Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/23/17 12:54 PM
               2017 SI FAST C All Ages Meet - 7/22/17 to 7/23/17               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  A
          48.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jayasinghe, Svara          8 RAQ-SI                 39.50      36.89 A      
B - Division  
  1 Baugh, Amalia E            8 UNAT-SI                44.62      39.48 A      
  2 Hellmann, Patsy H          8 RSD-SI                 48.36      40.74 B      
  3 Wightlin, Landon M         8 PS-SI                  42.98      41.35 B      
  4 Watt, Cassidy K            8 NCA-SI                 41.62      41.81 B      
  5 Johnson, Mallory E         7 RAQ-SI                 46.21      43.15 B      
  6 Dusseault, Sophia V        8 RST-SI                 43.03      44.86 B      
  7 Koff, Tessa B              7 RSD-SI                 48.15      50.05 C      
  8 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI                 45.91      50.18 C      
  9 Emory, Abby C              7 RSD-SI                 48.49      52.28 C      
C - Division  
  1 Kern, Brealin K            8 PQAC-SI                50.49      47.35 B      
  2 Rauch, McKenna O           8 NCA-SI                 48.68      47.64 B      
  3 Cui, Ella Y                7 NCA-SI                 48.87      50.96 C      
  4 Niemann, Brielle R         7 NCA-SI                 52.15      51.03 C      
  5 Watson, Emily C            7 NCA-SI                 59.45      53.73 C      
  6 Dugan, Aurora G            8 HSA-SI                 57.74      56.27 C      
  7 Clark, Ezri E              7 RAQ-SI               1:01.91      59.08 C      
  8 Vance, McKayla J           6 FAST-SI                   NT    1:04.71 C      
 
Event 3  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI                 37.77      33.29 B      
  2 Zhao, Ashlyn L             9 PQAC-SI                38.40      36.63 B      
  3 Ecarius, Emma N           10 NCA-SI                 39.52      37.00 B      
  4 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 37.25      37.42 C      
  4 Faber, Audrey B            9 RSD-SI                 40.10      37.42 C      
  6 La, Kadence A              9 PS-SI                  40.99      37.71 C      
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                37.01      38.11 C      
  8 Muller, Lexy N            10 RSD-SI                 38.06      38.25 C      
  9 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI                40.19      38.28 C      
  9 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI                 44.42      38.28 C      
 11 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI                 39.96      38.80 C      
 12 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                  41.08      39.13 C      
 13 Weis, Layla J              9 PQAC-SI                40.30      39.63 C      
 14 Suh, Lauren A             10 RSD-SI                 41.47      40.41 C      
 15 Staudacher, Kyla E         9 NCA-SI                 48.09      42.44 C      
 16 Stewart, Victoria G       10 NCA-SI                 43.16      42.45 C      
 17 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI                 40.42      42.74 C      
 18 Tokas, Rhea               10 PQAC-SI                49.54      42.84 C      
 19 McCance, Skylar L          9 HSA-SI                 43.80      43.05 C      
 20 Robertson, Jadyn V         9 NCA-SI                 49.27      43.39 C      
 21 Yambao, Jasmine L          9 PQAC-SI                   NT      43.52 C      
 22 Lestyk, Zoey M            10 PQAC-SI                   NT      44.37 C      
 23 Nixon, Kaelyn C            9 NCA-SI                 44.81      44.38 C      
 24 Holloway, Nina N          10 RST-SI                 55.25      45.34 C      
 25 Cox, Hannah E              9 HSA-SI                    NT      47.20 C      
 26 Peters, Jade D             9 PQAC-SI                52.40      48.93 C      
 27 Ritchie, Elsie L           9 FAST-SI              1:04.18      51.52 C      
 28 Dunn, Emma R               9 FAST-SI                48.86      52.03 C      
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moncada, Isabella H       12 PS-SI                  33.85      31.90 B      
  2 Browne, Lauren K          12 NCA-SI                 33.67      32.54 B      
  3 Martinez, Alexandra L     12 RAQ-SI                    NT      32.65 B      
  4 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI                 35.39      33.32 B      
  5 Rojas, Vianey S           11 NCA-SI                 36.11      33.77 C      
  6 Garofalo, Joyce E         12 RSD-SI                 34.05      33.93 C      
  7 Suh, Emily M              12 RSD-SI                 35.37      34.08 C      
  8 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI                 38.37      34.09 C      
  9 Waldman, Nancy E          12 SDAC-SI                34.74      34.34 C      
 10 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI                37.62      34.72 C      
 11 Cochran, Layne E          11 PQAC-SI                35.88      34.74 C      
 12 Nyberg, Catalina M        12 PQAC-SI                36.07      35.14 C      
 13 Liu, Mary B               12 PS-SI                  39.41      35.34 C      
 14 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI                 34.67      35.80 C      
 15 Hanlon, Stephanie B       11 FAST-SI                34.72      35.82 C      
 16 Arditti, Daniella         12 NCA-SI                 40.53      36.03 C      
 17 Batchelder, Myra Emma L   11 SDAC-SI                   NT      36.56 C      
 18 Scherschel, Isabelle M    11 PS-SI                  37.53      36.65 C      
 19 Su, Amelia or Mia H       12 RSD-SI                 39.01      37.12 C      
 20 Cicero, Becca J           11 NCA-SI                 37.41      37.25 C      
 20 Bautista, Tara K          12 PQAC-SI                39.17      37.25 C      
 22 Arias, Ali                12 RST-SI                 40.16      37.65 C      
 23 Jones, Luthien G          11 FAST-SI                37.98      37.95 C      
 24 Fieri, Alexis G           12 FAST-SI                46.71      38.74 C      
 25 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI                37.89      38.92 C      
 26 Patel, Khushi A           11 SDAC-SI                41.50      39.55 C      
 27 Blank, Ashleigh M         11 ICAC-SI                40.64      39.71 C      
 28 Vijayachandra, Lochana    11 PQAC-SI                   NT      45.63 C      
 29 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                    NT      46.00 C      
 
Event 7  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          31.90  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holden, Heather R         13 RST-SI                 31.91      29.15 B      
  2 Thompson, Jade A          15 RSD-SI                    NT      29.29 B      
  3 Buonaugurio, Isabella M   13 RST-SI                 31.91      31.16 B      
  4 Fitton, Polly R           15 PS-SI                  33.36      31.41 B      
  5 Lee, Ara                  13 NCA-SI                 31.93      31.91 C      
  6 Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT      32.67 C      
  7 Cox, Emma R               13 HSA-SI                 47.54      33.10 C      
  8 Taylor, Emilie E          13 NCA-SI                 35.59      34.55 C      
  9 Ashkin, Torie R           14 NCA-SI                 38.06      36.79 C      
 10 Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI                 38.65      38.17 C      
 11 Arias, Nicole R           14 RST-SI                 39.65      38.50 C      
 
Event 9  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  A
          55.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Jayasinghe, Svara          8 RAQ-SI                 49.67      44.37 A      
  2 Wightlin, Landon M         8 PS-SI                  53.90      54.56 B      
C - Division  
  1 Baugh, Amalia E            8 UNAT-SI                   NT      45.60 A      
  2 Liu, Emma Q                7 PS-SI                     NT      49.09 B      
  3 Dusseault, Sophia V        8 RST-SI               1:03.41      50.09 B      
  4 Watt, Cassidy K            8 NCA-SI                    NT      55.78 C      
  5 Johnson, Mallory E         7 RAQ-SI                 57.96      56.67 C      
  6 Kern, Brealin K            8 PQAC-SI              1:01.60    1:02.07 C      
  7 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI                 59.27    1:03.06 C      
  8 Koff, Tessa B              7 RSD-SI               1:09.14    1:09.05 C      
  9 Niemann, Brielle R         7 NCA-SI                    NT    1:20.50 C      
 -- Emory, Abby C              7 RSD-SI               1:18.03         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cui, Ella Y                7 NCA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rauch, McKenna O           8 NCA-SI                    NT         DQ        
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI                 43.28      40.26 B      
  2 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI                   NT      42.38 C      
  3 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI                 44.89      43.93 C      
  4 Muller, Lexy N            10 RSD-SI                 48.41      44.95 C      
  5 Zhao, Ashlyn L             9 PQAC-SI                47.23      46.00 C      
  6 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI                 53.02      46.29 C      
  7 La, Kadence A              9 PS-SI                  50.98      46.54 C      
  8 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 50.29      48.43 C      
  9 Faber, Audrey B            9 RSD-SI                 52.41      48.70 C      
 10 Stewart, Victoria G       10 NCA-SI                 55.82      51.23 C      
 11 Tokas, Rhea               10 PQAC-SI                52.03      51.29 C      
 12 McCance, Skylar L          9 HSA-SI                 52.66      51.31 C      
 13 Weis, Layla J              9 PQAC-SI                55.76      51.96 C      
 14 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                52.38      52.72 C      
 15 Nixon, Kaelyn C            9 NCA-SI                    NT      53.25 C      
 16 Holloway, Nina N          10 RST-SI               1:08.85      53.41 C      
 17 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                  59.52      53.51 C      
 18 Dunn, Emma R               9 FAST-SI                   NT      55.29 C      
 19 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI                 53.09      58.45 C      
 20 Yambao, Jasmine L          9 PQAC-SI                   NT    1:00.50 C      
 -- Peters, Jade D             9 PQAC-SI              1:12.80         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Ritchie, Elsie L           9 FAST-SI                   NT         DQ        
 -- Lestyk, Zoey M            10 PQAC-SI                   NT         DQ        
 -- Robertson, Jadyn V         9 NCA-SI               1:03.57         DQ        
      No touch
 -- Cox, Hannah E              9 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- Suh, Lauren A             10 RSD-SI                 42.61         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watt, Kyla K              11 NCA-SI                 38.34      34.71 B      
  2 Del Rio, Emma T           12 ICAC-SI                37.54      35.59 B      
  3 Rojas, Vianey S           11 NCA-SI                 38.19      36.34 B      
  3 Hong, Emma H              12 PS-SI                  38.42      36.34 B      
  5 Jayasinghe, Kiran         11 RAQ-SI                 39.45      36.37 B      
  6 Hardesty, Katy M          12 RST-SI                 41.46      37.41 C      
  7 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI                 40.13      37.45 C      
  8 Moncada, Isabella H       12 PS-SI                  40.86      37.69 C      
  9 Royer, Hannah M           12 PQAC-SI                38.27      37.77 C      
 10 Martin, Kendall A         11 NCA-SI                 48.00      38.42 C      
 11 Liu, Mary B               12 PS-SI                1:00.43      40.41 C      
 12 Galik, Gwyneth L          12 PS-SI                  43.73      40.82 C      
 13 Bautista, Tara K          12 PQAC-SI                   NT      41.85 C      
 14 Martinez, Alexandra L     12 RAQ-SI                    NT      42.06 C      
 15 Hanlon, Samantha A        11 FAST-SI                40.33      42.24 C      
 16 Arditti, Daniella         12 NCA-SI                    NT      43.16 C      
 17 Su, Amelia or Mia H       12 RSD-SI                 50.96      43.39 C      
 18 Mangen, Emma J            11 NCA-SI                 43.88      43.76 C      
 19 Hanlon, Stephanie B       11 FAST-SI                44.20      44.91 C      
 20 Del Rosario, Tiffany T    12 NCA-SI                 53.31      45.55 C      
 21 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI                 48.50      48.03 C      
 22 Jones, Luthien G          11 FAST-SI                54.56      48.19 C      
 23 Blank, Ashleigh M         11 ICAC-SI                   NT      58.17 C      
 -- Suh, Emily M              12 RSD-SI                 40.25         DQ        
 
Event 15  Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:55.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI                    NT    3:19.22 C      
 
Event 17  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  A
        2:01.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Dusseault, Sophia V        8 RST-SI               1:50.59    1:50.68 B      
  2 Wightlin, Landon M         8 PS-SI                1:53.74    1:51.84 B      
  3 Watt, Cassidy K            8 NCA-SI               1:50.55    1:52.82 B      
C - Division  
  1 Baugh, Amalia E            8 UNAT-SI                   NT    1:43.46 B      
  2 Liu, Emma Q                7 PS-SI                     NT    1:56.04 B      
  3 Hellmann, Patsy H          8 RSD-SI                    NT    2:01.96 C      
  4 Johnson, Mallory E         7 RAQ-SI                    NT    2:06.65 C      
  5 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI               2:04.57    2:08.42 C      
  6 Koff, Tessa B              7 RSD-SI               2:26.25    2:09.34 C      
 -- Niemann, Brielle R         7 NCA-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Kern, Brealin K            8 PQAC-SI              2:09.19         DQ        
 -- Cui, Ella Y                7 NCA-SI                    NT         DQ        
 -- Rauch, McKenna O           8 NCA-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Event 19  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:34.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI              1:41.89    1:30.64 B      
  2 Suh, Lauren A             10 RSD-SI               1:34.82    1:31.97 B      
  3 McDonald, Devon D         10 RAQ-SI               1:37.67    1:32.20 B      
  4 Seki, Malia S             10 NCA-SI               1:52.94    1:39.46 C      
  5 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI               1:44.23    1:39.49 C      
  6 Ecarius, Emma N           10 NCA-SI               1:44.40    1:39.72 C      
  7 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI              1:42.68    1:40.38 C      
  8 Muller, Lexy N            10 RSD-SI               1:40.68    1:40.41 C      
  9 Faber, Audrey B            9 RSD-SI               1:54.51    1:40.49 C      
 10 Conti, Teagan C           10 RSD-SI               1:43.85    1:41.69 C      
 11 Stewart, Victoria G       10 NCA-SI                    NT    1:43.88 C      
 12 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI               1:58.64    1:46.07 C      
 13 Weis, Layla J              9 PQAC-SI              2:08.00    1:49.63 C      
 14 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI               1:47.89    1:49.83 C      
 15 McCance, Skylar L          9 HSA-SI               1:48.00    1:52.61 C      
 16 Nixon, Kaelyn C            9 NCA-SI               2:01.27    1:53.42 C      
 17 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                1:52.01    1:53.66 C      
 18 Tokas, Rhea               10 PQAC-SI              2:04.31    1:56.75 C      
 19 Robertson, Jadyn V         9 NCA-SI                    NT    1:58.00 C      
 20 Holloway, Nina N          10 RST-SI               2:14.78    2:00.37 C      
 21 Peters, Jade D             9 PQAC-SI              1:59.31    2:00.95 C      
 22 Lestyk, Zoey M            10 PQAC-SI                   NT    2:04.38 C      
 23 Dunn, Emma R               9 FAST-SI                   NT    2:11.79 C      
 -- Zhao, Ashlyn L             9 PQAC-SI              1:43.16         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
 -- Ritchie, Elsie L           9 FAST-SI                   NT         DQ        
 -- Staudacher, Kyla E         9 NCA-SI               2:01.02         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Yambao, Jasmine L          9 PQAC-SI                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - breast
 -- Cox, Hannah E              9 HSA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:24.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanlon, Samantha A        11 FAST-SI              1:24.98    1:23.38 B      
  2 Royer, Hannah M           12 PQAC-SI              1:31.64    1:23.39 B      
  3 Moncada, Isabella H       12 PS-SI                1:26.69    1:23.41 B      
  4 Browne, Lauren K          12 NCA-SI               1:28.12    1:24.43 B      
  4 Hardesty, Katy M          12 RST-SI               1:27.41    1:24.43 B      
  6 Liu, Mary B               12 PS-SI                1:29.02    1:26.09 C      
  7 Suh, Emily M              12 RSD-SI               1:26.84    1:26.73 C      
  8 Martin, Kendall A         11 NCA-SI               1:28.91    1:27.11 C      
  9 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI              1:33.26    1:27.16 C      
 10 Galik, Gwyneth L          12 PS-SI                1:33.66    1:28.14 C      
 11 Martinez, Alexandra L     12 RAQ-SI               1:42.70    1:28.50 C      
 12 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI               1:29.50    1:28.68 C      
 13 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI               1:29.89    1:28.78 C      
 14 Cochran, Layne E          11 PQAC-SI                   NT    1:29.04 C      
 15 Waldman, Nancy E          12 SDAC-SI              1:32.30    1:29.61 C      
 16 Garofalo, Joyce E         12 RSD-SI               1:32.34    1:29.63 C      
 17 Nyberg, Catalina M        12 PQAC-SI              1:34.37    1:30.42 C      
 18 Su, Amelia or Mia H       12 RSD-SI               1:36.06    1:30.60 C      
 19 Hanlon, Stephanie B       11 FAST-SI              1:34.48    1:32.19 C      
 20 Arditti, Daniella         12 NCA-SI               1:46.37    1:32.48 C      
 21 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               1:30.98    1:33.69 C      
 22 Bautista, Tara K          12 PQAC-SI              1:38.18    1:33.80 C      
 23 Batchelder, Myra Emma L   11 SDAC-SI                   NT    1:33.82 C      
 24 Cicero, Becca J           11 NCA-SI               1:36.34    1:33.92 C      
 25 Jones, Luthien G          11 FAST-SI              1:36.56    1:35.10 C      
 26 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI              1:39.63    1:39.51 C      
 27 Del Rosario, Tiffany T    12 NCA-SI               1:54.32    1:41.78 C      
 28 Patel, Khushi A           11 SDAC-SI                   NT    1:50.16 C      
 29 Blank, Ashleigh M         11 ICAC-SI              1:58.48    1:50.74 C      
 30 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                    NT    1:58.37 C      
 31 Vijayachandra, Lochana    11 PQAC-SI                   NT    2:03.18 C      
 -- Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI               1:38.86         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Event 23  Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        6:07.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Taylor, Emilie E          13 NCA-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Event 25  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:56.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI               3:05.76    2:49.68 B      
  2 Dusseault, Katie L        10 RST-SI               2:57.00    2:50.03 B      
  3 McDonald, Devon D         10 RAQ-SI               3:00.10    2:52.45 B      
  4 Jayasinghe, Svara          8 RAQ-SI               3:11.42    3:00.79 C      
  5 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI                   NT    3:02.00 C      
  6 Conti, Teagan C           10 RSD-SI               3:09.17    3:03.30 C      
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              3:19.52    3:09.52 C      
  8 Seki, Malia S             10 NCA-SI                    NT    3:13.46 C      
  9 Weis, Layla J              9 PQAC-SI              3:29.37    3:22.77 C      
 10 Baugh, Amalia E            8 UNAT-SI                   NT    3:24.41 C      
 11 Ecarius, Emma N           10 NCA-SI               3:24.74    3:30.06 C      
 12 Hellmann, Patsy H          8 RSD-SI                    NT    3:48.42 C      
 13 Holloway, Nina N          10 RST-SI                    NT    3:51.72 C      
 -- Suh, Lauren A             10 RSD-SI               3:08.57        DFS        
      Declared false start
 
Event 27  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:37.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Rio, Emma T           12 ICAC-SI              2:56.62    2:31.24 B      
  2 Hong, Emma H              12 PS-SI                2:44.38    2:33.77 B      
  3 Galik, Gwyneth L          12 PS-SI                2:42.02    2:35.46 B      
  4 Martin, Kendall A         11 NCA-SI               2:44.86    2:43.36 C      
  5 Suh, Emily M              12 RSD-SI               2:44.01    2:43.56 C      
  6 Hardesty, Katy M          12 RST-SI               2:47.00    2:44.34 C      
  7 Browne, Lauren K          12 NCA-SI               2:48.46    2:44.66 C      
  8 Hanlon, Samantha A        11 FAST-SI              2:45.44    2:44.72 C      
  9 Rojas, Vianey S           11 NCA-SI               2:58.18    2:47.63 C      
 10 Liu, Mary B               12 PS-SI                3:31.22    2:50.63 C      
 11 Garofalo, Joyce E         12 RSD-SI               2:53.59    2:55.64 C      
 12 Arditti, Daniella         12 NCA-SI                    NT    3:00.11 C      
 13 Peterson, Carly M         11 ICAC-SI              2:59.84    3:04.07 C      
 14 Bautista, Tara K          12 PQAC-SI                   NT    3:06.49 C      
 15 Su, Amelia or Mia H       12 RSD-SI                    NT    3:07.05 C      
 16 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               3:19.14    3:11.63 C      
 17 Del Rosario, Tiffany T    12 NCA-SI                    NT    3:19.68 C      
 18 Fieri, Alexis G           12 FAST-SI                   NT    3:25.89 C      
 19 Arias, Ali                12 RST-SI                    NT    3:35.21 C      
 -- Jones, Luthien G          11 FAST-SI              3:19.14        DFS        
      Declared false start
 -- Alsop, Logan E            12 PS-SI                2:53.70        DFS        
      Declared false start
 
Event 29  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:28.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Jade A          15 RSD-SI                    NT    2:25.24 B      
  2 Roytman, Rebecca L        13 SDAC-SI              2:40.98    2:30.69 C      
  3 Buonaugurio, Isabella M   13 RST-SI               2:38.37    2:33.04 C      
  4 Lee, Ara                  13 NCA-SI               2:37.73    2:39.02 C      
  5 Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT    2:41.70 C      
  6 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI               2:38.11    2:43.35 C      
  7 Taylor, Emilie E          13 NCA-SI               3:07.97    3:05.55 C      
  8 Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI               3:04.34    3:11.67 C      
  9 Arias, Nicole R           14 RST-SI                    NT    3:42.56 C      
 
Event 31  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:49.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI               1:52.75    1:42.23 B      
  2 Jayasinghe, Svara          8 RAQ-SI               1:55.45    1:46.82 B      
  3 Dusseault, Katie L        10 RST-SI               1:54.35    1:47.18 B      
  4 Zhao, Ashlyn L             9 PQAC-SI              1:54.14    1:48.49 B      
  5 McDonald, Devon D         10 RAQ-SI                    NT    1:48.54 B      
  6 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI                   NT    1:50.33 C      
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              1:49.86    1:52.94 C      
  8 Watt, Cassidy K            8 NCA-SI               1:58.01    1:55.65 C      
  9 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                    NT    1:55.78 C      
 10 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI               1:55.43    1:56.00 C      
 11 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI               1:56.20    1:58.86 C      
 12 Yambao, Jasmine L          9 PQAC-SI                   NT    1:59.72 C      
 13 Staudacher, Kyla E         9 NCA-SI                    NT    1:59.84 C      
 14 Kern, Brealin K            8 PQAC-SI              2:15.30    2:09.34 C      
 15 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI                    NT    2:16.94 C      
 16 Tokas, Rhea               10 PQAC-SI                   NT    2:29.01 C      
 17 Liu, Emma Q                7 PS-SI                     NT    2:33.41 C      
 -- Peters, Jade D             9 PQAC-SI              1:56.22         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Faber, Audrey B            9 RSD-SI                    NT         DQ        
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI              1:41.39    1:32.23 B      
  2 Hong, Emma H              12 PS-SI                1:40.81    1:33.01 B      
  3 Su, Amelia or Mia H       12 RSD-SI               1:39.60    1:36.21 B      
  4 Martinez, Alexandra L     12 RAQ-SI               1:46.29    1:37.82 C      
  5 Hanlon, Samantha A        11 FAST-SI              1:44.61    1:37.88 C      
  6 Hardesty, Katy M          12 RST-SI               1:42.66    1:40.31 C      
  7 Browne, Lauren K          12 NCA-SI                    NT    1:41.12 C      
  8 Rojas, Vianey S           11 NCA-SI                    NT    1:41.33 C      
  9 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI               2:02.83    1:42.13 C      
 10 Nyberg, Catalina M        12 PQAC-SI              2:04.15    1:43.63 C      
 11 Arditti, Daniella         12 NCA-SI                    NT    1:44.13 C      
 12 Jones, Luthien G          11 FAST-SI              1:43.06    1:44.78 C      
 13 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI               1:51.57    1:46.27 C      
 14 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               1:48.29    1:46.46 C      
 15 Cicero, Becca J           11 NCA-SI               1:48.63    1:46.49 C      
 16 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI               1:56.17    1:46.79 C      
 17 Blank, Ashleigh M         11 ICAC-SI                   NT    1:54.23 C      
 18 Vijayachandra, Lochana    11 PQAC-SI                   NT    1:59.32 C      
 19 Del Rosario, Tiffany T    12 NCA-SI                    NT    1:59.61 C      
 -- Cochran, Layne E          11 PQAC-SI              1:39.42         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Event 35  Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:31.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitton, Polly R           15 PS-SI                1:31.71    1:29.45 B      
  2 Holden, Heather R         13 RST-SI               1:31.70    1:29.80 B      
  3 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI               1:31.43    1:33.13 C      
  4 Lee, Ara                  13 NCA-SI               1:39.85    1:41.02 C      
  5 Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI               1:53.14    1:46.45 C      
  6 Ashkin, Torie R           14 NCA-SI               1:50.14    1:49.03 C      
  7 Taylor, Emilie E          13 NCA-SI               2:04.81    1:55.92 C      
  8 Arias, Nicole R           14 RST-SI                    NT    2:06.53 C      
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:36.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seki, Malia S             10 NCA-SI                    NT    1:35.50 B      
  2 Zhao, Ashlyn L             9 PQAC-SI              1:38.80    1:37.04 C      
  3 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI                   NT    1:41.34 C      
  4 Jayasinghe, Svara          8 RAQ-SI               1:45.74    1:41.87 C      
  5 McDonald, Devon D         10 RAQ-SI                    NT    1:42.27 C      
  6 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              1:48.55    1:49.76 C      
  7 Dusseault, Sophia V        8 RST-SI               2:34.22    1:50.27 C      
  8 Stewart, Victoria G       10 NCA-SI                    NT    1:50.92 C      
  9 Tokas, Rhea               10 PQAC-SI                   NT    1:56.34 C      
 10 Holloway, Nina N          10 RST-SI                    NT    1:59.87 C      
 11 Weis, Layla J              9 PQAC-SI              2:03.63    2:04.03 C      
 12 Kern, Brealin K            8 PQAC-SI                   NT    2:06.32 C      
 13 Nixon, Kaelyn C            9 NCA-SI                    NT    2:09.70 C      
 14 Peters, Jade D             9 PQAC-SI              2:31.36    2:14.04 C      
 15 Yambao, Jasmine L          9 PQAC-SI                   NT    2:15.49 C      
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:25.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garofalo, Joyce E         12 RSD-SI                    NT    1:24.73 B      
  2 Jayasinghe, Simran        11 RAQ-SI               1:25.91    1:24.83 B      
  3 Hong, Emma H              12 PS-SI                1:33.73    1:25.32 C      
  4 Del Rio, Emma T           12 ICAC-SI              1:28.24    1:25.80 C      
  5 Browne, Lauren K          12 NCA-SI               1:36.99    1:26.39 C      
  6 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI               1:40.63    1:29.05 C      
  7 Hanlon, Stephanie B       11 FAST-SI              1:34.37    1:29.60 C      
  8 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI               1:43.16    1:31.31 C      
  9 Rojas, Vianey S           11 NCA-SI                    NT    1:31.47 C      
 10 Martin, Kendall A         11 NCA-SI               1:30.09    1:33.14 C      
 11 Liu, Mary B               12 PS-SI                     NT    1:35.55 C      
 12 Delliquadri, Eva M        12 NCA-SI                    NT    1:36.54 C      
 13 Arias, Ali                12 RST-SI                    NT    1:41.28 C      
 -- Royer, Hannah M           12 PQAC-SI              1:39.31         DQ        
 -- Vijayachandra, Lochana    11 PQAC-SI                   NT         DQ        
 
Event 41  Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:21.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roytman, Rebecca L        13 SDAC-SI              1:24.94    1:16.50 B      
  2 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI               1:22.13    1:22.13 C      
  3 Buonaugurio, Isabella M   13 RST-SI               1:25.14    1:22.23 C      
  4 Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT    1:24.40 C      
  5 Thompson, Jade A          15 RSD-SI               1:26.90    1:27.65 C      
  6 Cox, Emma R               13 HSA-SI                    NT    1:28.35 C      
  6 Fitton, Polly R           15 PS-SI                1:28.85    1:28.35 C      
  8 Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI               1:36.85    1:36.77 C      
  9 Taylor, Emilie E          13 NCA-SI               1:49.91    1:44.11 C      
 10 Ashkin, Torie R           14 NCA-SI                    NT    1:44.43 C      
 11 Arias, Nicole R           14 RST-SI                    NT    1:45.14 C      
 
Event 43  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramona Swim Team-SI  'A'                               NT    2:44.86        
     1) Hammonds, Avonlea S 9           2) Holloway, Nina N 10            
     3) Dusseault, Sophia V 8           4) Dusseault, Katie L 10          
  2 PQ Aquatics Club-SI  'A'                               NT    3:10.22        
     1) Tokas, Rhea 10                  2) Peters, Jade D 9               
     3) Kern, Brealin K 8               4) Weis, Layla J 9                
 
Event 45  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fallbrook Assoc Swim Team-SI  'A'                      NT    2:28.98        
     1) Hanlon, Stephanie B 11          2) Jones, Luthien G 11            
     3) Fieri, Alexis G 12              4) Hanlon, Samantha A 11          
 
Event 49  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:32.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                6:40.85    6:15.20 B      
  2 Watt, Kyla K              11 NCA-SI                    NT    6:28.35 B      
  3 Del Rio, Emma T           12 ICAC-SI              7:07.53    6:37.93 C      
  4 Chan, Theone O            12 NCA-SI                    NT    6:39.85 C      
  5 Brown, Tatum A            11 FAST-SI                   NT    6:43.85 C      
  6 Galik, Gwyneth L          12 PS-SI                7:01.81    7:00.24 C      
  7 Hardesty, Katy M          12 RST-SI               7:57.63    7:08.51 C      
  8 Lee, Ara                  13 NCA-SI                    NT    7:10.33 C      
  9 Martin, Kendall A         11 NCA-SI                    NT    7:10.84 C      
 10 Fitton, Polly R           15 PS-SI                7:18.08    7:11.91 C      
 11 Dusseault, Katie L        10 RST-SI               7:33.27    7:13.86 C      
 12 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI                    NT    7:26.16 C      
 13 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI                    NT    7:31.29 C      
 14 Sadowski, Sophia M        10 UNAT-SI                   NT    9:31.98 C      
 15 Arias, Ali                12 RST-SI                    NT    9:37.11 C      
 
Event 51  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  A
        1:02.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Watt, Cassidy K            8 NCA-SI                 57.23      57.15 B      
  2 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI               1:00.45    1:02.02 B      
  3 Dusseault, Sophia V        8 RST-SI                 59.05    1:02.43 B      
C - Division  
  1 Dugan, Aurora G            8 HSA-SI                    NT    1:04.42 C      
  2 Liu, Emma Q                7 PS-SI                1:06.56    1:06.55 C      
  3 Rauch, McKenna O           8 NCA-SI                    NT    1:07.00 C      
  4 Johnson, Mallory E         7 RAQ-SI                    NT    1:08.15 C      
  5 Puglisi, Capria S          8 PQAC-SI              1:09.54    1:11.02 C      
  6 Emory, Abby C              7 RSD-SI                    NT    1:13.60 C      
 -- Cui, Ella Y                7 NCA-SI               1:15.13         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 53  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          49.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI                 49.82      48.06 B      
  2 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI                52.69      49.08 B      
  3 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                52.99      49.36 B      
  4 Dusseault, Katie L        10 RST-SI                 49.88      49.70 B      
  5 Kamath, Tara               9 PS-SI                     NT      50.57 C      
  6 Ecarius, Emma N           10 NCA-SI                 55.51      50.93 C      
  7 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI                 53.00      52.57 C      
  8 Kamath, Nita               9 PS-SI                     NT      53.20 C      
  9 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI                 52.13      53.62 C      
 10 Stewart, Victoria G       10 NCA-SI                 59.95      53.65 C      
 11 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 57.52      54.57 C      
 12 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                1:03.51      56.68 C      
 13 Shalon, Ava R              9 BFST-SI                   NT      57.73 C      
 14 Borden, Malia L            9 RAQ-SI               1:05.52      58.19 C      
 15 Zajac, Julia E             9 PQAC-SI              1:04.90    1:00.09 C      
 16 Griffith, Elena C          9 UNAT-SI                   NT    1:06.17 C      
 17 Dunn, Emma R               9 FAST-SI              1:23.89    1:09.74 C      
 -- Cox, Hannah E              9 HSA-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- McCance, Skylar L          9 HSA-SI               1:01.23         DQ        
 -- Lestyk, Zoey M            10 PQAC-SI                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          44.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI                46.59      41.95 B      
  2 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                  46.49      44.94 C      
  3 Hanlon, Samantha A        11 FAST-SI                45.30      45.44 C      
  4 Martin, Kendall A         11 NCA-SI                 45.63      45.74 C      
  5 Hardesty, Katy M          12 RST-SI                 45.02      45.95 C      
  6 Mangen, Emma J            11 NCA-SI                 47.16      46.78 C      
  7 Churchill, Quinn M        11 NCA-SI                 53.21      47.39 C      
  8 Doan, Amber L             11 BFST-SI                58.58      47.87 C      
  9 Mirea, Emilia E           11 PQAC-SI                   NT      48.15 C      
 10 Scherschel, Isabelle M    11 PS-SI                     NT      48.20 C      
 11 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI                 48.31      48.36 C      
 12 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI                 49.03      48.51 C      
 13 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                    NT      53.91 C      
 -- Fieri, Alexis G           12 FAST-SI                   NT         DQ        
 
Event 57  Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:18.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roytman, Rebecca L        13 SDAC-SI                   NT    3:03.33 B      
 -- Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI               4:14.36         DQ        
 
Event 59  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:37.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cline, Maggie J            9 HSA-SI               1:38.50    1:29.19 B      
  2 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI              1:40.41    1:38.78 C      
  3 Bekmanis, Sofia K         10 NCA-SI                    NT    1:47.94 C      
  4 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              2:07.27    1:59.99 C      
  5 Griffith, Elena C          9 UNAT-SI                   NT    2:08.97 C      
 -- Borden, Malia L            9 RAQ-SI                    NT         DQ        
 -- Lestyk, Zoey M            10 PQAC-SI                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- MacVaugh Howe, Lizzy M    10 UNAT-SI                   NT        DNF        
      Did not finish
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:23.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watt, Kyla K              11 NCA-SI               1:35.32    1:19.19 B      
  2 Chan, Theone O            12 NCA-SI               1:28.42    1:21.30 B      
  3 Brown, Tatum A            11 FAST-SI                   NT    1:27.05 C      
  4 Mirea, Emilia E           11 PQAC-SI              1:41.00    1:28.51 C      
  5 Hardesty, Katy M          12 RST-SI               1:42.99    1:29.75 C      
  6 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI               1:38.88    1:30.13 C      
  7 Martin, Kendall A         11 NCA-SI               2:01.50    1:35.08 C      
  8 Churchill, Quinn M        11 NCA-SI               1:45.50    1:44.23 C      
 
Event 63  Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:17.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roytman, Rebecca L        13 SDAC-SI                   NT    1:16.73 B      
  2 Kamath, Priya             13 PS-SI                     NT    1:18.03 C      
  3 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI               1:24.29    1:24.76 C      
  4 Buonaugurio, Isabella M   13 RST-SI               1:31.23    1:30.19 C      
 -- Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Arias, Nicole R           14 RST-SI                    NT         DQ        
 
Event 65  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  A
          57.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Cui, Ella Y                7 NCA-SI                 56.69      51.56 B      
  2 Watt, Cassidy K            8 NCA-SI                 50.15      52.20 B      
  3 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI                 57.19      55.97 B      
  4 Johnson, Mallory E         7 RAQ-SI                 57.44      56.38 B      
C - Division  
  1 Emory, Abby C              7 RSD-SI                 58.27      58.07 C      
  2 Puglisi, Capria S          8 PQAC-SI                57.91      59.82 C      
  3 Rauch, McKenna O           8 NCA-SI                    NT    1:02.85 C      
  4 Clark, Ezri E              7 RAQ-SI               1:25.17    1:22.62 C      
 -- Hellmann, Patsy H          8 RSD-SI                    NT         DQ        
 
Event 67  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          44.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI                 44.66      41.67 B      
  2 MacVaugh Howe, Lizzy M    10 UNAT-SI                   NT      43.49 B      
  3 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI                46.78      44.49 B      
  4 Kamath, Nita               9 PS-SI                     NT      44.88 C      
  5 Ecarius, Emma N           10 NCA-SI                 47.38      45.32 C      
  6 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                 47.23      46.35 C      
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                50.90      46.95 C      
  8 Stewart, Victoria G       10 NCA-SI                 46.46      47.02 C      
  9 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI                 45.95      47.79 C      
 10 Kamath, Tara               9 PS-SI                     NT      48.21 C      
 11 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI                 47.26      49.46 C      
 12 Bekmanis, Sofia K         10 NCA-SI                 47.71      49.71 C      
 13 Nguyen, Caylin N           9 PS-SI                  48.65      51.78 C      
 14 Shalon, Ava R              9 BFST-SI                   NT      52.47 C      
 15 Sadowski, Sophia M        10 UNAT-SI                   NT      54.62 C      
 16 Lestyk, Zoey M            10 PQAC-SI                   NT      56.56 C      
 17 Cox, Hannah E              9 HSA-SI                    NT      57.92 C      
 18 Borden, Malia L            9 RAQ-SI               1:01.72    1:00.56 C      
 -- Zajac, Julia E             9 PQAC-SI              1:14.88         DQ        
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          39.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Tatum A            11 FAST-SI                39.62      39.06 B      
  2 Doan, Amber L             11 BFST-SI                44.31      39.52 B      
  3 Mirea, Emilia E           11 PQAC-SI                40.73      40.23 C      
  4 DeRenzis, Izzy M          11 RSD-SI                 43.48      41.06 C      
  5 Mangen, Emma J            11 NCA-SI                 42.93      42.13 C      
  6 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI                 44.96      42.74 C      
  7 Galik, Gwyneth L          12 PS-SI                  41.83      42.78 C      
  8 Hanlon, Stephanie B       11 FAST-SI                42.42      42.83 C      
  9 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI                50.99      43.49 C      
 10 Hanlon, Samantha A        11 FAST-SI                42.95      44.63 C      
 11 Scherschel, Isabelle M    11 PS-SI                  46.90      45.18 C      
 12 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI                 43.62      45.71 C      
 13 Arias, Ali                12 RST-SI                 47.65      45.78 C      
 14 Mohan, Danika L           12 RSD-SI                    NT      55.83 C      
 
Event 71  Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:54.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT    2:54.73 C      
  2 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI                    NT    2:55.06 C      
  3 Fitton, Polly R           15 PS-SI                     NT    3:05.05 C      
  4 Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI               4:06.91    3:19.32 C      
 -- Buonaugurio, Isabella M   13 RST-SI               3:09.94         DQ        
 -- Arias, Nicole R           14 RST-SI                    NT         DQ        
 
Event 73  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:32.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dusseault, Katie L        10 RST-SI               3:14.40    3:05.94 C      
  2 Hammonds, Avonlea S        9 RST-SI               3:19.08    3:12.54 C      
  3 Cline, Maggie J            9 HSA-SI               3:24.26    3:17.39 C      
  4 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI              3:33.88    3:20.34 C      
  5 Conti, Teagan C           10 RSD-SI                    NT    3:26.73 C      
  6 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI               3:44.52    3:34.74 C      
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              3:53.59    3:38.80 C      
  8 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI                    NT    3:45.40 C      
  9 Zajac, Julia E             9 PQAC-SI                   NT    4:04.50 C      
 -- Borden, Malia L            9 RAQ-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 
Event 75  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        3:01.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Rio, Emma T           12 ICAC-SI              3:10.65    2:50.93 B      
  2 Brown, Tatum A            11 FAST-SI              3:10.76    2:59.86 B      
  3 DeRenzis, Izzy M          11 RSD-SI               3:10.53    3:05.69 C      
  4 Martin, Kendall A         11 NCA-SI               3:27.41    3:06.73 C      
  5 Hanlon, Samantha A        11 FAST-SI              3:05.50    3:08.07 C      
  6 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI               3:15.88    3:11.74 C      
  7 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               3:19.94    3:15.01 C      
  8 Hanlon, Stephanie B       11 FAST-SI                   NT    3:18.61 C      
  9 Churchill, Quinn M        11 NCA-SI               3:25.91    3:23.06 C      
 
Event 77  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:50.90  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamath, Priya             13 PS-SI                     NT    2:48.23 B      
  2 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI               2:52.24    2:55.26 C      
  3 Buonaugurio, Isabella M   13 RST-SI               3:06.76    2:59.14 C      
  4 Lee, Ara                  13 NCA-SI               3:07.95    3:04.83 C      
  5 Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI               4:38.96    3:27.08 C      
  6 Ashkin, Torie R           14 NCA-SI                    NT    3:28.64 C      
 -- Arias, Nicole R           14 RST-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
 
Event 79  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:21.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacVaugh Howe, Lizzy M    10 UNAT-SI                   NT    1:22.45 C      
  2 Bekmanis, Sofia K         10 NCA-SI               1:25.45    1:23.63 C      
  3 Cline, Maggie J            9 HSA-SI               1:22.98    1:23.96 C      
  4 Conti, Teagan C           10 RSD-SI               1:22.71    1:24.27 C      
  5 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              1:33.07    1:25.18 C      
  6 Vigil Salas, Samantha I    9 WAVE-SI              1:32.05    1:26.17 C      
  7 Griffith, Elena C          9 UNAT-SI                   NT    1:26.92 C      
  8 Stewart, Victoria G       10 NCA-SI                    NT    1:27.64 C      
  9 Ecarius, Emma N           10 NCA-SI               1:30.76    1:29.42 C      
 10 Kamath, Tara               9 PS-SI                     NT    1:30.95 C      
 11 Watt, Cassidy K            8 NCA-SI               1:33.02    1:31.04 C      
 12 Esposito, Gabby J          9 NCA-SI               1:33.56    1:31.41 C      
 13 Kamath, Nita               9 PS-SI                     NT    1:33.65 C      
 14 Shalon, Ava R              9 BFST-SI                   NT    1:34.26 C      
 15 Hellmann, Patsy H          8 RSD-SI                    NT    1:35.05 C      
 16 Liu, Emma Q                7 PS-SI                     NT    1:36.13 C      
 17 Johnson, Mallory E         7 RAQ-SI               1:40.07    1:36.71 C      
 18 McCance, Skylar L          9 HSA-SI               1:34.33    1:36.91 C      
 19 Donahue, Hayden S          9 NCA-SI               1:35.76    1:41.19 C      
 20 Sadowski, Sophia M        10 UNAT-SI                   NT    1:41.72 C      
 21 Dusseault, Sophia V        8 RST-SI               1:42.61    1:43.15 C      
 22 Zajac, Julia E             9 PQAC-SI                   NT    1:44.04 C      
 23 Dunn, Emma R               9 FAST-SI              1:55.91    1:44.94 C      
 24 Rauch, McKenna O           8 NCA-SI                    NT    1:51.43 C      
 25 Cox, Hannah E              9 HSA-SI                    NT    1:52.60 C      
 26 Borden, Malia L            9 RAQ-SI                    NT    1:52.83 C      
 27 Drummond, Kadynce S        8 NCA-SI               1:49.29    1:53.68 C      
 28 Emory, Abby C              7 RSD-SI               2:05.87    1:58.29 C      
 29 Clark, Ezri E              7 RAQ-SI               2:21.74    2:23.85 C      
 
Event 81  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:12.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galik, Gwyneth L          12 PS-SI                1:14.18    1:11.73 B      
  2 DeRenzis, Izzy M          11 RSD-SI               1:13.91    1:14.80 C      
  3 Mirea, Emilia E           11 PQAC-SI              1:19.20    1:14.90 C      
  4 Hardesty, Katy M          12 RST-SI               1:15.79    1:15.38 C      
  5 Doan, Amber L             11 BFST-SI              1:28.01    1:17.82 C      
  6 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI              1:37.38    1:18.81 C      
  7 Moghaddas Gholami, Lilia  11 NCA-SI               1:21.72    1:19.54 C      
  8 Malone, Ellie D           11 RAQ-SI               1:20.28    1:20.28 C      
  9 Hanlon, Stephanie B       11 FAST-SI              1:20.55    1:21.35 C      
 10 Scherschel, Isabelle M    11 PS-SI                1:29.43    1:24.92 C      
 11 Mangen, Emma J            11 NCA-SI               1:26.93    1:25.48 C      
 12 Churchill, Quinn M        11 NCA-SI               1:28.82    1:27.97 C      
 13 Arias, Ali                12 RST-SI                    NT    1:31.53 C      
 14 Fieri, Alexis G           12 FAST-SI              1:40.96    1:33.11 C      
 
Event 83  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamath, Priya             13 PS-SI                1:09.88    1:08.71 B      
  2 Lee, Ara                  13 NCA-SI               1:10.25    1:09.95 C      
  3 Buonaugurio, Isabella M   13 RST-SI               1:13.11    1:11.01 C      
  4 Brunkow, Catrina L        14 HSA-SI                    NT    1:13.00 C      
  5 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI               1:17.23    1:13.16 C      
  6 Fitton, Polly R           15 PS-SI                1:16.10    1:13.57 C      
  7 Cox, Emma R               13 HSA-SI               1:46.40    1:14.82 C      
  8 Ashkin, Torie R           14 NCA-SI                    NT    1:24.12 C      
  9 Yamamoto-Hill, Katherine  13 NCA-SI               1:26.02    1:24.14 C      
 10 Arias, Nicole R           14 RST-SI               2:24.00    1:35.51 C      
 
Event 87  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fallbrook Assoc Swim Team-SI  'A'                      NT    2:48.92        
     1) Hanlon, Stephanie B 11          2) Hanlon, Samantha A 11          
     3) Brown, Tatum A 11               4) Fieri, Alexis G 12