Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                      HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 4/7/18 03:56 PM
                     2018 SI CSA C All Ages Meet - 4/7/18                      
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Harrison M          6 CSA-SI                 34.55      34.23        
 
Event 4  Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          47.30  B
 Meet Qualifying:  Slower than 47.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Brogan J           8 HSA-SI                 49.12      45.68 B      
  2 Tramontana, Dom1 I         8 SBA-SI                    NT      52.33        
  3 Barnett, Levi S            8 CSA-SI                    NT    1:05.06        
 
Event 6  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          37.20  B
 Meet Qualifying:  Slower than 37.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 37.25      34.38 B      
  2 Everitt, Gage M           10 CSA-SI                 38.33      34.42 B      
  3 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI                 44.84      35.06 B      
  4 Ahmed, Imran              10 SBA-SI                 40.92      38.10        
  5 Griffin, Dylan T           9 SDY-SI                 41.86      38.58        
  6 Maddox, John R             9 RAQ-SI                 39.25      38.94        
  7 Tran, William H            9 SSD-SI                 41.26      40.24        
  8 Maddox, Ryan J             9 RAQ-SI                 39.75      41.02        
  9 Davis, Christopher A      10 CSA-SI                 43.14      41.06        
 10 Kim, Zach J               10 SBA-SI                    NT      41.26        
 11 Labrada, Carlitos A        9 SBA-SI                 44.37      42.67        
 12 Huter, David               9 CAST-SI                45.39      46.58        
 13 Mino, Dom A                9 SBA-SI                 48.18      48.45        
 14 Roberts, Jackson G         9 SBA-SI               1:00.95      54.07        
 15 Solloa, Philippe A         9 SBA-SI                 57.52      57.43        
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.60  B
 Meet Qualifying:  Slower than 33.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI                 34.62      31.00 B      
  2 Maheshwari, Tejas         12 PS-SI                  33.88      31.28 B      
  3 Blizzard, Logan J         12 HSA-SI                 34.12      32.09 B      
  4 Garnica, Alain            12 SBA-SI                 37.61      32.81 B      
  5 Burke, Big Nate C         12 Unattached-SI             NT      33.10 B      
  6 Ritchie, Jared E          11 CAST-SI                33.69      33.31 B      
  7 Vargas, Marco             11 SBA-SI                 53.40      33.48 B      
  8 Hockran, Andrew T         11 CSA-SI                 34.15      34.57        
  9 Griffin, Tyler T          12 SDY-SI                 37.02      35.07        
 10 Nguyen, Anthony M         12 CAST-SI                36.33      35.12        
 10 Hayden, Jacob M           12 SBA-SI                 34.02      35.12        
 12 Castorena, Xander X       11 SBA-SI                 35.75      35.28        
 13 Gavino, Anthony           12 SBA-SI                 36.55      35.70        
 14 Nguyen, Nathan H          11 RAQ-SI                 35.47      35.81        
 15 Soriano, Zach H           11 SBA-SI                 38.34      36.89        
 16 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI                 38.56      37.34        
 17 Chipman, Lowell D         11 SBA-SI                    NT      39.49        
 18 Franklin, Blake D         12 SBA-SI                    NT      40.69        
 19 Clark, Alex T             11 RAQ-SI                 41.23      41.05        
 20 Streightiff, Corbin C     12 CSA-SI                 41.60      41.45        
 
Event 10  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.00  B
 Meet Qualifying:  Slower than 30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fritsch, Trent J          13 CSA-SI                    NT      27.22 B      
  2 Lo, Thomas                13 NCA-SI                 30.96      31.00        
  3 Hutchinson, Gabe E        14 Unattached-SI          32.54      32.31        
  4 Gardenswartz, Ryan D      13 HSA-SI                 34.36      32.37        
  5 Do, Kendrick K            13 CAST-SI                34.51      32.90        
  6 Barwick, Aidan S          13 Wave House-SI          36.03      33.31        
 
Event 12  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Harrison M          6 CSA-SI               1:03.93      47.71        
 
Event 14  Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.30  B
 Meet Qualifying:  Slower than 56.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Brogan J           8 HSA-SI                    NT      59.86        
  2 Tramontana, Dom1 I         8 SBA-SI                    NT    1:10.17        
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          44.20  B
 Meet Qualifying:  Slower than 44.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI                 47.79      42.41 B      
  2 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                46.00      44.34        
  3 Maddox, John R             9 RAQ-SI                 46.16      47.88        
  4 Maddox, Ryan J             9 RAQ-SI                 47.41      49.68        
  5 Davis, Christopher A      10 CSA-SI                 48.86      49.79        
  6 Labrada, Carlitos A        9 SBA-SI                 50.52      51.74        
  7 Huter, David               9 CAST-SI                56.11      57.06        
  8 Mino, Dom A                9 SBA-SI                 58.04      59.02        
  9 Solloa, Philippe A         9 SBA-SI               1:05.46    1:01.23        
 -- Ahmed, Imran              10 SBA-SI                 47.52         DQ        
 -- Griffin, Dylan T           9 SDY-SI                 53.06         DQ        
 -- Kim, Zach J               10 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Tran, William H            9 SSD-SI                 48.00         DQ        
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.00  B
 Meet Qualifying:  Slower than 40.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blizzard, Logan J         12 HSA-SI                 45.40      39.10 B      
  2 Hockran, Andrew T         11 CSA-SI                 40.65      39.61 B      
  3 Burke, Big Nate C         12 Unattached-SI             NT      40.01        
  4 Vargas, Marco             11 SBA-SI                    NT      41.27        
  5 Castorena, Xander X       11 SBA-SI                 43.87      42.14        
  6 Soriano, Zach H           11 SBA-SI                 43.30      42.98        
  7 Garnica, Alain            12 SBA-SI                 45.53      43.55        
  8 Nguyen, Nathan H          11 RAQ-SI                 55.59      45.24        
  9 Hayden, Jacob M           12 SBA-SI                 46.30      45.98        
 10 Chipman, Lowell D         11 SBA-SI                    NT      46.10        
 11 Gavino, Anthony           12 SBA-SI                 47.60      47.84        
 12 Franklin, Blake D         12 SBA-SI                    NT      50.01        
 13 Clark, Alex T             11 RAQ-SI                 52.58      50.09        
 
Event 20  Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:18.00  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Azarli, Aria              13 PS-SI                     NT    1:10.24 B      
  2 Fritsch, Trent J          13 CSA-SI                    NT    1:10.44 B      
  3 Do, Kendrick K            13 CAST-SI                   NT    1:22.45        
  4 Thompson, Louie L         14 Unattached-SI        1:23.72    1:23.72        
  5 Resendiz Morales, Edwin   16 Wave House-SI             NT    1:25.58        
 
Event 22  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:37.00  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estrada Gonzalez, Elian    8 Wave House-SI        1:37.11    1:32.60 B      
  2 Gonzalez-Alvarez, Emilio   8 SBA-SI               1:48.93    1:36.93 B      
 -- Magers, Sebass J           7 CSA-SI               1:54.82         DQ        
 -- Bonesteel, Conor K         7 SBA-SI               1:58.17         DQ        
 -- Toback, Brogan J           8 HSA-SI               2:21.30         DQ        
 
Event 24  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:01.20  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenney, Charles            9 SBA-SI               1:37.35    1:26.97        
  2 Tucker, Evan J            10 HSA-SI               1:37.24    1:28.69        
  3 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI                    NT    1:41.20        
  4 Everitt, Gage M           10 CSA-SI               1:48.37    1:42.51        
  5 Tran, William H            9 SSD-SI               1:54.41    1:48.80        
  6 Ahmed, Imran              10 SBA-SI                    NT    1:49.24        
  7 Davis, Christopher A      10 CSA-SI               1:54.90    1:52.71        
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
          49.80  B
 Meet Qualifying:  Slower than 49.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blizzard, Logan J         12 HSA-SI               1:22.56    1:18.87        
  2 Avalos/Kennedy, Landon E  11 CAST-SI              1:19.25    1:19.51        
  3 Maheshwari, Tejas         12 PS-SI                     NT    1:19.98        
  4 Schalge, Blake            12 SBA-SI               1:22.82    1:22.32        
  5 Burke, Big Nate C         12 Unattached-SI             NT    1:23.56        
  6 Garnica, Alain            12 SBA-SI               1:27.27    1:27.83        
  7 Vargas, Marco             11 SBA-SI                    NT    1:29.06        
  8 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI               1:38.19    1:31.40        
  9 Hockran, Andrew T         11 CSA-SI               1:34.33    1:31.90        
 10 Nguyen, Anthony M         12 CAST-SI              1:32.86    1:32.91        
 11 Ritchie, Jared E          11 CAST-SI              1:29.79    1:33.74        
 12 Castorena, Xander X       11 SBA-SI               1:36.29    1:34.41        
 13 Gavino, Anthony           12 SBA-SI               1:39.12    1:38.03        
 -- Griffin, Tyler T          12 SDY-SI               1:45.94         DQ        
 -- Streightiff, Corbin C     12 CSA-SI               2:01.24         DQ        
 -- Jimenez, Andre N          12 SDY-SI               1:25.51         DQ        
 
Event 28  Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:42.60  B
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lo, Thomas                13 NCA-SI               2:50.63    2:47.90        
  2 Pritchard, Jacob W        14 PS-SI                2:53.65    2:52.39        
 -- Fritsch, Trent J          13 CSA-SI                    NT         DQ        
 -- Azarli, Aria              13 PS-SI                     NT         DQ        
 -- Thompson, Louie L         14 Unattached-SI        2:50.10         DQ        
 -- Hutchinson, Gabe E        14 Unattached-SI             NT         DQ        
 -- Finch, Jake A             13 CSA-SI                    NT         DQ        
 
Event 32  Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.20  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonesteel, Conor K         7 SBA-SI               1:14.18    1:01.12 B      
 
Event 34  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          49.80  B
 Meet Qualifying:  Slower than 49.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 50.30      48.01 B      
  2 Everitt, Gage M           10 CSA-SI                 54.41      51.12        
  3 Griffin, Dylan T           9 SDY-SI               1:02.16      51.98        
  4 Ahmed, Imran              10 SBA-SI                 54.84      56.10        
  5 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI               1:05.49      56.92        
  6 Maddox, John R             9 RAQ-SI                    NT    1:09.96        
  7 Maddox, Ryan J             9 RAQ-SI                    NT    1:10.96        
 -- Huter, David               9 CAST-SI                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Lancaster, Noah C         10 SBA-SI                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          44.80  B
 Meet Qualifying:  Slower than 44.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Tyler T          12 SDY-SI                 49.69      44.05 B      
  2 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI                 49.14      45.18        
  3 Garnica, Alain            12 SBA-SI                 46.41      45.88        
  4 Schalge, Blake            12 SBA-SI                 47.07      46.57        
  5 Hayden, Jacob M           12 SBA-SI                 48.09      47.03        
  6 Vargas, Marco             11 SBA-SI                    NT      47.48        
  7 Ritchie, Jared E          11 CAST-SI                50.64      48.12        
  8 Gavino, Anthony           12 SBA-SI                 49.36      50.35        
  9 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI                 53.30      50.50        
 10 Castorena, Xander X       11 SBA-SI                 51.12      51.94        
 11 Streightiff, Corbin C     12 CSA-SI                 52.27      52.93        
 -- Hockran, Andrew T         11 CSA-SI                 55.65         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Franklin, Blake D         12 SBA-SI                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Nguyen, Nathan H          11 RAQ-SI                 52.88         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Clark, Alex T             11 RAQ-SI               1:06.77         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Event 38  Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:26.30  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.30
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fritsch, Trent J          13 CSA-SI                    NT    1:25.46 B      
  2 Azarli, Aria              13 PS-SI                1:48.90    1:25.78 B      
  3 Lo, Thomas                13 NCA-SI               1:29.16    1:26.26 B      
  4 Gardenswartz, Ryan D      13 HSA-SI               1:26.54    1:27.66        
  5 Thompson, Louie L         14 Unattached-SI        1:30.37    1:31.81        
  6 Pritchard, Jacob W        14 PS-SI                1:33.53    1:33.88        
  7 Hutchinson, Gabe E        14 Unattached-SI        1:35.87    1:35.78        
 
Event 42  Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.40  B
 Meet Qualifying:  Slower than 56.40
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Magers, Sebass J           7 CSA-SI                 59.80    1:00.27        
 
Event 44  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.60  B
 Meet Qualifying:  Slower than 41.60
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 42.23      40.87 B      
  2 Tucker, Evan J            10 HSA-SI                 43.54      41.40 B      
  3 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                46.52      44.78        
  4 Everitt, Gage M           10 CSA-SI                 58.32      52.64        
  5 Davis, Christopher A      10 CSA-SI                 57.95      54.33        
  6 Tran, William H            9 SSD-SI                 57.91      57.10        
  7 Ahmed, Imran              10 SBA-SI                    NT    1:00.36        
 
Event 46  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.70  B
 Meet Qualifying:  Slower than 37.70
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maheshwari, Tejas         12 PS-SI                  42.36      37.18 B      
  2 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI                 41.54      38.79        
  3 Vargas, Marco             11 SBA-SI                    NT      39.40        
  4 Garnica, Alain            12 SBA-SI                    NT      39.50        
  5 Nguyen, Anthony M         12 CAST-SI                43.27      43.69        
  6 Gavino, Anthony           12 SBA-SI                 50.56      46.87        
  7 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI                 47.66      47.55        
  8 Franklin, Blake D         12 SBA-SI                    NT    1:04.20        
 -- Hockran, Andrew T         11 CSA-SI                 41.71         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 48  Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.80  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:13.80
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lo, Thomas                13 NCA-SI               1:21.03    1:18.07        
  2 Pritchard, Jacob W        14 PS-SI                1:19.33    1:21.89        
  3 Barwick, Aidan S          13 Wave House-SI             NT    1:25.19        
 
Event 50  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:42.00  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:42.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toback, Brogan J           8 HSA-SI                    NT    1:40.52 B      
 
Event 52  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:21.00  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:21.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenney, Charles            9 SBA-SI               1:22.76    1:17.61 B      
  2 Everitt, Gage M           10 CSA-SI               1:23.02    1:21.02        
  3 Granger, Tyler J          10 CAST-SI              1:23.31    1:22.76        
  4 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI                    NT    1:23.65        
  5 Griffin, Dylan T           9 SDY-SI               1:55.91    1:23.81        
  6 Ahmed, Imran              10 SBA-SI               1:25.16    1:30.04        
  7 Maddox, Ryan J             9 RAQ-SI               1:29.95    1:30.56        
  8 Maddox, John R             9 RAQ-SI               1:29.61    1:31.18        
  9 Tran, William H            9 SSD-SI               1:36.36    1:34.93        
 10 Labrada, Carlitos A        9 SBA-SI               1:53.24    1:38.05        
 11 Lancaster, Noah C         10 SBA-SI                    NT    1:50.49        
 12 Huter, David               9 CAST-SI              1:56.62    1:52.58        
 13 Roberts, Jackson G         9 SBA-SI                    NT    1:56.09        
 
Event 54  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:12.20  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:12.20
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI               1:14.15    1:08.11 B      
  2 Maheshwari, Tejas         12 PS-SI                1:16.76    1:12.51        
  3 Schalge, Blake            12 SBA-SI               1:14.16    1:13.24        
  4 Garnica, Alain            12 SBA-SI               1:13.57    1:15.08        
  5 Hockran, Andrew T         11 CSA-SI               1:14.39    1:16.19        
  6 Vargas, Marco             11 SBA-SI                    NT    1:18.49        
  7 Ritchie, Jared E          11 CAST-SI              1:16.99    1:18.74        
  8 Nguyen, Anthony M         12 CAST-SI              1:24.34    1:20.93        
  9 Griffin, Tyler T          12 SDY-SI               1:28.81    1:21.58        
 10 Gavino, Anthony           12 SBA-SI               1:30.39    1:22.87        
 11 Nguyen, Nathan H          11 RAQ-SI               1:18.71    1:25.07        
 12 Clark, Alex T             11 RAQ-SI               1:35.48    1:32.20        
 13 Streightiff, Corbin C     12 CSA-SI               1:38.31    1:44.37        
 
Event 56  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:05.00  B
 Meet Qualifying:  Slower than 1:05.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fritsch, Trent J          13 CSA-SI                    NT    1:01.27 B      
  2 Finch, Jake A             13 CSA-SI               1:07.21    1:03.40 B      
  3 Pritchard, Jacob W        14 PS-SI                1:05.64    1:05.48        
  4 Hutchinson, Gabe E        14 Unattached-SI        1:11.20    1:12.11        
  5 Lo, Thomas                13 NCA-SI               1:09.60    1:13.55        
  6 Do, Kendrick K            13 CAST-SI              1:16.87    1:16.06        
  7 Barwick, Aidan S          13 Wave House-SI        1:21.93    1:18.99