:23.70  2:53.19                                             
  7 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               3:00.62    2:54.96 A      
       37.34  1:23.52  2:16.44  2:54.96                                    
  8 Keane, Aidan P            12 MRA-SI               2:54.66    2:55.18 A      
              1:27.18  2:55.18                                             
  9 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                3:04.66    2:57.06 A      
       40.07  1:28.04  2:19.13  2:57.06                                    
 10 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI               3:06.43    2:57.44 A      
       41.90  1:25.06  2:19.82  2:57.44                                    
B - Division  
  1 Nunan, Jack O             12 NCA-SI               3:10.46    3:02.44 A      
       45.46  1:32.33  2:25.89  3:02.44                                    
  2 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               3:09.96    3:02.50 A      
       44.67  1:31.55  2:22.68  3:02.50                                    
  3 Mohr, Eli J               12 CAST-SI              3:25.30    3:06.00 A      
       43.57  1:32.78  2:28.72  3:06.00                                    
  4 Bennett, Neil S           12 KYAT-UT              3:12.12    3:08.18 A      
       42.05  1:28.34  2:29.93  3:08.18                                    
  5 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI               3:08.59    3:08.94 B      
              1:29.23  2:26.49  3:08.94                                    
  6 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              3:19.97    3:09.12 B      
       43.38  1:32.25  2:29.36  3:09.12                                    
  7 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               3:16.45    3:09.37 B      
       43.38  1:32.18  2:28.82  3:09.37                                    
  8 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               3:13.18    3:09.52 B      
       41.50  1:31.27  2:27.62  3:09.52                                    
  9 Lo, Thomas                12 NCA-SI               3:19.50    3:13.09 B      
       42.65  1:32.89  2:28.07  3:13.09                                    
 10 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               3:15.14    3:15.44 B      
       43.92  1:32.51  2:32.84  3:15.44                                    
 11 Federico, Roman J         12 NCA-SI               3:10.39    3:16.54 B      
       45.18  1:35.86  2:35.32  3:16.54                                    
 12 Lewandowski, Justin P     12 PS-SI                3:25.30    3:18.01 B      
       41.93  1:35.97  3:18.01                                             
 13 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI              3:25.29    3:26.89        
       46.45  1:40.52  2:36.04  3:26.89                                    
 14 Golu, Alexander D         11 UN-SI                3:25.29    3:28.74        
       47.49  1:42.56  2:45.13  3:28.74                                    
 15 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI              3:25.30    3:31.82        
       48.49  1:45.48  2:46.58  3:31.82                                    
 16 Burke, Nathan C           11 SDY-SI               3:24.90    3:33.45        
       48.67  1:44.95  2:46.03  3:33.45                                    
 
Event 84  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:07.90  A
        1:14.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Matt S            14 NCA-SI                 56.00      56.12 A      
  2 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI                 56.77      57.46 A      
       27.25    57.46                                                      
  3 Zhu, Lan                  13 NCA-SI                 59.46      58.61 A      
       27.67    58.61                                                      
  4 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI                 59.01    1:00.01 A      
       28.03  1:00.01                                                      
  5 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI               1:00.93    1:00.16 A      
       28.94  1:00.16                                                      
  6 Lopez, Abraham            14 NCA-SI                 59.60    1:00.78 A      
       29.35  1:00.78                                                      
  7 Ellis, Braden M           13 NCA-SI               1:00.85    1:00.84 A      
       28.84  1:00.84                                                      
  8 Makepeace, Matthew R      14 PS-SI                1:02.15    1:01.40 A      
       30.09  1:01.40                                                      
  9 Nagy, Chris               14 NCA-SI               1:01.80    1:01.80 A      
 10 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI                1:03.87    1:02.70 A      
       30.05  1:02.70                                                      
 11 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               1:03.36    1:03.09 A      
       30.83  1:03.09                                                      
 12 Hasan, Yad S              13 SDY-SI               1:06.46    1:03.13 A      
       30.41  1:03.13                                                      
 13 Snyder, Nate K            13 RST-SI               1:05.93    1:04.21 A      
       30.70  1:04.21                                                      
 14 Wu, Michael               14 NCA-SI               1:07.28    1:05.06 A      
       30.85  1:05.06                                                      
 15 Mes, Dylan G              13 NCA-SI               1:05.77    1:05.11 A      
       31.65  1:05.11                                                      
 16 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                1:06.93    1:05.40 A      
       30.90  1:05.40                                                      
 17 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               1:06.75    1:06.32 A      
 18 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              1:07.48    1:07.09 A      
       32.05  1:07.09                                                      
B - Division  
  1 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               1:08.22    1:03.15 A      
       30.08  1:03.15                                                      
  2 Lee, Samuel C             14 PS-SI                1:09.88    1:03.39 A      
       30.39  1:03.39                                                      
  3 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               1:10.33    1:07.11 A      
  4 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              1:14.00    1:07.22 A      
       32.77  1:07.22                                                      
  5 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               1:13.05    1:09.70 B      
       33.47  1:09.70                                                      
  6 Taquino, Colin R          13 HSA-SI               1:09.37    1:09.86 B      
       33.57  1:09.86                                                      
  7 Major, Adam E             13 PS-SI                1:11.93    1:09.90 B      
       34.20  1:09.90                                                      
  8 Souttere, Trent C         14 CAST-SI              1:13.65    1:10.28 B      
  9 Whipple, Alex E           13 HSA-SI               1:14.00    1:10.68 B      
       34.22  1:10.68                                                      
 10 Edelstein, Nir            13 PS-SI                1:12.20    1:10.72 B      
       33.56  1:10.72                                                      
 11 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               1:10.34    1:10.83 B      
       32.30  1:10.83                                                      
 12 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               1:14.00    1:11.32 B      
       33.50  1:11.32                                                      
 13 Holbel, Adam T            14 PS-SI                1:14.00    1:11.86 B      
       33.98  1:11.86                                                      
 14 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               1:13.93    1:15.20        
 15 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               1:14.00    1:15.59        
       36.13  1:15.59                                                      
 -- Shabel, Josh E            13 PS-SI                1:12.86         DQ        
 
Event 86  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.50  A
        1:10.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Newman, David K           22 CAST-SI                57.13      56.87 A      
       27.55    56.87                                                      
  2 Freeman, Joshua M         17 PS-SI                  56.29      57.43 A      
  3 Temple, Carlson D         17 CAST-SI                58.79      58.04 A      
       28.13    58.04                                                      
  4 Werland, Jack L           15 HSA-SI                 58.25      59.13 A      
       28.92    59.13                                                      
  5 Leon, Julian I            16 PS-SI                1:00.21      59.48 A      
       28.63    59.48                                                      
  6 Ho, Cameron J             17 PS-SI                  59.22      59.72 A      
       29.27    59.72                                                      
  7 Goldey, Will W            16 NCA-SI               1:01.93      59.81 A      
       28.29    59.81                                                      
  8 Wang, Eric D              16 NCA-SI               1:01.37    1:00.23 A      
       28.82  1:00.23                                                      
  9 Brown, Maxwell W          16 NCA-SI                 59.65    1:00.60 A      
       28.81  1:00.60                                                      
 10 Song, Connor M            16 NCA-SI               1:00.83    1:00.80 A      
 11 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                1:03.00    1:01.54 A      
       29.41  1:01.54                                                      
 12 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               1:01.73    1:01.92 A      
       30.07  1:01.92                                                      
 13 Xu, Eric Y                15 NCA-SI               1:02.78    1:02.01 A      
 14 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               1:02.25    1:02.18 A      
       30.11  1:02.18                                                      
 15 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               1:02.77    1:02.50 A      
       30.16  1:02.50                                                      
 16 Henry, Colten W           17 NCA-SI               1:02.27    1:02.93 A      
       29.66  1:02.93                                                      
 17 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               1:03.40    1:03.10 A      
       29.81  1:03.10                                                      
 18 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI               1:04.32    1:04.50 A      
       30.55  1:04.50                                                      
B - Division  
  1 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                1:06.00    1:00.10 A      
  2 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               1:05.69    1:00.75 A      
       29.21  1:00.75                                                      
  3 He, Muyang                17 PS-SI                1:10.30    1:03.23 A      
       30.07  1:03.23                                                      
  4 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              1:10.30    1:03.70 A      
       30.74  1:03.70                                                      
  5 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               1:04.86    1:04.41 A      
       31.27  1:04.41                                                      
  6 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI               1:10.30    1:05.18 B      
       32.18  1:05.18                                                      
  7 Hernandez, Justin J       15 SDY-SI               1:10.30    1:05.28 B      
  8 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                1:10.30    1:05.30 B      
       31.22  1:05.30                                                      
  9 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              1:05.84    1:05.74 B      
       31.69  1:05.74                                                      
 10 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              1:10.30    1:05.86 B      
       31.41  1:05.86                                                      
 11 Logan, Griffin T          16 PS-SI                1:08.69    1:07.19 B      
       31.37  1:07.19                                                      
 12 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               1:09.48    1:07.48 B      
       31.37  1:07.48                                                      
 13 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               1:08.56    1:07.64 B      
       31.59  1:07.64                                                      
 14 Penarejo II, Alexander J  15 PS-SI                1:09.89    1:08.34 B      
       33.45  1:08.34                                                      
 15 Holden, Jason T           15 RST-SI               1:09.10    1:08.36 B      
       32.72  1:08.36                                                      
 16 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              1:10.29    1:12.77        
       36.55  1:12.77                                                      
 
Event 88  Boys 11-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:15.20  A
        3:33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               2:47.07    2:43.54 A      
       36.45  1:18.39  2:00.50  2:43.54                                    
  2 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               2:43.52    2:44.62 A      
              1:18.67  2:44.62                                             
  3 Zhou, Jerry               12 NCA-SI               2:55.00    2:52.86 A      
       39.30  1:24.47  2:10.45  2:52.86                                    
  4 Parker, Matt S            14 NCA-SI               2:53.33    2:53.00 A      
       38.53  1:22.75  2:08.66  2:53.00                                    
  5 Ellis, Braden M           13 NCA-SI               2:48.10    2:53.02 A      
       39.05  1:23.93  2:09.71  2:53.02                                    
  6 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI               3:10.00    2:59.56 A      
       41.38  1:27.42  2:13.86  2:59.56                                    
  7 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               3:05.38    3:05.82 A      
              1:29.38  3:05.82                                             
  8 Brecht, Andrew J          11 PS-SI                3:08.07    3:08.02 A      
       41.88  1:29.94  2:18.84  3:08.02                                    
  9 Walker, Sam G             13 MRA-SI               3:09.21    3:08.73 A      
              1:31.05  3:08.73                                             
B - Division  
  1 Davies, Greyson J         13 CAST-SI              3:33.00    2:57.12 A      
       39.24  1:25.51  2:11.86  2:57.12                                    
  2 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               3:28.71    3:02.30 A      
       41.46  1:28.42  2:15.55  3:02.30                                    
  3 Snyder, Nate K            13 RST-SI               3:16.87    3:10.30 A      
       43.76  1:33.56  3:10.30                                             
  4 Mes, Dylan G              13 NCA-SI               3:19.68    3:14.02 A      
       45.64  1:35.62  2:26.02  3:14.02                                    
  5 Dziuk, William            14 NCA-SI               3:19.00    3:14.99 A      
              1:33.51  2:24.40  3:14.99                                    
  6 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               3:18.57    3:15.24 B      
       43.40  1:32.33  2:23.07  3:15.24                                    
  7 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               3:23.03    3:17.36 B      
              1:35.80  3:17.36                                             
  8 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               3:33.00    3:30.22 B      
       47.75  1:43.76  2:38.31  3:30.22                                    
  9 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              3:26.83    3:32.07 B      
       44.88  1:38.90  2:37.00  3:32.07                                    
 10 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               3:30.00    3:39.50        
       49.68  1:47.54  2:44.62  3:39.50                                    
 -- Souttere, Trent C         14 CAST-SI              3:17.77         DQ        
      Declared false start
 
Event 90  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:03.70  A
        3:20.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Souttere, Gavin F         17 CAST-SI              2:39.77    2:41.04 A      
              1:19.21  2:00.50  2:41.04                                    
  2 Wang, Eric D              16 NCA-SI               2:43.83    2:45.95 A      
       36.57  1:18.89  2:01.79  2:45.95                                    
  3 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               2:42.18    2:46.88 A      
       37.57  1:19.99  2:03.39  2:46.88                                    
  4 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               2:45.10    2:47.48 A      
       37.84  1:21.59  2:05.42  2:47.48                                    
  5 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                2:51.47    2:48.80 A      
              1:21.19  2:05.20  2:48.80                                    
  6 Leon, Julian I            16 PS-SI                2:45.47    2:48.92 A      
       37.98  1:21.62  2:05.64  2:48.92                                    
  7 Song, Connor M            16 NCA-SI               2:49.55    2:53.64 A      
       39.22  1:23.39  2:09.00  2:53.64                                    
  8 Stoddard, Mitchell G      16 CAST-SI              2:56.00    2:59.95 A      
              1:26.52  2:59.95                                             
  9 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               2:57.42    3:01.28 A      
       40.83  1:26.49  2:13.97  3:01.28                                    
B - Division  
  1 He, Muyang                17 PS-SI                3:12.09    2:55.25 A      
       39.77  1:24.32  2:09.61  2:55.25                                    
  2 Xu, Eric Y                15 NCA-SI               3:07.81    3:01.40 A      
       42.72  1:28.69  2:14.99  3:01.40                                    
  3 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                3:20.40    3:03.29 A      
       41.07  1:27.63  2:15.23  3:03.29                                    
  4 Penarejo II, Alexander J  15 PS-SI                3:20.40    3:03.55 A      
       41.22  1:28.09  2:16.83  3:03.55                                    
  5 Logan, Griffin T          16 PS-SI                3:07.46    3:12.07 B      
       42.53  1:32.22  2:22.14  3:12.07                                    
  6 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              3:16.72    3:21.20        
              1:36.72  3:21.20                                             
 
Event 92  Boys 11-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:53.30  A
        3:09.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Matt S            14 NCA-SI               2:25.00    2:22.08 A      
       32.18  1:08.44  1:45.89  2:22.08                                    
  2 Lopez, Abraham            14 NCA-SI               2:30.32    2:24.80 A      
       34.23  1:11.24  1:48.76  2:24.80                                    
  3 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI               2:29.43    2:26.42 A      
       34.48  1:11.09  1:49.10  2:26.42                                    
  4 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               2:28.00    2:26.90 A      
       34.28  1:11.56  1:49.61  2:26.90                                    
  5 Makepeace, Matthew R      14 PS-SI                2:34.76    2:31.48 A      
       36.08  1:14.67  1:53.75  2:31.48                                    
  6 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               2:36.02    2:31.70 A      
       35.23  1:13.99  1:53.12  2:31.70                                    
  7 Nagy, Chris               14 NCA-SI               2:33.45    2:32.08 A      
       37.23  1:15.92  1:54.26  2:32.08                                    
  8 Keppler, Jeffrey C        14 CAST-SI              2:33.82    2:32.79 A      
       35.97  1:14.53  1:54.14  2:32.79                                    
  9 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               2:39.04    2:39.19 A      
       37.48  1:18.13  1:59.72  2:39.19                                    
 10 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI                2:47.04    2:42.33 A      
       39.39  1:21.01  2:01.54  2:42.33                                    
 11 Weng, Max N               12 NCA-SI               2:43.40    2:44.03 A      
       39.91  1:21.35  2:03.92  2:44.03                                    
 12 Lathrop, Austin T         11 PS-SI                2:46.54    2:45.25 A      
       38.46  1:20.82  2:02.80  2:45.25                                    
 13 Molter, Aiden J           13 CAST-SI              2:52.43    2:46.91 A      
       38.59  1:22.32  2:05.70  2:46.91                                    
 14 Yang, Ray H               11 SDAC-SI              2:50.81    2:47.81 A      
       40.79  1:23.90  2:06.73  2:47.81                                    
 15 Ellis, Braden M           13 NCA-SI               2:38.81    2:50.02 A      
       39.63  1:22.40  2:05.50  2:50.02                                    
 16 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              2:49.61    2:50.04 A      
       40.78  1:24.04  2:07.75  2:50.04                                    
B - Division  
  1 Lee, Samuel C             14 PS-SI                3:00.00    2:35.61 A      
       38.06  1:18.27  1:58.39  2:35.61                                    
  2 Brecht, Andrew J          11 PS-SI                2:53.99    2:46.73 A      
       40.40  1:22.92  2:05.33  2:46.73                                    
  3 Dziuk, William            14 NCA-SI               2:53.34    2:48.51 A      
       39.48  1:22.94  2:07.03  2:48.51                                    
  4 Snyder, Nate K            13 RST-SI               3:03.22    2:56.36 B      
       42.74  1:27.88  2:56.36                                             
  5 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               3:04.89    2:59.49 B      
       39.63  1:26.76  2:14.23  2:59.49                                    
  6 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               2:57.72    2:59.91 B      
       40.90  1:26.21  2:13.47  2:59.91                                    
  7 Shabel, Josh E            13 PS-SI                3:02.22    3:00.46 B      
       44.43  1:31.30  2:18.45  3:00.46                                    
  8 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               3:08.91    3:03.04 B      
       43.32  1:30.79  2:18.53  3:03.04                                    
  9 Holbel, Adam T            14 PS-SI                3:09.20    3:05.72 B      
       42.16  1:30.03  2:20.32  3:05.72                                    
 10 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              3:03.52    3:06.60 B      
       43.30  1:32.12  2:19.51  3:06.60                                    
 11 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               3:09.20    3:23.10        
       49.76  1:41.58  3:23.10                                             
 
Event 94  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:45.50  A
        3:00.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Werland, Jack L           15 HSA-SI               2:24.97    2:21.52 A      
              1:10.29  2:21.52                                             
  2 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                2:32.00    2:28.85 A      
       35.92  1:14.09  1:52.90  2:28.85                                    
  3 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               2:40.12    2:37.48 A      
       38.10  1:17.75  1:58.13  2:37.48                                    
  4 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              2:37.78    2:38.14 A      
       37.35  1:17.33  1:58.03  2:38.14                                    
  5 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               2:43.71    2:44.42 A      
       39.60  1:21.21  2:03.23  2:44.42                                    
  6 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI               2:44.88    2:45.82 B      
       37.88  1:20.45  2:03.70  2:45.82                                    
B - Division  
  1 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                2:46.69    2:38.41 A      
              1:18.92  2:38.41                                             
  2 Xu, Eric Y                15 NCA-SI               2:47.94    2:44.08 A      
       38.93  1:20.33  2:02.15  2:44.08                                    
  3 He, Muyang                17 PS-SI                2:54.94    2:44.31 A      
       39.92  1:21.58  2:02.93  2:44.31                                    
 
Event 96  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.70  A
        1:23.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Matt S            14 NCA-SI                 59.79    1:00.27 A      
  2 Lopez, Abraham            14 NCA-SI               1:03.06    1:03.35 A      
       29.63  1:03.35                                                      
  3 Keppler, Jeffrey C        14 CAST-SI              1:06.28    1:05.91 A      
       30.96  1:05.91                                                      
  4 Makepeace, Matthew R      14 PS-SI                1:07.99    1:06.28 A      
  5 Davies, Greyson J         13 CAST-SI              1:04.58    1:06.31 A      
       30.53  1:06.31                                                      
  6 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI               1:06.52    1:06.33 A      
       30.76  1:06.33                                                      
  7 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI               1:09.32    1:06.56 A      
  8 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               1:07.26    1:07.94 A      
       31.33  1:07.94                                                      
  9 Hasan, Yad S              13 SDY-SI               1:13.21    1:11.47 A      
       33.89  1:11.47                                                      
 10 Ellis, Braden M           13 NCA-SI               1:11.62    1:12.32 A      
       32.84  1:12.32                                                      
 11 Nagy, Chris               14 NCA-SI               1:12.28    1:12.67 A      
       35.15  1:12.67                                                      
 12 Mes, Dylan G              13 NCA-SI               1:14.23    1:13.35 A      
       34.21  1:13.35                                                      
 13 Walker, Sam G             13 MRA-SI               1:14.53    1:13.85 A      
       34.55  1:13.85                                                      
 14 Wu, Michael               14 NCA-SI               1:16.06    1:14.45 A      
       33.79  1:14.45                                                      
 15 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                1:16.21    1:15.70 A      
B - Division  
  1 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               1:23.60    1:15.00 A      
       34.69  1:15.00                                                      
  2 Rozhkov, Nikita V         13 UN-SI                1:20.13    1:17.89 B      
       36.02  1:17.89                                                      
  3 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               1:21.39    1:18.28 B      
       35.60  1:18.28                                                      
  4 Edelstein, Nir            13 PS-SI                1:22.52    1:20.21 B      
       37.55  1:20.21                                                      
  5 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              1:23.60    1:20.92 B      
  6 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               1:23.54    1:22.34 B      
       36.79  1:22.34                                                      
  7 Major, Adam E             13 PS-SI                1:23.60    1:23.26 B      
       38.57  1:23.26                                                      
  8 Jaffe, Noah A             13 NCA-SI               1:23.60    1:23.84        
       39.66  1:23.84                                                      
  9 Whipple, Alex E           13 HSA-SI               1:23.60    1:25.18        
       40.81  1:25.18                                                      
 10 Shabel, Josh E            13 PS-SI                1:20.84    1:26.61        
       41.84  1:26.61                                                      
 11 Dziuk, William            14 NCA-SI               1:23.60    1:32.37        
       41.37  1:32.37                                                      
 
Event 98  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.90  A
        1:20.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Freeman, Joshua M         17 PS-SI                1:06.62    1:02.44 A      
  2 Ho, Cameron J             17 PS-SI                1:03.70    1:03.16 A      
       30.33  1:03.16                                                      
  3 Brown, Maxwell W          16 NCA-SI               1:01.73    1:04.30 A      
  4 Goldey, Will W            16 NCA-SI               1:04.67    1:05.42 A      
       30.35  1:05.42                                                      
  5 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               1:13.52    1:05.99 A      
       30.97  1:05.99                                                      
  6 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               1:11.45    1:07.24 A      
       30.79  1:07.24                                                      
  7 Henry, Colten W           17 NCA-SI               1:04.17    1:07.71 A      
       29.43  1:07.71                                                      
  8 Song, Connor M            16 NCA-SI               1:08.71    1:07.88 A      
       31.72  1:07.88                                                      
  9 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               1:07.21    1:09.40 A      
       33.09  1:09.40                                                      
 10 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               1:10.76    1:10.28 A      
 11 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              1:12.01    1:12.36 A      
       33.69  1:12.36                                                      
B - Division  
  1 Hernandez, Justin J       15 SDY-SI               1:20.60    1:10.03 A      
       33.25  1:10.03                                                      
  2 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                1:18.00    1:11.01 A      
       32.43  1:11.01                                                      
  3 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI               1:16.11    1:12.05 A      
       32.88  1:12.05                                                      
  4 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                1:20.60    1:12.11 A      
       33.47  1:12.11                                                      
  5 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                1:20.60    1:12.44 A      
       32.84  1:12.44                                                      
  6 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                1:18.00    1:13.14 A      
       34.77  1:13.14                                                      
  7 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               1:19.19    1:14.24 B      
       34.03  1:14.24                                                      
  8 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                1:20.60    1:14.87 B      
       35.34  1:14.87                                                      
  9 Holden, Jason T           15 RST-SI               1:14.02    1:15.47 B      
 10 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               1:19.16    1:15.52 B      
       33.83  1:15.52                                                      
 11 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              1:20.60    1:17.44 B      
       34.60  1:17.44                                                      
 12 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI              1:20.60    1:21.62        
       37.37  1:21.62                                                      
 13 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI               1:20.60    1:23.86        
 14 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               1:20.60    1:26.83        
       39.69  1:26.83                                                      
 
Event 100  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:49.00  A
        3:04.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Keppler, Jeffrey C        14 CAST-SI              2:20.76    2:20.91 A      
              1:08.53  2:20.91                                             
  2 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               2:22.93    2:23.39 A      
       30.59  1:07.88  1:49.92  2:23.39                                    
  3 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI               2:25.74    2:24.90 A      
       30.56  1:08.14  1:51.04  2:24.90                                    
  4 Brown, Lucius Y           13 NCA-SI               2:27.75    2:28.03 A      
              1:10.05  2:28.03                                             
  5 Lee, Bryton T             14 NCA-SI               2:36.00    2:29.50 A      
              1:11.37  1:53.57  2:29.50                                    
  6 Lopez, Abraham            14 NCA-SI               2:33.62    2:30.49 A      
       30.00  1:08.36  2:30.49                                             
  7 Colombo, Lucas J          13 HSA-SI               2:24.82    2:30.93 A      
       31.36  1:10.11  2:30.93                                             
  8 Stoffels, Kai B           13 NCA-SI               2:38.30    2:36.54 A      
              1:14.70  2:02.78  2:36.54                                    
  9 Mes, Dylan G              13 NCA-SI               2:42.60    2:37.90 A      
       35.02  1:15.93  2:04.69  2:37.90                                    
 10 Starling, Bryant W        13 HSA-SI               2:41.82    2:41.53 A      
       34.01  1:18.76  2:07.75  2:41.53                                    
 11 DeBever, Keegan J         14 CAST-SI              2:45.54    2:43.47 A      
       35.79  1:19.44  2:06.70  2:43.47                                    
 12 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                2:47.41    2:45.75 A      
              1:18.40  2:45.75                                             
B - Division  
  1 Lee, Samuel C             14 PS-SI                3:04.30    2:37.45 A      
       37.51  1:19.32  2:02.64  2:37.45                                    
  2 Wu, Michael               14 NCA-SI               2:50.49    2:42.67 A      
       34.23  1:17.93  2:06.41  2:42.67                                    
  3 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               2:52.15    2:48.60 A      
       36.86  1:23.14  2:11.43  2:48.60                                    
  4 Johnson, Ansel R          14 NCA-SI               3:01.84    2:49.66 B      
       35.04  1:19.71  2:11.26  2:49.66                                    
  5 Mullen, Ian J             13 SDY-SI               2:56.47    2:50.24 B      
       38.26  1:24.21  2:11.96  2:50.24                                    
  6 Edelstein, Nir            13 PS-SI                2:58.98    2:53.57 B      
              1:24.17  2:53.57                                             
  7 Dziuk, William            14 NCA-SI               3:01.75    2:53.73 B      
       40.05  1:25.24  2:15.74  2:53.73                                    
  8 Anderson, Calvin P        14 NCA-SI               2:56.04    2:54.01 B      
       39.19  1:26.12  2:54.01                                             
  9 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              3:04.30    2:54.19 B      
       38.03  1:27.26  2:17.73  2:54.19                                    
 10 Taquino, Colin R          13 HSA-SI               2:57.73    2:54.77 B      
       38.72  1:24.83  2:19.46  2:54.77                                    
 11 Snyder, Nate K            13 RST-SI               2:56.49    2:57.48 B      
       42.66  1:29.48  2:19.47  2:57.48                                    
 12 Major, Adam E             13 PS-SI                3:04.30    2:58.25 B      
       38.80  1:26.10  2:58.25                                             
 13 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               3:03.77    3:01.14 B      
       37.71  1:26.29  3:01.14                                             
 14 Jaffe, Noah A             13 NCA-SI               3:02.23    3:01.59 B      
       39.37  1:24.44  2:20.36  3:01.59                                    
 15 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               3:02.00    3:08.62        
       43.28  1:31.48  2:28.85  3:08.62                                    
 16 Whipple, Alex E           13 HSA-SI               3:04.30    3:08.85        
       38.66  1:23.60  2:31.53  3:08.85                                    
 -- Reed, Brandon G           14 NCA-SI               2:59.91         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
       44.45  1:29.01  2:24.84       DQ                                    
 -- Shabel, Josh E            13 PS-SI                3:04.30         DQ        
              1:31.18  2:27.05       DQ                                    
 
Event 102  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:41.00  A
        2:55.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ho, Cameron J             17 PS-SI                2:20.71    2:23.74 A      
       30.24  1:07.84  1:50.62  2:23.74                                    
  2 Steel, Aidan T            16 PS-SI                2:26.82    2:28.05 A      
       30.31  1:10.69  1:56.47  2:28.05                                    
  3 Werland, Jack L           15 HSA-SI               2:28.43    2:28.08 A      
       32.74  1:10.80  1:56.12  2:28.08                                    
  4 Wang, Eric D              16 NCA-SI               2:27.77    2:29.37 A      
       31.69  1:11.55  1:54.74  2:29.37                                    
  5 Goldey, Will W            16 NCA-SI               2:24.84    2:29.51 A      
       30.09  1:09.20  1:53.86  2:29.51                                    
  6 Leon, Julian I            16 PS-SI                2:32.13    2:29.65 A      
       32.05  1:11.88  1:55.74  2:29.65                                    
  7 Goldey, Sam S             16 NCA-SI               2:36.14    2:29.79 A      
       31.66  1:12.38  1:56.66  2:29.79                                    
  8 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               2:34.41    2:30.07 A      
       31.68  1:11.23  1:54.77  2:30.07                                    
  9 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               2:31.23    2:31.41 A      
       31.07  1:11.92  1:56.36  2:31.41                                    
 10 Brown, Maxwell W          16 NCA-SI               2:30.81    2:31.57 A      
              1:11.28  2:31.57                                             
 10 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               2:27.50    2:31.57 A      
       32.97  1:14.42  1:57.80  2:31.57                                    
 12 Henry, Colten W           17 NCA-SI               2:25.74    2:42.07 B      
       31.91  1:16.52  2:06.80  2:42.07                                    
 13 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               2:38.98    2:42.87 B      
       36.32  1:16.41  2:06.57  2:42.87                                    
 14 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               2:40.03    2:51.51 B      
       33.73  1:19.11  2:11.55  2:51.51                                    
B - Division  
  1 Cantrell, Ryan J          16 PS-SI                2:45.00    2:32.78 A      
       34.29  1:12.70  1:58.35  2:32.78                                    
  2 Hughes, Christopher L     15 PS-SI                2:42.28    2:35.55 A      
       33.96  1:13.93  1:57.95  2:35.55                                    
  3 He, Muyang                17 PS-SI                2:55.70    2:38.23 A      
       33.56  1:17.50  2:02.62  2:38.23                                    
  4 Xu, Eric Y                15 NCA-SI               2:53.40    2:39.14 A      
              1:15.73  2:03.30  2:39.14                                    
  5 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              2:42.33    2:39.49 A      
       34.37  1:16.53  2:39.49                                             
  6 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                2:43.87    2:41.99 B      
       33.74  1:18.04  2:04.48  2:41.99                                    
  7 Castagna, Cole J          15 NCA-SI               2:54.81    2:44.89 B      
       36.32  1:21.21  2:07.71  2:44.89                                    
  8 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                2:55.70    2:45.12 B      
       34.60  1:19.25  2:45.12                                             
  9 Logan, Griffin T          16 PS-SI                2:55.70    2:45.50 B      
       35.66  1:20.81  2:08.38  2:45.50                                    
 10 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               2:41.37    2:45.78 B      
              1:19.49  2:45.78                                             
 11 Penarejo II, Alexander J  15 PS-SI                2:46.46    2:50.00 B      
       37.94  1:23.94  2:10.79  2:50.00                                    
 12 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              2:55.70    2:50.80 B      
       35.27  1:19.70  2:11.55  2:50.80                                    
 13 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               2:54.00    2:55.32 B      
       35.86  1:24.86  2:15.84  2:55.32                                    
 14 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI               2:55.70    2:55.85        
       36.87  1:22.87  2:18.76  2:55.85                                    
 15 Holden, Jason T           15 RST-SI               2:55.70    2:59.96        
       33.50  1:19.67  2:20.66  2:59.96                                    
 16 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              2:50.67    3:07.73        
              1:32.00  2:26.17  3:07.73                                    
 
Event 104  Boys 11 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       20:57.40  A
       22:51.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Nagy, Chris               14 NCA-SI              17:46.51   17:49.32 A      
              1:07.60           2:19.28           3:30.11           4:41.47
              5:53.41           7:04.51           8:15.75           9:27.43
    10:03.40 10:39.24          11:51.05 12:26.76 13:02.72          14:14.87
             15:26.49          16:36.49 17:49.32                           
  2 Davies, Greyson J         13 CAST-SI             18:16.98   19:59.21 A      
       32.71  1:10.13  1:48.12  2:26.21  3:03.95  3:42.24  4:20.38  4:58.92
     5:38.19  6:16.57  6:55.23  7:34.42  8:13.38  8:52.25  9:31.25 10:10.72
    10:48.94 11:28.88 12:08.09 12:47.40 13:27.92 14:08.07 14:47.96 15:27.83
    16:09.12 16:48.50 17:29.32 18:09.99 18:51.04 19:59.21                  
B - Division  
  1 Forstot, Jack W           13 CAST-SI             22:51.70   21:49.35 B      
       35.67  1:17.81  2:01.87  2:45.70  3:30.88  4:15.18  5:00.86  5:44.25
     6:28.89  7:12.72  7:56.97  8:41.98  9:25.38 10:07.93 10:50.74 11:35.89
    12:21.38 13:06.40 13:52.00 14:37.42 15:23.63 16:06.02 16:51.01 17:34.46
    18:18.12 19:01.42 19:45.22 20:27.20 21:09.77 21:49.35                  
  2 Jaffe, Noah A             13 NCA-SI              22:51.70   22:30.54 B      
       39.23  1:23.92  2:10.34  2:55.05  3:40.72  4:26.31  5:10.39  5:54.82
     6:40.16  7:24.97  8:09.94  8:54.97  9:39.72 10:25.01 11:10.26 11:54.59
    12:40.35 13:26.14 14:11.04 14:56.55 15:42.23 16:26.55 17:12.64 17:58.94
    18:45.71 19:30.88 20:16.34 21:01.85 21:47.75 22:30.54