Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/22/18 09:01 AM
                 2018 SI FAST 12U C Meet - 1/20/18 to 1/21/18                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galindo, Cammie K          6 RAQ-SI                 22.38      23.04        
 
Event 3  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  A
        1:46.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bickler, KC C              8 PS-SI                1:26.96    1:21.36 A      
B - Division  
  1 Dang, Layla M              8 SDY-SI               1:28.74    1:24.10 A      
  2 Patankar, Amaya            8 PS-SI                1:37.97    1:28.60 B      
  3 Demory, Eloise L           8 RSD-SI               1:45.87    1:33.05 B      
  4 Liu, Emma Q                8 PS-SI                1:36.13    1:34.12 B      
  5 Garrofe, Valeria           8 FAST-SI              1:38.31    1:35.62 B      
C - Division  
  1 Brown, Clarise V           8 SDY-SI                    NT    1:36.37 B      
  2 Miyan, Aashi               8 PS-SI                1:49.53    1:37.97 B      
  3 Emory, Abby C              8 RSD-SI               1:55.52    1:42.46 B      
  4 Becker, Brooke A           8 RSD-SI               1:47.46    1:43.79 B      
  5 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI               1:49.29    1:49.57 C      
  6 Watson, Emily C            8 NCA-SI               1:56.82    1:52.50 C      
  7 Cline, Eleanor A           7 HSA-SI               2:06.06    1:53.48 C      
  8 Mucino, Katya G            7 RAQ-SI                    NT    2:04.68 C      
  9 Le Beschu De Champsa, El   8 NCA-SI                    NT    2:04.95 C      
 10 Conkel, Amelia G           7 RST-SI                    NT    2:52.60 C      
 
Event 5  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:21.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI               1:22.93    1:20.58 B      
  2 Conti, Teagan C           10 RSD-SI               1:22.71    1:21.53 C      
  3 Reque, Chloe               9 PS-SI                1:24.10    1:22.83 C      
  4 Dunayevich, Katja E       10 RSD-SI               1:28.66    1:24.33 C      
  5 Ruh, Lindsay R            10 RSD-SI               1:31.11    1:25.17 C      
  6 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI              1:23.77    1:25.57 C      
  7 Sadri, Salena R            9 PS-SI                1:31.63    1:26.73 C      
  8 Forman, Taylor S           9 NCA-SI               1:29.57    1:28.20 C      
  9 Malone, Miley A           10 NCA-SI               1:33.47    1:28.94 C      
 10 Ernst, Addie C            10 RSD-SI               1:35.80    1:28.95 C      
 11 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                     NT    1:29.35 C      
 12 Wightlin, Landon M         9 PS-SI                1:27.73    1:29.64 C      
 13 Farber, Sophia M          10 NCA-SI                    NT    1:31.17 C      
 14 Jester, Addison A          9 RSD-SI               1:33.45    1:31.35 C      
 15 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI               1:28.33    1:31.47 C      
 16 Nelson, Penelope L        10 HSA-SI               1:31.98    1:32.95 C      
 17 Bowen Nesbit, Maya A      10 RSD-SI                    NT    1:35.27 C      
 18 Misner, Ella H            10 RSD-SI                    NT    1:35.96 C      
 19 Richards, Brighton R       9 FAST-SI              1:43.46    1:37.52 C      
 20 Polo, Gabriella G          9 RSD-SI               1:50.94    1:39.37 C      
 21 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:41.88    1:40.01 C      
 22 Lawson, Sofia I           10 NCA-SI               1:49.78    1:47.06 C      
 23 Lynch, Izzy M             10 RST-SI                    NT    1:52.86 C      
 24 Marzella, Chloe R          9 SBA-SI               2:16.83    2:05.89 C      
 25 Clark, Carolyn G           9 SBA-SI               1:58.99    2:08.14 C      
 26 Yarbrough, Maddie G       10 NCA-SI               2:26.53    2:11.54 C      
 27 Trimble, Lauren K          9 HSA-SI               2:31.58    2:22.77 C      
 28 Ferguson, Ingrid A         9 RST-SI                    NT    2:29.15 C      
 29 Barnard, Avalon N          9 RSD-SI                    NT    2:35.54 C      
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:12.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI                   NT    1:04.29 B      
  2 Milligan, Austin R        11 WSST-SI              1:13.17    1:12.20 B      
  3 Ho, Kelsey C              11 NCA-SI               1:16.18    1:13.71 C      
  4 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI               1:14.50    1:14.93 C      
  5 Kamerlander, Cailin R     11 ICAC-SI              1:24.52    1:14.97 C      
  6 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI               1:28.09    1:15.45 C      
  7 Bekmanis, Sofia K         11 NCA-SI               1:16.28    1:17.29 C      
  8 Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI              1:16.77    1:17.37 C      
  9 Vu, Taylor N              11 RSD-SI               1:17.55    1:19.10 C      
 10 Owen, Isabel S            11 NCA-SI                    NT    1:19.13 C      
 11 Schmidt, Abigail M        11 RSD-SI               1:19.31    1:19.61 C      
 12 Segura, Ali L             11 SBA-SI               1:16.91    1:20.31 C      
 13 Escajadillo-Jimenez, Chi  11 SDY-SI                    NT    1:21.55 C      
 14 Naples, Evie              11 RSD-SI                    NT    1:21.78 C      
 15 Suchodolski, Allison L    11 NCA-SI               1:26.99    1:23.80 C      
 16 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               1:20.35    1:23.92 C      
 17 Leon Pineda, Iara X       11 SBA-SI                    NT    1:24.06 C      
 18 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI              1:22.29    1:25.29 C      
 19 Hildreth, Olivia M        12 NCA-SI               1:27.90    1:26.32 C      
 20 McKenzie, Kelly R         12 ICAC-SI                   NT    1:28.26 C      
 21 Patel, Khushi A           12 SDAC-SI              1:35.11    1:29.51 C      
 22 Powell, Katie A           11 RSD-SI                    NT    1:30.02 C      
 23 Seth, Anika               11 PS-SI                1:32.75    1:30.35 C      
 24 Downing, Lexi R           11 NCA-SI               1:32.81    1:30.94 C      
 25 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                    NT    1:33.87 C      
 26 Trias, Madison M          11 PS-SI                1:41.80    1:33.93 C      
 27 Balares, Zuriel           11 SDY-SI               1:46.99    1:34.94 C      
 28 Andresen, Nadia G         12 RSD-SI                    NT    1:41.47 C      
 29 Odenwalder, Ellie M       12 RST-SI               1:48.38    1:42.16 C      
 30 Ferguson, Hannah L        11 RST-SI                    NT    2:08.04 C      
 31 McKeirnan, Thalia R       11 RST-SI                    NT    2:15.83 C      
 32 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              2:41.83    2:25.00 C      
 
Event 9  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galindo, Cammie K          6 RAQ-SI                 30.29      32.82        
 
Event 11  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  A
          57.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bickler, KC C              8 PS-SI                  45.41      46.36 A      
  2 Dang, Layla M              8 SDY-SI                 46.56      47.56 A      
B - Division  
  1 Demory, Eloise L           8 RSD-SI                 49.92      48.10 A      
  2 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  51.47      51.68 B      
  3 Watson, Emily C            8 NCA-SI                 54.50      52.22 B      
  4 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI                 55.97      57.79 B      
C - Division  
  1 Miyan, Aashi               8 PS-SI                     NT      52.84 B      
  2 Garrofe, Valeria           8 FAST-SI                   NT      53.78 B      
  3 Becker, Brooke A           8 RSD-SI                 58.91      55.03 B      
  4 Brown, Clarise V           8 SDY-SI                    NT      56.45 B      
  5 Emory, Abby C              8 RSD-SI                 58.07      57.99 C      
  6 Iacoviello, Stella M       7 NCA-SI               1:15.43      58.07 C      
  7 Cline, Eleanor A           7 HSA-SI               1:01.88      58.25 C      
  8 Wilson, Annabel P          7 RSD-SI                    NT    1:02.96 C      
  9 Le Beschu De Champsa, El   8 NCA-SI               1:01.25    1:03.63 C      
 10 Mucino, Katya G            7 RAQ-SI                    NT    1:04.56 C      
 11 Burnett, Lizzy J           7 ICAC-SI                   NT    1:07.43 C      
 12 Balares, Zibiah E          8 SDY-SI                    NT    1:09.58 C      
 13 Petroski, Eva M            8 RSD-SI                    NT    1:11.80 C      
 14 Petroski, Katia M          8 RSD-SI                    NT    1:14.18 C      
 -- Conkel, Amelia G           7 RST-SI                    NT         DQ        
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          44.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI                 47.59      44.68 C      
  2 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 45.72      44.85 C      
  3 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 46.35      44.99 C      
  4 Ernst, Addie C            10 RSD-SI                 49.41      45.13 C      
  5 Ruh, Lindsay R            10 RSD-SI                 46.71      45.20 C      
  6 Reque, Chloe               9 PS-SI                  48.75      45.89 C      
  7 Sadri, Salena R            9 PS-SI                  47.02      45.96 C      
  8 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  48.42      46.13 C      
  9 Wightlin, Landon M         9 PS-SI                  47.66      46.24 C      
 10 Lampe, Sophia E           10 RSD-SI                    NT      46.32 C      
 11 Malone, Miley A           10 NCA-SI                 49.69      46.89 C      
 12 Pfau, Cora R               9 WSST-SI                47.41      47.14 C      
 13 Bowen Nesbit, Maya A      10 RSD-SI                    NT      47.37 C      
 14 Jester, Addison A          9 RSD-SI                 53.13      47.98 C      
 15 Forman, Taylor S           9 NCA-SI                 49.70      48.96 C      
 16 Nelson, Penelope L        10 HSA-SI                 50.33      49.02 C      
 17 Dunayevich, Katja E       10 RSD-SI                 48.58      49.58 C      
 18 Farber, Sophia M          10 NCA-SI                 49.96      50.83 C      
 19 Lawson, Sofia I           10 NCA-SI                 49.88      51.36 C      
 20 Sheoran, Saanvi            9 NCA-SI                 55.38      52.47 C      
 21 Richards, Brighton R       9 FAST-SI                53.51      52.72 C      
 22 Mohan, Juliana S           9 RSD-SI                    NT      55.30 C      
 23 Lynch, Izzy M             10 RST-SI                    NT      56.32 C      
 24 Marzella, Chloe R          9 SBA-SI               1:11.60      57.71 C      
 25 Polo, Gabriella G          9 RSD-SI                 58.21      59.06 C      
 26 Clark, Carolyn G           9 SBA-SI                 57.11    1:00.00 C      
 27 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:00.60    1:03.41 C      
 28 Yarbrough, Maddie G       10 NCA-SI               1:10.34    1:09.34 C      
 29 Barnard, Avalon N          9 RSD-SI                    NT    1:15.21 C      
 30 Ferguson, Ingrid A         9 RST-SI                    NT    1:17.16 C      
 -- Trimble, Lauren K          9 HSA-SI               1:15.54         DQ        
 -- Misner, Ella H            10 RSD-SI                    NT         DQ        
 
Event 15  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          39.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanlon, Stephanie B       12 FAST-SI                40.35      38.26 B      
  2 Vangilder, Walker L       11 RSD-SI                 41.39      38.34 B      
  3 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                 39.94      39.37 B      
  4 Schatz, Emily M           11 SDAC-SI                43.62      39.67 C      
  5 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI                 42.71      40.59 C      
  6 Owen, Isabel S            11 NCA-SI                 40.80      40.60 C      
  7 Churchill, Quinn M        11 NCA-SI                 46.49      40.65 C      
  8 Vu, Taylor N              11 RSD-SI                 39.95      41.09 C      
  9 Suchodolski, Allison L    11 NCA-SI                 42.82      42.03 C      
 10 Naples, Evie              11 RSD-SI                 42.83      42.21 C      
 11 Kamerlander, Cailin R     11 ICAC-SI                43.08      42.51 C      
 12 Milligan, Austin R        11 WSST-SI                42.58      42.93 C      
 13 Bekmanis, Sofia K         11 NCA-SI                 47.71      43.38 C      
 14 Mangen, Emma J            11 NCA-SI                 41.55      43.99 C      
 15 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI                43.34      44.09 C      
 16 McKenzie, Kelly R         12 ICAC-SI                   NT      44.60 C      
 17 McCarren, Bryn A          11 RSD-SI                 50.31      44.62 C      
 18 Escajadillo-Jimenez, Chi  11 SDY-SI                    NT      45.57 C      
 19 Schmidt, Abigail M        11 RSD-SI                 43.30      45.58 C      
 20 Patel, Khushi A           12 SDAC-SI                48.87      46.79 C      
 21 Hildreth, Olivia M        12 NCA-SI                 46.12      47.68 C      
 22 Downing, Lexi R           11 NCA-SI                 49.44      48.72 C      
 23 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                 52.54      49.50 C      
 24 Hubbard, Piper A          11 RSD-SI                    NT      51.70 C      
 25 Seth, Anika               11 PS-SI                  50.76      52.32 C      
 26 Balares, Zuriel           11 SDY-SI                 52.17      52.79 C      
 27 Odenwalder, Ellie M       12 RST-SI                 51.15      55.34 C      
 28 Andresen, Nadia G         12 RSD-SI                    NT      55.63 C      
 29 McKeirnan, Thalia R       11 RST-SI                    NT    1:00.28 C      
 30 Ferguson, Hannah L        11 RST-SI                    NT    1:02.99 C      
 31 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:20.00    1:15.31 C      
 -- Trias, Madison M          11 PS-SI                     NT         DQ        
 -- Tamhankar, Shravani S     12 NCA-SI                    NT         DQ        
 
Event 17  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galindo, Cammie K          6 RAQ-SI                 33.83      36.58        
 
Event 19  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  A
          55.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Patankar, Amaya            8 PS-SI                  53.28      46.47 B      
  2 Bickler, KC C              8 PS-SI                  53.31      49.29 B      
  3 Dang, Layla M              8 SDY-SI                 49.46      49.77 B      
  4 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  48.17      50.48 B      
C - Division  
  1 Garrofe, Valeria           8 FAST-SI                   NT      53.74 B      
  2 Miyan, Aashi               8 PS-SI                     NT      54.38 B      
  3 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI                 59.27      59.93 C      
  4 Brown, Clarise V           8 SDY-SI                    NT    1:03.34 C      
  5 Wilson, Annabel P          7 RSD-SI                    NT    1:16.75 C      
 -- Balares, Zibiah E          8 SDY-SI                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Cline, Eleanor A           7 HSA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Petroski, Katia M          8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Le Beschu De Champsa, El   8 NCA-SI               1:12.04         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Petroski, Eva M            8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Becker, Brooke A           8 RSD-SI               1:01.05         DQ        
      Alternating Kick
 -- Emory, Abby C              8 RSD-SI               1:10.58         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                43.38      41.98 C      
  2 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  45.88      43.64 C      
  3 Sheoran, Saanvi            9 NCA-SI                 46.91      43.77 C      
  4 Sadri, Salena R            9 PS-SI                  48.34      44.40 C      
  5 Noller, Katherine         10 SDY-SI                 43.15      44.42 C      
  6 Ruh, Lindsay R            10 RSD-SI                 47.92      46.03 C      
  7 Farber, Sophia M          10 NCA-SI                 49.34      47.35 C      
  8 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 47.99      48.14 C      
  9 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 48.43      48.18 C      
 10 Richards, Brighton R       9 FAST-SI                54.44      48.42 C      
 11 Lampe, Sophia E           10 RSD-SI                 58.10      48.74 C      
 12 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI                48.72      49.10 C      
 13 Malone, Miley A           10 NCA-SI                    NT      49.54 C      
 14 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI                 57.03      50.12 C      
 15 Nelson, Penelope L        10 HSA-SI                 44.93      50.40 C      
 16 Dunayevich, Katja E       10 RSD-SI                 53.25      50.88 C      
 17 Wightlin, Landon M         9 PS-SI                  46.87      52.04 C      
 18 Jester, Addison A          9 RSD-SI                 54.27      54.13 C      
 19 Ernst, Addie C            10 RSD-SI                    NT      55.19 C      
 20 Misner, Ella H            10 RSD-SI                    NT      56.81 C      
 21 Mohan, Juliana S           9 RSD-SI                    NT      58.29 C      
 22 Polo, Gabriella G          9 RSD-SI               1:07.67    1:01.36 C      
 23 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                 58.53    1:02.05 C      
 24 Marzella, Chloe R          9 SBA-SI                    NT    1:14.20 C      
 -- Pfau, Cora R               9 WSST-SI                55.23         DQ        
 -- Harrington, Linnea C       9 FAST-SI                49.29         DQ        
 -- Barnard, Avalon N          9 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Forman, Taylor S           9 NCA-SI               1:01.80         DQ        
 -- Bowen Nesbit, Maya A      10 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Yarbrough, Maddie G       10 NCA-SI                    NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Lawson, Sofia I           10 NCA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamerlander, Cailin R     11 ICAC-SI                38.34      36.80 B      
  2 Hanlon, Samantha A        12 FAST-SI                38.33      36.91 B      
  3 Vangilder, Walker L       11 RSD-SI                 38.29      37.60 C      
  4 Vu, Taylor N              11 RSD-SI                 38.09      38.27 C      
  5 Mangen, Emma J            11 NCA-SI                 37.44      38.77 C      
  6 Churchill, Quinn M        11 NCA-SI                 40.76      38.92 C      
  7 Hanlon, Stephanie B       12 FAST-SI                40.46      40.02 C      
  8 Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI                   NT      40.73 C      
  9 Schatz, Emily M           11 SDAC-SI                   NT      40.74 C      
 10 Schmidt, Abigail M        11 RSD-SI                 44.43      40.89 C      
 11 Leon Pineda, Iara X       11 SBA-SI                    NT      41.02 C      
 12 Suchodolski, Allison L    11 NCA-SI                 41.99      41.14 C      
 13 Segura, Ali L             11 SBA-SI                 39.83      42.30 C      
 14 Owen, Isabel S            11 NCA-SI                    NT      42.45 C      
 15 Bekmanis, Sofia K         11 NCA-SI                 43.72      43.71 C      
 16 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI                 46.86      44.39 C      
 17 Seth, Anika               11 PS-SI                     NT      44.64 C      
 18 Ho, Kelsey C              11 NCA-SI                 49.91      45.28 C      
 19 Naples, Evie              11 RSD-SI                 47.49      46.29 C      
 20 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI                45.83      46.82 C      
 21 Tamhankar, Shravani S     12 NCA-SI                    NT      48.59 C      
 22 Downing, Lexi R           11 NCA-SI                 56.29      51.53 C      
 23 Andresen, Nadia G         12 RSD-SI                    NT      53.43 C      
 24 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                    NT      53.50 C      
 25 Trias, Madison M          11 PS-SI                  56.82      54.27 C      
 26 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:51.54    1:31.39 C      
 -- Hubbard, Piper A          11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- McCarren, Bryn A          11 RSD-SI                 47.86         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Milligan, Austin R        11 WSST-SI                48.65         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 25  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galindo, Cammie K          6 RAQ-SI                 32.68      34.05        
 
Event 27  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:56.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Segura, Lexi E             9 SBA-SI               2:57.17    2:45.14 B      
  2 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI                    NT    2:46.10 B      
  3 Reque, Chloe               9 PS-SI                3:04.57    2:53.38 B      
  4 White, Callahan J         10 SDAC-SI                   NT    2:53.65 B      
  5 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              2:59.74    2:54.87 B      
  6 Conti, Teagan C           10 RSD-SI               3:01.72    3:04.69 C      
  7 Ruh, Lindsay R            10 RSD-SI               3:20.01    3:07.61 C      
  8 Farber, Sophia M          10 NCA-SI                    NT    3:09.63 C      
  9 Dunayevich, Katja E       10 RSD-SI                    NT    3:10.54 C      
 10 Jester, Addison A          9 RSD-SI               3:24.35    3:15.42 C      
 11 Forman, Taylor S           9 NCA-SI               3:28.18    3:17.46 C      
 12 Ernst, Addie C            10 RSD-SI               3:30.06    3:21.77 C      
 13 Malone, Miley A           10 NCA-SI               3:31.31    3:25.04 C      
 14 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                    NT    3:47.87 C      
 15 Polo, Gabriella G          9 RSD-SI                    NT    3:52.39 C      
 16 Lynch, Izzy M             10 RST-SI                    NT    4:33.05 C      
 17 Marzella, Chloe R          9 SBA-SI                    NT    4:36.30 C      
 
Event 29  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:37.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI                   NT    2:19.16 B      
  2 Vangilder, Walker L       11 RSD-SI               2:38.15    2:34.80 B      
  3 Milligan, Austin R        11 WSST-SI              2:45.13    2:37.92 C      
  4 Ho, Kelsey C              11 NCA-SI               2:48.31    2:45.49 C      
  5 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI               3:16.78    2:46.76 C      
  6 Bekmanis, Sofia K         11 NCA-SI               2:56.18    2:47.61 C      
  7 Kamerlander, Cailin R     11 ICAC-SI              3:34.71    2:51.63 C      
  8 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                    NT    2:53.17 C      
  9 Schatz, Emily M           11 SDAC-SI                   NT    2:53.28 C      
 10 Segura, Ali L             11 SBA-SI               2:51.52    2:53.83 C      
 11 Owen, Isabel S            11 NCA-SI                    NT    2:56.36 C      
 12 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               2:58.18    3:00.14 C      
 13 Churchill, Quinn M        11 NCA-SI                    NT    3:03.30 C      
 14 Suchodolski, Allison L    11 NCA-SI               3:09.07    3:05.63 C      
 15 Hildreth, Olivia M        12 NCA-SI                    NT    3:06.67 C      
 16 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI              2:59.84    3:10.60 C      
 17 McCarren, Bryn A          11 RSD-SI               3:33.01    3:23.27 C      
 18 Hubbard, Piper A          11 RSD-SI                    NT    3:31.45 C      
 19 Odenwalder, Ellie M       12 RST-SI               3:50.45    3:38.04 C      
 
Event 34  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  A
          48.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dang, Layla M              8 SDY-SI                 35.81      39.67 A      
B - Division  
  1 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  40.55      38.77 A      
  2 Garrofe, Valeria           8 FAST-SI                47.25      41.08 B      
  3 Demory, Eloise L           8 RSD-SI                 45.14      41.58 B      
  4 Miyan, Aashi               8 PS-SI                  46.02      42.64 B      
  5 Cohen, Lauren O            8 PS-SI                  44.89      44.55 B      
  6 Emory, Abby C              8 RSD-SI                 46.69      45.61 B      
  7 Becker, Brooke A           8 RSD-SI                 46.84      46.09 B      
  8 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI                 45.91      46.16 B      
  9 Yau, Madison R             8 NCA-SI                 47.51      49.26 C      
C - Division  
  1 Brown, Clarise V           8 SDY-SI                    NT      41.25 B      
  2 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI                 52.73      47.51 B      
  3 Watson, Emily C            8 NCA-SI                 50.99      48.74 C      
  4 Wilson, Annabel P          7 RSD-SI                    NT      53.14 C      
  5 Aroonlap, Pia              8 SDAC-SI                52.90      53.94 C      
  6 Dunayevich, Lucia N        7 RSD-SI                    NT      55.93 C      
  7 Grover, Olive M            7 SDAC-SI                54.47      56.74 C      
  8 Watson, Morgan M           7 NCA-SI                 59.89      58.45 C      
  9 Petroski, Katia M          8 RSD-SI                    NT    1:00.85 C      
 10 Petroski, Eva M            8 RSD-SI                    NT    1:03.48 C      
 11 Burnett, Lizzy J           7 ICAC-SI                   NT    1:04.20 C      
 12 Baruch, Hila R             8 RSD-SI                    NT    1:05.31 C      
 
Event 36  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucia, Adrianna M         10 PS-SI                  40.09      35.61 B      
  2 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 37.11      36.13 B      
  3 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 37.25      36.63 B      
  4 Cohen, Ashleigh J         10 PS-SI                  40.04      37.39 C      
  5 Jones, Lila M              9 OSC-SI                 39.16      37.89 C      
  6 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI                38.97      39.12 C      
  7 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                39.12      39.16 C      
  8 Earnest, Kennedy L        10 PS-SI                  39.38      39.49 C      
  9 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                38.91      39.62 C      
 10 Dunayevich, Katja E       10 RSD-SI                 41.61      39.73 C      
 11 Harrington, Linnea C       9 FAST-SI                42.99      39.98 C      
 12 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  42.27      40.20 C      
 13 Jester, Addison A          9 RSD-SI                 39.00      40.51 C      
 14 Yau, Melanie R             9 NCA-SI                 39.64      40.86 C      
 15 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                  39.13      41.26 C      
 16 Richards, Brighton R       9 FAST-SI                   NT      41.53 C      
 17 Sheoran, Saanvi            9 NCA-SI                 46.31      42.32 C      
 18 Page, Abigail M           10 RAQ-SI                 43.61      42.40 C      
 19 Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI                43.94      43.50 C      
 20 Lawson, Sofia I           10 NCA-SI                 42.51      43.97 C      
 21 Polo, Gabriella G          9 RSD-SI                    NT      46.60 C      
 22 Schefer, Andrea K         10 RSD-SI                    NT      47.25 C      
 23 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI                 47.34      47.87 C      
 24 Mohan, Juliana S           9 RSD-SI                    NT      51.23 C      
 25 Schmierer, Molly C         9 FAST-SI              1:02.00      57.56 C      
 26 Trimble, Lauren K          9 HSA-SI               1:06.12    1:01.90 C      
 -- Kolle, Ellie K            10 PS-SI                  38.57        DFS        
      Declared false start
 
Event 38  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ho, Kelsey C              11 NCA-SI                 35.04      32.64 B      
  2 VanDamme, Zeala Z         12 RSD-SI                    NT      32.65 B      
  3 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                33.72      33.20 B      
  4 Escajadillo-Jimenez, Chi  11 SDY-SI                    NT      33.21 B      
  5 Waldman, Nancy E          12 SDAC-SI                34.34      33.44 B      
  6 Scherschel, Isabelle M    11 PS-SI                  35.37      33.94 C      
  7 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 34.42      34.37 C      
  8 Foncerrada, Mia E         11 PS-SI                  35.49      34.38 C      
  9 Doan, Amber L             11 BFST-SI                34.12      34.79 C      
 10 Naples, Evie              11 RSD-SI                 39.08      35.04 C      
 11 Morley, Kirsten           12 OSC-SI                 34.32      35.44 C      
 12 Mangen, Emma J            11 NCA-SI                 34.15      35.98 C      
 13 Schmidt, Abigail M        11 RSD-SI                 35.53      36.72 C      
 14 Carpenter, Danika P       11 NCA-SI                 39.18      37.20 C      
 15 Suchodolski, Allison L    11 NCA-SI                 38.15      37.58 C      
 16 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI                37.89      38.26 C      
 17 McCarren, Bryn A          11 RSD-SI                 38.91      38.33 C      
 18 Seth, Anika               11 PS-SI                  40.17      38.98 C      
 19 Tamhankar, Shravani S     12 NCA-SI                 42.26      39.99 C      
 20 Downing, Lexi R           11 NCA-SI                 39.53      40.41 C      
 21 Chen, Sam Y               11 OSC-SI                 41.88      40.79 C      
 22 Powell, Katie A           11 RSD-SI                    NT      40.96 C      
 23 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                 46.00      41.07 C      
 24 Hubbard, Piper A          11 RSD-SI                    NT      45.48 C      
 25 Hannah, Emma J            11 RSD-SI                    NT      45.49 C      
 
Event 40  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  A
        2:01.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dang, Layla M              8 SDY-SI               1:36.97    1:41.80 B      
B - Division  
  1 Liu, Emma Q                8 PS-SI                1:45.45    1:44.71 B      
  2 Cohen, Lauren O            8 PS-SI                1:47.63    1:53.54 B      
C - Division  
  1 Patankar, Amaya            8 PS-SI                     NT    1:42.44 B      
  2 Demory, Eloise L           8 RSD-SI               2:09.25    1:50.20 B      
  3 Becker, Brooke A           8 RSD-SI               2:03.77    1:53.10 B      
  4 Brown, Clarise V           8 SDY-SI                    NT    1:57.87 B      
  5 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI               2:02.05    2:00.22 B      
  6 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI               2:03.22    2:02.08 C      
  7 Emory, Abby C              8 RSD-SI               2:14.37    2:08.15 C      
  8 Yau, Madison R             8 NCA-SI               2:02.61    2:09.52 C      
  9 Wilson, Annabel P          7 RSD-SI                    NT    2:18.89 C      
 -- Garrofe, Valeria           8 FAST-SI                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Petroski, Eva M            8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Watson, Emily C            8 NCA-SI               2:20.19         DQ        
 -- Miyan, Aashi               8 PS-SI                     NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick - breast
 -- Petroski, Katia M          8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Event 42  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:34.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Launer, Jillian E         10 PS-SI                1:35.04    1:34.20 B      
  2 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                     NT    1:37.33 C      
  3 Kolle, Ellie K            10 PS-SI                     NT    1:37.58 C      
  4 Conti, Teagan C           10 RSD-SI               1:41.69    1:38.46 C      
  5 Earnest, Kennedy L        10 PS-SI                1:40.22    1:39.57 C      
  6 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI              1:40.00    1:40.95 C      
  7 Cohen, Ashleigh J         10 PS-SI                1:41.27    1:41.04 C      
  8 Lampe, Sophia E           10 RSD-SI               1:50.22    1:41.32 C      
  9 Ernst, Addie C            10 RSD-SI                    NT    1:42.08 C      
 10 Lucia, Adrianna M         10 PS-SI                1:41.72    1:42.09 C      
 11 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI              1:40.54    1:42.64 C      
 12 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI              1:41.29    1:43.94 C      
 13 Dunayevich, Katja E       10 RSD-SI               1:44.78    1:44.19 C      
 14 Harrington, Linnea C       9 FAST-SI                   NT    1:45.89 C      
 15 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI               1:44.32    1:46.09 C      
 16 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                1:42.73    1:49.32 C      
 17 Jester, Addison A          9 RSD-SI               1:54.31    1:50.15 C      
 18 Page, Abigail M           10 RAQ-SI               1:59.13    1:54.09 C      
 19 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI               1:58.26    1:59.02 C      
 20 Polo, Gabriella G          9 RSD-SI               2:11.80    2:04.42 C      
 21 Mohan, Juliana S           9 RSD-SI                    NT    2:15.30 C      
 -- Lawson, Sofia I           10 NCA-SI               2:07.53         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI              1:55.12         DQ        
 -- Schefer, Andrea K         10 RSD-SI                    NT         DQ        
 -- Higgins, Camilla A        10 HSA-SI               1:40.69         DQ        
 -- Yau, Melanie R             9 NCA-SI               1:47.06         DQ        
 -- Jones, Lila M              9 OSC-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 -- Trimble, Lauren K          9 HSA-SI               2:26.09         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:24.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vangilder, Walker L       11 RSD-SI               1:25.47    1:22.52 B      
  2 Hanlon, Stephanie B       12 FAST-SI              1:25.01    1:23.42 B      
  3 Vu, Taylor N              11 RSD-SI               1:26.58    1:24.36 B      
  4 Finley, Claire E          12 SDAC-SI              1:38.76    1:24.88 C      
  5 VanDamme, Zeala Z         12 RSD-SI                    NT    1:27.80 C      
  6 Waldman, Nancy E          12 SDAC-SI              1:29.61    1:28.81 C      
  7 Dang, Isabella A          11 SDY-SI               1:26.66    1:28.97 C      
  8 Schmidt, Abigail M        11 RSD-SI               1:28.75    1:29.54 C      
  9 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               1:27.75    1:29.72 C      
 10 Ho, Kelsey C              11 NCA-SI               1:37.34    1:29.82 C      
 11 Suchodolski, Allison L    11 NCA-SI               1:34.09    1:31.45 C      
 12 Foncerrada, Mia E         11 PS-SI                1:33.45    1:31.77 C      
 13 Escajadillo-Jimenez, Chi  11 SDY-SI                    NT    1:32.29 C      
 14 Carpenter, Danika P       11 NCA-SI               1:32.88    1:32.46 C      
 15 Scherschel, Isabelle M    11 PS-SI                1:30.63    1:36.01 C      
 16 Morley, Kirsten           12 OSC-SI               1:34.81    1:36.12 C      
 17 Naples, Evie              11 RSD-SI               1:40.48    1:37.32 C      
 18 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI              1:38.71    1:37.96 C      
 19 Downing, Lexi R           11 NCA-SI               1:57.02    1:42.90 C      
 20 Mohan, Danika L           12 RSD-SI               1:58.37    1:48.57 C      
 21 Tamhankar, Shravani S     12 NCA-SI               1:50.20    1:48.81 C      
 22 Seth, Anika               11 PS-SI                     NT    1:50.27 C      
 23 Powell, Katie A           11 RSD-SI                    NT    1:52.06 C      
 -- Hannah, Emma J            11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- McCarren, Bryn A          11 RSD-SI               1:46.57         DQ        
 -- Hubbard, Piper A          11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Event 46  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  A
        1:02.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dang, Layla M              8 SDY-SI                 44.88      46.51 A      
B - Division  
  1 Patankar, Amaya            8 PS-SI                  57.92      53.39 B      
  2 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  59.45      55.40 B      
  3 Cohen, Lauren O            8 PS-SI                  59.79      58.75 B      
  4 Becker, Brooke A           8 RSD-SI               1:00.85    1:00.26 B      
  5 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI               1:00.45    1:00.84 B      
C - Division  
  1 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI               1:05.23    1:01.72 B      
  1 Demory, Eloise L           8 RSD-SI               1:08.84    1:01.72 B      
  3 Yau, Madison R             8 NCA-SI               1:06.56    1:04.29 C      
  4 Brown, Clarise V           8 SDY-SI                    NT    1:07.52 C      
  5 Emory, Abby C              8 RSD-SI               1:05.89    1:07.83 C      
  6 Watson, Emily C            8 NCA-SI               1:05.78    1:08.28 C      
  7 Petroski, Katia M          8 RSD-SI                    NT    1:16.47 C      
  8 Aroonlap, Pia              8 SDAC-SI                   NT    1:20.81 C      
  9 Petroski, Eva M            8 RSD-SI                    NT    1:31.09 C      
 -- Wilson, Annabel P          7 RSD-SI                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Watson, Morgan M           7 NCA-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 48  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          49.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richards, Brighton R       9 FAST-SI                   NT      48.23 B      
  2 Earnest, Kennedy L        10 PS-SI                  50.62      49.67 B      
  3 Launer, Jillian E         10 PS-SI                  55.39      50.66 C      
  4 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                52.23      50.84 C      
  5 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 54.57      51.71 C      
  6 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  55.53      52.42 C      
  7 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                54.06      52.93 C      
  8 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI                53.58      53.50 C      
  9 Cohen, Ashleigh J         10 PS-SI                  53.38      54.09 C      
 10 Lampe, Sophia E           10 RSD-SI                 54.43      54.77 C      
 11 Sheoran, Saanvi            9 NCA-SI                 52.34      56.61 C      
 12 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI                 55.01      56.83 C      
 13 Lucia, Adrianna M         10 PS-SI                  59.04      56.85 C      
 14 Yau, Melanie R             9 NCA-SI                 54.90      57.29 C      
 15 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI                 55.50      57.96 C      
 16 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                  54.69      58.17 C      
 17 Page, Abigail M           10 RAQ-SI                 56.31      58.24 C      
 18 Jester, Addison A          9 RSD-SI               1:03.41    1:02.11 C      
 19 Schefer, Andrea K         10 RSD-SI                    NT    1:08.69 C      
 20 Polo, Gabriella G          9 RSD-SI               1:04.96    1:09.24 C      
 21 Lawson, Sofia I           10 NCA-SI               1:03.41    1:13.02 C      
 -- Schmierer, Molly C         9 FAST-SI                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI              1:07.56         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kolle, Ellie K            10 PS-SI                  54.17         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Trimble, Lauren K          9 HSA-SI                    NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Event 50  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          44.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 44.75      43.38 B      
  2 Valdez, Velana P          12 RSD-SI                 44.91      44.04 B      
  3 Vu, Taylor N              11 RSD-SI                 44.70      44.39 B      
  4 Vangilder, Walker L       11 RSD-SI                 45.58      45.26 C      
  5 Mangen, Emma J            11 NCA-SI                 44.99      45.85 C      
  6 Suchodolski, Allison L    11 NCA-SI                 49.82      46.02 C      
  7 Carpenter, Danika P       11 NCA-SI                 48.10      46.15 C      
  8 Doan, Amber L             11 BFST-SI                47.43      46.36 C      
  9 Foncerrada, Mia E         11 PS-SI                  48.45      46.47 C      
 10 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                45.63      46.85 C      
 11 Ho, Kelsey C              11 NCA-SI                 48.23      47.11 C      
 12 VanDamme, Zeala Z         12 RSD-SI                    NT      47.22 C      
 13 Scherschel, Isabelle M    11 PS-SI                  48.20      47.91 C      
 14 Escajadillo-Jimenez, Chi  11 SDY-SI                    NT      49.56 C      
 15 Naples, Evie              11 RSD-SI                 49.43      50.93 C      
 16 Hanlon, Stephanie B       12 FAST-SI                53.47      51.56 C      
 17 Morley, Kirsten           12 OSC-SI                 51.02      52.05 C      
 18 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                 53.08      52.12 C      
 19 Chen, Sam Y               11 OSC-SI                 53.82      52.75 C      
 20 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI                54.24      52.88 C      
 21 McCarren, Bryn A          11 RSD-SI                 50.62      54.31 C      
 22 Tamhankar, Shravani S     12 NCA-SI               1:00.03      55.49 C      
 23 Downing, Lexi R           11 NCA-SI               1:06.55      59.86 C      
 24 Seth, Anika               11 PS-SI                     NT    1:02.23 C      
 25 Hannah, Emma J            11 RSD-SI                 58.43    1:06.36 C      
 26 Hubbard, Piper A          11 RSD-SI                    NT    1:12.92 C      
 -- Powell, Katie A           11 RSD-SI                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall