Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 3/26/17 07:24 PM
              2017 SI IVDA ABC AllAges Meet - 3/25/17 to 3/26/17               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:59.09  JO
        3:02.70  A
        3:19.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI               3:00.31    2:47.49 JO     
       38.92  1:22.29  2:05.60  2:47.49                                    
  2 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI              2:49.50    2:49.82 JO     
       38.34  1:21.97  2:06.08  2:49.82                                    
C - Division  
  1 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI                    NT    3:02.86 B      
       43.16  1:30.32  2:17.75  3:02.86                                    
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              3:27.65    3:03.01 B      
       42.08  1:29.47  2:16.82  3:03.01                                    
  3 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               3:23.29    3:03.47 B      
       40.01  1:28.51  2:17.11  3:03.47                                    
  4 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              3:27.45    3:14.07 B      
              1:35.46  2:25.41  3:14.07                                    
  5 Holbrook, Annie J          9 HEAT-AZ                   NT    3:17.85 B      
       45.88  1:39.82  2:29.33  3:17.85                                    
  6 Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT    3:21.96 C      
              1:38.98  2:32.29  3:21.96                                    
  7 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                    NT    3:25.73 C      
       46.29  1:41.29  2:34.83  3:25.73                                    
  8 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI                    NT    3:26.95 C      
       45.54  1:41.12  2:34.21  3:26.95                                    
 
Event 3  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:34.29  JO
        2:42.90  A
        2:57.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO              2:37.40    2:24.51 JO     
       32.14  1:08.26  1:46.51  2:24.51                                    
  2 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI               2:34.29    2:30.78 JO     
       34.81  1:13.10  1:52.38  2:30.78                                    
  3 Preston, Tiana L          12 NCA-SI               2:37.03    2:31.08 JO     
       34.62  1:13.31  1:53.08  2:31.08                                    
  4 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI               2:41.40    2:35.29 A      
       35.31  1:14.74  1:55.49  2:35.29                                    
  5 Groom, Emily J            12 NCA-SI               2:40.90    2:39.90 A      
       34.77  1:14.75  1:56.63  2:39.90                                    
B - Division  
  1 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              2:43.81    2:29.68 JO     
       34.20           1:51.60  2:29.68                                    
  2 Huntley, Olivia           12 NCA-SI               2:48.28    2:35.73 A      
       35.79  1:16.41  1:56.57  2:35.73                                    
  3 Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI               2:52.40    2:36.92 A      
       36.56  1:16.82  1:56.88  2:36.92                                    
  4 Amos, Brooke A            11 MRA-SI               2:56.38    2:38.53 A      
       37.20  1:18.70  2:00.05  2:38.53                                    
  5 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI               2:52.96    2:42.55 A      
       37.78           2:02.08  2:42.55                                    
C - Division  
  1 Hennick, Emma J           11 NCA-SI               3:01.85    2:40.21 A      
       36.19  1:17.30  1:59.34  2:40.21                                    
  2 Duarte, Ady R             12 IVDA-SI              3:05.46    2:41.84 A      
       36.21  1:17.96  2:00.21  2:41.84                                    
  3 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI                    NT    2:45.26 B      
       36.83  1:18.32  2:02.32  2:45.26                                    
  4 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              3:02.08    2:47.66 B      
       37.08  1:19.15  2:04.70  2:47.66                                    
  5 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI                    NT    2:50.78 B      
       38.99  1:24.51  2:09.40  2:50.78                                    
  6 Dudley, Corrie F          11 NCA-SI               2:59.20    2:51.17 B      
       39.49  1:22.13  2:06.85  2:51.17                                    
  7 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT    3:04.28 C      
       39.65  1:28.03  2:15.97  3:04.28                                    
  8 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT    3:05.78 C      
       41.73  1:29.56  2:18.90  3:05.78                                    
  9 Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT    4:19.54 C      
       49.39  4:19.54                                                      
 
Event 5  Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:34.10  A
        2:48.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI               2:31.56    2:23.74 A      
       32.71  1:08.36  1:46.37  2:23.74                                    
  2 Dudley, Allysa G          13 NCA-SI               2:29.50    2:26.51 A      
       33.99  1:11.36  1:49.43  2:26.51                                    
  3 Acosta, Llama R           15 UN-SI                2:30.87    2:27.67 A      
       32.98  1:10.07  1:49.71  2:27.67                                    
  4 Espinoza, Madeline        16 UN-SI                2:25.82    2:28.77 A      
       34.30  1:11.84  1:51.77  2:28.77                                    
  5 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI               2:31.88    2:29.08 A      
       34.28  1:12.72  1:51.87  2:29.08                                    
  6 Cervantes, Mayra A        16 UN-SI                2:22.51    2:29.73 A      
       33.97  1:11.35  1:50.15  2:29.73                                    
  7 Hackman, Dani R           13 SSD-SI               2:32.05    2:31.20 A      
       34.47  1:15.05  1:55.02  2:31.20                                    
B - Division  
  1 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI               2:39.80    2:32.15 A      
       34.49  1:13.94  1:54.07  2:32.15                                    
  2 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ              2:41.37    2:34.84 B      
       34.89  1:14.45  1:55.53  2:34.84                                    
  3 Avina, Larissa            14 UN-SI                2:38.54    2:36.63 B      
       35.32  1:15.10  1:56.70  2:36.63                                    
  4 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ              2:47.36    2:40.76 B      
       36.28  1:16.79  1:59.92  2:40.76                                    
  5 Pena-Ayon, Samantha G     15 IVDA-SI              2:37.42    2:44.82 B      
       32.79  1:12.62  1:58.03  2:44.82                                    
C - Division  
  1 Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI              2:48.87    2:34.67 B      
       34.11  1:12.48  1:53.91  2:34.67                                    
  2 Ibarra-Davila, Mallytza   16 HEAT-AZ                   NT    2:36.68 B      
       36.26  1:16.05  1:56.56  2:36.68                                    
  3 Diviney, Brooke L         14 UN-AZ                3:03.14    2:44.50 B      
       35.40  1:16.47  2:00.04  2:44.50                                    
  4 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI              2:57.36    2:47.50 B      
       38.26  1:21.41  2:04.15  2:47.50                                    
  5 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI               2:56.33    2:49.03 C      
       38.04  1:20.98  2:05.51  2:49.03                                    
  6 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO              2:55.13    2:52.28 C      
       37.65  1:20.59  2:06.60  2:52.28                                    
  7 Valle, Alice              15 UN-SI                     NT    3:07.75 C      
              1:28.21  2:18.93  3:07.75                                    
  8 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    3:12.12 C      
       42.85  1:32.11  2:23.32  3:12.12                                    
  9 Canez, Hurricane M        15 UN-SI                     NT    3:12.32 C      
       42.32  1:31.44  3:12.32                                             
 10 Eicher, Victoria E        13 HEAT-AZ                   NT    3:22.72 C      
       46.02  1:37.72  2:31.25  3:22.72                                    
 
Event 7  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.89  JO
        1:52.20  A
        2:02.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Strouse, Hannah F         10 SDY-SI               1:37.63    1:36.76 JO     
       46.42  1:36.76                                                      
  2 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI              1:42.32    1:45.60 JO     
B - Division  
  1 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI               1:52.51    1:47.23 JO     
  2 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI               1:57.85    1:49.38 A      
       51.40  1:49.38                                                      
  3 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               1:56.15    1:49.80 A      
       51.89  1:49.80                                                      
  4 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI               2:00.15    1:50.45 A      
       52.00  1:50.45                                                      
C - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI               2:07.52    1:53.68 B      
       54.29  1:53.68                                                      
  2 Holbrook, Annie J          9 HEAT-AZ                   NT    2:02.80 C      
       58.36  2:02.80                                                      
  3 Macaulay, Livi O           9 RAQ-SI               2:21.61    2:08.51 C      
     1:01.21  2:08.51                                                      
  4 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI               2:10.64    2:09.32 C      
     1:00.66  2:09.32                                                      
  5 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              2:21.71    2:10.06 C      
     1:03.11  2:10.06                                                      
  6 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                    NT    2:10.96 C      
     1:03.35  2:10.96                                                      
  7 Nguyen, Lilly T            8 HEAT-AZ                   NT    2:14.17 C      
     1:04.72  2:14.17                                                      
  8 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT    2:18.48 C      
     1:06.25  2:18.48                                                      
  9 Ostermann, Danielle F      9 IVDA-SI                   NT    2:18.72 C      
 10 Strouse, Hailey G          8 SDY-SI               2:35.00    2:36.57 C      
 11 Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI                    NT    2:39.12 C      
     1:10.97  2:39.12                                                      
 
Event 9  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:35.19  JO
        1:40.00  A
        1:49.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO              1:20.58    1:21.53 JO     
       37.53  1:21.53                                                      
  2 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              1:33.08    1:24.79 JO     
       40.02  1:24.79                                                      
  3 Preston, Tiana L          12 NCA-SI               1:34.19    1:29.82 JO     
       41.45  1:29.82                                                      
  4 Amos, Brooke A            11 MRA-SI               1:34.01    1:33.52 JO     
       44.02  1:33.52                                                      
  5 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI               1:38.04    1:36.76 A      
       45.62  1:36.76                                                      
B - Division  
  1 Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI               1:40.30    1:35.23 A      
       45.00  1:35.23                                                      
  2 Huntley, Olivia           12 NCA-SI               1:45.34    1:37.97 A      
       46.19  1:37.97                                                      
  3 Rump, Laurenza P          12 SDY-SI               1:46.03    1:39.19 A      
       46.88  1:39.19                                                      
  4 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI               1:41.63    1:40.54 B      
       46.85  1:40.54                                                      
C - Division  
  1 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI               1:50.95    1:37.37 A      
       46.68  1:37.37                                                      
  2 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI               1:49.31    1:41.13 B      
       47.61  1:41.13                                                      
  3 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI               1:52.43    1:44.70 B      
       48.47  1:44.70                                                      
  4 Dudley, Corrie F          11 NCA-SI               1:51.92    1:47.71 B      
       50.64  1:47.71                                                      
  5 Barker, Amena M           12 HEAT-AZ                   NT    1:49.06 B      
       50.99  1:49.06                                                      
  6 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                    NT    1:49.61 C      
       51.82  1:49.61                                                      
  7 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI               1:53.82    1:50.03 C      
  8 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT    1:55.43 C      
       52.61  1:55.43                                                      
  9 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT    1:57.63 C      
       55.74  1:57.63                                                      
 10 Bryson, Victoria I        11 SDY-SI               2:06.50    2:05.01 C      
       58.02  2:05.01                                                      
 11 Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT    2:09.33 C      
     1:01.45  2:09.33                                                      
 -- Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT         DQ        
     1:22.86       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:33.90  A
        1:42.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Faulstich, Claire E       13 NCA-SI               1:32.32    1:25.77 A      
       41.16  1:25.77                                                      
  2 Dudley, Allysa G          13 NCA-SI               1:27.62    1:26.09 A      
       41.71  1:26.09                                                      
  3 Espinoza, Madeline        16 UN-SI                1:25.76    1:31.38 A      
       43.59  1:31.38                                                      
  4 Hackman, Dani R           13 SSD-SI               1:33.79    1:33.58 A      
       45.08  1:33.58                                                      
B - Division  
  1 Ha, Nha-Ai P              13 SSD-SI               1:41.43    1:30.74 A      
       43.80  1:30.74                                                      
  2 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO              1:35.24    1:37.03 B      
       44.91  1:37.03                                                      
  3 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI               1:39.21    1:37.65 B      
  4 Avina, Larissa            14 UN-SI                1:36.92    1:39.67 B      
       45.94  1:39.67                                                      
  5 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ              1:42.06    1:40.15 B      
       48.32  1:40.15                                                      
  6 Szilard, Julie E          17 SDY-SI               1:35.50    1:40.55 B      
       46.49  1:40.55                                                      
  7 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI               1:38.64    1:41.17 B      
       48.63  1:41.17                                                      
C - Division  
  1 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI               1:43.63    1:33.71 A      
  2 Diviney, Brooke L         14 UN-AZ                1:48.15    1:34.43 B      
       44.52  1:34.43                                                      
  3 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI               1:43.99    1:36.51 B      
       45.58  1:36.51                                                      
  4 Lilien, Madelynne M       13 UN-SI                1:42.62    1:37.19 B      
       45.80  1:37.19                                                      
  5 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ              1:43.79    1:42.11 B      
       49.33  1:42.11                                                      
  6 Valle, Alice              15 UN-SI                     NT    1:46.47 C      
       50.50  1:46.47                                                      
  7 Waters, Taryn M           16 UN-SI                1:49.57    1:46.57 C      
  8 Lobb, Victoria R          13 SDY-SI               1:45.00    1:48.00 C      
  9 Desiderio, Rebecca I      15 UN-SI                     NT    1:55.86 C      
       57.25  1:55.86                                                      
 10 Nguyen, Elan T            13 RAQ-SI                    NT    1:56.01 C      
       53.73  1:56.01                                                      
 11 Canez, Hurricane M        15 UN-SI                     NT    1:57.63 C      
       56.29  1:57.63                                                      
 12 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    1:58.58 C      
       57.84  1:58.58                                                      
 13 Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH               2:21.40    2:20.63 C      
     1:06.38  2:20.63                                                      
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.69  JO
          45.60  A
          54.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ                42.56      39.53 A      
B - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI                 45.67      38.58 A      
  2 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ                46.24      41.45 A      
  3 Strouse, Hailey G          8 SDY-SI                 48.00      51.92 B      
C - Division  
  1 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT      44.62 A      
  2 Nguyen, Lilly T            8 HEAT-AZ                   NT      47.82 B      
  3 Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI                 57.15      54.80 C      
  4 Orta, Jaciel C             7 IVDA-SI              1:06.69      56.25 C      
  5 Merrill, Indie S           8 IVDA-SI                   NT      56.80 C      
  6 Galindo, Cammie K          6 RAQ-SI                    NT    1:15.61 C      
  7 Griffith, Cammi C          6 IVDA-SI                   NT    1:32.23 C      
  8 Swarthout, Savi or Savan   5 IVDA-SI                   NT    2:00.21 C      
 
Event 15  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.69  JO
          38.40  A
          41.90  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI                 35.74      34.46 JO     
  2 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI                37.02      35.99 JO     
  3 Strouse, Hannah F         10 SDY-SI                 36.70      36.13 JO     
B - Division  
  1 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI                 40.32      38.11 A      
C - Division  
  1 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI                 41.94      38.45 B      
  2 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI                 46.51      39.57 B      
  3 Holbrook, Annie J          9 HEAT-AZ                   NT      40.02 B      
  4 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                 53.08      41.58 B      
  5 Pena-Ayon, Adara S         9 IVDA-SI                44.54      41.94 C      
  6 Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT      42.28 C      
  7 Macaulay, Livi O           9 RAQ-SI                 44.88      42.46 C      
  8 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI                 43.93      43.11 C      
  9 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT      43.83 C      
 10 Ostermann, Danielle F      9 IVDA-SI                   NT      45.01 C      
 11 Alarcon, Rebecca          10 IVDA-SI                   NT      51.93 C      
 
Event 17  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.19  JO
          34.90  A
          38.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO                30.56      30.05 JO     
  2 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI                 32.35      31.42 JO     
  3 Duarte, Ady R             12 IVDA-SI                33.15      31.82 JO     
  4 Groom, Emily J            12 NCA-SI                 34.36      32.73 A      
  5 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI                 33.88      33.03 A      
  6 Preston, Tiana L          12 NCA-SI                 33.75      33.14 A      
  7 Huntley, Olivia           12 NCA-SI                 33.61      33.26 A      
  8 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI                 34.38      34.16 A      
  9 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI                 34.57      34.73 A      
B - Division  
  1 Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI                 36.91      34.08 A      
  2 Rump, Laurenza P          12 SDY-SI                 36.30      34.11 A      
  3 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 35.85      34.63 A      
  4 Zaragoza, Alex V          12 IVDA-SI                36.72      34.83 A      
  5 Dudley, Corrie F          11 NCA-SI                 36.29      35.33 B      
  6 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ                37.85      36.23 B      
C - Division  
  1 Hennick, Emma J           11 NCA-SI                 39.03      34.16 A      
  2 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT      37.00 B      
  3 Barker, Amena M           12 HEAT-AZ                   NT      37.08 B      
  4 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT      37.79 B      
  5 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI                 38.52      38.04 C      
  6 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 43.72      38.98 C      
  7 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                 43.01      40.39 C      
  8 Hargadine, Destiny N      11 HEAT-AZ              1:03.01      43.36 C      
  9 Bryson, Victoria I        11 SDY-SI                 43.21      43.45 C      
 10 Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT      47.80 C      
 11 Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT      48.59 C      
 
Event 19  Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          33.30  A
          36.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Tiffany A        13 RAQ-SI                 29.11      28.93 A      
  2 Avina, Larissa            14 UN-SI                  30.78      30.18 A      
  3 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI                 31.40      30.20 A      
  4 Acosta, Llama R           15 UN-SI                  31.74      30.91 A      
  5 Dudley, Allysa G          13 NCA-SI                 31.93      31.36 A      
  6 Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI                32.96      31.70 A      
  7 Cervantes, Mayra A        16 UN-SI                  31.04      31.86 A      
  8 Pena-Ayon, Samantha G     15 IVDA-SI                31.28      31.87 A      
  9 Hackman, Dani R           13 SSD-SI                 31.03      31.88 A      
 10 Cervantes, Jessica A      14 UN-SI                  32.56      31.92 A      
 11 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ                32.83      31.95 A      
 12 Espinoza, Madeline        16 UN-SI                  31.36      32.10 A      
 13 Prieto, Bianca D          13 UN-SI                  32.69      32.17 A      
 14 Szilard, Julie E          17 SDY-SI                 32.42      32.97 A      
B - Division  
  1 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI                 34.02      31.93 A      
  2 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI                 33.42      32.03 A      
  3 Lilien, Madelynne M       13 UN-SI                  34.74      32.33 A      
  4 Ha, Nha-Ai P              13 SSD-SI                 35.84      33.03 A      
  5 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ                34.69      34.83 B      
  6 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI                36.14      35.07 B      
  7 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO                35.51      36.55 C      
C - Division  
  1 Faulstich, Claire E       13 NCA-SI                    NT      31.54 A      
  2 Ibarra-Davila, Mallytza   16 HEAT-AZ                   NT      32.12 A      
  3 Diviney, Brooke L         14 UN-AZ                  37.35      33.55 B      
  4 Lobb, Victoria R          13 SDY-SI                 36.76      35.02 B      
  5 Waters, Taryn M           16 UN-SI                  36.76      35.69 B      
  6 Nguyen, Elan T            13 RAQ-SI                    NT      37.19 C      
  7 Canez, Hurricane M        15 UN-SI                     NT      37.26 C      
  8 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT      37.32 C      
  9 Valle, Alice              15 UN-SI                     NT      38.13 C      
 10 Deokule, Naomi S          14 SSD-SI                    NT      38.62 C      
 11 Desiderio, Rebecca I      15 UN-SI                     NT      40.83 C      
 12 Eicher, Victoria E        13 HEAT-AZ                   NT      42.86 C      
 13 Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH                 40.05      49.00 C      
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          42.79  JO
          52.00  A
        1:02.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ                50.81      50.81 A      
B - Division  
  1 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ                54.57      45.01 A      
  2 Hughes, London             8 SBA-SI                 57.23      45.52 A      
C - Division  
  1 Nguyen, Lilly T            8 HEAT-AZ                   NT      59.27 B      
  2 Orta, Jaciel C             7 IVDA-SI                   NT    1:13.45 C      
  3 Merrill, Indie S           8 IVDA-SI                   NT    1:34.21 C      
 -- Swarthout, Savi or Savan   5 IVDA-SI                   NT         DQ        
 -- Griffith, Cammi C          6 IVDA-SI                   NT         DQ        
 -- Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 23  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          42.79  JO
          43.20  A
          47.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Strouse, Hannah F         10 SDY-SI                 40.59      41.71 JO     
B - Division  
  1 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI                44.17      43.20 A      
  2 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI                 46.59      44.52 B      
C - Division  
  1 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI                    NT      44.33 B      
  2 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                    NT      49.05 C      
  3 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI                 54.63      49.55 C      
  4 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI                 49.34      51.16 C      
  5 Macaulay, Livi O           9 RAQ-SI                 55.92      52.91 C      
  6 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT      53.38 C      
  7 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI                 55.93      54.97 C      
  8 Holbrook, Annie J          9 HEAT-AZ                   NT      56.52 C      
  9 Pena-Ayon, Adara S         9 IVDA-SI                   NT      56.73 C      
 10 Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT      57.00 C      
 -- Alarcon, Rebecca          10 IVDA-SI                   NT         DQ        
 
Event 25  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          35.79  JO
          38.40  A
          41.90  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO                32.47      33.01 JO     
  2 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI                 33.32      33.18 JO     
  3 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI                 36.30      34.62 JO     
  4 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI                 37.23      35.05 JO     
  5 Amos, Brooke A            11 MRA-SI                 38.21      36.61 A      
  6 Groom, Emily J            12 NCA-SI                 37.15      36.71 A      
B - Division  
  1 Zaragoza, Alex V          12 IVDA-SI                40.33      37.86 A      
  2 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ                40.64      40.00 B      
  3 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI                 39.83      40.11 B      
  4 Huntley, Olivia           12 NCA-SI                 38.47      40.18 B      
C - Division  
  1 Preston, Tiana L          12 NCA-SI                    NT      37.51 A      
  2 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI                 42.00      39.55 B      
  3 Dudley, Corrie F          11 NCA-SI                 43.71      40.33 B      
  4 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI                 42.32      40.76 B      
  5 Hennick, Emma J           11 NCA-SI                 44.30      41.76 B      
  6 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 43.37      42.28 C      
  7 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 45.80      45.76 C      
  8 Barker, Amena M           12 HEAT-AZ                   NT      46.80 C      
  9 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT      48.33 C      
 10 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI                 46.63      48.83 C      
 11 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                    NT      49.98 C      
 12 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT      51.34 C      
 13 Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT    1:00.86 C      
 -- Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT         DQ        
 
Event 27  Girls 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:00.90  A
        3:17.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cervantes, Jessica A      14 UN-SI                2:54.67    3:01.61 B      
       38.29  1:24.40  2:14.61  3:01.61                                    
C - Division  
  1 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI                    NT    3:31.94 C      
       44.77  1:39.91  2:36.26  3:31.94                                    
  2 Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH                    NT    3:39.18 C      
       46.51  1:44.91  2:43.75  3:39.18                                    
  3 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI                   NT    3:54.12 C      
       46.56  1:43.45  3:54.12                                             
 
Event 29  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.79  JO
        1:41.00  A
        1:50.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI              1:33.84    1:34.44 JO     
       46.25  1:34.44                                                      
B - Division  
  1 Strouse, Hannah F         10 SDY-SI               1:44.08    1:35.30 JO     
       45.85  1:35.30                                                      
  2 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI               1:44.37    1:37.74 A      
       49.42  1:37.74                                                      
  3 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI               1:41.30    1:38.61 A      
  4 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI               1:42.26    1:51.90 C      
C - Division  
  1 Holbrook, Annie J          9 HEAT-AZ                   NT    1:47.17 B      
       52.28  1:47.17                                                      
  2 Hughes, London             8 SBA-SI               2:00.09    1:48.56 B      
       56.40  1:48.56                                                      
  3 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI               1:59.00    1:50.12 B      
       53.84  1:50.12                                                      
  4 Macaulay, Livi O           9 RAQ-SI               1:59.08    1:50.58 C      
       55.14  1:50.58                                                      
  5 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              1:58.32    1:52.82 C      
       53.08  1:52.82                                                      
  6 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT    2:00.20 C      
       57.22  2:00.20                                                      
  7 Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT    2:00.92 C      
       57.69  2:00.92                                                      
  8 Pena-Ayon, Adara S         9 IVDA-SI              2:48.14    2:03.60 C      
       59.75  2:03.60                                                      
  9 Strouse, Hailey G          8 SDY-SI                    NT    2:21.61 C      
 10 Alarcon, Rebecca          10 IVDA-SI                   NT    2:30.35 C      
 -- Merrill, Indie S           8 IVDA-SI                   NT         DQ        
     1:17.38       DQ                                                      
 -- Nguyen, Lilly T            8 HEAT-AZ                   NT         DQ        
       53.77       DQ                                                      
 
Event 31  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:23.29  JO
        1:29.40  A
        1:37.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO              1:17.03    1:16.97 JO     
       36.47  1:16.97                                                      
  2 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI               1:17.43    1:19.70 JO     
       38.42  1:19.70                                                      
  3 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              1:27.79    1:22.00 JO     
       39.81  1:22.00                                                      
  4 Groom, Emily J            12 NCA-SI               1:24.37    1:22.19 JO     
       39.29  1:22.19                                                      
  5 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI               1:26.91    1:30.74 B      
       44.82  1:30.74                                                      
B - Division  
  1 Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI               1:30.34    1:22.89 JO     
       40.39  1:22.89                                                      
  2 Huntley, Olivia           12 NCA-SI               1:29.67    1:26.30 A      
       42.38  1:26.30                                                      
  3 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI               1:30.61    1:27.99 A      
       42.93  1:27.99                                                      
  4 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI               1:34.30    1:28.82 A      
       44.23  1:28.82                                                      
  5 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI               1:34.87    1:39.37 C      
       47.55  1:39.37                                                      
 -- Duarte, Ady R             12 IVDA-SI              1:30.27         DQ        
       43.89       DQ                                                      
C - Division  
  1 Zaragoza, Alex V          12 IVDA-SI                   NT    1:28.90 A      
       42.51  1:28.90                                                      
  2 Hennick, Emma J           11 NCA-SI               1:46.23    1:31.43 B      
       44.76  1:31.43                                                      
  3 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              1:37.88    1:32.99 B      
       46.31  1:32.99                                                      
  4 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI               1:44.73    1:39.92 C      
       49.57  1:39.92                                                      
  5 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI               1:41.72    1:40.47 C      
       49.82  1:40.47                                                      
  6 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT    1:43.33 C      
       50.67  1:43.33                                                      
  7 Barker, Amena M           12 HEAT-AZ                   NT    1:58.94 C      
  8 Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT    2:15.00 C      
     1:00.45  2:15.00                                                      
 -- Preston, Tiana L          12 NCA-SI                    NT         DQ        
       41.00       DQ                                                      
 
Event 33  Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:25.10  A
        1:32.90  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Tiffany A        13 RAQ-SI               1:16.11    1:12.63 A      
       35.16  1:12.63                                                      
  2 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI               1:21.93    1:16.51 A      
       37.45  1:16.51                                                      
  3 Cervantes, Jessica A      14 UN-SI                1:19.70    1:20.30 A      
       40.61  1:20.30                                                      
  4 Cervantes, Mayra A        16 UN-SI                1:17.07    1:22.14 A      
       39.54  1:22.14                                                      
  5 Espinoza, Madeline        16 UN-SI                1:21.40    1:23.54 A      
       41.40  1:23.54                                                      
  6 Szilard, Julie E          17 SDY-SI               1:18.27    1:24.18 A      
       41.50  1:24.18                                                      
  7 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO              1:23.18    1:27.17 B      
       40.89  1:27.17                                                      
  8 Pena-Ayon, Samantha G     15 IVDA-SI              1:24.18    1:30.59 B      
       42.73  1:30.59                                                      
B - Division  
  1 Faulstich, Claire E       13 NCA-SI               1:25.99    1:20.37 A      
       39.00  1:20.37                                                      
  2 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI               1:30.85    1:22.70 A      
       39.94  1:22.70                                                      
  3 Acosta, Llama R           15 UN-SI                1:25.25    1:23.59 A      
       40.41  1:23.59                                                      
  4 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI               1:28.35    1:25.57 B      
       42.46  1:25.57                                                      
  5 Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI              1:32.37    1:25.99 B      
       42.23  1:25.99                                                      
  6 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ              1:30.34    1:26.48 B      
       42.11  1:26.48                                                      
  7 Prieto, Bianca D          13 UN-SI                1:26.60    1:28.27 B      
       42.73  1:28.27                                                      
C - Division  
  1 Diviney, Brooke L         14 UN-AZ                1:40.49    1:23.00 A      
       40.18  1:23.00                                                      
  2 Lilien, Madelynne M       13 UN-SI                     NT    1:32.42 B      
       45.24  1:32.42                                                      
  3 Ibarra-Davila, Mallytza   16 HEAT-AZ                   NT    1:33.44 C      
       46.04  1:33.44                                                      
  4 Lobb, Victoria R          13 SDY-SI               1:36.00    1:33.82 C      
       45.55  1:33.82                                                      
  5 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    1:35.71 C      
       47.48  1:35.71                                                      
  6 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ              1:36.05    1:38.07 C      
       49.10  1:38.07                                                      
  7 Nguyen, Elan T            13 RAQ-SI                    NT    1:38.45 C      
       46.17  1:38.45                                                      
  8 Deokule, Naomi S          14 SSD-SI                    NT    1:41.80 C      
       49.09  1:41.80                                                      
  9 Eicher, Victoria E        13 HEAT-AZ                   NT    1:52.60 C      
       53.81  1:52.60                                                      
 10 Canez, Hurricane M        15 UN-SI                     NT    1:52.79 C      
 11 Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH               1:44.71    1:55.85 C      
 
Event 35  Girls 13 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:20.40  A
        6:55.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dudley, Allysa G          13 NCA-SI               5:54.07    5:41.19 A      
       34.24  1:14.86  2:00.36  2:45.21  3:34.03  4:23.83  5:02.53  5:41.19
 -- Hackman, Dani R           13 SSD-SI               6:06.54         DQ        
              1:28.46  2:16.69  3:02.93  3:52.52  4:40.81  5:22.05       DQ
C - Division  
  1 Ha, Nha-Ai P              13 SSD-SI                    NT    6:16.24 A      
       39.55  1:27.85  2:18.29                    4:50.13  5:34.25  6:16.24
  2 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ                   NT    6:18.09 A      
              1:29.92  2:18.68  3:06.51           4:58.72  5:38.63  6:18.09
  3 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI                    NT    6:55.89 C      
       47.09  1:41.49  2:35.26  3:30.51  4:27.10  5:22.17  6:09.38  6:55.89
  4 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI                   NT    7:12.11 C      
       43.21  1:45.63  2:43.21  3:39.08  4:37.87  5:40.25  6:26.89  7:12.11
 -- Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI                   NT         DQ        
       40.51  1:32.15  2:24.35  3:15.53  4:12.16  5:06.74  5:50.33       DQ
 
Event 37  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.19  JO
          54.40  A
        1:05.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI               1:03.08      51.53 A      
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              1:04.95      58.71 B      
C - Division  
  1 Nguyen, Lilly T            8 HEAT-AZ                   NT    1:03.26 B      
  2 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT    1:16.40 C      
  3 Orta, Jaciel C             7 IVDA-SI                   NT    1:25.37 C      
 -- Merrill, Indie S           8 IVDA-SI                   NT         DQ        
 -- Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              1:20.09         DQ        
 -- Galindo, Cammie K          6 RAQ-SI                    NT         DQ        
 
Event 39  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.19  JO
          51.40  A
          56.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI                48.76      47.62 JO     
B - Division  
  1 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI                 53.07      48.09 JO     
  2 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI                 53.71      49.72 JO     
  3 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI                 55.11      50.10 JO     
C - Division  
  1 Ostermann, Danielle F      9 IVDA-SI                   NT    1:01.97 C      
  2 Macaulay, Livi O           9 RAQ-SI               1:03.58    1:02.24 C      
  3 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI               1:14.77    1:02.28 C      
 -- Alarcon, Rebecca          10 IVDA-SI                   NT         DQ        
 -- Sadowski, Sophia M        10 UN-SI                     NT         DQ        
 -- Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT         DQ        
 
Event 41  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          43.29  JO
          46.00  A
          50.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO                36.92      37.11 JO     
  2 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ                42.17      38.98 JO     
  3 Amos, Brooke A            11 MRA-SI                 43.09      41.37 JO     
  4 Preston, Tiana L          12 NCA-SI                 41.97      42.04 JO     
  5 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI                 44.00      44.20 A      
B - Division  
  1 Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI                 46.10      44.19 A      
  2 Villa, Mia I              11 SBA-SI                 46.81      45.49 A      
  3 Duarte, Ady R             12 IVDA-SI                49.43      46.48 B      
  4 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI                 48.15      47.30 B      
C - Division  
  1 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI                 52.57      44.17 A      
  2 Huntley, Olivia           12 NCA-SI                 51.59      45.77 A      
  3 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI                    NT      47.05 B      
  4 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ                55.54      49.25 B      
  5 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI                 50.48      49.52 B      
  6 Hennick, Emma J           11 NCA-SI                 56.77      50.14 B      
  7 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT      50.83 C      
  7 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT      50.83 C      
  9 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                 52.04      51.69 C      
 10 Zaragoza, Alex V          12 IVDA-SI                53.57      52.27 C      
 11 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 55.15      52.46 C      
 12 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 55.54      53.70 C      
 13 Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT      54.36 C      
 14 Hargadine, Destiny N      11 HEAT-AZ                   NT    1:06.95 C      
 15 Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT    1:18.74 C      
 
Event 43  Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:24.40  A
        3:43.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dudley, Allysa G          13 NCA-SI               3:07.16    3:07.81 A      
       43.05  1:31.44  2:20.49  3:07.81                                    
  2 Hackman, Dani R           13 SSD-SI               3:22.01    3:13.28 A      
       44.23  1:34.34  2:24.89  3:13.28                                    
  3 Espinoza, Madeline        16 UN-SI                3:13.25    3:20.94 A      
       45.70  1:36.73  2:27.64  3:20.94                                    
  4 Szilard, Julie E          17 SDY-SI               3:19.77    3:29.50 B      
       47.03  1:41.28  2:34.96  3:29.50                                    
  5 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO              2:36.28    3:31.68 B      
       45.44  1:37.23  2:34.58  3:31.68                                    
B - Division  
  1 Ha, Nha-Ai P              13 SSD-SI               3:42.99    3:21.72 A      
       45.49  1:36.82  2:29.95  3:21.72                                    
  2 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI               3:28.09    3:31.57 B      
       48.85  1:42.37  2:37.50  3:31.57                                    
  3 Avina, Larissa            14 UN-SI                3:39.37    3:40.32 B      
       46.75  1:42.40  2:39.91  3:40.32                                    
C - Division  
  1 Faulstich, Claire E       13 NCA-SI                    NT    3:09.65 A      
       43.60  1:31.87  2:20.83  3:09.65                                    
  2 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI                    NT    3:25.43 B      
       47.60  1:38.95  2:32.63  3:25.43                                    
  3 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ                   NT    3:34.40 B      
       49.72  1:43.43  2:39.34  3:34.40                                    
  4 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI                    NT    3:48.12 C      
       51.79  1:51.18  2:49.99  3:48.12                                    
  5 Valle, Alice              15 UN-SI                     NT    3:49.04 C      
       51.30  1:48.78  2:47.90  3:49.04                                    
  6 Suchodolski, Lauren A     14 NCA-SI                    NT    3:50.06 C      
       50.48  1:48.35  2:48.84  3:50.06                                    
  7 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    4:05.64 C      
       56.97  1:58.93  3:04.40  4:05.64                                    
 
Event 45  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.19  JO
          54.40  A
        1:05.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI                 50.82      47.39 A      
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ                53.76      49.40 A      
B - Division  
  1 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ                55.24      48.65 A      
C - Division  
  1 Nguyen, Lilly T            8 HEAT-AZ                   NT      50.88 A      
  2 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT      55.32 B      
  3 Merrill, Indie S           8 IVDA-SI                   NT    1:11.71 C      
  4 Orta, Jaciel C             7 IVDA-SI                   NT    1:19.47 C      
  5 Galindo, Cammie K          6 RAQ-SI                    NT    1:38.52 C      
  6 Griffith, Cammi C          6 IVDA-SI                   NT    1:55.31 C      
 
Event 47  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.19  JO
          46.40  A
          50.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI                 45.75      42.04 JO     
  2 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI                43.42      43.16 JO     
B - Division  
  1 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI                 47.94      44.96 JO     
C - Division  
  1 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI                 52.48      50.88 C      
  2 Macaulay, Livi O           9 RAQ-SI                 53.72      51.37 C      
  3 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT      51.93 C      
  4 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                 57.84      53.14 C      
  5 Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT      54.05 C      
  6 Pena-Ayon, Adara S         9 IVDA-SI                53.24      55.42 C      
  7 Ostermann, Danielle F      9 IVDA-SI                   NT      57.22 C      
  8 Alarcon, Rebecca          10 IVDA-SI                   NT      58.46 C      
 -- Sadowski, Sophia M        10 UN-SI                     NT         DQ        
 
Event 49  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.99  JO
          41.60  A
          45.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO                35.52      34.65 JO     
  2 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI                 35.95      36.74 JO     
  3 Preston, Tiana L          12 NCA-SI                 40.62      39.38 A      
  4 Zaragoza, Alex V          12 IVDA-SI                41.07      39.64 A      
  5 Duarte, Ady R             12 IVDA-SI                41.60      41.11 A      
 -- Huntley, Olivia           12 NCA-SI                 41.40         DQ        
B - Division  
  1 Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI                 42.73      38.80 JO     
  2 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI                 42.46      40.82 A      
  3 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI                 42.05      41.29 A      
  4 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI                 44.42      42.52 B      
  5 Dudley, Corrie F          11 NCA-SI                 43.55      44.16 B      
  6 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 43.52      44.32 B      
C - Division  
  1 Hennick, Emma J           11 NCA-SI                 48.73      41.33 A      
  2 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT      45.15 B      
  3 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI                    NT      46.37 C      
  4 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                 52.58      47.51 C      
  5 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 46.79      48.50 C      
  6 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT      48.71 C      
  7 Hargadine, Destiny N      11 HEAT-AZ              1:05.40      52.52 C      
  8 Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT      53.98 C      
  9 Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT    1:00.53 C      
 
Event 51  Girls 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:02.80  A
        3:19.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI               2:55.89    2:40.71 A      
       38.12  1:18.98  2:00.85  2:40.71                                    
  2 Cervantes, Jessica A      14 UN-SI                2:50.62    2:51.01 A      
       40.27  1:24.57  2:09.08  2:51.01                                    
  3 Faulstich, Claire E       13 NCA-SI               3:00.72    2:53.30 A      
       40.33  1:24.32  2:09.18  2:53.30                                    
B - Division  
  1 Acosta, Llama R           15 UN-SI                3:04.66    2:58.33 A      
       41.19  1:26.73  2:13.38  2:58.33                                    
  2 Suchodolski, Lauren A     14 NCA-SI               3:19.31    3:14.14 B      
       45.04  1:35.19  2:24.91  3:14.14                                    
 -- Pena-Ayon, Samantha G     15 IVDA-SI              3:07.69         DQ        
       43.54  1:34.30  2:26.84       DQ                                    
 -- Prieto, Bianca D          13 UN-SI                3:10.43         DQ        
       42.87  1:30.73  2:22.26       DQ                                    
C - Division  
  1 Cervantes, Mayra A        16 UN-SI                     NT    2:54.14 A      
       41.36  1:24.71  2:09.80  2:54.14                                    
  2 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ              3:20.72    3:01.02 A      
       41.97  1:28.20  2:14.97  3:01.02                                    
  3 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI                   NT    3:17.18 B      
       47.64  1:37.13  2:27.64  3:17.18                                    
  4 Lilien, Madelynne M       13 UN-SI                     NT    3:18.71 B      
       47.02  1:37.43  2:30.64  3:18.71                                    
  5 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI                    NT    3:20.86 C      
       47.34  1:38.78  2:31.19  3:20.86                                    
  6 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ                   NT    3:22.07 C      
       48.82  1:41.03  2:33.29  3:22.07                                    
  7 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    3:23.86 C      
       48.31           2:33.15  3:23.86                                    
  8 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI                    NT    3:25.06 C      
       47.96  1:39.91  2:32.95  3:25.06                                    
  9 Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH                    NT    4:11.97 C      
     1:00.29  2:02.72  3:11.08  4:11.97                                    
 -- Diviney, Brooke L         14 UN-AZ                3:33.33         DQ        
       40.42  1:25.41  2:11.20       DQ                                    
 
Event 53  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:40.50  A
        1:42.79  JO
        1:49.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI               1:52.57    1:39.13 A      
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              2:06.63    1:39.81 A      
       45.65  1:39.81                                                      
  3 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                    NT    1:55.78 C      
       51.51  1:55.78                                                      
  4 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT    2:01.57 C      
       54.91  2:01.57                                                      
 
Event 55  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:22.59  JO
        1:27.30  A
        1:35.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO              1:13.75    1:13.69 JO     
       33.64  1:13.69                                                      
  2 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI               1:16.62    1:15.29 JO     
       36.23  1:15.29                                                      
  3 Amos, Brooke A            11 MRA-SI               1:24.91    1:23.97 A      
       38.08  1:23.97                                                      
B - Division  
  1 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI               1:27.35    1:15.75 JO     
       35.30  1:15.75                                                      
  2 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              1:29.84    1:20.93 JO     
       36.54  1:20.93                                                      
  3 Villa, Mia I              11 SBA-SI               1:29.55    1:21.10 JO     
       38.27  1:21.10                                                      
  4 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI               1:32.48    1:28.79 B      
       41.33  1:28.79                                                      
C - Division  
  1 Huntley, Olivia           12 NCA-SI               1:36.54    1:24.41 A      
       38.67  1:24.41                                                      
  2 Preston, Tiana L          12 NCA-SI                    NT    1:26.37 A      
       38.50  1:26.37                                                      
  3 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              1:40.33    1:28.60 B      
       39.51  1:28.60                                                      
  4 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI               1:47.25    1:39.27 C      
       45.35  1:39.27                                                      
 -- Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT        DFS        
 
Event 57  Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:20.30  A
        1:27.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI               1:16.75    1:13.52 A      
       34.35  1:13.52                                                      
  2 Cervantes, Mayra A        16 UN-SI                1:15.26    1:15.28 A      
       35.04  1:15.28                                                      
  3 Acosta, Llama R           15 UN-SI                1:18.49    1:18.83 A      
       35.48  1:18.83                                                      
  4 Cervantes, Jessica A      14 UN-SI                1:14.15    1:20.02 A      
       37.37  1:20.02                                                      
B - Division  
  1 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI               1:24.10    1:18.25 A      
       35.93  1:18.25                                                      
  2 Szilard, Julie E          17 SDY-SI               1:20.39    1:22.67 B      
       37.64  1:22.67                                                      
  3 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO              1:24.55    1:24.65 B      
       37.91  1:24.65                                                      
 -- Pena-Ayon, Samantha G     15 IVDA-SI              1:26.06         DQ        
       41.30       DQ                                                      
C - Division  
  1 Ibarra-Davila, Mallytza   16 HEAT-AZ                   NT    1:22.25 B      
       37.95  1:22.25                                                      
  2 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ                   NT    1:28.70 C      
       40.16  1:28.70                                                      
  3 Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI              1:35.34    1:28.92 C      
       39.45  1:28.92                                                      
  4 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI                    NT    1:31.16 C      
       42.42  1:31.16                                                      
  5 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI              1:30.48    1:37.09 C      
       41.98  1:37.09                                                      
  6 Suchodolski, Lauren A     14 NCA-SI                    NT    1:37.82 C      
       42.63  1:37.82                                                      
  7 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI               1:34.29    1:39.58 C      
  8 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI                    NT    1:41.96 C      
       46.71  1:41.96                                                      
  9 Nguyen, Elan T            13 RAQ-SI                    NT    1:45.17 C      
       44.75  1:45.17                                                      
 10 Canez, Hurricane M        15 UN-SI                     NT    1:48.21 C      
       47.91  1:48.21                                                      
 
Event 59  Girls 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:24.09  JO
        4:04.90  A
        4:52.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
B - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI               4:14.21    3:30.64 A      
       46.25  1:43.36  2:45.42  3:30.64                                    
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              4:05.62    3:36.84 A      
       48.41  1:44.85  2:50.39  3:36.84                                    
  3 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              4:11.24    3:43.23 A      
       48.25  1:44.46  3:43.23                                             
 
Event 61  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:24.09  JO
        3:30.20  A
        3:49.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI              3:17.13    3:13.16 JO     
       43.80  1:34.04  3:13.16                                             
B - Division  
  1 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI               3:33.91    3:16.51 JO     
       45.36  1:37.84  2:36.03  3:16.51                                    
  2 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI               3:39.78    3:20.60 JO     
       46.82  1:38.64  2:35.36  3:20.60                                    
  3 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               3:48.35    3:37.24 B      
       51.78  1:48.76  2:50.22  3:37.24                                    
C - Division  
  1 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT    3:51.04 C      
       55.49  1:52.88  3:01.39  3:51.04                                    
 -- Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                    NT         DQ        
       54.83  1:58.65  3:10.44       DQ                                    
 -- Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT         DQ        
              2:01.15  3:16.76                                             
 
Event 63  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:54.09  JO
        3:07.90  A
        3:25.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO              2:40.31    2:43.18 JO     
       34.50  1:17.29  2:03.78  2:43.18                                    
  2 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              3:00.76    2:49.38 JO     
       37.42  1:22.47  2:09.21  2:49.38                                    
  3 Villa, Mia I              11 SBA-SI               3:00.93    2:54.06 JO     
       39.17  1:25.92  2:17.63  2:54.06                                    
  4 Huntley, Olivia           12 NCA-SI               3:04.77    2:54.15 A      
              1:24.35  2:16.92  2:54.15                                    
  5 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI               2:59.90    2:54.31 A      
       37.39  1:24.86  2:17.09  2:54.31                                    
  6 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI               2:58.93    2:57.85 A      
       39.68  1:24.02  2:20.36  2:57.85                                    
B - Division  
  1 Dudley, Corrie F          11 NCA-SI               3:24.73    3:13.91 B      
       41.89  1:32.20  2:29.90  3:13.91                                    
C - Division  
  1 Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI                    NT    2:56.63 A      
       40.66  1:24.19  2:15.32  2:56.63                                    
  2 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI               3:30.13    3:04.75 A      
              1:28.28  3:04.75                                             
  3 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              3:34.42    3:11.51 B      
     1:06.13  1:31.62  3:11.51                                             
  4 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI                    NT    3:18.46 B      
       48.25  1:39.85  2:35.87  3:18.46                                    
  5 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT    3:34.70 C      
       51.68  1:49.29  2:48.80  3:34.70                                    
 -- Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT        DFS        
 
Event 65  Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:57.30  A
        3:13.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI               2:49.74    2:41.09 A      
       34.11  1:16.12  2:05.71  2:41.09                                    
  2 Dudley, Allysa G          13 NCA-SI               2:48.69    2:41.69 A      
       34.91  1:18.00  2:05.75  2:41.69                                    
  3 Faulstich, Claire E       13 NCA-SI               2:53.24    2:47.65 A      
       36.11  1:21.22  2:10.47  2:47.65                                    
  4 Cervantes, Mayra A        16 UN-SI                2:46.53    2:48.06 A      
       34.83  1:17.71  2:09.24  2:48.06                                    
  5 Hackman, Dani R           13 SSD-SI               2:54.52    2:49.96 A      
       38.27  1:23.42  2:12.98  2:49.96                                    
  6 Espinoza, Madeline        16 UN-SI                2:49.94    2:57.12 A      
       37.26  1:25.63  2:57.12                                             
B - Division  
  1 Acosta, Llama R           15 UN-SI                2:58.53    2:53.12 A      
       35.61  1:22.25  2:17.03  2:53.12                                    
  2 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ              3:06.90    2:57.01 A      
       39.90  1:25.73  2:20.11  2:57.01                                    
  3 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI               3:06.27    2:57.38 B      
       38.97  1:26.77  2:20.55  2:57.38                                    
  4 Ha, Nha-Ai P              13 SSD-SI               3:13.11    2:59.41 B      
       39.84  1:30.33  2:18.90  2:59.41                                    
  5 Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI              3:12.02    3:04.56 B      
       39.41  1:28.51  2:24.02  3:04.56                                    
  6 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO              3:06.14    3:07.23 B      
       39.87  1:26.40  2:21.85  3:07.23                                    
  7 Pena-Ayon, Samantha G     15 IVDA-SI              3:01.03    3:17.10 C      
       41.89  1:32.97  2:32.23  3:17.10                                    
C - Division  
  1 Lilien, Madelynne M       13 UN-SI                     NT    3:06.51 B      
       36.66  1:28.80  2:21.91  3:06.51                                    
  2 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI              3:21.86    3:15.02 C      
       41.93  1:33.24  2:33.68  3:15.02                                    
  3 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ              3:25.75    3:15.21 C      
       48.00  1:40.61  2:35.64  3:15.21                                    
  4 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI                    NT    3:20.00 C      
       45.43  1:38.38  2:36.69  3:20.00                                    
  5 Suchodolski, Lauren A     14 NCA-SI               3:33.03    3:22.39 C      
       44.09  1:36.87  2:39.77  3:22.39                                    
  6 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    3:31.34 C      
       48.74  1:39.41  2:43.84  3:31.34                                    
  7 Valle, Alice              15 UN-SI                     NT    3:36.01 C      
       44.85  1:46.78  2:47.14  3:36.01                                    
  8 Canez, Hurricane M        15 UN-SI                     NT    3:38.34 C      
       49.42  1:47.60  2:49.44  3:38.34                                    
  9 Eicher, Victoria E        13 HEAT-AZ                   NT    4:18.93 C      
     1:00.55  2:01.29  3:27.61  4:18.93                                    
 -- Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH               4:14.05         DQ        
       46.09  1:47.85  3:04.03       DQ                                    
 
Event 67  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:21.39  JO
        1:24.40  A
        1:32.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Vorndam, Amelia J         10 FAST-SI              1:20.38    1:18.31 JO     
       38.63  1:18.31                                                      
  2 Galindo, Savannah S       10 RAQ-SI               1:23.00    1:18.64 JO     
       39.32  1:18.64                                                      
C - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI               1:40.50    1:26.09 B      
       42.96  1:26.09                                                      
  2 Putnam, Lauren A          10 NCA-SI               1:32.31    1:26.17 B      
       42.99  1:26.17                                                      
  3 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               1:34.12    1:30.77 B      
       42.68  1:30.77                                                      
  4 Macaulay, Livi O           9 RAQ-SI               1:44.66    1:30.85 B      
       42.29  1:30.85                                                      
  5 Ward, Sadie S             10 NCA-SI                    NT    1:31.77 B      
       43.73  1:31.77                                                      
  6 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              1:41.17    1:33.43 C      
       44.63  1:33.43                                                      
  7 Pena-Ayon, Adara S         9 IVDA-SI                   NT    1:34.30 C      
       44.66  1:34.30                                                      
  8 Papoulias, Ava N           9 RAQ-SI                    NT    1:37.57 C      
       46.38  1:37.57                                                      
  9 Ostermann, Danielle F      9 IVDA-SI                   NT    1:41.60 C      
       46.69  1:41.60                                                      
 10 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT    1:43.62 C      
 11 Sadowski, Sophia M        10 UN-SI                     NT    1:47.69 C      
 12 Merrill, Indie S           8 IVDA-SI                   NT    2:11.50 C      
     1:02.11  2:11.50                                                      
 
Event 69  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.39  JO
        1:15.60  A
        1:22.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fleetwood, Mandy T        12 ACES-CO              1:06.36    1:06.62 JO     
       31.49  1:06.62                                                      
  2 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI               1:08.92    1:08.70 JO     
       33.53  1:08.70                                                      
  3 Villa, Mia I              11 SBA-SI               1:12.03    1:08.75 JO     
       33.42  1:08.75                                                      
  4 Preston, Tiana L          12 NCA-SI               1:12.08    1:11.85 A      
       34.75  1:11.85                                                      
  5 Duarte, Ady R             12 IVDA-SI              1:14.63    1:12.51 A      
       34.56  1:12.51                                                      
B - Division  
  1 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI               1:17.68    1:14.52 A      
       36.11  1:14.52                                                      
  2 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI               1:21.11    1:17.08 B      
       38.03  1:17.08                                                      
 -- Amos, Brooke A            11 MRA-SI               1:19.71        DFS        
 -- Stiegler, Hannah B        12 NCA-SI               1:21.54        DFS        
C - Division  
  1 Callahan, Frankie L       11 NCA-SI               1:23.28    1:15.51 A      
       36.89  1:15.51                                                      
  2 Hennick, Emma J           11 NCA-SI               1:23.19    1:16.39 B      
       35.44  1:16.39                                                      
  3 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              1:23.68    1:16.89 B      
       36.44  1:16.89                                                      
  4 Zaragoza, Alex V          12 IVDA-SI              1:23.03    1:18.75 B      
       35.82  1:18.75                                                      
  5 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI               1:27.68    1:19.46 B      
       38.39  1:19.46                                                      
  6 Halcomb, Dakota           11 SSD-SI                    NT    1:20.05 B      
       38.11  1:20.05                                                      
  7 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT    1:22.13 B      
       39.34  1:22.13                                                      
  8 Papoulias, Maya R         11 RAQ-SI                    NT    1:27.54 C      
       41.26  1:27.54                                                      
  9 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI               1:33.13    1:29.31 C      
       41.57  1:29.31                                                      
 10 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI               1:33.96    1:29.63 C      
       42.66  1:29.63                                                      
 11 Hargadine, Destiny N      11 HEAT-AZ              2:24.49    1:40.95 C      
       47.29  1:40.95                                                      
 12 Merrill, Kaia E           11 IVDA-SI                   NT    1:57.20 C      
       53.64  1:57.20                                                      
 -- Bryson, Victoria I        11 SDY-SI               1:47.00        DFS        
 -- Miller, Sienna N          11 HEAT-AZ                   NT        DFS        
 
Event 71  Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:11.90  A
        1:18.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Shields, Tiffany A        13 RAQ-SI               1:03.18    1:02.22 A      
       30.43  1:02.22                                                      
  2 McCormick, Kaylin S       13 NCA-SI               1:07.81    1:07.10 A      
       31.98  1:07.10                                                      
  3 Cervantes, Mayra A        16 UN-SI                1:07.04    1:07.12 A      
       32.73  1:07.12                                                      
  4 Acosta, Llama R           15 UN-SI                1:07.42    1:07.83 A      
       32.84  1:07.83                                                      
  5 Avina, Larissa            14 UN-SI                1:10.04    1:08.73 A      
       31.66  1:08.73                                                      
  6 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI               1:11.81    1:09.19 A      
       33.84  1:09.19                                                      
  7 Cervantes, Jessica A      14 UN-SI                1:11.06    1:10.34 A      
       33.71  1:10.34                                                      
  8 Prieto, Bianca D          13 UN-SI                1:11.78    1:11.56 A      
       33.38  1:11.56                                                      
  9 Hackman, Dani R           13 SSD-SI               1:08.80    1:13.53 B      
       34.68  1:13.53                                                      
B - Division  
  1 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI               1:12.14    1:07.58 A      
       32.29  1:07.58                                                      
  2 Faulstich, Claire E       13 NCA-SI               1:12.67    1:09.41 A      
       33.42  1:09.41                                                      
  3 Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI              1:14.04    1:09.76 A      
       33.67  1:09.76                                                      
  4 Szilard, Julie E          17 SDY-SI               1:12.14    1:11.21 A      
       33.19  1:11.21                                                      
  5 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ              1:14.17    1:11.37 A      
       34.65  1:11.37                                                      
  6 Lilien, Madelynne M       13 UN-SI                1:12.84    1:13.21 B      
       35.17  1:13.21                                                      
  7 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ              1:17.18    1:17.54 B      
       37.10  1:17.54                                                      
C - Division  
  1 Ibarra-Davila, Mallytza   16 HEAT-AZ                   NT    1:11.46 A      
       34.56  1:11.46                                                      
  2 Diviney, Brooke L         14 UN-AZ                1:20.35    1:12.84 B      
       35.04  1:12.84                                                      
  3 Ha, Nha-Ai P              13 SSD-SI               1:19.57    1:16.07 B      
       37.07  1:16.07                                                      
  4 Cayer, Maddie G           13 NCA-SI                    NT    1:18.93 C      
       37.35  1:18.93                                                      
  5 Waters, Taryn M           16 UN-SI                1:24.88    1:20.82 C      
       37.90  1:20.82                                                      
  6 Fleetwood, Elan T         14 ACES-CO              1:19.27    1:21.55 C      
       38.26  1:21.55                                                      
  7 Suchodolski, Lauren A     14 NCA-SI               1:20.52    1:22.53 C      
       39.79  1:22.53                                                      
  8 Valle, Alice              15 UN-SI                     NT    1:23.35 C      
       40.68  1:23.35                                                      
  9 Laurie, Eilidh R          13 NCA-SI                    NT    1:23.38 C      
       40.50  1:23.38                                                      
 10 Nguyen, Elan T            13 RAQ-SI                    NT    1:23.82 C      
       40.86  1:23.82                                                      
 11 Canez, Hurricane M        15 UN-SI                     NT    1:25.45 C      
       40.55  1:25.45                                                      
 12 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    1:25.89 C      
       41.88  1:25.89                                                      
 13 Desiderio, Rebecca I      15 UN-SI                     NT    1:34.42 C      
       44.25  1:34.42                                                      
 14 Eicher, Victoria E        13 HEAT-AZ                   NT    1:36.52 C      
       45.05  1:36.52                                                      
 15 Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH                    NT    2:00.96 C      
       55.07  2:00.96                                                      
 
Event 73  Girls 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:47.30  A
        6:18.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Macaulay, Lulu L          12 RAQ-SI               5:19.31    5:10.43 A      
       34.27  1:12.62  1:51.54  2:31.38  3:11.06  3:51.39  4:31.32  5:10.43
  2 Preston, Tiana L          12 NCA-SI               5:22.50    5:16.01 A      
       35.65  1:14.52  1:54.55  2:35.02  3:15.81  3:56.23  4:37.06  5:16.01
B - Division  
  1 Huntley, Olivia           12 NCA-SI               6:01.31    5:29.28 A      
       37.09  1:19.69  2:01.35  2:44.44  3:26.34  4:08.53  4:50.07  5:29.28
  2 Peters, Alessandra J      12 NCA-SI               5:57.57    5:37.39 A      
       37.43  1:19.71  2:02.33  2:45.55  3:29.17  4:13.07  4:56.53  5:37.39
C - Division  
  1 Zhang, Amy Y              11 NCA-SI                    NT    5:17.76 A      
       37.49  1:17.81  1:58.85  2:38.92  3:20.08  4:00.23  4:40.35  5:17.76
  2 Villa, Mia I              11 SBA-SI                    NT    5:17.84 A      
       38.05  1:18.62  1:59.93  2:40.40  3:21.46  4:02.14  4:40.72  5:17.84
  3 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI                    NT    5:38.15 A      
       38.00  1:19.88  2:02.32  2:45.67  3:29.15  4:12.52  4:56.35  5:38.15
  4 Dudley, Corrie F          11 NCA-SI               6:32.80    5:55.40 B      
       40.38  1:24.22  2:09.55  2:54.73  3:40.64  4:25.55  5:12.18  5:55.40
  5 Hennick, Emma J           11 NCA-SI               6:24.86    5:56.68 B      
       40.79  1:25.51  2:10.01  2:55.97  3:41.09  4:26.34  5:12.94  5:56.68
  6 Lutterbeck, Lucy L        11 HEAT-AZ                   NT    6:34.18 C      
       42.34  1:31.82  2:22.63  3:12.14  4:03.28  4:55.70  5:46.27  6:34.18
  7 Malone, Ellie D           10 RAQ-SI                    NT    7:05.63 C      
       47.11  1:40.51  2:36.03  3:32.31  4:27.88  5:23.13  6:15.97  7:05.63
 
Event 75  Girls 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:26.10  A
        5:55.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Proulx, McKayla K         13 NCA-SI               5:18.14    4:59.83 A      
       34.05  1:11.26  1:49.56  2:28.06  3:06.11  3:45.04  4:23.60  4:59.83
  2 Dudley, Allysa G          13 NCA-SI               5:18.15    5:04.20 A      
       33.64  1:11.88  1:50.85  2:29.68  3:08.85  3:48.49  4:27.03  5:04.20
  3 Hackman, Dani R           13 SSD-SI               5:16.61    5:08.13 A      
       36.39  1:15.71  1:55.87  2:33.90  3:13.36  3:53.10  4:32.10  5:08.13
  4 Espinoza, Madeline        16 UN-SI                5:08.21    5:25.62 A      
       36.47  1:16.34  1:57.39  2:39.42  3:22.02  4:04.72  4:47.08  5:25.62
B - Division  
  1 Duke, Amaya E             13 HEAT-AZ              5:41.34    5:28.24 B      
       35.70  1:16.04  1:58.28  2:41.36  3:23.67  4:06.22  4:48.65  5:28.24
  2 Oulundsen, Sid M          13 HEAT-AZ              5:49.53    5:49.36 B      
       38.77  1:22.22  2:07.56  2:52.14  3:36.75  4:21.26  5:06.47  5:49.36
C - Division  
  1 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI                    NT    5:24.82 A      
       36.34  1:16.51  1:59.58  2:41.65  3:23.59  4:06.64  4:48.50  5:24.82
  2 Gonzales, Natalia L       14 IVDA-SI              5:57.05    5:36.14 B      
       36.17  1:17.64  2:00.25  2:43.56  3:26.78  4:11.32  4:54.50  5:36.14
  3 Bustamante, Sofia X       15 IVDA-SI                   NT    5:57.66 C      
       39.71  1:24.10  2:10.42  2:56.81  3:42.59  4:28.65  5:13.46  5:57.66
  4 Ibarra-Davila, Mallytza   16 HEAT-AZ                   NT    6:06.67 C      
       39.27  1:23.08  2:08.22  2:52.73  3:37.15  4:21.64  5:05.04  6:06.67
  5 Diviney, Brooke L         14 UN-AZ                     NT    6:16.68 C      
       39.22  1:22.97  2:07.96  2:52.55  3:37.73  4:22.08  5:06.03  6:16.68
  6 Luostarinen, Lena M       13 WAVE-SI                   NT    6:45.53 C      
       42.11  1:31.45  2:23.35  3:16.45  4:10.21  5:03.49  5:56.64  6:45.53
 -- Schasfoort, Nelya S       14 SWM-OH                    NT         DQ        
       42.20  1:29.92  2:19.83  3:11.75  4:04.02  4:56.86  5:48.73       DQ
 -- Pena-Ayon, Samantha G     15 IVDA-SI              5:58.93        DFS