Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 8/14/17 05:34 AM
                2017 SI ICAC JOMAX  North - 8/12/17 to 8/13/17                 
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              1:40.47    1:37.77        
       48.74  1:37.77                                                      
  2 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:50.02    1:44.75        
       47.34  1:44.75                                                      
  3 Schubert, Kanaloa I        7 ICAC-SI              2:10.73    1:54.04        
       50.28  1:54.04                                                      
  4 Fazen, Cooper J            8 PS-SI                2:05.27    1:56.20        
       55.11  1:56.20                                                      
  5 Ross, Maddox S             8 PQAC-SI                   NT    1:56.52        
       58.29  1:56.52                                                      
  6 Nguyen, Max K              8 RSD-SI               2:03.76    2:00.82        
       58.84  2:00.82                                                      
 -- Parra, Hiroto F            7 ICAC-SI              1:58.93         DQ        
       54.62       DQ                                                      
 -- Schwartz, Bram M           8 ICAC-SI                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
     1:34.91       DQ                                                      
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:25.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Alexander H          10 PS-SI                1:35.62    1:28.68        
       41.72  1:28.68                                                      
  2 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI               1:37.01    1:31.57        
       39.34  1:31.57                                                      
  3 Yu, Laurence B            10 RSD-SI                    NT    1:32.26        
       45.49  1:32.26                                                      
  4 Peelle, Morris D          10 PS-SI                     NT    1:35.66        
       43.88  1:35.66                                                      
  5 Su, Ben or Benjamin M     10 RSD-SI               1:38.62    1:35.89        
       45.78  1:35.89                                                      
  6 Cannon, Shayler M          9 MEYR-SI              1:38.57    1:39.19        
       49.80  1:39.19                                                      
  7 Roh, Henry H               9 PS-SI                1:43.11    1:40.19        
       46.63  1:40.19                                                      
  8 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               1:34.63    1:40.47        
       45.40  1:40.47                                                      
  9 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI               1:48.54    1:43.06        
       50.46  1:43.06                                                      
 10 Fahr, George S             9 RSD-SI               2:00.00    1:53.03        
       53.78  1:53.03                                                      
 11 Taich, Andrew H            9 RSD-SI               1:54.47    1:55.41        
       52.75  1:55.41                                                      
 12 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI              2:06.45    2:01.94        
     1:00.63  2:01.94                                                      
 13 Lucas, EJ J               10 RST-SI               2:09.72    2:12.32        
     1:02.70  2:12.32                                                      
 -- Ashburn, Joshua J          9 RST-SI               1:42.07         DQ        
      Alternating Kick - fly
       46.67       DQ                                                      
 -- Hammonds, Kai T            9 RST-SI                    NT         DQ        
       54.76       DQ                                                      
 -- Tran, Ben H                9 PQAC-SI                   NT         DQ        
       52.87       DQ                                                      
 -- Rollinson, Evan M          9 RSD-SI                    NT         DQ        
       59.00       DQ                                                      
 -- Neese, Sutton W            9 FAST-SI                   NT         DQ        
       57.22       DQ                                                      
 
Event 6  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:14.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Dustin R          12 RST-SI               1:21.04    1:13.98 JO     
       33.89  1:13.98                                                      
  2 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI              1:18.65    1:14.76        
       36.58  1:14.76                                                      
  3 Telfer, Trey J            11 RSD-SI               1:17.81    1:15.01        
       35.29  1:15.01                                                      
  4 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                   NT    1:15.17        
       35.58  1:15.17                                                      
  5 Singer, Ben D             12 RSD-SI               1:18.64    1:16.01        
       36.89  1:16.01                                                      
  6 Scott, Brayden T          12 PS-SI                1:18.84    1:16.18        
       34.34  1:16.18                                                      
  7 Grisnik, Ryoga M          12 RSD-SI               1:19.51    1:17.04        
       35.74  1:17.04                                                      
  8 Barrows, Logan R          12 RST-SI               1:21.26    1:17.63        
       35.85  1:17.63                                                      
  9 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:22.67    1:20.83        
       37.89  1:20.83                                                      
 10 Lazaroiu, Lucas A         12 BFST-SI                   NT    1:22.54        
       40.21  1:22.54                                                      
 11 Howell, Shark Heart W     11 RSD-SI               1:23.28    1:22.67        
       37.98  1:22.67                                                      
 12 Castro, Alan              11 PS-SI                1:29.05    1:25.45        
       39.21  1:25.45                                                      
 13 Taich, Daniel L           11 RSD-SI               1:33.97    1:32.32        
       43.22  1:32.32                                                      
 14 Wieland, Benjamin P       11 RSD-SI               1:41.58    1:34.39        
       48.51  1:34.39                                                      
 15 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI               1:35.12    1:34.62        
       47.65  1:34.62                                                      
 16 Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT    1:40.91        
       47.27  1:40.91                                                      
 17 Neese, Jameson W          12 FAST-SI                   NT    1:48.01        
       52.98  1:48.01                                                      
 18 Hanley, Nathan C          12 ICAC-SI              1:52.42    1:49.62        
       55.16  1:49.62                                                      
 -- Pedersen, Aidan A         11 RST-SI                    NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
       51.74       DQ                                                      
 -- Duroiu, Christopher D     12 BFST-SI                   NT         DQ        
       42.86       DQ                                                      
 -- Ignon, Dylan C            11 RSD-SI               1:34.94         DQ        
       39.58       DQ                                                      
 
Event 8  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              5:07.99  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              5:29.01    5:00.18 JO     
       30.32  1:06.64  1:46.43  2:24.89  3:08.83  3:54.14  4:28.75  5:00.18
  2 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                     NT    5:06.17 JO     
       31.07  1:10.15  1:48.22  2:26.23  3:10.53  3:54.81  4:31.19  5:06.17
  3 Grady, Duke D             13 RSD-SI                    NT    5:19.27        
       33.34  1:14.52  1:56.29  2:37.81  3:22.31  4:08.80  4:44.65  5:19.27
  4 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               5:30.73    5:19.32        
       34.24  1:14.04  1:54.71  2:34.90  3:20.44  4:06.95  4:43.75  5:19.32
  5 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               5:38.04    5:33.57        
       33.90  1:12.72  1:55.12  2:36.34  3:25.38  4:15.13  4:55.40  5:33.57
  6 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI                    NT    6:27.17        
       43.46  1:35.86           3:17.30  4:06.91  4:58.17  5:43.22  6:27.17
 
Event 8  Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.09  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                5:03.09    4:49.18        
       29.69  1:05.47  1:42.16  2:19.09  3:01.22  3:43.19  4:16.66  4:49.18
  2 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI                   NT    4:51.23        
       31.07  1:07.43  1:43.01  2:18.17  3:01.80  3:46.12  4:19.10  4:51.23
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:47.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Liam                  9 PS-SI                2:59.48    3:00.69        
       41.93  1:30.81  2:16.57  3:00.69                                    
  2 Rollinson, Evan M          9 RSD-SI               3:21.55    3:02.80        
       40.31  1:27.98  2:16.11  3:02.80                                    
  3 Fahr, George S             9 RSD-SI               3:15.00    3:25.87        
       46.76  1:38.41  2:32.63  3:25.87                                    
  4 Roh, Henry H               9 PS-SI                     NT    3:33.45        
       43.45  1:36.80  2:36.10  3:33.45                                    
  5 Fazen, Cooper J            8 PS-SI                     NT    3:38.59        
       49.12  1:45.68  2:42.80  3:38.59                                    
  6 Anderson, Miles W         10 RST-SI               4:56.17    4:27.74        
       57.30  2:06.01  3:18.63  4:27.74                                    
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:20.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Brayden T          12 PS-SI                2:22.50    2:19.73 JO     
       30.91  1:05.70  1:43.83  2:19.73                                    
  2 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                     NT    2:19.81 JO     
       32.18  1:07.01  1:43.46  2:19.81                                    
  3 Singer, Ben D             12 RSD-SI               2:28.08    2:24.67        
       33.67  1:10.29  1:48.45  2:24.67                                    
  4 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               2:48.37    2:34.70        
       36.71  1:16.12  1:56.09  2:34.70                                    
  5 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                2:40.69    2:34.96        
       35.00  1:15.55  1:56.86  2:34.96                                    
  6 Castro, Alan              11 PS-SI                2:43.65    2:40.30        
       37.73  1:19.91  2:01.35  2:40.30                                    
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.59  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearce IV, Doug B         13 FAST-SI              2:07.38    2:04.12        
       28.71  1:00.49  1:33.00  2:04.12                                    
  2 Gerdji, Dorian C          14 PS-SI                2:09.06    2:04.40        
       27.97    59.76  1:32.49  2:04.40                                    
  3 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:17.58    2:06.80        
       29.76  1:01.79  1:34.50  2:06.80                                    
  4 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              2:07.54    2:07.88        
       27.62    56.80  1:34.56  2:07.88                                    
  5 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              2:07.74    2:09.10        
       28.93  1:02.69  1:37.04  2:09.10                                    
  6 Major, Adam E             13 PS-SI                2:21.92    2:09.36        
       29.92  1:04.22  1:37.52  2:09.36                                    
  7 Yu, Andy                  14 RSD-SI               2:19.09    2:11.12        
       30.45  1:03.89  1:37.73  2:11.12                                    
  8 Lestyk, Jake T            14 PQAC-SI              2:19.54    2:11.93        
       28.82  1:01.79  1:37.60  2:11.93                                    
  9 Shabel, Josh E            13 PS-SI                2:21.19    2:13.13        
       30.52  1:05.26  1:39.52  2:13.13                                    
 10 Edelstein, Nir            13 PS-SI                     NT    2:13.70        
       30.84  1:05.19  1:39.95  2:13.70                                    
 11 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               2:24.75    2:15.47        
       30.06  1:04.26  1:39.84  2:15.47                                    
 12 Holbel, Adam T            14 PS-SI                2:25.76    2:15.93        
       31.14  1:05.77  1:41.26  2:15.93                                    
 13 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               2:18.66    2:17.35        
       31.90  1:06.04  1:41.56  2:17.35                                    
 14 Grady, Duke D             13 RSD-SI               2:12.03    2:18.81        
       30.33  1:05.59  1:43.55  2:18.81                                    
 15 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               2:17.98    2:19.04        
       31.04  1:07.01  1:44.26  2:19.04                                    
 16 Chen, Conner              14 RSD-SI               2:24.25    2:19.28        
       30.37  1:05.43  1:42.19  2:19.28                                    
 17 Martinez, Aaron A         14 RAQ-SI                    NT    2:22.87        
       30.92  1:06.40  1:44.52  2:22.87                                    
 18 Kamath, Shreyas V         14 PS-SI                2:33.32    2:23.27        
       30.84  1:06.80  1:44.82  2:23.27                                    
 19 Morland-Tellez, Graeme H  14 RSD-SI               2:26.27    2:24.16        
       31.82  1:07.56  1:45.39  2:24.16                                    
 20 Dickerson, Collin W       13 RSD-SI                    NT    2:39.81        
       37.80  1:16.24  1:58.21  2:39.81                                    
 21 Nguyen, Aaron K           14 RSD-SI                    NT    2:46.62        
       34.79  1:16.74  2:02.18  2:46.62                                    
 -- Valdez Mancillas, Ernest  13 PS-SI                     NT         DQ        
       33.00  1:09.43  1:49.53       DQ                                    
 
Event 14  Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:52.09  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haberman, Benjamin G      15 PS-SI                1:59.91    1:55.89        
       27.37    56.18  1:25.97  1:55.89                                    
  2 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                2:03.92    1:56.03        
       26.80    55.89  1:25.74  1:56.03                                    
  3 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              2:01.15    1:58.57        
       26.98    56.49  1:27.47  1:58.57                                    
  4 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                2:06.17    1:59.39        
       27.25    57.33  1:28.65  1:59.39                                    
  5 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              2:11.35    2:00.07        
       28.38    58.94  1:30.16  2:00.07                                    
  6 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               2:04.28    2:00.69        
       27.38    57.65  1:29.65  2:00.69                                    
  7 He, Muyang                17 PS-SI                     NT    2:01.10        
       28.11    58.72  1:30.05  2:01.10                                    
  8 Vail, Timothy S           17 PS-SI                     NT    2:01.18        
       28.27    59.31  1:30.99  2:01.18                                    
  9 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                     NT    2:02.53        
       28.39    59.52  1:31.37  2:02.53                                    
 10 Sallee, Brendan R         16 PS-SI                2:12.57    2:09.18        
       29.29  1:01.48  1:35.47  2:09.18                                    
 11 Ford, Travis C            17 PS-SI                2:26.06    2:09.30        
       29.61  1:03.12  1:36.88  2:09.30                                    
 12 Telfer, Shane W           16 RSD-SI               2:09.82    2:09.79        
       28.00    59.97  1:34.70  2:09.79                                    
 13 Gregory, Dagin E          15 RSD-SI               2:13.34    2:12.82        
       28.98  1:02.25  1:37.92  2:12.82                                    
 14 MacDonald, Shaun R        16 RSD-SI               2:43.04    2:22.09        
       30.66  1:06.65  1:46.14  2:22.09                                    
 15 MacDonald, Brandon S      16 RSD-SI               2:32.31    2:26.15        
       30.38  1:07.07  1:47.23  2:26.15                                    
 16 Wang, Kevin Y             15 PS-SI                2:51.89    2:28.97        
       33.12  1:10.51  1:50.37  2:28.97                                    
 17 Bernier, Dylan J          15 ICAC-SI              2:39.46    2:35.85        
       34.45  1:12.04  1:54.78  2:35.85                                    
 
Event 16  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:41.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI              1:47.47    1:39.36 JO     
       49.18  1:39.36                                                      
  2 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI              1:44.39    1:40.50 JO     
       47.48  1:40.50                                                      
  3 Su, Ben or Benjamin M     10 RSD-SI               1:48.09    1:41.00 JO     
       48.90  1:41.00                                                      
  4 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              1:49.30    1:44.31        
       51.88  1:44.31                                                      
  5 Cannon, Shayler M          9 MEYR-SI              1:48.32    1:45.45        
       50.56  1:45.45                                                      
  6 Roh, Henry H               9 PS-SI                     NT    1:49.39        
       52.50  1:49.39                                                      
  7 Tran, Ben H                9 PQAC-SI                   NT    1:50.84        
       53.26  1:50.84                                                      
  8 Liu, Liam                  9 PS-SI                1:55.45    1:51.51        
       53.92  1:51.51                                                      
  9 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               1:48.56    1:58.20        
       57.15  1:58.20                                                      
 10 Pyka, Elias A              9 RSD-SI                    NT    1:59.51        
       56.17  1:59.51                                                      
 11 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI                    NT    2:00.65        
       57.22  2:00.65                                                      
 12 Rollinson, Evan M          9 RSD-SI               2:21.78    2:02.42        
       58.24  2:02.42                                                      
 13 Lucas, EJ J               10 RST-SI                    NT    2:21.37        
     1:09.19  2:21.37                                                      
 -- Anderson, Miles W         10 RST-SI               2:28.84         DQ        
      Elbows recovered over water
     1:11.68       DQ                                                      
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:26.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                   NT    1:20.74 JO     
       39.44  1:20.74                                                      
  2 Grisnik, Ryoga M          12 RSD-SI               1:27.32    1:25.65 JO     
       41.71  1:25.65                                                      
  3 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                1:34.55    1:33.20        
       43.93  1:33.20                                                      
  4 Wieland, Benjamin P       11 RSD-SI               1:42.71    1:35.67        
       45.83  1:35.67                                                      
  5 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI               1:44.82    1:37.45        
       46.03  1:37.45                                                      
  6 Grady, Dane M             11 RSD-SI                    NT    1:40.26        
       47.23  1:40.26                                                      
  7 Taich, Daniel L           11 RSD-SI               1:44.60    1:43.69        
       49.66  1:43.69                                                      
  7 Pedersen, Aidan A         11 RST-SI               1:48.10    1:43.69        
       51.41  1:43.69                                                      
  9 Hsieh, Nicholas           11 PS-SI                     NT    1:43.91        
       49.50  1:43.91                                                      
 10 Hanley, Nathan C          12 ICAC-SI                   NT    2:00.58        
       58.59  2:00.58                                                      
 -- Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT         DQ        
 
Event 20  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:14.89  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerdji, Dorian C          14 PS-SI                1:15.55    1:09.85 JO     
       32.30  1:09.85                                                      
  2 Pearce IV, Doug B         13 FAST-SI              1:17.90    1:16.02        
       35.96  1:16.02                                                      
  3 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               1:21.96    1:19.53        
       37.49  1:19.53                                                      
  4 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               1:20.18    1:20.40        
       38.02  1:20.40                                                      
  5 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               1:27.31    1:21.82        
       38.62  1:21.82                                                      
  6 Rashkovan, Amit           13 PS-SI                1:28.51    1:21.89        
       38.66  1:21.89                                                      
  7 Lee, Daniel               13 ICAC-SI              1:26.07    1:24.27        
       38.80  1:24.27                                                      
  8 Morland-Tellez, Graeme H  14 RSD-SI               1:26.64    1:24.72        
       40.78  1:24.72                                                      
  9 Yu, Andy                  14 RSD-SI               1:28.10    1:25.39        
       40.37  1:25.39                                                      
 10 Kamath, Shreyas V         14 PS-SI                1:29.19    1:25.48        
       39.22  1:25.48                                                      
 11 Nguyen, Aaron K           14 RSD-SI                    NT    1:29.08        
       41.22  1:29.08                                                      
 12 Holbel, Adam T            14 PS-SI                1:29.89    1:29.48        
       41.80  1:29.48                                                      
 13 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               1:37.48    1:29.87        
       43.62  1:29.87                                                      
 14 Yokhana, Monty T          13 MEYR-SI                   NT    1:30.74        
       43.06  1:30.74                                                      
 15 Martinez, Aaron A         14 RAQ-SI                    NT    1:31.39        
       43.16  1:31.39                                                      
 16 Pritchard, Jacob W        13 PS-SI                1:33.53    1:34.23        
       44.04  1:34.23                                                      
 17 Saroff, Nick A            14 RSD-SI               1:35.41    1:34.64        
       45.96  1:34.64                                                      
 18 Iyer, Vedanth             13 PQAC-SI              1:43.67    1:34.79        
       44.30  1:34.79                                                      
 19 Holloway, Toby J          13 RST-SI               2:12.85    2:03.63        
       56.75  2:03.63                                                      
 
Event 20  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.49  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Jerry               17 RSD-SI               1:10.50    1:09.17        
       32.21  1:09.17                                                      
  2 He, Muyang                17 PS-SI                1:10.30    1:09.21        
       33.03  1:09.21                                                      
  3 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                1:12.45    1:09.50        
       33.41  1:09.50                                                      
  4 Fazen, Nolan E            16 PS-SI                1:16.79    1:12.84        
       34.37  1:12.84                                                      
  5 Telfer, Shane W           16 RSD-SI               1:22.00    1:19.33        
       37.22  1:19.33                                                      
  6 MacDonald, Brandon S      16 RSD-SI               1:38.61    1:21.99        
       38.81  1:21.99                                                      
  7 Wang, Kevin Y             15 PS-SI                1:25.67    1:27.35        
       41.21  1:27.35                                                      
  8 MacDonald, Shaun R        16 RSD-SI               1:39.31    1:27.94        
       43.92  1:27.94                                                      
 -- Gregory, Dagin E          15 RSD-SI               1:23.44         DQ        
      Arms two strokes underwater
       40.03       DQ                                                      
 
Event 22  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI                39.23      36.31        
  2 Diep, Ethan G              7 PS-SI                  39.41      37.17        
  3 Ross, Maddox S             8 PQAC-SI                44.33      42.04        
  4 Parra, Hiroto F            7 ICAC-SI                43.55      42.40        
  5 Lucas, Zay G               7 RST-SI                 49.95      43.06        
  6 Nguyen, Max K              8 RSD-SI                 45.41      43.62        
  7 Schubert, Kanaloa I        7 ICAC-SI                46.40      43.77        
  8 Fazen, Cooper J            8 PS-SI                  44.55      44.71        
  9 Chen, Jasper J             6 PS-SI                  46.84      46.73        
 10 Hornsten, Seth D           7 RSD-SI                 51.49      48.89        
 11 Schwartz, Bram M           8 ICAC-SI                45.00      59.77        
 12 Barnett, Jack T            7 ICAC-SI                   NT    1:06.86        
 
Event 24  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI                35.01      34.14        
  2 Ashburn, Joshua J          9 RST-SI                 36.67      35.12        
  3 Needham, Auden M          10 RSD-SI                 40.45      35.35        
  3 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI                 36.79      35.35        
  5 Woo, Alexander H          10 PS-SI                  37.62      35.83        
  6 Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI                36.99      36.24        
  7 Peelle, Morris D          10 PS-SI                     NT      36.93        
  8 Cannon, Shayler M          9 MEYR-SI                37.86      37.21        
  9 Hammonds, Kai T            9 RST-SI                 37.07      38.22        
 10 Su, Ben or Benjamin M     10 RSD-SI                 41.79      38.69        
 11 Liu, Liam                  9 PS-SI                  36.92      38.92        
 12 Shaw, Tyler P              9 RSD-SI                 41.80      42.10        
 13 Pyka, Elias A              9 RSD-SI                 45.07      42.27        
 14 Salcido, Elias M          10 OSC-SI                 55.26      43.32        
 15 Tran, Ben H                9 PQAC-SI                   NT      43.34        
 16 Fahr, George S             9 RSD-SI                 41.95      43.37        
 17 Taich, Andrew H            9 RSD-SI                 45.85      46.43        
 18 Lucas, EJ J               10 RST-SI                 46.17      47.48        
 19 Carroll, Collin M          9 ICAC-SI                50.19      47.59        
 20 Platko, Stefano L          9 ICAC-SI                45.35      48.06        
 21 Neese, Sutton W            9 FAST-SI                49.98      48.60        
 22 Hornsten, Pete L           9 RSD-SI                 48.42      49.38        
 23 Kennedy, Tyler R          10 ICAC-SI                   NT      53.15        
 24 Totten, Cash A             9 ICAC-SI                51.72      53.63        
 25 Anderson, Miles W         10 RST-SI                 56.16    1:01.81        
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashburn, Roger T          12 RST-SI                 29.60      28.68 JO     
  2 Scott, Brayden T          12 PS-SI                     NT      29.09 JO     
  3 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                  29.56      29.18        
  4 Telfer, Trey J            11 RSD-SI                 31.05      30.27        
  4 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI                31.08      30.27        
  6 Munoz, Blake A            11 OSC-SI                 31.16      30.43        
  7 Barrows, Logan R          12 RST-SI                 32.12      30.45        
  8 Singer, Ben D             12 RSD-SI                 32.04      30.56        
  9 Howell, Shark Heart W     11 RSD-SI                 30.91      30.95        
 10 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                  34.21      31.77        
 11 Grisnik, Ryoga M          12 RSD-SI                 32.57      32.28        
 12 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 31.85      32.52        
 13 Ignon, Dylan C            11 RSD-SI                 34.07      34.29        
 14 Duroiu, Christopher D     12 BFST-SI                   NT      35.03        
 15 Grady, Dane M             11 RSD-SI                 35.28      35.15        
 16 Hanley, Nathan C          12 ICAC-SI                40.26      37.26        
 17 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI                 38.08      37.54        
 18 Wang, Nicholas Z          11 PS-SI                  38.00      37.57        
 19 Otto, Brian G             11 RAQ-SI                 41.00      39.20        
 20 Pedersen, Aidan A         11 RST-SI                 40.73      39.62        
 21 Wieland, Benjamin P       11 RSD-SI                 39.59      40.02        
 22 Neese, Jameson W          12 FAST-SI                39.18      40.29        
 
Event 28  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI                25.73      25.63        
  2 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                  27.36      26.41        
  3 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI                 28.42      26.64        
  4 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI                27.10      26.69        
  5 Lestyk, Jake T            14 PQAC-SI                   NT      27.11        
  6 McCarthy, Ryan P          13 OSC-SI                 27.62      27.14        
  7 Major, Adam E             13 PS-SI                  29.52      27.68        
  8 Lam, Vincent T            13 RSD-SI                 27.97      27.71        
  9 Telfer, Corey D           14 RSD-SI                 29.42      27.84        
 10 Holbel, Adam T            14 PS-SI                  28.74      28.05        
 11 Silva, Lucas D            13 RSD-SI                 27.88      28.12        
 12 Edelstein, Nir            13 PS-SI                  28.79      28.30        
 13 Chen, Conner              14 RSD-SI                 28.90      28.45        
 14 Munoz, Logan J            13 OSC-SI                 29.02      28.53        
 15 Kamath, Shreyas V         14 PS-SI                  29.29      28.55        
 16 Lee, Jake J               13 PS-SI                  30.65      28.83        
 17 Cho, Ethan C              13 RSD-SI                 30.21      28.84        
 18 Ewald Nieto, Josue D      14 ICAC-SI                   NT      28.97        
 19 Shabel, Josh E            13 PS-SI                  29.83      29.62        
 20 Morland-Tellez, Graeme H  14 RSD-SI                 30.07      29.84        
 21 Valdez Mancillas, Ernest  13 PS-SI                     NT      29.95        
 22 Rashkovan, Amit           13 PS-SI                  29.74      30.53        
 23 Nguyen, Aaron K           14 RSD-SI                    NT      31.49        
 24 Pritchard, Jacob W        13 PS-SI                  30.14      31.57        
 25 Iyer, Vedanth             13 PQAC-SI                35.44      32.27        
 26 Lee, Daniel               13 ICAC-SI                30.90      32.33        
 27 Dickerson, Collin W       13 RSD-SI                    NT      32.72        
 28 Saroff, Nick A            14 RSD-SI                 34.18      33.63        
 29 Yokhana, Monty T          13 MEYR-SI                   NT      34.80        
 30 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI                 38.99      34.95        
 31 Holloway, Toby J          13 RST-SI                 42.89      44.91        
 32 Wood, Josef C             13 RAQ-SI                    NT      52.41        
 
Event 28  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.59  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Jerry               17 RSD-SI                 24.34      23.78        
  2 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                  24.90      24.16        
  3 Vail, Timothy S           17 PS-SI                  25.61      24.36        
  4 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                  23.91      24.48        
  5 Jin, Lei                  15 ICAC-SI                26.48      24.88        
  6 Haberman, Benjamin G      15 PS-SI                  26.73      25.02        
  7 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI                 25.28      25.16        
  8 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                     NT      25.47        
  9 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                  26.33      25.50        
 10 He, Muyang                17 PS-SI                     NT      25.62        
 11 Fazen, Nolan E            16 PS-SI                  26.39      25.74        
 12 MacDonald, Brandon S      16 RSD-SI                 29.43      26.24        
 13 Telfer, Shane W           16 RSD-SI                 25.80      26.35        
 14 Ford, Travis C            17 PS-SI                  27.13      26.63        
 15 MacDonald, Shaun R        16 RSD-SI                 30.50      26.69        
 16 Sallee, Brendan R         16 PS-SI                  27.80      26.74        
 17 Holden, Jason T           15 RST-SI                 27.07      27.22        
 18 Gregory, Dagin E          15 RSD-SI                 27.80      27.85        
 19 Wang, Kevin Y             15 PS-SI                  31.03      29.15        
 20 Bernier, Dylan J          15 ICAC-SI                30.59      31.29        
 
Event 30  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                39.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schubert, Kanaloa I        7 ICAC-SI              1:07.78      52.85        
  2 Parra, Hiroto F            7 ICAC-SI                57.38      58.65        
  3 Diep, Ethan G              7 PS-SI                  52.95    1:00.30        
 -- Chen, Jasper J             6 PS-SI                1:08.21         DQ        
 -- Hornsten, Seth D           7 RSD-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Nguyen, Max K              8 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 32  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                39.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Alexander H          10 PS-SI                  41.43      42.60        
  2 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI                 43.90      42.76        
  3 Peelle, Morris D          10 PS-SI                     NT      44.10        
  4 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI                41.68      45.41        
  5 Needham, Auden M          10 RSD-SI                    NT      46.30        
  6 Yu, Laurence B            10 RSD-SI                    NT      50.41        
  7 Taich, Andrew H            9 RSD-SI                    NT      55.32        
  8 Carroll, Collin M          9 ICAC-SI              1:00.61    1:00.62        
  9 Hornsten, Pete L           9 RSD-SI               1:15.57    1:04.02        
 10 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:05.86    1:06.00        
 -- Platko, Stefano L          9 ICAC-SI                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 34  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                32.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashburn, Roger T          12 RST-SI                 33.57      31.20 JO     
  2 Walter, Dustin R          12 RST-SI                 34.14      33.21        
  3 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                   NT      33.99        
  4 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                  34.91      34.58        
  5 Castro, Alan              11 PS-SI                  37.34      35.38        
  6 Lazaroiu, Lucas A         12 BFST-SI                41.36      37.85        
  7 Ignon, Dylan C            11 RSD-SI                 40.86      38.30        
  8 Grady, Dane M             11 RSD-SI                 42.03      39.68        
  9 Taich, Daniel L           11 RSD-SI                 43.33      41.86        
 10 Wang, Nicholas Z          11 PS-SI                  50.83      51.78        
 -- Otto, Brian G             11 RAQ-SI               1:12.49         DQ        
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:28.89  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI                   NT    2:23.22 JO     
       31.20  1:08.80  1:47.04  2:23.22                                    
  2 Edelstein, Nir            13 PS-SI                2:44.56    2:33.12        
       34.07  1:12.60  1:52.75  2:33.12                                    
  3 Grady, Duke D             13 RSD-SI               2:48.08    2:41.35        
       33.48  1:15.85  1:57.89  2:41.35                                    
 -- Telfer, Corey D           14 RSD-SI               2:38.74         DQ        
       34.47  1:14.69  1:59.09       DQ                                    
 
Event 36  Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.79  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                2:27.27    2:19.90        
       30.13  1:04.85  1:42.85  2:19.90                                    
  2 Fazen, Nolan E            16 PS-SI                2:23.53    2:21.26        
       29.61  1:04.36  1:42.43  2:21.26                                    
  3 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                     NT    2:22.91        
       30.48  1:06.36  1:44.90  2:22.91                                    
  4 Ford, Travis C            17 PS-SI                     NT    2:33.74        
       33.76  1:12.25  1:53.32  2:33.74                                    
  5 Holden, Jason T           15 RST-SI               2:40.24    2:51.11        
       32.90  1:17.46  2:04.95  2:51.11                                    
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:29.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Needham, Auden M          10 RSD-SI                    NT    1:33.99        
       44.69  1:33.99                                                      
  2 Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI              1:40.54    1:35.26        
       47.55  1:35.26                                                      
  3 Yu, Laurence B            10 RSD-SI                    NT    1:37.47        
       47.47  1:37.47                                                      
  4 Hammonds, Kai T            9 RST-SI               1:39.81    1:47.06        
  5 Lucas, Zay G               7 RST-SI               2:11.04    1:52.81        
       55.11  1:52.81                                                      
 -- Ross, Maddox S             8 PQAC-SI                   NT         DQ        
 -- Neese, Sutton W            9 FAST-SI                   NT         DQ        
       55.54       DQ                                                      
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:16.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Dustin R          12 RST-SI               1:22.28    1:15.93 JO     
       36.48  1:15.93                                                      
  2 Barrows, Logan R          12 RST-SI               1:25.40    1:20.43        
       39.20  1:20.43                                                      
  3 Howell, Shark Heart W     11 RSD-SI               1:24.17    1:22.71        
       39.52  1:22.71                                                      
  4 McCarthy, Jack T          12 OSC-SI                    NT    1:25.49        
       40.99  1:25.49                                                      
  5 Hsieh, Nicholas           11 PS-SI                1:28.77    1:35.04        
       45.29  1:35.04                                                      
  6 Wang, Nicholas Z          11 PS-SI                1:41.73    1:38.61        
       47.64  1:38.61                                                      
  7 Otto, Brian G             11 RAQ-SI               1:51.89    1:44.34        
       50.38  1:44.34                                                      
 -- Neese, Jameson W          12 FAST-SI                   NT         DQ        
 -- Shamsian, Sina N          12 ICAC-SI              1:36.31        DFS        
      Declared false start
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.59  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               1:10.99    1:08.00        
       33.26  1:08.00                                                      
  2 Pearce IV, Doug B         13 FAST-SI              1:13.85    1:09.00        
       33.80  1:09.00                                                      
  3 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              1:07.34    1:09.77        
       34.25  1:09.77                                                      
  4 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:10.26    1:11.06        
       35.72  1:11.06                                                      
  5 Shabel, Josh E            13 PS-SI                1:17.38    1:11.31        
       35.51  1:11.31                                                      
  6 Major, Adam E             13 PS-SI                1:15.99    1:11.78        
       35.53  1:11.78                                                      
  7 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               1:17.67    1:12.62        
       36.08  1:12.62                                                      
  8 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              1:12.54    1:13.92        
       35.36  1:13.92                                                      
  9 Yu, Andy                  14 RSD-SI               1:15.00    1:14.49        
       36.51  1:14.49                                                      
 10 Lee, Jake J               13 PS-SI                     NT    1:14.76        
       37.11  1:14.76                                                      
 11 Chen, Conner              14 RSD-SI               1:19.76    1:17.39        
       37.53  1:17.39                                                      
 12 Valdez Mancillas, Ernest  13 PS-SI                     NT    1:17.84        
       39.26  1:17.84                                                      
 13 Martinez, Aaron A         14 RAQ-SI                    NT    1:20.29        
       38.53  1:20.29                                                      
 14 Ewald Nieto, Josue D      14 ICAC-SI                   NT    1:20.63        
       38.68  1:20.63                                                      
 15 Rashkovan, Amit           13 PS-SI                1:36.36    1:23.20        
       39.84  1:23.20                                                      
 16 Pritchard, Jacob W        13 PS-SI                1:21.75    1:24.00        
       40.39  1:24.00                                                      
 17 Yokhana, Monty T          13 MEYR-SI                   NT    1:25.42        
       42.05  1:25.42                                                      
 18 Dickerson, Collin W       13 RSD-SI                    NT    1:25.93        
       41.92  1:25.93                                                      
 19 Iyer, Vedanth             13 PQAC-SI              1:33.33    1:27.66        
 20 Lee, Daniel               13 ICAC-SI              1:36.22    1:33.69        
       46.16  1:33.69                                                      
 21 Holloway, Toby J          13 RST-SI                    NT    1:54.70        
       57.72  1:54.70                                                      
 -- Saroff, Nick A            14 RSD-SI               1:26.79         DQ        
       43.41       DQ                                                      
 -- Lestyk, Jake T            14 PQAC-SI              1:20.07        DFS        
      Declared false start
 
Event 42  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.29  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              1:02.55    1:00.12        
       29.56  1:00.12                                                      
  2 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               1:01.70    1:01.20        
       29.84  1:01.20                                                      
  3 Vail, Timothy S           17 PS-SI                1:01.30    1:02.09        
       30.14  1:02.09                                                      
  4 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              1:09.34    1:03.98        
       31.50  1:03.98                                                      
  5 Sallee, Brendan R         16 PS-SI                1:15.29    1:11.11        
       35.10  1:11.11                                                      
  6 Holden, Jason T           15 RST-SI               1:12.21    1:21.63        
       39.13  1:21.63                                                      
  7 Bernier, Dylan J          15 ICAC-SI              1:24.65    1:25.29        
       40.86  1:25.29                                                      
 
Event 44  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              2:19.99  JO
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rancho San Dieguito-SI  'B'                       2:51.13    2:29.26        
     1) Needham, Auden M 10             2) Rollinson, Evan M 9            
     3) Su, Ben or Benjamin M 10        4) Yu, Laurence B 10              
       36.91  1:15.99  1:54.45  2:29.26                                    
  2 Ramona Swim Team-SI  'A'                          2:31.89    3:15.60        
     1) Anderson, Miles W 10            2) Hammonds, Kai T 9              
     3) Lucas, EJ J 10                  4) Lucas, Zay G 7                 
     1:00.82  1:39.49  2:33.46  3:15.60                                    
  3 Inland Coastal Aquatic Club-SI  'B'                    NT    3:38.85        
     1) Platko, Stefano L 9             2) Carroll, Collin M 9            
     3) Totten, Cash A 9                4) Barnett, Jack T 7              
       45.43  1:26.26  2:28.53  3:38.85                                    
 -- Inland Coastal Aquatic Club-SI  'A'                    NT         DQ        
     1) Del Rio, Daniel N 9             2) Parra, Kaito Emilio F 10       
     3) Parra, Hiroto F 7               4) Schubert, Kanaloa I 7          
       38.05  1:14.21  1:56.48       DQ                                    
 
Event 46  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              2:02.49  JO
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       2:07.51    2:05.18        
     1) Pyka, Nolan J 11                2) Singer, Ben D 12               
     3) Grisnik, Ryoga M 12             4) Telfer, Trey J 11              
       33.50  1:04.28  1:35.55  2:05.18                                    
  2 Pacific Swim-SI  'A'                                   NT    2:06.11        
     1) Nguyen, Joseph B 11             2) Castro, Alan 11                
     3) Kaljevic, Simon A 11            4) Scott, Brayden T 12            
       29.98  1:03.77  1:39.65  2:06.11                                    
  3 Ramona Swim Team-SI  'A'                          2:13.08    2:08.50        
     1) Walter, Dustin R 12             2) Barrows, Logan R 12            
     3) Pedersen, Aidan A 11            4) Ashburn, Roger T 12            
       30.32  1:02.21  1:43.56  2:08.50                                    
 -- Rancho San Dieguito-SI  'B'                       2:28.02         DQ        
     1) Grady, Dane M 11                2) Wieland, Benjamin P 11         
     3) Taich, Daniel L 11              4) Ignon, Dylan C 11              
       34.40  1:10.57  1:46.18                                             
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacific Swim-SI  'A'                                   NT    1:55.95        
     1) Kamath, Shreyas V 14            2) Pritchard, Jacob W 13          
     3) Shabel, Josh E 13               4) Major, Adam E 13               
       28.30    59.42  1:28.83  1:55.95                                    
 
Event 48  Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacific Swim-SI  'A'                                   NT    1:39.02        
     1) Kaljevic, Tomas O 15            2) Dimagiba, Phoenix A 15         
     3) Vail, Timothy S 17              4) Eghtedari, Cyrus F 15          
       24.17    49.36  1:13.63  1:39.02                                    
  2 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       1:48.31    1:42.59        
     1) Telfer, Shane W 16              2) Kilroy, Matthew J 15           
     3) Gregory, Dagin E 15             4) Yang, Jerry 17                 
       25.62    52.64  1:18.15  1:42.59                                    
  3 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       1:53.17    1:51.62        
     1) Silva, Lucas D 13               2) MacNeil - Conlin, Spencer 13   
     3) Grady, Duke D 13                4) Lam, Vincent T 13              
       28.19    55.05  1:24.08  1:51.62                                    
  4 Rancho San Dieguito-SI  'B'                       1:58.07    1:54.78        
     1) Duncan, Miles N 13              2) Telfer, Corey D 14             
     3) Chen, Conner 14                 4) Yu, Andy 14                    
       28.46    57.55  1:26.54  1:54.78                                    
 -- Rancho San Dieguito-SI  'C'                       2:04.96         DQ        
     1) Nguyen, Aaron K 14              2) Yargeau, Trevor J 13           
     3) Morland-Tellez, Graeme H 14     4) Cho, Ethan C 13                
       29.77    58.75  1:28.82       DQ                                    
 
Event 50  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:18.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI              6:44.20    6:22.37        
       34.41  1:12.75  1:51.29  2:31.09  3:10.07  3:49.64  4:27.92  5:07.69
     5:47.16  6:22.37                                                      
  2 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               7:16.14    6:27.26        
       30.96  1:08.37  1:49.35  2:28.57  3:08.62  3:49.76  4:29.88  5:10.44
     5:50.82  6:27.26                                                      
  3 Lazaroiu, Lucas A         12 BFST-SI              7:09.29    6:41.70        
       36.64  1:17.28  1:56.94  2:36.75  3:17.81  3:58.82  4:39.25  5:20.27
     6:01.66  6:41.70                                                      
 
Event 52  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
             11:25.69  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI                   NT   11:18.29 JO     
       29.47  1:02.95  1:37.41  2:11.71  2:46.07  3:20.14  3:54.12  4:28.82
     5:03.87  5:37.79  6:11.90  6:45.97  7:20.39  7:54.73  8:28.61  9:02.88
     9:37.63 10:12.29 10:47.10 11:18.29                                    
  2 Duncan, Miles N           13 RSD-SI              12:10.94   11:56.77        
       31.91  1:06.63  1:42.50  2:18.84  2:54.68  3:30.87  4:06.93  4:43.84
     5:20.21  5:56.11  6:32.89  7:10.49  7:46.91  8:23.42  8:59.29  9:35.79
    10:12.13 10:48.09 11:24.02 11:56.77                                    
  3 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI              12:15.00   12:09.16        
       32.18  1:07.17  1:42.90  2:19.41  2:55.89  3:31.92  4:08.47  4:45.37
     5:22.07  5:59.10  6:36.26  7:13.20  7:50.52  8:27.88  9:04.70  9:41.71
    10:19.22 10:56.77 11:33.37 12:09.16                                    
 
Event 54  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:38.89  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              5:45.48    5:27.65 JO     
     1:35.89                    2:09.27  2:42.85  3:15.92  3:49.64  4:23.24
     4:55.89  5:27.65                                                      
  2 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               5:52.18    5:35.16 JO     
       30.29  1:03.59  1:37.57  2:11.14  2:45.33  3:19.59  3:53.65  4:28.24
     5:03.07  5:35.16                                                      
  3 Yu, Andy                  14 RSD-SI               5:45.00    5:43.34        
       30.55  1:04.91  1:39.19  2:14.12  2:49.86  3:24.69  4:00.04  4:35.24
     5:09.85  5:43.34                                                      
  4 Major, Adam E             13 PS-SI                6:15.86    5:47.46        
       30.20  1:05.61  1:40.68  2:16.64  2:50.94  3:26.41  4:02.05  4:37.99
     5:13.11  5:47.46                                                      
  5 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               5:48.48    5:59.62        
       31.47  1:07.45  1:43.81  2:20.22  2:56.88  3:33.60  4:09.94  4:47.95
     5:25.14  5:59.62                                                      
  6 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               5:57.65    6:03.73        
       33.17  1:09.95  1:47.38  2:24.87  3:02.01  3:38.91  4:15.93  4:52.86
     5:29.28  6:03.73                                                      
  7 Grady, Duke D             13 RSD-SI                    NT    6:04.32        
       32.20  1:08.59  1:45.61  2:23.51  3:00.69  3:38.41  4:15.73  4:51.97
     5:28.33  6:04.32                                                      
 
Event 54  Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.89  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              6:03.81    5:12.81        
       28.10    59.11  1:31.50  2:03.34  2:35.72  3:07.66  3:39.83  4:11.65
     4:42.74  5:12.81                                                      
  2 Fazen, Nolan E            16 PS-SI                5:18.33    5:26.86        
       28.91  1:00.41  1:32.28  2:05.16  2:38.75  3:12.88  3:47.58  4:21.74
     4:55.12  5:26.86                                                      
  3 Gregory, Dagin E          15 RSD-SI               6:13.27    6:03.30        
       31.49  1:06.46  1:43.62  2:20.92  2:58.82  3:36.62  4:15.03  4:52.16
     5:30.11  6:03.30                                                      
  4 Collins, Damian K         15 PS-SI                     NT    6:11.95        
       32.88  1:09.67  1:47.47  2:25.25  3:02.79  3:40.62  4:18.39  4:56.77
     5:34.28  6:11.95                                                      
  5 Bernier, Dylan J          15 ICAC-SI              7:21.80    7:15.02        
       36.74  1:17.83  2:00.61  2:43.78  3:29.35  4:14.91  5:00.96  5:47.74
     6:32.87  7:15.02                                                      
 
Event 56  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                46.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI                50.48      49.85        
  2 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:00.18      53.47        
  3 Parra, Hiroto F            7 ICAC-SI                55.93      56.62        
  4 Finn, Asher L              7 PS-SI                  57.78      57.20        
  5 Chen, Jasper J             6 PS-SI                1:00.52      58.30        
  6 Zajac, Philip A            8 PQAC-SI              1:03.07      59.27        
  7 Fazen, Cooper J            8 PS-SI                1:12.97    1:00.68        
  8 Finn, Elliot O             7 PS-SI                1:07.67    1:00.89        
  9 Hornsten, Seth D           7 RSD-SI               1:17.29    1:06.56        
 10 Liff, Alan D               7 PQAC-SI                   NT    1:27.24        
 
Event 58  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                46.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Laurence B            10 RSD-SI                 51.51      46.39        
  2 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 59.03      46.58        
  3 Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI                46.98      46.97        
  4 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI                 48.81      47.21        
  4 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI                49.60      47.21        
  6 Woo, Alexander H          10 PS-SI                  51.13      47.74        
  7 Cannon, Shayler M          9 MEYR-SI                48.33      48.11        
  8 Zhang, Austin Y           10 MEYR-SI                   NT      48.81        
  9 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI                 57.58      50.06        
 10 Khoury, Ryan              10 MEYR-SI                57.60      51.23        
 11 Zajac, James A            10 PQAC-SI                52.05      51.83        
 12 Liu, Liam                  9 PS-SI                  52.99      52.48        
 13 Tran, Ben H                9 PQAC-SI                   NT      53.18        
 14 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:02.71      53.63        
 15 Chen, Aiden M             10 OSC-SI                 57.52      54.40        
 16 Peelle, Morris D          10 PS-SI                     NT      56.13        
 17 Xiong, Jacob S            10 ICAC-SI                   NT      57.09        
 18 Taich, Andrew H            9 RSD-SI               1:03.87      57.72        
 19 Lucas, EJ J               10 RST-SI               1:06.20    1:00.71        
 20 Hammonds, Kai T            9 RST-SI               1:01.46    1:00.83        
 21 Anderson, Miles W         10 RST-SI               1:08.31    1:03.56        
 22 Needham, Auden M          10 RSD-SI                    NT    1:04.16        
 23 Hornsten, Pete L           9 RSD-SI               1:15.03    1:06.53        
 24 Totten, Cash A             9 ICAC-SI                   NT    1:17.89        
 -- Fahr, George S             9 RSD-SI               1:00.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Salcido, Elias M          10 OSC-SI               1:01.17         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                39.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashburn, Roger T          12 RST-SI                 42.31      37.96 JO     
  2 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI                40.90      38.03 JO     
  3 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                   NT      38.09 JO     
  4 Grisnik, Ryoga M          12 RSD-SI                 41.57      39.22 JO     
  5 Barrows, Logan R          12 RST-SI                 44.04      42.42        
  6 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                  45.46      42.71        
  7 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 45.43      43.05        
  8 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI                 45.92      44.46        
  9 Howell, Shark Heart W     11 RSD-SI                 45.95      45.15        
 10 Grady, Dane M             11 RSD-SI                 48.08      46.64        
 11 Ignon, Dylan C            11 RSD-SI                 53.37      47.15        
 12 Pedersen, Aidan A         11 RST-SI                    NT      47.75        
 13 McCarthy, Jack T          12 OSC-SI                 46.47      48.27        
 14 Taich, Daniel L           11 RSD-SI                 48.11      49.17        
 15 Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT      52.99        
 16 Otto, Brian G             11 RAQ-SI                 55.74      53.54        
 -- Saroff, Matt D            12 RSD-SI                 53.55         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Event 62  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:43.39  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearce IV, Doug B         13 FAST-SI              2:44.04    2:40.26 JO     
       37.16  1:17.47  1:58.82  2:40.26                                    
  2 Zhang, Alex Y             13 MEYR-SI                   NT    2:45.78        
       37.27  1:17.70  2:01.95  2:45.78                                    
  3 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              2:56.37    2:47.04        
       36.79  1:19.59  2:04.59  2:47.04                                    
  4 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              2:53.90    2:47.44        
       39.02  1:21.43  2:04.51  2:47.44                                    
  5 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               2:53.94    2:51.35        
       39.03  1:23.55  2:07.70  2:51.35                                    
  6 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               2:59.99    2:54.04        
       39.99  1:24.83  2:10.04  2:54.04                                    
  7 Lee, Daniel               13 ICAC-SI              3:10.08    3:04.01        
       40.88  1:28.16  2:16.29  3:04.01                                    
  8 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               4:03.14    3:10.15        
       42.27  1:31.51  2:21.37  3:10.15                                    
 
Event 62  Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:32.79  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                     NT    2:35.40        
       35.78  1:16.52  1:55.34  2:35.40                                    
  2 Cantrell, Ryan J          17 PS-SI                2:37.58    2:36.92        
       36.02  1:15.49  1:56.39  2:36.92                                    
  3 Telfer, Shane W           16 RSD-SI               2:49.10    2:41.94        
       34.70  1:16.10  1:58.86  2:41.94                                    
  4 Collins, Damian K         15 PS-SI                3:44.66    3:24.29        
       44.31  1:35.28  2:30.31  3:24.29                                    
 
Event 64  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:36.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woo, Alexander H          10 PS-SI                     NT    1:30.72 JO     
       43.40  1:30.72                                                      
 -- Fahr, George S             9 RSD-SI               2:10.00         DQ        
       50.04       DQ                                                      
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:15.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walter, Dustin R          12 RST-SI               1:19.90    1:12.00 JO     
       33.38  1:12.00                                                      
  2 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                     NT    1:13.00 JO     
       34.31  1:13.00                                                      
  3 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               1:20.31    1:14.98 JO     
       35.08  1:14.98                                                      
  4 Singer, Ben D             12 RSD-SI               1:23.46    1:19.24        
       36.68  1:19.24                                                      
  5 Grady, Dane M             11 RSD-SI               1:34.16    1:36.00        
       41.58  1:36.00                                                      
  6 Hsieh, Nicholas           11 PS-SI                     NT    1:39.72        
       45.74  1:39.72                                                      
 -- Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT         DQ        
       50.84       DQ                                                      
 
Event 68  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.39  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              1:12.80    1:04.27 JO     
       29.99  1:04.27                                                      
  2 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               1:10.80    1:06.03        
       29.90  1:06.03                                                      
  3 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                1:11.96    1:06.70        
       31.10  1:06.70                                                      
  4 Edelstein, Nir            13 PS-SI                1:13.42    1:07.65        
       31.77  1:07.65                                                      
  5 McCarthy, Ryan P          13 OSC-SI               1:13.61    1:09.16        
       31.08  1:09.16                                                      
  6 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              1:11.98    1:09.49        
       32.50  1:09.49                                                      
  7 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               1:15.08    1:12.96        
       33.72  1:12.96                                                      
  8 Lestyk, Jake T            14 PQAC-SI                   NT    1:12.97        
       32.93  1:12.97                                                      
  9 Grady, Duke D             13 RSD-SI               1:11.28    1:13.18        
       33.68  1:13.18                                                      
 10 Major, Adam E             13 PS-SI                1:14.93    1:13.46        
       33.52  1:13.46                                                      
 11 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               1:12.63    1:14.73        
       34.69  1:14.73                                                      
 12 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               1:15.00    1:15.91        
       35.49  1:15.91                                                      
 13 Zhang, Alex Y             13 MEYR-SI              1:21.74    1:16.67        
       35.49  1:16.67                                                      
 -- Nguyen, Aaron K           14 RSD-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
       35.20       DQ                                                      
 -- Crookes, Dylan M          13 OSC-SI               1:36.39         DQ        
      Alternating Kick
       45.01       DQ                                                      
 
Event 68  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.59  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kidd, Conner              16 PS-SI                  59.82      57.74        
       26.24    57.74                                                      
  2 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                1:03.08      59.12        
       26.85    59.12                                                      
  3 Haberman, Benjamin G      15 PS-SI                1:05.21      59.63        
       28.46    59.63                                                      
  4 Vail, Timothy S           17 PS-SI                  59.02      59.67        
       27.33    59.67                                                      
  5 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                     NT      59.78        
       27.92    59.78                                                      
  6 Dimagiba, Phoenix A       15 PS-SI                1:05.91    1:01.04        
       28.85  1:01.04                                                      
  7 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                1:00.72    1:01.25        
       27.91  1:01.25                                                      
  8 He, Muyang                17 PS-SI                     NT    1:03.44        
       29.81  1:03.44                                                      
  9 Ford, Travis C            17 PS-SI                1:05.24    1:04.17        
       29.74  1:04.17                                                      
 10 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              1:00.00    1:04.29        
       29.92  1:04.29                                                      
 11 Fazen, Nolan E            16 PS-SI                1:03.07    1:04.66        
       29.79  1:04.66                                                      
 12 Yang, Jerry               17 RSD-SI               1:05.68    1:05.28        
       30.45  1:05.28                                                      
 13 Holden, Jason T           15 RST-SI               1:06.08    1:10.13        
       32.43  1:10.13                                                      
 
Event 70  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Diep, Ethan G              7 PS-SI                  49.53      50.13        
  2 Fazen, Cooper J            8 PS-SI                  58.06      53.50        
  3 Finn, Elliot O             7 PS-SI                     NT      53.80        
  4 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI                56.89      55.14        
  5 Parra, Hiroto F            7 ICAC-SI              1:00.21      57.71        
  6 Finn, Asher L              7 PS-SI                  55.56      58.14        
  7 Chen, Jasper J             6 PS-SI                  56.99    1:03.47        
  8 Hornsten, Seth D           7 RSD-SI               1:06.69    1:05.58        
  9 Barnett, Jack T            7 ICAC-SI                   NT    1:12.64        
 10 Liff, Alan D               7 PQAC-SI                   NT    1:26.23        
 -- Lucas, Zay G               7 RST-SI               1:00.07         DQ        
 -- Schubert, Kanaloa I        7 ICAC-SI                   NT         DQ        
 
Event 72  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaseburg, Liam M           9 RSD-SI                 45.13      39.81 JO     
  2 Needham, Auden M          10 RSD-SI                 42.78      41.11        
  3 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI                 47.18      42.43        
  4 Yu, Laurence B            10 RSD-SI                 46.33      42.56        
  5 Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI                45.15      43.24        
  6 Woo, Alexander H          10 PS-SI                  45.09      43.37        
  7 Ashburn, Joshua J          9 RST-SI                 46.23      43.39        
  8 Khoury, Ryan              10 MEYR-SI                47.77      45.41        
  9 Cannon, Shayler M          9 MEYR-SI                47.61      45.85        
 10 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI                   NT      46.67        
 11 Hammonds, Kai T            9 RST-SI                 46.37      47.13        
 12 Zhang, Austin Y           10 MEYR-SI                55.57      49.48        
 13 Chen, Aiden M             10 OSC-SI                 49.51      50.62        
 14 Fahr, George S             9 RSD-SI                 56.38      54.72        
 15 Tran, Ben H                9 PQAC-SI                   NT      56.24        
 16 Taich, Andrew H            9 RSD-SI                 56.81      57.02        
 17 Hornsten, Pete L           9 RSD-SI               1:04.19      59.72        
 18 Lucas, EJ J               10 RST-SI               1:06.76    1:01.08        
 19 Anderson, Miles W         10 RST-SI               1:09.90    1:12.98        
 20 Totten, Cash A             9 ICAC-SI              1:08.71    1:14.85        
 -- Pyka, Elias A              9 RSD-SI                 51.23         DQ        
 -- Xiong, Jacob S            10 ICAC-SI                   NT         DQ        
 
Event 74  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                34.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Telfer, Trey J            11 RSD-SI                 36.68      34.75 JO     
  2 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                  35.75      35.06        
  3 Barrows, Logan R          12 RST-SI                 37.97      35.41        
  4 Howell, Shark Heart W     11 RSD-SI                 37.08      36.29        
  5 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                   NT      38.37        
  6 Lazaroiu, Lucas A         12 BFST-SI                40.52      39.22        
  7 Ignon, Dylan C            11 RSD-SI                    NT      39.99        
  8 McCarthy, Jack T          12 OSC-SI                 39.01      40.17        
  9 Duroiu, Christopher D     12 BFST-SI                   NT      45.12        
 10 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI                 49.65      46.96        
 11 Otto, Brian G             11 RAQ-SI                 49.49      47.16        
 12 Saroff, Matt D            12 RSD-SI                    NT      51.40        
 -- Pedersen, Aidan A         11 RST-SI                    NT         DQ        
 -- Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 37.24         DQ        
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:24.49  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:38.55    2:24.00 JO     
       33.84  1:09.63  1:47.18  2:24.00                                    
  2 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              2:42.54    2:30.15        
       35.26  1:13.90  1:52.38  2:30.15                                    
  3 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               2:45.00    2:33.07        
       35.36  1:14.83  1:54.80  2:33.07                                    
  4 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               2:33.93    2:33.58        
       36.13  1:14.11  1:53.68  2:33.58                                    
  5 Yu, Andy                  14 RSD-SI               2:42.71    2:38.65        
       37.73  1:17.84  2:00.17  2:38.65                                    
  6 Lee, Jake J               13 PS-SI                     NT    2:39.85        
       37.91  1:18.77  1:59.68  2:39.85                                    
  7 Holbel, Adam T            14 PS-SI                2:40.29    2:41.05        
       37.47  1:18.51  2:00.71  2:41.05                                    
 
Event 76  Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              2:12.61    2:07.78 JO     
       28.94  1:01.24  1:34.55  2:07.78                                    
  2 Bernier, Dylan J          15 ICAC-SI              3:11.56    3:07.61        
       43.87  1:32.17  2:21.00  3:07.61                                    
 
Event 78  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              3:09.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammonds, Ethan H         10 RST-SI               3:14.80    3:12.51        
       48.59  1:32.10  2:32.86  3:12.51                                    
  2 Peelle, Morris D          10 PS-SI                     NT    3:29.40        
       47.56  1:34.72  2:42.70  3:29.40                                    
  3 Zajac, Philip A            8 PQAC-SI                   NT    4:09.76        
       57.37  2:05.05  3:10.94  4:09.76                                    
 -- Zajac, James A            10 PQAC-SI                   NT         DQ        
     1:01.33  2:13.25  3:18.67       DQ                                    
 -- Liu, Liam                  9 PS-SI                     NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes - breast
       45.05  1:36.86  2:34.62       DQ                                    
 
Event 80  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:38.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Telfer, Trey J            11 RSD-SI               2:48.54    2:37.23 JO     
       34.48  1:14.90  2:00.89  2:37.23                                    
  2 Walter, Dustin R          12 RST-SI               2:49.48    2:39.01        
       33.37  1:13.00  2:02.01  2:39.01                                    
  3 Singer, Ben D             12 RSD-SI               2:52.87    2:43.24        
       36.85  1:19.66  2:07.28  2:43.24                                    
  4 Grisnik, Ryoga M          12 RSD-SI               2:51.90    2:48.70        
       38.42  1:21.56  2:11.16  2:48.70                                    
  5 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI              2:50.95    2:51.28        
       38.33  1:25.69  2:14.80  2:51.28                                    
  6 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               2:57.34    3:01.48        
       40.29  1:27.46  2:20.42  3:01.48                                    
  7 Taich, Daniel L           11 RSD-SI               3:32.44    3:14.93        
       45.10  1:35.18  2:31.96  3:14.93                                    
 
Event 82  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:20.99  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearce IV, Doug B         13 FAST-SI              2:21.98    2:22.01        
       29.84  1:07.92  1:50.60  2:22.01                                    
  2 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              2:22.65    2:22.74        
       29.11  1:07.58  1:50.90  2:22.74                                    
  3 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                2:26.80    2:23.48        
       30.69  1:08.27  1:51.19  2:23.48                                    
  4 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:35.11    2:28.20        
       32.80  1:09.79  1:56.92  2:28.20                                    
  5 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               2:38.90    2:31.03        
       31.72  1:11.45  1:57.48  2:31.03                                    
  6 Edelstein, Nir            13 PS-SI                     NT    2:31.12        
       32.33  1:11.45  1:56.14  2:31.12                                    
  7 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               2:40.09    2:32.38        
       32.98  1:12.69  1:58.06  2:32.38                                    
  8 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               2:41.12    2:32.93        
       32.74  1:12.07  1:57.95  2:32.93                                    
  9 Yargeau, Trevor J         13 RSD-SI               2:37.10    2:33.08        
       35.04  1:13.81  1:58.13  2:33.08                                    
 10 Major, Adam E             13 PS-SI                2:45.75    2:36.37        
       32.57  1:14.16  2:02.11  2:36.37                                    
 11 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              2:34.59    2:39.36        
       34.65  1:14.99  2:05.69  2:39.36                                    
 12 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               2:42.01    2:42.73        
       37.22  1:19.71  2:08.14  2:42.73                                    
 13 Lee, Daniel               13 ICAC-SI              3:03.81    2:55.83        
       37.74  1:27.97  2:13.95  2:55.83                                    
 14 Crookes, Dylan M          13 OSC-SI                    NT    3:06.17        
       46.04  1:35.37  2:24.12  3:06.17                                    
 
Event 82  Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:05.99  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kidd, Conner              16 PS-SI                2:09.87    2:09.13        
       26.49    56.83  1:38.48  2:09.13                                    
  2 Haberman, Benjamin G      15 PS-SI                2:24.77    2:11.72        
       28.22    59.24  1:40.55  2:11.72                                    
  3 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              2:19.72    2:14.18        
       29.53  1:03.26  1:43.95  2:14.18                                    
  4 He, Muyang                17 PS-SI                2:15.36    2:14.71        
       29.60  1:06.39  1:44.92  2:14.71                                    
  5 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                2:19.69    2:18.61        
       30.37  1:05.90  1:46.31  2:18.61                                    
  6 Vail, Timothy S           17 PS-SI                     NT    2:18.64        
       29.29  1:04.83  1:47.07  2:18.64                                    
  7 Fazen, Nolan E            16 PS-SI                     NT    2:20.00        
       29.87  1:07.26  1:48.40  2:20.00                                    
  8 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                     NT    2:21.44        
       29.13  1:07.20  1:49.74  2:21.44                                    
  9 Telfer, Shane W           16 RSD-SI               2:29.34    2:22.15        
       26.90  1:03.81  1:48.97  2:22.15                                    
 10 Ford, Travis C            17 PS-SI                2:24.78    2:26.45        
       32.31  1:10.58  1:54.72  2:26.45                                    
 11 Gregory, Dagin E          15 RSD-SI               2:41.33    2:38.12        
       34.42  1:14.97  2:03.88  2:38.12                                    
 -- Cantrell, Ryan J          17 PS-SI                2:13.27        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Event 84  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:13.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI              1:19.26    1:18.19        
       37.06  1:18.19                                                      
  2 Del Rio, Daniel N          9 ICAC-SI              1:21.98    1:18.43        
       38.21  1:18.43                                                      
  3 Johnson, Aidan C          10 RAQ-SI               1:32.02    1:18.50        
       38.72  1:18.50                                                      
  4 Yu, Laurence B            10 RSD-SI               1:28.62    1:19.66        
       38.17  1:19.66                                                      
  5 Needham, Auden M          10 RSD-SI               1:30.58    1:22.05        
       39.40  1:22.05                                                      
  6 Khoury, Ryan              10 MEYR-SI              1:32.36    1:23.42        
       39.75  1:23.42                                                      
  7 Cannon, Shayler M          9 MEYR-SI              1:27.16    1:24.52        
       39.73  1:24.52                                                      
  8 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              1:36.09    1:25.42        
       41.59  1:25.42                                                      
  9 Peelle, Morris D          10 PS-SI                     NT    1:25.98        
       41.03  1:25.98                                                      
 10 Liu, Liam                  9 PS-SI                1:25.47    1:26.18        
       42.63  1:26.18                                                      
 11 Ashburn, Joshua J          9 RST-SI               1:24.44    1:26.93        
       40.96  1:26.93                                                      
 12 Diep, Ethan G              7 PS-SI                1:30.62    1:30.81        
       41.94  1:30.81                                                      
 13 Pyka, Elias A              9 RSD-SI               1:38.22    1:32.18        
       43.90  1:32.18                                                      
 14 Zajac, James A            10 PQAC-SI              1:36.32    1:36.99        
       44.62  1:36.99                                                      
 15 Chen, Aiden M             10 OSC-SI               1:41.85    1:39.37        
       46.22  1:39.37                                                      
 16 Zhang, Austin Y           10 MEYR-SI                   NT    1:40.17        
       44.15  1:40.17                                                      
 17 Hammonds, Kai T            9 RST-SI               1:30.03    1:40.80        
       43.50  1:40.80                                                      
 18 Fazen, Cooper J            8 PS-SI                1:47.68    1:41.52        
       46.58  1:41.52                                                      
 19 Hornsten, Pete L           9 RSD-SI               1:57.11    1:44.71        
       49.97  1:44.71                                                      
 20 Lucas, EJ J               10 RST-SI               1:50.00    1:46.55        
       49.55  1:46.55                                                      
 21 Taich, Andrew H            9 RSD-SI               1:52.65    1:48.97        
       51.12  1:48.97                                                      
 22 Lucas, Zay G               7 RST-SI               2:01.29    1:50.50        
       48.12  1:50.50                                                      
 23 Hornsten, Seth D           7 RSD-SI               1:53.50    1:52.07        
       52.59  1:52.07                                                      
 24 Zajac, Philip A            8 PQAC-SI              1:45.61    1:55.03        
 25 Xiong, Jacob S            10 ICAC-SI              1:47.82    2:01.68        
     1:02.92  2:01.68                                                      
 26 Anderson, Miles W         10 RST-SI               2:07.98    2:14.37        
     1:02.12  2:14.37                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Joseph B          11 PS-SI                1:04.23    1:03.14 JO     
       31.07  1:03.14                                                      
  2 Ashburn, Roger T          12 RST-SI               1:08.11    1:03.99        
       30.38  1:03.99                                                      
  3 Tran, Daniel H            12 PQAC-SI                   NT    1:05.70        
       32.12  1:05.70                                                      
  4 Singer, Ben D             12 RSD-SI               1:08.65    1:07.41        
       31.97  1:07.41                                                      
  5 Howell, Shark Heart W     11 RSD-SI               1:11.63    1:07.82        
       33.60  1:07.82                                                      
  6 Walter, Dustin R          12 RST-SI               1:12.28    1:08.64        
       33.06  1:08.64                                                      
  7 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI              1:11.06    1:09.16        
       32.53  1:09.16                                                      
  8 Lazaroiu, Lucas A         12 BFST-SI              1:12.71    1:09.40        
       33.24  1:09.40                                                      
  9 Grisnik, Ryoga M          12 RSD-SI               1:14.21    1:10.09        
       33.49  1:10.09                                                      
 10 Barrows, Logan R          12 RST-SI               1:12.31    1:10.23        
       33.42  1:10.23                                                      
 11 Kaljevic, Simon A         11 PS-SI                1:13.57    1:10.32        
       33.90  1:10.32                                                      
 12 Munoz, Blake A            11 OSC-SI                    NT    1:11.64        
       33.37  1:11.64                                                      
 13 Ignon, Dylan C            11 RSD-SI               1:24.46    1:14.36        
       35.86  1:14.36                                                      
 14 Duroiu, Christopher D     12 BFST-SI                   NT    1:15.81        
       36.29  1:15.81                                                      
 15 Grady, Dane M             11 RSD-SI               1:21.88    1:17.02        
       36.20  1:17.02                                                      
 16 Taich, Daniel L           11 RSD-SI               1:20.60    1:22.68        
       38.43  1:22.68                                                      
 17 Hsieh, Nicholas           11 PS-SI                1:18.22    1:23.43        
       39.60  1:23.43                                                      
 18 Hornsten, Luke W          12 RSD-SI               1:24.60    1:26.67        
       40.97  1:26.67                                                      
 19 Niu, Victor               11 RSD-SI                    NT    1:28.05        
       40.00  1:28.05                                                      
 20 Saroff, Matt D            12 RSD-SI               1:33.17    1:31.05        
       41.91  1:31.05                                                      
 21 Otto, Brian G             11 RAQ-SI               1:33.72    1:32.67        
       43.57  1:32.67                                                      
 22 Pedersen, Aidan A         11 RST-SI                    NT    1:37.83        
       47.09  1:37.83                                                      
 
Event 88  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.29  13-14 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI                59.22      56.73        
       27.17    56.73                                                      
  2 Lestyk, Jake T            14 PQAC-SI                   NT      57.51        
       27.47    57.51                                                      
  3 Lee, Joshua Y             13 PS-SI                  59.12      57.86        
       27.66    57.86                                                      
  4 Pearce IV, Doug B         13 FAST-SI              1:01.78      58.16        
       28.30    58.16                                                      
  5 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               1:00.26      59.98        
       29.06    59.98                                                      
  6 Silva, Lucas D            13 RSD-SI               1:02.53    1:01.24        
       29.30  1:01.24                                                      
  7 McCarthy, Ryan P          13 OSC-SI               1:00.35    1:01.49        
       29.94  1:01.49                                                      
  8 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               1:04.00    1:01.61        
       29.69  1:01.61                                                      
  9 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:06.17    1:01.97        
       30.17  1:01.97                                                      
 10 Edelstein, Nir            13 PS-SI                1:03.84    1:02.34        
       30.27  1:02.34                                                      
 11 Yu, Andy                  14 RSD-SI               1:05.22    1:02.46        
       30.25  1:02.46                                                      
 12 Holbel, Adam T            14 PS-SI                1:04.00    1:02.72        
       30.30  1:02.72                                                      
 13 Lam, Vincent T            13 RSD-SI               1:03.29    1:03.04        
       29.95  1:03.04                                                      
 14 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               1:03.71    1:03.07        
       30.15  1:03.07                                                      
 15 Grady, Duke D             13 RSD-SI               1:03.97    1:03.21        
       30.81  1:03.21                                                      
 16 Zhang, Alex Y             13 MEYR-SI              1:02.84    1:03.30        
       29.90  1:03.30                                                      
 17 Lee, Jake J               13 PS-SI                1:07.62    1:03.88        
       30.92  1:03.88                                                      
 18 Munoz, Logan J            13 OSC-SI                    NT    1:04.63        
       29.63  1:04.63                                                      
 19 Dickerson, Collin W       13 RSD-SI                    NT    1:11.39        
       34.73  1:11.39                                                      
 20 Lee, Daniel               13 ICAC-SI              1:14.44    1:13.81        
       34.41  1:13.81                                                      
 21 Nguyen, Aaron K           14 RSD-SI                    NT    1:16.53        
       37.92  1:16.53                                                      
 
Event 88  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.39  15-18 JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Jerry               17 RSD-SI                 51.86      51.73        
       24.71    51.73                                                      
  2 Eghtedari, Cyrus F        15 PS-SI                  54.52      52.48        
       25.07    52.48                                                      
  3 Vail, Timothy S           17 PS-SI                  52.08      54.12        
       25.73    54.12                                                      
  4 Haberman, Benjamin G      15 PS-SI                  58.66      54.67        
       26.92    54.67                                                      
  5 Kaljevic, Tomas O         15 PS-SI                  52.55      54.74        
       26.57    54.74                                                      
  6 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              1:01.08      54.75        
       26.55    54.75                                                      
  7 Jin, Lei                  15 ICAC-SI                57.01      55.23        
       26.21    55.23                                                      
  8 He, Muyang                17 PS-SI                     NT      55.51        
       26.85    55.51                                                      
  9 Seyoum, Abel A            15 PS-SI                     NT      56.14        
       27.09    56.14                                                      
 10 Telfer, Shane W           16 RSD-SI                 56.43      56.82        
       26.66    56.82                                                      
 11 Ford, Travis C            17 PS-SI                1:03.32      57.63        
       28.21    57.63                                                      
 12 Holden, Jason T           15 RST-SI               1:01.85      59.76        
       28.03    59.76                                                      
 13 Gregory, Dagin E          15 RSD-SI               1:01.29    1:00.69        
       29.73  1:00.69                                                      
 14 Bernier, Dylan J          15 ICAC-SI              1:10.25    1:10.26        
       34.02  1:10.26                                                      
 
Event 90  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              2:47.09  JO
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       3:00.14    2:51.05        
     1) Needham, Auden M 10             2) Yu, Laurence B 10              
     3) Kaseburg, Liam M 9              4) Taich, Andrew H 9              
       41.70  1:28.88  2:10.41  2:51.05                                    
  2 Ramona Swim Team-SI  'A'                          3:09.55    3:05.07        
     1) Hammonds, Kai T 9               2) Ashburn, Joshua J 9            
     3) Hammonds, Ethan H 10            4) Lucas, Zay G 7                 
       44.83  1:34.87  2:19.21  3:05.07                                    
  3 Inland Coastal Aquatic Club-SI  'A'                    NT    3:09.04        
     1) Del Rio, Daniel N 9             2) Parra, Hiroto F 7              
     3) Parra, Kaito Emilio F 10        4) Schubert, Kanaloa I 7          
       46.95  1:50.90  2:27.80  3:09.04                                    
 -- Pacific Swim-SI  'A'                                   NT         DQ        
     1) Fazen, Cooper J 8               2) Woo, Alexander H 10            
     3) Liu, Liam 9                     4) Diep, Ethan G 7                
       55.11  1:40.31  2:23.44       DQ                                    
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              2:20.99  JO
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramona Swim Team-SI  'A'                          2:32.65    2:24.77        
     1) Barrows, Logan R 12             2) Pedersen, Aidan A 11           
     3) Walter, Dustin R 12             4) Ashburn, Roger T 12            
       36.31  1:24.08  1:56.76  2:24.77                                    
  2 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       2:27.03    2:29.48        
     1) Pyka, Nolan J 11                2) Hornsten, Luke W 12            
     3) Singer, Ben D 12                4) Howell, Shark Heart W 11       
       38.74  1:22.48  1:57.18  2:29.48                                    
  3 Rancho San Dieguito-SI  'B'                       2:52.84    2:34.92        
     1) Ignon, Dylan C 11               2) Grisnik, Ryoga M 12            
     3) Grady, Dane M 11                4) Taich, Daniel L 11             
       41.16  1:22.35  2:00.17  2:34.92                                    
 
Event 94  Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pacific Swim-SI  'A'                              1:49.50    1:52.86        
     1) Vail, Timothy S 17              2) He, Muyang 17                  
     3) Seyoum, Abel A 15               4) Eghtedari, Cyrus F 15          
       29.22  1:01.98  1:29.27  1:52.86                                    
  2 Pacific Swim-SI  'B'                                   NT    1:59.85        
     1) Kaljevic, Tomas O 15            2) Fazen, Nolan E 16              
     3) Ford, Travis C 17               4) Haberman, Benjamin G 15        
       31.27  1:05.60  1:33.96  1:59.85                                    
  3 Rancho San Dieguito-SI  'B'                       2:07.00    2:08.37        
     1) MacNeil - Conlin, Spencer 13    2) Yargeau, Trevor J 13           
     3) Grady, Duke D 13                4) Cosgrove, Ian H 14             
       31.78  1:09.28  1:40.24  2:08.37                                    
  4 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       1:54.00    2:08.96        
     1) Silva, Lucas D 13               2) Lam, Vincent T 13              
     3) Telfer, Corey D 14              4) Yu, Andy 14                    
       33.83  1:10.06  1:40.62  2:08.96