Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 8/14/17 06:13 AM
                 2017 SI SBA JOMAX South - 8/12/17 to 8/13/17                  
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:26.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI               1:40.40    1:36.06        
       41.95  1:36.06                                                      
  2 Estrada Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI                   NT    1:40.70        
       46.44  1:40.70                                                      
  3 Huang, Ryan                8 SSD-SI                    NT    1:42.17        
  4 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI               1:49.55    1:42.36        
       48.57  1:42.36                                                      
  5 Kibrit Balas, Gabriel J    7 SDY-SI                    NT    1:54.65        
       54.08  1:54.65                                                      
  6 McCance, Nate N            8 HSA-SI               2:00.74    1:57.00        
       54.18  1:57.00                                                      
  7 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               2:39.20    2:10.63        
     1:02.15  2:10.63                                                      
 -- Ryu, Eugene C              8 SBA-SI                    NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes - breast
     1:01.65                                                               
 -- Sanchez-Kishko, Nickolas   8 SBA-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
       52.19                                                               
 
Event 4  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:26.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI              1:36.50    1:26.03        
       41.36  1:26.03                                                      
  2 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               1:34.14    1:30.19        
       43.19  1:30.19                                                      
  3 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI              1:52.90    1:33.87        
       45.07  1:33.87                                                      
  4 Negus, Gordon C           10 WAVE-SI              1:40.78    1:35.23        
       42.83  1:35.23                                                      
  5 Mooney, Blaize E          10 SBA-SI               1:50.94    1:39.72        
  6 Soukup, Lawson S           9 SBA-SI               1:52.73    1:40.54        
  7 Tucker, Evan J             9 HSA-SI                    NT    1:44.23        
       50.22  1:44.23                                                      
  8 Loorya, Austin R           9 HSA-SI               1:56.67    1:52.42        
     1:01.14  1:52.42                                                      
  9 Vargasdiaz, Nicholas N    10 SBA-SI                    NT    1:58.98        
       57.95  1:58.98                                                      
 10 Tran, William H            9 SSD-SI               2:17.50    2:02.04        
       58.63  2:02.04                                                      
 -- Villa, Joaquin R           9 SBA-SI                    NT         DQ        
     1:00.31       DQ                                                      
 -- Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI                    NT         DQ        
       51.43       DQ                                                      
 -- Granger, Tyler J          10 CAST-SI              1:39.80    1:31.03        
      Declared false start - Misc
       44.97  1:31.03                                                      
 
Event 6  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:14.50  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matzumoto, Miguel         12 UN-SI                     NT    1:08.72 MAX    
       33.63  1:08.72                                                      
  2 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI              1:19.62    1:12.12 MAX    
       33.21  1:12.12                                                      
  3 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI                    NT    1:13.30 MAX    
       33.50  1:13.30                                                      
  4 Lucio Valenzo, Nano J     12 SBA-SI               1:25.12    1:14.15 MAX    
       35.31  1:14.15                                                      
  5 Librera, Michael          12 MRA-SI               1:17.25    1:14.47 MAX    
  6 Tilley, Alejandro D       12 SDY-SI                    NT    1:14.66        
       34.13  1:14.66                                                      
  6 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              1:17.98    1:14.66        
       33.79  1:14.66                                                      
  8 Drake, Cameron V          12 UN-SI                1:21.21    1:15.11        
       33.99  1:15.11                                                      
  9 Silva, Roman A            11 SBA-SI                    NT    1:17.52        
       35.47  1:17.52                                                      
 10 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI              1:22.64    1:20.89        
       38.13  1:20.89                                                      
 11 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                   NT    1:21.12        
       40.47  1:21.12                                                      
 12 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI              1:29.67    1:22.56        
       37.73  1:22.56                                                      
 13 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI              1:29.48    1:23.48        
       40.67  1:23.48                                                      
 14 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI               1:32.85    1:24.74        
       39.89  1:24.74                                                      
 15 Cruz, Joshua              11 SBA-SI               1:31.90    1:24.84        
     1:24.69  1:24.84                                                      
 16 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI               1:41.64    1:25.52        
       39.45  1:25.52                                                      
 17 Martinez JR, Mark A       12 SDY-SI                    NT    1:26.10        
       37.65  1:26.10                                                      
 18 Favish, Aiden M           11 SDAC-SI              1:30.42    1:29.69        
       42.81  1:29.69                                                      
 19 Rollins, Brodie J         11 SDY-SI               1:31.64    1:32.74        
       43.07  1:32.74                                                      
 20 Szilard, Todd A           12 SDY-SI               1:30.77    1:35.40        
       41.78  1:35.40                                                      
 21 Castorena, Xander X       11 SBA-SI                    NT    1:46.06        
       50.03  1:46.06                                                      
 -- Nguyen, Anthony A         11 CAST-SI              2:55.89         DQ        
 -- Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              1:17.26         DQ        
       33.91       DQ                                                      
 
Event 8  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              5:08.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modregon, Raymond         14 SBA-SI                    NT    5:26.88        
       34.44  1:14.90  1:57.54  2:39.16  3:26.48  4:13.29  4:50.08  5:26.88
  2 Zhuang, Shawn             13 SDY-SI               6:06.15    5:36.00        
       34.87  1:15.27  1:59.03  2:42.63  3:29.17  4:18.56  4:56.15  5:36.00
  3 Negus, Mark C             13 WAVE-SI                   NT    6:55.28        
       47.58  1:47.64  2:41.83  3:35.44  4:28.16  5:19.89  6:07.77  6:55.28
 
Event 10  Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.10  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhn, Brian T             18 HSA-SI                    NT    4:39.62 MAX    
       27.51  1:00.39  1:38.90  2:16.60  2:56.33  3:36.48  4:09.15  4:39.62
  2 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              4:49.42    4:53.61        
       29.81  1:04.77  1:41.95  2:17.98  3:01.53  3:45.76  4:19.95  4:53.61
  3 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              5:00.75    5:08.56        
       30.95  1:06.85  1:45.88  3:11.71  4:00.32  4:34.08  5:08.60  5:08.56
 
Event 12  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:47.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI               2:54.23    2:39.97 MAX    
       35.28           1:59.17  2:39.97                                    
  2 Calma, John Luca           9 SBA-SI               3:05.84    2:43.72 MAX    
       38.31  1:21.36  2:03.18  2:43.72                                    
  3 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               3:02.04    2:58.22        
       42.41  1:29.46  2:14.93  2:58.22                                    
  4 Roche, Kian W              8 SBA-SI                    NT    3:26.89        
       44.57  3:26.89                                                      
  5 Ahmed, Imran               9 SBA-SI               3:22.80    3:30.36        
       49.28  1:42.20  2:38.64  3:30.36                                    
 -- Donnelly, Andrew N        10 SBA-SI               2:53.65        DFS        
      Declared false start
 
Event 14  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:20.20  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               2:25.79    2:22.41        
       31.83  1:08.05  1:45.97  2:22.41                                    
  2 Tilley, Alejandro D       12 SDY-SI                    NT    2:25.60        
       32.31  1:09.44  1:49.40  2:25.60                                    
  3 Bilbes, Jayden Allan      11 SBA-SI               2:50.57    2:25.61        
       31.85  1:08.54  1:47.70  2:25.61                                    
  4 Prieto, Brandon E         12 IVDA-SI              2:58.33    2:36.23        
       33.31  1:11.85  1:54.76  2:36.23                                    
  5 Coziahr, Will D           12 SBA-SI               2:52.86    2:47.84        
       38.85  1:23.47  2:07.15  2:47.84                                    
  6 Rollins, Brodie J         11 SDY-SI               2:58.83    3:00.04        
       40.99  1:26.65  2:14.42  3:00.04                                    
  7 Szilard, Todd A           12 SDY-SI               3:16.56    3:10.55        
     1:31.48  2:21.73  3:10.55                                             
 -- Kobold, Zander H          12 CAST-SI              4:05.66         DQ        
      No touch on turn
       47.36  3:55.54                                                      
 
Event 16  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               2:05.47    2:00.36 MAX    
       27.93    57.97  1:29.16  2:00.36                                    
  2 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              2:09.01    2:04.98        
       28.86  1:00.36  1:32.60  2:04.98                                    
  3 Baeza, Eduardo            14 SBA-SI               2:10.71    2:07.41        
       28.78  1:00.59  1:33.46  2:07.41                                    
  4 Colio, Alexis A           13 IVDA-SI              2:22.80    2:08.97        
       29.71  1:02.78  1:36.24  2:08.97                                    
  5 Saiadian, Arthur          13 SBA-SI               2:09.73    2:09.13        
       28.59  1:01.19  1:35.57  2:09.13                                    
  6 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              2:14.27    2:11.67        
       29.19  1:03.24  1:37.91  2:11.67                                    
  7 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              2:17.09    2:11.85        
       30.52  1:04.08  1:38.30  2:11.85                                    
  8 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              2:15.12    2:12.94        
       28.99  1:03.25  1:38.72  2:12.94                                    
  9 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               2:12.40    2:16.25        
       31.93  1:06.35  1:41.91  2:16.25                                    
 10 Whipple, Alex E           13 HSA-SI               2:22.52    2:19.58        
       32.81  1:08.80  1:45.44  2:19.58                                    
 11 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               2:22.50    2:22.29        
       33.02  1:09.45  1:46.58  2:22.29                                    
 12 Czapek, Derek             14 SBA-SI               2:23.52    2:26.02        
       33.02  1:09.81  1:48.84  2:26.02                                    
 13 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               2:30.18    2:26.94        
       33.38  1:11.28  1:50.09  2:26.94                                    
 
Event 18  Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:52.10  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Werland, Jack L           15 HSA-SI               1:57.83    1:51.59 MAX    
       26.25    55.09  1:24.12  1:51.59                                    
  2 Dickman, Austin T         16 HSA-SI               1:59.28    1:54.57        
       26.72    55.42  1:25.19  1:54.57                                    
  3 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               1:56.77    1:56.19        
       15.60    56.30  1:26.51  1:56.19                                    
  4 Negus, Andrew T           17 UN-SI                2:00.68    1:57.02        
       26.05    54.57  1:24.64  1:57.02                                    
  5 Delgadillo, Landon R      16 HSA-SI               2:09.00    1:58.75        
       26.70    57.62  1:27.93  1:58.75                                    
  6 Sichel, Ben C             17 HSA-SI               2:01.35    2:01.01        
       26.36    56.83  1:29.08  2:01.01                                    
  7 Zhu, Zechariah K          17 SDY-SI               2:02.59    2:02.31        
       28.51    58.93  1:30.43  2:02.31                                    
  8 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              2:01.17    2:02.93        
       27.47    58.16  1:30.93  2:02.93                                    
  9 Ornelas, Peter J          15 CAST-SI              2:09.07    2:06.28        
       28.98  1:01.81  1:35.16  2:06.28                                    
 10 Cloney, Ryan D            16 HSA-SI               2:09.85    2:06.53        
       27.21    58.41  1:33.05  2:06.53                                    
 11 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI                    NT    2:07.42        
       28.96  1:01.75  1:35.60  2:07.42                                    
 12 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                   NT    2:13.64        
       30.69  1:04.74  1:40.70  2:13.64                                    
 13 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              2:25.24    2:18.91        
       31.24  1:43.89  2:18.91                                             
 14 Ibarra, Sebastian S       16 SBA-SI                    NT    2:34.96        
       35.12  1:13.52  1:54.85  2:34.96                                    
 
Event 20  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:41.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calma, John Luca           9 SBA-SI                    NT    1:42.37        
       49.12  1:42.37                                                      
  2 Loorya, Austin R           9 HSA-SI               1:54.74    1:46.05        
       50.58  1:46.05                                                      
  3 Park, Alex C               9 SBA-SI                    NT    1:47.59        
       51.41  1:47.59                                                      
  4 Negus, Gordon C           10 WAVE-SI              1:58.56    1:48.18        
       50.84  1:48.18                                                      
  5 Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI                    NT    1:50.08        
       50.37  1:50.08                                                      
  6 Phaymany, Kyle             9 CAST-SI              2:20.56    1:54.70        
       54.84  1:54.70                                                      
  7 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI                    NT    1:56.91        
       54.92  1:56.91                                                      
  8 Ochs, Wyatt I              9 SDY-SI               2:01.31    1:59.03        
       58.39  1:59.03                                                      
  9 Manriquez Graf, Diego A   10 SBA-SI               2:13.31    1:59.60        
       53.62  1:59.60                                                      
 10 Ahmed, Imran               9 SBA-SI               2:17.13    2:14.59        
     1:05.47  2:14.59                                                      
 11 Roche, Kian W              8 SBA-SI                    NT    2:14.89        
     1:04.46  2:14.89                                                      
 12 Vargasdiaz, Nicholas N    10 SBA-SI                    NT    2:17.00        
     1:06.60  2:17.00                                                      
 -- Liebig, Joe D              9 HSA-SI                    NT         DQ        
     1:13.93                                                               
 
Event 22  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:26.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matzumoto, Miguel         12 UN-SI                     NT    1:17.76 MAX    
       38.58  1:17.76                                                      
  2 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:34.70    1:27.31        
       41.60  1:27.31                                                      
  3 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI                   NT    1:27.32        
       40.49  1:27.32                                                      
  4 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                   NT    1:28.14        
  5 Prieto, Brandon E         12 IVDA-SI              1:40.54    1:36.14        
       46.68  1:36.14                                                      
  6 Favish, Aiden M           11 SDAC-SI              1:39.62    1:38.33        
       46.93  1:38.33                                                      
  7 Belasco, Jacob D          11 MRA-SI               1:51.13    1:45.06        
       50.20  1:45.06                                                      
  8 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI               1:56.48    1:46.88        
       49.67  1:46.88                                                      
  9 Castorena, Xander X       11 SBA-SI                    NT    2:06.27        
     1:00.17  2:06.27                                                      
 -- Jones, Jeffrey T          11 SBA-SI                    NT         DQ        
     1:03.74                                                               
 
Event 24  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:14.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coons, Steven J           13 HSA-SI               1:16.22    1:15.75        
       35.65  1:15.75                                                      
  2 Saiadian, Arthur          13 SBA-SI               1:18.75    1:16.32        
       35.95  1:16.32                                                      
  3 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               1:35.16    1:17.73        
       37.23  1:17.73                                                      
  4 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              1:18.68    1:18.03        
       35.97  1:18.03                                                      
  5 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              1:19.91    1:18.35        
       36.94  1:18.35                                                      
  6 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI               1:18.74    1:18.49        
       37.09  1:18.49                                                      
  7 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               1:23.86    1:19.80        
       38.67  1:19.80                                                      
  8 Baker, Avery J            13 CAST-SI              1:23.42    1:20.02        
       38.24  1:20.02                                                      
  9 Kislingbury, Ryan J       14 HSA-SI               1:25.59    1:22.47        
       38.94  1:22.47                                                      
 10 Lemmon, Justin C          13 HSA-SI               1:30.11    1:22.59        
       40.92  1:22.59                                                      
 11 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               1:23.44    1:25.33        
       40.67  1:25.33                                                      
 12 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               1:27.63    1:27.64        
       41.28  1:27.64                                                      
 13 Eastman, Stone E          13 CAST-SI              1:35.00    1:31.40        
       43.83  1:31.40                                                      
 14 Negus, Mark C             13 WAVE-SI              1:33.51    1:33.07        
       43.62  1:33.07                                                      
 15 Hutchinson, Gabe E        14 HSA-SI               1:39.09    1:38.57        
       47.81  1:38.57                                                      
 
Event 26  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.50  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soriano, Zedric           17 SBA-SI               1:11.24    1:08.30 MAX    
       32.14  1:08.30                                                      
  2 Negus, Andrew T           17 UN-SI                1:16.48    1:11.78        
       34.54  1:11.78                                                      
  3 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              1:12.69    1:11.93        
       33.56  1:11.93                                                      
  4 Werland, Jack L           15 HSA-SI               1:16.71    1:13.68        
       35.56  1:13.68                                                      
  5 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              1:16.99    1:14.67        
       35.61  1:14.67                                                      
  6 Cloney, Ryan D            16 HSA-SI               1:17.61    1:14.68        
       35.95  1:14.68                                                      
  7 Conklin, Oliver R         15 HSA-SI                    NT    1:15.92        
       35.63  1:15.92                                                      
  8 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI                   NT    1:16.76        
       35.96  1:16.76                                                      
  9 Ordonio, Tim A            15 SBA-SI               1:17.94    1:17.60        
       36.62  1:17.60                                                      
 10 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              1:22.50    1:20.02        
 11 Hirayama, Shotaro         15 SBA-SI               1:39.76    1:33.25        
       44.16  1:33.25                                                      
 -- Fishwick, Aidan C         15 HSA-SI                    NT         DQ        
       40.20       DQ                                                      
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 35.32      34.68        
  2 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI                 37.75      38.39        
  3 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI                 39.45      39.36        
  4 Huang, Ryan                8 SSD-SI                 46.46      40.98        
  5 Estrada Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI                44.38      41.82        
  6 Vigil Salas, Samuel A      7 WAVE-SI                44.27      41.87        
  7 McCance, Nate N            8 HSA-SI                 42.35      42.03        
  8 Sanchez-Kishko, Nickolas   8 SBA-SI                 45.69      43.67        
  9 Kibrit Balas, Gabriel J    7 SDY-SI                 48.03      45.25        
 10 Roche, Kian W              8 SBA-SI                 43.29      46.44        
 11 Calma, James Christian C   7 SBA-SI                 45.78      49.17        
 12 Labrada, Carlitos A        8 SBA-SI                 57.28      51.30        
 13 Baeza, Enrique             8 SBA-SI               1:01.21      51.90        
 14 Ryu, Eugene C              8 SBA-SI                    NT      55.48        
 15 Schaffner, Lucasm J        6 IVDA-SI                   NT    1:01.62        
 16 Vissuet, Kaiden M          6 SBA-SI                    NT    2:13.40        
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                33.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruelas, Carlos Z          10 WAVE-SI                38.30      33.93        
  2 Donnelly, Andrew N        10 SBA-SI                 40.35      34.70        
  3 Negus, Gordon C           10 WAVE-SI                40.39      35.20        
  4 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI                40.86      36.13        
  5 Soukup, Lawson S           9 SBA-SI                 36.41      36.25        
  6 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                36.35      36.27        
  7 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI                38.44      36.55        
  8 Mooney, Blaize E          10 SBA-SI                 38.86      37.25        
  9 Park, Alex C               9 SBA-SI                 39.27      38.25        
 10 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI                 38.74      38.97        
 11 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 39.50      39.04        
 12 Tucker, Evan J             9 HSA-SI                 41.35      39.63        
 13 Loorya, Austin R           9 HSA-SI                 40.64      43.10        
 14 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI               1:06.79      44.84        
 15 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI                 45.69      45.12        
 16 Tran, William H            9 SSD-SI                 51.19      45.33        
 17 Ochs, Wyatt I              9 SDY-SI                 50.56      46.64        
 18 Ulloa, Leo                 9 SBA-SI                 56.04      47.32        
 19 Manriquez Graf, Diego A   10 SBA-SI                 50.45      48.12        
 20 Villa, Joaquin R           9 SBA-SI                 50.61      48.26        
 21 Phaymany, Kyle             9 CAST-SI                51.76      50.53        
 22 Vargasdiaz, Nicholas N    10 SBA-SI                 49.07      52.77        
 23 Liebig, Joe D              9 HSA-SI               1:00.83      54.24        
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.10  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drake, Cameron V          12 UN-SI                  31.30      29.29        
  2 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 30.05      29.65        
  3 Silva, Roman A            11 SBA-SI                 30.41      30.04        
  4 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI                31.06      30.07        
  5 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                   NT      30.10        
  6 Golu, Alexander D         11 MRA-SI                 30.49      30.16        
  7 Bilbes, Jayden Allan      11 SBA-SI                 30.17      30.55        
  8 Lucio Valenzo, Nano J     12 SBA-SI                 33.55      30.82        
  9 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                31.18      31.07        
 10 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                31.02      31.15        
 11 Martinez JR, Mark A       12 SDY-SI                 34.35      31.82        
 12 Lago, Carlos F            11 SBA-SI                 32.30      32.13        
 13 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI                42.76      32.27        
 14 De La Pena Aguilar, Fern  12 SDY-SI                 33.33      32.83        
 15 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI                 33.62      33.07        
 16 Dong, Adney W             12 SBA-SI                    NT      33.15        
 17 Cruz, Joshua              11 SBA-SI                 36.16      33.60        
 18 Favish, Aiden M           11 SDAC-SI                36.43      34.24        
 19 Schalge, Blake            11 SBA-SI                 37.30      34.27        
 20 Julian, Garren G          12 SBA-SI                 35.56      34.35        
 21 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI                 36.40      35.03        
 22 Rollins, Brodie J         11 SDY-SI                 35.92      35.52        
 23 Agin, Zeki M              12 SBA-SI                    NT      35.78        
 24 Belasco, Jacob D          11 MRA-SI                 35.29      35.83        
 25 Coziahr, Will D           12 SBA-SI                 35.92      35.90        
 26 Castorena, Xander X       11 SBA-SI                 42.70      39.14        
 27 Kobold, Zander H          12 CAST-SI                41.70      39.29        
 28 Nguyen, Anthony A         11 CAST-SI                48.12      45.21        
 29 Jones, Jeffrey T          11 SBA-SI                    NT      46.94        
 
Event 34  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colio, Alexis A           13 IVDA-SI                29.24      25.97        
  2 Mohr, Eli J               13 CAST-SI                28.32      26.13        
  3 Baeza, Eduardo            14 SBA-SI                 28.11      26.28        
  4 Kislingbury, Ryan J       14 HSA-SI                 26.48      26.42        
  5 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI                27.71      26.75        
  6 Forstot, Jack W           13 CAST-SI                27.68      26.78        
  7 Saiadian, Arthur          13 SBA-SI                 27.75      27.07        
  8 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI                28.31      27.09        
  9 Modregon, Raymond         14 SBA-SI                 27.40      27.27        
 10 Coons, Steven J           13 HSA-SI                 27.45      27.73        
 11 Baker, Avery J            13 CAST-SI                29.48      28.41        
 12 Zhu, Stephen Q            13 SDY-SI                 28.39      28.45        
 13 Sebree, Shane W           13 SBA-SI                 28.67      28.87        
 14 Szilard, Scott A          14 SDY-SI                 28.17      29.35        
 15 Cox, Cavan L              13 MRA-SI                 30.53      30.05        
 16 Czapek, Derek             14 SBA-SI                 30.16      30.28        
 17 Ruiz, Ryan                14 SBA-SI                 32.23      31.29        
 18 Eastman, Stone E          13 CAST-SI                36.42      32.13        
 19 Hutchinson, Gabe E        14 HSA-SI                 34.17      33.04        
 20 Lemmon, Justin C          13 HSA-SI                 35.03      33.55        
 
Event 36  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soriano, Zedric           17 SBA-SI                 24.11      24.13        
  2 Sichel, Ben C             17 HSA-SI                 24.47      24.29        
  3 Sebree, Sean T            16 SBA-SI                 24.36      24.33        
  4 Werland, Jack L           15 HSA-SI                 24.61      24.40        
  5 Delgadillo, Landon R      16 HSA-SI                 25.89      24.48        
  6 Zhu, Zechariah K          17 SDY-SI                 24.82      24.76        
  7 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                   NT      25.30        
  8 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI                26.70      25.48        
  9 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI                 26.12      25.93        
 10 Rascon, Esteban           15 SBA-SI                 26.17      26.01        
 11 Cloney, Ryan D            16 HSA-SI                 25.78      26.03        
 12 Conklin, Oliver R         15 HSA-SI                 33.44      26.34        
 13 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI                    NT      26.67        
 14 Ordonio, Tim A            15 SBA-SI                 28.87      26.88        
 15 Ornelas, Peter J          15 CAST-SI                28.30      27.76        
 16 Macias, Joseph T          15 HSA-SI                    NT      28.88        
 17 Hirayama, Shotaro         15 SBA-SI                 30.30      29.76        
 18 Fishwick, Aidan C         15 HSA-SI                    NT      30.72        
 19 Ibarra, Sebastian S       16 SBA-SI                    NT      32.27        
 
Event 38  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                39.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI                 44.71      44.89        
  2 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 49.64      47.29        
  3 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI               1:00.05      53.13        
  4 Huang, Ryan                8 SSD-SI                    NT      55.96        
  5 McCance, Nate N            8 HSA-SI                 55.36      57.38        
  6 Vigil Salas, Samuel A      7 WAVE-SI              1:02.58    1:01.31        
  7 Baeza, Enrique             8 SBA-SI                    NT    1:09.98        
  8 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:24.57    1:11.84        
 -- Kibrit Balas, Gabriel J    7 SDY-SI                    NT         DQ        
 -- Estrada Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI                   NT         DQ        
 
Event 40  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                39.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Jace L             9 SDAC-SI                48.56      42.52        
  2 Meyer, Jack T              9 HSA-SI                 48.58      43.02        
  3 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI                56.13      43.71        
  4 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 48.37      44.83        
  5 Ruelas, Carlos Z          10 WAVE-SI                51.46      45.05        
  6 Park, Alex C               9 SBA-SI                 49.50      47.22        
  7 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI                    NT      59.10        
  8 Ochs, Wyatt I              9 SDY-SI               1:04.31    1:02.96        
  9 Tran, William H            9 SSD-SI               1:09.58    1:04.95        
 -- Ulloa, Leo                 9 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                33.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                33.66      32.40 MAX    
  2 Drake, Cameron V          12 UN-SI                  34.60      33.16        
  3 Lucio Valenzo, Nano J     12 SBA-SI                 33.63      33.23        
  3 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                36.72      33.23        
  5 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 33.66      33.43        
  6 Martinez JR, Mark A       12 SDY-SI                 37.73      33.94        
  7 Tilley, Alejandro D       12 SDY-SI                 34.13      34.20        
  8 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI                    NT      34.32        
  9 Cruz, Joshua              11 SBA-SI                    NT      34.60        
 10 Librera, Michael          12 MRA-SI                 34.03      34.85        
 11 Bilbes, Jayden Allan      11 SBA-SI                 35.60      35.12        
 12 De La Pena Aguilar, Fern  12 SDY-SI                 41.70      35.94        
 13 Prieto, Brandon E         12 IVDA-SI                46.90      36.66        
 14 Belasco, Jacob D          11 MRA-SI                 41.14      36.92        
 15 Lago, Carlos F            11 SBA-SI                 39.41      37.16        
 16 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI                38.01      37.31        
 17 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI                43.57      40.01        
 18 Loorya, Wyatt A           12 HSA-SI                 45.63      40.19        
 19 Szilard, Todd A           12 SDY-SI                 40.73      40.63        
 20 Coziahr, Will D           12 SBA-SI                 42.06      41.33        
 21 Schalge, Blake            11 SBA-SI                 47.70      41.75        
 22 Julian, Garren G          12 SBA-SI                    NT      52.21        
 23 Kobold, Zander H          12 CAST-SI                55.38      54.13        
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:28.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhuang, Shawn             13 SDY-SI                    NT    2:40.80        
       35.23  1:16.01  1:57.95  2:40.80                                    
  2 Modregon, Raymond         14 SBA-SI                    NT    2:41.86        
       34.58  1:14.79  1:58.83  2:41.86                                    
 
Event 46  Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.80  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickman, Austin T         16 HSA-SI               2:23.71    2:08.03 MAX    
       28.43  1:00.12  1:33.38  2:08.03                                    
  2 Sichel, Ben C             17 HSA-SI                    NT    2:22.50        
       30.99  1:06.78  1:44.71  2:22.50                                    
  3 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              2:38.46    2:38.52        
       31.29  1:10.66  1:54.78  2:38.52                                    
 
Event 48  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:29.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calma, John Luca           9 SBA-SI               1:30.95    1:25.27 MAX    
       42.99  1:25.27                                                      
  2 Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI                    NT    1:30.84        
  3 Ruelas, Carlos Z          10 WAVE-SI                   NT    1:33.49        
       44.47  1:33.49                                                      
  4 Tucker, Evan J             9 HSA-SI               1:40.52    1:38.55        
       48.23  1:38.55                                                      
  5 Donnelly, Andrew N        10 SBA-SI               1:41.53    1:39.98        
       48.90  1:39.98                                                      
  6 Mooney, Blaize E          10 SBA-SI                    NT    1:42.33        
       49.49  1:42.33                                                      
  7 Tenney, Charles            9 SBA-SI               1:51.23    1:42.94        
       49.88  1:42.94                                                      
  8 Granger, Tyler J          10 CAST-SI              2:06.37    1:45.49        
       51.47  1:45.49                                                      
  9 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI               1:50.52    1:49.22        
       54.40  1:49.22                                                      
 10 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI               2:00.05    1:50.80        
 11 Ahmed, Imran               9 SBA-SI               1:48.85    1:55.95        
       57.66  1:55.95                                                      
 12 Villa, Joaquin R           9 SBA-SI                    NT    2:16.98        
     1:02.89  2:16.98                                                      
 -- Vigil Salas, Samuel A      7 WAVE-SI              2:03.72         DQ        
     1:02.10                                                               
 -- Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                    NT         DQ        
       51.84       DQ                                                      
 -- Phaymany, Kyle             9 CAST-SI              2:10.39         DQ        
       56.17                                                               
 
Event 50  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:16.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matzumoto, Miguel         12 UN-SI                     NT    1:09.80 MAX    
       34.39  1:09.80                                                      
  2 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI              1:18.17    1:13.48 MAX    
       35.94  1:13.48                                                      
  3 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              1:24.10    1:16.30 MAX    
       37.69  1:16.30                                                      
  4 Golu, Alexander D         11 MRA-SI               1:32.74    1:18.86        
       38.53  1:18.86                                                      
  5 Librera, Michael          12 MRA-SI               1:19.59    1:20.30        
       38.50  1:20.30                                                      
  6 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:23.30    1:21.29        
       40.37  1:21.29                                                      
  7 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI              1:41.20    1:21.43        
       40.63  1:21.43                                                      
  8 Silva, Roman A            11 SBA-SI               1:28.04    1:21.80        
       40.77  1:21.80                                                      
  9 Lago, Carlos F            11 SBA-SI               1:24.08    1:23.49        
       40.35  1:23.49                                                      
 10 Schalge, Blake            11 SBA-SI               1:32.90    1:25.17        
       41.32  1:25.17                                                      
 11 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI              1:43.61    1:29.03        
     1:29.09  1:29.03                                                      
 12 Julian, Garren G          12 SBA-SI                    NT    1:34.47        
       45.35  1:34.47                                                      
 13 Agin, Zeki M              12 SBA-SI                    NT    1:41.12        
       49.41  1:41.12                                                      
 14 Nguyen, Anthony A         11 CAST-SI              2:30.59    1:58.10        
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               1:09.96    1:05.60 MAX    
       32.32  1:05.60                                                      
  2 Baeza, Eduardo            14 SBA-SI               1:09.44    1:08.36        
       33.57  1:08.36                                                      
  3 Coons, Steven J           13 HSA-SI               1:10.96    1:09.12        
       33.30  1:09.12                                                      
  4 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              1:13.48    1:11.02        
       34.92  1:11.02                                                      
  5 Colio, Alexis A           13 IVDA-SI                   NT    1:12.48        
       36.11  1:12.48                                                      
  6 Baker, Avery J            13 CAST-SI                   NT    1:12.55        
       35.08  1:12.55                                                      
  7 Whipple, Alex E           13 HSA-SI               1:16.42    1:12.67        
       35.26  1:12.67                                                      
  8 Czapek, Derek             14 SBA-SI               1:15.73    1:14.50        
       36.36  1:14.50                                                      
  9 Kislingbury, Ryan J       14 HSA-SI                    NT    1:16.55        
       37.20  1:16.55                                                      
 10 Eastman, Stone E          13 CAST-SI              1:22.80    1:20.25        
       38.74  1:20.25                                                      
 11 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               1:22.93    1:21.88        
       40.39  1:21.88                                                      
 12 Ruiz, Ryan                14 SBA-SI               1:32.15    1:29.90        
       41.86  1:29.90                                                      
 13 Hutchinson, Gabe E        14 HSA-SI               1:46.07    1:36.06        
 -- Negus, Mark C             13 WAVE-SI              1:25.67         DQ        
       40.88       DQ                                                      
 
Event 54  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.30  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soriano, Zedric           17 SBA-SI                 59.58      59.11 MAX    
       28.47    59.11                                                      
  2 Negus, Andrew T           17 UN-SI                1:04.70    1:02.53        
       29.81  1:02.53                                                      
  3 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI               1:01.24    1:03.98        
       30.99  1:03.98                                                      
  4 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              1:02.00    1:04.58        
       31.37  1:04.58                                                      
  5 Delgadillo, Landon R      16 HSA-SI               1:08.34    1:06.49        
       32.83  1:06.49                                                      
  6 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               1:04.53    1:06.93        
       33.15  1:06.93                                                      
  7 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                   NT    1:09.46        
       34.47  1:09.46                                                      
  8 Ornelas, Peter J          15 CAST-SI              1:14.08    1:12.45        
       35.31  1:12.45                                                      
  9 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI                    NT    1:12.66        
       36.71  1:12.66                                                      
 10 Zhu, Zechariah K          17 SDY-SI               1:10.18    1:13.33        
       34.20  1:13.33                                                      
 11 Macias, Joseph T          15 HSA-SI               1:15.41    1:13.53        
       36.15  1:13.53                                                      
 12 Ordonio, Tim A            15 SBA-SI               1:24.90    1:14.83        
       36.52  1:14.83                                                      
 13 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              1:25.42    1:21.49        
 14 Hirayama, Shotaro         15 SBA-SI               1:29.14    1:27.53        
       43.09  1:27.53                                                      
 
Event 56  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              2:20.00  MAX
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 South Bay Aquatics-SI  'B'                        2:40.00    2:36.88        
     1) Flores Hidalgo, Andres 8        2) Mooney, Blaize E 10            
     3) Gidley, Kyle W 7                4) Ahmed, Imran 9                 
       37.13  1:15.52  1:54.89  2:36.88                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'A'                             NT    2:54.01        
     1) Donnelly, Andrew N 10           2) Calma, James Christian C 7     
     3) Roche, Kian W 8                 4) Sanchez-Kishko, Nickolas 8     
       34.98  1:26.11  2:10.92  2:54.01                                    
  3 Heartland Swimming Association-SI  'A'            3:00.00    3:05.31        
     1) Liebig, Joe D 9                 2) Loorya, Austin R 9             
     3) McCance, Nate N 8               4) Reynolds, Reilly J 9           
     1:04.78  1:41.27  3:05.31                                             
 -- Wave House San Diego-SI  'A'                           NT         DQ        
     1) Negus, Gordon C 10              2) Vigil Salas, Samuel A 7        
     3) Estrada Gonzalez, Elian S 7     4) Ruelas, Carlos Z 10            
       36.31  1:17.74  2:04.13       DQ                                    
 
Event 58  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              2:02.50  MAX
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 South Bay Aquatics-SI  'A'                             NT    2:03.87        
     1) Martinez, Edgar 11              2) Bilbes, Jayden Allan 11        
     3) Cruz, Joshua 11                 4) Lucio Valenzo, Nano J 12       
       29.99  1:01.00  1:34.60  2:03.87                                    
  2 College Area Swim Team-SI  'A'                    2:29.71    2:15.55        
     1) Rozenshteyn, Michael D 11       2) Kobold, Zander H 12            
     3) Phaymany, Nathan 12             4) Hoskins, Daniel H 11           
       33.19  1:17.62  1:45.45  2:15.55                                    
  3 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:21.00    2:22.48        
     1) Martinez JR, Mark A 12          2) Szilard, Todd A 12             
     3) Jimenez, Andre N 12             4) Rollins, Brodie J 11           
       33.97  1:12.25  1:47.83  2:22.48                                    
  4 South Bay Aquatics-SI  'B'                             NT    2:24.22        
     1) Lago, Carlos F 11               2) Coziahr, Will D 12             
     3) Agin, Zeki M 12                 4) Dong, Adney W 12               
       33.32  1:10.99  1:50.33  2:24.22                                    
 
Event 60  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 College Area Swim Team-SI  'A'                    2:07.41    1:48.06        
     1) Nguyen, Toan K 14               2) Mohr, Eli J 13                 
     3) Forstot, Jack W 13              4) Frawley, Tytan A 13            
       27.45    54.93  1:21.52  1:48.06                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'A'                             NT    1:51.12        
     1) Sebree, Shane W 13              2) Hernandez, Samuel 13           
     3) Baeza, Eduardo 14               4) Czapek, Derek 14               
       26.72    54.60  1:38.04  1:51.12                                    
  3 Heartland Swimming Association-SI  'A'            2:10.00    2:01.83        
     1) Hutchinson, Gabe E 14           2) Lemmon, Justin C 13            
     3) Whipple, Alex E 13              4) Kislingbury, Ryan J 14         
       44.48  1:05.95  1:34.80  2:01.83                                    
 
Event 62  Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heartland Swimming Association-SI  'A'            1:40.00    1:37.80        
     1) Delgadillo, Landon R 16         2) Dickman, Austin T 16           
     3) Sichel, Ben C 17                4) Werland, Jack L 15             
       24.76    49.28  1:13.68  1:37.80                                    
  2 Heartland Swimming Association-SI  'B'            1:55.00    1:48.29        
     1) Macias, Joseph T 15             2) Cloney, Ryan D 16              
     3) Serrano, Nathan P 16            4) Conklin, Oliver R 15           
       36.13    54.57  1:21.38  1:48.29                                    
  3 South Bay Aquatics-SI  'A'                        1:52.00    1:52.25        
     1) Sebree, Sean T 16               2) Ordonio, Tim A 15              
     3) Hirayama, Shotaro 15            4) Ibarra, Sebastian S 16         
       24.37    51.56  1:23.26  1:52.25                                    
 
Event 64  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:18.70  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI               6:42.29    6:19.18        
       33.53  1:10.68  1:48.77  2:27.49  3:06.25  3:45.15  4:24.89  5:04.50
     5:42.98  6:19.18                                                      
  2 Golu, Alexander D         11 MRA-SI                    NT    6:41.37        
       35.62  1:15.66  1:56.46  2:37.46  3:19.05  4:00.66  4:41.61  5:23.75
     6:03.77  6:41.37                                                      
 
Event 66  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
             11:25.70  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohr, Eli J               13 CAST-SI                   NT   12:22.66        
       30.69  1:06.68  1:44.33  2:21.34  2:59.09  3:37.44  4:15.67  4:54.54
     5:33.24  6:11.91  6:48.72  7:23.65  8:00.80  8:38.52  9:17.17  9:56.56
    10:35.07 11:13.34 11:51.16 12:22.66                                    
 
Event 68  Boys 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
             10:55.20  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sebree, Sean T            16 SBA-SI              11:38.03   11:24.65        
       29.17  1:02.66  1:36.45  2:10.76  2:44.89  3:18.83  3:53.58  4:29.00
     5:03.98  5:38.94  6:13.50  6:48.41  7:23.37  7:58.18  8:33.67  9:08.88
     9:44.79 10:19.65 10:52.76 11:24.65                                    
 
Event 70  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:38.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              6:08.38    5:45.96        
       29.59  1:03.52  1:38.15  2:13.76  2:49.90  3:26.04  4:01.42  4:38.08
     5:13.69  5:45.96                                                      
  2 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              6:31.69    5:48.64        
       30.43  1:04.60  1:39.72  2:15.91  2:52.38  3:28.34  4:05.45  4:40.37
     5:16.08  5:48.64                                                      
  3 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              5:56.85    5:48.99        
       29.83  1:04.50  1:39.89  2:15.58  2:52.03  3:27.72           4:39.78
     5:14.98  5:48.99                                                      
  4 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               6:39.23    6:01.26        
       30.97  1:06.16  1:42.51  2:20.05  2:57.00  3:34.83  4:13.20  4:50.44
     5:26.60  6:01.26                                                      
  5 Whipple, Alex E           13 HSA-SI               7:05.36    6:11.64        
       32.10  1:08.14  1:44.64  2:21.97  3:00.28  3:38.60  4:17.65  4:57.59
     5:35.88  6:11.64                                                      
  6 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               6:39.56    6:23.09        
       33.12  1:10.55  1:49.30  2:28.62  3:07.91  3:48.51  4:27.19  5:07.50
     5:46.01  6:23.09                                                      
  7 Czapek, Derek             14 SBA-SI               6:24.60    6:34.51        
       32.73  1:09.83  1:49.10  2:29.02  3:09.27  3:50.46  4:32.17  5:13.66
     5:55.00  6:34.51                                                      
 
Event 72  Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               5:17.82    5:05.09 MAX    
       27.65    57.45  1:27.92  1:58.84  2:29.78  3:00.91  3:31.94  4:03.38
     4:34.74  5:05.09                                                      
  2 Dickman, Austin T         16 HSA-SI               5:14.44    5:14.95        
       28.45    59.70  1:31.77  2:04.16  2:36.79  3:09.83  3:42.15  4:13.85
     4:44.85  5:14.95                                                      
  3 Sebree, Sean T            16 SBA-SI                    NT    5:35.23        
       27.99  1:00.15  1:34.07  2:08.00  2:41.77  3:16.63  3:51.29  4:26.53
     4:59.73  5:35.23                                                      
  4 Ornelas, Peter J          15 CAST-SI              5:49.32    5:36.65        
       29.91  1:03.43  1:38.59  2:13.31  2:48.04  3:23.05  3:56.86  4:29.95
     5:03.73  5:36.65                                                      
  5 Sichel, Ben C             17 HSA-SI               5:50.00    5:37.72        
       28.23    59.98  1:33.19  2:06.99  2:41.48  3:16.35  3:51.32  4:26.59
     5:02.16  5:37.72                                                      
  6 Macias, Joseph T          15 HSA-SI               6:27.74    6:20.87        
       33.22  1:10.69  1:49.45  2:28.93  3:08.12  3:47.63  4:27.12  5:05.91
     5:44.76  6:20.87                                                      
  7 Hirayama, Shotaro         15 SBA-SI               7:01.61    6:36.42        
       33.41  1:11.94  1:53.20  2:34.06  3:15.49  3:56.73  4:37.53  5:19.14
     5:59.62  6:36.42                                                      
  8 Ibarra, Sebastian S       16 SBA-SI                    NT    7:23.85        
       37.17  1:20.42  2:06.48  2:52.94  3:38.41  4:24.66  5:11.16  5:56.83
     6:41.17  7:23.85                                                      
 
Event 74  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                46.20  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estrada Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI                56.23      50.02        
  2 Huang, Ryan                8 SSD-SI                 57.17      51.58        
  3 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI                 56.93      52.58        
  4 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI                 57.23      54.46        
  5 Armendariz Nikonova, And   7 WAVE-SI              1:06.37      59.15        
  6 McCance, Nate N            8 HSA-SI               1:10.57    1:06.04        
  7 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:09.55    1:09.28        
  8 Ryu, Eugene C              8 SBA-SI                    NT    1:10.18        
 -- Vigil Salas, Samuel A      7 WAVE-SI                58.14         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Willett, Aramis M          8 HSA-SI                 58.62         DQ        
 -- Roche, Kian W              8 SBA-SI               1:03.51         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Event 76  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                46.20  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                50.75      45.82 MAX    
  2 Ruelas, Carlos Z          10 WAVE-SI                51.42      50.65        
  3 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI                58.50      51.19        
  4 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 53.32      52.48        
  5 Ochs, Wyatt I              9 SDY-SI                 55.62      56.35        
  6 Phaymany, Kyle             9 CAST-SI              1:07.06      57.24        
  7 Tucker, Evan J             9 HSA-SI                    NT      57.31        
  8 Ahmed, Imran               9 SBA-SI                 58.05    1:00.74        
  9 Villa, Joaquin R           9 SBA-SI                    NT    1:01.34        
 10 Deleon, Tristan            9 SBA-SI                    NT    1:05.25        
 11 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI                    NT    1:05.49        
 12 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI               1:17.66    1:08.20        
 13 Tran, William H            9 SSD-SI               1:21.62    1:09.95        
 14 Liebig, Joe D              9 HSA-SI                    NT    1:18.08        
 -- Lucero, Emiliano E        10 SBA-SI                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Event 78  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                39.30  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matzumoto, Miguel         12 UN-SI                     NT      34.40 MAX    
  2 Librera, Michael          12 MRA-SI                 39.40      37.98 MAX    
  3 Drake, Cameron V          12 UN-SI                  42.55      39.37        
  4 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 40.12      39.49        
  5 Golu, Alexander D         11 MRA-SI                 41.78      39.64        
  6 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                   NT      39.68        
  7 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI                 41.76      39.83        
  8 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                42.59      41.09        
  9 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI                42.53      41.70        
 10 De La Pena Aguilar, Fern  12 SDY-SI                 45.11      41.91        
 11 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI                44.42      42.07        
 12 Prieto, Brandon E         12 IVDA-SI                45.00      42.32        
 13 Bilbes, Jayden Allan      11 SBA-SI                 43.82      42.79        
 14 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI                 43.46      42.90        
 15 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI                57.29      43.18        
 16 Dong, Adney W             12 SBA-SI                    NT      43.20        
 17 Julian, Garren G          12 SBA-SI                 48.62      47.20        
 18 Belasco, Jacob D          11 MRA-SI                 52.10      48.23        
 19 Schalge, Blake            11 SBA-SI                 52.68      49.78        
 20 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI                 56.50      50.27        
 21 Szilard, Todd A           12 SDY-SI                 49.18      50.88        
 22 Agin, Zeki M              12 SBA-SI                    NT      52.40        
 23 Nguyen, Anthony A         11 CAST-SI              1:00.89      54.01        
 24 Castorena, Xander X       11 SBA-SI               1:03.76      55.48        
 25 Slusher, Ellis J          11 SBA-SI                    NT    1:02.80        
 -- Davies, Diego W           11 MRA-SI                 59.33         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI                41.33         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Coziahr, Will D           12 SBA-SI                 55.66         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Martinez JR, Mark A       12 SDY-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Event 80  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:43.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Deion A           14 UN-SI                3:10.59    2:33.59 MAX    
       34.32  1:13.01  1:53.54  2:33.59                                    
  2 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               2:53.70    2:52.41        
       39.04  1:23.57  2:07.82  2:52.41                                    
  3 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              3:09.53    2:57.07        
       38.02  1:22.90  2:11.49  2:57.07                                    
  4 Lemmon, Justin C          13 HSA-SI                    NT    3:05.92        
       43.29  1:30.94  2:19.50  3:05.92                                    
  5 Eastman, Stone E          13 CAST-SI              3:19.47    3:09.51        
       44.58  1:32.83  2:22.19  3:09.51                                    
  6 Armendariz Nikonova, Dan  14 WAVE-SI                   NT    3:18.43        
       44.29  1:33.67  2:26.62  3:18.43                                    
  7 Tscherch, Noah G          13 SBA-SI                    NT    3:41.03        
       49.45  1:44.46  2:41.83  3:41.03                                    
 
Event 82  Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:32.80  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Werland, Jack L           15 HSA-SI                    NT    2:28.74 MAX    
       34.72  1:12.89  1:51.82  2:28.74                                    
  2 Soriano, Zedric           17 SBA-SI               2:33.01    2:29.32 MAX    
       33.64  1:10.85  1:49.73  2:29.32                                    
  3 Cloney, Ryan D            16 HSA-SI               2:46.37    2:42.02        
       36.26  1:17.15  1:59.97  2:42.02                                    
  4 Ordonio, Tim A            15 SBA-SI               2:53.96    2:50.40        
       37.92  1:21.37  2:06.23  2:50.40                                    
 
Event 84  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:36.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calma, John Luca           9 SBA-SI                    NT    1:38.95        
       43.91  1:38.95                                                      
 -- Ruelas, Carlos Z          10 WAVE-SI                   NT         DQ        
      Alternating Kick
       48.52       DQ                                                      
 
Event 86  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:15.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI                   NT    1:11.72 MAX    
       33.99  1:11.72                                                      
  2 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI                    NT    1:15.61 MAX    
       35.25  1:15.61                                                      
  3 Librera, Michael          12 MRA-SI               1:19.77    1:19.43        
       35.69  1:19.43                                                      
  4 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                   NT    1:20.25        
       35.31  1:20.25                                                      
  5 Bilbes, Jayden Allan      11 SBA-SI               1:30.25    1:21.52        
       37.33  1:21.52                                                      
 
Event 88  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              1:07.59    1:04.23 MAX    
       30.37  1:04.23                                                      
  2 Saiadian, Arthur          13 SBA-SI               1:09.73    1:05.23 MAX    
       30.41  1:05.23                                                      
  3 Baeza, Eduardo            14 SBA-SI               1:23.90    1:06.62        
       31.35  1:06.62                                                      
  4 Taquino, Colin R          14 HSA-SI               1:11.52    1:09.01        
       32.83  1:09.01                                                      
  5 Whipple, Alex E           13 HSA-SI               1:11.90    1:09.47        
       32.38  1:09.47                                                      
  6 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               1:15.89    1:10.19        
       31.41  1:10.19                                                      
  7 Kislingbury, Ryan J       14 HSA-SI                    NT    1:10.76        
       31.90  1:10.76                                                      
  8 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               1:17.84    1:14.85        
       35.06  1:14.85                                                      
  9 Armendariz Nikonova, Dan  14 WAVE-SI                   NT    1:15.60        
       34.27  1:15.60                                                      
 10 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               1:27.65    1:17.95        
       35.44  1:17.95                                                      
 11 Mohr, Eli J               13 CAST-SI                   NT    1:19.84        
       35.22  1:19.84                                                      
 
Event 90  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.60  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhn, Brian T             18 HSA-SI                 59.63      57.69        
       26.69    57.69                                                      
  2 Rascon, Esteban           15 SBA-SI                 58.38      58.22        
       27.45    58.22                                                      
  3 Werland, Jack L           15 HSA-SI               1:02.78    1:00.26        
       29.19  1:00.26                                                      
  4 Delgadillo, Landon R      16 HSA-SI               1:06.92    1:01.46        
       28.96  1:01.46                                                      
  5 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              1:03.14    1:02.78        
  6 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              1:03.35    1:02.93        
       29.59  1:02.93                                                      
  7 Soriano, Zedric           17 SBA-SI               1:02.44    1:03.11        
       28.56  1:03.11                                                      
  8 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI               1:01.63    1:03.51        
       28.99  1:03.51                                                      
  9 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI               1:12.66    1:08.68        
       32.84  1:08.68                                                      
 10 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                   NT    1:08.72        
       32.42  1:08.72                                                      
 11 Ordonio, Tim A            15 SBA-SI               1:13.10    1:10.52        
       32.91  1:10.52                                                      
 12 Ornelas, Peter J          15 CAST-SI              1:12.25    1:10.95        
       31.64  1:10.95                                                      
 13 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              1:18.07    1:12.11        
       33.35  1:12.11                                                      
 14 Hirayama, Shotaro         15 SBA-SI               1:22.17    1:19.27        
       35.64  1:19.27                                                      
 
Event 92  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.20  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI                 43.55      42.91        
  2 Huang, Ryan                8 SSD-SI                 56.83      49.27        
  3 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI                 50.31      49.81        
  4 Estrada Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI                52.48      50.16        
  5 Vigil Salas, Samuel A      7 WAVE-SI                54.22      53.95        
  6 Roche, Kian W              8 SBA-SI                 57.59      54.00        
  7 McCance, Nate N            8 HSA-SI                 54.11      55.53        
  8 Armendariz Nikonova, And   7 WAVE-SI                59.68      55.92        
  9 Labrada, Carlitos A        8 SBA-SI               1:03.50      57.98        
 10 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:00.44      58.28        
 11 Ryu, Eugene C              8 SBA-SI                    NT      59.09        
 12 Baeza, Enrique             8 SBA-SI               1:17.68    1:03.49        
 
Event 94  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                40.20  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Jack T              9 HSA-SI                 44.78      43.58        
  2 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 45.45      44.74        
  3 Tucker, Evan J             9 HSA-SI                 47.07      45.49        
  4 Deleon, Tristan            9 SBA-SI                 58.84      45.64        
  5 Grosselfinger, Georgy W   10 SBA-SI               1:13.68      47.79        
  6 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI                 51.38      48.38        
  7 Granger, Tyler J          10 CAST-SI                53.37      48.39        
  8 Phaymany, Kyle             9 CAST-SI                57.30      52.62        
  9 Ahmed, Imran               9 SBA-SI                 48.80      53.78        
 10 Tran, William H            9 SSD-SI                 57.02      54.74        
 11 Villa, Joaquin R           9 SBA-SI                 59.30    1:01.19        
 -- Ruelas, Carlos Z          10 WAVE-SI                46.33         DQ        
 
Event 96  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                34.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matzumoto, Miguel         12 UN-SI                     NT      33.26 MAX    
  2 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI                36.96      34.94        
  3 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI                 37.35      35.84        
  4 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 36.72      36.50        
  5 Golu, Alexander D         11 MRA-SI                 40.07      36.79        
  6 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI                38.28      36.80        
  7 Drake, Cameron V          12 UN-SI                  40.04      37.53        
  8 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI                39.32      37.94        
  9 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                   NT      38.34        
 10 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI                38.66      38.65        
 11 Silva, Roman A            11 SBA-SI                 40.22      39.04        
 12 Schalge, Blake            11 SBA-SI                 40.70      39.07        
 13 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI                51.67      39.60        
 14 Prieto, Brandon E         12 IVDA-SI                43.70      39.63        
 15 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI                 43.51      40.08        
 16 De La Pena Aguilar, Fern  12 SDY-SI                 41.17      40.86        
 17 Belasco, Jacob D          11 MRA-SI                 43.14      41.24        
 18 Martinez JR, Mark A       12 SDY-SI                 43.25      41.42        
 19 Julian, Garren G          12 SBA-SI                 44.46      42.06        
 20 Coziahr, Will D           12 SBA-SI                 43.87      42.92        
 21 Agin, Zeki M              12 SBA-SI                    NT      44.72        
 22 Szilard, Todd A           12 SDY-SI                 44.43      46.21        
 23 Castorena, Xander X       11 SBA-SI                 55.04      47.97        
 24 Davies, Diego W           11 MRA-SI                 49.83      48.63        
 25 Nguyen, Anthony A         11 CAST-SI                58.34      50.39        
 
Event 98  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:24.50  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baeza, Eduardo            14 SBA-SI                    NT    2:31.15        
       35.82  1:14.31  1:53.89  2:31.15                                    
  2 Baker, Avery J            13 CAST-SI              2:50.65    2:33.64        
       34.69  1:13.25  1:53.32  2:33.64                                    
  3 Czapek, Derek             14 SBA-SI               2:44.18    2:42.60        
       37.33  1:17.38  2:00.85  2:42.60                                    
 
Event 100  Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soriano, Zedric           17 SBA-SI               2:12.75    2:09.78 MAX    
       30.33  1:02.61  1:36.84  2:09.78                                    
  2 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI              2:14.58    2:15.98        
       32.40  1:06.41  1:41.14  2:15.98                                    
  3 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              2:22.17    2:22.61        
       32.42  1:07.45  1:44.68  2:22.61                                    
  4 Rossi, Niko D             15 CAST-SI                   NT    2:27.21        
       34.90  1:12.46  1:51.06  2:27.21                                    
  5 Macias, Joseph T          15 HSA-SI               2:35.23    2:37.43        
       37.49  1:17.22  1:58.85  2:37.43                                    
 
Event 102  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              3:09.10  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calma, John Luca           9 SBA-SI                    NT    3:06.07 MAX    
       44.86  1:30.82  2:25.42  3:06.07                                    
  2 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI              4:00.98    3:39.24        
       50.28  1:46.43  2:52.45  3:39.24                                    
 -- Meyer, Jack T              9 HSA-SI               3:30.81         DQ        
       46.18  1:35.05  2:28.13       DQ                                    
 
Event 104  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:39.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matzumoto, Miguel         12 UN-SI                     NT    2:26.90 MAX    
       33.29  1:11.47  1:53.29  2:26.90                                    
  2 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI                   NT    2:39.24        
       36.66  1:17.93  2:04.03  2:39.24                                    
  3 Drake, Cameron V          12 UN-SI                2:48.88    2:40.29        
       34.67  1:16.34  2:04.94  2:40.29                                    
  4 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              2:55.32    2:40.92        
       33.11  1:13.60  2:04.52  2:40.92                                    
  5 Librera, Michael          12 MRA-SI               2:44.94    2:49.44        
       36.76  1:22.51  2:09.19  2:49.44                                    
  6 Rozenshteyn, Michael D    11 CAST-SI              3:44.63    2:59.50        
                       2:20.35  2:59.50                                    
  7 Golu, Alexander D         11 MRA-SI               3:05.17    3:00.47        
       44.15  1:30.70  2:22.86  3:00.47                                    
 
Event 106  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              2:28.68    2:24.16        
       30.23  1:06.50  1:50.49  2:24.16                                    
  2 Saiadian, Arthur          13 SBA-SI               2:34.34    2:24.70        
       31.49  1:08.85  1:53.51  2:24.70                                    
  3 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              2:43.26    2:28.34        
       31.75  1:11.55  1:55.61  2:28.34                                    
  4 Taquino, Colin R          14 HSA-SI               2:35.73    2:35.29        
       33.15           2:02.14  2:35.29                                    
  5 Modregon, Raymond         14 SBA-SI               2:41.21    2:35.33        
       33.95  1:15.27  2:01.04  2:35.33                                    
  6 Baker, Avery J            13 CAST-SI              2:54.30    2:35.99        
       35.27  1:15.44  1:59.88  2:35.99                                    
  7 Kislingbury, Ryan J       14 HSA-SI               2:42.58    2:37.04        
       32.93  1:16.18  2:04.38  2:37.04                                    
  8 Forstot, Jack W           13 CAST-SI              2:43.61    2:37.29        
       36.76  1:17.00  2:02.47  2:37.29                                    
  9 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               2:55.09    2:45.97        
       35.12  1:21.15  2:09.33  2:45.97                                    
 10 Eastman, Stone E          13 CAST-SI              2:58.35    2:55.47        
       44.11  1:27.06  2:17.31  2:55.47                                    
 11 Armendariz Nikonova, Dan  14 WAVE-SI              3:06.10    2:57.17        
       37.54  1:25.75  2:17.21  2:57.17                                    
 
Event 108  Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:06.00  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhn, Brian T             18 HSA-SI               2:11.51    2:09.83        
       27.01  1:03.07  1:41.03  2:09.83                                    
  2 Dickman, Austin T         16 HSA-SI               2:12.60    2:10.27        
       26.32    59.17  1:40.15  2:10.27                                    
  3 Sichel, Ben C             17 HSA-SI               2:20.09    2:13.80        
       27.99  1:02.38  1:43.03  2:13.80                                    
  4 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               2:17.59    2:15.63        
       27.72  1:03.84  1:44.62  2:15.63                                    
  5 Delgadillo, Landon R      16 HSA-SI                    NT    2:16.89        
       28.92  1:05.15  1:47.77  2:16.89                                    
  6 Rossi, Niko D             15 CAST-SI              2:33.33    2:18.17        
       29.20  1:03.89  1:45.28  2:18.17                                    
  7 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              2:16.81    2:21.73        
       30.36  1:07.35  1:49.06  2:21.73                                    
  8 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI               2:26.41    2:23.66        
       30.69  1:06.13  2:23.66                                             
  9 Cloney, Ryan D            16 HSA-SI               2:27.73    2:26.72        
       34.03  1:09.40  1:53.04  2:26.72                                    
 10 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              2:41.50    2:31.27        
       34.88  1:18.19  2:03.58  2:31.27                                    
 11 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI               2:40.04    2:31.83        
       33.42  1:12.75  1:58.77  2:31.83                                    
 12 Ordonio, Tim A            15 SBA-SI               2:38.75    2:38.01        
       34.52  1:14.58  2:01.25  2:38.01                                    
 
Event 110  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:13.90  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calma, John Luca           9 SBA-SI               1:20.68    1:13.89 MAX    
       35.16  1:13.89                                                      
  2 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI               1:25.20    1:23.13        
       37.23  1:23.13                                                      
  3 Granger, Tyler J          10 CAST-SI              1:29.66    1:23.31        
       39.65  1:23.31                                                      
  4 Ritchie, Jared E          10 CAST-SI              1:25.95    1:23.95        
       40.75  1:23.95                                                      
  5 Meyer, Jack T              9 HSA-SI               1:35.79    1:24.66        
       41.10  1:24.66                                                      
  6 Tenney, Charles            9 SBA-SI               1:27.60    1:25.75        
       40.67  1:25.75                                                      
  7 Tucker, Evan J             9 HSA-SI               1:33.82    1:26.40        
       40.83  1:26.40                                                      
  8 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI               1:32.95    1:27.77        
       41.24  1:27.77                                                      
  9 Huang, Ryan                8 SSD-SI               1:43.22    1:33.92        
       44.52  1:33.92                                                      
 10 Roche, Kian W              8 SBA-SI               1:43.13    1:34.44        
       43.45  1:34.44                                                      
 11 Vigil Salas, Samuel A      7 WAVE-SI              1:39.48    1:34.95        
       44.43  1:34.95                                                      
 12 Ahmed, Imran               9 SBA-SI               1:33.02    1:38.56        
       48.36  1:38.56                                                      
 13 Estrada Gonzalez, Elian    7 WAVE-SI              1:47.27    1:39.60        
       44.78  1:39.60                                                      
 14 McCance, Nate N            8 HSA-SI               1:40.31    1:39.99        
       48.18  1:39.99                                                      
 15 Phaymany, Kyle             9 CAST-SI              1:48.92    1:45.09        
       50.97  1:45.09                                                      
 16 Reynolds, Reilly J         9 HSA-SI               1:45.15    1:45.27        
 17 Tran, William H            9 SSD-SI               1:53.17    1:47.41        
 18 Armendariz Nikonova, And   7 WAVE-SI              1:58.30    1:53.83        
       49.26  1:53.83                                                      
 19 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:45.92    1:53.98        
       52.43  1:53.98                                                      
 20 Labrada, Carlitos A        8 SBA-SI                    NT    1:55.46        
       56.68  1:55.46                                                      
 21 Baeza, Enrique             8 SBA-SI                    NT    1:55.86        
       54.95  1:55.86                                                      
 22 Liebig, Joe D              9 HSA-SI               2:08.82    2:00.09        
       57.92  2:00.09                                                      
 
Event 112  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.20  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez Siller, Angel J  12 WAVE-SI              1:05.66    1:00.33 MAX    
       29.11  1:00.33                                                      
  2 Ostermann, Nathan A       12 IVDA-SI              1:07.97    1:03.40        
       30.33  1:03.40                                                      
  3 Reynolds, Patrick B       11 HSA-SI               1:06.75    1:03.95        
       30.84  1:03.95                                                      
  4 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               1:08.37    1:05.30        
       31.61  1:05.30                                                      
  5 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               1:08.09    1:05.41        
       31.75  1:05.41                                                      
  6 Silva, Roman A            11 SBA-SI               1:08.51    1:05.95        
       31.65  1:05.95                                                      
  7 Hoskins, Daniel H         11 CAST-SI              1:08.77    1:06.99        
       31.84  1:06.99                                                      
  8 Bilbes, Jayden Allan      11 SBA-SI               1:08.05    1:07.04        
       31.89  1:07.04                                                      
  9 Olivas, Landynn A         11 IVDA-SI              1:08.32    1:08.43        
       33.28  1:08.43                                                      
 10 Duarte, Trypp T           11 IVDA-SI              1:12.00    1:09.43        
       33.65  1:09.43                                                      
 11 Wei, Stanley T            12 WAVE-SI                   NT    1:09.95        
       33.48  1:09.95                                                      
 12 Prieto, Brandon E         12 IVDA-SI              1:17.62    1:12.40        
       34.36  1:12.40                                                      
 13 Phaymany, Nathan          12 CAST-SI              1:27.46    1:12.97        
       34.20  1:12.97                                                      
 14 Coziahr, Will D           12 SBA-SI               1:18.52    1:13.65        
       36.01  1:13.65                                                      
 15 Dong, Adney W             12 SBA-SI                    NT    1:14.53        
       34.90  1:14.53                                                      
 16 De La Pena Aguilar, Fern  12 SDY-SI               1:14.39    1:14.97        
       34.69  1:14.97                                                      
 17 Jimenez, Andre N          12 SDY-SI               1:26.47    1:16.69        
       35.67  1:16.69                                                      
 18 Martinez JR, Mark A       12 SDY-SI               1:17.88    1:17.04        
       37.14  1:17.04                                                      
 19 Julian, Garren G          12 SBA-SI               1:22.18    1:17.06        
       35.66  1:17.06                                                      
 20 Schalge, Blake            11 SBA-SI               1:19.53    1:17.15        
       36.97  1:17.15                                                      
 21 Belasco, Jacob D          11 MRA-SI               1:25.13    1:20.45        
       37.09  1:20.45                                                      
 22 Szilard, Todd A           12 SDY-SI               1:27.68    1:23.30        
       37.77  1:23.30                                                      
 23 Agin, Zeki M              12 SBA-SI                    NT    1:23.43        
       39.32  1:23.43                                                      
 24 Davies, Diego W           11 MRA-SI               1:30.98    1:25.19        
       39.81  1:25.19                                                      
 25 Nguyen, Anthony A         11 CAST-SI              1:51.78    1:36.92        
       46.68  1:36.92                                                      
 26 Slusher, Ellis J          11 SBA-SI                    NT    1:38.15        
       44.70  1:38.15                                                      
 
Event 114  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.30  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Deion A           14 UN-SI                1:08.77      55.47 MAX    
       26.77    55.47                                                      
  2 Nguyen, Toan K            14 CAST-SI              1:00.38      57.33        
       27.86    57.33                                                      
  3 Baeza, Eduardo            14 SBA-SI               1:00.57      57.87        
       27.53    57.87                                                      
  4 Mohr, Eli J               13 CAST-SI              1:01.96      58.21        
       27.82    58.21                                                      
  5 Saiadian, Arthur          13 SBA-SI               1:00.18      58.57        
       28.22    58.57                                                      
  6 Frawley, Tytan A          13 CAST-SI              1:00.34    1:00.34        
       29.24  1:00.34                                                      
  7 Kislingbury, Ryan J       14 HSA-SI               1:05.61    1:00.68        
       29.35  1:00.68                                                      
  8 Taquino, Colin R          14 HSA-SI               1:02.01    1:01.58        
       30.28  1:01.58                                                      
  9 Baker, Avery J            13 CAST-SI              1:06.05    1:02.02        
       29.69  1:02.02                                                      
 10 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               1:02.05    1:02.69        
       29.79  1:02.69                                                      
 11 Szilard, Scott A          14 SDY-SI               1:06.58    1:06.29        
       31.93  1:06.29                                                      
 12 Cox, Cavan L              13 MRA-SI               1:06.20    1:06.37        
       31.59  1:06.37                                                      
 13 Czapek, Derek             14 SBA-SI               1:06.42    1:06.50        
       31.72  1:06.50                                                      
 14 Eastman, Stone E          13 CAST-SI              1:16.15    1:10.62        
       33.68  1:10.62                                                      
 15 Lemmon, Justin C          13 HSA-SI               1:32.56    1:13.49        
       37.17  1:13.49                                                      
 16 Blue, Preben N            13 WSST-SI                   NT    1:13.56        
       35.29  1:13.56                                                      
 17 Tscherch, Noah G          13 SBA-SI               1:23.98    1:21.69        
       38.69  1:21.69                                                      
 
Event 116  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.40  MAX
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delgadillo, Landon R      16 HSA-SI                 56.99      52.39        
       25.73    52.39                                                      
  2 Sebree, Sean T            16 SBA-SI                 52.95      52.73        
       24.91    52.73                                                      
  3 Sichel, Ben C             17 HSA-SI                 54.29      52.90        
       25.29    52.90                                                      
  4 Romero, Ivann U           15 WAVE-SI                57.02      55.90        
       26.79    55.90                                                      
  5 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI                57.84      56.44        
       27.27    56.44                                                      
  6 Cloney, Ryan D            16 HSA-SI                 57.59      57.39        
       27.62    57.39                                                      
  7 Serrano, Nathan P         16 HSA-SI               1:03.97      57.56        
       28.16    57.56                                                      
  8 Balcazar, Ian A           15 CAST-SI                   NT      57.84        
       28.29    57.84                                                      
  9 Szilard, Ryan M           15 SDY-SI                 56.66      57.96        
       27.62    57.96                                                      
 10 Conklin, Oliver R         15 HSA-SI               1:16.52      58.32        
       27.13    58.32                                                      
 11 Ornelas, Peter J          15 CAST-SI              1:01.86      58.46        
       28.17    58.46                                                      
 12 Resendiz Morales, Edwin   15 WAVE-SI              1:05.35    1:02.60        
 13 Ibarra, Sebastian S       16 SBA-SI                    NT    1:09.46        
       32.67  1:09.46                                                      
 
Event 118  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              2:47.10  MAX
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heartland Swimming Association-SI  'A'                 NT    3:08.42        
     1) Reynolds, Reilly J 9            2) Willett, Aramis M 8            
     3) Meyer, Jack T 9                 4) Tucker, Evan J 9               
       54.09           2:31.90  3:08.42                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'A'                             NT    3:14.14        
     1) Roche, Kian W 8                 2) Gidley, Kyle W 7               
     3) Calma, John Luca 9              4) Calma, James Christian C 7     
       52.87  1:46.76  2:28.25  3:14.14                                    
 
Event 120  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              2:21.00  MAX
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- College Area Swim Team-SI  'A'                         NT         DQ        
     1) Phaymany, Nathan 12             2) Hoskins, Daniel H 11           
     3) Rozenshteyn, Michael D 11       4) Nguyen, Anthony A 11           
       40.43  1:22.70  2:03.49       DQ                                    
 
Event 122  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 College Area Swim Team-SI  'A'                    2:20.35    2:03.49        
     1) Frawley, Tytan A 13             2) Forstot, Jack W 13             
     3) Nguyen, Toan K 14               4) Mohr, Eli J 13                 
       32.22  1:07.44  1:36.85  2:03.49                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'A'                             NT    2:05.33        
     1) Modregon, Raymond 14            2) Sebree, Shane W 13             
     3) Saiadian, Arthur 13             4) Baeza, Eduardo 14              
       34.54  1:10.51  1:39.38  2:05.33                                    
  3 Heartland Swimming Association-SI  'A'            2:15.00    2:12.75        
     1) Taquino, Colin R 14             2) Lemmon, Justin C 13            
     3) Whipple, Alex E 13              4) Kislingbury, Ryan J 14         
       35.11  1:14.86  1:46.03  2:12.75                                    
 
Event 124  Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heartland Swimming Association-SI  'A'            1:58.00    1:57.94        
     1) Delgadillo, Landon R 16         2) Dickman, Austin T 16           
     3) Werland, Jack L 15              4) Sichel, Ben C 17               
       31.03  1:06.16  1:33.83  1:57.94                                    
  2 Heartland Swimming Association-SI  'B'            1:58.00    2:07.22        
     1) Macias, Joseph T 15             2) Cloney, Ryan D 16              
     3) Serrano, Nathan P 16            4) Conklin, Oliver R 15           
       33.69  1:09.09  1:40.43  2:07.22