Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/22/18 09:00 AM
                 2018 SI FAST 12U C Meet - 1/20/18 to 1/21/18                  
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bickler, Matthew J         6 PS-SI                  33.03      28.48        
  2 Johnson, Reece A           6 ICAC-SI                   NT      33.08        
  3 Bickler, Kyle S            3 PS-SI                     NT      49.03        
 
Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  A
        1:42.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Zhang, Eric J              8 PS-SI                1:38.19    1:33.29 B      
C - Division  
  1 Hussey, Liam T             8 NCA-SI               1:43.12    1:41.01 B      
  2 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:42.86    1:47.23 C      
  3 Lucas, Zay G               8 RST-SI               1:45.25    1:50.72 C      
  4 Clark Jr, David W          7 SBA-SI               1:58.39    1:56.58 C      
  5 Liebig, Matt P             7 HSA-SI               2:08.79    2:10.93 C      
  6 Smolin, Leo                7 RSD-SI                    NT    2:21.19 C      
 
Event 6  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:21.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              1:20.59    1:19.78 B      
C - Division  
  1 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI               1:31.16    1:20.83 B      
  2 Risher, Ryan J            10 RSD-SI               1:31.30    1:21.80 C      
  3 Zhang, Alistair T         10 RSD-SI                    NT    1:21.85 C      
  4 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                    NT    1:23.33 C      
  5 Rollinson, Evan M         10 RSD-SI               1:37.59    1:24.88 C      
  6 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI              1:27.01    1:25.28 C      
  7 Delaney, Tyler L           9 PS-SI                1:39.54    1:29.26 C      
  8 Ghasemi, Seena D          10 RSD-SI               1:35.55    1:29.32 C      
  9 Dent, Joey A              10 NCA-SI                    NT    1:29.76 C      
 10 Lucas, EJ J               10 RST-SI               1:41.23    1:30.44 C      
 11 Roh, Henry H               9 PS-SI                1:34.65    1:30.53 C      
 12 Tran, Dylan M             10 PS-SI                1:35.51    1:30.62 C      
 13 Pannese, Oliver R          9 PS-SI                1:35.09    1:32.31 C      
 14 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI               1:48.13    1:33.37 C      
 15 Cheng, Troy                9 PS-SI                1:33.48    1:34.81 C      
 16 Pongun, Quintin n          9 FAST-SI              1:39.71    1:35.06 C      
 17 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT    1:36.50 C      
 18 Obrien, Declan H          10 RSD-SI               1:36.26    1:36.56 C      
 19 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI               1:38.54    1:36.96 C      
 20 Griffin, Dylan             9 SDY-SI               1:31.60    1:42.81 C      
 21 Sandoval, Sergio J         9 SBA-SI               1:39.76    1:46.31 C      
 22 Liebig, Joe D              9 HSA-SI               1:50.59    1:51.42 C      
 23 Anderson, Miles W         10 RST-SI               2:07.98    2:00.59 C      
 24 Solloa, Philippe A         9 SBA-SI               2:21.67    2:16.89 C      
 -- Sayadi, Jack W            10 SDAC-SI                   NT         DQ        
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:12.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kan, Dylan                12 PS-SI                1:12.99    1:10.58 B      
  2 Jaber, Khalil N           11 NCA-SI                    NT    1:11.91 B      
  3 McKeeman, David D         12 NCA-SI               1:20.60    1:12.96 C      
  4 Spears, Griffin R         11 RSD-SI               1:18.38    1:13.49 C      
  5 Frontis, Rhys R           12 RSD-SI               1:26.64    1:15.18 C      
  6 Bei, Bruce J              11 NCA-SI               1:18.47    1:15.77 C      
  7 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI               1:19.86    1:15.91 C      
  8 Petree, Alexander M       12 ICAC-SI              1:21.67    1:16.70 C      
  9 Gabos, Alex               11 ICAC-SI                   NT    1:17.59 C      
 10 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI              1:23.13    1:18.81 C      
 11 Watson, Casey J           12 NCA-SI               1:20.43    1:19.33 C      
 12 St Cyr, Trent D           12 NCA-SI               1:32.13    1:20.17 C      
 13 Papworth, Ian J           12 PS-SI                1:25.58    1:21.82 C      
 14 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI               1:24.60    1:21.86 C      
 15 Ambrose, Preston L        12 NCA-SI                    NT    1:23.23 C      
 16 Cabello, Daniel R         12 FAST-SI              1:27.94    1:24.12 C      
 17 Shindikar, Advay          11 SDAC-SI                   NT    1:25.12 C      
 18 Pfau, Alden J             11 WSST-SI              1:33.29    1:25.46 C      
 19 Alvarez, Alex             12 SBA-SI               1:23.37    1:25.55 C      
 20 Saroff, Matt D            12 RSD-SI               1:31.05    1:27.34 C      
 21 Griffin, Tyler            12 SDY-SI               1:26.93    1:27.66 C      
 22 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI               1:27.57    1:28.57 C      
 23 Leon, Joaquin A           11 RST-SI               1:37.09    1:32.61 C      
 24 Silverman, Caleb C        11 RSD-SI                    NT    1:36.33 C      
 25 Chapman, Stephen B        11 FAST-SI                   NT    1:41.49 C      
 
Event 10  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bickler, Matthew J         6 PS-SI                  44.97      34.32        
  2 Johnson, Reece A           6 ICAC-SI                   NT      51.79        
  3 Bickler, Kyle S            3 PS-SI                     NT    1:39.96        
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  A
          56.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Zhang, Eric J              8 PS-SI                  46.88      46.67 A      
C - Division  
  1 Calma, James Christian C   7 SBA-SI                 57.77      59.04 C      
  2 Lucas, Zay G               8 RST-SI                 56.44    1:01.92 C      
  3 Faber, Colin J             8 RSD-SI                    NT    1:09.83 C      
  4 Smolin, Leo                7 RSD-SI                    NT    1:20.21 C      
 -- Clark Jr, David W          7 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          44.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                 49.57      44.86 C      
  2 Roh, Henry H               9 PS-SI                  47.12      44.87 C      
  3 Pannese, Oliver R          9 PS-SI                  44.57      45.00 C      
  4 Eagan, Reilly M            9 PS-SI                  48.31      45.48 C      
  5 Watson, Will N             9 NCA-SI                 46.91      46.17 C      
  6 Delaney, Tyler L           9 PS-SI                  46.63      46.79 C      
  7 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI                 47.05      47.29 C      
  8 Zhang, Alistair T         10 RSD-SI                 53.35      47.88 C      
  9 Tran, Dylan M             10 PS-SI                  51.29      48.09 C      
 10 Cheng, Troy                9 PS-SI                     NT      49.55 C      
 11 Ghasemi, Seena D          10 RSD-SI                 49.23      49.59 C      
 12 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                49.81      49.95 C      
 13 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT      49.98 C      
 14 Dent, Joey A              10 NCA-SI                    NT      49.99 C      
 15 Rollinson, Evan M         10 RSD-SI               1:00.65      50.80 C      
 16 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT      51.21 C      
 17 Sandoval, Sergio J         9 SBA-SI                    NT      51.69 C      
 18 Lucas, EJ J               10 RST-SI                 54.31      53.12 C      
 19 Obrien, Declan H          10 RSD-SI               1:01.34      54.45 C      
 20 DeMeyer, Jack T            9 PS-SI                1:14.25      55.44 C      
 21 Pongun, Quintin n          9 FAST-SI                58.08      56.62 C      
 22 Anderson, Miles W         10 RST-SI               1:09.90      59.52 C      
 23 Griffin, Dylan             9 SDY-SI                 51.15    1:02.65 C      
 24 Solloa, Philippe A         9 SBA-SI               1:10.22    1:06.91 C      
 -- Obrien, Lucas J           10 RSD-SI               1:02.53         DQ        
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Needham, Auden M          11 RSD-SI                 40.27      37.93 B      
  2 Kan, Dylan                12 PS-SI                  45.04      38.76 B      
  3 McKeeman, David D         12 NCA-SI                 43.89      38.78 B      
  4 Bei, Bruce J              11 NCA-SI                 41.66      39.73 B      
  5 Jaber, Khalil N           11 NCA-SI                    NT      40.08 C      
  6 Spears, Griffin R         11 RSD-SI                 43.93      42.20 C      
  7 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI                 42.35      43.01 C      
  8 Alvarez, Alex             12 SBA-SI                 43.87      43.11 C      
  9 Brown, JJ S               11 SDY-SI                    NT      43.16 C      
 10 Gabos, Alex               11 ICAC-SI                   NT      43.82 C      
 11 DeMeyer, Gregory E        12 PS-SI                     NT      44.38 C      
 12 Papworth, Ian J           12 PS-SI                  46.01      45.55 C      
 13 Soriano, Zach H           11 SBA-SI                    NT      45.57 C      
 14 St Cyr, Trent D           12 NCA-SI                 49.76      45.71 C      
 15 Shindikar, Advay          11 SDAC-SI                   NT      45.98 C      
 16 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI                 46.79      46.30 C      
 17 Petree, Alexander M       12 ICAC-SI                52.43      46.96 C      
 18 Chipman, Lowell D         11 SBA-SI                 48.82      47.42 C      
 19 Ambrose, Preston L        12 NCA-SI                 55.70      47.75 C      
 20 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI                 46.96      48.64 C      
 21 Leon, Joaquin A           11 RST-SI                 51.09      49.23 C      
 22 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                46.85      50.61 C      
 23 Saroff, Matt D            12 RSD-SI                 49.87      50.69 C      
 24 Cabello, Daniel R         12 FAST-SI                49.12      52.48 C      
 25 Chapman, Stephen B        11 FAST-SI                   NT      52.91 C      
 26 Silverman, Caleb C        11 RSD-SI                    NT      54.45 C      
 -- Pfau, Alden J             11 WSST-SI                   NT         DQ        
 -- Griffin, Tyler            12 SDY-SI                 57.89         DQ        
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          56.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Zhang, Eric J              8 PS-SI                  53.13      52.43 B      
C - Division  
  1 Lucas, Zay G               8 RST-SI                    NT      55.97 B      
  2 Hussey, Liam T             8 NCA-SI                    NT    1:00.70 C      
  3 Vu, Dillon T               8 RSD-SI                    NT    1:07.60 C      
 -- Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:11.84         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Vu, Carter D               8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 22  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI                42.29      41.71 C      
  2 Eagan, Reilly M            9 PS-SI                  45.78      42.06 C      
  3 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                 48.28      42.11 C      
  4 Roh, Henry H               9 PS-SI                  47.01      44.80 C      
  5 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                    NT      46.41 C      
  6 Pannese, Oliver R          9 PS-SI                  47.65      48.26 C      
  7 Delaney, Tyler L           9 PS-SI                  50.13      48.84 C      
  8 Zhang, Alistair T         10 RSD-SI                    NT      49.08 C      
  9 Watson, Will N             9 NCA-SI                 50.09      51.41 C      
 10 Tran, Dylan M             10 PS-SI                  55.63      53.14 C      
 11 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI                 56.16      54.42 C      
 12 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT      54.93 C      
 13 Griffin, Dylan             9 SDY-SI                 51.40      55.65 C      
 14 Pongun, Quintin n          9 FAST-SI              1:00.91    1:03.84 C      
 15 Cheng, Troy                9 PS-SI                     NT    1:05.26 C      
 16 Solloa, Philippe A         9 SBA-SI               1:16.18    1:15.27 C      
 -- Dent, Joey A              10 NCA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sandoval, Sergio J         9 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Liebig, Joe D              9 HSA-SI               1:01.97         DQ        
 -- Obrien, Declan H          10 RSD-SI               1:01.87         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sayadi, Jack W            10 SDAC-SI                   NT        DFS        
      Declared false start
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKeeman, David D         12 NCA-SI                    NT      35.16 B      
  2 Frontis, Rhys R           12 RSD-SI                 46.59      38.86 C      
  3 Needham, Auden M          11 RSD-SI                 43.07      39.59 C      
  4 Bei, Bruce J              11 NCA-SI                 48.97      40.55 C      
  5 Kan, Dylan                12 PS-SI                  42.19      42.10 C      
  6 Spears, Griffin R         11 RSD-SI                 42.86      42.89 C      
  7 Petree, Alexander M       12 ICAC-SI                44.84      43.99 C      
  8 Papworth, Ian J           12 PS-SI                  48.01      45.12 C      
  9 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI                 41.86      45.85 C      
 10 Alvarez, Alex             12 SBA-SI                    NT      46.94 C      
 11 DeMeyer, Gregory E        12 PS-SI                  48.61      47.26 C      
 12 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI                 46.93      47.94 C      
 13 Shindikar, Advay          11 SDAC-SI                   NT      48.86 C      
 14 Pfau, Alden J             11 WSST-SI                   NT      50.98 C      
 15 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI                 47.66      51.22 C      
 16 Griffin, Tyler            12 SDY-SI               1:04.12    1:00.06 C      
 -- Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                48.09         DQ        
 -- Chapman, Stephen B        11 FAST-SI                   NT         DQ        
 -- Ambrose, Preston L        12 NCA-SI               1:00.59         DQ        
 -- St Cyr, Trent D           12 NCA-SI                 47.28         DQ        
 
Event 26  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bickler, Matthew J         6 PS-SI                  42.71      32.94        
 
Event 28  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:56.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Vorndam, Emory J           9 FAST-SI              3:02.06    3:01.82 C      
  2 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                    NT    3:05.39 C      
  3 Roh, Henry H               9 PS-SI                3:33.45    3:05.53 C      
  4 Rollinson, Evan M         10 RSD-SI               3:02.80    3:07.79 C      
  5 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI              3:18.12    3:13.17 C      
  6 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                    NT    3:13.93 C      
  7 Watson, Will N             9 NCA-SI               3:43.03    3:24.13 C      
  8 Tran, Dylan M             10 PS-SI                     NT    3:25.96 C      
  9 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT    3:28.38 C      
 10 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                    NT    3:28.63 C      
 11 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI               3:43.14    3:32.08 C      
 12 Obrien, Declan H          10 RSD-SI                    NT    3:33.50 C      
 13 Lucas, EJ J               10 RST-SI               4:22.08    3:46.94 C      
 14 Anderson, Miles W         10 RST-SI               4:27.74    4:34.61 C      
 -- Ghasemi, Seena D          10 RSD-SI               3:31.09        DFS        
      Declared false start
 
Event 30  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:37.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, JJ S               11 SDY-SI               2:50.79    2:35.00 B      
  2 Spears, Griffin R         11 RSD-SI               2:40.98    2:38.30 C      
  3 Kan, Dylan                12 PS-SI                2:50.46    2:38.42 C      
  4 Frontis, Rhys R           12 RSD-SI               3:21.33    2:40.71 C      
  5 McKeeman, David D         12 NCA-SI                    NT    2:40.84 C      
  6 Jaber, Khalil N           11 NCA-SI                    NT    2:41.70 C      
  7 Gabos, Alex               11 ICAC-SI              2:42.85    2:43.47 C      
  8 Bei, Bruce J              11 NCA-SI               2:48.34    2:44.86 C      
  9 Donigan, Patrick H        11 NCA-SI               2:44.61    2:46.92 C      
 10 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI               3:02.04    3:01.34 C      
 11 St Cyr, Trent D           12 NCA-SI               3:23.13    3:01.47 C      
 12 Needham, Auden M          11 RSD-SI                    NT    3:03.98 C      
 13 Papworth, Ian J           12 PS-SI                     NT    3:04.51 C      
 14 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI              3:05.62    3:04.96 C      
 15 Watson, Casey J           12 NCA-SI               3:00.65    3:05.85 C      
 16 Fairclough, Ethan L       11 NCA-SI               3:11.93    3:06.87 C      
 17 Saroff, Matt D            12 RSD-SI               3:09.63    3:10.73 C      
 18 Cabello, Daniel R         12 FAST-SI                   NT    3:17.52 C      
 19 Leon, Joaquin A           11 RST-SI               3:31.99    3:21.11 C      
 -- Chapman, Stephen B        11 FAST-SI                   NT         DQ        
 
Event 35  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  A
          47.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Lucas, Zay G               8 RST-SI                 43.06      43.87 B      
  2 Calma, James Christian C   7 SBA-SI                 46.54      47.13 B      
C - Division  
  1 Manaois, Max X             8 NCA-SI                 47.71      45.16 B      
  2 Garrett, Curtis M          8 NCA-SI                 51.09      47.47 C      
  3 Baruch, Alon D             8 RSD-SI                    NT      51.62 C      
  4 Hyler, Antoan N            8 NCA-SI               1:00.49      51.66 C      
  5 Liebig, Matt P             7 HSA-SI                 57.48      57.05 C      
  6 Faber, Colin J             8 RSD-SI                    NT      58.28 C      
 
Event 37  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          37.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eagan, Reilly M            9 PS-SI                  39.51      35.22 B      
  2 Pyka, Elias A              9 RSD-SI                 39.07      35.88 B      
  3 Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                37.94      36.17 B      
  4 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                    NT      36.37 B      
  5 Tran, Dylan M             10 PS-SI                  38.34      37.29 C      
  6 Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                    NT      37.30 C      
  7 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI                    NT      37.32 C      
  8 Rollinson, Evan M         10 RSD-SI                 43.16      37.33 C      
  9 Zhang, Alistair T         10 RSD-SI                 41.82      37.38 C      
 10 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI                 40.16      37.69 C      
 11 Nguyen, Kenji D           10 ICAC-SI                37.89      37.83 C      
 12 Roh, Henry H               9 PS-SI                  38.99      38.02 C      
 13 Watson, Will N             9 NCA-SI                 40.72      38.12 C      
 14 Obrien, Declan H          10 RSD-SI                 45.74      38.60 C      
 15 Lucas, EJ J               10 RST-SI                 46.17      39.32 C      
 16 Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                  41.69      40.27 C      
 17 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                 49.82      40.97 C      
 17 Pongun, Quintin n          9 FAST-SI                43.38      40.97 C      
 19 Griffin, Dylan             9 SDY-SI                 40.02      41.27 C      
 20 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT      41.93 C      
 21 Heidt, Keaton R            9 NCA-SI                 49.30      42.49 C      
 22 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI                 44.19      43.52 C      
 23 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI                43.80      44.68 C      
 24 Su, Philip                 9 PS-SI                  45.17      46.67 C      
 25 Liebig, Joe D              9 HSA-SI                 47.84      49.17 C      
 26 French, Ezekiel T          9 RAQ-SI                    NT      49.67 C      
 27 DeMeyer, Jack T            9 PS-SI                1:02.46      49.91 C      
 28 Totten, Cash A            10 ICAC-SI                51.72      51.77 C      
 29 Anderson, Miles W         10 RST-SI                 56.16      53.56 C      
 
Event 39  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaber, Khalil N           11 NCA-SI                    NT      32.25 B      
  2 Nahar, Vedant             12 PS-SI                  41.25      34.21 C      
  3 Chauvapun, Ethan E        11 PS-SI                  35.54      34.67 C      
  4 Sheive, Caden M           11 NCA-SI                 36.05      35.47 C      
  5 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                34.23      35.69 C      
  6 Watson, Casey J           12 NCA-SI                 37.54      36.77 C      
  7 Ambrose, Preston L        12 NCA-SI                 48.25      37.08 C      
  8 Griffin, Tyler            12 SDY-SI                 35.96      37.15 C      
  9 Page, Liam T              12 RAQ-SI                 43.36      37.32 C      
 10 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI                 36.19      37.54 C      
 11 Soriano, Zach H           11 SBA-SI                    NT      38.55 C      
 12 Chipman, Lowell D         11 SBA-SI                 40.51      40.43 C      
 13 Chen, Aiden M             11 OSC-SI                 42.40      41.36 C      
 14 Hyler, Quin M             12 NCA-SI                 43.74      42.41 C      
 15 Millsap, Curren J         11 ICAC-SI                   NT      53.13 C      
 
Event 41  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  A
        1:58.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Zay G               8 RST-SI               2:00.45    1:58.49 C      
  2 Hussey, Liam T             8 NCA-SI                    NT    2:00.74 C      
  3 Manaois, Max X             8 NCA-SI                    NT    2:03.97 C      
  4 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               2:05.26    2:05.93 C      
 -- Garrett, Curtis M          8 NCA-SI               2:10.51         DQ        
 -- Hyler, Antoan N            8 NCA-SI               2:45.93         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Event 43  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:34.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roh, Henry H               9 PS-SI                1:34.90    1:34.58 B      
  2 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                    NT    1:36.67 C      
  3 Zhang, Alistair T         10 RSD-SI               1:51.20    1:37.94 C      
  4 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:50.83    1:41.44 C      
  5 Rollinson, Evan M         10 RSD-SI                    NT    1:42.62 C      
  6 Tran, Dylan M             10 PS-SI                1:41.79    1:42.69 C      
  7 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                    NT    1:42.71 C      
  8 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI               1:43.06    1:42.96 C      
  9 Watson, Will N             9 NCA-SI               1:45.97    1:44.51 C      
 10 Nguyen, Kenji D           10 ICAC-SI              1:44.75    1:44.85 C      
 11 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI                    NT    1:47.10 C      
 12 Obrien, Declan H          10 RSD-SI                    NT    1:50.01 C      
 13 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI               1:50.06    1:51.48 C      
 14 Griffin, Dylan             9 SDY-SI               1:45.99    1:52.19 C      
 15 Pongun, Quintin n          9 FAST-SI              1:52.41    1:52.71 C      
 16 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI              2:01.94    2:00.88 C      
 17 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT    2:01.24 C      
 18 Lucas, EJ J               10 RST-SI               2:09.72    2:01.64 C      
 -- Cudal, Lucky Ace V         9 FAST-SI                   NT         DQ        
 -- Heidt, Keaton R            9 NCA-SI               2:06.82         DQ        
      Non-simultaneous kick - breast
 -- Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                1:50.17         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Dumas, Aaron M            10 RSD-SI                    NT         DQ        
 -- Su, Philip                 9 PS-SI                     NT         DQ        
 -- Anderson, Miles W         10 RST-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Event 45  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:24.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaber, Khalil N           11 NCA-SI                    NT    1:23.20 B      
  2 Nahar, Vedant             12 PS-SI                     NT    1:23.85 B      
  3 Kan, Dylan                12 PS-SI                1:25.97    1:24.65 B      
  4 Chauvapun, Ethan E        11 PS-SI                1:28.29    1:26.02 C      
  5 Sheive, Caden M           11 NCA-SI               1:29.65    1:29.76 C      
  6 DeMeyer, Gregory E        12 PS-SI                     NT    1:33.17 C      
  7 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI              1:36.26    1:33.65 C      
  8 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI               1:29.74    1:34.18 C      
  9 Hyler, Quin M             12 NCA-SI               1:48.89    1:37.67 C      
 10 Griffin, Tyler            12 SDY-SI               1:43.18    1:45.70 C      
 11 Silverman, Caleb C        11 RSD-SI                    NT    1:48.58 C      
 -- Ambrose, Preston L        12 NCA-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
 
Event 47  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  A
        1:01.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas, Zay G               8 RST-SI               1:02.22    1:04.95 C      
  2 Garrett, Curtis M          8 NCA-SI               1:04.89    1:05.53 C      
  3 Manaois, Max X             8 NCA-SI               1:08.75    1:10.48 C      
  4 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:06.86    1:11.65 C      
  5 Faber, Colin J             8 RSD-SI                    NT    1:12.95 C      
 -- Vu, Dillon T               8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Liebig, Matt P             7 HSA-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Hyler, Antoan N            8 NCA-SI               1:26.81         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Vu, Carter D               8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Hussey, Liam T             8 NCA-SI               1:18.41         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 49  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          49.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Alistair T         10 RSD-SI                 52.19      46.97 B      
  2 Eagan, Reilly M            9 PS-SI                     NT      49.75 B      
  3 Risher, Ryan J            10 RSD-SI                 52.37      50.39 C      
  4 Tran, Dylan M             10 PS-SI                  58.07      51.24 C      
  5 Obrien, Lucas J           10 RSD-SI                 57.98      52.09 C      
  6 Roh, Henry H               9 PS-SI                  50.46      52.35 C      
  7 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI                 53.72      53.11 C      
  8 Baruch, Ariel H           10 RSD-SI                 58.72      54.44 C      
  9 Lucas, EJ J               10 RST-SI                 57.22      54.49 C      
 10 Chauvapun, Carter S        9 PS-SI                  55.67      54.58 C      
 11 Nguyen, Kenji D           10 ICAC-SI                54.82      54.79 C      
 12 Rollinson, Evan M         10 RSD-SI               1:11.29      56.47 C      
 13 Watson, Will N             9 NCA-SI                 58.70      57.73 C      
 14 Su, Philip                 9 PS-SI                     NT      59.57 C      
 15 Pongun, Quintin n          9 FAST-SI                56.95    1:00.78 C      
 16 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI               1:04.82    1:02.66 C      
 17 Griffin, Dylan             9 SDY-SI               1:02.16    1:03.12 C      
 18 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI              1:02.65    1:05.69 C      
 19 Anderson, Miles W         10 RST-SI               1:03.56    1:05.96 C      
 20 Lippert, Cash J            9 RSD-SI                    NT    1:11.63 C      
 21 Liebig, Joe D              9 HSA-SI               1:08.57    1:12.85 C      
 -- Heidt, Keaton R            9 NCA-SI               1:07.03         DQ        
 -- Obrien, Declan H          10 RSD-SI                    NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Pyka, Elias A              9 RSD-SI                 53.63         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- DeMeyer, Jack T            9 PS-SI                     NT         DQ        
 -- Totten, Cash A            10 ICAC-SI              1:17.89         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 51  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          44.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nahar, Vedant             12 PS-SI                     NT      43.42 B      
  2 Jaber, Khalil N           11 NCA-SI                    NT      44.49 B      
  3 Chauvapun, Ethan E        11 PS-SI                  45.15      45.75 C      
  4 Hyler, Quin M             12 NCA-SI                 50.81      46.00 C      
  5 Sheive, Caden M           11 NCA-SI                 46.79      46.49 C      
  6 Kan, Dylan                12 PS-SI                  46.45      46.77 C      
  7 Watson, Casey J           12 NCA-SI                 47.51      47.33 C      
  8 DeMeyer, Gregory E        12 PS-SI                  50.64      48.15 C      
  8 Brown, JJ S               11 SDY-SI                 54.15      48.15 C      
 10 Pongun, Phoenix S         12 FAST-SI                48.67      49.99 C      
 11 Page, Liam T              12 RAQ-SI                 55.36      52.77 C      
 12 Chen, Aiden M             11 OSC-SI                 52.80      52.98 C      
 13 Silverman, Caleb C        11 RSD-SI                 57.41      54.05 C      
 14 Griffin, Tyler            12 SDY-SI                 48.94      55.32 C      
 -- Ambrose, Preston L        12 NCA-SI               1:14.22         DQ        
      Arms not in same horizontal plane