Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/12/17 08:44 AM
               2017 SI CSA AB All Ages Meet - 6/9/17 to 6/11/17                
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:46.60  A
        6:18.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cosgrove, Colin P         12 TJCC-AZ              4:47.73    4:53.30 A      
       32.02  1:08.34  1:45.54  2:23.32  3:01.58  3:39.36  4:17.36  4:53.30
  2 Ong, Julian               12 MEYR-SI              5:05.54    5:03.73 A      
       32.90  1:10.68  1:49.61  2:28.84  3:08.16  3:47.12  4:26.23  5:03.73
  3 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               5:25.25    5:24.63 A      
       36.11  1:16.59  1:58.19  2:39.14  3:20.23  4:02.14  4:43.51  5:24.63
  4 Grady, Duke D             12 RSD-SI               5:40.40    5:33.73 A      
       36.58  1:18.84  2:01.90  2:44.91  3:27.62  4:08.98  4:53.39  5:33.73
  5 Singer, Ben D             11 RSD-SI               5:42.41    5:37.71 A      
       37.05  1:18.63  2:01.60  2:45.56  3:29.19  4:13.25  4:56.89  5:37.71
B - Division  
  1 Purcell, Ezra S           11 RSD-SI               6:16.36    6:00.39 B      
       38.36  1:23.81  2:10.01  2:56.60  3:43.36  4:29.40  5:15.75  6:00.39
  2 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ              6:11.69    6:03.69 B      
       37.46  1:22.88  2:10.13  2:56.78  3:44.77  4:32.99  5:20.53  6:03.69
  3 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               6:18.00    6:46.58        
       43.98  1:34.00  2:26.47  3:18.54  4:12.09  5:04.34  5:56.65  6:46.58
 
Event 4  Boys 11 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:01.20  A
       12:01.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Terry               16 SAC-AZ               8:37.36    8:40.43 A      
       28.97  1:01.19  1:34.94  2:08.86  2:33.64  3:15.34  3:48.62  4:21.95
     4:53.87  5:26.54  5:59.21  6:32.37  7:04.33  7:37.03  8:09.28  8:40.43
  2 Klauss, Michael A         16 SAC-AZ               9:01.38    8:43.18 A      
       31.38  1:04.04  1:36.94  2:09.37  2:41.88  3:14.87  3:48.48  4:21.63
     4:54.12  5:26.33  5:59.43  6:32.26  7:06.09  7:38.95  8:11.96  8:43.18
  3 Cooley, Stefan V          16 SAC-AZ               8:48.98    8:43.37 A      
       30.08  1:02.39  1:35.69  2:08.99  2:42.62  3:15.37  3:48.75  4:21.99
     4:55.25  5:28.81  6:02.25  6:35.77  7:08.59  7:41.25  8:13.41  8:43.37
  4 Weed, Max J               16 SAC-AZ               8:58.02    8:45.29 A      
              1:02.73  1:35.61  2:08.40  2:41.41  3:14.05  3:47.38  4:20.38
     4:53.31  5:26.69  6:00.02  6:33.52  7:07.22  7:40.39  8:13.66  8:45.29
  5 Ruka, Jason D             17 SAC-AZ               8:57.36    8:48.92 A      
       30.12  1:02.60  1:36.00  2:08.84  2:42.29  3:15.19  3:48.78  4:22.09
     4:55.56  5:28.84  6:02.39  6:35.78  7:09.29  7:42.68  8:16.42  8:48.92
  6 Schwickert, Marvin M      15 SAC-AZ               9:23.38    9:03.71 A      
       30.74  1:04.79  1:39.47  2:14.46  2:47.47  3:21.51  3:55.95  4:30.47
     4:59.40  5:39.73  6:05.73  6:48.41  7:22.88  7:57.02  8:26.23  9:03.71
  7 Matheson, Daniel W        14 SAC-AZ               9:55.49    9:09.75 A      
       31.09  1:04.83  1:39.67  2:14.59  2:48.69  3:22.75  3:57.49  4:32.20
     5:07.36  5:41.82  6:16.72  6:51.59  7:26.30  8:01.06  8:35.54  9:09.75
  8 Melin, Dylan R            15 SAC-AZ               9:11.00    9:11.44 A      
       30.27  1:03.26  1:38.57  2:12.39  2:46.71  3:21.29  3:56.15  4:31.28
     5:06.52  5:42.15  6:17.79  6:53.61  7:29.59  8:04.41  8:32.10  9:11.44
  9 Moore, Jered R            16 SAC-AZ               9:11.85    9:22.00 A      
       30.36  1:03.90  1:39.15  2:13.96  2:49.38  3:24.58  4:00.33  4:35.99
     5:11.94  5:47.92  6:23.81  6:59.76  7:35.49  8:11.88  8:47.71  9:22.00
 10 Marcine, Jack A           18 SAC-AZ               9:07.73    9:29.75 A      
       30.47  1:04.02  1:39.40  2:14.24  2:49.49  3:24.93  4:01.26  4:37.73
     5:12.95  5:51.46  6:28.59  7:04.94  7:41.58  8:18.73  8:55.06  9:29.75
 11 Shields, Grant B          14 RSD-SI               9:56.44    9:54.63 A      
       32.03  1:08.48  1:46.13  2:23.94  3:01.78  3:39.64  4:18.76  4:56.08
     5:33.96  6:11.80  6:50.48  7:27.30  8:03.66  8:41.80  9:19.78  9:54.63
 12 Cornick, Michael L        14 RSD-SI              10:30.00    9:57.25 A      
       33.45  1:11.36  1:49.38  2:27.38  2:56.60  3:42.97  4:20.85  4:58.81
     5:36.62  6:14.58  6:48.39  7:30.52  8:08.66  8:46.01  9:23.48  9:57.25
 13 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI              10:03.77    9:57.70 A      
       33.88  1:10.36  1:48.12  2:25.25  3:02.92  3:40.56  4:18.28  4:56.28
     5:34.66  6:12.73  6:50.83  7:28.87  8:06.78  8:45.08  9:22.15  9:57.70
 14 Parsons, Nathaniel K      13 NCA-SI              10:01.92   10:01.42 A      
       32.66  1:10.19  1:48.24  2:26.54  3:04.95  3:43.28  4:21.19  4:59.26
     5:36.56  6:14.79  6:52.81  7:30.93  8:09.21  8:46.65  9:24.84 10:01.42
 15 Ong, Joe                  14 MEYR-SI             10:00.66   10:02.74 A      
       51.41  1:09.88  1:47.82  2:25.13  3:02.81  3:40.82  4:19.42  4:57.79
     5:36.79  6:15.43  6:55.16  7:34.00  8:11.77  8:48.96  9:26.65 10:02.74
B - Division  
  1 Jayant, Anish             13 RSD-SI              12:01.30   10:32.97 A      
       36.67  1:15.91  1:55.70  2:34.92  3:14.58  3:54.38  4:34.65  5:15.13
     5:55.63  6:35.91  7:15.76  7:56.21  8:36.28  9:15.24  9:55.94 10:32.97
  2 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI              11:30.00   10:48.41 A      
       36.45  1:15.55  1:56.16  2:36.39  3:16.91  3:57.54  4:38.81  5:19.86
     6:01.10  6:42.42  7:23.74  8:04.89  8:47.05  9:27.93 10:09.13 10:48.41
  3 Duncan, Miles N           13 RSD-SI              11:59.99   11:06.80 B      
       36.96  1:19.01  2:00.10  2:41.43  3:23.74  4:06.46  4:48.63  5:31.49
     6:13.02  6:54.76  7:36.57  8:20.58  9:02.35  9:45.29 10:26.65 11:06.80
  4 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI              12:01.30   11:51.82 B      
       39.26  1:23.18  3:39.30  4:24.69  5:09.24  5:53.09  6:38.30  7:23.23
     8:03.64  8:55.20 10:56.30          11:06.55 11:51.82                  
  5 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ               12:01.30   11:58.12 B      
       38.27  1:20.86  1:57.33  2:50.92  3:32.03  4:22.27  4:58.02  5:52.87
     6:39.60  7:24.84  8:11.03  8:56.59  9:36.05 10:28.09 11:08.53 11:58.12
  6 Crookes, Dylan M          12 OSC-SI              12:01.30   13:55.79        
       36.67  1:32.22  4:05.29  4:57.69  5:48.20  6:40.44  7:32.39  8:24.87
     9:16.24 10:08.93                   10:59.38 11:50.28 13:05.68 13:55.79
 
Event 6  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:35.50  A
        1:54.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI               1:25.75    1:26.40 A      
       40.53  1:26.40                                                      
B - Division  
  1 Cannon, Shayler M          8 MEYR-SI              1:43.00    1:35.16 A      
       43.91  1:35.16                                                      
  2 McCallen, Eamon M          8 UN-AZ                1:48.12    1:44.78 B      
       49.54  1:44.78                                                      
  3 Pyka, Elias A              8 RSD-SI               1:54.60    1:46.32 B      
       48.31  1:46.32                                                      
 
Event 8  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:23.90  A
        1:31.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lightner, Caspar L        10 SDY-SI               1:14.54    1:09.93 A      
       33.50  1:09.93                                                      
  2 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               1:13.47    1:11.46 A      
       33.77  1:11.46                                                      
  3 Atkins, Jayden W          10 NCA-SI               1:19.25    1:17.20 A      
       36.21  1:17.20                                                      
  4 Lozano, Kale R            10 RSD-SI               1:18.33    1:17.92 A      
       36.26  1:17.92                                                      
  5 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ              1:23.04    1:18.44 A      
       36.06  1:18.44                                                      
  6 Stewart, James H           9 NCA-SI               1:20.18    1:20.55 A      
       38.49  1:20.55                                                      
  7 Polidori, Leo L           10 RSD-SI               1:19.35    1:22.36 A      
       37.91  1:22.36                                                      
  8 Howell, Shark Heart W     10 RSD-SI               1:22.43    1:22.82 A      
       38.64  1:22.82                                                      
B - Division  
  1 Campbell, Rios C           9 FAST-SI              1:31.60    1:22.32 A      
       40.11  1:22.32                                                      
  2 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ              1:24.65    1:25.16 B      
       38.48  1:25.16                                                      
  3 Brown JR, JJ S            10 SDY-SI               1:27.30    1:26.58 B      
       41.38  1:26.58                                                      
  4 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               1:28.11    1:27.46 B      
       41.81  1:27.46                                                      
  5 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI               1:28.00    1:27.89 B      
       41.34  1:27.89                                                      
  6 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               1:29.02    1:28.99 B      
  7 Del Orbe, Christian A     10 NCA-SI               1:25.19    1:29.26 B      
       40.36  1:29.26                                                      
  8 Grady, Dane M             10 RSD-SI               1:30.60    1:30.02 B      
       42.14  1:30.02                                                      
  9 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               1:31.60    1:31.54 B      
       43.91  1:31.54                                                      
 10 Backues, Alexander J       9 NCA-SI               1:31.34    1:31.81        
       43.72  1:31.81                                                      
 11 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI               1:31.60    1:32.44        
       43.13  1:32.44                                                      
 12 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               1:31.60    1:33.76        
       44.27  1:33.76                                                      
 13 Hockran, Andrew T         10 CSA-SI               1:31.60    1:33.80        
       43.82  1:33.80                                                      
 14 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:31.60    1:35.01        
       45.33  1:35.01                                                      
 15 Huang, Alain              10 NCA-SI               1:31.00    1:35.68        
       42.87  1:35.68                                                      
 16 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ              1:31.60    1:37.24        
       47.50  1:37.24                                                      
 17 Shew, Noah M               9 RSD-SI               1:31.60    1:39.35        
       45.72  1:39.35                                                      
 
Event 10  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.10  A
        1:22.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cosgrove, Colin P         12 TJCC-AZ              1:05.67    1:05.89 A      
       31.05  1:05.89                                                      
  2 Ong, Julian               12 MEYR-SI              1:09.57    1:08.18 A      
       32.83  1:08.18                                                      
  3 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               1:07.58    1:09.11 A      
       33.27  1:09.11                                                      
  4 Mullen, Ian J             12 SDY-SI               1:15.02    1:10.33 A      
       34.34  1:10.33                                                      
  5 Han, Alexander Q          11 NCA-SI               1:08.63    1:10.96 A      
       33.89  1:10.96                                                      
  6 Weng, Max N               12 NCA-SI               1:09.60    1:11.33 A      
       33.50  1:11.33                                                      
  7 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI               1:13.65    1:11.56 A      
       33.98  1:11.56                                                      
  8 Nunan, Jack O             12 NCA-SI               1:10.31    1:11.76 A      
       33.68  1:11.76                                                      
  9 Sampath, Atharv G         12 RSD-SI               1:11.49    1:12.74 A      
       34.87  1:12.74                                                      
B - Division  
  1 Grady, Duke D             12 RSD-SI               1:15.48    1:13.50 A      
       34.97  1:13.50                                                      
  2 Stewart, William D        11 NCA-SI               1:19.78    1:15.01 A      
       35.38  1:15.01                                                      
  3 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               1:15.28    1:15.12 B      
       35.96  1:15.12                                                      
  4 Singer, Ben D             11 RSD-SI               1:19.69    1:16.30 B      
       36.50  1:16.30                                                      
  5 Song, Ethan R             11 NCA-SI               1:15.57    1:16.71 B      
       36.76  1:16.71                                                      
  6 Purcell, Ezra S           11 RSD-SI               1:17.82    1:16.99 B      
       36.79  1:16.99                                                      
  7 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:19.66    1:17.88 B      
       36.74  1:17.88                                                      
  8 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               1:18.04    1:17.89 B      
       36.87  1:17.89                                                      
  9 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               1:22.00    1:18.54 B      
       37.59  1:18.54                                                      
 10 Deatherage, Finn R        12 NCA-SI               1:22.00    1:18.73 B      
       38.63  1:18.73                                                      
 11 Finch, Jake A             12 CSA-SI               1:21.26    1:20.06 B      
       37.84  1:20.06                                                      
 12 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               1:18.96    1:21.06 B      
       38.83  1:21.06                                                      
 13 Prince, Henry H           12 AVON-CO              1:22.00    1:21.52 B      
       39.11  1:21.52                                                      
 14 Lo, Thomas                12 NCA-SI               1:22.00    1:23.79        
       38.88  1:23.79                                                      
 15 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI               1:22.00    1:24.17        
       39.81  1:24.17                                                      
 16 Inamdar, Rohan N          11 SSD-SI               1:21.99    1:25.06        
       39.47  1:25.06                                                      
 17 Lin, Andrew Z             12 RSD-SI               1:22.00    1:26.80        
       38.46  1:26.80                                                      
 18 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI               1:22.00    1:29.40        
       41.73  1:29.40                                                      
 19 Park, Alex Y              11 NCA-SI               1:21.55    1:36.06        
       44.39  1:36.06                                                      
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.10  A
        1:08.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI                 50.31      52.43 A      
B - Division  
  1 Cannon, Shayler M          8 MEYR-SI                57.81      55.45 A      
  2 McCallen, Eamon M          8 UN-AZ                1:08.50    1:09.13        
 
Event 14  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.40  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI                 42.19      42.08 A      
  2 Guzman, Braden T           9 NCA-SI                 45.30      44.32 A      
  3 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI                 48.69      48.59 A      
  4 Zhao, Aaron               10 NCA-SI                 50.58      48.93 A      
  5 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ                50.73      49.12 A      
  6 Campbell, Rios C           9 FAST-SI                48.76      50.45 A      
  7 Howell, Shark Heart W     10 RSD-SI                 50.71      52.60 B      
B - Division  
  1 Lightner, Caspar L        10 SDY-SI                 51.76      48.88 A      
  2 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ                56.00      49.76 A      
  3 Putnam, Jack T            10 NCA-SI                 51.78      50.52 A      
  4 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI                 56.00      51.43 B      
  5 Huang, Alain              10 NCA-SI                 53.17      52.96 B      
  6 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI                 56.00      53.74 B      
  7 Grady, Dane M             10 RSD-SI                 54.30      55.28 B      
  8 Del Orbe, Christian A     10 NCA-SI                 53.22      55.64 B      
  9 Stewart, James H           9 NCA-SI                 56.00      56.21        
 10 Atkins, Jayden W          10 NCA-SI                 55.00      56.75        
 11 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ                56.00      58.88        
 12 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 56.00    1:00.40        
 13 Brown JR, JJ S            10 SDY-SI                 55.69    1:02.00        
 
Event 16  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          49.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas Jr., Kanta K       12 SDY-SI                 35.62      37.68 A      
  2 Mullen, Ian J             12 SDY-SI                 42.27      40.53 A      
  3 Weng, Max N               12 NCA-SI                 39.93      40.66 A      
  4 Song, Ethan R             11 NCA-SI                 41.85      42.62 A      
  5 Han, Alexander Q          11 NCA-SI                 42.14      42.78 A      
  6 Ong, Julian               12 MEYR-SI                42.13      42.92 A      
  7 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI                 43.37      43.08 A      
  8 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI                 43.08      43.64 A      
B - Division  
  1 Song, Cyrus B             12 NCA-SI                 46.76      42.53 A      
  2 Singer, Ben D             11 RSD-SI                 49.80      45.11 A      
  3 Nunan, Jack O             12 NCA-SI                 49.80      45.85 B      
  4 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI                 45.97      47.09 B      
  5 Lo, Thomas                12 NCA-SI                 49.80      47.58 B      
  6 Stewart, William D        11 NCA-SI                 47.22      47.64 B      
  7 Crookes, Dylan M          12 OSC-SI                 47.82      48.35 B      
  8 Purcell, Ezra S           11 RSD-SI                 47.95      48.83 B      
  9 Inamdar, Rohan N          11 SSD-SI                 48.99      50.92        
 10 Zhuang, Timothy C         11 SDY-SI                 49.79      51.59        
 11 Deatherage, Finn R        12 NCA-SI                 49.80      53.92        
 12 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 49.80      54.05        
 13 Lin, Andrew Z             12 RSD-SI                 49.80      55.57        
 14 Park, Alex Y              11 NCA-SI                 49.00      55.98        
 15 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI                 49.80      57.31        
 16 Streightiff, Corbin C     11 CSA-SI                 49.80      59.85        
 -- Prince, Henry H           12 AVON-CO                48.86         DQ        
 
Event 18  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          53.20  A
        1:03.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI                 46.04      47.30 A      
  2 Cannon, Shayler M          8 MEYR-SI                52.13      51.63 A      
B - Division  
  1 McCallen, Eamon M          8 UN-AZ                  55.85      53.06 A      
  2 Pyka, Elias A              8 RSD-SI               1:03.80    1:00.59 B      
 
Event 20  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.30  A
          50.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI                 39.77      38.57 A      
  2 Lightner, Caspar L        10 SDY-SI                 41.58      39.33 A      
  3 Howell, Shark Heart W     10 RSD-SI                 41.51      42.64 A      
  4 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI                 42.77      43.65 A      
  5 Stewart, James H           9 NCA-SI                 43.22      45.99 A      
  6 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI                 45.00      46.21 A      
  7 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ                44.99      46.73 B      
  8 Del Orbe, Christian A     10 NCA-SI                 44.58      46.81 B      
B - Division  
  1 Lozano, Kale R            10 RSD-SI                 50.50      43.39 A      
  2 Atkins, Jayden W          10 NCA-SI                 46.77      46.02 A      
  3 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ                50.50      46.08 A      
  4 Polidori, Leo L           10 RSD-SI                 50.50      46.86 B      
  5 Zhao, Aaron               10 NCA-SI                 48.33      48.01 B      
  6 Backues, Alexander J       9 NCA-SI                 47.65      48.29 B      
  7 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI                 50.50      48.97 B      
  8 Huang, Alain              10 NCA-SI                 50.00      49.08 B      
  9 Putnam, Jack T            10 NCA-SI                 49.57      49.27 B      
 10 Valdez, Diego H            9 NCA-SI                 50.50      49.69 B      
 11 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 47.63      50.02 B      
 12 Hockran, Andrew T         10 CSA-SI                 50.50      50.94        
 13 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ                50.50      51.23        
 14 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI                 50.50      51.72        
 15 Everitt, Gage M            9 CSA-SI                 50.43      52.24        
 16 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI                 50.50      52.39        
 17 Campbell, Rios C           9 FAST-SI                50.50      52.61        
 
Event 22  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.00  A
          45.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Weng, Max N               12 NCA-SI                 37.69      37.13 A      
  2 Han, Alexander Q          11 NCA-SI                 39.62      39.05 A      
  3 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI                 38.58      39.41 A      
  4 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI                 37.61      40.40 A      
  5 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI                 40.59      41.25 A      
  6 Song, Cyrus B             12 NCA-SI                 41.58      41.34 A      
  7 Nunan, Jack O             12 NCA-SI                 41.09      41.98 A      
  8 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI                 41.70      43.51 B      
B - Division  
  1 Grady, Duke D             12 RSD-SI                 44.45      41.42 A      
  2 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI                 43.43      42.15 B      
  3 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 45.80      42.88 B      
  4 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI                 45.80      43.47 B      
  5 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 45.37      43.54 B      
  6 Stewart, William D        11 NCA-SI                 44.20      43.99 B      
  7 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI                 44.05      45.05 B      
  8 Deatherage, Finn R        12 NCA-SI                 45.80      45.74 B      
  9 Lo, Thomas                12 NCA-SI                 45.80      45.92        
 10 Song, Ethan R             11 NCA-SI                 45.00      46.41        
 11 Groom, Tyler G            11 NCA-SI                 44.10      46.78        
 12 Zhuang, Timothy C         11 SDY-SI                 45.67      46.90        
 13 Finch, Jake A             12 CSA-SI                 45.80      48.03        
 14 Inamdar, Rohan N          11 SSD-SI                 45.45      50.32        
 15 Park, Alex Y              11 NCA-SI                 42.67      50.56        
 16 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI                 45.80      50.57        
 
Event 24  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:40.70  A
        1:49.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stewart, James H           9 NCA-SI               1:28.43    1:28.79 A      
       42.60  1:28.79                                                      
  2 Guzman, Braden T           9 NCA-SI               1:29.59    1:30.14 A      
       41.92  1:30.14                                                      
  3 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI               1:39.36    1:43.33 B      
       50.99  1:43.33                                                      
  4 Brown JR, JJ S            10 SDY-SI               1:33.94    1:43.84 B      
       46.77  1:43.84                                                      
 -- Lightner, Caspar L        10 SDY-SI               1:34.22         DQ        
       38.98       DQ                                                      
B - Division  
  1 Lozano, Kale R            10 RSD-SI               1:49.80    1:38.51 A      
       47.78  1:38.51                                                      
  2 Atkins, Jayden W          10 NCA-SI               1:45.00    1:39.25 A      
       44.36  1:39.25                                                      
  3 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               1:43.41    1:39.71 A      
       47.06  1:39.71                                                      
  4 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               1:46.32    1:43.77 B      
       49.33  1:43.77                                                      
  5 Backues, Alexander J       9 NCA-SI               1:45.00    1:46.30 B      
       49.38  1:46.30                                                      
  6 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               1:49.80    1:48.88 B      
       51.34  1:48.88                                                      
  7 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI               1:49.80    1:54.75        
       52.38  1:54.75                                                      
 -- Grady, Dane M             10 RSD-SI               1:49.80         DQ        
       50.42       DQ                                                      
 
Event 26  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:28.10  A
        1:36.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ong, Julian               12 MEYR-SI              1:17.30    1:16.21 A      
       35.48  1:16.21                                                      
  2 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI               1:18.40    1:17.85 A      
       36.89  1:17.85                                                      
  3 Grady, Duke D             12 RSD-SI               1:24.24    1:22.08 A      
       38.22  1:22.08                                                      
B - Division  
  1 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               1:36.10    1:26.42 A      
       40.91  1:26.42                                                      
  2 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               1:36.10    1:34.53 B      
       44.01  1:34.53                                                      
  3 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:31.45    1:35.06 B      
       42.34  1:35.06                                                      
  4 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               1:36.10    1:39.26        
       45.12  1:39.26                                                      
  5 Nunan, Jack O             12 NCA-SI               1:36.10    1:46.06        
       48.47  1:46.06                                                      
  6 Deatherage, Finn R        12 NCA-SI               1:36.10    1:47.81        
       48.99  1:47.81                                                      
  7 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI               1:36.10    1:53.91        
       52.01  1:53.91                                                      
  8 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI               1:36.10    1:58.77        
       53.31  1:58.77                                                      
 
Event 28  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:31.20  A
        3:50.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               3:00.02    2:57.75 A      
       38.70  1:24.26  2:16.87  2:57.75                                    
  2 Guzman, Braden T           9 NCA-SI               3:06.66    3:11.05 A      
       42.09  1:32.82  2:27.74  3:11.05                                    
  3 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ              3:28.48    3:18.88 A      
       44.53  1:37.38  2:36.80  3:18.88                                    
  4 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI               3:24.81    3:24.95 A      
       49.74  1:45.28  2:40.85  3:24.95                                    
  5 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ              3:19.93    3:27.35 A      
       48.42  1:42.08  2:38.83  3:27.35                                    
  6 Stewart, James H           9 NCA-SI               3:28.93    3:27.98 A      
       44.01  1:37.31  2:42.86  3:27.98                                    
B - Division  
  1 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               3:50.00    3:27.52 A      
       44.97  1:40.75  2:38.23  3:27.52                                    
  2 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               3:31.58    3:32.83 B      
       48.72  1:43.91  2:41.98  3:32.83                                    
  3 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               3:50.40    3:34.66 B      
       51.32  1:46.93  2:49.73  3:34.66                                    
  4 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI               3:36.55    3:35.49 B      
       52.27  1:48.24  2:50.64  3:35.49                                    
  5 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI               3:35.60    3:38.59 B      
       51.89  1:43.12  2:47.17  3:38.59                                    
  6 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI               3:40.00    3:38.95 B      
       54.86  1:47.93  2:53.80  3:38.95                                    
  7 Campbell, Rios C           9 FAST-SI              3:33.78    3:43.12 B      
     1:02.48  2:00.82  3:00.75  3:43.12                                    
  8 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               3:33.75    3:47.05 B      
       55.15  1:57.44  2:57.10  3:47.05                                    
  9 Valdez, Diego H            9 NCA-SI               3:50.40    3:48.66 B      
     2:59.08  3:48.79  3:48.66                                             
 10 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ              3:50.40    3:49.37 B      
       52.40  1:53.10  3:00.72  3:49.37                                    
 
Event 30  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:08.20  A
        3:25.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cosgrove, Colin P         12 TJCC-AZ              2:39.14    2:40.63 A      
       34.30  1:18.54  2:03.93  2:40.63                                    
  2 Ong, Julian               12 MEYR-SI              2:50.74    2:44.78 A      
       34.91  1:18.11  2:07.05  2:44.78                                    
  3 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               2:58.80    2:57.27 A      
     2:19.55  2:57.27                                                      
  4 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI               2:55.07    2:57.32 A      
       38.18  1:25.93  2:19.21  2:57.32                                    
  5 Sampath, Atharv G         12 RSD-SI               3:03.26    2:57.47 A      
       38.71  1:24.97  2:19.62  2:57.47                                    
  6 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               3:00.62    3:01.53 A      
       40.24  1:27.46  2:22.63  3:01.53                                    
B - Division  
  1 Singer, Ben D             11 RSD-SI               3:25.30    3:01.86 A      
       40.44  1:27.90  2:22.06  3:01.86                                    
  2 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI               3:25.30    3:02.44 A      
       38.77  1:27.60  2:21.43  3:02.44                                    
  3 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               3:10.15    3:09.96 B      
       47.32  1:37.18  2:28.35  3:09.96                                    
  4 Stewart, William D        11 NCA-SI               3:17.32    3:12.50 B      
     2:32.40  3:12.50                                                      
  5 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               3:12.83    3:13.40 B      
     2:32.81  3:13.40                                                      
  6 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               3:25.00    3:15.14 B      
       44.44  1:33.61  2:33.73  3:15.14                                    
  7 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               3:22.97    3:15.31 B      
       45.87  1:35.29  2:33.93  3:15.31                                    
  8 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               3:16.45    3:18.05 B      
       46.33  1:36.75  2:35.20  3:18.05                                    
  9 Lo, Thomas                12 NCA-SI               3:22.72    3:19.50 B      
       44.44  1:38.37  2:34.95  3:19.50                                    
 10 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               3:25.00    3:21.31 B      
       43.19  1:36.17  2:36.65  3:21.31                                    
 11 Deatherage, Finn R        12 NCA-SI               3:24.25    3:23.22 B      
       47.14  1:39.06  2:42.77  3:23.22                                    
 12 Zhuang, Timothy C         11 SDY-SI               3:20.14    3:26.06        
       46.18  1:39.77  2:42.22  3:26.06                                    
 13 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               3:25.30    3:26.81        
       46.73  1:38.81  2:42.91  3:26.81                                    
 14 Purcell, Ezra S           11 RSD-SI               3:24.50    3:29.67        
       49.52  1:48.50  2:46.19  3:29.67                                    
 15 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI               3:25.00    3:31.49        
       50.88           2:46.83  3:31.49                                    
 
Event 32  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:07.90  A
        1:14.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Barr, Luke D              14 SCSC-MW                58.18      57.46 A      
       27.53    57.46                                                      
  2 Hawthorne, Grant W        14 CSA-SI                 58.25      59.08 A      
       28.65    59.08                                                      
  3 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI                 59.01    1:00.27 A      
       28.37  1:00.27                                                      
  4 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               1:06.53    1:01.61 A      
       29.64  1:01.61                                                      
  5 Nagy, Chris               14 NCA-SI               1:03.03    1:01.80 A      
       30.66  1:01.80                                                      
  6 Chang, Joseph             14 RSD-SI               1:02.02    1:03.28 A      
       29.97  1:03.28                                                      
  7 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              1:02.97    1:03.73 A      
       31.03  1:03.73                                                      
  8 Purcell, Ethan A          13 RSD-SI               1:04.36    1:04.68 A      
       30.90  1:04.68                                                      
  9 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               1:04.98    1:04.70 A      
       30.67  1:04.70                                                      
 10 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               1:06.64    1:04.98 A      
       30.64  1:04.98                                                      
 11 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              1:06.14    1:05.10 A      
       31.43  1:05.10                                                      
 12 Raush, Dennis             14 RSD-SI               1:05.00    1:05.81 A      
       31.09  1:05.81                                                      
 13 Jayant, Anish             13 RSD-SI               1:06.71    1:05.82 A      
       32.05  1:05.82                                                      
 14 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               1:04.75    1:06.82 A      
       32.06  1:06.82                                                      
 15 Downes, Nathan E          13 CSA-SI               1:06.83    1:07.41 A      
       31.76  1:07.41                                                      
B - Division  
  1 Shields, Grant B          14 RSD-SI               1:11.18    1:02.06 A      
       30.76  1:02.06                                                      
  2 Jauregui-Perez, Nicholas  13 SDY-SI               1:10.32    1:03.63 A      
       30.62  1:03.63                                                      
  3 Funk, Ben W               14 RSD-SI               1:10.94    1:04.82 A      
       30.36  1:04.82                                                      
  4 Gabriel, Isaiah C         14 SDY-SI               1:11.30    1:05.07 A      
       30.51  1:05.07                                                      
  5 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               1:08.09    1:07.63 A      
       32.95  1:07.63                                                      
  6 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               1:08.15    1:08.85 B      
       33.28  1:08.85                                                      
  7 Palguta, Brenden R        14 NCA-SI               1:09.23    1:08.87 B      
       31.97  1:08.87                                                      
  8 Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI               1:10.43    1:09.60 B      
       32.94  1:09.60                                                      
  9 Cosgrove, Ian H           13 RSD-SI               1:08.98    1:09.73 B      
       33.59  1:09.73                                                      
 10 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               1:14.00    1:10.34 B      
       32.32  1:10.34                                                      
 11 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               1:14.00    1:10.38 B      
       33.79  1:10.38                                                      
 12 Moore, Jack R             14 WSST-SI              1:13.81    1:10.87 B      
       34.66  1:10.87                                                      
 13 Chen, Alec G              13 SSD-SI               1:08.72    1:11.03 B      
       33.80  1:11.03                                                      
 14 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:13.00    1:12.17 B      
       35.11  1:12.17                                                      
 15 Zhuang, Hsiang-Kuang      13 SDY-SI               1:13.94    1:12.77 B      
       35.03  1:12.77                                                      
 16 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                1:14.00    1:14.45        
       35.50  1:14.45                                                      
 17 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               1:12.78    1:15.15        
       35.83  1:15.15                                                      
 18 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               1:13.87    1:16.02        
       38.43  1:16.02                                                      
 19 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               1:14.00    1:16.35        
       36.10  1:16.35                                                      
 20 Lutterbeck, Digger D      13 HEAT-AZ              1:13.59    1:24.11        
       39.67  1:24.11                                                      
 
Event 34  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.50  A
        1:10.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Terry               16 SAC-AZ                 54.18      54.82 A      
       27.07    54.82                                                      
  2 Armes, Ryan W             18 CSA-SI                 55.22      55.02 A      
       26.51    55.02                                                      
  3 Weed, Max J               16 SAC-AZ                 54.91      55.47 A      
       27.07    55.47                                                      
  4 Melin, Dylan R            15 SAC-AZ                 55.39      55.55 A      
       27.08    55.55                                                      
  5 Forbes, Steele K          17 SAC-AZ                 56.54      56.35 A      
       27.08    56.35                                                      
  6 Cooley, Stefan V          16 SAC-AZ                 56.93      56.52 A      
       27.81    56.52                                                      
  7 Dietze, Pierce A          16 WSST-SI                55.06      56.82 A      
       27.18    56.82                                                      
  8 Hughes, Parker A          16 SAC-AZ                 53.95      56.95 A      
       27.26    56.95                                                      
  9 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI                 56.37      56.98 A      
       27.46    56.98                                                      
 10 Salvino, Nick C           15 SAC-AZ                 55.46      57.05 A      
       27.01    57.05                                                      
 11 Barr, Noah B              18 SCSC-MW                55.43      57.52 A      
       27.63    57.52                                                      
 12 Palguta, Matthew S        16 NCA-SI               1:02.38      57.60 A      
       27.94    57.60                                                      
 13 Henneberry, Devin J       16 SAC-AZ                 56.57      57.62 A      
       28.11    57.62                                                      
 14 Tupponce, Dawson J        16 SAC-AZ                 58.55      57.83 A      
       28.12    57.83                                                      
 15 Moore, Jered R            16 SAC-AZ                 56.90      58.17 A      
       28.15    58.17                                                      
 16 Averitte, Ansel R         17 SAC-AZ                 56.12      58.90 A      
       26.93    58.90                                                      
 17 Florence, Steven M        15 SAC-AZ                 56.69      59.16 A      
       27.54    59.16                                                      
 18 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI              1:00.58      59.21 A      
       28.44    59.21                                                      
 19 Damsky, Michael B         18 NCA-SI                 58.81      59.26 A      
       28.71    59.26                                                      
 19 Giel, Josh J              15 SAC-AZ               1:00.45      59.26 A      
       28.69    59.26                                                      
 21 Ruka, Jason D             17 SAC-AZ                 59.18      59.29 A      
       28.64    59.29                                                      
 22 Schwickert, Marvin M      15 SAC-AZ                 59.61      59.40 A      
       29.20    59.40                                                      
 23 Casseday, Ryan A          18 SAC-AZ                 58.26      59.90 A      
       28.66    59.90                                                      
 24 Lo, Jonathan              15 NCA-SI                 58.78    1:00.10 A      
       28.48  1:00.10                                                      
 25 Marcine, Jack A           18 SAC-AZ                 58.76    1:00.21 A      
       28.96  1:00.21                                                      
 26 Larsen, Christian J       17 SAC-AZ                 58.86    1:00.59 A      
       28.99  1:00.59                                                      
 27 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               1:01.73    1:01.89 A      
       29.71  1:01.89                                                      
 28 Chasson, Alex H           17 SAC-AZ               1:03.60    1:01.99 A      
       30.02  1:01.99                                                      
 29 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               1:04.08    1:02.25 A      
       30.02  1:02.25                                                      
 30 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               1:01.91    1:04.21 A      
       30.60  1:04.21                                                      
 31 Witmer, Harrison          15 SAC-AZ               1:02.70    1:05.50 B      
       31.07  1:05.50                                                      
B - Division  
  1 Song, Connor M            16 NCA-SI               1:04.60    1:00.83 A      
       29.77  1:00.83                                                      
  2 Leung, Dillon A           15 RSD-SI               1:10.00    1:00.99 A      
       28.86  1:00.99                                                      
  3 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               1:05.06    1:03.40 A      
       30.34  1:03.40                                                      
  4 Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ              1:09.34    1:04.80 B      
       31.07  1:04.80                                                      
  5 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               1:08.20    1:04.86 B      
       31.76  1:04.86                                                      
  6 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               1:06.09    1:05.25 B      
       30.89  1:05.25                                                      
  7 Slayton, Nicholas D       16 SDY-SI               1:07.29    1:06.15 B      
       31.46  1:06.15                                                      
  8 Schafer, Drew E           15 RSD-SI               1:05.07    1:06.21 B      
       31.35  1:06.21                                                      
  9 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               1:09.97    1:07.27 B      
       32.55  1:07.27                                                      
 10 Yin, Owen J               15 NCA-SI               1:08.86    1:07.46 B      
       32.08  1:07.46                                                      
 11 Choi, Jung Jin            17 NCA-SI               1:07.61    1:07.91 B      
       32.31  1:07.91                                                      
 12 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               1:08.88    1:09.48 B      
       32.61  1:09.48                                                      
 13 Woo, Ian D                16 NCA-SI               1:06.69    1:10.61        
       33.11  1:10.61                                                      
 
Event 36  Boys 11-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:15.20  A
        3:33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               2:43.52    2:49.71 A      
       38.24  1:20.72  2:04.74  2:49.71                                    
  2 Hawthorne, Grant W        14 CSA-SI               2:51.59    2:50.61 A      
       38.95  1:23.25  2:07.49  2:50.61                                    
  3 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               2:55.01    2:51.04 A      
       38.88  1:22.07  2:06.32  2:51.04                                    
  4 Hasan, Yad S              13 SDY-SI               2:58.49    2:57.63 A      
       39.83  1:25.00  2:11.39  2:57.63                                    
  5 Nagy, Chris               14 NCA-SI               3:06.89    3:05.20 A      
       42.83  1:30.62  2:18.49  3:05.20                                    
  6 Jauregui-Perez, Nicholas  13 SDY-SI               3:00.11    3:05.35 A      
       42.21  1:29.39  2:18.96  3:05.35                                    
  7 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               3:00.34    3:14.23 A      
       43.88  1:33.33  2:25.94  3:14.23                                    
  8 Han, Alexander Q          11 NCA-SI               3:15.02    3:17.02 B      
       45.66  1:37.26  2:27.14  3:17.02                                    
  9 Becker, Blake A           12 RSD-SI               3:15.00    3:19.57 B      
       46.57  1:39.55  2:30.10  3:19.57                                    
 10 Sampath, Atharv G         12 RSD-SI               3:15.00    3:39.44        
       50.67  1:46.96  2:44.08  3:39.44                                    
B - Division  
  1 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               3:20.00    3:11.30 A      
       43.73  1:32.40  2:21.86  3:11.30                                    
  2 Song, Ethan R             11 NCA-SI               3:30.00    3:14.81 A      
       47.63  1:36.82  2:27.51  3:14.81                                    
  3 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               3:20.00    3:16.58 B      
       43.83  1:33.96  2:26.14  3:16.58                                    
  4 Weng, Max N               12 NCA-SI               3:17.02    3:18.00 B      
       45.58  1:36.82  2:28.74  3:18.00                                    
  5 Jayant, Anish             13 RSD-SI               3:30.00    3:18.45 B      
       46.14  1:36.02  2:26.86  3:18.45                                    
  6 Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI               3:33.00    3:19.76 B      
       47.26  1:37.77  2:29.91  3:19.76                                    
  7 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               3:19.09    3:20.37 B      
       46.71  1:38.55  2:30.25  3:20.37                                    
  8 Moore, Jack R             14 WSST-SI              3:32.81    3:26.90 B      
       47.01  1:38.88  2:33.00  3:26.90                                    
  9 Palguta, Brenden R        14 NCA-SI               3:29.40    3:30.87 B      
       44.85  1:39.38  2:34.21  3:30.87                                    
 10 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               3:32.78    3:31.33 B      
       49.52  1:43.88  2:39.56  3:31.33                                    
 11 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               3:27.19    3:37.42        
       49.93  1:46.46  2:42.45  3:37.42                                    
 12 Lutterbeck, Digger D      13 HEAT-AZ              3:33.00    4:03.64        
       56.40  1:59.10  3:03.15  4:03.64                                    
 
Event 38  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:03.70  A
        3:20.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Leblanc, Matthew D        15 SAC-AZ               2:32.33    2:36.11 A      
       34.00  1:13.80  1:55.41  2:36.11                                    
  2 Barr, Noah B              18 SCSC-MW              2:30.01    2:36.12 A      
       35.58  1:15.50  1:56.15  2:36.12                                    
  3 Salvino, Nick C           15 SAC-AZ               2:34.70    2:43.14 A      
       36.39  1:17.81  1:59.70  2:43.14                                    
  4 Casseday, Ryan A          18 SAC-AZ               2:42.58    2:47.54 A      
       37.13  1:18.84  2:02.55  2:47.54                                    
  5 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               2:45.10    2:47.82 A      
       37.83  1:20.69  2:04.82  2:47.82                                    
  6 Witmer, Harrison          15 SAC-AZ               2:41.36    2:48.13 A      
       37.63  1:20.67  2:03.91  2:48.13                                    
  7 Henneberry, Devin J       16 SAC-AZ               2:39.25    2:52.03 A      
       38.54  1:21.48  2:06.30  2:52.03                                    
  8 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               2:45.60    2:56.24 A      
       39.40  1:25.09  2:09.80  2:56.24                                    
  9 Leung, Dillon A           15 RSD-SI               2:48.09    2:57.28 A      
       39.91  1:25.33  2:12.06  2:57.28                                    
 10 Slayton, Nicholas D       16 SDY-SI               3:00.77    2:59.30 A      
       40.73  1:25.86  2:12.35  2:59.30                                    
 11 Henry, Colten W           16 NCA-SI               2:56.26    3:03.35 A      
       41.69  1:28.77  2:17.45  3:03.35                                    
B - Division  
  1 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               3:09.63    2:59.01 A      
       40.99  1:27.76  2:15.05  2:59.01                                    
  2 Yin, Owen J               15 NCA-SI               3:09.20    3:08.34 B      
       42.39  1:30.34  2:20.15  3:08.34                                    
 
Event 40  Boys 11-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:53.30  A
        3:09.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Barr, Luke D              14 SCSC-MW              2:33.28    2:24.01 A      
       32.83  1:09.57  1:48.08  2:24.01                                    
  2 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               2:28.00    2:34.35 A      
       35.65  1:13.92  1:53.98  2:34.35                                    
  3 Chang, Joseph             14 RSD-SI               2:30.00    2:35.89 A      
       35.36  1:14.40  1:54.97  2:35.89                                    
  4 Shields, Grant B          14 RSD-SI               2:48.19    2:39.39 A      
       37.10  1:17.37  1:58.17  2:39.39                                    
  5 Weng, Max N               12 NCA-SI               2:51.30    2:43.40 A      
       38.93  1:20.54  2:02.82  2:43.40                                    
  6 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:48.08    2:48.75 A      
       41.72  1:24.75  2:08.33  2:48.75                                    
  7 Cosgrove, Ian H           13 RSD-SI               2:50.59    2:49.34 A      
       41.32  1:23.90  2:07.32  2:49.34                                    
 -- Matheson, Daniel W        14 SAC-AZ               2:26.15         DQ        
       33.75  1:10.65  1:48.56       DQ                                    
 -- Raush, Dennis             14 RSD-SI               2:40.00         DQ        
       38.90  1:19.47  2:01.52       DQ                                    
B - Division  
  1 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               2:55.00    2:43.95 A      
       38.96  1:21.64  2:04.67  2:43.95                                    
  2 Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI               3:09.20    2:52.81 A      
       40.53  1:24.56  2:10.70  2:52.81                                    
  3 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              3:02.82    2:54.06 B      
       41.01  1:26.01  2:11.29  2:54.06                                    
  4 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               2:59.99    2:56.55 B      
       40.96  1:24.71  2:11.34  2:56.55                                    
  5 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                2:55.61    3:01.14 B      
       40.64  1:26.20  2:13.53  3:01.14                                    
  6 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               3:09.20    3:04.92 B      
       42.87  1:29.88  2:18.07  3:04.92                                    
  7 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               3:09.09    3:05.95 B      
       45.32  1:33.44  2:19.76  3:05.95                                    
  8 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               3:08.00    3:08.91 B      
       45.34  1:33.86  2:21.84  3:08.91                                    
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:45.50  A
        3:00.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Klauss, Michael A         16 SAC-AZ               2:08.37    2:10.96 A      
       31.74  1:04.21  1:36.99  2:10.96                                    
  2 Yang, Terry               16 SAC-AZ               2:10.40    2:18.03 A      
     1:40.63  2:18.03                                                      
  3 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI               2:22.89    2:23.36 A      
       34.32  1:10.55  1:47.75  2:23.36                                    
  4 Moore, Jered R            16 SAC-AZ               2:23.29    2:25.25 A      
       32.85  1:09.78  1:48.79  2:25.25                                    
  5 Weed, Max J               16 SAC-AZ               2:24.80    2:25.76 A      
       34.27  1:11.00  1:48.94  2:25.76                                    
  6 Hoban, Conner J           17 SAC-AZ               2:22.92    2:26.36 A      
       33.70  1:10.85  1:49.04  2:26.36                                    
  7 Forbes, Steele K          17 SAC-AZ               2:23.67    2:30.34 A      
       35.16  1:13.85  1:52.01  2:30.34                                    
  8 Chasson, Alex H           17 SAC-AZ               2:27.06    2:31.42 A      
       36.24  1:14.55  1:53.12  2:31.42                                    
  9 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               2:39.43    2:34.28 A      
       36.24  1:15.36  1:55.19  2:34.28                                    
 10 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               2:33.74    2:35.27 A      
       35.92  1:15.15  1:56.49  2:35.27                                    
 11 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI              2:36.53    2:35.59 A      
       36.06  1:15.75  1:56.33  2:35.59                                    
 12 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               2:40.81    2:40.24 A      
       36.93  1:17.38  1:59.64  2:40.24                                    
 13 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               2:43.71    2:44.35 A      
       40.62  1:22.15  2:04.13  2:44.35                                    
 14 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               2:39.99    2:50.41 B      
       40.13  1:22.81  2:07.08  2:50.41                                    
B - Division  
  1 Henry, Colten W           16 NCA-SI               2:45.93    2:42.72 A      
       37.51  1:18.57  2:01.47  2:42.72                                    
  2 Woo, Ian D                16 NCA-SI               2:45.77    2:54.02 B      
       39.63  1:23.97  2:11.21  2:54.02                                    
  3 Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ              3:00.00    2:54.36 B      
       42.38  1:26.35  2:11.47  2:54.36                                    
  4 Yin, Owen J               15 NCA-SI               2:59.00    3:02.76        
       42.42  1:28.72  2:15.97  3:02.76                                    
  5 Choi, Jung Jin            17 NCA-SI               3:00.00    3:05.80        
     2:18.16  3:05.80                                                      
 
Event 44  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.70  A
        1:23.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Matheson, Daniel W        14 SAC-AZ               1:04.34    1:03.83 A      
       30.57  1:03.83                                                      
  2 Hawthorne, Grant W        14 CSA-SI               1:07.02    1:03.89 A      
       30.11  1:03.89                                                      
  3 Chang, Joseph             14 RSD-SI               1:07.24    1:05.32 A      
       30.74  1:05.32                                                      
  4 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               1:06.55    1:05.67 A      
       30.16  1:05.67                                                      
  5 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               1:07.26    1:07.39 A      
       30.94  1:07.39                                                      
  6 Shields, Grant B          14 RSD-SI               1:08.94    1:08.30 A      
       32.25  1:08.30                                                      
  7 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               1:12.78    1:09.11 A      
       32.32  1:09.11                                                      
  8 Nagy, Chris               14 NCA-SI               1:14.06    1:12.28 A      
       34.60  1:12.28                                                      
  9 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               1:12.88    1:12.54 A      
       33.96  1:12.54                                                      
 10 Raush, Dennis             14 RSD-SI               1:14.00    1:17.90 B      
       35.95  1:17.90                                                      
B - Division  
  1 Jayant, Anish             13 RSD-SI               1:20.00    1:15.95 A      
       35.67  1:15.95                                                      
  2 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              1:20.48    1:19.53 B      
       36.30  1:19.53                                                      
  3 Downes, Nathan E          13 CSA-SI               1:22.35    1:21.01 B      
       36.43  1:21.01                                                      
  4 Zhuang, Hsiang-Kuang      13 SDY-SI               1:20.78    1:21.45 B      
       39.29  1:21.45                                                      
  5 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               1:23.56    1:25.09        
       39.90  1:25.09                                                      
  6 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                1:23.38    1:25.65        
       39.59  1:25.65                                                      
  7 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               1:22.00    1:41.31        
       46.20  1:41.31                                                      
  8 Lutterbeck, Digger D      13 HEAT-AZ              1:23.60    1:59.87        
       54.27  1:59.87                                                      
 -- Palguta, Brenden R        14 NCA-SI               1:23.60         DQ        
       37.55       DQ                                                      
 -- Chen, Alec G              13 SSD-SI               1:21.89         DQ        
       39.22       DQ                                                      
 
Event 46  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.90  A
        1:20.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Klauss, Michael A         16 SAC-AZ                 56.91      57.95 A      
       27.79    57.95                                                      
  2 Tupponce, Dawson J        16 SAC-AZ                 59.77    1:01.22 A      
       28.72  1:01.22                                                      
  3 Cooley, Stefan V          16 SAC-AZ               1:02.65    1:01.97 A      
       29.55  1:01.97                                                      
  4 Quarante, Nicolo L        18 SAC-AZ                 59.88    1:02.49 A      
       28.56  1:02.49                                                      
  5 Florence, Steven M        15 SAC-AZ               1:00.28    1:02.60 A      
       29.10  1:02.60                                                      
  6 Hughes, Parker A          16 SAC-AZ               1:00.21    1:03.01 A      
       28.78  1:03.01                                                      
  7 Wythes, George T          15 RSD-SI               1:08.82    1:03.52 A      
       30.22  1:03.52                                                      
  8 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI               1:05.21    1:03.83 A      
       30.51  1:03.83                                                      
  9 Hoban, Conner J           17 SAC-AZ               1:03.42    1:03.96 A      
       29.90  1:03.96                                                      
 10 Larsen, Christian J       17 SAC-AZ               1:01.07    1:04.23 A      
       29.17  1:04.23                                                      
 11 Leblanc, Matthew D        15 SAC-AZ               1:01.92    1:05.99 A      
       29.34  1:05.99                                                      
 12 Schwickert, Marvin M      15 SAC-AZ               1:07.23    1:06.47 A      
       31.40  1:06.47                                                      
 13 Melin, Dylan R            15 SAC-AZ               1:04.68    1:06.57 A      
       30.66  1:06.57                                                      
 14 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI              1:06.21    1:06.66 A      
       30.81  1:06.66                                                      
 15 Lo, Jonathan              15 NCA-SI               1:09.83    1:07.21 A      
       32.09  1:07.21                                                      
 16 Ruka, Jason D             17 SAC-AZ               1:03.80    1:07.25 A      
       31.09  1:07.25                                                      
 17 Song, Connor M            16 NCA-SI               1:09.35    1:08.71 A      
       33.20  1:08.71                                                      
 18 Marcine, Jack A           18 SAC-AZ               1:07.28    1:09.94 A      
       31.90  1:09.94                                                      
 19 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               1:13.46    1:10.76 A      
       33.66  1:10.76                                                      
 20 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               1:13.10    1:12.54 A      
       33.60  1:12.54                                                      
 -- Palguta, Matthew S        16 NCA-SI               1:12.26         DQ        
       31.95       DQ                                                      
B - Division  
  1 Giel, Josh J              15 SAC-AZ               1:18.00    1:10.24 A      
       32.08  1:10.24                                                      
  2 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               1:17.77    1:16.19 B      
       35.30  1:16.19                                                      
  3 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               1:18.67    1:19.16 B      
       36.07  1:19.16                                                      
 -- Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ              1:20.60         DQ        
       35.12       DQ                                                      
 
Event 48  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:49.00  A
        3:04.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Matheson, Daniel W        14 SAC-AZ               2:22.70    2:23.63 A      
       30.54  1:07.63  1:50.47  2:23.63                                    
  2 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               2:22.93    2:28.36 A      
       31.10  1:11.26  1:53.16  2:28.36                                    
  3 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               2:27.55    2:31.40 A      
       31.45  1:11.53  1:55.59  2:31.40                                    
  4 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              2:39.37    2:37.82 A      
       32.89           2:02.38  2:37.82                                    
  5 Hasan, Yad S              13 SDY-SI               2:42.51    2:39.35 A      
       33.95  1:19.37  2:03.73  2:39.35                                    
  6 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               2:42.92    2:42.64 A      
       33.61  1:15.55  2:06.30  2:42.64                                    
B - Division  
  1 Jauregui-Perez, Nicholas  13 SDY-SI               2:59.63    2:48.10 A      
       38.76  1:21.78  2:12.45  2:48.10                                    
  2 Jayant, Anish             13 RSD-SI               2:51.23    2:48.43 A      
       35.83  1:19.52  2:10.25  2:48.43                                    
  3 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:49.37    2:49.70 B      
       37.95  1:21.92  2:14.55  2:49.70                                    
  4 Gabriel, Isaiah C         14 SDY-SI               3:00.81    2:49.84 B      
       33.69  1:19.88  2:11.32  2:49.84                                    
  5 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               3:04.30    2:52.15 B      
       37.08  1:23.80  2:13.62  2:52.15                                    
  6 Cosgrove, Ian H           13 RSD-SI               3:01.19    2:52.89 B      
              1:24.84  2:16.42  2:52.89                                    
  7 Purcell, Ethan A          13 RSD-SI               2:51.06    2:55.59 B      
       37.36  1:21.23  2:17.66  2:55.59                                    
  8 Downes, Nathan E          13 CSA-SI               2:54.53    2:56.84 B      
       36.59  1:24.02  2:20.36  2:56.84                                    
  9 Palguta, Brenden R        14 NCA-SI               3:02.21    2:57.66 B      
       37.80  1:23.33  2:18.55  2:57.66                                    
 10 Chen, Alec G              13 SSD-SI               2:51.70    2:57.77 B      
       40.16  1:31.82  2:18.23  2:57.77                                    
 11 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               3:04.30    2:59.91 B      
       40.98  1:24.89  2:18.91  2:59.91                                    
 12 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               3:03.22    3:07.30        
       40.29  1:29.82  2:23.61  3:07.30                                    
 13 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                3:03.23    3:09.53        
       38.36  1:26.96  2:27.05  3:09.53                                    
 14 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               3:03.05    3:11.06        
       43.01  1:34.58  2:31.39  3:11.06                                    
 15 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               3:03.00    3:14.69        
       44.91  1:36.24  2:32.61  3:14.69                                    
 -- Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI               2:51.46         DQ        
       38.73  1:25.66  2:16.85       DQ                                    
 -- Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              2:51.28         DQ        
       37.25  1:24.12  2:14.90       DQ                                    
 
Event 50  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:41.00  A
        2:55.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Klauss, Michael A         16 SAC-AZ               2:10.39    2:14.17 A      
       28.14  1:02.32  1:43.98  2:14.17                                    
  2 Yang, Terry               16 SAC-AZ               2:15.07    2:18.33 A      
       29.12  1:05.00  1:47.13  2:18.33                                    
  3 Cooley, Stefan V          16 SAC-AZ               2:18.74    2:20.62 A      
       30.05  1:08.96  1:51.29  2:20.62                                    
  4 Schwickert, Marvin M      15 SAC-AZ               2:21.18    2:20.97 A      
       31.01  1:07.36  1:49.26  2:20.97                                    
  5 Wythes, George T          15 RSD-SI               2:26.29    2:21.36 A      
       29.66  1:04.81  1:49.99  2:21.36                                    
  6 Hughes, Parker A          16 SAC-AZ               2:23.71    2:22.51 A      
       29.95  1:07.41  1:51.42  2:22.51                                    
  7 Weed, Max J               16 SAC-AZ               2:21.72    2:22.81 A      
       29.86  1:06.80  1:52.23  2:22.81                                    
  8 Tupponce, Dawson J        16 SAC-AZ               2:22.88    2:23.52 A      
       29.53  1:07.52  1:52.41  2:23.52                                    
  9 Forbes, Steele K          17 SAC-AZ               2:18.90    2:24.06 A      
       29.73  1:07.68  1:50.82  2:24.06                                    
 10 Leblanc, Matthew D        15 SAC-AZ               2:15.65    2:24.41 A      
       29.71  1:07.72  1:50.11  2:24.41                                    
 11 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI               2:38.57    2:25.06 A      
       29.62  1:06.40  1:52.96  2:25.06                                    
 12 Williams, Scott S         19 SDY-SI               2:27.69    2:26.85 A      
       29.18  1:06.49  1:55.34  2:26.85                                    
 13 Salvino, Nick C           15 SAC-AZ               2:21.57    2:27.05 A      
       30.25  1:10.81  1:52.52  2:27.05                                    
 14 Ruka, Jason D             17 SAC-AZ               2:26.76    2:28.12 A      
       30.79  1:09.92  1:56.58  2:28.12                                    
 15 Moore, Jered R            16 SAC-AZ               2:25.90    2:28.46 A      
       30.95  1:09.99  1:55.03  2:28.46                                    
 16 Averitte, Ansel R         17 SAC-AZ               2:25.75    2:29.29 A      
       30.83  1:12.88  1:54.56  2:29.29                                    
 17 Giel, Josh J              15 SAC-AZ               2:35.00    2:29.73 A      
       32.33  1:11.34  1:55.85  2:29.73                                    
 18 Casseday, Ryan A          18 SAC-AZ               2:24.26    2:31.10 A      
       31.87  1:14.04  1:57.26  2:31.10                                    
 19 Hoban, Conner J           17 SAC-AZ               2:28.45    2:31.48 A      
       30.68  1:09.93  1:56.50  2:31.48                                    
 20 Quarante, Nicolo L        18 SAC-AZ               2:23.00    2:31.50 A      
       30.49  1:12.16  1:58.68  2:31.50                                    
 21 Henneberry, Devin J       16 SAC-AZ               2:24.94    2:31.86 A      
       31.37  1:11.46  1:56.35  2:31.86                                    
 22 Palguta, Matthew S        16 NCA-SI               2:35.66    2:33.78 A      
       32.13  1:13.16  1:59.85  2:33.78                                    
 23 Hupfeld, Jonathan Z       17 NCA-SI               2:36.05    2:34.41 A      
       33.20  1:13.63  1:57.68  2:34.41                                    
 24 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               2:25.99    2:34.83 A      
       31.75  1:12.70  1:58.70  2:34.83                                    
 25 Florence, Steven M        15 SAC-AZ               2:21.33    2:34.92 A      
       30.29  1:10.72  1:58.33  2:34.92                                    
 26 Marcine, Jack A           18 SAC-AZ               2:28.26    2:35.01 A      
       32.12  1:12.16  2:01.91  2:35.01                                    
 27 Chasson, Alex H           17 SAC-AZ               2:31.83    2:35.09 A      
       33.68  1:14.22  2:01.57  2:35.09                                    
 28 Song, Connor M            16 NCA-SI               2:34.71    2:37.04 A      
       33.69  1:20.43  2:03.95  2:37.04                                    
 29 Slayton, Nicholas D       16 SDY-SI               2:40.37    2:37.69 A      
       33.86  1:16.47  2:01.64  2:37.69                                    
 30 Henry, Colten W           16 NCA-SI               2:25.74    2:42.62 B      
       32.10  1:15.57  2:06.94  2:42.62                                    
 31 Witmer, Harrison          15 SAC-AZ               2:36.28    2:47.51 B      
       34.43  1:22.94  2:09.55  2:47.51                                    
B - Division  
  1 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               2:43.18    2:31.70 A      
       33.77  1:14.28  1:57.95  2:31.70                                    
  2 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               2:48.26    2:38.98 A      
       35.52  1:15.48  2:04.85  2:38.98                                    
  3 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               2:45.87    2:42.86 B      
       34.65  1:18.36  2:08.22  2:42.86                                    
  4 Schmidt, Thomas G         15 NCA-SI               2:41.37    2:46.81 B      
       33.98  1:18.74  2:11.75  2:46.81                                    
  5 Schafer, Drew E           15 RSD-SI               2:47.77    2:48.67 B      
       35.87  1:19.56  2:12.33  2:48.67                                    
  6 Yin, Owen J               15 NCA-SI               2:49.11    2:50.13 B      
       36.92  1:22.18  2:11.62  2:50.13                                    
  7 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               2:55.70    2:53.95 B      
       38.87  1:28.45  2:16.53  2:53.95                                    
  8 Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ              2:55.70    2:55.68 B      
       33.65  1:19.33  2:19.77  2:55.68                                    
  9 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               2:50.00    2:58.09        
       37.69  1:26.69  2:20.18  2:58.09                                    
 10 Woo, Ian D                16 NCA-SI               2:51.70    3:00.08        
       35.27  1:22.56  2:22.79  3:00.08                                    
 11 Choi, Jung Jin            17 NCA-SI               2:55.70    3:06.75        
       39.52  1:27.83  2:25.68  3:06.75                                    
 
Event 52  Boys 11 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       20:57.40  A
       22:51.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ladman, Adam W            13 NCA-SI              20:00.00   18:14.09 A      
       32.02  1:08.01  1:45.21  2:22.30  2:57.17  3:36.00  4:12.82  4:50.07
     5:26.54  6:03.45  6:35.55  7:17.73  7:54.80  8:31.94  9:08.69  9:45.57
    10:20.42 10:58.94 11:35.93 12:12.57 12:45.41 13:25.85 14:02.24 14:38.58
    15:11.50 15:51.57 16:28.17 17:04.30 17:36.84 18:14.09                  
  2 Lo, Jonathan              15 NCA-SI              18:56.13   18:32.55 A      
       32.79  1:10.12  1:47.57  2:25.58  3:02.42  3:39.99  4:16.29  4:54.88
     5:32.36  6:10.12  6:47.37  7:23.56  8:01.75  8:39.56  9:17.05  9:54.68
    10:31.32 11:08.99 11:46.36 12:24.69 13:01.79 13:38.79 14:16.51 14:53.82
    15:30.77 16:08.32 16:45.96 17:22.63 17:59.88 18:32.55                  
  3 Parker, Matt S            14 NCA-SI              20:00.00   18:39.25 A      
       31.75  1:09.22  1:43.91  2:26.05  3:03.01  3:42.83  4:19.85  4:57.69
     5:36.20  6:14.72  6:41.43  7:29.13  8:07.33  8:44.77  9:22.33 10:00.83
    10:38.01 11:17.35 11:55.35 12:33.89 13:11.64 13:49.93 14:26.80 15:04.18
    15:40.79 16:17.50 16:53.26 17:28.87 18:04.76 18:39.25                  
  4 Cosgrove, Colin P         12 TJCC-AZ             19:10.49   18:42.25 A      
       33.40  1:11.57  1:49.91  2:28.35  3:05.94  3:44.41  4:22.74  4:59.51
     5:37.23  6:14.33  6:51.37  7:27.90  8:05.27  8:43.34  9:13.15  9:58.50
    10:35.49 11:13.08 11:42.04 12:29.09 13:06.81 13:44.58 14:22.12 15:00.07
    15:37.55 16:15.70 16:52.13 17:28.90 18:06.43 18:42.25                  
  5 Brooker lll, Georgie A    13 NCA-SI              20:00.00   18:59.42 A      
       33.11  1:10.06  1:47.70  2:25.85  2:57.22  3:41.87  4:20.33  4:58.31
     5:36.69  6:14.76  6:53.08  7:31.47  8:06.97  8:49.10  9:22.58 10:06.62
    10:45.89 11:24.21 11:56.20 12:40.96 13:19.66 13:57.56 14:29.65 15:14.12
    15:52.91 16:30.91 17:04.01 17:46.81 18:22.91 18:59.42                  
  6 McCabe, Porter J          14 SSD-SI              20:10.99   20:11.74 A      
       33.62  1:11.02  1:49.77  2:30.35  3:09.87  3:51.52  4:32.67  5:11.64
     5:52.62  6:33.36  7:14.55  7:55.57  8:36.78  9:18.44  9:57.07 10:40.87
    11:17.29 12:03.70 12:44.60 13:24.93 14:04.95 14:46.80 15:28.47 16:10.18
    16:49.09 17:33.92 18:15.80 18:55.99 19:35.16 20:11.74                  
  7 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI              20:39.24   20:35.14 A      
       37.37  1:17.43  1:58.42  2:39.17  3:20.78  4:02.02  4:43.76  5:24.39
     6:06.35  6:47.49  7:28.76  8:09.77  8:51.43  9:32.68 10:14.27 10:55.31
    11:36.79 12:18.35 12:59.54 13:40.79 14:22.04 15:03.61 15:44.87 16:26.62
    17:07.68 17:49.47 18:31.11 19:13.28 19:54.81 20:35.14                  
  8 Becker, Blake A           12 RSD-SI              20:00.00   21:38.27 B      
       37.79  1:19.29  2:02.28  2:44.81  3:28.05  4:10.01  4:53.75  5:36.00
     6:19.87  7:03.20  7:47.15  8:30.20  9:06.63  9:57.40 10:39.98 11:24.73
    12:09.35 12:54.11 13:30.89 14:23.53 16:38.69 17:24.47 18:09.25         
             18:50.76 19:33.49 20:16.26 20:58.96 21:38.27                  
B - Division  
  1 Duncan, Miles N           13 RSD-SI              21:00.00   20:26.85 A      
       37.36  1:18.42  1:58.67  2:39.33  3:20.45  4:03.08  4:43.77  5:25.09
     6:05.96  6:47.26  7:28.47  8:09.63  8:51.09  9:32.71 10:13.66 10:55.58
    11:37.18 12:18.51 12:58.95 13:40.10 14:20.94 15:02.55 15:43.79 16:24.97
    17:06.34 17:47.46 18:28.78 19:09.26 19:49.01 20:26.85                  
  2 Seay, Aiden G             14 NCA-SI              22:45.00   21:20.95 B      
       37.97  1:20.26  2:02.63  2:45.83  3:28.94  4:12.44  4:55.95  5:40.43
     6:21.56  7:07.85  7:50.92  8:33.31  9:16.64 10:00.89 10:43.51 11:27.49
    12:07.20 12:53.47 13:37.02 14:20.78 15:02.20 15:44.42 16:26.77 17:09.91
    17:52.94 18:35.77 19:10.39 20:00.79 20:41.12 21:20.95                  
 
Event 54  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:02.40  A
        3:19.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Telfer, Trey J            10 RSD-SI               2:45.90    2:49.04 A      
       36.24  1:18.84  2:04.42  2:49.04                                    
  2 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ              2:56.61    2:52.99 A      
       36.39  1:21.37  2:07.84  2:52.99                                    
  3 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI               2:56.08    3:02.37 A      
       41.59  1:28.65  2:16.02  3:02.37                                    
B - Division  
  1 Lozano, Kale R            10 RSD-SI               3:19.00    2:51.74 A      
       38.50  1:23.71  2:08.58  2:51.74                                    
  2 Brown JR, JJ S            10 SDY-SI               3:04.80    3:05.59 B      
       42.14  1:29.29  2:18.29  3:05.59                                    
  3 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ              3:19.00    3:06.87 B      
       38.73  1:28.27  2:19.09  3:06.87                                    
  4 Campbell, Rios C           9 FAST-SI              3:03.53    3:07.56 B      
       45.73  1:36.36  2:24.60  3:07.56                                    
  5 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI               3:14.01    3:07.60 B      
       41.08  1:29.75  2:19.44  3:07.60                                    
  6 Del Orbe, Christian A     10 NCA-SI               3:12.00    3:09.14 B      
       41.16  1:30.58  2:21.97  3:09.14                                    
  7 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               3:10.59    3:09.30 B      
       41.60           2:22.47  3:09.30                                    
  8 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               3:19.00    3:10.75 B      
       41.67  1:32.10  2:22.65  3:10.75                                    
  9 Grady, Dane M             10 RSD-SI               3:11.86    3:16.00 B      
       43.82  1:33.24  2:24.91  3:16.00                                    
 10 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               3:18.00    3:20.31        
       44.89  1:37.19  2:29.67  3:20.31                                    
 11 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI               3:15.02    3:22.74        
       45.45  1:39.07  2:30.92  3:22.74                                    
 12 McCallen, Eamon M          8 UN-AZ                3:19.00    3:43.64        
       50.57  1:49.29  2:48.26  3:43.64                                    
 
Event 56  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:43.60  A
        2:58.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cosgrove, Colin P         12 TJCC-AZ              2:19.09    2:21.64 A      
       32.25  1:08.21  1:44.68  2:21.64                                    
  2 Mullen, Ian J             12 SDY-SI               2:30.04    2:29.62 A      
       34.55  1:12.73  1:52.66  2:29.62                                    
  3 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               2:30.17    2:29.78 A      
       34.68  1:13.16  1:53.54  2:29.78                                    
  4 Grady, Duke D             12 RSD-SI               2:41.84    2:35.84 A      
       36.28  1:16.29  1:56.26  2:35.84                                    
  5 Weng, Max N               12 NCA-SI               2:39.98    2:39.25 A      
       36.11  1:17.14  1:59.94  2:39.25                                    
  6 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI               2:36.89    2:39.33 A      
       36.01  1:17.26  2:00.59  2:39.33                                    
  7 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               2:40.00    2:40.70 A      
       36.96  1:18.31  2:00.31  2:40.70                                    
  8 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               2:41.32    2:40.77 A      
       37.38  1:18.54  2:00.90  2:40.77                                    
  9 Jimenez, Ben T            12 WSST-SI              2:43.44    2:41.08 A      
       36.38  1:17.34  1:59.40  2:41.08                                    
B - Division  
  1 Singer, Ben D             11 RSD-SI               2:47.02    2:41.53 A      
       37.43  1:18.65  2:00.66  2:41.53                                    
  2 Stewart, William D        11 NCA-SI               2:58.40    2:46.95 B      
       38.26  1:22.17  2:05.28  2:46.95                                    
  2 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               2:48.90    2:46.95 B      
       38.97  1:22.73  2:06.02  2:46.95                                    
  4 Purcell, Ezra S           11 RSD-SI               2:52.12    2:47.47 B      
       37.96  1:21.22  2:06.48  2:47.47                                    
  5 Fonzo, Nick C             11 NCA-SI               2:50.59    2:48.16 B      
       37.30  1:20.62  2:05.04  2:48.16                                    
  6 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               2:46.43    2:48.72 B      
       38.51  1:24.38  2:08.01  2:48.72                                    
  7 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               2:58.40    2:49.52 B      
       38.47  1:22.54  2:06.89  2:49.52                                    
  8 Song, Ethan R             11 NCA-SI               2:46.38    2:49.68 B      
       38.49  1:20.87  2:06.20  2:49.68                                    
  9 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               2:54.31    2:50.41 B      
       38.78  1:22.45  2:07.53  2:50.41                                    
 10 Finch, Jake A             12 CSA-SI               2:52.72    2:52.57 B      
       39.86  1:23.75  2:08.36  2:52.57                                    
 11 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               2:53.56    2:54.15 B      
       38.21  1:23.07  2:09.64  2:54.15                                    
 12 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI               2:57.55    2:56.72 B      
       40.27  1:27.25  2:13.00  2:56.72                                    
 13 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI               2:58.40    3:08.56        
       42.37  1:31.22  2:20.58  3:08.56                                    
 14 Inamdar, Rohan N          11 SSD-SI               2:57.99    3:09.36        
       40.81  1:29.24  2:20.07  3:09.36                                    
 
Event 58  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.30  A
        1:50.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               1:25.19    1:20.22 A      
       39.87  1:20.22                                                      
  2 Lightner, Caspar L        10 SDY-SI               1:24.87    1:22.77 A      
       39.31  1:22.77                                                      
  3 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI               1:30.44    1:33.39 A      
       45.47  1:33.39                                                      
  4 Del Orbe, Christian A     10 NCA-SI               1:32.55    1:37.52 A      
       46.57  1:37.52                                                      
  5 Putnam, Nick L            10 NCA-SI               1:37.04    1:38.44 A      
       48.51  1:38.44                                                      
B - Division  
  1 Lozano, Kale R            10 RSD-SI               1:50.50    1:33.02 A      
       45.55  1:33.02                                                      
  2 Stewart, James H           9 NCA-SI               1:50.50    1:33.30 A      
       46.18  1:33.30                                                      
  3 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ              1:50.50    1:36.01 A      
       46.42  1:36.01                                                      
  4 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               1:41.37    1:40.45 A      
       49.69  1:40.45                                                      
  5 Backues, Alexander J       9 NCA-SI               1:48.45    1:41.38 B      
       50.53  1:41.38                                                      
  6 Wu, Gabriel                9 NCA-SI               1:44.61    1:41.69 B      
       49.74  1:41.69                                                      
  7 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               1:44.00    1:42.31 B      
       50.58  1:42.31                                                      
  8 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI               1:44.09    1:45.10 B      
       52.26  1:45.10                                                      
  9 Grady, Dane M             10 RSD-SI               1:44.66    1:47.66 B      
       51.72  1:47.66                                                      
 10 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:44.72    1:48.16 B      
       52.95  1:48.16                                                      
 11 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               1:50.50    1:53.22        
       54.77  1:53.22                                                      
 12 Khoury, Ryan              10 MEYR-SI              1:47.40    1:53.39        
       55.62  1:53.39                                                      
 13 McCallen, Eamon M          8 UN-AZ                1:50.50    1:54.39        
       53.82  1:54.39                                                      
 14 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ              1:50.50    1:56.70        
       56.29  1:56.70                                                      
 15 Mikhailenko, Dominick      7 NCA-SI               1:50.50    2:07.29        
 16 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              1:50.50    2:24.52        
     1:11.47  2:24.52                                                      
 
Event 60  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.70  A
        1:39.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ong, Julian               12 MEYR-SI              1:20.29    1:16.03 A      
       37.15  1:16.03                                                      
  2 Weng, Max N               12 NCA-SI               1:20.09    1:17.53 A      
       38.31  1:17.53                                                      
  3 Sampath, Atharv G         12 RSD-SI               1:20.03    1:21.55 A      
       39.45  1:21.55                                                      
  4 Fonzo, Nick C             11 NCA-SI               1:27.10    1:24.94 A      
       40.88  1:24.94                                                      
  5 Song, Cyrus B             12 NCA-SI               1:29.41    1:26.96 A      
       42.66  1:26.96                                                      
  6 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI               1:25.75    1:27.29 A      
       42.57  1:27.29                                                      
B - Division  
  1 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               1:33.96    1:28.50 A      
       43.39  1:28.50                                                      
  2 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI               1:39.00    1:29.62 A      
       43.60  1:29.62                                                      
  3 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:36.30    1:30.26 A      
       44.62  1:30.26                                                      
  4 Grady, Duke D             12 RSD-SI               1:32.72    1:30.79 B      
       43.97  1:30.79                                                      
  5 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               1:32.01    1:31.55 B      
       45.16  1:31.55                                                      
  6 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               1:39.00    1:32.88 B      
       45.07  1:32.88                                                      
  7 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               1:36.57    1:33.39 B      
       45.46  1:33.39                                                      
  8 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI               1:35.77    1:35.12 B      
       47.21  1:35.12                                                      
  9 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:32.79    1:35.87 B      
       48.10  1:35.87                                                      
 10 Song, Ethan R             11 NCA-SI               1:38.00    1:36.25 B      
       47.64  1:36.25                                                      
 11 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI               1:39.00    1:44.66        
       51.09  1:44.66                                                      
 12 Bei, Bruce J              11 NCA-SI               1:39.00    1:47.41        
       51.18  1:47.41                                                      
 
Event 62  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          44.40  A
          53.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI                 39.01      37.07 A      
B - Division  
  1 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI                51.50      43.94 A      
  2 Cosgrove, Liam T           7 TJCC-AZ                48.52      45.71 B      
  3 Pyka, Elias A              8 RSD-SI                 53.30      46.46 B      
  4 McCallen, Eamon M          8 UN-AZ                  48.85      47.15 B      
  5 Mikhailenko, Dominick      7 NCA-SI                 53.30      54.46        
 
Event 64  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.10  A
          41.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lightner, Caspar L        10 SDY-SI                 31.66      31.90 A      
  2 Eckel, Ken I              10 NCA-SI                 33.24      32.44 A      
  3 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ                36.66      35.59 A      
  3 Guzman, Braden T           9 NCA-SI                 35.84      35.59 A      
  5 Stewart, James H           9 NCA-SI                 37.20      36.08 A      
  6 Lozano, Kale R            10 RSD-SI                 37.12      36.35 A      
  7 Livesay, Wyatt B           9 RSD-SI                 37.54      37.91 A      
  8 Del Orbe, Christian A     10 NCA-SI                 37.59      38.36 B      
  9 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI                 37.76      39.68 B      
B - Division  
  1 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI                 38.55      37.60 A      
  2 Brown JR, JJ S            10 SDY-SI                 39.72      37.70 A      
  3 Campbell, Rios C           9 FAST-SI                38.79      38.13 B      
  4 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI                 38.97      38.25 B      
  5 Putnam, Jack T            10 NCA-SI                 41.50      39.69 B      
  6 Grady, Dane M             10 RSD-SI                 41.02      39.83 B      
  7 Backues, Alexander J       9 NCA-SI                 40.67      39.88 B      
  8 Wu, Gabriel                9 NCA-SI                 41.31      40.49 B      
  9 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 41.34      41.24 B      
 10 Putnam, Nick L            10 NCA-SI                 41.50      42.34        
 11 Hockran, Andrew T         10 CSA-SI                 41.50      42.38        
 12 Khoury, Ryan              10 MEYR-SI                41.50      43.45        
 13 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ                41.50      43.66        
 14 Anderson, Hayden W        10 RSD-SI                 41.24      44.23        
 
Event 66  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.40  A
          37.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas Jr., Kanta K       12 SDY-SI                 29.05      29.11 A      
  2 Han, Alexander Q          11 NCA-SI                 30.72      30.70 A      
  3 Croshier-Martucci, Marco  12 SDY-SI                 30.28      30.97 A      
  4 Ong, Julian               12 MEYR-SI                31.40      31.10 A      
  5 Weng, Max N               12 NCA-SI                 31.75      31.54 A      
  6 Zhang, Alex Y             12 MEYR-SI                31.44      32.01 A      
  7 Grady, Duke D             12 RSD-SI                 32.86      32.31 A      
  8 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI                 33.34      32.61 A      
  9 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI                 33.63      32.75 A      
 10 Song, Cyrus B             12 NCA-SI                 34.02      33.04 A      
 11 Sampath, Atharv G         12 RSD-SI                 34.12      33.19 A      
 12 Jimenez, Ben T            12 WSST-SI                33.41      33.74 A      
 13 Song, Ethan R             11 NCA-SI                 34.27      33.75 A      
 14 Prince, Henry H           12 AVON-CO                33.60      38.23        
B - Division  
  1 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 37.60      32.95 A      
  2 Fonzo, Nick C             11 NCA-SI                 34.99      33.69 A      
  3 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI                 34.88      34.52 B      
  4 Purcell, Ezra S           11 RSD-SI                 36.43      34.66 B      
  5 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI                 35.52      34.78 B      
  6 Stewart, William D        11 NCA-SI                 34.77      34.96 B      
  7 Singer, Ben D             11 RSD-SI                 36.35      35.23 B      
  8 Lin, Andrew Z             12 RSD-SI                 37.60      35.44 B      
  9 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 37.60      35.88 B      
 10 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 36.75      36.31 B      
 11 Finch, Jake A             12 CSA-SI                 36.89      36.75 B      
 12 Groom, Tyler G            11 NCA-SI                 36.32      37.07 B      
 13 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI                 37.60      37.72        
 14 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI                 37.60      38.80        
 15 Bei, Bruce J              11 NCA-SI                 37.60      42.62        
 16 Park, Alex Y              11 NCA-SI                 37.00      43.39        
 
Event 68  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          52.70  A
        1:03.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI                 51.40      48.49 A      
B - Division  
  1 Mikhailenko, Dominick      7 NCA-SI                 58.78    1:05.11        
 -- McCallen, Eamon M          8 UN-AZ                  55.90         DQ        
 
Event 70  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          43.10  A
          47.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lightner, Caspar L        10 SDY-SI                 37.96      34.83 A      
  2 Eckel, Ken I              10 NCA-SI                 38.61      37.45 A      
  3 Guzman, Braden T           9 NCA-SI                 38.67      39.19 A      
  4 Stewart, James H           9 NCA-SI                 38.63      39.28 A      
  5 Brown JR, JJ S            10 SDY-SI                 41.28      42.11 A      
  6 Lozano, Kale R            10 RSD-SI                 40.42      42.46 A      
  7 Livesay, Wyatt B           9 RSD-SI                 41.93      43.81 B      
  8 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ                41.57      44.76 B      
B - Division  
  1 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ                47.00      43.27 B      
  2 Zhao, Aaron               10 NCA-SI                 45.40      43.54 B      
  3 Putnam, Jack T            10 NCA-SI                 45.11      43.72 B      
  4 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI                 45.42      45.87 B      
  5 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI                 44.16      46.61 B      
  6 Backues, Alexander J       9 NCA-SI                 45.05      46.71 B      
  7 Putnam, Nick L            10 NCA-SI                 47.00      47.38        
  8 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI                 47.00      47.72        
  9 Del Orbe, Christian A     10 NCA-SI                 46.71      49.04        
 10 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI                 46.00      49.44        
 11 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ                47.00      51.29        
 12 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI                 47.00      51.53        
 13 Wu, Gabriel                9 NCA-SI                 46.64      52.63        
 14 Campbell, Rios C           9 FAST-SI                47.00      55.66        
 -- Anderson, Hayden W        10 RSD-SI                 47.00         DQ        
 
Event 72  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          39.20  A
          42.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas Jr., Kanta K       12 SDY-SI                 31.73      32.25 A      
  2 Jimenez, Ben T            12 WSST-SI                38.06      34.70 A      
  3 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI                 34.28      34.99 A      
  4 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI                 36.17      36.47 A      
  5 Han, Alexander Q          11 NCA-SI                 35.85      37.43 A      
  6 Fonzo, Nick C             11 NCA-SI                 37.89      37.84 A      
  7 Zhang, Alex Y             12 MEYR-SI                37.62      39.15 A      
B - Division  
  1 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI                 42.70      38.75 A      
  2 Song, Cyrus B             12 NCA-SI                 42.65      39.22 B      
  3 Singer, Ben D             11 RSD-SI                 42.70      40.12 B      
  4 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI                 42.70      41.72 B      
  5 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI                 42.70      41.82 B      
  6 Stewart, William D        11 NCA-SI                 42.62      43.41        
  7 Lin, Andrew Z             12 RSD-SI                 42.70      45.14        
  8 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI                 42.07      45.99        
  9 Bei, Bruce J              11 NCA-SI                 42.70      48.62        
 10 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI                 42.70      52.87        
 11 Park, Alex Y              11 NCA-SI                 40.31      53.06        
 
Event 74  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:52.90  A
        2:03.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              10 NCA-SI               1:33.85    1:31.01 A      
       42.28  1:31.01                                                      
  2 Guzman, Braden T           9 NCA-SI               1:39.93    1:38.14 A      
       46.47  1:38.14                                                      
  3 Zhao, Aaron               10 NCA-SI               1:46.43    1:42.83 A      
       49.04  1:42.83                                                      
  4 Logan, Gavin W             9 HEAT-AZ              1:46.88    1:43.18 A      
       49.06  1:43.18                                                      
  5 Mullica, Langdon J         8 RSD-SI               1:49.51    1:48.85 A      
       51.65  1:48.85                                                      
  6 Putnam, Jack T            10 NCA-SI               1:48.89    1:49.32 A      
       52.49  1:49.32                                                      
  7 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               1:52.15    1:50.50 A      
       51.53  1:50.50                                                      
  8 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               1:46.73    1:54.70 B      
       54.07  1:54.70                                                      
B - Division  
  1 Acero, Nicolas             9 HEAT-AZ              1:55.02    1:48.95 A      
       51.06  1:48.95                                                      
  2 Putnam, Nick L            10 NCA-SI               2:03.10    1:55.05 B      
       55.92  1:55.05                                                      
  3 Stewart, James H           9 NCA-SI               1:54.64    1:58.32 B      
       58.95  1:58.32                                                      
  4 Livesay, Wyatt B           9 RSD-SI               2:03.10    2:01.62 B      
       58.13  2:01.62                                                      
  5 Hobart, Aidan C           10 NCA-SI               2:03.10    2:03.29        
       59.06  2:03.29                                                      
  6 Anderson, Hayden W        10 RSD-SI               2:03.10    2:06.53        
     1:01.34  2:06.53                                                      
  7 Wu, Gabriel                9 NCA-SI               2:02.10    2:06.61        
     1:01.38  2:06.61                                                      
  8 Ross, Robert L            10 HEAT-AZ              2:03.10    2:07.88        
     1:01.15  2:07.88                                                      
  9 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              2:03.10    2:11.98        
     1:03.75  2:11.98                                                      
 10 Shew, Noah M               9 RSD-SI               2:02.28    2:13.47        
     1:00.71  2:13.47                                                      
 11 Mikhailenko, Dominick      7 NCA-SI               2:03.10    2:17.53        
     1:06.33  2:17.53                                                      
 
Event 76  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:40.10  A
        1:49.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas Jr., Kanta K       12 SDY-SI               1:21.00    1:26.01 A      
       41.14  1:26.01                                                      
  2 Mullen, Ian J             12 SDY-SI               1:33.25    1:28.76 A      
       42.07  1:28.76                                                      
  3 Song, Ethan R             11 NCA-SI               1:32.18    1:30.30 A      
       44.79  1:30.30                                                      
  4 Ong, Julian               12 MEYR-SI              1:34.35    1:31.31 A      
       42.60  1:31.31                                                      
  5 Weng, Max N               12 NCA-SI               1:28.94    1:32.30 A      
       43.95  1:32.30                                                      
  6 Zhang, Alex Y             12 MEYR-SI              1:35.22    1:33.71 A      
       44.62  1:33.71                                                      
  7 Rapp, Nicki D             12 NCA-SI               1:33.40    1:35.51 A      
       45.43  1:35.51                                                      
  8 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI               1:36.45    1:36.68 A      
       46.28  1:36.68                                                      
  9 Singer, Ben D             11 RSD-SI               1:39.56    1:36.76 A      
       45.87  1:36.76                                                      
 -- Han, Alexander Q          11 NCA-SI               1:29.06         DQ        
       43.85       DQ                                                      
B - Division  
  1 Kelly, Ryder J            11 NCA-SI               1:49.20    1:40.30 B      
       47.61  1:40.30                                                      
  2 Purcell, Ezra S           11 RSD-SI               1:46.88    1:42.50 B      
       47.06  1:42.50                                                      
  3 Zuricho, Lukas H          12 SDY-SI               1:49.20    1:43.46 B      
       48.50  1:43.46                                                      
  4 Crookes, Dylan M          12 OSC-SI               1:43.84    1:44.13 B      
       49.12  1:44.13                                                      
  5 Stewart, William D        11 NCA-SI               1:42.41    1:44.80 B      
       49.67  1:44.80                                                      
  6 Zuricho, Kristoffer H     12 SDY-SI               1:49.20    1:45.96 B      
       49.91  1:45.96                                                      
  7 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:49.20    1:55.08        
       52.99  1:55.08                                                      
  8 Prince, Henry H           12 AVON-CO              1:49.20    1:56.87        
       56.20  1:56.87                                                      
  9 Ahrendt, Donovan D        12 NCA-SI               1:49.20    2:00.50        
       55.85  2:00.50                                                      
 10 Park, Alex Y              11 NCA-SI               1:48.30    2:00.59        
       56.76  2:00.59                                                      
 11 Lin, Andrew Z             12 RSD-SI               1:49.20    2:01.48        
       54.56  2:01.48                                                      
 12 O'Reilly, Oliver H        11 NCA-SI               1:49.20    2:02.56        
       58.86  2:02.56                                                      
 13 Bei, Bruce J              11 NCA-SI               1:49.20    2:10.15        
     1:01.69  2:10.15                                                      
 -- Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               1:48.99         DQ        
       53.06       DQ                                                      
 
Event 78  Boys 11-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:00.20  A
        6:33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Matheson, Daniel W        14 SAC-AZ               4:58.83    4:58.64 A      
       30.81  1:05.34  1:44.53  2:23.26  3:06.72  3:49.61  4:24.21  4:58.64
  2 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               5:04.68    5:15.38 A      
       31.31  1:08.01  1:50.81  2:31.80  3:15.08  4:00.33  4:37.65  5:15.38
  3 Chang, Joseph             14 RSD-SI               5:30.00    5:27.41 A      
     1:51.52  2:36.05  3:20.70  4:08.21  4:47.92  5:27.41                  
  4 Cosgrove, Colin P         12 TJCC-AZ              5:42.94    5:31.71 A      
       33.72  1:14.57  1:58.39  2:41.73  3:26.64  4:15.94  4:54.04  5:31.71
  5 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              5:35.10    5:35.07 A      
       35.08  1:17.06  2:00.90  2:45.59  3:30.14  4:18.23  4:57.19  5:35.07
  6 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               6:00.00    5:35.94 A      
       34.52  1:14.61  1:57.20  2:38.50  3:29.62  4:21.43  4:59.49  5:35.94
  7 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               5:45.00    5:37.39 A      
       35.24  1:17.48  2:01.95  2:47.61  3:34.31  4:22.71  5:01.44  5:37.39
  8 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              5:39.91    5:42.40 A      
       34.75  1:15.88  2:00.60  2:45.43  3:35.52  4:27.55  5:05.50  5:42.40
  9 Jayant, Anish             13 RSD-SI               5:59.99    5:51.56 A      
       36.16  1:18.84  2:02.34  2:46.07  3:39.17  4:30.81  5:12.66  5:51.56
 10 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               6:00.00    6:04.61 B      
       39.09  1:26.63  2:14.55  3:01.11  3:52.32  4:42.94  5:24.66  6:04.61
B - Division  
  1 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               6:07.21    5:53.98 A      
       36.08  1:19.78  2:07.19  2:54.52  3:44.36  4:35.15  5:15.22  5:53.98
  2 Chen, Alec G              13 SSD-SI               6:05.99    6:03.07 B      
       39.77  1:25.61  2:14.34  3:01.90  3:50.10  4:40.04  5:22.15  6:03.07
  3 Han, Alexander Q          11 NCA-SI               6:30.00    6:15.57 B      
       42.22  1:34.23  2:20.96  3:08.26  3:59.43  4:51.31  5:33.88  6:15.57
  4 Tlalka, Kevin T           12 NCA-SI               6:33.00    6:38.45        
       44.18  1:35.52  2:24.44  3:12.93  4:10.44  5:08.52  5:53.21  6:38.45
 
Event 80  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:41.70  A
        6:12.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Leblanc, Matthew D        15 SAC-AZ               4:54.28    4:55.73 A      
       29.79  1:05.32  1:45.03  2:23.65  3:05.69  3:47.96  4:22.20  4:55.73
  2 Schwickert, Marvin M      15 SAC-AZ               5:05.45    4:59.65 A      
       31.80  1:09.17  1:46.93  2:23.30  3:07.35  3:52.28  4:26.22  4:59.65
  3 Weed, Max J               16 SAC-AZ               4:58.44    5:02.84 A      
       30.76  1:06.96  1:45.23  2:24.39  3:11.67  3:59.13  4:31.59  5:02.84
  4 Tupponce, Dawson J        16 SAC-AZ               5:03.03    5:02.91 A      
       29.79  1:05.02  1:43.78  2:22.80  3:08.79  3:54.83  4:29.14  5:02.91
  5 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               5:41.33    5:28.98 A      
       32.74  1:11.07  1:53.69  2:35.93  3:22.79  4:12.64  4:51.67  5:28.98
 -- Song, Connor M            16 NCA-SI               5:23.00         DQ        
       32.89  1:10.37  1:55.85  2:40.58  3:24.86  4:10.99  4:47.70       DQ
 
Event 82  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:28.50  A
        2:42.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               2:12.89    2:11.49 A      
       29.88  1:02.95  1:37.03  2:11.49                                    
  2 Shields, Grant B          14 RSD-SI               2:15.93    2:13.26 A      
       30.56  1:04.75  1:39.79  2:13.26                                    
  3 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               2:14.94    2:19.25 A      
       30.26  1:04.07  1:41.40  2:19.25                                    
  4 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               2:27.27    2:20.26 A      
       31.48  1:08.72  1:45.89  2:20.26                                    
  5 Purcell, Ethan A          13 RSD-SI               2:24.15    2:20.98 A      
       32.06  1:08.23  1:45.96  2:20.98                                    
  6 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              2:24.14    2:22.48 A      
       32.32  1:08.64  1:46.56  2:22.48                                    
  7 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               2:23.14    2:22.51 A      
       31.70  1:07.67  1:45.30  2:22.51                                    
  8 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:26.66    2:25.46 A      
       33.98  1:10.90  1:49.31  2:25.46                                    
B - Division  
  1 Raush, Dennis             14 RSD-SI               2:33.56    2:19.16 A      
       31.47  1:06.47  1:42.70  2:19.16                                    
  2 Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI               2:41.56    2:26.75 A      
       33.33  1:11.94  1:50.79  2:26.75                                    
  3 Gabriel, Isaiah C         14 SDY-SI               2:41.52    2:26.79 A      
       32.76  1:11.60  1:50.89  2:26.79                                    
  4 Downes, Nathan E          13 CSA-SI               2:29.91    2:30.11 B      
       32.95  1:11.34  1:50.32  2:30.11                                    
  5 Palguta, Brenden R        14 NCA-SI               2:39.03    2:30.43 B      
       32.99  1:12.06  1:53.27  2:30.43                                    
  6 Yu, Andy                  13 RSD-SI               2:34.19    2:33.81 B      
       35.46  1:14.60  1:54.57  2:33.81                                    
  7 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               2:33.43    2:35.29 B      
       35.62  1:16.14  1:56.10  2:35.29                                    
  8 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               2:31.95    2:35.49 B      
       36.30  1:15.81  1:56.09  2:35.49                                    
  9 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               2:36.62    2:38.14 B      
       35.49  1:15.70  1:58.61  2:38.14                                    
 10 Moore, Jack R             14 WSST-SI              2:41.81    2:41.37 B      
       36.19  1:16.85  1:59.52  2:41.37                                    
 11 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                2:42.00    2:41.83 B      
       36.00  1:16.82  1:59.46  2:41.83                                    
 12 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               2:42.00    2:44.87        
       35.17  1:18.82  2:03.80  2:44.87                                    
 13 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               2:41.00    2:47.45        
       36.92  1:20.09  2:04.41  2:47.45                                    
 
Event 84  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:21.80  A
        2:34.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Terry               16 SAC-AZ               1:56.86    1:59.58 A      
       28.06    59.46  1:30.55  1:59.58                                    
  2 Weed, Max J               16 SAC-AZ               1:57.19    2:01.04 A      
       29.06    59.42  1:30.46  2:01.04                                    
  3 Melin, Dylan R            15 SAC-AZ               2:00.05    2:01.45 A      
       28.79    59.85  1:30.91  2:01.45                                    
  4 Ruka, Jason D             17 SAC-AZ               2:04.51    2:05.45 A      
       29.59  1:01.10  1:33.53  2:05.45                                    
  5 Williams, Scott S         19 SDY-SI               2:04.23    2:05.49 A      
       29.98  1:01.90  1:33.94  2:05.49                                    
  6 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI               2:03.45    2:05.70 A      
       29.15  1:00.87  1:33.46  2:05.70                                    
  7 Klauss, Michael A         16 SAC-AZ               2:04.91    2:06.24 A      
       28.76    59.78  1:32.03  2:06.24                                    
  8 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               2:05.14    2:08.33 A      
       29.77  1:02.65  1:35.47  2:08.33                                    
  9 Schwickert, Marvin M      15 SAC-AZ               2:08.81    2:08.63 A      
       29.85  1:03.04  1:37.26  2:08.63                                    
 10 Marcine, Jack A           18 SAC-AZ               2:06.52    2:09.48 A      
       28.93  1:01.86  1:35.84  2:09.48                                    
 11 Henneberry, Devin J       16 SAC-AZ               2:02.93    2:10.18 A      
       30.58  1:02.83  1:36.01  2:10.18                                    
 12 Giel, Josh J              15 SAC-AZ               2:14.47    2:10.93 A      
       29.95  1:03.05  1:37.47  2:10.93                                    
 13 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI              2:11.00    2:11.76 A      
       29.70  1:03.32  1:38.04  2:11.76                                    
 14 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               2:18.15    2:13.94 A      
       31.89  1:05.61  1:39.76  2:13.94                                    
 15 Casseday, Ryan A          18 SAC-AZ               2:09.38    2:14.51 A      
       30.34  1:04.78  1:40.00  2:14.51                                    
 16 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               2:16.83    2:19.38 A      
       32.31  1:06.93  1:43.15  2:19.38                                    
 17 Witmer, Harrison          15 SAC-AZ               2:14.27    2:23.81 B      
       31.75  1:08.08  1:46.82  2:23.81                                    
B - Division  
  1 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               2:23.13    2:21.12 A      
       33.04  1:09.12  1:45.72  2:21.12                                    
  2 Leung, Dillon A           15 RSD-SI               2:25.00    2:21.82 B      
       32.42  1:08.01  1:46.07  2:21.82                                    
  3 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               2:29.57    2:22.12 B      
       33.36  1:09.88  1:47.49  2:22.12                                    
  4 Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ              2:34.70    2:26.81 B      
       32.40  1:09.12  1:47.22  2:26.81                                    
  5 Woo, Ian D                16 NCA-SI               2:29.09    2:30.47 B      
       34.60  1:14.62  1:54.42  2:30.47                                    
  6 Yin, Owen J               15 NCA-SI               2:30.15    2:30.88 B      
       34.80  1:13.46  1:53.82  2:30.88                                    
  7 Choi, Jung Jin            17 NCA-SI               2:33.52    2:34.69 B      
       34.02  1:12.98  1:54.10  2:34.69                                    
  8 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               2:33.60    2:35.10        
       36.73  1:17.83  1:58.54  2:35.10                                    
 
Event 86  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:22.10  A
        1:31.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hawthorne, Grant W        14 CSA-SI               1:11.89    1:11.00 A      
       34.27  1:11.00                                                      
  2 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              1:13.51    1:13.99 A      
       35.90  1:13.99                                                      
  3 Raush, Dennis             14 RSD-SI               1:21.12    1:14.03 A      
       36.19  1:14.03                                                      
  4 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               1:19.66    1:20.25 A      
       40.38  1:20.25                                                      
  5 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:20.72    1:20.70 A      
       40.20  1:20.70                                                      
  6 Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI               1:20.71    1:21.62 A      
       39.02  1:21.62                                                      
  7 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               1:16.99    1:21.95 A      
       40.07  1:21.95                                                      
  8 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              1:21.96    1:21.98 A      
       40.36  1:21.98                                                      
  9 Downes, Nathan E          13 CSA-SI               1:19.40    1:24.47 B      
       40.92  1:24.47                                                      
 -- Jauregui-Perez, Nicholas  13 SDY-SI               1:19.41         DQ        
       37.87       DQ                                                      
B - Division  
  1 Funk, Ben W               14 RSD-SI               1:22.92    1:18.03 A      
       36.92  1:18.03                                                      
  2 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               1:25.50    1:18.77 A      
       36.88  1:18.77                                                      
  3 Palguta, Brenden R        14 NCA-SI               1:23.58    1:20.42 A      
       38.49  1:20.42                                                      
  4 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               1:25.35    1:22.58 B      
       41.61  1:22.58                                                      
  5 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               1:22.27    1:23.68 B      
       40.57  1:23.68                                                      
  6 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                1:22.28    1:23.88 B      
       40.96  1:23.88                                                      
  7 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI               1:30.00    1:28.57 B      
       42.87  1:28.57                                                      
  8 Yu, Andy                  13 RSD-SI               1:31.41    1:33.60        
       45.53  1:33.60                                                      
  9 Lutterbeck, Digger D      13 HEAT-AZ              1:31.60    1:42.89        
       49.92  1:42.89                                                      
 
Event 88  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.60  A
        1:25.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Klauss, Michael A         16 SAC-AZ               1:00.27    1:01.86 A      
       30.77  1:01.86                                                      
  2 Yang, Terry               16 SAC-AZ                 59.94    1:02.94 A      
       31.17  1:02.94                                                      
  3 Hughes, Parker A          16 SAC-AZ               1:03.26    1:05.66 A      
       31.99  1:05.66                                                      
  4 Leblanc, Matthew D        15 SAC-AZ               1:04.76    1:06.18 A      
       32.06  1:06.18                                                      
  5 Hoban, Conner J           17 SAC-AZ               1:07.44    1:07.60 A      
       31.96  1:07.60                                                      
  6 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI               1:12.46    1:07.61 A      
       33.33  1:07.61                                                      
  7 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               1:11.86    1:11.21 A      
       34.39  1:11.21                                                      
  8 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI              1:12.30    1:11.77 A      
       34.84  1:11.77                                                      
  9 Larsen, Christian J       17 SAC-AZ               1:06.93    1:11.85 A      
       34.97  1:11.85                                                      
 10 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               1:09.82    1:14.02 A      
       35.97  1:14.02                                                      
 11 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               1:12.43    1:14.20 A      
       35.57  1:14.20                                                      
 12 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               1:17.40    1:14.37 A      
       36.11  1:14.37                                                      
 13 Stewart, Charles H        15 NCA-SI               1:17.20    1:14.98 A      
       36.80  1:14.98                                                      
 14 Slayton, Nicholas D       16 SDY-SI               1:17.74    1:16.35 A      
       37.26  1:16.35                                                      
B - Division  
  1 Schafer, Drew E           15 RSD-SI               1:20.00    1:17.49 A      
       37.78  1:17.49                                                      
  2 Woo, Ian D                16 NCA-SI               1:19.51    1:17.99 A      
       36.80  1:17.99                                                      
  3 Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ              1:25.80    1:18.90 B      
       38.87  1:18.90                                                      
  4 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               1:21.31    1:21.75 B      
       40.61  1:21.75                                                      
  5 Choi, Jung Jin            17 NCA-SI               1:24.84    1:24.70 B      
       40.81  1:24.70                                                      
  6 Telfer, Shane W           15 RSD-SI               1:21.39    1:25.14 B      
       40.23  1:25.14                                                      
  7 Yin, Owen J               15 NCA-SI               1:22.63    1:26.12        
       41.72  1:26.12                                                      
 
Event 90  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.20  A
          33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hawthorne, Grant W        14 CSA-SI                 26.84      26.89 A      
  2 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI                 27.05      27.31 A      
  3 Ong, Joe                  14 MEYR-SI                29.62      28.72 A      
  4 Palguta, Brenden R        14 NCA-SI                 29.67      28.73 A      
  5 Jauregui-Perez, Nicholas  13 SDY-SI                 29.72      28.98 A      
  6 Nagy, Chris               14 NCA-SI                 29.53      29.55 A      
  7 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI                29.67      29.64 A      
  8 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI                30.01      29.96 A      
  9 Purcell, Ethan A          13 RSD-SI                 29.25      30.07 A      
B - Division  
  1 Hasan, Yad S              13 SDY-SI                 30.34      29.42 A      
  2 Raush, Dennis             14 RSD-SI                 30.63      29.50 A      
  3 McCabe, Porter J          14 SSD-SI                 31.19      29.60 A      
  4 Funk, Ben W               14 RSD-SI                 31.10      29.91 A      
  5 Reed, Brandon G           14 NCA-SI                 33.00      30.35 B      
  6 Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI                 33.00      30.53 B      
  7 Downes, Nathan E          13 CSA-SI                 30.54      31.01 B      
  8 Jayant, Anish             13 RSD-SI                 30.99      31.10 B      
  9 Moore, Jack R             14 WSST-SI                32.81      31.15 B      
 10 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI                 31.64      31.41 B      
 11 Silva, Lucas D            13 RSD-SI                 31.80      32.39 B      
 11 Chen, Alec G              13 SSD-SI                 32.41      32.39 B      
 13 Telfer, Corey D           14 RSD-SI                 33.00      33.09        
 14 Duncan, Miles N           13 RSD-SI                 32.54      33.18        
 15 Backues, Jonathan E       13 NCA-SI                 33.00      33.41        
 16 Yu, Andy                  13 RSD-SI                 32.91      33.71        
 17 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                  33.00      35.19        
 18 Lutterbeck, Digger D      13 HEAT-AZ                33.00      36.09        
 
Event 92  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.80  A
          32.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Averitte, Ansel R         17 SAC-AZ                 24.89      25.11 A      
  2 Armes, Ryan W             18 CSA-SI                 24.83      25.12 A      
  3 Hughes, Parker A          16 SAC-AZ                 24.24      25.62 A      
  4 Dietze, Pierce A          16 WSST-SI                24.88      26.14 A      
  5 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI                 25.95      26.25 A      
  6 Melin, Dylan R            15 SAC-AZ                 25.45      26.33 A      
  7 Henneberry, Devin J       16 SAC-AZ                 26.29      26.83 A      
  8 Zhu, Daniel C             15 SDY-SI                 27.57      27.19 A      
  9 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI                26.88      27.37 A      
 10 Giel, Josh J              15 SAC-AZ                 27.32      27.71 A      
 11 Casseday, Ryan A          18 SAC-AZ                 26.51      27.74 A      
 12 Larsen, Christian J       17 SAC-AZ                 26.59      28.05 A      
 13 Williams, Scott S         19 SDY-SI                 26.60      28.34 A      
 14 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI                 29.60      28.95 A      
 15 Woo, Ian D                16 NCA-SI                 29.52      29.21 A      
 16 Stewart, Charles H        15 NCA-SI                 29.47      29.26 A      
 17 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI                 29.36      29.59 A      
 18 Witmer, Harrison          15 SAC-AZ                 28.87      30.32 B      
B - Division  
  1 Damsky, Michael B         18 NCA-SI                 30.00      27.92 A      
  2 Leung, Dillon A           15 RSD-SI                 30.00      28.22 A      
  3 Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ                32.22      28.93 A      
  4 Schafer, Drew E           15 RSD-SI                 30.16      30.03 B      
  5 Telfer, Shane W           15 RSD-SI                 30.14      30.28 B      
  6 Slayton, Nicholas D       16 SDY-SI                 30.96      30.45 B      
  7 Choi, Jung Jin            17 NCA-SI                 30.58      31.03 B      
  8 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI                 32.16      31.34 B      
  9 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI                 31.69      31.60 B      
 10 Rivas, Manny E            17 NCA-SI                 30.44      31.69 B      
 11 Yin, Owen J               15 NCA-SI                 31.87      31.76 B      
 
Event 94  Boys 11-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:53.10  A
        3:08.90  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Matheson, Daniel W        14 SAC-AZ               2:18.99    2:17.49 A      
       31.81  1:06.74  1:41.92  2:17.49                                    
  2 Hawthorne, Grant W        14 CSA-SI               2:25.62    2:26.40 A      
       31.84  1:07.62  1:46.13  2:26.40                                    
  3 Chang, Joseph             14 RSD-SI               2:30.00    2:29.47 A      
       32.51  1:09.38  1:48.58  2:29.47                                    
  4 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               2:50.59    2:41.87 A      
       34.54  1:15.76  1:59.84  2:41.87                                    
  5 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               2:46.41    2:42.92 A      
       35.13  1:17.98  2:00.25  2:42.92                                    
  6 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               2:45.00    2:42.93 A      
       35.07  1:16.35  2:00.98  2:42.93                                    
B - Division  
  1 Shields, Grant B          14 RSD-SI               2:54.47    2:35.83 A      
       34.41  1:14.54  1:56.04  2:35.83                                    
  2 Ong, Julian               12 MEYR-SI              2:58.45    2:49.78 A      
       35.48  1:18.79  2:04.16  2:49.78                                    
  3 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               3:08.90    2:53.69 B      
       38.49  1:23.60  2:07.78  2:53.69                                    
  4 McCallen, Gabe J          13 UN-AZ                3:08.90    3:23.73        
       44.00  1:36.71  2:29.52  3:23.73                                    
 
Event 96  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:40.30  A
        2:54.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Klauss, Michael A         16 SAC-AZ               2:04.82    2:11.41 A      
       28.63  1:01.32  1:35.81  2:11.41                                    
  2 Tupponce, Dawson J        16 SAC-AZ               2:13.26    2:14.19 A      
       30.61  1:04.37  1:39.05  2:14.19                                    
  3 Cooley, Stefan V          16 SAC-AZ               2:12.92    2:14.49 A      
       30.37  1:06.31  1:40.50  2:14.49                                    
  4 Quarante, Nicolo L        18 SAC-AZ               2:12.87    2:16.95 A      
       30.59  1:06.15  1:42.09  2:16.95                                    
  5 Ruka, Jason D             17 SAC-AZ               2:20.19    2:24.60 A      
       31.88  1:09.42  1:47.04  2:24.60                                    
  6 Hoban, Conner J           17 SAC-AZ               2:22.78    2:26.48 A      
       31.69  1:08.33  1:47.74  2:26.48                                    
  7 Song, Connor M            16 NCA-SI               2:32.21    2:38.77 A      
       35.55  1:15.39  1:57.67  2:38.77                                    
B - Division  
  1 Hasegawa, Aidan D         16 NCA-SI               2:51.06    2:42.92 B      
       34.37  1:13.92  1:57.10  2:42.92                                    
 
Event 98  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.20  A
        1:37.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hsu, Jonathan I           14 NCA-SI               1:17.92    1:17.86 A      
       37.08  1:17.86                                                      
  2 Chang, Joseph             14 RSD-SI               1:17.71    1:18.78 A      
       37.07  1:18.78                                                      
  3 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              1:20.07    1:21.00 A      
       37.94  1:21.00                                                      
  4 Hasan, Yad S              13 SDY-SI               1:25.16    1:21.06 A      
       38.81  1:21.06                                                      
  5 Jauregui-Perez, Nicholas  13 SDY-SI               1:22.21    1:26.04 A      
       40.15  1:26.04                                                      
  6 Chen, Alec G              13 SSD-SI               1:25.65    1:27.31 A      
       41.04  1:27.31                                                      
  7 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              1:26.06    1:30.92 B      
       43.45  1:30.92                                                      
B - Division  
  1 Gabriel, Isaiah C         14 SDY-SI               1:35.52    1:27.68 A      
       40.06  1:27.68                                                      
  2 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               1:37.30    1:27.96 A      
       40.74  1:27.96                                                      
  3 Nagy, Chris               14 NCA-SI               1:33.22    1:29.70 B      
       43.14  1:29.70                                                      
  4 Jayant, Anish             13 RSD-SI               1:30.00    1:31.70 B      
       44.35  1:31.70                                                      
  5 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               1:33.91    1:32.19 B      
       44.16  1:32.19                                                      
  6 Palguta, Brenden R        14 NCA-SI               1:35.55    1:33.04 B      
       44.15  1:33.04                                                      
  7 Moore, Jack R             14 WSST-SI              1:36.81    1:34.37 B      
       44.37  1:34.37                                                      
  8 Torres-Pereyra, Fernando  13 NCA-SI               1:37.30    1:36.62 B      
       46.06  1:36.62                                                      
  9 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               1:35.00    1:37.31        
       44.84  1:37.31                                                      
 10 Reed, Brandon G           14 NCA-SI               1:37.30    1:39.55        
       46.47  1:39.55                                                      
 11 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:35.00    1:41.48        
       48.68  1:41.48                                                      
 12 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               1:37.30    1:44.40        
       50.17  1:44.40                                                      
 13 Lutterbeck, Digger D      13 HEAT-AZ              1:37.30    1:54.67        
       55.04  1:54.67                                                      
 
Event 100  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.60  A
        1:33.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Averitte, Ansel R         17 SAC-AZ               1:10.76    1:11.56 A      
       33.85  1:11.56                                                      
  2 Leblanc, Matthew D        15 SAC-AZ               1:10.24    1:15.16 A      
       34.62  1:15.16                                                      
  3 Casseday, Ryan A          18 SAC-AZ               1:12.38    1:17.35 A      
       36.38  1:17.35                                                      
  4 Leung, Dillon A           15 RSD-SI               1:18.44    1:19.29 A      
       37.06  1:19.29                                                      
  5 Henneberry, Devin J       16 SAC-AZ               1:14.63    1:21.10 A      
       37.50  1:21.10                                                      
  6 Witmer, Harrison          15 SAC-AZ               1:12.64    1:22.40 A      
       37.81  1:22.40                                                      
  7 Slayton, Nicholas D       16 SDY-SI               1:25.10    1:23.70 A      
       39.72  1:23.70                                                      
  8 Telfer, Shane W           15 RSD-SI               1:25.00    1:32.48 B      
       43.50  1:32.48                                                      
B - Division  
  1 Pustovalov, Egor          16 NCA-SI               1:27.03    1:24.73 A      
       40.05  1:24.73                                                      
  2 Zhu, Daniel C             15 SDY-SI               1:29.95    1:27.06 B      
       41.05  1:27.06                                                      
  3 Yin, Owen J               15 NCA-SI               1:26.06    1:27.64 B      
       41.67  1:27.64                                                      
 
Event 102  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:15.60  A
        5:44.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Matheson, Daniel W        14 SAC-AZ               4:43.78    4:32.62 A      
       30.72  1:05.03  1:39.70  2:14.79  2:48.92  3:24.35  3:59.05  4:32.62
  2 Zhu, Lan                  13 NCA-SI               4:44.99    4:44.00 A      
       31.00  1:05.79  1:40.92  2:16.86  2:53.49  3:30.46  4:07.47  4:44.00
  3 Toledo, Avenn M           13 NCA-SI               5:02.10    4:57.67 A      
       32.54  1:10.79  1:49.51  2:28.55  3:07.09  3:45.85  4:23.72  4:57.67
  4 Purcell, Ethan A          13 RSD-SI               5:02.24    4:57.72 A      
       33.31  1:10.48  1:48.75  2:27.16  3:06.11  3:44.25  4:21.63  4:57.72
  5 Jayant, Anish             13 RSD-SI               5:07.51    4:58.10 A      
       33.09  1:09.41  1:47.79  2:25.77  3:04.59  3:43.48  4:22.30  4:58.10
  6 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               5:00.99    5:01.27 A      
       32.14  1:07.93  1:47.55  2:25.98  3:06.37  3:44.10  4:23.95  5:01.27
  7 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              5:07.52    5:09.51 A      
       34.31  1:12.47  1:52.14  2:32.37  3:12.56  3:52.44  4:33.29  5:09.51
B - Division  
  1 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               5:33.98    5:23.82 B      
       36.66  1:17.72  1:59.53  2:41.15  3:23.48  4:05.21  4:45.97  5:23.82
  2 Seay, Aiden G             14 NCA-SI               5:40.00    5:24.44 B      
       36.55  1:18.72  2:00.21  2:43.78  3:25.05  4:07.89  4:47.31  5:24.44
  3 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               5:30.00    5:29.74 B      
       39.20  1:21.15  2:02.83  2:45.28  3:26.78  4:08.79  4:49.57  5:29.74
 
Event 104  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:59.20  A
        5:26.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Terry               16 SAC-AZ               4:06.52    4:12.10 A      
       28.62    59.51  1:31.61  2:04.72  2:37.01  3:09.54  3:41.49  4:12.10
  2 Cooley, Stefan V          16 SAC-AZ               4:12.73    4:16.32 A      
       29.45  1:01.79  1:34.50  2:07.46  2:40.02  3:13.11  3:45.37  4:16.32
  3 Weed, Max J               16 SAC-AZ               4:14.14    4:17.87 A      
       29.94  1:02.09  1:34.68  2:07.69  2:40.73  3:13.75  3:46.53  4:17.87
  4 Melin, Dylan R            15 SAC-AZ               4:22.95    4:21.15 A      
       30.58  1:03.78  1:37.19  2:11.30  2:44.55  3:18.29  3:50.50  4:21.15
  5 Ruka, Jason D             17 SAC-AZ               4:19.49    4:23.70 A      
       30.04  1:03.23  1:36.23  2:09.68  2:42.91  3:16.82  3:50.34  4:23.70
  6 Schwickert, Marvin M      15 SAC-AZ               4:35.13    4:27.78 A      
       30.18  1:03.57  1:38.48  2:12.95  2:46.90  3:20.99  3:54.38  4:27.78
  7 Tupponce, Dawson J        16 SAC-AZ               4:26.85    4:29.14 A      
       32.24  1:05.90  1:39.84  2:14.04  2:47.35  3:22.23  3:56.80  4:29.14
  8 Machado, Marcelo R        17 NCA-SI               4:21.21    4:36.96 A      
       30.19  1:04.70  1:39.96  2:16.57  2:52.97  3:29.68  4:04.72  4:36.96
  9 Marcine, Jack A           18 SAC-AZ               4:21.55    4:37.85 A      
       30.14  1:03.08  1:37.88  2:12.86  2:48.75  3:25.50  4:01.73  4:37.85
 10 Song, Connor M            16 NCA-SI               4:36.15    4:38.04 A      
       31.70  1:06.83  1:43.12  2:19.17  2:55.27  3:30.93  4:05.27  4:38.04
 11 Damsky, Michael B         18 NCA-SI               4:29.22    4:38.93 A      
       30.81  1:04.94  1:39.74  2:14.95  2:50.71  3:27.16  4:03.49  4:38.93
 12 Giel, Josh J              15 SAC-AZ               4:48.01    4:43.62 A      
       30.45  1:04.54  1:40.16  2:16.36  2:53.05  3:30.62  4:07.71  4:43.62
 13 Hoban, Conner J           17 SAC-AZ               4:48.57    4:48.30 A      
       32.39  1:08.20  1:45.14  2:21.95  2:59.02  3:36.38  4:12.93  4:48.30
 14 Hotson, Daniel A          15 NCA-SI               4:54.94    4:49.42 A      
       32.71  1:08.60  1:45.15  2:21.96  2:59.28  3:36.91  4:13.64  4:49.42
 15 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               4:50.69    5:01.22 B      
       32.17  1:08.35  1:46.00  2:23.94  3:02.66  3:42.73  4:22.00  5:01.22
 16 Schafer, Drew E           15 RSD-SI               4:54.21    5:01.61 B      
       33.35  1:10.91  1:49.69  2:27.74  3:06.77  3:45.72  4:24.25  5:01.61
B - Division  
  1 Castillo, Matthew R       16 HEAT-AZ              5:26.40    5:27.96        
       33.30  1:12.04  1:52.76  2:35.64  3:19.79  4:03.33  4:46.95  5:27.96
  2 Rivas, Manny E            17 NCA-SI               5:20.00    5:58.06        
       40.37  1:27.09  2:15.43  3:03.51  3:50.19  4:37.14  5:20.65  5:58.06