Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/12/18 07:56 AM
              2018 SI FAST 12& Under ABC Meet - 2/9/18 to 2/11/18              
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:18.49  JO
        6:29.80  A
        7:05.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Stewart, Will D           12 NCA-SI               6:26.88    6:23.65 A      
       32.95  1:12.46  1:52.83  2:32.24  3:12.31  3:51.18  4:30.35  5:08.25
     5:47.39  6:23.65                                                      
B - Division  
  1 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI               6:40.54    6:19.54 A      
       33.20  1:12.37  1:52.76  2:32.70  3:12.56  3:51.99  4:30.55  5:08.58
     5:46.13  6:19.54                                                      
  2 Temple, Logan M           12 NCA-SI               7:01.85    6:52.46 B      
       35.65  1:15.60  1:57.83  2:39.23  3:22.13  4:04.13  4:46.84  5:29.58
     6:11.67  6:52.46                                                      
  3 Hammonds, Ethan H         11 RST-SI               6:48.42    7:48.56 C      
       39.30  1:26.57  2:15.39  3:05.39  3:52.40  4:41.18  5:31.71  6:18.85
     7:48.79  7:48.56                                                      
C - Division  
  1 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI               7:22.09    6:29.97 B      
       35.29  1:14.30  1:54.21  2:33.44  3:13.74  3:53.97  4:33.99  5:52.98
     6:31.75  6:29.97                                                      
  2 Pedersen, Aidan A         12 RST-SI               7:41.03    7:01.77 B      
       36.52  1:18.08  2:01.48  2:46.18  3:29.94  4:13.75  4:56.58  5:39.29
     6:21.48  7:01.77                                                      
  3 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI               7:23.19    7:04.24 B      
       38.68  1:19.76  2:01.75  2:44.29  3:27.35  4:10.84  4:54.42  5:37.88
     6:21.87  7:04.24                                                      
  4 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI                    NT    7:12.09 C      
       37.36  1:21.51  2:05.82  2:50.30  3:34.78  4:18.53  5:03.27  5:46.79
     6:30.30  7:12.09                                                      
  5 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                   NT    8:02.36 C      
       42.20  1:28.37  2:18.62  3:06.80  3:57.85  4:45.93  5:38.34  6:28.47
     7:17.14  8:02.36                                                      
  6 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               8:15.21    8:15.88 C      
       44.11  1:35.87  2:27.31  3:17.81  4:10.05  5:01.96  5:48.97  6:38.30
     7:29.82  8:15.88                                                      
  7 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI               8:40.50    8:17.82 C      
       41.86  1:31.17  2:22.28  3:12.99  4:05.11  4:57.23  6:42.81  7:34.24
     8:33.85  8:17.82                                                      
  8 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                   NT    8:25.28 C      
     4:03.85  4:57.93  7:38.87  8:26.25  8:25.28                           
 
Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:25.49  JO
        1:38.50  A
        1:58.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           8 RSD-SI               1:21.90    1:17.22 JO     
       35.25  1:17.22                                                      
B - Division  
  1 Schubert, Kanaloa I        7 ICAC-SI              1:54.04    1:39.03 B      
       45.06  1:39.03                                                      
  2 Mikhailenko, Dominick      8 NCA-SI               1:50.02    1:48.53 B      
       50.00  1:48.53                                                      
C - Division  
  1 Hellmann, Jack P           8 RSD-SI                    NT    1:46.36 B      
       51.78  1:46.36                                                      
  2 Manaois, Max X             8 NCA-SI               2:03.97    1:51.75 B      
       52.18  1:51.75                                                      
  3 Lucas, Zay G               8 RST-SI               1:58.49    1:57.78 B      
       57.38  1:57.78                                                      
 -- Faber, Harry W             7 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 
Event 6  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:25.49  JO
        1:26.90  A
        1:34.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Guzman, Braden T          10 NCA-SI               1:14.39    1:15.44 JO     
       35.92  1:15.44                                                      
  2 Li, Eron M                10 TMEC-CA              1:20.06    1:19.19 JO     
       37.57  1:19.19                                                      
  3 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               1:21.71    1:21.13 JO     
       36.66  1:21.13                                                      
B - Division  
  1 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:29.12    1:26.58 A      
       40.39  1:26.58                                                      
  2 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI               1:33.40    1:28.02 B      
       38.79  1:28.02                                                      
  3 Huang, Alain              10 NCA-SI               1:33.02    1:29.17 B      
       42.37  1:29.17                                                      
  4 Gary, Gyan L               9 NCA-SI               1:31.74    1:30.65 B      
       43.95  1:30.65                                                      
  5 Fisher, Riley T            9 NCA-SI               1:31.34    1:32.71 B      
       44.48  1:32.71                                                      
  6 Valdez, Diego H           10 NCA-SI               1:30.49    1:32.74 B      
       40.46  1:32.74                                                      
  7 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI               1:33.58    1:33.27 B      
       44.84  1:33.27                                                      
  8 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:31.84    1:39.89 C      
       47.15  1:39.89                                                      
 -- Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI              1:33.19        DFS        
      Declared false start - Misc
C - Division  
  1 Su, Ben or Benjamin M     10 RSD-SI               1:35.28    1:33.37 B      
       43.40  1:33.37                                                      
  2 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                    NT    1:35.13 C      
       43.32  1:35.13                                                      
  3 Wieland, Ben M             9 NCA-SI               1:38.15    1:38.11 C      
       46.75  1:38.11                                                      
  4 Watson, Will N             9 NCA-SI               1:44.51    1:38.46 C      
       43.79  1:38.46                                                      
  5 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT    1:39.04 C      
       45.87  1:39.04                                                      
  6 Yoo, Cooper N             10 RSD-SI                    NT    1:39.39 C      
       50.47  1:39.39                                                      
  7 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI               1:42.71    1:41.23 C      
       47.04  1:41.23                                                      
  8 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI               1:46.41    1:41.51 C      
       47.05  1:41.51                                                      
  9 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:41.44    1:44.48 C      
       50.55  1:44.48                                                      
 10 Philip, Noam J            10 RAQ-SI               2:04.81    1:46.44 C      
       48.56  1:46.44                                                      
 11 Obrien, Declan H          10 RSD-SI               1:50.01    1:54.83 C      
       56.29  1:54.83                                                      
 12 Pongun, Quintin n         10 FAST-SI              1:52.41    1:55.19 C      
       57.41  1:55.19                                                      
 13 Carmichael, Roman L        9 PAC-SI                    NT    1:59.42 C      
     1:00.71  1:59.42                                                      
 14 Wieland, Peter J           9 RSD-SI                    NT    2:12.46 C      
     1:11.27  2:12.46                                                      
 -- Leeuw, Curren C            9 RSD-SI                    NT         DQ        
     1:08.76       DQ                                                      
 -- Alva, Aaron A              9 FAST-SI                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
     1:13.74       DQ                                                      
 -- Lippert, Cash J            9 RSD-SI               2:01.24         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - breast
       51.95       DQ                                                      
 -- Giunti, Giovanni O        10 RSD-SI               1:39.47         DQ        
      Scissors kick - breast
       36.89       DQ                                                      
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:14.49  JO
        1:17.70  A
        1:24.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Han, Alex Q               12 NCA-SI               1:09.05    1:07.71 JO     
       31.60  1:07.71                                                      
  2 Eckel, Ken I              11 NCA-SI               1:08.87    1:07.86 JO     
       32.34  1:07.86                                                      
  3 Halsey, Tyler L           12 NCA-SI               1:12.31    1:11.01 JO     
       34.99  1:11.01                                                      
  4 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI               1:12.78    1:11.41 JO     
  5 Stewart, Will D           12 NCA-SI               1:16.50    1:14.52 A      
       35.60  1:14.52                                                      
  6 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:17.56    1:16.54 A      
       35.11  1:16.54                                                      
  7 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               1:16.66    1:17.53 A      
       37.41  1:17.53                                                      
B - Division  
  1 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI               1:19.65    1:15.68 A      
       35.56  1:15.68                                                      
  2 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:19.98    1:16.63 A      
       37.68  1:16.63                                                      
  3 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI               1:20.78    1:18.03 B      
       36.27  1:18.03                                                      
  4 Lozano, Kale R            11 RSD-SI               1:18.95    1:18.98 B      
       37.02  1:18.98                                                      
  5 Temple, Logan M           12 NCA-SI               1:20.47    1:20.22 B      
       36.61  1:20.22                                                      
C - Division  
  1 Del Orbe, Christian A     11 NCA-SI               1:25.64    1:19.97 B      
       36.67  1:19.97                                                      
  2 Pedersen, Aidan A         12 RST-SI               1:29.67    1:21.16 B      
       39.35  1:21.16                                                      
  3 Dugas, Jona Y             11 RSD-SI               1:30.62    1:21.46 B      
       38.92  1:21.46                                                      
  4 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI               1:28.33    1:23.91 B      
       37.68  1:23.91                                                      
  5 Bei, Bruce J              12 NCA-SI               1:41.62    1:26.15 C      
       40.67  1:26.15                                                      
  6 St Cyr, Trent D           12 NCA-SI               1:37.65    1:27.29 C      
       43.14  1:27.29                                                      
  7 Spears, Griffin R         11 RSD-SI               1:29.46    1:27.59 C      
       40.88  1:27.59                                                      
  8 McKeeman, David D         12 NCA-SI                    NT    1:29.19 C      
       37.81  1:29.19                                                      
  9 Praseuth, Mitchell B      11 RSD-SI               1:34.77    1:31.28 C      
       43.37  1:31.28                                                      
 10 Watson, Casey J           12 NCA-SI               1:48.89    1:32.19 C      
       44.60  1:32.19                                                      
 11 Lollis-Schenkhuizen, Sea  11 NCA-SI               1:39.92    1:33.69 C      
       43.20  1:33.69                                                      
 12 Strother, Shade K         11 RAQ-SI               1:36.62    1:33.99 C      
       44.23  1:33.99                                                      
 13 Schwartz, Max A           11 RSD-SI               1:38.70    1:34.72 C      
       44.20  1:34.72                                                      
 14 McDowell, Kellen M        12 NCA-SI                    NT    1:34.75 C      
       48.97  1:34.75                                                      
 15 Del Core, Giancarlo D     12 RSD-SI                    NT    1:35.34 C      
       45.36  1:35.34                                                      
 16 Prych, Cameron or Cam M   11 NCA-SI               1:43.72    1:35.86 C      
       48.08  1:35.86                                                      
 17 Pai, Darren               11 RSD-SI                    NT    1:36.92 C      
       47.69  1:36.92                                                      
 18 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI              1:33.65    1:37.38 C      
       45.72  1:37.38                                                      
 19 Aragon, Ian B             11 NCA-SI               1:59.85    1:38.86 C      
       44.49  1:38.86                                                      
 20 Ortiz-Reyes, Alex         11 RAQ-SI               1:37.71    1:43.14 C      
       51.99  1:43.14                                                      
 21 Leon, Joaquin A           11 RST-SI                    NT    1:51.76 C      
       56.73  1:51.76                                                      
 -- Conerty, Aaron J          11 RSD-SI               1:40.95         DQ        
      Alternating Kick - fly
     1:38.01       DQ                                                      
 -- Wieland, Sean T           12 NCA-SI               1:43.63         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - breast
       41.69       DQ                                                      
 
Event 10  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.29  JO
          39.40  A
          47.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Schubert, Kanaloa I        7 ICAC-SI                37.78      37.49 A      
  2 Hellmann, Jack P           8 RSD-SI                 38.00      39.42 B      
B - Division  
  1 Mikhailenko, Dominick      8 NCA-SI                 45.13      43.87 B      
  2 Manaois, Max X             8 NCA-SI                 45.16      46.32 B      
  3 Lucas, Zay G               8 RST-SI                 43.06      52.84 C      
C - Division  
  1 Philip, Osher S            7 RAQ-SI                    NT      49.49 C      
  2 Stein, Justin T            7 NCA-SI                 52.78      53.01 C      
  3 Baruch, Alon D             8 RSD-SI                 51.62      53.21 C      
  4 Faber, Harry W             7 RSD-SI                    NT      57.14 C      
  5 Barnett, Jack T            7 ICAC-SI              1:04.68      58.01 C      
  6 Jordan, Luke A             8 RST-SI                    NT    1:02.58 C      
 
Event 12  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.29  JO
          34.10  A
          37.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 31.10      30.15 JO     
  2 Stein, Lukas A            10 NCA-SI                 30.81      30.22 JO     
  3 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI                 31.16      32.25 JO     
  4 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI                 32.61      32.38 JO     
  5 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI                 32.03      32.43 JO     
  6 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 33.91      33.51 A      
B - Division  
  1 Shew, Noah M              10 PAC-SI                 34.26      33.41 A      
  2 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                36.17      34.74 B      
  3 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                 36.37      34.99 B      
  4 Philip, Noam J            10 RAQ-SI                 36.10      35.13 B      
  5 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI                 35.25      35.21 B      
  6 Wang, Ethan L              9 RSD-SI                 36.42      36.09 B      
  7 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                35.14      36.64 B      
  8 Hammonds, Kai T            9 RST-SI                 36.90      38.87 C      
  9 Pyka, Elias A              9 RSD-SI                 35.88      39.15 C      
 -- Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI                35.55        DFS        
      Declared false start
C - Division  
  1 Uribe, Oliver F           10 OSC-SI                 40.90      34.46 B      
  2 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                 37.30      35.78 B      
  3 Gotsch, Kento S           10 NCA-SI                 40.88      36.02 B      
  4 Yoo, Cooper N             10 RSD-SI                    NT      36.70 B      
  5 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI                 37.32      36.90 B      
  6 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI                 39.24      37.02 B      
  7 Valdez, Diego H           10 NCA-SI                 38.64      37.20 B      
  8 Fisher, Riley T            9 NCA-SI                 38.09      37.96 C      
  9 Wieland, Ben M             9 NCA-SI                 39.40      38.38 C      
 10 Watson, Will N             9 NCA-SI                 38.12      38.39 C      
 11 Hawkins, Tosh M            9 NCA-SI                    NT      41.12 C      
 12 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                 41.93      41.33 C      
 13 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                 40.97      41.40 C      
 14 Heidt, Keaton R            9 NCA-SI                 42.49      42.01 C      
 15 Pongun, Quintin n         10 FAST-SI                40.97      42.21 C      
 16 Obrien, Declan H          10 RSD-SI                 38.60      42.25 C      
 17 Carmichael, Roman L        9 PAC-SI                 44.38      47.19 C      
 18 Leeuw, Curren C            9 RSD-SI                    NT      48.84 C      
 19 Lucas, EJ J               10 RST-SI                 39.32      49.85 C      
 20 Anderson, Miles W         10 RST-SI                 53.56      51.00 C      
 21 Alva, Aaron A              9 FAST-SI                   NT    1:00.61 C      
 
Event 14  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.99  JO
          30.80  A
          33.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Becker, Blake A           12 RSD-SI                 27.67      28.15 JO     
  2 Eckel, Ken I              11 NCA-SI                 28.31      28.70 JO     
  3 Munoz, Blake A            12 OSC-SI                 29.25      28.94 JO     
  4 Tran, Jaeden T            12 RSD-SI                 28.82      29.00 A      
  5 Polidori, Leo L           11 RSD-SI                 29.42      29.55 A      
  6 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI                 30.61      29.59 A      
  7 Del Orbe, Christian A     11 NCA-SI                 29.54      30.18 A      
  8 Groom, Tyler G            11 NCA-SI                 30.43      30.30 A      
  9 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 30.29      30.68 A      
B - Division  
  1 Hawkins, Kai K            11 NCA-SI                 33.22      29.59 A      
  2 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI                 31.08      30.35 A      
  3 Peram, Aaron A            12 OSC-SI                 32.45      30.65 A      
  4 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI                 31.43      30.66 A      
  5 Hammonds, Ethan H         11 RST-SI                 30.94      31.08 B      
  6 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI                 31.56      31.75 B      
  7 Temple, Logan M           12 NCA-SI                 31.90      31.81 B      
  8 Pedersen, Aidan A         12 RST-SI                 32.55      32.56 B      
  9 Spears, Griffin R         11 RSD-SI                 33.10      33.41 B      
 10 Dugas, Jona Y             11 RSD-SI                 33.18      33.68 C      
C - Division  
  1 McKeeman, David D         12 NCA-SI                    NT      32.30 B      
  2 St Cyr, Trent D           12 NCA-SI                 36.05      34.57 C      
  3 Wieland, Sean T           12 NCA-SI                 37.11      34.89 C      
  4 Bei, Bruce J              12 NCA-SI                 34.06      35.19 C      
  5 Wieland, Benjamin P       12 RSD-SI                 39.59      35.95 C      
  6 Del Core, Giancarlo D     12 RSD-SI                 38.54      36.18 C      
  7 Lollis-Schenkhuizen, Sea  11 NCA-SI                 36.23      36.63 C      
  8 Watson, Casey J           12 NCA-SI                 36.77      36.64 C      
  9 Ortiz-Reyes, Alex         11 RAQ-SI                 37.60      36.76 C      
 10 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI                    NT      36.84 C      
 11 Conerty, Aaron J          11 RSD-SI                 38.76      36.98 C      
 12 Schwartz, Max A           11 RSD-SI                 39.13      37.04 C      
 13 Prych, Cameron or Cam M   11 NCA-SI                 39.03      37.06 C      
 14 McDowell, Kellen M        12 NCA-SI                 38.78      37.11 C      
 15 Ewig, Jaime R             12 FAST-SI                42.37      37.74 C      
 16 Strother, Shade K         11 RAQ-SI                 39.06      38.17 C      
 17 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                34.23      38.57 C      
 18 Aragon, Ian B             11 NCA-SI                 45.79      38.89 C      
 19 Pai, Darren               11 RSD-SI                    NT      39.65 C      
 20 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI                 39.20      40.36 C      
 21 Clark, Alex T             11 RAQ-SI                 44.55      41.23 C      
 22 Leon, Joaquin A           11 RST-SI                 40.47      41.52 C      
 23 Schuck, Jake J            11 RSD-SI                 44.98      45.44 C      
 
Event 16  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          39.19  JO
          47.00  A
          56.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           8 RSD-SI                 34.63      34.52 JO     
  2 Schubert, Kanaloa I        7 ICAC-SI                46.58      47.18 B      
B - Division  
  1 Mikhailenko, Dominick      8 NCA-SI                 49.27      53.65 B      
C - Division  
  1 Stein, Justin T            7 NCA-SI                    NT    1:03.83 C      
 -- Faber, Harry W             7 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hellmann, Jack P           8 RSD-SI                    NT        DFS        
      Declared false start
 -- Manaois, Max X             8 NCA-SI               1:06.15        DFS        
      Declared false start
 
Event 18  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  A
          39.19  JO
          41.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Giunti, Giovanni O        10 RSD-SI                 34.35      33.65 A      
  2 Guzman, Braden T          10 NCA-SI                 32.48      34.15 A      
  3 Li, Eron M                10 TMEC-CA                37.33      35.57 A      
  4 Stein, Lukas A            10 NCA-SI                 37.11      36.26 A      
B - Division  
  1 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 41.13      38.12 A      
  2 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI                 40.39      38.79 JO     
  3 Fisher, Hunter T          10 NCA-SI                 40.34      39.23 B      
  4 Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 41.35      39.35 B      
C - Division  
  1 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                 42.11      40.97 B      
  2 Gary, Gyan L               9 NCA-SI                 44.31      42.65 C      
  3 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 43.20      42.91 C      
  4 Wieland, Ben M             9 NCA-SI                 45.23      43.41 C      
  5 Su, Ben or Benjamin M     10 RSD-SI                 45.72      44.64 C      
  6 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                41.71      45.64 C      
  7 Fisher, Riley T            9 NCA-SI                 45.79      46.95 C      
  8 Watson, Will N             9 NCA-SI                 50.09      48.35 C      
  9 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT      49.39 C      
 10 Gotsch, Kento S           10 NCA-SI                 48.59      49.41 C      
 11 Peckham, Sal H            10 RSD-SI                    NT      49.71 C      
 12 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI                 50.29      49.90 C      
 13 Wang, Ethan L              9 RSD-SI                 55.49      51.68 C      
 14 Heidt, Keaton R            9 NCA-SI                 56.56      55.72 C      
 15 Pongun, Quintin n         10 FAST-SI              1:00.91      56.01 C      
 16 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:05.86      56.39 C      
 17 Obrien, Declan H          10 RSD-SI               1:01.87      56.45 C      
 18 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI                 54.42      57.35 C      
 19 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                    NT      57.74 C      
 20 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                 54.93      58.57 C      
 21 Carmichael, Roman L        9 PAC-SI               1:04.73    1:05.12 C      
 22 Philip, Noam J            10 RAQ-SI               1:25.82    1:06.26 C      
 23 Wieland, Peter J           9 RSD-SI                    NT    1:14.63 C      
 -- Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                 46.41         DQ        
      Alternating Kick
 -- Yoo, Cooper N             10 RSD-SI                    NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Alva, Aaron A              9 FAST-SI                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.99  JO
          34.50  A
          37.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Han, Alex Q               12 NCA-SI                 31.03      30.54 JO     
  2 Tran, Jaeden T            12 RSD-SI                 29.55      31.12 JO     
  3 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI                 30.69      32.08 JO     
  4 Becker, Blake A           12 RSD-SI                 31.14      32.24 JO     
  5 Eckel, Ken I              11 NCA-SI                 32.76      32.72 JO     
B - Division  
  1 Singer, Ben D             12 RSD-SI                 34.77      33.98 A      
  2 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI                 36.58      35.38 B      
  3 Temple, Logan M           12 NCA-SI                 34.59      35.51 B      
  4 Polidori, Leo L           11 RSD-SI                 34.94      35.55 B      
C - Division  
  1 Munoz, Blake A            12 OSC-SI                    NT      34.90 B      
  2 Del Orbe, Christian A     11 NCA-SI                 38.25      39.35 C      
  3 Dugas, Jona Y             11 RSD-SI                 40.34      39.38 C      
  4 Wieland, Sean T           12 NCA-SI                 44.17      40.67 C      
  5 Lollis-Schenkhuizen, Sea  11 NCA-SI                 50.83      40.72 C      
  6 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI                 39.72      41.08 C      
  7 Lien, Thomas C            11 RSD-SI                 53.40      41.95 C      
  8 Spears, Griffin R         11 RSD-SI                 42.86      43.41 C      
  9 Praseuth, Mitchell B      11 RSD-SI                 42.99      43.97 C      
 10 Wieland, Benjamin P       12 RSD-SI                 51.48      44.37 C      
 11 Schwartz, Max A           11 RSD-SI                 50.52      45.47 C      
 12 St Cyr, Trent D           12 NCA-SI                 47.28      45.78 C      
 13 Aragon, Ian B             11 NCA-SI                 56.66      47.50 C      
 14 Conerty, Aaron J          11 RSD-SI                 51.72      48.00 C      
 15 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                48.09      49.41 C      
 16 Del Core, Giancarlo D     12 RSD-SI                 48.38      49.64 C      
 17 Strother, Shade K         11 RAQ-SI                 49.65      49.91 C      
 18 Pai, Darren               11 RSD-SI                    NT      57.00 C      
 -- Peram, Aaron A            12 OSC-SI                 38.60         DQ        
 
Event 22  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:19.99  JO
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fallbrook Assoc Swim Team-SI  'A'                      NT    3:00.21        
     1) Alva, Aaron A 9                 2) Cudal, Lucky Ace V 9           
     3) Pongun, Quintin n 10            4) Vorndam, Emory J 9             
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  A
        1:41.89  JO
        1:49.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               1:30.08    1:29.58 A      
       43.04  1:29.58                                                      
  2 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI               1:30.89    1:31.72 A      
       42.24  1:31.72                                                      
  3 Fisher, Hunter T          10 NCA-SI               1:39.01    1:31.99 A      
       44.37  1:31.99                                                      
  4 Huang, Alain              10 NCA-SI               1:37.70    1:33.15 A      
       43.73  1:33.15                                                      
 -- Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI              1:37.83        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Stein, Lukas A            10 NCA-SI               1:41.56    1:34.50 A      
       44.43  1:34.50                                                      
  2 Su, Ben or Benjamin M     10 RSD-SI               1:41.00    1:42.91 B      
       50.03  1:42.91                                                      
  3 Gary, Gyan L               9 NCA-SI               1:47.96    1:47.26 B      
       51.48  1:47.26                                                      
  4 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:49.07    1:50.73 C      
       54.89  1:50.73                                                      
 -- Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:44.31         DQ        
      Scissors kick
       52.42       DQ                                                      
C - Division  
  1 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI               2:01.87    1:41.68 JO     
       49.71  1:41.68                                                      
  2 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI               1:55.39    1:41.86 JO     
       47.53  1:41.86                                                      
  3 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                    NT    1:46.21 B      
       52.09  1:46.21                                                      
  4 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                    NT    1:48.39 B      
       50.01  1:48.39                                                      
  5 Valdez, Diego H           10 NCA-SI               1:54.31    1:50.25 C      
       54.00  1:50.25                                                      
  6 Shew, Noah M              10 PAC-SI               1:51.24    1:50.45 C      
       50.27  1:50.45                                                      
  7 Fisher, Riley T            9 NCA-SI                    NT    1:51.89 C      
       54.90  1:51.89                                                      
  8 Peckham, Sal H            10 RSD-SI                    NT    1:52.23 C      
       53.82  1:52.23                                                      
  9 Mikhailenko, Dominick      8 NCA-SI               2:01.47    1:54.43 C      
       52.34  1:54.43                                                      
 10 Uribe, Oliver F           10 OSC-SI                    NT    1:58.27 C      
       56.09  1:58.27                                                      
 11 Wang, Ethan L              9 RSD-SI               2:09.32    2:01.47 C      
       59.32  2:01.47                                                      
 12 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:59.51    2:02.26 C      
       57.18  2:02.26                                                      
 13 Lucas, EJ J               10 RST-SI               2:21.37    2:10.51 C      
       59.39  2:10.51                                                      
 14 Pongun, Quintin n         10 FAST-SI              2:07.46    2:11.57 C      
     1:03.59  2:11.57                                                      
 15 Carmichael, Roman L        9 PAC-SI                    NT    2:14.27 C      
     1:04.96  2:14.27                                                      
 -- Anderson, Miles W         10 RST-SI               2:28.84         DQ        
      Elbows recovered over water
     1:07.85       DQ                                                      
 -- Lucas, Zay G               8 RST-SI                    NT         DQ        
      Scissors kick
     1:04.91       DQ                                                      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:26.09  JO
        1:29.00  A
        1:37.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              11 NCA-SI               1:13.31    1:15.46 JO     
       35.49  1:15.46                                                      
  2 Han, Alex Q               12 NCA-SI               1:15.80    1:17.23 JO     
       36.28  1:17.23                                                      
  3 Becker, Blake A           12 RSD-SI               1:18.37    1:23.47 JO     
       40.14  1:23.47                                                      
  4 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:24.11    1:24.40 JO     
       40.56  1:24.40                                                      
  5 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI               1:17.86    1:24.57 JO     
       40.78  1:24.57                                                      
  6 Stewart, Will D           12 NCA-SI               1:28.79    1:25.37 JO     
       40.66  1:25.37                                                      
B - Division  
  1 Pedersen, Aidan A         12 RST-SI               1:29.29    1:29.98 B      
       42.52  1:29.98                                                      
  2 Dugas, Jona Y             11 RSD-SI               1:31.64    1:31.91 B      
       44.03  1:31.91                                                      
  3 Temple, Logan M           12 NCA-SI               1:29.88    1:33.82 B      
       43.96  1:33.82                                                      
  4 Wieland, Benjamin P       12 RSD-SI               1:34.80    1:35.95 B      
       46.01  1:35.95                                                      
 -- Peram, Aaron A            12 OSC-SI               1:36.59         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
       45.06       DQ                                                      
C - Division  
  1 Feng, Max                 11 PAC-SI               1:40.64    1:34.49 B      
       44.47  1:34.49                                                      
  2 Lien, Thomas C            11 RSD-SI               1:50.19    1:34.87 B      
       43.22  1:34.87                                                      
  3 St Cyr, Trent D           12 NCA-SI               1:40.28    1:38.06 C      
       46.86  1:38.06                                                      
  4 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI               1:38.02    1:38.39 C      
       48.09  1:38.39                                                      
  5 Watson, Casey J           12 NCA-SI               1:42.14    1:40.75 C      
       46.95  1:40.75                                                      
  6 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               1:38.11    1:41.08 C      
       46.24  1:41.08                                                      
  7 Bei, Bruce J              12 NCA-SI               1:41.91    1:41.99 C      
       48.80  1:41.99                                                      
  8 Prych, Cameron or Cam M   11 NCA-SI                    NT    1:43.02 C      
       49.70  1:43.02                                                      
  9 Spears, Griffin R         11 RSD-SI               1:44.54    1:44.93 C      
       49.42  1:44.93                                                      
 10 Pai, Darren               11 RSD-SI                    NT    1:45.36 C      
       53.05  1:45.36                                                      
 11 Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT    1:47.68 C      
       50.49  1:47.68                                                      
 12 Aragon, Ian B             11 NCA-SI                    NT    1:48.19 C      
       51.57  1:48.19                                                      
 13 McKeeman, David D         12 NCA-SI                    NT    1:57.13 C      
       56.99  1:57.13                                                      
 14 Conerty, Aaron J          11 RSD-SI               1:53.71    1:58.72 C      
       57.05  1:58.72                                                      
 15 Ewig, Jaime R             12 FAST-SI                   NT    2:02.09 C      
       56.91  2:02.09                                                      
 16 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI                    NT    2:02.40 C      
       55.94  2:02.40                                                      
 17 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI              1:58.36    2:02.66 C      
       56.91  2:02.66                                                      
 18 Schuck, Jake J            11 RSD-SI                    NT    2:22.90 C      
 -- Praseuth, Mitchell B      11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
       57.78       DQ                                                      
 -- McDowell, Kellen M        12 NCA-SI                    NT         DQ        
       56.96       DQ                                                      
 -- Del Core, Giancarlo D     12 RSD-SI                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
       48.05       DQ                                                      
 -- Ortiz-Reyes, Alex         11 RAQ-SI                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
       54.75       DQ                                                      
 
Event 30  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  A
        1:29.39  JO
        1:37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Gravori, Ari D            10 RSD-SI               1:24.08    1:19.75 A      
       39.03  1:19.75                                                      
  2 Li, Eron M                10 TMEC-CA              1:21.29    1:20.35 A      
       39.69  1:20.35                                                      
  3 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI               1:24.05    1:22.76 A      
       40.50  1:22.76                                                      
 -- Quinones, Oliver           8 RSD-SI               1:16.80         DQ        
       38.89       DQ                                                      
B - Division  
  1 Valdez, Diego H           10 NCA-SI               1:31.18    1:26.80 A      
       42.29  1:26.80                                                      
C - Division  
  1 Huang, Alain              10 NCA-SI               1:38.03    1:28.99 JO     
       43.17  1:28.99                                                      
  2 Gary, Gyan L               9 NCA-SI               1:38.52    1:30.60 B      
       43.79  1:30.60                                                      
  3 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI               1:41.95    1:33.52 B      
  4 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                    NT    1:38.25 C      
       47.93  1:38.25                                                      
  5 Wang, Ethan L              9 RSD-SI               1:46.28    1:41.30 C      
       49.16  1:41.30                                                      
  6 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT    1:41.87 C      
       47.56  1:41.87                                                      
  7 Yoo, Cooper N             10 RSD-SI                    NT    1:42.95 C      
       49.37  1:42.95                                                      
  8 Shew, Noah M              10 PAC-SI                    NT    1:45.07 C      
       50.30  1:45.07                                                      
  9 Philip, Noam J            10 RAQ-SI                    NT    1:45.54 C      
       50.71  1:45.54                                                      
 10 Watson, Will N             9 NCA-SI                    NT    1:45.87 C      
       53.01  1:45.87                                                      
 11 Peckham, Sal H            10 RSD-SI                    NT    1:46.20 C      
       51.33  1:46.20                                                      
 12 Hammonds, Kai T            9 RST-SI               1:39.81    1:55.84 C      
       55.47  1:55.84                                                      
 13 Leeuw, Curren C            9 RSD-SI                    NT    2:15.06 C      
     1:04.18  2:15.06                                                      
 14 Anderson, Miles W         10 RST-SI                    NT    2:20.84 C      
 -- Jordan, Luke A             8 RST-SI                    NT         DQ        
     1:10.37                                                               
 -- Stein, Justin T            7 NCA-SI                    NT         DQ        
     1:00.49       DQ                                                      
 -- Gotsch, Kento S           10 NCA-SI                    NT         DQ        
     2:09.09       DQ                                                      
 
Event 32  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:15.89  JO
        1:20.50  A
        1:28.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              11 NCA-SI               1:10.51    1:09.94 JO     
       34.48  1:09.94                                                      
  2 Singer, Ben D             12 RSD-SI               1:14.20    1:14.62 JO     
       36.52  1:14.62                                                      
  3 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:18.86    1:18.80 A      
       38.30  1:18.80                                                      
  4 Hammonds, Ethan H         11 RST-SI               1:16.61    1:19.09 A      
       38.41  1:19.09                                                      
  5 Feng, Max                 11 PAC-SI               1:19.23    1:19.42 A      
       38.34  1:19.42                                                      
  6 Polidori, Leo L           11 RSD-SI               1:19.07    1:20.31 A      
  7 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI               1:19.12    1:21.34 B      
       39.88  1:21.34                                                      
  8 Temple, Logan M           12 NCA-SI               1:19.10    1:23.78 B      
       40.08  1:23.78                                                      
B - Division  
  1 Ignon, Dylan C            12 RSD-SI               1:22.40    1:15.30 JO     
       37.28  1:15.30                                                      
  2 Lozano, Kale R            11 RSD-SI               1:23.38    1:21.92 B      
       40.40  1:21.92                                                      
  3 Del Orbe, Christian A     11 NCA-SI               1:21.20    1:22.54 B      
       40.18  1:22.54                                                      
  4 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI               1:25.50    1:25.41 B      
       41.40  1:25.41                                                      
  5 Bei, Bruce J              12 NCA-SI               1:25.74    1:27.51 B      
       42.42  1:27.51                                                      
C - Division  
  1 McKeeman, David D         12 NCA-SI                    NT    1:26.91 B      
       42.79  1:26.91                                                      
  2 Lollis-Schenkhuizen, Sea  11 NCA-SI               1:42.20    1:29.76 C      
       43.03  1:29.76                                                      
  3 Pedersen, Aidan A         12 RST-SI                    NT    1:32.84 C      
       45.29  1:32.84                                                      
  4 Praseuth, Mitchell B      11 RSD-SI                    NT    1:34.09 C      
       46.16  1:34.09                                                      
  5 Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT    1:41.07 C      
  6 Lien, Thomas C            11 RSD-SI               1:47.55    1:42.72 C      
       48.14  1:42.72                                                      
  7 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI                    NT    1:43.47 C      
  8 Aragon, Ian B             11 NCA-SI                    NT    1:48.17 C      
       50.50  1:48.17                                                      
  9 Leon, Joaquin A           11 RST-SI               1:52.85    1:51.15 C      
       56.02  1:51.15                                                      
 10 Ewig, Jaime R             12 FAST-SI                   NT    1:53.96 C      
       52.86  1:53.96                                                      
 -- McDowell, Kellen M        12 NCA-SI                    NT         DQ        
 -- Strother, Shade K         11 RAQ-SI                    NT         DQ        
       48.42       DQ                                                      
 
Event 34  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  A
        2:47.59  JO
        2:56.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           8 RSD-SI               2:27.49    2:28.46 A      
       33.85  1:12.06  1:51.63  2:28.46                                    
  2 Guzman, Braden T          10 NCA-SI               2:27.34    2:30.43 A      
       34.04  1:13.04  1:52.88  2:30.43                                    
  3 Stein, Lukas A            10 NCA-SI               2:34.00    2:32.51 A      
       34.36  1:13.96  1:55.52  2:32.51                                    
  4 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI               2:39.22    2:35.53 A      
       35.19  1:15.26  1:57.19  2:35.53                                    
  5 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI               2:39.10    2:43.78 JO     
       35.97  1:17.82  2:01.25  2:43.78                                    
B - Division  
  1 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI               2:46.71    2:47.50 JO     
       37.56  1:21.83  2:05.38  2:47.50                                    
  2 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI               2:55.65    2:49.74 B      
       37.75  1:23.86  2:10.14  2:49.74                                    
 -- Fisher, Hunter T          10 NCA-SI               2:44.01         DQ        
C - Division  
  1 Huang, Alain              10 NCA-SI               3:12.15    2:46.71 JO     
       34.79  1:17.96  2:02.18  2:46.71                                    
  2 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI               3:06.99    2:59.20 C      
       39.99           2:13.49  2:59.20                                    
  3 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              3:01.82    3:01.59 C      
       42.18  1:30.20  2:16.84  3:01.59                                    
  4 Su, Ben or Benjamin M     10 RSD-SI               3:05.47    3:04.66 C      
       41.25  1:29.75  2:18.16  3:04.66                                    
  5 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI              3:13.17    3:05.12 C      
       38.91  1:28.32  2:20.29  3:05.12                                    
  6 Peckham, Sal H            10 RSD-SI                    NT    3:05.96 C      
       42.89  1:31.59  2:20.04  3:05.96                                    
  7 Hellmann, Jack P           8 RSD-SI               3:28.85    3:08.30 C      
       42.23  1:31.02  2:20.19  3:08.30                                    
  8 Gotsch, Kento S           10 NCA-SI                    NT    3:08.90 C      
       40.23  1:30.67  2:23.60  3:08.90                                    
  9 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI               3:05.88    3:11.66 C      
       41.12  1:29.49  3:12.00  3:11.66                                    
 10 Lucas, EJ J               10 RST-SI               3:46.94    3:39.98 C      
       50.16  1:48.34  2:47.25  3:39.98                                    
 11 Lucas, Zay G               8 RST-SI                    NT    3:54.75 C      
       53.45  1:53.14  3:01.02  3:54.75                                    
 
Event 36  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:19.39  JO
        2:24.60  A
        2:37.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Han, Alex Q               12 NCA-SI               2:12.67    2:09.25 JO     
       30.18  1:04.28  1:36.91  2:09.25                                    
  2 Becker, Blake A           12 RSD-SI               2:11.30    2:13.01 JO     
       31.16  1:06.35  1:39.85  2:13.01                                    
  3 Eckel, Ken I              11 NCA-SI               2:14.26    2:15.38 JO     
       31.40  1:06.35  1:41.33  2:15.38                                    
  4 Ellis, Donavon K          12 NCA-SI               2:24.21    2:17.85 JO     
       32.41  1:07.61  1:43.13  2:17.85                                    
  5 Atkins, Jayden W          11 NCA-SI               2:20.86    2:18.32 JO     
       31.11  1:06.88  1:42.79  2:18.32                                    
  6 Stewart, Will D           12 NCA-SI               2:19.77    2:19.44 A      
       30.96  1:06.86  1:43.90  2:19.44                                    
  7 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               2:22.35    2:22.85 A      
       33.47  1:10.21  1:46.89  2:22.85                                    
  8 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               2:20.39    2:35.16 B      
       34.89  1:13.05  1:55.82  2:35.16                                    
B - Division  
  1 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI               2:31.61    2:23.31 A      
       33.68  1:10.97  1:46.92  2:23.31                                    
  2 Polidori, Leo L           11 RSD-SI               2:28.37    2:28.69 B      
       33.04  1:11.03  1:49.79  2:28.69                                    
  3 Lozano, Kale R            11 RSD-SI               2:29.34    2:33.11 B      
       36.26  1:14.04  1:53.69  2:33.11                                    
  4 Hammonds, Ethan H         11 RST-SI               2:34.82    2:33.92 B      
       33.94  1:15.44  1:57.07  2:33.92                                    
 -- Isham, Jordan B           11 RST-SI               2:29.52         DQ        
C - Division  
  1 McKeeman, David D         12 NCA-SI               2:40.84    2:38.08 C      
       34.68  1:16.28  1:58.79  2:38.08                                    
  2 Bei, Bruce J              12 NCA-SI               2:44.86    2:49.73 C      
       37.10  1:21.32  2:06.28  2:49.73                                    
  3 Lien, Thomas C            11 RSD-SI                    NT    2:56.56 C      
       39.67  1:27.84  2:10.82  2:56.56                                    
  4 Praseuth, Mitchell B      11 RSD-SI               2:52.45    2:57.51 C      
       40.33  1:26.83  2:13.48  2:57.51                                    
  5 Del Core, Giancarlo D     12 RSD-SI               3:09.69    3:01.02 C      
       39.63  1:26.40  2:15.64  3:01.02                                    
  6 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               3:10.81    3:03.57 C      
       40.42  1:27.60  2:16.28  3:03.57                                    
  7 Lollis-Schenkhuizen, Sea  11 NCA-SI               3:02.81    3:06.75 C      
       38.28  1:25.79  2:16.74  3:06.75                                    
  8 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI                    NT    3:07.17 C      
       41.97  1:29.90  2:20.59  3:07.17                                    
  9 Clark, Alex T             11 RAQ-SI               3:35.27    3:30.51 C      
       44.02  2:34.48  3:30.51                                             
 10 Schuck, Jake J            11 RSD-SI                    NT    3:37.43 C      
     1:47.21  2:45.20  3:37.43                                             
 -- Watson, Casey J           12 NCA-SI               3:00.65        DFS        
      Declared false start
 
Event 38  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.09  JO
          46.80  A
          56.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           8 RSD-SI                 35.43      35.33 JO     
B - Division  
  1 Manaois, Max X             8 NCA-SI                 55.39      50.59 B      
  2 Vega, Jaxon A              8 NCA-SI                 54.21      52.93 B      
  3 Peters, Torin W            7 NCA-SI                 53.55      58.30 C      
C - Division  
  1 Hellmann, Jack P           8 RSD-SI                 56.85      51.74 B      
  2 Trevino, Luka A            8 RSD-SI                    NT      53.25 B      
  3 Yanez, Abraham G           8 RST-SI                    NT      54.05 B      
  4 Barnett, Jack T            7 ICAC-SI              1:12.64    1:04.57 C      
 -- Lucas, Zay G               8 RST-SI                 56.44         DQ        
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.09  JO
          40.40  A
          44.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Giunti, Giovanni O        10 RSD-SI                 37.69      36.55 JO     
  2 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI                 38.08      36.98 JO     
  3 Li, Eron M                10 TMEC-CA                37.90      37.82 JO     
  4 Lee, Payton J              9 NCA-SI                 40.32      40.21 A      
 -- Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 37.96         DQ        
B - Division  
  1 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 41.97      39.51 JO     
  2 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 41.35      39.92 JO     
  3 Gary, Gyan L               9 NCA-SI                 41.51      40.27 A      
  4 Valdez, Diego H           10 NCA-SI                 42.06      40.65 B      
  5 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI                 42.60      41.66 B      
C - Division  
  1 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                    NT      41.73 B      
  2 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI                 46.78      42.86 B      
  3 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI                 49.45      43.21 B      
  4 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                 44.86      44.24 C      
  5 Chan, Ethan R              9 PAC-SI                 50.72      45.35 C      
  6 Fahr, George S            10 RSD-SI                 54.72      45.48 C      
  7 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI                 51.72      46.69 C      
  8 Obrien, Declan H          10 RSD-SI                 54.45      47.26 C      
  9 Maddox, John R             9 RAQ-SI                    NT      48.05 C      
 10 Shew, Noah M              10 PAC-SI                 45.14      48.68 C      
 11 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                49.81      49.19 C      
 12 Hammonds, Kai T            9 RST-SI                 44.83      50.38 C      
 13 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                 51.21      50.97 C      
 14 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI                51.49      51.08 C      
 15 Pongun, Quintin n         10 FAST-SI                56.62      51.45 C      
 16 Maddox, Ryan J             9 RAQ-SI                    NT      51.73 C      
 17 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI               1:02.53      51.92 C      
 18 Hawkins, Tosh M            9 NCA-SI                    NT      51.93 C      
 19 Lucas, EJ J               10 RST-SI                 53.12      54.61 C      
 20 Dent, Joey A              10 NCA-SI                 49.99      56.13 C      
 21 Wieland, Peter J           9 RSD-SI                    NT      56.83 C      
 22 Anderson, Miles W         10 RST-SI                 59.52    1:03.03 C      
 23 Alva, Aaron A              9 FAST-SI                   NT    1:10.50 C      
 -- Garrett, Cam J            10 RSD-SI                    NT         DQ        
 -- Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                49.98         DQ        
 -- Tran, Ben H               10 PQAC-SI                56.24         DQ        
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          34.59  JO
          36.60  A
          40.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI                 31.90      31.91 JO     
  2 Federico, Roman J         12 NCA-SI                 32.50      32.35 JO     
  3 Tran, Jaeden T            12 RSD-SI                 32.18      32.85 JO     
  4 Eckel, Ken I              11 NCA-SI                 32.84      33.00 JO     
  5 Becker, Blake A           12 RSD-SI                 33.12      33.78 JO     
  6 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 34.90      35.03 A      
  7 Polidori, Leo L           11 RSD-SI                 35.81      35.79 A      
  8 Stewart, Will D           12 NCA-SI                 35.76      37.00 B      
  9 Lozano, Kale R            11 RSD-SI                 36.35      37.48 B      
 -- Hammonds, Ethan H         11 RST-SI                 36.41         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
B - Division  
  1 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                38.37      34.76 A      
  2 Singer, Ben D             12 RSD-SI                 39.33      35.40 A      
  3 Groom, Tyler G            11 NCA-SI                 37.74      36.46 A      
  4 Temple, Logan M           12 NCA-SI                 38.54      37.03 B      
  5 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI                 39.71      37.98 B      
  6 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI                 39.33      38.07 B      
  7 Zhao, Aaron               11 NCA-SI                 39.94      38.90 B      
  8 Needham, Auden M          11 RSD-SI                 37.93      41.49 C      
C - Division  
  1 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI                 40.27      37.72 B      
  2 Radulescu, Alex G         11 NCA-SI                 44.00      38.11 B      
  3 Dai, Nathan W             11 RSD-SI                 40.51      38.46 B      
  4 Hawkins, Kai K            11 NCA-SI                 40.78      39.29 B      
  5 Spears, Griffin R         11 RSD-SI                 42.20      41.13 C      
  6 Anderson, Hayden W        11 RSD-SI                    NT      41.51 C      
  7 Gabos, Alex               11 ICAC-SI                43.82      43.54 C      
  8 Schwartz, Max A           11 RSD-SI                 46.41      43.78 C      
  9 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI                 46.30      44.54 C      
 10 Strother, Shade K         11 RAQ-SI                 47.51      45.28 C      
 11 Wieland, Benjamin P       12 RSD-SI                 52.72      45.70 C      
 12 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                46.85      45.81 C      
 13 Wegener, Henry L          11 NCA-SI                 52.06      46.18 C      
 14 Olsen, Bryce D            11 RSD-SI                    NT      46.46 C      
 15 Leon, Joaquin A           11 RST-SI                 49.23      48.66 C      
 16 Ortiz-Reyes, Alex         11 RAQ-SI                 54.70      51.45 C      
 17 Clark, Alex T             11 RAQ-SI                 57.15      52.58 C      
 -- Dugas, Jona Y             11 RSD-SI                 44.63         DQ        
 
Event 44  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:13.69  JO
        1:25.00  A
        1:42.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           8 RSD-SI               1:08.61    1:08.95 JO     
       32.80  1:08.95                                                      
B - Division  
  1 Hellmann, Jack P           8 RSD-SI               1:38.69    1:33.01 B      
       44.42  1:33.01                                                      
C - Division  
  1 Trevino, Luka A            8 RSD-SI                    NT    1:36.04 B      
       45.28  1:36.04                                                      
  2 Yanez, Abraham G           8 RST-SI               1:48.87    1:44.09 C      
       49.92  1:44.09                                                      
  3 Lucas, Zay G               8 RST-SI               1:45.25    1:45.57 C      
       49.54  1:45.57                                                      
  4 Vega, Jaxon A              8 NCA-SI                    NT    1:47.48 C      
       48.36  1:47.48                                                      
  5 Peters, Torin W            7 NCA-SI                    NT    1:51.34 C      
       53.58  1:51.34                                                      
 
Event 46  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:13.69  JO
        1:14.30  A
        1:21.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Guzman, Braden T          10 NCA-SI               1:08.16    1:06.95 JO     
       32.21  1:06.95                                                      
  2 Gravori, Ari D            10 RSD-SI               1:12.21    1:08.00 JO     
       31.82  1:08.00                                                      
  3 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI               1:12.78    1:10.18 JO     
       33.31  1:10.18                                                      
  4 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI               1:12.00    1:12.53 JO     
       33.78  1:12.53                                                      
B - Division  
  1 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:19.38    1:13.75 A      
       35.28  1:13.75                                                      
  2 Shew, Noah M              10 PAC-SI               1:19.06    1:14.52 B      
       35.24  1:14.52                                                      
  3 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI               1:16.52    1:15.02 B      
       34.20  1:15.02                                                      
  4 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI               1:18.72    1:16.66 B      
       35.76  1:16.66                                                      
  5 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:19.78    1:19.33 B      
       36.71  1:19.33                                                      
C - Division  
  1 Garrett, Cam J            10 RSD-SI                    NT    1:20.78 B      
       37.72  1:20.78                                                      
  2 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI              1:25.28    1:21.04 C      
       37.83  1:21.04                                                      
  3 Valdez, Diego H           10 NCA-SI               1:24.60    1:21.07 C      
       39.17  1:21.07                                                      
  4 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI               1:23.92    1:21.24 C      
       38.26  1:21.24                                                      
  5 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI               1:23.33    1:23.59 C      
       38.18  1:23.59                                                      
  6 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI               1:24.44    1:25.63 C      
       40.61  1:25.63                                                      
  7 Lee, Payton J              9 NCA-SI               1:23.42    1:25.89 C      
       40.73  1:25.89                                                      
  8 Fahr, George S            10 RSD-SI               1:32.08    1:27.71 C      
       41.37  1:27.71                                                      
  9 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI               1:42.78    1:28.32 C      
       40.68  1:28.32                                                      
 10 Chan, Ethan R              9 PAC-SI                    NT    1:29.40 C      
       40.94  1:29.40                                                      
 11 Dent, Joey A              10 NCA-SI               1:29.76    1:30.95 C      
       41.65  1:30.95                                                      
 12 Maddox, Ryan J             9 RAQ-SI                    NT    1:31.18 C      
       43.67  1:31.18                                                      
 13 Obrien, Declan H          10 RSD-SI               1:36.26    1:34.78 C      
       45.34  1:34.78                                                      
 14 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI               1:33.37    1:35.52 C      
       44.43  1:35.52                                                      
 15 Pongun, Quintin n         10 FAST-SI              1:35.06    1:36.41 C      
       44.92  1:36.41                                                      
 16 Maddox, John R             9 RAQ-SI                    NT    1:38.00 C      
       46.56  1:38.00                                                      
 17 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI              1:46.55    1:38.42 C      
       46.37  1:38.42                                                      
 18 Hammonds, Kai T            9 RST-SI               1:27.84    1:40.30 C      
       48.05  1:40.30                                                      
 19 Hawkins, Tosh M            9 NCA-SI                    NT    1:41.21 C      
       48.70  1:41.21                                                      
 20 Lucas, EJ J               10 RST-SI               1:30.44    1:41.97 C      
       49.75  1:41.97                                                      
 21 Wieland, Peter J           9 RSD-SI                    NT    1:44.89 C      
       49.50  1:44.89                                                      
 22 Anderson, Miles W         10 RST-SI               2:00.59    1:57.32 C      
 23 Alva, Aaron A              9 FAST-SI                   NT    2:17.12 C      
     1:03.66  2:17.12                                                      
 
Event 48  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.79  JO
        1:06.20  A
        1:12.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Becker, Blake A           12 RSD-SI               1:01.28    1:00.70 JO     
       29.64  1:00.70                                                      
  2 Eckel, Ken I              11 NCA-SI               1:02.06    1:01.23 JO     
       29.91  1:01.23                                                      
  3 Singer, Ben D             12 RSD-SI               1:02.37    1:02.67 JO     
       30.62  1:02.67                                                      
  4 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI               1:05.18    1:03.02 A      
       30.46  1:03.02                                                      
  4 Tran, Jaeden T            12 RSD-SI               1:04.83    1:03.02 A      
       29.79  1:03.02                                                      
  6 Stewart, Will D           12 NCA-SI               1:03.71    1:04.44 A      
       31.19  1:04.44                                                      
  7 Munoz, Blake A            12 OSC-SI               1:05.99    1:05.09 A      
       31.27  1:05.09                                                      
  8 Federico, Roman J         12 NCA-SI               1:03.71    1:05.36 A      
       31.09  1:05.36                                                      
  9 Polidori, Leo L           11 RSD-SI               1:05.54    1:05.44 A      
       30.97  1:05.44                                                      
 10 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:05.91    1:05.56 A      
       31.04  1:05.56                                                      
B - Division  
  1 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI               1:08.57    1:05.38 A      
       32.42  1:05.38                                                      
  2 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               1:06.82    1:07.40 B      
       32.47  1:07.40                                                      
  3 Feng, Max                 11 PAC-SI               1:08.49    1:07.64 B      
       32.35  1:07.64                                                      
  4 Lozano, Kale R            11 RSD-SI               1:09.01    1:08.28 B      
       33.40  1:08.28                                                      
  5 Hammonds, Ethan H         11 RST-SI               1:09.25    1:09.28 B      
       32.79  1:09.28                                                      
  6 Isham, Jordan B           11 RST-SI               1:09.11    1:13.50 C      
       34.59  1:13.50                                                      
C - Division  
  1 Temple, Logan M           12 NCA-SI               1:12.60    1:10.74 B      
       33.28  1:10.74                                                      
  2 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI               1:12.28    1:11.70 B      
       34.67  1:11.70                                                      
  3 Frontis, Rhys R           12 RSD-SI               1:15.18    1:11.87 B      
       35.11  1:11.87                                                      
  4 Hawkins, Kai K            11 NCA-SI               1:21.37    1:12.20 B      
       35.10  1:12.20                                                      
  5 Spears, Griffin R         11 RSD-SI               1:13.49    1:13.62 C      
       34.90  1:13.62                                                      
  6 Radulescu, Alex G         11 NCA-SI               1:25.61    1:14.00 C      
       35.73  1:14.00                                                      
  7 Zhao, Aaron               11 NCA-SI               1:12.92    1:14.07 C      
       35.01  1:14.07                                                      
  8 Dai, Nathan W             11 RSD-SI               1:19.77    1:15.46 C      
       35.41  1:15.46                                                      
  9 Dugas, Jona Y             11 RSD-SI               1:13.08    1:16.08 C      
       35.73  1:16.08                                                      
 10 Gabos, Alex               11 ICAC-SI              1:17.59    1:17.31 C      
       36.29  1:17.31                                                      
 11 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI               1:22.96    1:17.65 C      
       36.65  1:17.65                                                      
 12 Harris, Marcus J          11 OSC-SI               1:35.91    1:18.10 C      
       36.49  1:18.10                                                      
 13 Anderson, Hayden W        11 RSD-SI                    NT    1:18.62 C      
       36.46  1:18.62                                                      
 14 Schwartz, Max A           11 RSD-SI               1:55.20    1:20.60 C      
       38.10  1:20.60                                                      
 15 Watson, Casey J           12 NCA-SI               1:19.33    1:22.75 C      
       37.72  1:22.75                                                      
 16 Strother, Shade K         11 RAQ-SI               1:29.21    1:22.83 C      
       39.61  1:22.83                                                      
 17 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI               1:21.00    1:22.92 C      
       38.97  1:22.92                                                      
 18 Ortiz-Reyes, Alex         11 RAQ-SI                    NT    1:23.04 C      
       37.49  1:23.04                                                      
 19 Wieland, Benjamin P       12 RSD-SI               1:34.05    1:23.38 C      
       38.82  1:23.38                                                      
 20 Needham, Auden M          11 RSD-SI               1:22.05    1:24.30 C      
       38.67  1:24.30                                                      
 21 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI               1:27.57    1:25.14 C      
       40.79  1:25.14                                                      
 22 Prych, Cameron or Cam M   11 NCA-SI               1:27.58    1:25.17 C      
       41.06  1:25.17                                                      
 23 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI              1:18.81    1:26.12 C      
       40.32  1:26.12                                                      
 24 Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT    1:27.22 C      
       39.94  1:27.22                                                      
 25 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               1:27.30    1:28.41 C      
       41.62  1:28.41                                                      
 26 Wegener, Henry L          11 NCA-SI               1:42.51    1:28.77 C      
       42.48  1:28.77                                                      
 27 Leon, Joaquin A           11 RST-SI               1:32.61    1:30.88 C      
       46.88  1:30.88                                                      
 28 Clark, Alex T             11 RAQ-SI               1:35.48    1:36.69 C      
       44.42  1:36.69                                                      
 29 Schuck, Jake J            11 RSD-SI               1:43.76    1:37.17 C      
       45.88  1:37.17                                                      
 30 Olsen, Bryce D            11 RSD-SI                    NT    1:37.33 C      
       45.59  1:37.33                                                      
 
Event 50  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          46.09  JO
          51.00  A
        1:01.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           8 RSD-SI                 46.73      42.43 JO     
B - Division  
  1 Peters, Torin W            7 NCA-SI                 58.88    1:01.59 C      
C - Division  
  1 Hellmann, Jack P           8 RSD-SI                    NT      59.51 B      
  2 Manaois, Max X             8 NCA-SI               1:05.79      59.68 B      
  3 Lucas, Zay G               8 RST-SI               1:02.22    1:01.87 C      
  4 Vega, Jaxon A              8 NCA-SI               1:07.25    1:02.20 C      
 -- Trevino, Luka A            8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Baruch, Alon D             8 RSD-SI                    NT         DQ        
 
Event 52  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          46.09  JO
          49.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Guzman, Braden T          10 NCA-SI                 36.73      37.73 A      
  2 Fairon, Sebastian S       10 RSD-SI                 41.89      40.26 A      
  3 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI                 41.38      40.31 A      
  4 Li, Eron M                10 TMEC-CA                44.83      40.87 A      
  5 Giunti, Giovanni O        10 RSD-SI                 41.11      41.33 A      
  6 Stein, Lukas A            10 NCA-SI                 45.36      42.36 A      
  7 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 44.77      44.27 A      
B - Division  
  1 Zhang, Alistair T         10 RSD-SI                 46.97      44.81 A      
  2 Ashburn, Joshua J         10 RST-SI                 46.50      46.52 B      
  3 Shew, Noah M              10 PAC-SI                 48.57      46.63 B      
  4 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                48.81      48.09 B      
  5 Gary, Gyan L               9 NCA-SI                 48.23      48.23 B      
  6 Noguchi, Gavin T           9 RSD-SI                 48.66      48.56 B      
  7 Gravori, Ari D            10 RSD-SI                 49.43      50.06 C      
  8 Valdez, Diego H           10 NCA-SI                 49.68      51.79 C      
C - Division  
  1 Garrett, Cam J            10 RSD-SI                    NT      47.74 B      
  2 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 52.02      49.00 B      
  3 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                 50.39      49.24 B      
  4 Lee, Payton J              9 NCA-SI                 53.55      50.01 C      
  5 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI                 54.44      50.57 C      
  6 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI                 53.11      52.38 C      
  7 Tran, Ben H               10 PQAC-SI                53.18      52.74 C      
  8 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                 52.09      53.26 C      
  9 Chan, Ethan R              9 PAC-SI                 57.49      53.29 C      
 10 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT      55.65 C      
 11 Lucas, EJ J               10 RST-SI                 54.49      57.08 C      
 12 Obrien, Declan H          10 RSD-SI                    NT      57.71 C      
 13 Fahr, George S            10 RSD-SI               1:02.52      57.74 C      
 14 Pongun, Quintin n         10 FAST-SI                56.95      58.21 C      
 15 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI              1:02.65    1:05.40 C      
 16 Lippert, Cash J            9 RSD-SI               1:11.63    1:06.13 C      
 17 Dent, Joey A              10 NCA-SI                    NT    1:07.83 C      
 18 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI               1:04.30    1:09.50 C      
 19 Alva, Aaron A              9 FAST-SI                   NT    1:36.52 C      
 -- Anderson, Miles W         10 RST-SI               1:03.56         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Wieland, Peter J           9 RSD-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Hawkins, Tosh M            9 NCA-SI                    NT         DQ        
      Elbows recovered over water
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          39.19  JO
          41.00  A
          44.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              11 NCA-SI                 33.63      34.16 JO     
  2 Becker, Blake A           12 RSD-SI                 35.31      37.05 JO     
  3 Federico, Roman J         12 NCA-SI                 36.25      37.22 JO     
  4 Stewart, Will D           12 NCA-SI                 39.20      39.06 JO     
  5 Zhao, Aaron               11 NCA-SI                 38.63      39.75 A      
 -- Isham, Jordan B           11 RST-SI                 40.89         DQ        
      Elbows recovered over water
B - Division  
  1 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI                 41.37      40.06 A      
  2 Dugas, Jona Y             11 RSD-SI                 43.45      41.18 B      
  3 Temple, Logan M           12 NCA-SI                 42.47      42.02 B      
  4 Lozano, Kale R            11 RSD-SI                 41.92      42.70 B      
  5 Pattison, Kieran C        11 RSD-SI                 43.76      42.77 B      
  6 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI                 43.90      45.36 C      
C - Division  
  1 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI                 45.28      41.87 B      
  2 Gabos, Alex               11 ICAC-SI                46.34      43.14 B      
  3 Hawkins, Kai K            11 NCA-SI                 46.69      43.67 B      
  4 Wieland, Benjamin P       12 RSD-SI                 48.86      44.50 B      
  5 Dai, Nathan W             11 RSD-SI                 47.72      44.99 C      
  6 Watson, Casey J           12 NCA-SI                 47.33      45.85 C      
  7 Frontis, Rhys R           12 RSD-SI                 49.29      46.34 C      
  8 Prych, Cameron or Cam M   11 NCA-SI                 51.07      46.45 C      
  9 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI                 46.53      46.60 C      
 10 Spears, Griffin R         11 RSD-SI                 48.23      47.24 C      
 11 Harris, Marcus J          11 OSC-SI                    NT      47.96 C      
 12 Anderson, Hayden W        11 RSD-SI                 55.83      48.83 C      
 13 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                48.67      50.18 C      
 14 Ortiz-Reyes, Alex         11 RAQ-SI                 51.25      51.02 C      
 15 Schwartz, Max A           11 RSD-SI                 48.97      51.46 C      
 16 Strother, Shade K         11 RAQ-SI                 51.33      51.90 C      
 17 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI                 53.30      53.61 C      
 18 Wegener, Henry L          11 NCA-SI                 57.81      55.42 C      
 19 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI                 54.69      58.53 C      
 20 Leon, Joaquin A           11 RST-SI                    NT      59.70 C      
 -- Olsen, Bryce D            11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Clark, Alex T             11 RAQ-SI               1:06.77         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Event 56  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        2:47.09  JO
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fallbrook Assoc Swim Team-SI  'A'                      NT    3:31.03        
     1) Cudal, Lucky Ace V 9            2) Pongun, Quintin n 10           
     3) Vorndam, Emory J 9              4) Alva, Aaron A 9                
       49.15  1:48.22  2:30.44  3:31.03                                    
 
Event 60  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  A
        1:36.09  JO
        1:37.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Li, Eron M                10 TMEC-CA              1:22.31    1:17.95 A      
       37.40  1:17.95                                                      
  2 Stein, Lukas A            10 NCA-SI               1:26.85    1:21.18 A      
       37.93  1:21.18                                                      
C - Division  
  1 Mullica, Langdon J         9 RSD-SI               1:43.47    1:32.79 JO     
       41.57  1:32.79                                                      
  2 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                    NT    1:39.03 C      
       45.74  1:39.03                                                      
  3 Lee, Payton J              9 NCA-SI               1:51.17    1:39.57 C      
       45.28  1:39.57                                                      
 -- Gary, Gyan L               9 NCA-SI               1:37.76         DQ        
      One hand touch
       46.46       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:14.99  JO
        1:18.20  A
        1:25.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fonzo, Nick C             12 NCA-SI               1:08.90    1:10.32 JO     
       32.83  1:10.32                                                      
  2 Singer, Ben D             12 RSD-SI               1:17.67    1:13.18 JO     
       34.07  1:13.18                                                      
  3 Eckel, Ken I              11 NCA-SI               1:13.27    1:13.58 JO     
       34.13  1:13.58                                                      
  4 Feng, Max                 11 PAC-SI               1:15.93    1:14.55 JO     
       36.19  1:14.55                                                      
  5 Groom, Tyler G            11 NCA-SI               1:12.69    1:15.92 A      
       34.75  1:15.92                                                      
  6 Zhao, Aaron               11 NCA-SI               1:16.37    1:16.12 A      
       36.19  1:16.12                                                      
B - Division  
  1 Isham, Jordan B           11 RST-SI               1:24.19    1:23.29 B      
       39.13  1:23.29                                                      
C - Division  
  1 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                   NT    1:12.25 JO     
       32.67  1:12.25                                                      
  2 Temple, Logan M           12 NCA-SI               1:25.39    1:22.62 B      
       38.04  1:22.62                                                      
  3 Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI                    NT    1:26.34 C      
       41.51  1:26.34                                                      
  4 Radulescu, Alex G         11 NCA-SI                    NT    1:36.66 C      
       44.86  1:36.66                                                      
  5 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI                    NT    1:48.71 C      
       49.68  1:48.71                                                      
 -- Frontis, Rhys R           12 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
       44.11       DQ                                                      
 -- Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
       51.03       DQ                                                      
 -- Prych, Cameron or Cam M   11 NCA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
       47.69       DQ                                                      
 -- Schuck, Jake J            11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
       58.95       DQ                                                      
 
Event 64  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  A
        3:08.99  JO
        3:24.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           8 RSD-SI               2:47.37    2:44.41 A      
       36.22  1:18.14  2:07.72  2:44.41                                    
  2 Giunti, Giovanni O        10 RSD-SI               2:56.74    2:44.57 A      
       35.89  1:20.45  2:09.09  2:44.57                                    
  3 Stein, Lukas A            10 NCA-SI               2:54.29    2:53.05 A      
       37.12  1:21.05  2:14.04  2:53.05                                    
B - Division  
  1 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               3:08.47    3:05.38 A      
       45.13  1:30.81  2:26.52  3:05.38                                    
  2 Valdez, Diego H           10 NCA-SI               3:10.46    3:08.96 JO     
       39.99  1:26.19  2:26.56  3:08.96                                    
C - Division  
  1 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                    NT    3:14.83 B      
       43.60  2:30.93  3:14.90  3:14.83                                    
  2 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                   NT    3:21.39 B      
       45.02  1:40.35  2:39.22  3:21.39                                    
  3 Slavin, Matthew O          9 RSD-SI                    NT    3:38.66 C      
       48.95  1:38.30  2:56.95  3:38.66                                    
  4 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT    3:39.70 C      
       49.10  1:48.83  2:56.83  3:39.70                                    
 -- Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
     1:55.82           3:09.87       DQ                                    
 -- Risher, Ryan J            10 RSD-SI                    NT         DQ        
       47.50  1:39.30  2:36.73       DQ                                    
 -- Obrien, Declan H          10 RSD-SI                    NT        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                    NT        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Event 66  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.99  JO
        2:46.50  A
        3:01.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Eckel, Ken I              11 NCA-SI               2:27.55    2:28.51 JO     
       33.04  1:11.06  1:52.84  2:28.51                                    
  2 Cairns, Jacob D           11 NCA-SI               2:45.61    2:39.10 A      
       33.15  1:16.09  2:05.11  2:39.10                                    
  3 Stewart, Will D           12 NCA-SI               2:45.78    2:43.46 A      
       38.48  1:19.27  2:07.93  2:43.46                                    
B - Division  
  1 Feng, Max                 11 PAC-SI               2:51.43    2:44.35 A      
       36.46  1:18.30  2:09.82  2:44.35                                    
  2 Zhao, Aaron               11 NCA-SI               2:49.55    2:50.57 B      
       36.31  1:22.84  2:10.27  2:50.57                                    
  3 Isham, Jordan B           11 RST-SI               2:55.54    2:57.38 B      
       39.91  1:26.94  2:19.61  2:57.38                                    
  4 Dugas, Jona Y             11 RSD-SI               3:01.69    3:04.12 C      
       43.11  1:33.23  3:04.12                                             
 -- Sherstnev, Arseniy        11 NCA-SI               3:01.57         DQ        
       40.99  1:27.11  2:21.62       DQ                                    
C - Division  
  1 Dai, Nathan W             11 RSD-SI               3:19.27    3:02.05 C      
       40.24  1:26.11  2:19.36  3:02.05                                    
  2 Hammonds, Ethan H         11 RST-SI               3:12.51    3:05.60 C      
       47.81  1:31.07  2:29.00  3:05.60                                    
  3 Spears, Griffin R         11 RSD-SI               3:23.40    3:07.21 C      
       45.27  1:34.03  2:28.21  3:07.21                                    
  4 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI               3:42.20    3:15.50 C      
       46.87  1:36.49  2:33.49  3:15.50                                    
  5 Frontis, Rhys R           12 RSD-SI                    NT    3:16.57 C      
       45.92  1:40.34  2:35.55  3:16.57                                    
  6 Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT    3:21.17 C      
       48.03  1:38.60  2:37.36  3:21.17                                    
  7 Anderson, Hayden W        11 RSD-SI               3:24.41    3:22.84 C      
              1:40.99  2:40.22  3:22.84                                    
  8 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               3:34.35    3:25.13 C      
       53.86           2:37.81  3:25.13                                    
  9 Wegener, Henry L          11 NCA-SI                    NT    3:29.21 C      
       47.74  1:42.41  2:44.04  3:29.21                                    
 10 Needham, Auden M          11 RSD-SI                    NT    3:31.86 C      
       45.71  1:33.34  2:43.24  3:31.86                                    
 11 Schuck, Duncan J          11 RSD-SI                    NT    3:34.99 C      
       52.62  1:46.41  2:49.89  3:34.99                                    
 12 Schuck, Jake J            11 RSD-SI                    NT    4:06.41 C      
       58.98  1:57.18  3:12.70  4:06.41                                    
 -- Radulescu, Alex G         11 NCA-SI                    NT         DQ        
       44.08  1:33.18  2:39.23       DQ