Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/30/2015 07:36 AM
                 2015 SI NCA 14&Under Closed Meet - 3/28/2015                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maehara, Alicia            7 NCA-SI                    NT    1:38.78  
       45.77  1:38.78                                                      
  2 Tran, Jeslyn L             8 NCA-SI               1:46.72    1:40.08  
       46.84  1:40.08                                                      
  3 Ryan, Molly R              8 NCA-SI               1:44.84    1:40.61  
       46.23  1:40.61                                                      
  4 Natale, Kaitlyn T          8 NCA-SI               1:45.23    1:42.14  
       49.06  1:42.14                                                      
  5 Mariotti, Sarah K          8 NCA-SI               1:45.70    1:45.56  
  6 Loomba, Ria K              7 NCA-SI                    NT    1:48.37  
       56.67  1:48.37                                                      
  7 Suchodolski, Allison L     8 NCA-SI               1:59.83    1:58.97  
       55.01  1:58.97                                                      
 -- Tang, Summer Y             7 NCA-SI                    NT         DQ  
 
Event 1  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Amy Y               9 NCA-SI               1:23.92    1:22.66  
       37.21  1:22.66                                                      
  2 Espinoza, Ruby            10 NCA-SI               1:26.33    1:23.72  
       39.95  1:23.72                                                      
  3 Douglas, Allie C           9 NCA-SI               1:25.89    1:24.35  
       39.66  1:24.35                                                      
  4 Hua, Hailey                9 NCA-SI               1:35.17    1:29.64  
       40.69  1:29.64                                                      
  5 Partin, Gai               10 NCA-SI               1:36.01    1:30.25  
       42.62  1:30.25                                                      
  6 Wessman, Katherine L       9 NCA-SI               1:34.38    1:31.50  
  7 Harkins, Carmela D         9 NCA-SI               1:48.54    1:36.33  
       45.49  1:36.33                                                      
  8 StPierre, Camella C       10 NCA-SI                    NT    1:38.19  
       44.56  1:38.19                                                      
  9 Hennick, Emma J            9 NCA-SI                    NT    1:39.55  
       48.62  1:39.55                                                      
 10 Lacson, Maeve K            9 NCA-SI                    NT    1:42.91  
       46.98  1:42.91                                                      
 -- Johnson, Kiarra J         10 UNAT-SI              1:47.66         NS  
 -- Gokarn, Avni R            10 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 1  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leutgeb, Kristin T        12 NCA-SI               1:18.11    1:15.69  
       36.64  1:15.69                                                      
  2 Young, Michelle           11 NCA-SI               1:26.03    1:16.59  
  3 Proulx, McKayla K         11 NCA-SI               1:20.83    1:18.21  
       36.11  1:18.21                                                      
  4 Borgardt, Bryn A          12 NCA-SI               1:31.45    1:18.65  
       37.36  1:18.65                                                      
  5 Yoo, Samantha A           11 NCA-SI               1:28.34    1:19.15  
       36.43  1:19.15                                                      
  6 Douglas, Nicole D         11 NCA-SI               1:22.79    1:19.39  
       36.75  1:19.39                                                      
  7 Wilmes, Ava R             12 NCA-SI               1:25.53    1:22.73  
       37.11  1:22.73                                                      
  8 Lewis, Kirsten M          11 NCA-SI               1:33.17    1:25.49  
       40.75  1:25.49                                                      
  9 Molinar, Anina M          11 NCA-SI               1:31.70    1:26.98  
       40.56  1:26.98                                                      
 10 Wallace, Alex L           12 NCA-SI               1:34.86    1:27.27  
       40.10  1:27.27                                                      
 11 Ramos, Isobel V           12 NCA-SI               1:37.09    1:30.12  
       41.91  1:30.12                                                      
 12 Parker, Rashmi S          11 NCA-SI               1:46.36    1:32.02  
 13 Lynch, Emma K             12 NCA-SI                    NT    1:36.28  
       44.56  1:36.28                                                      
 14 Adami, Camille L          11 NCA-SI                    NT    1:47.24  
       50.08  1:47.24                                                      
 15 Thatcher, Mckinzie D      11 NCA-SI               2:12.29    1:51.07  
       55.32  1:51.07                                                      
 
Event 1  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Ethan R              8 NCA-SI               1:33.28    1:29.27  
       43.78  1:29.27                                                      
  2 Guzman, Braden T           7 NCA-SI                    NT    1:41.61  
       49.74  1:41.61                                                      
  3 Lutsenko, Kirill S         8 NCA-SI                    NT    1:55.31  
       58.51  1:55.31                                                      
 -- Gokarn, Kabir R            8 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 1  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mariotti, Nicholas G      10 NCA-SI               1:27.29    1:23.98  
       40.71  1:23.98                                                      
  2 Cairns, Joseph C          10 NCA-SI               1:27.66    1:24.05  
       39.44  1:24.05                                                      
  3 Han, Alexander Q           9 NCA-SI               1:31.01    1:24.91  
       39.32  1:24.91                                                      
  4 Cucak, Aleksandar         10 NCA-SI                    NT    1:34.81  
  5 Ahrendt, Donovan D        10 NCA-SI               1:45.12    1:40.20  
       48.96  1:40.20                                                      
  6 Mandelbaum, Alex J         9 NCA-SI                    NT    1:42.60  
 -- Inamdar, Rohan N           9 NCA-SI                    NT         DQ  
       48.55       DQ                                                      
 -- de Oliveira, Victor C      9 NCA-SI               1:55.02         DQ  
 
Event 1  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanders, Ethan R          12 NCA-SI               1:18.48    1:14.55  
       34.48  1:14.55                                                      
  2 Nagy, Chris               12 NCA-SI               1:26.25    1:15.32  
       34.29  1:15.32                                                      
  3 Le, Dylan Q               11 NCA-SI               1:27.46    1:20.77  
       37.32  1:20.77                                                      
  4 Horiye, Carter M          11 NCA-SI               1:50.33    1:23.76  
       37.74  1:23.76                                                      
  5 Shi, Richard B            12 NCA-SI               1:55.43    1:24.48  
       39.85  1:24.48                                                      
  6 Kansagara, Eshaan G       11 NCA-SI               1:29.91    1:24.83  
       39.07  1:24.83                                                      
  7 Korol, Tony               12 NCA-SI               1:31.47    1:25.26  
       39.30  1:25.26                                                      
  8 Rosenbaum, Milan Y        12 NCA-SI               1:31.82    1:25.37  
       40.60  1:25.37                                                      
  9 Sorbi, Gabriel E          12 NCA-SI               1:40.23    1:26.94  
       37.36  1:26.94                                                      
 10 Desai, Khahil O           11 NCA-SI               1:39.58    1:31.85  
       40.05  1:31.85                                                      
 11 Clarke, Evan P            12 NCA-SI               1:33.54    1:31.99  
       41.58  1:31.99                                                      
 12 Na, Christopher M         11 NCA-SI               1:40.26    1:34.46  
       45.96  1:34.46                                                      
 13 Mendoza, Anthony C        11 NCA-SI                    NT    1:38.85  
       48.37  1:38.85                                                      
 14 Backues, Jonathan E       11 NCA-SI               2:15.95    1:45.61  
 15 Amberg, Lucas J           11 NCA-SI                    NT    1:58.65  
       57.61  1:58.65                                                      
 -- Anderson, Calvin P        11 NCA-SI               1:28.10         DQ  
       38.50       DQ                                                      
 -- Faulkner, Patrick D       11 NCA-SI                    NT         DQ  
       50.07       DQ                                                      
 -- Walsh, Liam M             11 NCA-SI                    NT         DQ  
       55.99       DQ                                                      
 -- Philion, Jackson R        12 NCA-SI                    NT         DQ  
       44.58       DQ                                                      
 
Event 2  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Archibald, Abigail S       9 NCA-SI               2:52.25    2:46.37  
       41.35  1:24.04  2:07.49  2:46.37                                    
  2 Dudley, Corrie F           9 NCA-SI                    NT    2:48.59  
       37.57  1:19.64  2:04.53  2:48.59                                    
  3 Adum, Daphne A            10 NCA-SI               3:04.41    2:56.44  
       38.52  1:24.05  2:11.02  2:56.44                                    
  4 Halcomb, Dakota M          9 NCA-SI                    NT    2:59.68  
       40.21  1:25.28  2:13.09  2:59.68                                    
  5 Kansagara, Shiva G        10 NCA-SI               3:12.77    3:10.03  
       42.53  1:31.03  3:10.03                                             
 
Event 2  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Katherine M        11 NCA-SI               2:19.07    2:14.48  
       30.35  1:04.56  1:40.13  2:14.48                                    
  2 Chhay, Melissa M          12 NCA-SI                    NT    2:15.99  
       32.27  1:06.41  1:41.54  2:15.99                                    
  3 Palmroos, Maja L          11 NCA-SI               2:22.17    2:17.69  
       29.89  1:05.37  1:42.86  2:17.69                                    
  4 Faulstich, Claire E       11 NCA-SI               2:18.31    2:18.09  
       30.71  1:05.98  1:42.74  2:18.09                                    
  5 Ouyang, Olivia L          11 NCA-SI               2:21.02    2:19.34  
       31.54  1:06.82  1:43.41  2:19.34                                    
  6 Hobart, Ainsley A         12 NCA-SI               2:28.56    2:20.40  
       32.01  1:07.83  1:44.50  2:20.40                                    
  7 Dudley, Allysa G          11 NCA-SI               2:25.70    2:22.78  
       32.88  1:09.20  1:46.56  2:22.78                                    
  8 Heineken, Sarah R         12 NCA-SI               2:23.96    2:23.54  
       32.16  1:08.80  1:46.37  2:23.54                                    
  9 Yang, Amanda              11 NCA-SI               2:38.35    2:23.80  
       32.85  1:11.07  1:49.04  2:23.80                                    
 10 Douglas, Christine A      11 NCA-SI               2:31.80    2:24.64  
       32.72  1:09.65  1:47.68  2:24.64                                    
 11 Swank, Natalie J          11 NCA-SI               2:23.33    2:26.79  
       32.23  1:09.40  2:26.79                                             
 12 Rhoads, Kayla L           12 NCA-SI               2:29.44    2:30.07  
       33.39  1:11.70  1:51.68  2:30.07                                    
 13 Hrossowyc, Alexandria E   11 NCA-SI               2:40.96    2:33.53  
       34.89  1:13.65  1:53.80  2:33.53                                    
 14 Ferguson, Emily E         11 NCA-SI                    NT    2:36.20  
       32.51  1:11.88  1:54.23  2:36.20                                    
 15 Field, Lily V             12 NCA-SI                    NT    2:37.99  
       36.71  1:15.87  1:57.94  2:37.99                                    
 16 Borgardt, Bryn A          12 NCA-SI               2:41.72    2:41.22  
       35.32  1:16.40  1:59.93  2:41.22                                    
 17 Ha, Nha-Ai P              11 NCA-SI                    NT    2:42.72  
       36.88  1:17.53  2:03.16  2:42.72                                    
 18 Anderson, Rose S          11 NCA-SI                    NT    2:59.27  
       40.15  1:27.11  2:59.27                                             
 19 Gardner, Elizabeth R      11 NCA-SI                    NT    3:06.70  
       39.55  1:29.17  3:06.70                                             
 20 Spencer, Casady R         11 NCA-SI                    NT    3:23.01  
       44.03  2:31.47  3:23.01                                             
 
Event 2  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaur, Gurleen             13 NCA-SI               2:09.30    2:07.20  
       29.11  1:00.80  1:33.89  2:07.20                                    
  2 Chisholm, Klara R         14 UNAT-SI              2:12.58    2:12.32  
       30.61  1:04.24  1:38.17  2:12.32                                    
  3 Miralles, Isabel I        14 NCA-SI               2:12.96    2:15.16  
       31.44  1:05.80  1:41.07  2:15.16                                    
  4 Hart, Emma J              13 NCA-SI               2:24.83    2:15.17  
       29.24  1:02.82  1:40.03  2:15.17                                    
  5 Patterson, Sascha C       13 NCA-SI                    NT    2:30.08  
       32.71  1:10.23  1:50.60  2:30.08                                    
  6 Field, Catherine E        14 NCA-SI               2:35.16    2:31.76  
       34.00  1:13.34  1:53.90  2:31.76                                    
  7 Zhang, Moya C             14 NCA-SI               2:32.30    2:33.73  
       34.35  1:12.43  2:33.73                                             
  8 Lin, Emily A              14 NCA-SI               2:37.03    2:33.97  
       33.49  1:11.68  1:53.50  2:33.97                                    
  9 Harper, Devin V           13 NCA-SI                    NT    2:41.40  
       36.28  1:17.42  2:00.96  2:41.40                                    
 
Event 2  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Homer, Weston E           10 NCA-SI               2:51.32    2:41.93  
       36.71  1:18.09  2:01.35  2:41.93                                    
  2 Mariotti, Nicholas G      10 NCA-SI               2:47.86    2:42.30  
       37.67  1:20.13  2:03.60  2:42.30                                    
  3 Sanchez, Ian S            10 NCA-SI                    NT    2:45.21  
       35.62  1:17.26  2:02.70  2:45.21                                    
  4 Lennox, Zavier P           9 NCA-SI                    NT    3:13.60  
       44.28  1:33.31  2:25.67  3:13.60                                    
 
Event 2  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooker lll, Georgie A    11 NCA-SI               2:29.99    2:21.89  
       33.10  1:09.80  1:46.59  2:21.89                                    
  2 Lee, Bryton T             11 NCA-SI               2:27.57    2:22.58  
       31.94  1:08.64  1:46.10  2:22.58                                    
  3 Hoang, Duy Hoang          11 NCA-SI                    NT    2:24.33  
       30.79  1:08.02  1:47.17  2:24.33                                    
  4 DiMaria, Braden S         11 NCA-SI               2:29.19    2:28.87  
       34.02  1:13.62  1:52.75  2:28.87                                    
  5 McCabe, Porter J          11 NCA-SI               2:43.56    2:31.22  
       33.01  1:13.44  1:52.76  2:31.22                                    
  6 Baer, Silas P             12 NCA-SI               2:35.44    2:31.54  
       34.76  1:13.99  1:55.35  2:31.54                                    
  7 Roper, Jack R             12 NCA-SI               2:39.39    2:34.21  
       35.30  1:14.62  1:55.49  2:34.21                                    
  8 Sinanyan, Hovik J         11 NCA-SI                    NT    2:41.78  
       37.11  1:19.28  2:02.01  2:41.78                                    
  9 Horiye, Carter M          11 NCA-SI               2:56.48    2:42.89  
       34.77  1:16.40  2:00.23  2:42.89                                    
 10 Loomba, Rohan R           11 NCA-SI                    NT    2:48.13  
       38.75  1:23.59  2:09.02  2:48.13                                    
 11 Korol, Tony               12 NCA-SI               2:49.87    2:51.04  
       37.01  1:20.30  2:06.43  2:51.04                                    
 12 Chu, Alan T               12 NCA-SI                    NT    3:17.43  
       46.02  1:37.52  3:17.43                                             
 13 Choi, Shiun K             11 NCA-SI                    NT    3:19.44  
       42.51  1:34.93  3:19.44                                             
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasegawa, Aidan D         14 UNAT-SI              2:05.10    2:01.71  
       27.57    57.91  1:29.86  2:01.71                                    
  2 Mes, Connor J             13 NCA-SI               2:05.70    2:06.70  
       28.44  1:00.34  1:33.92  2:06.70                                    
  3 Song, Connor M            13 NCA-SI               2:09.69    2:09.50  
       29.42  1:02.42  1:36.81  2:09.50                                    
  4 Torre Rodriguez, Maurici  13 NCA-SI               2:12.70    2:10.45  
       29.94  1:02.53  1:36.32  2:10.45                                    
  5 Sallee, Brendan R         13 NCA-SI               2:26.03    2:16.06  
       30.96  1:06.38  1:42.33  2:16.06                                    
  6 Stewart, Charles H        13 NCA-SI               2:19.89    2:17.40  
       32.20  1:07.32  1:42.47  2:17.40                                    
  7 Schmidt, Thomas G         13 NCA-SI               2:22.69    2:22.32  
       31.69  1:07.17  1:44.94  2:22.32                                    
  8 Jiang, Darren Z           13 NCA-SI               2:29.60    2:23.77  
       33.72  1:10.52  1:47.50  2:23.77                                    
  9 Wilson, Trenton J         13 NCA-SI               2:32.89    2:28.09  
       34.72  1:11.80  1:50.62  2:28.09                                    
 
Event 3  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peters, Alessandra J      10 NCA-SI               1:37.70    1:33.90  
       43.09  1:33.90                                                      
  2 Hua, Hailey                9 NCA-SI               1:50.38    1:40.69  
  3 Paglieri, Alessia         10 NCA-SI                    NT    1:40.76  
       46.21  1:40.76                                                      
  4 Pelling, Cara M           10 NCA-SI               1:51.36    1:43.34  
       49.64  1:43.34                                                      
  5 Wessman, Katherine L       9 NCA-SI                    NT    1:48.52  
  6 Mendenhall, Hannah M      10 NCA-SI               2:07.39    1:50.49  
       52.61  1:50.49                                                      
  7 Loomba, Ria K              7 NCA-SI               1:49.88    1:53.23  
  8 Johnson, Kiarra J         10 UNAT-SI                   NT    2:04.10  
 -- Hou, Angie J               9 NCA-SI                    NT         DQ  
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harvey, Noelle E          11 NCA-SI               1:24.23    1:24.11  
       39.79  1:24.11                                                      
  2 Potwardowski, Margaret G  12 NCA-SI               1:25.23    1:24.37  
       39.56  1:24.37                                                      
  3 Dudley, Allysa G          11 NCA-SI               1:24.53    1:24.40  
       40.37  1:24.40                                                      
  4 Chhay, Melissa M          12 NCA-SI                    NT    1:24.56  
  5 Lin, Rachel               12 NCA-SI               1:23.42    1:24.89  
       40.06  1:24.89                                                      
  6 Huang, Katherine M        11 NCA-SI               1:23.56    1:25.80  
       41.63  1:25.80                                                      
  7 Brindell, Torrey A        12 NCA-SI               1:33.11    1:26.54  
       40.81  1:26.54                                                      
  8 Baker, Macy E             12 NCA-SI               1:29.83    1:28.86  
       42.10  1:28.86                                                      
  9 McNeff, Morgan E          11 NCA-SI               1:38.12    1:31.51  
       44.89  1:31.51                                                      
 10 Conner, Claire M          11 NCA-SI               1:35.22    1:32.36  
 11 Ha, Nha-Ai P              11 NCA-SI                    NT    1:33.07  
       45.14  1:33.07                                                      
 12 Molloy, Ava E             11 NCA-SI               1:43.73    1:34.51  
       44.03  1:34.51                                                      
 13 Gonzalez, Sofia A         12 NCA-SI               1:44.43    1:34.95  
       43.87  1:34.95                                                      
 14 Suchodolski, Lauren A     12 NCA-SI                    NT    1:40.95  
       45.55  1:40.95                                                      
 15 Robertson, Kaylie R       12 NCA-SI                    NT    1:41.21  
       47.72  1:41.21                                                      
 16 Spencer, Casady R         11 NCA-SI               1:57.25    1:50.39  
 17 Edwards, Kylee K          11 NCA-SI                    NT    1:53.51  
 18 Thatcher, Mckinzie D      11 NCA-SI                    NT    1:55.24  
       53.00  1:55.24                                                      
 -- Hancock, Holland R        11 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 3  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Natalie J         13 NCA-SI               1:19.76    1:17.04  
       36.44  1:17.04                                                      
  2 Espinoza, Madeline        14 NCA-SI               1:22.25    1:20.00  
       38.40  1:20.00                                                      
  3 Stannard, Taylor N        13 NCA-SI               1:22.22    1:20.59  
       39.57  1:20.59                                                      
  4 Norton, Angela G          13 NCA-SI               1:22.37    1:20.82  
       39.40  1:20.82                                                      
  5 Kaur, Gurleen             13 NCA-SI               1:23.72    1:20.93  
       38.95  1:20.93                                                      
  6 Lochan, Sophia M          14 NCA-SI               1:22.53    1:20.99  
       38.92  1:20.99                                                      
  7 Flores, Gabriella J       13 NCA-SI               1:21.20    1:21.56  
       39.08  1:21.56                                                      
  8 de Oliveira, Beatriz C    13 NCA-SI                    NT    1:22.42  
       40.17  1:22.42                                                      
  9 Rivera, Jessica B         13 NCA-SI               1:22.60    1:22.44  
 10 Metzger, Rachel E         13 NCA-SI               1:24.95    1:22.63  
       40.56  1:22.63                                                      
 11 McCauley, Danielle C      13 NCA-SI                    NT    1:22.77  
       39.28  1:22.77                                                      
 12 Broberg, Emily D          13 NCA-SI               1:26.67    1:23.50  
       38.89  1:23.50                                                      
 13 Schreiber, Morgan L       14 NCA-SI               1:22.13    1:25.11  
       39.72  1:25.11                                                      
 14 Fels, Rylee A             13 NCA-SI               1:28.14    1:25.29  
       39.82  1:25.29                                                      
 15 Mas, Isabelle L           13 NCA-SI               1:30.29    1:26.29  
       41.38  1:26.29                                                      
 16 Leblanc, Marjorie         13 NCA-SI               1:30.08    1:29.31  
       42.61  1:29.31                                                      
 17 Sinanyan, Natalie         13 NCA-SI                    NT    1:32.08  
       43.71  1:32.08                                                      
 18 Lin, Emily A              14 NCA-SI               1:33.69    1:32.90  
       44.12  1:32.90                                                      
 19 Amir-Lobel, Danielle      13 NCA-SI                    NT    1:35.91  
       44.60  1:35.91                                                      
 
Event 3  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tay, David Y              10 NCA-SI                    NT    1:35.46  
       45.92  1:35.46                                                      
  2 Zhang, Jacob D            10 NCA-SI                    NT    1:45.01  
       50.12  1:45.01                                                      
  3 Gu, Leo                   10 NCA-SI                    NT    1:50.67  
       53.11  1:50.67                                                      
 -- Donigan, Patrick H         9 NCA-SI                    NT         DQ  
     1:04.43       DQ                                                      
 
Event 3  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Alec G              11 NCA-SI               1:33.91    1:28.89  
       41.93  1:28.89                                                      
  2 Milushev, Justin J        12 NCA-SI               1:36.84    1:30.17  
       43.29  1:30.17                                                      
  3 Korol, Tony               12 NCA-SI               1:48.53    1:36.60  
  4 Desai, Khahil O           11 NCA-SI                    NT    1:56.47  
       53.98  1:56.47                                                      
  5 Chu, Alan T               12 NCA-SI                    NT    1:59.09  
 
Event 3  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldey, Will W            13 NCA-SI               1:17.87    1:16.04  
       36.07  1:16.04                                                      
  2 Goldey, Sam S             13 NCA-SI               1:20.30    1:17.62  
       36.41  1:17.62                                                      
  3 Archdeacon, Conor S       13 NCA-SI               1:25.15    1:18.10  
       36.02  1:18.10                                                      
  4 Pustovalov, Egor          13 NCA-SI               1:53.97    1:20.55  
       37.32  1:20.55                                                      
  5 Cheng, Matthew K          14 NCA-SI                    NT    1:24.06  
       40.50  1:24.06                                                      
  6 Xu, Eric Y                13 NCA-SI                    NT    1:24.15  
       40.08  1:24.15                                                      
  7 Ellingson, Stephan V      14 NCA-SI               1:27.33    1:24.94  
       39.87  1:24.94                                                      
  8 Jennings, Kyle C          14 NCA-SI               1:36.44    1:30.22  
       41.53  1:30.22                                                      
  9 Block, Fletcher S         13 NCA-SI                    NT    1:49.16  
       50.51  1:49.16                                                      
 -- Varsanofiev, Ivan D       13 NCA-SI               1:34.86         NS  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maehara, Alicia            7 NCA-SI                    NT      37.22  
  2 Muezzinoglu, Daria E       8 NCA-SI                    NT      37.90  
  3 Potwardowski, Katherine    8 NCA-SI                 41.20      37.92  
  4 Tran, Jeslyn L             8 NCA-SI                 39.65      40.26  
  5 Le, Demi N                 7 NCA-SI                 45.42      40.59  
  6 Natale, Kaitlyn T          8 NCA-SI                 40.79      41.49  
  7 Henkel, Kate R             7 NCA-SI                    NT      41.52  
  8 Mariotti, Sarah K          8 NCA-SI                 40.65      42.76  
  9 Dearen, Madeline J         8 NCA-SI                    NT      43.46  
 10 Tang, Summer Y             7 NCA-SI                 48.68      43.57  
 11 Putnam, Lauren A           8 NCA-SI                 43.68      43.85  
 12 Loomba, Ria K              7 NCA-SI                 42.71      46.57  
 13 Bishop, Aasha A            8 NCA-SI                 52.61      46.91  
 14 Chamberlain, Samantha V    8 NCA-SI                 51.95      47.38  
 15 Inamdar, Sofia P           8 NCA-SI                    NT      48.27  
 16 Lew, Gloria G              6 NCA-SI                    NT      48.90  
 17 Suchodolski, Allison L     8 NCA-SI                 48.39      50.71  
 18 Murphy, Niamh A            7 NCA-SI               1:07.99      51.50  
 
Event 4  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Espinoza, Ruby            10 NCA-SI                 33.51      33.20  
  2 Peters, Alessandra J      10 NCA-SI                 35.70      35.07  
  3 Murphy, Dylan G           10 NCA-SI                 38.84      36.28  
  4 Sullivan, Noelle E         9 NCA-SI                    NT      36.39  
  5 Harkins, Carmela D         9 NCA-SI                 38.51      36.80  
  6 Goodrow, Isabella H       10 UNAT-SI                41.00      37.03  
  7 Pelling, Cara M           10 NCA-SI                 37.86      37.28  
  8 Souza, Molly R             9 NCA-SI                 38.39      37.29  
  9 Callahan, Frankie L        9 NCA-SI                 40.96      37.66  
 10 Lai, Michelle S           10 NCA-SI                 38.32      38.00  
 11 Lee, Jocelyn E             9 NCA-SI                 42.75      38.08  
 12 Kansagara, Shiva G        10 NCA-SI                 38.54      38.37  
 13 Mendenhall, Hannah M      10 NCA-SI                 41.46      40.27  
 14 Hennick, Emma J            9 NCA-SI                 44.12      40.83  
 15 Johnson, Kiarra J         10 UNAT-SI                42.01      40.94  
 16 Lacson, Maeve K            9 NCA-SI                 46.51      41.17  
 17 Hou, Angie J               9 NCA-SI                 42.97      42.10  
 18 Archdeacon, Aisling R      9 NCA-SI                 38.93      42.24  
 19 Borcalli, Nina R           9 NCA-SI                 44.75      43.69  
 20 Liu, Isabella W            9 NCA-SI                 48.92      47.18  
 -- Andreani, Charlie E       10 UNAT-SI                   NT         NS  
 -- Gokarn, Avni R            10 NCA-SI                 46.79         NS  
 
Event 4  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lieu, Krystal T           11 NCA-SI                 29.25      28.57  
  2 Mitchell, Summer A        11 NCA-SI                 29.70      29.10  
  3 Rebaza Salizar, Fatima C  12 NCA-SI                 31.03      29.85  
  4 Douglas, Christine A      11 NCA-SI                 31.00      29.97  
  5 Young, Michelle           11 NCA-SI                 31.61      30.06  
  6 Yoo, Samantha A           11 NCA-SI                 30.19      30.28  
  7 Baker, Macy E             12 NCA-SI                 33.63      31.22  
  8 McCormick, Kaylin S       11 NCA-SI                 32.52      31.26  
  9 Spence, Haley M           11 NCA-SI                 33.08      31.56  
 10 Wilmes, Ava R             12 NCA-SI                 32.97      32.00  
 11 Codd, Katie L             11 NCA-SI                 33.23      32.52  
 12 Field, Lily V             12 NCA-SI                 34.87      33.28  
 13 McBride, Taylor A         12 NCA-SI                    NT      33.29  
 14 Garrahy, Reegan L         11 NCA-SI                 35.37      33.51  
 15 Prych, Jordan E           11 NCA-SI                 34.79      34.02  
 16 Wallace, Alex L           12 NCA-SI                 35.09      34.04  
 17 Isachsen, Ella S          11 NCA-SI                 35.28      35.45  
 18 Harrison, Deborah R       11 NCA-SI                 36.64      36.19  
 19 Ramos, Isobel V           12 NCA-SI                 38.77      36.29  
 20 Suchodolski, Lauren A     12 NCA-SI                 36.15      36.68  
 21 Molinar, Anina M          11 NCA-SI                 38.80      37.00  
 22 Lynch, Emma K             12 NCA-SI                    NT      37.31  
 23 Archdeacon, Sinead C      11 NCA-SI                 40.71      38.07  
 24 Adami, Camille L          11 NCA-SI                    NT      38.09  
 25 Giblin, Elyse K           11 NCA-SI                    NT      39.82  
 26 Rawers, Emma C            11 NCA-SI                 42.87      42.07  
 27 Travagline, Giovanna I    11 NCA-SI                 46.29      44.18  
 -- O'Reilly, Brigid A        12 NCA-SI                 34.56         DQ  
 -- Harrison, Catherine C     11 NCA-SI                 36.24         NS  
 -- Ames, Nia C               11 NCA-SI                 50.29         NS  
 
Event 4  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sarah R            14 NCA-SI                 27.96      26.99  
  2 McCauley, Danielle C      13 NCA-SI                    NT      27.40  
  3 Blanchard, Julia A        13 NCA-SI                 27.79      27.69  
  4 Schwartz-Collins, Kaila   14 NCA-SI                 29.78      27.77  
  5 Hart, Emma J              13 NCA-SI                 28.27      28.09  
  6 Miralles, Isabel I        14 NCA-SI                 28.11      28.13  
  7 Espinoza, Madeline        14 NCA-SI                 27.40      28.18  
  8 Schreiber, Morgan L       14 NCA-SI                 28.67      28.64  
  8 Norton, Angela G          13 NCA-SI                 28.69      28.64  
 10 Wegener, Jane M           13 NCA-SI                 29.01      28.66  
 11 Bolton, Gianna A          13 NCA-SI                 28.38      28.74  
 12 Parker, Amira G           14 NCA-SI                 27.52      28.78  
 13 Chin, Haley M             13 NCA-SI                 28.84      28.84  
 14 Dennis, Kaylee M          13 NCA-SI                 28.72      28.87  
 15 Deatherage, Judy E        13 NCA-SI                 30.05      29.29  
 16 Metzger, Rachel E         13 NCA-SI                 31.90      29.35  
 17 Pinto, Isabella S         14 NCA-SI                 29.89      29.37  
 18 Mas, Isabelle L           13 NCA-SI                 30.77      29.67  
 19 Rivera, Jessica B         13 NCA-SI                 30.29      30.81  
 20 Broberg, Emily D          13 NCA-SI                 30.94      30.82  
 21 Patterson, Sascha C       13 NCA-SI                 31.14      30.83  
 22 Sinanyan, Natalie         13 NCA-SI                 30.57      31.48  
 23 Field, Catherine E        14 NCA-SI                 33.88      32.11  
 24 Harper, Devin V           13 NCA-SI               1:01.26      32.18  
 25 Duffel, Lauren E          13 NCA-SI                 33.88      33.73  
 
Event 4  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Brandon C            7 NCA-SI                 42.93      37.43  
  2 Seto, Ronald               7 NCA-SI                 37.77      38.20  
  3 Mendenhall, Jacob M        8 NCA-SI                 41.62      40.70  
  4 Valdez, Diego H            7 NCA-SI                 45.60      40.84  
  5 Cairns, Jacob D            8 NCA-SI                 47.37      41.22  
  6 Hobart, Aidan C            8 NCA-SI                 45.13      42.86  
  7 Putnam, Nck L              8 NCA-SI                 45.45      43.78  
  8 Lutsenko, Kirill S         8 NCA-SI                 46.36      43.85  
  9 Guzman, Braden T           7 NCA-SI                 50.55      45.04  
 10 Lewis, Kai A               7 NCA-SI                 53.07      46.03  
 11 Roberts, Vincent H         8 NCA-SI                 50.41      46.70  
 12 Putnam, Jack T             8 NCA-SI               1:04.11      49.00  
 13 Backues, Alexander J       7 NCA-SI                    NT      53.00  
 -- Gravori, Ari D             7 UNAT-SI                   NT         NS  
 -- Gokarn, Kabir R            8 NCA-SI                 48.29         NS  
 -- Liu, Kevin B               8 NCA-SI                    NT         NS  
 -- Ekaireb, Matthew D         7 NCA-SI                 49.38         NS  
 
Event 4  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Collin M       10 NCA-SI                 34.69      33.75  
  2 Codd, Jackson R            9 NCA-SI                 37.08      34.57  
  3 Zhang, Jacob D            10 NCA-SI                 37.22      35.60  
  4 Holmes, Hansel W           9 NCA-SI                 37.44      35.85  
  5 Ellis, Donavon K           9 NCA-SI                 37.87      35.98  
  6 Hartley, Jake F           10 NCA-SI                 39.45      36.65  
  7 Inamdar, Rohan N           9 NCA-SI                 38.62      37.11  
  8 Cucak, Aleksandar         10 NCA-SI                    NT      37.23  
  9 Meyerov, Allen            10 NCA-SI                    NT      37.34  
 10 Hoang, Huy Hoang          10 NCA-SI                    NT      37.58  
 11 Lo, Thomas                10 NCA-SI                 36.82      38.04  
 12 Mandelbaum, Alex J         9 NCA-SI                 37.44      38.21  
 13 Ahrendt, Donovan D        10 NCA-SI                 39.77      39.23  
 14 Song, Cyrus B             10 NCA-SI                 40.39      39.61  
 15 Kassar, Ethan J           10 NCA-SI                 42.11      40.69  
 16 O'Reilly, Oliver H         9 NCA-SI                 42.32      42.99  
 17 Donigan, Patrick H         9 NCA-SI                 41.15      44.99  
 18 Gu, Leo                   10 NCA-SI                 50.10      45.38  
 19 Liu, Franklin X            9 NCA-SI                 48.63      47.59  
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Lucius Y           11 NCA-SI                 29.50      28.64  
  2 Hoang, Duy Hoang          11 NCA-SI                    NT      29.50  
  3 Tappin, Nicholas C        11 NCA-SI                 31.21      29.73  
  4 Stoffels, Kai B           11 NCA-SI                 30.56      29.77  
  5 Anderson, Calvin P        11 NCA-SI                 30.53      30.53  
  6 Nagy, Chris               12 NCA-SI                 32.14      30.58  
  7 Natale, Christian D       11 NCA-SI                 30.57      30.59  
  8 Lee, Bryton T             11 NCA-SI                 30.66      30.63  
  9 Milushev, Justin J        12 NCA-SI                 32.28      30.76  
 10 Sorbi, Gabriel E          12 NCA-SI                 30.96      31.20  
 11 Baer, Silas P             12 NCA-SI                 31.32      31.66  
 12 Roper, Jack R             12 NCA-SI                 32.64      31.72  
 13 Palguta, Brenden R        11 NCA-SI                 32.61      32.79  
 14 Reed, Brandon G           12 NCA-SI                 34.88      33.18  
 15 Shi, Richard B            12 NCA-SI                 35.10      33.67  
 16 Jaffe, Noah A             11 NCA-SI                 36.80      34.97  
 17 Philion, Jackson R        12 NCA-SI                    NT      36.10  
 18 Mendoza, Anthony C        11 NCA-SI                    NT      36.56  
 19 Clarke, Evan P            12 NCA-SI                 36.89      36.61  
 20 Na, Christopher M         11 NCA-SI                 36.52      36.80  
 21 Backues, Jonathan E       11 NCA-SI                 51.85      41.59  
 22 Walsh, Liam M             11 NCA-SI                 55.29      50.26  
 -- Gao, Peter                11 NCA-SI                 46.51         NS  
 
Event 4  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasegawa, Aidan D         14 UNAT-SI                27.13      25.41  
  2 Woo, Ian D                13 NCA-SI                 26.76      26.39  
  3 Wang, Eric D              14 NCA-SI                 27.46      26.48  
  4 Palguta, Matthew S        13 NCA-SI                 27.07      26.69  
  5 Rump, George W            14 NCA-SI                 28.57      27.24  
  6 Ellingson, Stephan V      14 NCA-SI                 28.95      28.10  
  7 Archdeacon, Conor S       13 NCA-SI                 28.67      28.46  
  8 Pustovalov, Egor          13 NCA-SI                 30.12      28.74  
  9 Sallee, Brendan R         13 NCA-SI                 29.74      28.91  
 10 Yin, Owen J               13 NCA-SI                 30.53      29.21  
 11 Hartley, Ben W            13 NCA-SI                 28.24      29.34  
 12 Stewart, Charles H        13 NCA-SI                 30.18      29.74  
 13 Rogers, Ryan P            14 NCA-SI                 32.34      30.12  
 14 Martindale, Stephen P     13 NCA-SI                 33.56      30.46  
 15 Wilson, Trenton J         13 NCA-SI                 33.91      31.73  
 16 Jennings, Kyle C          14 NCA-SI                 35.58      32.00  
 17 Cheng, Matthew K          14 NCA-SI                    NT      33.37  
 18 Block, Fletcher S         13 NCA-SI                    NT      39.71  
 -- Varsanofiev, Ivan D       13 NCA-SI                 31.29         NS  
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maehara, Alicia            7 NCA-SI                    NT      41.43  
  2 Potwardowski, Katherine    8 NCA-SI                 52.45      46.58  
  3 Ryan, Molly R              8 NCA-SI                 43.38      47.13  
  4 Muezzinoglu, Daria E       8 NCA-SI                    NT      47.91  
  5 Bishop, Aasha A            8 NCA-SI               1:02.04      53.30  
  6 Henkel, Kate R             7 NCA-SI                    NT      53.37  
  7 Putnam, Lauren A           8 NCA-SI                 57.17      54.94  
  8 Suchodolski, Allison L     8 NCA-SI               1:01.87    1:01.87  
  9 Murphy, Niamh A            7 NCA-SI                    NT    1:15.04  
 
Event 5  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Amy Y               9 NCA-SI                 38.45      36.74  
  2 Partin, Gai               10 NCA-SI                 43.70      38.00  
  3 Archibald, Abigail S       9 NCA-SI                 38.44      40.02  
  4 Lai, Michelle S           10 NCA-SI                 42.40      40.64  
  5 Adum, Daphne A            10 NCA-SI                 41.42      41.30  
  6 Andreani, Charlie E       10 UNAT-SI                   NT      44.19  
  7 Souza, Molly R             9 NCA-SI                 48.30      44.63  
  8 Halcomb, Dakota M          9 NCA-SI                 48.09      45.12  
  9 Dudley, Corrie F           9 NCA-SI                 46.91      46.91  
 10 StPierre, Camella C       10 NCA-SI                 51.00      48.52  
 11 Borcalli, Nina R           9 NCA-SI                 58.47      48.85  
 12 Callahan, Frankie L        9 NCA-SI                 55.78      48.89  
 13 Hou, Angie J               9 NCA-SI                 49.33      49.57  
 14 Sullivan, Noelle E         9 NCA-SI                    NT      55.38  
 15 Liu, Isabella W            9 NCA-SI               1:04.04    1:00.40  
 -- Lacson, Maeve K            9 NCA-SI                 56.23         NS  
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ouyang, Olivia L          11 NCA-SI                 33.58      33.45  
  2 Young, Michelle           11 NCA-SI                 36.91      34.66  
  3 Douglas, Nicole D         11 NCA-SI                 35.24      35.79  
  4 Ha, Nha-Ai P              11 NCA-SI                 42.51      37.77  
  5 Robertson, Kaylie R       12 NCA-SI                 44.46      39.25  
  6 Prych, Jordan E           11 NCA-SI                 39.88      40.08  
  7 Gonzalez, Sofia A         12 NCA-SI                 44.15      41.42  
  8 Parker, Rashmi S          11 NCA-SI                    NT      41.54  
  9 O'Reilly, Brigid A        12 NCA-SI                 45.94      41.61  
 10 Spence, Haley M           11 NCA-SI                 49.88      43.53  
 11 Ramos, Isobel V           12 NCA-SI                 44.89      43.76  
 12 Travagline, Giovanna I    11 NCA-SI                    NT      52.24  
 13 Rawers, Emma C            11 NCA-SI                 57.15      52.63  
 
Event 5  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Ethan R              8 NCA-SI                 58.18      43.70  
  2 Seto, Ronald               7 NCA-SI                 51.58      45.36  
  3 Mendenhall, Jacob M        8 NCA-SI                 52.05      47.49  
  4 Paul, Brandon C            7 NCA-SI                    NT      52.65  
  5 Valdez, Diego H            7 NCA-SI                 59.70      53.13  
  6 Putnam, Nck L              8 NCA-SI                    NT      53.61  
  7 Putnam, Jack T             8 NCA-SI                    NT      59.51  
  8 Roberts, Vincent H         8 NCA-SI                    NT    1:01.93  
 -- Backues, Alexander J       7 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Cairns, Jacob D            8 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Lewis, Kai A               7 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Hobart, Aidan C            8 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 5  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cairns, Joseph C          10 NCA-SI                 38.60      37.09  
  2 Holmes, Hansel W           9 NCA-SI                 41.36      41.25  
  3 Ellis, Donavon K           9 NCA-SI                 47.53      43.91  
  4 Lo, Thomas                10 NCA-SI                 44.75      46.68  
  5 Hoang, Huy Hoang          10 NCA-SI                    NT      49.15  
  6 Song, Cyrus B             10 NCA-SI                    NT      58.68  
  7 O'Reilly, Oliver H         9 NCA-SI                 56.92      58.86  
 -- Kassar, Ethan J           10 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Meyerov, Allen            10 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Sanchez, Ian S            10 NCA-SI                 44.66         DQ  
 -- Ahrendt, Donovan D        10 NCA-SI                 54.13         DQ  
 -- Hartley, Jake F           10 NCA-SI                 51.18         NS  
 -- Codd, Jackson R            9 NCA-SI                 45.71         NS  
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeger, Kai U              12 NCA-SI                 33.30      32.73  
  2 Sanders, Ethan R          12 NCA-SI                 35.37      34.73  
  3 Le, Dylan Q               11 NCA-SI                 37.48      38.09  
  4 Horiye, Carter M          11 NCA-SI                 49.90      39.59  
  5 Sinanyan, Hovik J         11 NCA-SI                 37.71      40.04  
  6 Clarke, Evan P            12 NCA-SI                 45.81      40.45  
  7 Rosenbaum, Milan Y        12 NCA-SI                 55.02      41.39  
  8 Loomba, Rohan R           11 NCA-SI                 41.54      41.51  
  9 Korol, Tony               12 NCA-SI                 45.74      42.78  
 10 Abbo, Ethan S             11 NCA-SI                    NT      46.39  
 11 Mendoza, Anthony C        11 NCA-SI                    NT      51.08  
 12 Faulkner, Patrick D       11 NCA-SI               1:04.89      55.12  
 -- Amberg, Lucas J           11 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Palguta, Brenden R        11 NCA-SI                    NT         DQ  
 
Event 6  Girls 12 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fanta, Greta M            12 NCA-SI                    NT    2:28.74  
       34.19  1:11.83  1:50.81  2:28.74                                    
  2 Dudley, Allysa G          11 NCA-SI                    NT    2:37.21  
       34.51  1:14.47  1:55.90  2:37.21                                    
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Cassidy              12 NCA-SI                    NT    2:16.00  
       30.39  1:04.42  1:40.05  2:16.00                                    
  2 Hsu, Jonathan I           12 NCA-SI                    NT    2:25.28  
       31.32  1:08.20  1:46.55  2:25.28                                    
  3 Hotson, Daniel A          12 NCA-SI               2:27.14    2:29.11  
       33.76  1:10.08  1:49.57  2:29.11                                    
  4 Morris, Mason P           12 NCA-SI               2:39.60    2:29.86  
       32.06  1:09.85  1:49.81  2:29.86                                    
  5 Lo, Jonathan              12 NCA-SI                    NT    2:32.32  
       33.93  1:13.81  1:52.33  2:32.32                                    
  6 Mes, Dylan G              11 NCA-SI                    NT    2:42.57  
       35.10  1:14.98  1:57.73  2:42.57                                    
 
Event 7  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Lauren J             9 NCA-SI               1:38.48    1:23.19  
       40.05  1:23.19                                                      
  2 Paglieri, Alessia         10 NCA-SI                    NT    1:32.82  
       44.74  1:32.82                                                      
  3 Harkins, Carmela D         9 NCA-SI                    NT    1:35.14  
       46.44  1:35.14                                                      
  4 Lee, Jocelyn E             9 NCA-SI               1:33.25    1:36.89  
       46.51  1:36.89                                                      
  5 Goodrow, Isabella H       10 UNAT-SI                   NT    1:41.69  
       50.70  1:41.69                                                      
  6 Le, Demi N                 7 NCA-SI                    NT    1:41.90  
  7 Mendenhall, Hannah M      10 NCA-SI               1:59.58    1:53.44  
       56.09  1:53.44                                                      
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potwardowski, Margaret G  12 NCA-SI               1:15.85    1:12.70  
       35.74  1:12.70                                                      
  2 Chhay, Melissa M          12 NCA-SI                    NT    1:14.52  
       36.59  1:14.52                                                      
  3 Faulstich, Claire E       11 NCA-SI               1:19.50    1:14.94  
       36.45  1:14.94                                                      
  4 Mitchell, Summer A        11 NCA-SI               1:15.44    1:15.77  
       36.42  1:15.77                                                      
  5 Heineken, Sarah R         12 NCA-SI               1:18.51    1:17.03  
       37.41  1:17.03                                                      
  6 Hobart, Ainsley A         12 NCA-SI               1:18.01    1:17.24  
       37.98  1:17.24                                                      
  7 Rebaza Salizar, Fatima C  12 NCA-SI               1:18.85    1:17.95  
  8 McNeff, Morgan E          11 NCA-SI               1:25.51    1:18.69  
       37.86  1:18.69                                                      
  9 Leutgeb, Kristin T        12 NCA-SI               1:24.82    1:19.27  
       38.91  1:19.27                                                      
 10 Isachsen, Ella S          11 NCA-SI               1:25.77    1:21.25  
       38.93  1:21.25                                                      
 11 Wilmes, Ava R             12 NCA-SI               1:25.79    1:22.77  
       41.17  1:22.77                                                      
 12 Molloy, Ava E             11 NCA-SI               1:23.10    1:24.71  
 13 Robertson, Kaylie R       12 NCA-SI                    NT    1:26.00  
       42.22  1:26.00                                                      
 14 Lewis, Kirsten M          11 NCA-SI               1:42.35    1:26.06  
       42.78  1:26.06                                                      
 15 Harrison, Deborah R       11 NCA-SI               1:36.65    1:34.49  
       45.88  1:34.49                                                      
 16 Rawers, Emma C            11 NCA-SI               1:48.84    1:38.87  
       48.12  1:38.87                                                      
 17 Spencer, Casady R         11 NCA-SI               1:53.98    1:43.58  
       49.44  1:43.58                                                      
 18 Edwards, Kylee K          11 NCA-SI                    NT    1:46.01  
       50.51  1:46.01                                                      
 19 Thatcher, Mckinzie D      11 NCA-SI                    NT    1:56.83  
     1:57.01  1:56.83                                                      
 -- McBride, Taylor A         12 NCA-SI                    NT         DQ  
       41.87       DQ                                                      
 -- Harrison, Catherine C     11 NCA-SI               1:43.34         DQ  
     1:48.78       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sarah R            14 NCA-SI               1:10.09    1:07.07  
       32.82  1:07.07                                                      
  2 Blanchard, Julia A        13 NCA-SI               1:09.33    1:07.68  
       32.41  1:07.68                                                      
  3 Espinoza, Madeline        14 NCA-SI               1:11.59    1:10.47  
       34.53  1:10.47                                                      
  4 Dennis, Kaylee M          13 NCA-SI               1:14.04    1:11.28  
       34.62  1:11.28                                                      
  5 McCauley, Danielle C      13 NCA-SI                    NT    1:11.40  
       34.41  1:11.40                                                      
  6 Pham, Lauren L            13 NCA-SI               1:11.01    1:12.25  
       34.72  1:12.25                                                      
  7 Chin, Haley M             13 NCA-SI               1:12.72    1:13.02  
       35.11  1:13.02                                                      
  8 Bolton, Gianna A          13 NCA-SI               1:14.55    1:13.04  
       34.87  1:13.04                                                      
  9 Hart, Emma J              13 NCA-SI               1:19.96    1:13.11  
       34.31  1:13.11                                                      
 10 Leblanc, Marjorie         13 NCA-SI               1:21.16    1:19.44  
       39.51  1:19.44                                                      
 11 Patterson, Sascha C       13 NCA-SI                    NT    1:20.89  
       39.02  1:20.89                                                      
 12 Stannard, Taylor N        13 NCA-SI               1:23.48    1:22.21  
       41.12  1:22.21                                                      
 13 Fels, Rylee A             13 NCA-SI               1:28.16    1:23.35  
       40.80  1:23.35                                                      
 -- Amir-Lobel, Danielle      13 NCA-SI                    NT         DQ  
       46.07       DQ                                                      
 -- Pinto, Isabella S         14 NCA-SI               1:14.38         NS  
 -- Schwartz-Collins, Kaila   14 NCA-SI               1:08.73         NS  
 
Event 7  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cairns, Joseph C          10 NCA-SI                    NT    1:24.97  
       42.23  1:24.97                                                      
  2 Tay, David Y              10 NCA-SI               1:30.17    1:28.27  
       43.38  1:28.27                                                      
  3 Ahrendt, Donovan D        10 NCA-SI                    NT    1:39.80  
       48.42  1:39.80                                                      
  4 Lennox, Zavier P           9 NCA-SI               1:48.10    1:40.85  
       51.70  1:40.85                                                      
 -- Guzman, Braden T           7 NCA-SI                    NT         DQ  
       51.49       DQ                                                      
 
Event 7  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooker lll, Georgie A    11 NCA-SI               1:19.22    1:16.13  
       37.84  1:16.13                                                      
  2 Natale, Christian D       11 NCA-SI               1:19.72    1:16.65  
       37.16  1:16.65                                                      
  3 McCabe, Porter J          11 NCA-SI               1:24.72    1:25.86  
       42.64  1:25.86                                                      
  4 Jaffe, Noah A             11 NCA-SI               1:34.86    1:26.14  
       40.75  1:26.14                                                      
  4 Horiye, Carter M          11 NCA-SI               1:39.22    1:26.14  
       41.29  1:26.14                                                      
  6 Rosenbaum, Milan Y        12 NCA-SI                    NT    1:31.49  
       45.36  1:31.49                                                      
  7 Chu, Alan T               12 NCA-SI                    NT    1:44.20  
       50.30  1:44.20                                                      
  8 Choi, Shiun K             11 NCA-SI                    NT    1:44.70  
       49.61  1:44.70                                                      
 
Event 7  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Eric D              14 NCA-SI               1:10.93    1:07.22  
       32.31  1:07.22                                                      
  2 Goldey, Sam S             13 NCA-SI               1:11.45    1:08.50  
       33.40  1:08.50                                                      
  3 Woo, Ian D                13 NCA-SI               1:13.48    1:09.60  
       33.95  1:09.60                                                      
  4 Palguta, Matthew S        13 NCA-SI               1:14.28    1:10.02  
       34.58  1:10.02                                                      
  5 Torre Rodriguez, Maurici  13 NCA-SI               1:14.13    1:11.53  
  6 Hartley, Ben W            13 NCA-SI               1:10.94    1:13.32  
       35.51  1:13.32                                                      
  7 Stewart, Charles H        13 NCA-SI               1:17.16    1:15.05  
       36.85  1:15.05                                                      
  8 Sallee, Brendan R         13 NCA-SI               1:18.79    1:15.48  
       36.87  1:15.48                                                      
  9 Martindale, Stephen P     13 NCA-SI                    NT    1:17.15  
       37.39  1:17.15                                                      
 10 Yin, Owen J               13 NCA-SI               1:30.64    1:18.01  
       38.19  1:18.01                                                      
 11 Wilson, Trenton J         13 NCA-SI               1:28.70    1:23.38  
       41.26  1:23.38                                                      
 12 Cheng, Matthew K          14 NCA-SI                    NT    1:23.51  
       40.22  1:23.51                                                      
 -- Mes, Connor J             13 NCA-SI               1:08.44         NS  
 -- Varsanofiev, Ivan D       13 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 8  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loomba, Ria K              7 NCA-SI                 50.07      51.90  
  2 Putnam, Lauren A           8 NCA-SI                 56.29      54.07  
  3 Natale, Kaitlyn T          8 NCA-SI                 55.64      54.40  
  4 Potwardowski, Katherine    8 NCA-SI                 51.75      54.99  
  5 Bishop, Aasha A            8 NCA-SI               1:03.45      56.03  
  6 Muezzinoglu, Daria E       8 NCA-SI                    NT      58.74  
  7 Tang, Summer Y             7 NCA-SI               1:05.14      59.01  
  8 Chamberlain, Samantha V    8 NCA-SI               1:05.87      59.91  
  9 Mariotti, Sarah K          8 NCA-SI               1:11.16    1:02.15  
 10 Inamdar, Sofia P           8 NCA-SI                    NT    1:09.12  
 -- Lew, Gloria G              6 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Dearen, Madeline J         8 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Murphy, Niamh A            7 NCA-SI                    NT         DQ  
 
Event 8  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Allie C           9 NCA-SI                 47.39      44.37  
  2 Kansagara, Shiva G        10 NCA-SI                 46.02      45.31  
  3 Park, Lauren J             9 NCA-SI               1:05.79      46.70  
  4 Hua, Hailey                9 NCA-SI                 47.36      47.53  
  5 Halcomb, Dakota M          9 NCA-SI                 49.91      47.96  
  6 Pelling, Cara M           10 NCA-SI                 52.20      48.53  
  7 StPierre, Camella C       10 NCA-SI                 50.31      48.78  
  8 Wessman, Katherine L       9 NCA-SI                 51.88      51.98  
  9 Souza, Molly R             9 NCA-SI                 54.89      52.21  
 10 Goodrow, Isabella H       10 UNAT-SI                54.24      52.58  
 11 Sullivan, Noelle E         9 NCA-SI                    NT      53.73  
 12 Hou, Angie J               9 NCA-SI                 57.94      54.27  
 13 Archdeacon, Aisling R      9 NCA-SI                 56.07      55.38  
 14 Hennick, Emma J            9 NCA-SI                 58.00      55.67  
 15 Borcalli, Nina R           9 NCA-SI               1:04.48      57.37  
 16 Johnson, Kiarra J         10 UNAT-SI                59.26    1:01.52  
 17 Murphy, Dylan G           10 NCA-SI                    NT    1:10.08  
 -- Andreani, Charlie E       10 UNAT-SI                   NT         DQ  
 -- Hanna, Gabbi D            10 NCA-SI                 45.10         NS  
 
Event 8  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brindell, Torrey A        12 NCA-SI                 42.23      40.01  
  2 McCormick, Kaylin S       11 NCA-SI                 44.24      41.76  
  3 Hrossowyc, Alexandria E   11 NCA-SI                 44.01      42.37  
  4 Conner, Claire M          11 NCA-SI                 44.44      42.89  
  5 Yang, Amanda              11 NCA-SI                    NT      42.99  
  6 O'Reilly, Brigid A        12 NCA-SI                 47.71      43.21  
  7 Codd, Katie L             11 NCA-SI                 45.35      43.56  
  8 Prych, Jordan E           11 NCA-SI                 46.56      44.69  
  9 Garrahy, Reegan L         11 NCA-SI                 45.35      44.80  
 10 Douglas, Christine A      11 NCA-SI                 47.04      45.33  
 11 Parker, Rashmi S          11 NCA-SI                 51.43      47.39  
 12 Suchodolski, Lauren A     12 NCA-SI                 47.65      47.87  
 13 Anderson, Rose S          11 NCA-SI                 54.20      50.10  
 14 Gardner, Elizabeth R      11 NCA-SI                 54.28      51.75  
 15 Giblin, Elyse K           11 NCA-SI                    NT      52.15  
 16 Edwards, Kylee K          11 NCA-SI                    NT      52.43  
 17 Archdeacon, Sinead C      11 NCA-SI                 58.30      54.02  
 18 Lynch, Emma K             12 NCA-SI                    NT      54.17  
 19 Adami, Camille L          11 NCA-SI                    NT    1:01.61  
 -- Spence, Haley M           11 NCA-SI                 46.68         DQ  
 -- Hancock, Holland R        11 NCA-SI                    NT         NS  
 -- Ames, Nia C               11 NCA-SI               1:04.75         NS  
 
Event 8  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendenhall, Jacob M        8 NCA-SI                 56.97      53.40  
  2 Paul, Brandon C            7 NCA-SI               1:05.49      56.45  
  3 Putnam, Nck L              8 NCA-SI               1:03.39      56.99  
  4 Cairns, Jacob D            8 NCA-SI               1:07.26      57.26  
  5 Lutsenko, Kirill S         8 NCA-SI                    NT      57.89  
  6 Roberts, Vincent H         8 NCA-SI               1:06.68      58.95  
  7 Gravori, Ari D             7 UNAT-SI                   NT    1:01.63  
 -- Putnam, Jack T             8 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Lewis, Kai A               7 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Ekaireb, Matthew D         7 NCA-SI               1:08.20         NS  
 -- Gokarn, Kabir R            8 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Collin M       10 NCA-SI                 52.44      47.34  
  2 Ellis, Donavon K           9 NCA-SI                 51.44      48.14  
  3 Codd, Jackson R            9 NCA-SI                 49.14      48.38  
  4 Zhang, Jacob D            10 NCA-SI                 52.86      48.70  
  5 Gu, Leo                   10 NCA-SI                 54.39      49.41  
  6 Meyerov, Allen            10 NCA-SI                    NT      50.19  
  7 Hartley, Jake F           10 NCA-SI               1:03.58      51.44  
  8 Inamdar, Rohan N           9 NCA-SI                 49.71      52.84  
  9 Lo, Thomas                10 NCA-SI                 50.29      52.85  
 10 Cucak, Aleksandar         10 NCA-SI                    NT      54.46  
 11 de Oliveira, Victor C      9 NCA-SI                 56.79      54.74  
 12 Kassar, Ethan J           10 NCA-SI                 52.03      54.86  
 13 Song, Cyrus B             10 NCA-SI               1:01.40      55.96  
 14 Liu, Franklin X            9 NCA-SI                    NT      58.67  
 15 O'Reilly, Oliver H         9 NCA-SI               1:06.25    1:03.10  
 16 Donigan, Patrick H         9 NCA-SI               1:03.03    1:07.28  
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeger, Kai U              12 NCA-SI                 39.70      36.63  
  2 Stoffels, Kai B           11 NCA-SI                 43.63      41.41  
  3 Roper, Jack R             12 NCA-SI                 45.30      42.55  
  4 Milushev, Justin J        12 NCA-SI                 45.55      43.26  
  5 Nagy, Chris               12 NCA-SI                 47.73      43.52  
  6 Reed, Brandon G           12 NCA-SI                 48.69      46.63  
  7 Loomba, Rohan R           11 NCA-SI                 50.30      48.19  
  8 Gao, Peter                11 NCA-SI                 49.81      49.19  
  9 Na, Christopher M         11 NCA-SI                 50.17      50.75  
 10 Philion, Jackson R        12 NCA-SI                    NT      50.81  
 11 Mendoza, Anthony C        11 NCA-SI                    NT      52.55  
 12 Palguta, Brenden R        11 NCA-SI                 47.01      52.69  
 13 Desai, Khahil O           11 NCA-SI                 57.52      53.08  
 14 Abbo, Ethan S             11 NCA-SI                 59.11      53.43  
 -- Amberg, Lucas J           11 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Walsh, Liam M             11 NCA-SI                    NT         DQ  
 
Event 9  Girls 12 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Sophia J            12 NCA-SI               2:47.44    2:40.43  
       36.63  1:17.17  1:58.98  2:40.43                                    
  2 Fanta, Greta M            12 NCA-SI               2:55.71    2:48.11  
       38.92  1:21.91  2:05.67  2:48.11                                    
  3 Swift, Gillian G          11 NCA-SI               2:57.59    2:50.24  
       38.21  1:21.60  2:05.57  2:50.24                                    
  4 Cerceo, Talia L           10 NCA-SI                    NT    2:51.04  
       39.80  1:23.82  2:08.15  2:51.04                                    
  5 Lieu, Krystal T           11 NCA-SI               2:55.26    2:52.09  
       40.18  1:24.66  2:52.09                                             
  6 Leutgeb, Kristin T        12 NCA-SI               2:51.45    2:53.72  
       39.60  1:24.69  2:09.81  2:53.72                                    
  7 Dorostkar, Carlie M       12 NCA-SI                    NT    2:55.41  
       41.01  1:25.04  2:10.55  2:55.41                                    
  8 Ryan, Keely D             12 NCA-SI               2:58.16    2:57.92  
       40.58  1:26.27  2:12.36  2:57.92                                    
  9 Seto, Valerie             11 NCA-SI                    NT    3:00.31  
       41.75  1:26.87  3:00.31                                             
 10 Lin, Rachel               12 NCA-SI               2:57.12    3:00.60  
       41.61  1:27.14  2:14.39  3:00.60                                    
 11 Rhoads, Kayla L           12 NCA-SI                    NT    3:03.57  
       40.42  1:28.04  2:17.33  3:03.57                                    
 12 Seto, Vickie              11 NCA-SI                    NT    3:08.13  
       43.87  1:32.74  2:20.34  3:08.13                                    
 13 Lewis, Kirsten M          11 NCA-SI               3:37.12    3:32.52  
       48.72  1:42.86  2:38.57  3:32.52                                    
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Natalie J         13 NCA-SI                    NT    2:47.28  
       38.85  1:21.08  2:04.63  2:47.28                                    
  2 Flores, Gabriella J       13 NCA-SI               2:50.35    2:51.54  
       40.22  1:25.13  2:08.58  2:51.54                                    
  3 Pham, Lauren L            13 NCA-SI               2:45.97    2:52.26  
       37.94  1:21.08  2:05.91  2:52.26                                    
  4 Lochan, Sophia M          14 NCA-SI               2:55.59    2:53.97  
       39.86  1:22.67  2:08.23  2:53.97                                    
  5 de Oliveira, Beatriz C    13 NCA-SI                    NT    2:55.54  
       40.28  1:24.20  2:09.76  2:55.54                                    
  6 Metzger, Rachel E         13 NCA-SI               3:12.06    2:57.07  
       41.54  1:26.36  2:11.66  2:57.07                                    
  7 Sinanyan, Natalie         13 NCA-SI               3:26.18    3:19.65  
       44.61  1:35.08  2:26.70  3:19.65                                    
  8 Lin, Emily A              14 NCA-SI               3:34.64    3:22.47  
       43.53  1:34.96  2:28.90  3:22.47                                    
  9 Zhang, Moya C             14 NCA-SI               3:29.97    3:22.97  
       45.84  1:38.24  3:22.97                                             
 
Event 9  Boys 12 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parsons, Nathaniel K      11 NCA-SI               2:51.25    2:48.44  
       37.73  1:19.95  2:04.25  2:48.44                                    
  2 Lee, Bryton T             11 NCA-SI                    NT    2:53.12  
       38.29  1:22.19  2:07.54  2:53.12                                    
  3 Lo, Jonathan              12 NCA-SI               2:52.98    2:53.42  
       39.23  1:24.35  2:10.42  2:53.42                                    
  4 Parker, Matt S            11 NCA-SI                    NT    3:00.10  
       36.72  1:23.22  2:12.82  3:00.10                                    
  5 Chen, Alec G              11 NCA-SI               3:27.00    3:13.99  
       42.87  1:33.71  2:25.21  3:13.99                                    
  6 McCabe, Porter J          11 NCA-SI               3:37.04    3:21.39  
       45.44  1:37.92  2:29.71  3:21.39                                    
  7 Kansagara, Eshaan G       11 NCA-SI                    NT    3:22.98  
       45.07  1:37.24  2:30.64  3:22.98                                    
  8 Palmroos, Ian E           10 NCA-SI                    NT    3:23.11  
       44.25  1:38.77  2:31.63  3:23.11                                    
  9 Faulkner, Patrick D       11 NCA-SI                    NT    3:50.57  
       50.91  1:50.51  2:52.01  3:50.57                                    
 
Event 9  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldey, Will W            13 NCA-SI               2:57.39    2:45.58  
       38.31  1:20.51  2:03.58  2:45.58                                    
  2 Yin, Owen J               13 NCA-SI               2:50.27    2:53.48  
       36.23  1:18.78  2:05.73  2:53.48                                    
  3 Xu, Eric Y                13 NCA-SI                    NT    2:57.86  
       40.75  1:24.94  2:57.86                                             
  4 Schmidt, Thomas G         13 NCA-SI               3:05.61    2:58.18  
       40.59  1:25.62  2:12.14  2:58.18                                    
  5 Pustovalov, Egor          13 NCA-SI               2:59.93    2:58.19  
       39.53  1:25.92  2:13.51  2:58.19                                    
  6 Ellingson, Stephan V      14 NCA-SI               3:08.72    3:02.95  
       38.63  1:26.86  2:13.94  3:02.95                                    
 -- Jiang, Darren Z           13 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 10  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Lauren J             9 NCA-SI                    NT    1:34.25  
  2 Archibald, Abigail S       9 NCA-SI               1:31.95    1:37.49  
       47.37  1:37.49                                                      
  3 Adum, Daphne A            10 NCA-SI               1:39.97    1:40.39  
       44.13  1:40.39                                                      
  4 Hua, Hailey                9 NCA-SI               1:41.58    1:43.37  
  5 Ryan, Molly R              8 NCA-SI                    NT    1:53.42  
       52.36  1:53.42                                                      
  6 Mendenhall, Hannah M      10 NCA-SI                    NT    1:58.51  
       55.05  1:58.51                                                      
  7 Natale, Kaitlyn T          8 NCA-SI                    NT    2:07.77  
       57.22  2:07.77                                                      
 
Event 10  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Sophia J            12 NCA-SI               1:14.66    1:07.62  
     1:07.67  1:07.62                                                      
  2 Faulstich, Claire E       11 NCA-SI               1:24.46    1:15.67  
       36.15  1:15.67                                                      
  3 Ouyang, Olivia L          11 NCA-SI               1:15.25    1:16.36  
  4 Chhay, Melissa M          12 NCA-SI                    NT    1:16.63  
       34.57  1:16.63                                                      
  5 Young, Michelle           11 NCA-SI               1:22.22    1:16.68  
  6 Harvey, Noelle E          11 NCA-SI               1:19.71    1:17.32  
       35.34  1:17.32                                                      
  7 Douglas, Christine A      11 NCA-SI               1:28.10    1:20.58  
       38.04  1:20.58                                                      
  8 Proulx, McKayla K         11 NCA-SI               1:23.91    1:23.48  
       37.84  1:23.48                                                      
  9 Baker, Macy E             12 NCA-SI               1:22.96    1:23.72  
       39.97  1:23.72                                                      
 10 Swank, Natalie J          11 NCA-SI               1:25.87    1:24.71  
       38.20  1:24.71                                                      
 11 Molloy, Ava E             11 NCA-SI                    NT    1:26.68  
       41.42  1:26.68                                                      
 12 Ferguson, Emily E         11 NCA-SI                    NT    1:32.67  
       41.44  1:32.67                                                      
 -- Suchodolski, Lauren A     12 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 10  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blanchard, Julia A        13 NCA-SI               1:07.62    1:06.58  
       30.91  1:06.60  1:06.58                                             
  2 Chisholm, Klara R         14 UNAT-SI              1:13.83    1:08.83  
     1:08.84  1:08.83                                                      
  3 Norton, Angela G          13 NCA-SI               1:11.27    1:09.78  
       33.64  1:09.97  1:09.78                                             
  4 Miralles, Isabel I        14 NCA-SI               1:10.35    1:10.63  
       32.56  1:10.63                                                      
  5 Bolton, Gianna A          13 NCA-SI               1:13.73    1:12.76  
  6 Deatherage, Judy E        13 NCA-SI               1:16.55    1:13.42  
  7 Chin, Haley M             13 NCA-SI               1:11.60    1:14.84  
       34.56  1:14.65  1:14.84                                             
  8 Dennis, Kaylee M          13 NCA-SI               1:19.92    1:14.90  
       34.40  1:14.90                                                      
  9 Parker, Amira G           14 NCA-SI               1:11.27    1:16.96  
       36.65  1:16.89  1:16.96                                             
 10 Leblanc, Marjorie         13 NCA-SI               1:22.03    1:18.62  
 11 Zhang, Moya C             14 NCA-SI                    NT    1:36.09  
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapp, Nicki D             10 NCA-SI                    NT    1:26.50  
       40.83  1:26.50                                                      
  2 Mariotti, Nicholas G      10 NCA-SI               1:38.75    1:28.51  
       42.46  1:28.51                                                      
  3 Holmes, Hansel W           9 NCA-SI               1:39.48    1:42.74  
       45.23  1:42.74                                                      
  4 Lennox, Zavier P           9 NCA-SI                    NT    1:55.31  
       54.76  1:55.31                                                      
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Lucius Y           11 NCA-SI                    NT    1:17.43  
       35.39  1:17.43                                                      
  2 DiMaria, Braden S         11 NCA-SI                    NT    1:19.66  
       35.66  1:19.66                                                      
  3 Baer, Silas P             12 NCA-SI                    NT    1:24.83  
       39.45  1:24.83                                                      
  4 Anderson, Calvin P        11 NCA-SI                    NT    1:27.94  
       40.03  1:27.94                                                      
  5 Choi, Shiun K             11 NCA-SI                    NT    1:55.54  
 -- Hoang, Duy Hoang          11 NCA-SI                    NT         DQ  
       37.15       DQ                                                      
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Eric D              14 NCA-SI               1:06.82    1:06.02  
       29.76  1:05.84  1:06.02                                             
  2 Song, Connor M            13 NCA-SI               1:10.05    1:08.37  
       31.58  1:08.37                                                      
  3 Woo, Ian D                13 NCA-SI               1:07.94    1:08.64  
       31.94  1:08.59  1:08.64                                             
  4 Rump, George W            14 NCA-SI               1:12.13    1:09.05  
  5 Archdeacon, Conor S       13 NCA-SI               1:19.20    1:09.75  
       31.80  1:09.75                                                      
  6 Torre Rodriguez, Maurici  13 NCA-SI               1:13.30    1:11.17  
  7 Mes, Connor J             13 NCA-SI               1:15.16    1:12.17  
  8 Rogers, Ryan P            14 NCA-SI                    NT    1:30.07  
       39.56  1:30.07                                                      
 
Event 11  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maehara, Alicia            7 NCA-SI                    NT      47.54  
  2 Potwardowski, Katherine    8 NCA-SI                 52.52      49.10  
  3 Le, Demi N                 7 NCA-SI                 51.54      49.21  
  4 Tran, Jeslyn L             8 NCA-SI                 48.23      49.38  
  5 Mariotti, Sarah K          8 NCA-SI                 49.18      49.50  
  6 Ryan, Molly R              8 NCA-SI                 49.11      51.71  
  7 Putnam, Lauren A           8 NCA-SI                 52.77      51.89  
  8 Tang, Summer Y             7 NCA-SI                 57.94      53.12  
  9 Lew, Gloria G              6 NCA-SI                    NT      53.60  
 10 Muezzinoglu, Daria E       8 NCA-SI                    NT      56.63  
 11 Henkel, Kate R             7 NCA-SI                    NT      56.75  
 12 Chamberlain, Samantha V    8 NCA-SI               1:02.20      57.79  
 13 Murphy, Niamh A            7 NCA-SI               1:01.19    1:03.03  
 14 Inamdar, Sofia P           8 NCA-SI                    NT    1:03.34  
 -- Dearen, Madeline J         8 NCA-SI                    NT         DQ  
 -- Bishop, Aasha A            8 NCA-SI                 57.48         NS  
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Espinoza, Ruby            10 NCA-SI                 46.71      40.59  
  2 Dudley, Corrie F           9 NCA-SI                 43.17      42.36  
  3 Peters, Alessandra J      10 NCA-SI                 43.09      43.24  
  4 Partin, Gai               10 NCA-SI                 48.09      43.38  
  5 Lai, Michelle S           10 NCA-SI                 43.14      44.43  
  6 Kansagara, Shiva G        10 NCA-SI                 46.23      44.47  
  7 Callahan, Frankie L        9 NCA-SI                 50.34      45.38  
  8 Murphy, Dylan G           10 NCA-SI                 46.66      45.55  
  9 StPierre, Camella C       10 NCA-SI                    NT      45.84  
 10 Lee, Jocelyn E             9 NCA-SI                 44.23      45.96  
 11 Adum, Daphne A            10 NCA-SI                 47.53      46.16  
 12 Andreani, Charlie E       10 UNAT-SI                   NT      46.20  
 13 Lacson, Maeve K            9 NCA-SI                 53.21      47.66  
 14 Archdeacon, Aisling R      9 NCA-SI                 49.24      49.05  
 15 Goodrow, Isabella H       10 UNAT-SI                48.16      49.90  
 16 Borcalli, Nina R           9 NCA-SI                 54.56      52.22  
 17 Liu, Isabella W            9 NCA-SI                 55.12      56.94  
 -- Gokarn, Avni R            10 NCA-SI                 57.20         NS  
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Summer A        11 NCA-SI                 35.49      34.50  
  2 Yoo, Samantha A           11 NCA-SI                 35.96      34.65  
  3 Brindell, Torrey A        12 NCA-SI                 39.08      36.05  
  4 Douglas, Nicole D         11 NCA-SI                 38.10      37.62  
  5 Isachsen, Ella S          11 NCA-SI                 39.07      37.65  
  6 Hrossowyc, Alexandria E   11 NCA-SI                 38.05      37.67  
  7 Codd, Katie L             11 NCA-SI                 38.72      37.95  
  8 McCormick, Kaylin S       11 NCA-SI                 40.05      39.26  
  9 Wallace, Alex L           12 NCA-SI                 45.90      40.89  
 10 Gonzalez, Sofia A         12 NCA-SI                 43.53      42.35  
 11 Molinar, Anina M          11 NCA-SI                 46.16      44.15  
 12 Harrison, Deborah R       11 NCA-SI                 44.43      44.84  
 13 Gardner, Elizabeth R      11 NCA-SI                 47.37      44.86  
 14 Anderson, Rose S          11 NCA-SI                 51.86      45.49  
 15 Archdeacon, Sinead C      11 NCA-SI                 49.08      47.69  
 16 Giblin, Elyse K           11 NCA-SI                    NT      49.81  
 17 Adami, Camille L          11 NCA-SI                    NT      50.63  
 18 Lynch, Emma K             12 NCA-SI                 53.63      51.13  
 -- Travagline, Giovanna I    11 NCA-SI                 56.24         DQ  
 -- Garrahy, Reegan L         11 NCA-SI                 44.33         NS  
 -- Ames, Nia C               11 NCA-SI               1:03.54         NS  
 -- Harrison, Catherine C     11 NCA-SI                 42.95         NS  
 
Event 11  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seto, Ronald               7 NCA-SI                 46.86      43.34  
  2 Song, Ethan R              8 NCA-SI                 49.21      45.59  
  3 Hobart, Aidan C            8 NCA-SI                 49.19      47.56  
  4 Mendenhall, Jacob M        8 NCA-SI                 50.34      48.42  
  5 Gravori, Ari D             7 UNAT-SI                   NT      52.96  
  6 Putnam, Nck L              8 NCA-SI                 58.05      53.15  
  7 Cairns, Jacob D            8 NCA-SI                    NT      56.13  
  8 Putnam, Jack T             8 NCA-SI                    NT      56.19  
  9 Lutsenko, Kirill S         8 NCA-SI                 58.07      56.30  
 10 Lewis, Kai A               7 NCA-SI               1:05.83      56.35  
 11 Roberts, Vincent H         8 NCA-SI               1:00.80    1:00.52  
 12 Backues, Alexander J       7 NCA-SI                    NT    1:00.98  
 -- Valdez, Diego H            7 NCA-SI               1:01.31         DQ  
 -- Paul, Brandon C            7 NCA-SI                 56.58         DQ  
 -- Liu, Kevin B               8 NCA-SI                    NT         NS  
 -- Ekaireb, Matthew D         7 NCA-SI               1:01.54         NS  
 
Event 11  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schneider, Collin M       10 NCA-SI                 40.77      39.13  
  2 Tay, David Y              10 NCA-SI                 42.42      41.03  
  3 Zhang, Jacob D            10 NCA-SI                 46.14      42.66  
  4 Lo, Thomas                10 NCA-SI                 46.09      44.46  
  4 Ellis, Donavon K           9 NCA-SI                 48.36      44.46  
  6 Inamdar, Rohan N           9 NCA-SI                 49.61      45.57  
  7 Mandelbaum, Alex J         9 NCA-SI                 46.54      46.60  
  8 Hoang, Huy Hoang          10 NCA-SI                    NT      46.85  
  9 Hartley, Jake F           10 NCA-SI                 46.09      47.37  
 10 Meyerov, Allen            10 NCA-SI                    NT      47.56  
 11 Cucak, Aleksandar         10 NCA-SI                    NT      48.83  
 12 Liu, Franklin X            9 NCA-SI                 54.13      55.92  
 13 O'Reilly, Oliver H         9 NCA-SI                 55.11      56.35  
 14 Song, Cyrus B             10 NCA-SI               1:01.78      56.52  
 -- de Oliveira, Victor C      9 NCA-SI                 52.72         DQ  
 
Event 11  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zeger, Kai U              12 NCA-SI                 35.20      33.91  
  2 Brooker lll, Georgie A    11 NCA-SI                 35.86      35.14  
  3 Tappin, Nicholas C        11 NCA-SI                 37.52      36.16  
  4 Reed, Brandon G           12 NCA-SI                 37.03      36.19  
  5 Natale, Christian D       11 NCA-SI                 36.23      36.73  
  6 Stoffels, Kai B           11 NCA-SI                 37.81      36.99  
  7 Sinanyan, Hovik J         11 NCA-SI                 38.55      38.77  
  8 Jaffe, Noah A             11 NCA-SI                 42.24      40.13  
  9 Sorbi, Gabriel E          12 NCA-SI                 46.44      40.92  
 10 Le, Dylan Q               11 NCA-SI                 43.12      41.75  
 11 Na, Christopher M         11 NCA-SI                 46.21      43.61  
 12 Philion, Jackson R        12 NCA-SI                    NT      44.64  
 13 Gao, Peter                11 NCA-SI                 48.32      45.34  
 14 Backues, Jonathan E       11 NCA-SI                    NT      49.38  
 15 Abbo, Ethan S             11 NCA-SI                 56.17      49.83  
 16 Walsh, Liam M             11 NCA-SI                 55.85      52.58  
 
Event 12  Girls 12 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Keely D             12 NCA-SI               2:26.36    2:23.16  
       33.84  1:10.30  1:47.53  2:23.16                                    
  2 Fanta, Greta M            12 NCA-SI                    NT    2:27.99  
       36.27  1:14.46  1:52.28  2:27.99                                    
  3 Dorostkar, Carlie M       12 NCA-SI               2:35.50    2:29.45  
       34.89  1:13.67  1:52.68  2:29.45                                    
  4 Seto, Valerie             11 NCA-SI                    NT    2:30.51  
       36.53  1:15.55  1:54.82  2:30.51                                    
  5 Palmroos, Maja L          11 NCA-SI               2:28.57    2:32.17  
       34.82  1:13.89  1:53.86  2:32.17                                    
  6 Swift, Gillian G          11 NCA-SI                    NT    2:33.99  
       36.05  1:15.03  1:55.39  2:33.99                                    
  7 Lieu, Krystal T           11 NCA-SI               2:43.15    2:35.33  
       36.95  1:16.95  1:56.92  2:35.33                                    
  8 Seto, Vickie              11 NCA-SI                    NT    2:37.22  
       37.55  1:17.59  1:58.34  2:37.22                                    
  9 Yang, Amanda              11 NCA-SI                    NT    2:42.29  
       39.62  1:21.24  2:02.91  2:42.29                                    
 10 Rebaza Salizar, Fatima C  12 NCA-SI                    NT    2:46.25  
       39.97  1:21.01  2:05.95  2:46.25                                    
 -- Pelling, Sophie E         12 NCA-SI               2:48.16         NS  
 
Event 12  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Sarah R            14 NCA-SI               2:27.57    2:25.22  
       33.98  1:10.35  1:48.31  2:25.22                                    
  2 Wegener, Jane M           13 NCA-SI                    NT    2:33.09  
       37.73  1:16.10  1:55.47  2:33.09                                    
  3 Lochan, Sophia M          14 NCA-SI               2:40.23    2:36.85  
       36.39  1:15.95  1:57.63  2:36.85                                    
 
Event 12  Boys 12 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dugas, Yuma L             12 NCA-SI                    NT    2:21.66  
       33.07  1:09.44  1:46.59  2:21.66                                    
  2 Hsu, Jonathan I           12 NCA-SI               2:27.79    2:22.57  
       33.66  1:10.50  1:47.53  2:22.57                                    
  3 Mes, Dylan G              11 NCA-SI                    NT    2:27.25  
       35.49  1:12.49  1:50.18  2:27.25                                    
  4 Zhu, Lan                  11 NCA-SI                    NT    2:30.36  
       35.78  1:13.77  1:52.92  2:30.36                                    
  5 Parker, Matt S            11 NCA-SI                    NT    2:30.63  
       35.31  1:14.04  1:53.35  2:30.63                                    
  6 Palmroos, Ian E           10 NCA-SI                    NT    2:44.15  
       38.78  1:21.42  2:04.21  2:44.15                                    
  7 Sanders, Ethan R          12 NCA-SI               2:46.96    2:44.23  
       38.27  1:19.65  2:02.27  2:44.23                                    
  8 Wang, Sunny X             10 NCA-SI                    NT    3:04.19  
       43.01  1:30.31  2:17.64  3:04.19                                    
 
Event 12  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldey, Sam S             13 NCA-SI               2:33.05    2:31.65  
       35.98  1:14.30  1:53.53  2:31.65                                    
  2 Palguta, Matthew S        13 NCA-SI               2:37.98    2:31.69  
       35.63  1:14.47  1:53.39  2:31.69                                    
  3 Hartley, Ben W            13 NCA-SI               2:31.71    2:38.04  
       37.13  1:16.68  1:56.85  2:38.04                                    
  4 Yin, Owen J               13 NCA-SI                    NT    2:44.78  
       39.36  1:21.13  2:03.81  2:44.78                                    
 -- Jiang, Darren Z           13 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 13  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Amy Y               9 NCA-SI               3:04.23    2:57.77  
       40.46  1:24.32  2:18.55  2:57.77                                    
  2 Douglas, Allie C           9 NCA-SI               3:09.51    3:00.63  
       39.88  1:26.71  2:20.85  3:00.63                                    
  3 Park, Lauren J             9 NCA-SI                    NT    3:06.77  
       41.77  1:28.23  2:26.46  3:06.77                                    
  4 Archibald, Abigail S       9 NCA-SI                    NT    3:16.00  
       48.21  1:35.54  2:33.74  3:16.00                                    
  5 Lee, Jocelyn E             9 NCA-SI                    NT    3:25.77  
       46.89  1:41.65  2:39.01  3:25.77                                    
  6 Paglieri, Alessia         10 NCA-SI                    NT    3:34.45  
       56.85  1:48.55  2:48.54  3:34.45                                    
 
Event 13  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Potwardowski, Margaret G  12 NCA-SI               2:39.99    2:35.99  
       34.30  1:13.17  2:00.19  2:35.99                                    
  2 Heineken, Sarah R         12 NCA-SI               2:40.64    2:37.14  
       34.53  1:15.82  2:02.70  2:37.14                                    
  3 Huang, Katherine M        11 NCA-SI               2:37.76    2:37.82  
       36.50  1:16.07  2:37.82                                             
  4 Ouyang, Olivia L          11 NCA-SI               2:37.45    2:38.37  
       35.64  1:15.16  2:03.98  2:38.37                                    
  5 Harvey, Noelle E          11 NCA-SI               2:40.37    2:39.76  
       35.67  1:16.75  2:04.74  2:39.76                                    
  6 Hobart, Ainsley A         12 NCA-SI               2:56.60    2:42.49  
       36.87  1:19.29  2:07.44  2:42.49                                    
  7 Mitchell, Summer A        11 NCA-SI               2:48.15    2:43.52  
       36.10  1:19.13  2:05.83  2:43.52                                    
  8 Baker, Macy E             12 NCA-SI               2:50.93    2:44.09  
       37.69  1:19.11  2:07.72  2:44.09                                    
  9 Lin, Rachel               12 NCA-SI               2:49.17    2:44.72  
       35.44  1:16.57  2:05.78  2:44.72                                    
 10 Leutgeb, Kristin T        12 NCA-SI               2:48.05    2:45.66  
       40.90  1:23.22  2:07.35  2:45.66                                    
 11 McNeff, Morgan E          11 NCA-SI               2:59.93    2:51.85  
       39.33  1:21.01  2:12.99  2:51.85                                    
 12 Codd, Katie L             11 NCA-SI                    NT    2:53.56  
       40.42  1:23.83  2:13.87  2:53.56                                    
 13 Borgardt, Bryn A          12 NCA-SI               3:07.77    2:55.45  
       40.66  1:25.23  2:15.75  2:55.45                                    
 14 Conner, Claire M          11 NCA-SI               3:11.16    2:55.57  
       40.15  1:23.63  2:55.57                                             
 15 Field, Lily V             12 NCA-SI                    NT    3:03.65  
       39.99  1:29.15  2:23.63  3:03.65                                    
 16 Ferguson, Emily E         11 NCA-SI                    NT    3:07.75  
       42.67  1:33.59  2:28.67  3:07.75                                    
 17 Wallace, Alex L           12 NCA-SI               3:21.25    3:07.77  
       41.37  1:30.57  2:26.29  3:07.77                                    
 18 Prych, Jordan E           11 NCA-SI                    NT    3:08.11  
       41.38  1:32.54  2:26.16  3:08.11                                    
 19 Lewis, Kirsten M          11 NCA-SI                    NT    3:09.68  
       44.39  1:32.36  2:26.81  3:09.68                                    
 20 McBride, Taylor A         12 NCA-SI                    NT    3:23.33  
       45.37  1:35.58  2:38.48  3:23.33                                    
 -- Swank, Natalie J          11 NCA-SI               2:42.85         DQ  
       38.97  1:23.82       DQ                                             
 -- Yoo, Samantha A           11 NCA-SI               3:04.06         DQ  
       39.81  1:22.97  2:15.85       DQ                                    
 -- Hancock, Holland R        11 NCA-SI               3:11.90         NS  
 -- Harrison, Catherine C     11 NCA-SI               3:29.92         NS  
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwartz-Collins, Kaila   14 NCA-SI               2:29.17    2:27.83  
       31.62  1:08.75  1:52.41  2:27.83                                    
  2 Chisholm, Klara R         14 UNAT-SI              2:34.08    2:30.00  
       33.06  1:10.74  1:55.99  2:30.00                                    
  3 Miralles, Isabel I        14 NCA-SI               2:28.18    2:30.26  
       32.73  1:13.17  1:56.41  2:30.26                                    
  4 Bolton, Gianna A          13 NCA-SI               2:30.77    2:30.80  
       33.47  1:12.66  1:56.44  2:30.80                                    
  5 Wilson, Natalie J         13 NCA-SI               2:36.56    2:32.61  
       33.39  1:12.85  1:57.32  2:32.61                                    
  6 Pham, Lauren L            13 NCA-SI               2:28.72    2:33.62  
       32.07  1:13.15  1:57.64  2:33.62                                    
  7 Norton, Angela G          13 NCA-SI               2:37.40    2:35.20  
       34.51  1:14.77  2:00.49  2:35.20                                    
  8 Flores, Gabriella J       13 NCA-SI               2:36.94    2:37.87  
       36.12  1:17.99  2:03.72  2:37.87                                    
  9 Mas, Isabelle L           13 NCA-SI               2:48.15    2:38.87  
       36.30  1:16.54  2:03.82  2:38.87                                    
 10 Chin, Haley M             13 NCA-SI               2:37.22    2:42.11  
       34.04  1:15.29  2:06.60  2:42.11                                    
 11 Broberg, Emily D          13 NCA-SI               2:48.52    2:42.59  
       37.19  1:19.64  2:05.81  2:42.59                                    
 12 de Oliveira, Beatriz C    13 NCA-SI               3:15.21    2:42.86  
       35.58  1:17.24  2:06.14  2:42.86                                    
 13 Rivera, Jessica B         13 NCA-SI               2:47.63    2:43.00  
       36.22  1:20.66  2:05.13  2:43.00                                    
 14 Leblanc, Marjorie         13 NCA-SI               2:49.34    2:43.26  
       37.08  1:18.77  2:07.15  2:43.26                                    
 15 Pinto, Isabella S         14 NCA-SI               2:44.85    2:44.03  
       36.54  1:15.88  2:07.95  2:44.03                                    
 16 Deatherage, Judy E        13 NCA-SI               2:49.13    2:45.84  
       34.30  1:18.00  2:09.89  2:45.84                                    
 17 Stannard, Taylor N        13 NCA-SI               2:48.87    2:47.49  
       40.31  1:23.94  2:08.58  2:47.49                                    
 18 Sinanyan, Natalie         13 NCA-SI               2:53.97    2:52.85  
       36.47  1:19.05  2:14.84  2:52.85                                    
 19 Field, Catherine E        14 NCA-SI               3:15.02    2:59.29  
       39.50  1:26.17  2:21.37  2:59.29                                    
 20 Zhang, Moya C             14 NCA-SI               3:13.41    2:59.31  
       38.47  1:23.52  2:59.31                                             
 21 Harper, Devin V           13 NCA-SI                    NT    3:09.85  
       43.00  1:29.50  2:25.99  3:09.85                                    
 22 Amir-Lobel, Danielle      13 NCA-SI                    NT    3:15.96  
       46.57  1:38.80  2:30.48  3:15.96                                    
 -- Fels, Rylee A             13 NCA-SI               3:18.37         DQ  
       37.47  1:24.66  2:13.70       DQ                                    
 -- Duffel, Lauren E          13 NCA-SI                    NT         DQ  
       40.23  1:30.68  2:25.09       DQ                                    
 
Event 13  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Alexander Q           9 NCA-SI               3:16.82    3:06.25  
       43.26  1:29.82  2:23.94  3:06.25                                    
  2 Sanchez, Ian S            10 NCA-SI               3:31.95    3:10.71  
       41.01  1:28.87  2:29.07  3:10.71                                    
 -- Rapp, Nicki D             10 NCA-SI                    NT         DQ  
       38.02  1:23.30  2:12.29       DQ                                    
 
Event 13  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tappin, Nicholas C        11 NCA-SI               3:10.96    2:45.93  
       36.79  1:17.64  2:08.76  2:45.93                                    
  2 Baer, Silas P             12 NCA-SI               2:55.09    2:48.04  
       41.70  1:23.56  2:11.67  2:48.04                                    
  3 DiMaria, Braden S         11 NCA-SI                    NT    2:51.63  
       38.74  1:25.73  2:15.79  2:51.63                                    
  4 McCabe, Porter J          11 NCA-SI               3:00.44    2:56.31  
       38.87  1:26.51  2:18.67  2:56.31                                    
  5 Chen, Alec G              11 NCA-SI               3:15.05    3:02.31  
       43.21  1:31.25  2:22.12  3:02.31                                    
  6 Shi, Richard B            12 NCA-SI                    NT    3:03.81  
       40.30  1:29.46  2:22.58  3:03.81                                    
  7 Rosenbaum, Milan Y        12 NCA-SI                    NT    3:06.08  
       41.10  1:30.87  2:23.53  3:06.08                                    
  8 Kansagara, Eshaan G       11 NCA-SI                    NT    3:06.34  
       44.54  1:31.38  2:25.38  3:06.34                                    
  9 Desai, Khahil O           11 NCA-SI                    NT    3:23.47  
       44.71  1:33.36  2:36.24  3:23.47                                    
 -- Anderson, Calvin P        11 NCA-SI                    NT         DQ  
       42.65  1:30.39  2:25.86       DQ                                    
 -- Choi, Shiun K             11 NCA-SI                    NT         DQ  
       50.30  1:47.29       DQ                                             
 -- Brown, Lucius Y           11 NCA-SI               2:59.88         NS  
 
Event 13  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasegawa, Aidan D         14 UNAT-SI              2:35.89    2:16.14  
       29.49  1:04.29  1:45.41  2:16.14                                    
  2 Rump, George W            14 NCA-SI               2:25.54    2:20.13  
       32.28  1:07.49  1:48.31  2:20.13                                    
  3 Goldey, Will W            13 NCA-SI               2:30.95    2:23.71  
       31.60  1:09.46  1:51.05  2:23.71                                    
  4 Mes, Connor J             13 NCA-SI               2:30.42    2:26.69  
       32.41  1:09.55  1:53.00  2:26.69                                    
  5 Torre Rodriguez, Maurici  13 NCA-SI               2:36.07    2:33.97  
       33.31  1:12.84  2:00.81  2:33.97                                    
  6 Xu, Eric Y                13 NCA-SI                    NT    2:36.77  
       34.50  1:14.56  2:01.06  2:36.77                                    
  7 Martindale, Stephen P     13 NCA-SI               2:51.64    2:45.77  
       36.94  1:19.57  2:09.46  2:45.77                                    
  8 Jennings, Kyle C          14 NCA-SI                    NT    2:49.03  
       39.98  1:21.34  2:10.47  2:49.03                                    
  9 Rogers, Ryan P            14 NCA-SI               3:13.28    2:59.29  
       41.86  1:26.26  2:20.23  2:59.29                                    
 
Event 14  Girls 12 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seto, Valerie             11 NCA-SI                    NT    5:08.93  
       33.25  1:11.61  1:49.54  2:27.42  3:13.70  3:59.14  4:34.21  5:08.93
  2 Pelling, Sophie E         12 NCA-SI               5:20.24    5:17.56  
       33.61  1:11.10  1:53.18  2:34.87  3:19.68  4:05.43  4:41.93  5:17.56
  3 Cerceo, Talia L           10 NCA-SI                    NT    5:28.82  
       34.93  1:17.59  1:59.50  2:42.29  3:30.37  4:18.86  4:53.53  5:28.82
  4 Seto, Vickie              11 NCA-SI                    NT    5:32.40  
       35.91  1:17.83  2:00.60  2:42.19  3:29.73  4:17.15  4:55.63  5:32.40
 -- Rhoads, Kayla L           12 NCA-SI                    NT         DQ  
       38.65  1:27.09  2:12.40  2:56.24  3:43.43  4:32.23  5:13.55       DQ
 
Event 14  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wegener, Jane M           13 NCA-SI                    NT    5:23.73  
       36.60  1:16.31  1:57.99  2:40.10  3:24.75  4:10.06  4:47.92  5:23.73
 
Event 14  Boys 12 & Under 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hsu, Jonathan I           12 NCA-SI                    NT    4:57.00  
       31.86  1:09.78  1:47.91  2:25.13  3:07.50  3:50.02  4:24.41  4:57.00
  2 Mes, Dylan G              11 NCA-SI                    NT    5:19.01  
       35.14  1:14.89  1:54.39  2:33.34  3:20.16  4:08.87  4:44.67  5:19.01
  3 Parsons, Nathaniel K      11 NCA-SI               5:23.05    5:22.28  
       34.83  1:16.37  1:56.13  2:36.44  3:22.57  4:08.80  4:46.40  5:22.28
  4 Zhu, Lan                  11 NCA-SI                    NT    5:32.59  
       35.52  1:16.08  1:58.31  2:40.45  3:27.24  4:16.02  4:54.56  5:32.59
 -- Morris, Mason P           12 NCA-SI               5:20.83         DQ  
       32.63  1:11.21  1:51.32  2:30.41  3:15.98  4:02.07  4:37.62       DQ
 
Event 15  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Amy Y               9 NCA-SI               1:16.62    1:12.58  
       34.47  1:12.58                                                      
  2 Douglas, Allie C           9 NCA-SI               1:17.55    1:15.89  
       36.45  1:15.89                                                      
  3 Espinoza, Ruby            10 NCA-SI               1:18.33    1:17.45  
       36.61  1:17.45                                                      
  4 Dudley, Corrie F           9 NCA-SI               1:22.47    1:17.86  
       37.64  1:17.86                                                      
  5 Peters, Alessandra J      10 NCA-SI               1:21.12    1:18.72  
       36.67  1:18.72                                                      
  6 Sullivan, Noelle E         9 NCA-SI                    NT    1:22.22  
        5.58  1:22.22                                                      
  7 Halcomb, Dakota M          9 NCA-SI               1:27.59    1:24.34  
       40.17  1:24.34                                                      
  8 Paglieri, Alessia         10 NCA-SI               1:31.83    1:24.77  
       41.16  1:24.77                                                      
  9 Pelling, Cara M           10 NCA-SI               1:23.73    1:25.21  
 10 Souza, Molly R             9 NCA-SI               1:27.08    1:26.06  
       38.74  1:26.06                                                      
 11 Tran, Jeslyn L             8 NCA-SI               1:33.73    1:26.91  
       40.74  1:26.91                                                      
 12 Murphy, Dylan G           10 NCA-SI                    NT    1:26.98  
       40.18  1:26.98                                                      
 13 Hennick, Emma J            9 NCA-SI                    NT    1:27.24  
       40.61  1:27.24                                                      
 14 Harkins, Carmela D         9 NCA-SI                    NT    1:27.68  
 15 Lai, Michelle S           10 NCA-SI               1:29.33    1:29.72  
       41.79  1:29.72                                                      
 16 Callahan, Frankie L        9 NCA-SI               1:44.58    1:30.70  
 17 Le, Demi N                 7 NCA-SI                    NT    1:31.77  
 18 Archdeacon, Aisling R      9 NCA-SI                    NT    1:38.58  
       44.10  1:38.58                                                      
 19 Henkel, Kate R             7 NCA-SI                    NT    1:42.59  
 20 Dearen, Madeline J         8 NCA-SI                    NT    1:45.64  
       48.63  1:45.64                                                      
 21 Chamberlain, Samantha V    8 NCA-SI                    NT    1:46.04  
 22 Liu, Isabella W            9 NCA-SI                    NT    1:55.89  
        5.12  1:55.89                                                      
 -- Wessman, Katherine L       9 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 15  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Katherine M        11 NCA-SI               1:06.30    1:02.19  
       29.81  1:02.19                                                      
  2 Potwardowski, Margaret G  12 NCA-SI               1:03.67    1:03.82  
       30.52  1:03.82                                                      
  3 Harvey, Noelle E          11 NCA-SI               1:05.61    1:04.19  
       30.95  1:04.19                                                      
  4 Yang, Amanda              11 NCA-SI               1:08.44    1:04.45  
       31.57  1:04.45                                                      
  5 Lieu, Krystal T           11 NCA-SI               1:04.45    1:04.95  
       31.47  1:04.95                                                      
  6 Heineken, Sarah R         12 NCA-SI               1:08.18    1:05.27  
       31.08  1:05.27                                                      
  7 Dudley, Allysa G          11 NCA-SI               1:08.20    1:06.02  
       32.32  1:06.02                                                      
  8 Brindell, Torrey A        12 NCA-SI               1:08.97    1:06.09  
       32.05  1:06.09                                                      
  9 Rebaza Salizar, Fatima C  12 NCA-SI               1:09.99    1:06.45  
 10 Swank, Natalie J          11 NCA-SI               1:06.49    1:08.04  
       32.36  1:08.04                                                      
 11 Proulx, McKayla K         11 NCA-SI               1:08.78    1:08.62  
       32.90  1:08.62                                                      
 12 Douglas, Nicole D         11 NCA-SI               1:10.61    1:09.28  
 13 Rhoads, Kayla L           12 NCA-SI               1:08.16    1:09.31  
       32.37  1:09.31                                                      
 13 Lin, Rachel               12 NCA-SI               1:09.71    1:09.31  
       33.67  1:09.31                                                      
 15 Palmroos, Maja L          11 NCA-SI               1:04.70    1:09.35  
       28.17  1:09.35                                                      
 16 Hrossowyc, Alexandria E   11 NCA-SI               1:11.83    1:10.14  
       33.83  1:10.14                                                      
 17 Spence, Haley M           11 NCA-SI               1:15.40    1:10.27  
       33.57  1:10.27                                                      
 18 Ha, Nha-Ai P              11 NCA-SI               1:18.52    1:11.87  
       34.78  1:11.87                                                      
 19 Field, Lily V             12 NCA-SI               1:17.84    1:12.14  
       35.12  1:12.14                                                      
 20 Conner, Claire M          11 NCA-SI               1:11.96    1:12.22  
 21 Isachsen, Ella S          11 NCA-SI               1:18.42    1:12.59  
       34.66  1:12.59                                                      
 22 McCormick, Kaylin S       11 NCA-SI               1:14.16    1:12.83  
       34.75  1:12.83                                                      
 23 McNeff, Morgan E          11 NCA-SI               1:13.51    1:12.85  
       34.15  1:12.85                                                      
 24 O'Reilly, Brigid A        12 NCA-SI               1:15.15    1:13.22  
 25 Borgardt, Bryn A          12 NCA-SI               1:12.70    1:13.31  
       34.69  1:13.31                                                      
 26 Wilmes, Ava R             12 NCA-SI               1:12.17    1:14.17  
       35.99  1:14.17                                                      
 27 Robertson, Kaylie R       12 NCA-SI               1:26.04    1:14.22  
       36.38  1:14.22                                                      
 28 McBride, Taylor A         12 NCA-SI                    NT    1:15.97  
       36.26  1:15.97                                                      
 29 Molloy, Ava E             11 NCA-SI               1:17.16    1:16.00  
       36.23  1:16.00                                                      
 30 Gonzalez, Sofia A         12 NCA-SI               1:14.63    1:16.28  
       35.87  1:16.28                                                      
 31 Ramos, Isobel V           12 NCA-SI               1:27.05    1:19.58  
       38.12  1:19.58                                                      
 32 Molinar, Anina M          11 NCA-SI               1:22.91    1:21.36  
       38.83  1:21.36                                                      
 33 Parker, Rashmi S          11 NCA-SI               1:28.80    1:21.70  
       38.60  1:21.70                                                      
 34 Harrison, Deborah R       11 NCA-SI               1:23.83    1:22.27  
 35 Anderson, Rose S          11 NCA-SI               1:30.81    1:24.06  
       39.70  1:24.06                                                      
 36 Archdeacon, Sinead C      11 NCA-SI                    NT    1:26.49  
       39.38  1:26.49                                                      
 37 Rawers, Emma C            11 NCA-SI               1:46.67    1:26.89  
       41.64  1:26.89                                                      
 38 Gardner, Elizabeth R      11 NCA-SI               1:44.13    1:29.24  
       42.24  1:29.24                                                      
 39 Giblin, Elyse K           11 NCA-SI                    NT    1:33.06  
       43.14  1:33.06                                                      
 40 Edwards, Kylee K          11 NCA-SI                    NT    1:33.26  
       42.02  1:33.26                                                      
 41 Spencer, Casady R         11 NCA-SI               1:43.08    1:35.71  
       45.98  1:35.71                                                      
 42 Thatcher, Mckinzie D      11 NCA-SI               1:45.43    1:38.03  
       44.01  1:38.03                                                      
 -- Travagline, Giovanna I    11 NCA-SI                    NT         NS  
 -- Garrahy, Reegan L         11 NCA-SI               1:26.41         NS  
 -- Hancock, Holland R        11 NCA-SI               1:13.77         NS  
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCauley, Danielle C      13 NCA-SI                    NT      58.11  
       27.93    58.11                                                      
  2 Kaur, Gurleen             13 NCA-SI                 59.56      58.93  
       28.71    58.93                                                      
  3 Baker, Sarah R            14 NCA-SI               1:08.09      59.84  
       28.63    59.84                                                      
  4 Chisholm, Klara R         14 UNAT-SI              1:00.10    1:00.28  
       29.33  1:00.28                                                      
  5 Espinoza, Madeline        14 NCA-SI                 59.31    1:00.88  
       29.74  1:00.88                                                      
  6 Blanchard, Julia A        13 NCA-SI               1:01.47    1:01.23  
       29.52  1:01.23                                                      
  7 Hart, Emma J              13 NCA-SI               1:02.48    1:01.50  
       28.60  1:01.50                                                      
  8 Schwartz-Collins, Kaila   14 NCA-SI               1:03.84    1:01.65  
       29.43  1:01.65                                                      
  9 Pham, Lauren L            13 NCA-SI                 59.19    1:02.18  
       29.64  1:02.18                                                      
 10 Schreiber, Morgan L       14 NCA-SI               1:02.33    1:03.21  
       29.85  1:03.21                                                      
 11 Parker, Amira G           14 NCA-SI                 59.16    1:03.58  
 12 Flores, Gabriella J       13 NCA-SI               1:04.87    1:04.67  
       31.75  1:04.67                                                      
 12 Lochan, Sophia M          14 NCA-SI               1:05.22    1:04.67  
       31.01  1:04.67                                                      
 14 Lin, Emily A              14 NCA-SI               1:06.22    1:04.76  
       31.09  1:04.76                                                      
 15 Wegener, Jane M           13 NCA-SI               1:03.24    1:04.85  
       31.04  1:04.85                                                      
 16 Mas, Isabelle L           13 NCA-SI               1:06.23    1:05.00  
       31.53  1:05.00                                                      
 17 Metzger, Rachel E         13 NCA-SI               1:08.72    1:05.50  
       32.06  1:05.50                                                      
 18 Pinto, Isabella S         14 NCA-SI               1:06.08    1:05.57  
 19 Dennis, Kaylee M          13 NCA-SI               1:04.38    1:05.95  
       31.55  1:05.95                                                      
 20 Deatherage, Judy E        13 NCA-SI               1:08.11    1:07.30  
       32.36  1:07.30                                                      
 21 de Oliveira, Beatriz C    13 NCA-SI               1:26.87    1:07.44  
       32.55  1:07.44                                                      
 22 Patterson, Sascha C       13 NCA-SI               1:10.89    1:07.46  
 23 Broberg, Emily D          13 NCA-SI               1:07.44    1:08.54  
       32.57  1:08.54                                                      
 24 Fels, Rylee A             13 NCA-SI               1:09.96    1:09.40  
 25 Rivera, Jessica B         13 NCA-SI               1:06.12    1:10.25  
       33.21  1:10.25                                                      
 26 Stannard, Taylor N        13 NCA-SI               1:13.78    1:10.44  
       33.67  1:10.44                                                      
 27 Field, Catherine E        14 NCA-SI               1:13.33    1:11.14  
       33.99  1:11.14                                                      
 28 Duffel, Lauren E          13 NCA-SI               1:16.23    1:16.66  
       35.63  1:16.66                                                      
 28 Harper, Devin V           13 NCA-SI                    NT    1:16.66  
 30 Amir-Lobel, Danielle      13 NCA-SI                    NT    1:21.01  
       38.82  1:21.01                                                      
 
Event 15  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cairns, Joseph C          10 NCA-SI                    NT    1:13.02  
       34.30  1:13.02                                                      
  2 Homer, Weston E           10 NCA-SI               1:14.33    1:13.36  
       35.23  1:13.36                                                      
  3 Rapp, Nicki D             10 NCA-SI               1:16.33    1:14.72  
       35.79  1:14.72                                                      
  4 Schneider, Collin M       10 NCA-SI               1:24.81    1:15.55  
       35.70  1:15.55                                                      
  5 Mariotti, Nicholas G      10 NCA-SI               1:17.85    1:16.09  
       38.30  1:16.09                                                      
  6 Tay, David Y              10 NCA-SI               1:29.94    1:16.75  
       36.54  1:16.75                                                      
  7 Han, Alexander Q           9 NCA-SI               1:20.06    1:17.30  
       36.42  1:17.30                                                      
  8 Sanchez, Ian S            10 NCA-SI               1:18.74    1:17.97  
       37.52  1:17.97                                                      
  9 Codd, Jackson R            9 NCA-SI                    NT    1:18.58  
 10 Song, Ethan R              8 NCA-SI               1:28.40    1:20.27  
       38.34  1:20.27                                                      
 11 Holmes, Hansel W           9 NCA-SI                    NT    1:23.94  
       39.39  1:23.94                                                      
 12 Hoang, Huy Hoang          10 NCA-SI                    NT    1:24.87  
       39.28  1:24.87                                                      
 13 Seto, Ronald               7 NCA-SI               1:36.24    1:25.36  
       39.34  1:25.36                                                      
 14 Mandelbaum, Alex J         9 NCA-SI                    NT    1:25.73  
 15 Lennox, Zavier P           9 NCA-SI               1:29.71    1:31.01  
       44.69  1:31.01                                                      
 16 de Oliveira, Victor C      9 NCA-SI                    NT    1:31.13  
       43.91  1:31.13                                                      
 17 Valdez, Diego H            7 NCA-SI               1:43.37    1:36.43  
       44.72  1:36.43                                                      
 18 Guzman, Braden T           7 NCA-SI               1:49.86    1:40.20  
 19 Hobart, Aidan C            8 NCA-SI               1:46.19    1:40.62  
       49.48  1:40.62                                                      
 20 Kassar, Ethan J           10 NCA-SI                    NT    1:41.86  
 21 Donigan, Patrick H         9 NCA-SI                    NT    1:42.10  
       47.68  1:42.10                                                      
 -- Ekaireb, Matthew D         7 NCA-SI               1:54.69         NS  
 
Event 15  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Lucius Y           11 NCA-SI               1:05.20    1:03.12  
       29.95  1:03.12                                                      
  2 Nagy, Chris               12 NCA-SI               1:06.92    1:05.46  
       32.41  1:05.46                                                      
  3 Lee, Bryton T             11 NCA-SI               1:08.39    1:05.58  
       31.38  1:05.58                                                      
  4 Sanders, Ethan R          12 NCA-SI               1:05.41    1:05.71  
       31.45  1:05.71                                                      
  5 Milushev, Justin J        12 NCA-SI               1:11.71    1:06.75  
       32.26  1:06.75                                                      
  6 Natale, Christian D       11 NCA-SI               1:07.45    1:06.98  
       31.72  1:06.98                                                      
  7 Stoffels, Kai B           11 NCA-SI               1:06.40    1:07.12  
       32.48  1:07.12                                                      
  8 Tappin, Nicholas C        11 NCA-SI               1:10.57    1:07.32  
  9 Hoang, Duy Hoang          11 NCA-SI                    NT    1:07.50  
       31.96  1:07.50                                                      
 10 DiMaria, Braden S         11 NCA-SI               1:04.26    1:10.49  
       34.11  1:10.49                                                      
 11 Roper, Jack R             12 NCA-SI               1:12.62    1:11.55  
       35.64  1:11.55                                                      
 12 Sinanyan, Hovik J         11 NCA-SI               1:19.12    1:11.67  
       34.77  1:11.67                                                      
 13 Chen, Alec G              11 NCA-SI               1:24.49    1:12.27  
       34.54  1:12.27                                                      
 14 Sorbi, Gabriel E          12 NCA-SI               1:24.94    1:13.41  
       33.51  1:13.41                                                      
 15 Le, Dylan Q               11 NCA-SI               1:15.33    1:15.27  
       35.28  1:15.27                                                      
 16 Shi, Richard B            12 NCA-SI               1:14.69    1:16.39  
       36.69  1:16.39                                                      
 17 Kansagara, Eshaan G       11 NCA-SI               1:23.51    1:17.43  
       36.06  1:17.43                                                      
 18 Reed, Brandon G           12 NCA-SI               1:22.50    1:18.40  
       37.51  1:18.40                                                      
 19 Palguta, Brenden R        11 NCA-SI               1:16.46    1:19.68  
 20 Clarke, Evan P            12 NCA-SI               1:20.03    1:19.69  
       37.41  1:19.69                                                      
 21 Loomba, Rohan R           11 NCA-SI               1:27.97    1:20.00  
       39.47  1:20.00                                                      
 22 Abbo, Ethan S             11 NCA-SI                    NT    1:29.75  
       42.46  1:29.75                                                      
 23 Chu, Alan T               12 NCA-SI                    NT    1:36.56  
       44.87  1:36.56                                                      
 24 Backues, Jonathan E       11 NCA-SI               2:02.86    1:37.18  
       44.90  1:37.18                                                      
 -- Jaffe, Noah A             11 NCA-SI               1:23.49         DQ  
 -- Faulkner, Patrick D       11 NCA-SI               1:22.56         NS  
 
Event 15  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasegawa, Aidan D         14 UNAT-SI                57.76      55.15  
  2 Wang, Eric D              14 NCA-SI                 58.51      57.28  
        5.14    57.28                                                      
  3 Rump, George W            14 NCA-SI               1:01.26      58.91  
       28.48    58.91                                                      
  4 Song, Connor M            13 NCA-SI                 59.82      59.87  
       28.95    59.87                                                      
  5 Goldey, Sam S             13 NCA-SI               1:04.36    1:00.38  
       29.18  1:00.38                                                      
  6 Goldey, Will W            13 NCA-SI               1:02.05    1:00.52  
       29.45  1:00.52                                                      
  7 Palguta, Matthew S        13 NCA-SI               1:00.05    1:00.67  
       29.59  1:00.67                                                      
  8 Woo, Ian D                13 NCA-SI               1:01.48    1:01.94  
       29.84  1:01.94                                                      
  9 Archdeacon, Conor S       13 NCA-SI               1:02.85    1:02.83  
       29.93  1:02.83                                                      
 10 Ellingson, Stephan V      14 NCA-SI               1:05.22    1:03.33  
       29.47  1:03.33                                                      
 11 Sallee, Brendan R         13 NCA-SI               1:04.54    1:03.64  
       30.28  1:03.64                                                      
 12 Xu, Eric Y                13 NCA-SI                    NT    1:03.95  
       30.45  1:03.95                                                      
 13 Pustovalov, Egor          13 NCA-SI               1:10.18    1:04.13  
 14 Stewart, Charles H        13 NCA-SI               1:05.36    1:04.87  
       31.26  1:04.87                                                      
 15 Hartley, Ben W            13 NCA-SI               1:04.44    1:06.50  
       32.12  1:06.50                                                      
 16 Martindale, Stephen P     13 NCA-SI               1:11.70    1:07.52  
       32.87  1:07.52                                                      
 17 Rogers, Ryan P            14 NCA-SI               1:11.96    1:08.88  
       31.80  1:08.88                                                      
 18 Wilson, Trenton J         13 NCA-SI               1:11.70    1:09.31  
 19 Jennings, Kyle C          14 NCA-SI               1:10.92    1:09.57  
 20 Cheng, Matthew K          14 NCA-SI                    NT    1:11.62  
       34.32  1:11.62                                                      
 21 Jiang, Darren Z           13 NCA-SI               1:09.78    2:36.27  
     2:00.55  2:36.27                                                      
 -- Block, Fletcher S         13 NCA-SI                    NT         NS  
 -- Varsanofiev, Ivan D       13 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 16  Girls 12 & Under 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swift, Gillian G          11 NCA-SI                    NT   19:54.11  
       31.91  1:07.46  1:43.61  2:20.39  2:56.89  3:32.98  4:09.20  4:45.97
     5:22.49  5:58.32  6:34.94  7:11.46  7:48.00  8:24.73  9:01.49  9:37.89
    10:14.07 10:50.40 11:26.92 12:03.48 12:40.11 13:16.84 13:53.65 14:30.03
    15:06.74 15:43.22 16:19.89 16:56.81 17:33.24 18:09.22 18:44.56 19:19.92
    19:54.11
  2 Dorostkar, Carlie M       12 NCA-SI                    NT   20:31.48  
       28.59  1:00.60  1:34.95  2:08.45  2:52.14  3:33.15  4:13.40  4:53.68
     5:32.94  6:13.10  6:51.10  7:28.97  8:06.73  8:44.73  9:22.57 10:01.10
    10:38.22 11:15.90 11:54.42 12:31.75 13:09.48 13:45.48 14:22.47 15:00.19
    15:38.28 16:15.07 16:52.10 17:29.24 18:06.32 18:42.74 19:19.52 19:56.76
    20:31.48
  3 Faulstich, Claire E       11 NCA-SI                    NT   21:42.22  
       34.29  1:12.69  1:52.16  2:30.60  3:10.40  3:49.09  4:29.20  5:09.06
     5:49.25  6:28.79  7:09.28  7:48.55  8:28.40  9:08.73  9:48.39 10:28.89
    11:07.62 11:47.52 12:26.63 13:06.83 13:46.87 14:27.15 15:07.57 15:47.91
    16:27.24 17:07.68 17:47.34 18:27.24 19:07.67 19:47.65 20:27.22 21:06.02
    21:42.22
 
Event 16  Boys 12 & Under 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dugas, Yuma L             12 NCA-SI                    NT   17:59.77  
       28.07    59.72  1:32.26  2:05.10  2:37.88  3:10.69  3:43.56  4:16.58
     4:50.10  5:23.34  5:56.88  6:30.24  7:02.76  7:35.35  8:08.47  8:41.53
     9:15.01  9:48.21 10:21.14 10:54.97 11:28.13 12:01.08 12:34.14 13:07.28
    13:40.14 14:13.54 14:46.31 15:19.20 15:52.00 16:24.97 16:57.76 17:30.23
    17:59.77
  2 Lo, Jonathan              12 NCA-SI                    NT   19:47.83  
       31.61  1:08.02  1:44.02  2:20.54  2:57.54  3:31.76  4:08.49  4:44.99
     5:21.28  5:57.87  6:32.76  7:09.02  7:46.08  8:21.98  8:58.41  9:34.54
    10:10.58 10:47.15 11:21.36 11:58.16 12:34.35 13:08.87 13:45.42 14:21.64
    14:58.08 15:34.05 16:10.48 16:47.30 17:24.09 18:01.04 18:36.50 19:12.67
    19:47.83
  3 Hotson, Daniel A          12 NCA-SI                    NT   21:28.68  
       34.24  1:11.71  1:49.03  2:27.10  3:05.10  3:43.49  4:21.75  4:59.78
     5:37.70  6:15.63  6:53.68  7:31.92  8:10.76  8:49.42  9:28.82 10:07.32
    10:46.40 11:25.17 12:05.05 12:45.33 13:24.66 14:04.26 14:44.42 15:24.74
    16:05.27 16:46.72 17:27.77 18:08.67 18:50.36 19:31.84 20:12.85 20:51.27
    21:28.68
 -- Morris, Mason P           12 NCA-SI              21:08.61   19:27.55  
       30.49  1:04.97  1:41.02  2:17.25  2:53.83  3:30.47  4:07.31  4:43.73
     5:20.74  5:56.19  6:32.39  7:08.50  7:45.10  8:21.27  8:58.31  9:33.94
    10:10.69 10:45.48 11:21.36 11:57.97 12:34.83 13:11.95 13:49.79 14:27.33
    15:05.20 15:43.65 16:21.39 16:59.49 17:37.58 18:15.76 18:52.61 19:27.72
    19:27.55
 
Event 17  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hanna, Gabbi D            10 NCA-SI                    NT         NS  
 
Event 17  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hobart, Ainsley A         12 NCA-SI                    NT    6:07.31  
       33.56  1:10.69  1:49.08  2:26.60  3:04.57  3:42.11  4:19.15  4:56.61
     5:33.04  6:07.31                                                      
 
Event 17  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Amira G           14 NCA-SI               6:03.40    6:05.47  
       33.83  1:10.71  1:46.83  2:23.43  2:59.78  3:36.69  4:13.42  4:50.89
     5:27.92  6:05.47                                                      
 
Event 17  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Sunny X             10 NCA-SI                    NT    7:15.39  
       36.96  1:20.11  2:04.86  2:49.32  3:32.96  4:18.06  5:02.81  5:47.70
     6:32.68  7:15.39                                                      
 
Event 17  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Matt S            11 NCA-SI                    NT    5:57.83  
       31.10  1:07.11  1:43.68  2:21.07  2:59.00  3:35.30  4:11.13  4:47.96
     5:24.20  5:57.83                                                      
  2 Zeger, Kai U              12 NCA-SI               6:20.00    6:13.70  
       32.70  1:09.86  1:47.68  2:26.07  3:04.33  3:42.37  4:21.26  4:59.41
     5:37.18  6:13.70                                                      
  3 Brooker lll, Georgie A    11 NCA-SI               6:35.01    6:26.66  
       34.75  1:13.46  1:53.03  2:32.84  3:13.27  3:53.00  4:32.76  5:12.85
     5:50.76  6:26.66