Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/12/17 07:55 PM
              2017 SI SBA 12&Under ABC Meet - 2/10/17 to 2/12/17               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  A
        6:59.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Villa, Mia I              11 SBA-SI               6:00.90    5:56.40 A      
       30.58  1:05.06  1:41.11  2:17.90  2:54.43  3:30.38  4:07.74  4:45.16
     5:22.04  5:56.40                                                      
  2 Morgan, Chloe N           11 MRA-SI               5:44.99    6:04.61 A      
       32.21  1:08.08  1:45.92  2:23.31  3:00.66  3:37.66  4:14.03  4:51.81
     5:27.97  6:04.61                                                      
  3 Ongteco, Annika S         12 SBA-SI               6:13.96    6:08.49 A      
       32.89  1:09.48  1:46.83  2:25.08  3:02.73  3:40.78  4:18.71  4:56.04
     5:33.36  6:08.49                                                      
  4 Rivas, Daniella A         12 SBA-SI               5:54.30    6:08.73 A      
       32.03  1:07.54  1:44.06  2:21.49  2:58.78  3:39.29  4:16.31         
     5:34.53  6:08.73                                                      
B - Division  
  1 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  11 SBA-SI               6:25.04    6:17.41 A      
       34.28  1:12.23  1:51.29  2:29.76  3:08.81  3:46.27  4:24.79  5:02.82
     5:40.84  6:17.41                                                      
  2 Yeager, Nicole A          12 SSD-SI               6:41.20    6:34.85 B      
       34.75  1:14.20  1:55.41  2:35.50  3:15.16  3:54.84  4:35.14  5:15.77
     5:55.47  6:34.85                                                      
C - Division  
  1 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI               7:25.85    6:29.36 B      
       36.55  1:15.20  1:54.62  2:34.33  3:14.57  3:54.73  4:34.58  5:14.14
     5:52.04  6:29.36                                                      
  2 Tenney, Sarah             12 SBA-SI                    NT    6:30.82 B      
       33.76  1:12.18  1:51.79  2:31.68  3:11.65  3:52.22  4:33.30  5:13.83
     5:53.28  6:30.82                                                      
  3 Ambrosius, Tatiana        11 SBA-SI                    NT    6:41.50 B      
       35.65  1:16.21  1:57.51  2:40.63                    5:25.41  6:07.62
     6:41.50                                                               
  4 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI              7:48.59    7:08.12 C      
       35.70  1:16.25  2:00.26  2:45.02  3:29.24  4:13.51  4:59.27  5:41.15
     6:26.20  7:08.12                                                      
  5 Divis, Martina            10 SDY-SI               7:31.05    7:24.27 C      
       35.74  1:19.47  2:06.00  2:54.06  3:39.60  4:25.85  5:10.79  5:55.83
     6:40.84  7:24.27                                                      
  6 Hughes, London             8 SBA-SI                    NT    7:57.61 C      
       37.75  1:24.07  2:10.57           4:32.45  5:26.78  6:20.37         
     7:12.59  7:57.61                                                      
  7 Prado, Angela J            8 HSA-SI               7:56.19    8:00.30 C      
       43.85  1:34.08  2:24.75  3:12.40  4:00.28  4:51.70  5:40.93  6:28.06
     7:15.68  8:00.30                                                      
  8 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI                    NT    8:06.62 C      
       41.32  1:29.59  2:20.30  3:11.15  3:58.78  4:50.76  5:41.97  6:32.89
     8:06.62                                                               
 
Event 3  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  A
        2:01.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA              1:30.99    1:30.81 A      
       42.75  1:30.81                                                      
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              1:34.85    1:35.53 A      
       44.41  1:35.53                                                      
  3 Lee, Healin                7 SBA-SI               1:38.70    1:36.43 A      
       46.05  1:36.43                                                      
  4 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              1:36.32    1:38.75 A      
       44.14  1:38.75                                                      
 -- Prado, Angela J            8 HSA-SI               1:32.84         DQ        
       42.41       DQ                                                      
C - Division  
  1 Park, Gina M               8 SDAC-SI                   NT    1:50.88 B      
       55.85  1:50.88                                                      
  2 Dang, Layla M              7 SDY-SI               2:03.89    1:51.29 B      
       56.47  1:51.29                                                      
  3 Sawicki, Karina B          7 CAST-SI              2:29.63    2:16.50 C      
     1:05.49  2:16.50                                                      
 -- Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI                    NT         DQ        
       56.31       DQ                                                      
 -- O'Dell, Catalina T         7 SBA-SI                    NT         DQ        
     1:03.02       DQ                                                      
 -- Santoro, Matilda O         7 CAST-SI                   NT         DQ        
     1:08.12                                                               
 
Event 5  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  A
        1:34.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isabella   10 SBA-SI               1:12.92    1:12.03 A      
       33.61  1:12.03                                                      
  2 Strouse, Hannah F         10 SDY-SI               1:21.79    1:20.45 A      
       36.72  1:20.45                                                      
  3 Hou, Emily                 9 SDY-SI               1:24.07    1:25.08 A      
  4 Divis, Martina            10 SDY-SI               1:23.70    1:27.44 B      
       40.02  1:27.44                                                      
  5 Mertens, Arianna S        10 SDY-SI               1:24.62    1:29.45 B      
       42.01  1:29.45                                                      
B - Division  
  1 Dimino, Gia L             10 WAVE-SI              1:27.93    1:28.60 B      
       41.08  1:28.60                                                      
  2 Librera, Andrea            9 MRA-SI               1:31.05    1:30.26 B      
       43.91  1:30.26                                                      
  3 Hammes, Anne C            10 SDY-SI               1:29.80    1:31.26 B      
       41.29  1:31.26                                                      
  4 Scinta, Mia L             10 SDAC-SI              1:32.82    1:32.51 B      
       41.49  1:32.51                                                      
  5 Monreal, Reianne V        10 SBA-SI               1:29.46    1:32.79 B      
       44.32  1:32.79                                                      
  6 Song, Sienna A            10 SBA-SI               1:31.83    1:33.15 B      
       43.93  1:33.15                                                      
C - Division  
  1 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI              1:38.19    1:28.45 B      
  2 Brickhaus, Veronica K     10 CSA-SI               1:39.85    1:29.65 B      
       42.96  1:29.65                                                      
  3 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI               1:36.02    1:31.82 B      
       43.75  1:31.82                                                      
  4 Reilly, Emma M            10 WSST-SI                   NT    1:33.20 B      
       43.97  1:33.20                                                      
  5 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI               1:34.41    1:33.81 B      
       45.53  1:33.81                                                      
  6 Lopez Avila, Diana        10 SBA-SI                    NT    1:36.15 C      
       43.14  1:36.15                                                      
  7 Segura, Allison L         10 SDY-SI               1:41.23    1:38.51 C      
       46.69  1:38.51                                                      
  8 Schatz, Emily M           10 SDAC-SI                   NT    1:38.66 C      
       45.06  1:38.66                                                      
  9 Carrillo, Lorelei M        9 HSA-SI               1:52.31    1:39.67 C      
       45.47  1:39.67                                                      
 10 White, Callahan J          9 SDAC-SI              1:49.55    1:39.95 C      
       48.68  1:39.95                                                      
 11 Cline, Maggie J            9 HSA-SI               1:39.29    1:40.83 C      
       49.62  1:40.83                                                      
 12 Hernandez, Luna E          9 CAST-SI                   NT    1:41.60 C      
       46.45  1:41.60                                                      
 13 Miller, Lily E             9 SBA-SI               1:43.11    1:41.97 C      
       47.63  1:41.97                                                      
 14 Martinez, Laylene T        9 SDY-SI               1:45.75    1:45.18 C      
       51.34  1:45.18                                                      
 15 Dang, Isabella A          10 SDY-SI               1:40.97    1:45.82 C      
 16 Bantug, Kyra J             9 SBA-SI               1:53.76    1:46.21 C      
       49.85  1:46.21                                                      
 17 Conlon, Alex E            10 CSA-SI                    NT    1:48.57 C      
 18 Adamson, Landyn D          9 MRA-SI               2:00.80    1:50.62 C      
 19 Milligan, Austin R        10 WSST-SI                   NT    1:52.37 C      
       52.68  1:52.37                                                      
 20 Sawicki, Annika U          9 CAST-SI              1:55.61    1:52.38 C      
 21 Lane, Paige R              9 CAST-SI              1:49.82    1:53.54 C      
 22 Rivera, Mia N             10 SBA-SI               2:00.77    1:53.98 C      
       55.38  1:53.98                                                      
 23 Conner, Abby L             9 SDY-SI               1:53.87    1:55.03 C      
       56.86  1:55.03                                                      
 24 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI              1:58.62    1:55.04 C      
       53.82  1:55.04                                                      
 25 Hannat, Amina L           10 CAST-SI              1:55.82    1:56.99 C      
       56.23  1:56.99                                                      
 26 Nagel, Elia T              9 HSA-SI               1:51.87    1:57.45 C      
 27 King, Lily J              10 HSA-SI                    NT    2:00.77 C      
       59.09  2:00.77                                                      
 28 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI                    NT    2:00.83 C      
       55.79  2:00.83                                                      
 29 Roche, Sheridan M          9 SBA-SI                    NT    2:14.71 C      
       52.70  2:14.71                                                      
 -- Garcia, Aviana V          10 SBA-SI                    NT         DQ        
       52.91       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  A
        1:24.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lundgren, Emily L         12 SBA-SI               1:02.55    1:01.03 A      
       28.09  1:01.03                                                      
  2 Lora, Mirsha              12 SBA-SI               1:08.96    1:08.13 A      
       31.56  1:08.13                                                      
  3 Ruane, Maegan E           12 SBA-SI               1:10.27    1:09.07 A      
       32.53  1:09.07                                                      
  4 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              1:09.34    1:09.87 A      
       32.35  1:09.87                                                      
  5 Nguyen, My K              11 CAST-SI              1:11.43    1:11.19 A      
       32.67  1:11.19                                                      
  6 Munch, Rachel K           12 HSA-SI               1:10.69    1:11.79 A      
       33.60  1:11.79                                                      
  7 Hawthorne, Lydia S        12 CSA-SI               1:12.28    1:11.91 A      
       33.62  1:11.91                                                      
  8 Arevalo, Florence D       12 SBA-SI               1:15.83    1:12.03 A      
  9 Villa, Mia I              11 SBA-SI               1:13.02    1:12.66 A      
       33.67  1:12.66                                                      
 10 Joloya, Kayla             11 SBA-SI               1:15.75    1:13.53 A      
       32.96  1:13.53                                                      
 11 Gideon, Ryann L           12 MRA-SI               1:16.09    1:13.82 A      
       33.43  1:13.82                                                      
 12 Browne, Rylee Q           12 MRA-SI               1:14.64    1:14.44 A      
       35.57  1:14.44                                                      
 13 Abbott, Piper             12 HSA-SI               1:14.95    1:15.25 A      
 14 Ongteco, Annika S         12 SBA-SI               1:14.63    1:15.27 A      
 15 Amos, Brooke A            11 MRA-SI               1:15.16    1:16.03 A      
       36.23  1:16.03                                                      
B - Division  
  1 Glasser, Genevieve P      12 SDY-SI               1:18.89    1:17.28 A      
       35.96  1:17.28                                                      
  2 Park, Haebin              11 SBA-SI               1:21.65    1:17.87 B      
       37.12  1:17.87                                                      
  3 Winter, Reyna B           12 CAST-SI              1:20.29    1:20.78 B      
       35.93  1:20.78                                                      
  4 Jaffe, Sydney K           11 SSD-SI               1:23.16    1:23.36 B      
       39.96  1:23.36                                                      
 -- Call, Mackenzie           11 UN-SI                1:23.24         DQ        
       37.41       DQ                                                      
C - Division  
  1 Kansagara, Shiva G        12 SSD-SI               1:25.97    1:16.88 A      
       36.39  1:16.88                                                      
  2 Ambrosius, Tatiana        11 SBA-SI               1:26.70    1:18.79 B      
       36.00  1:18.79                                                      
  3 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI               1:26.29    1:20.32 B      
       34.90  1:20.32                                                      
  4 Vermillion, Danica E      12 SBA-SI               1:33.45    1:23.96 B      
       40.98  1:23.96                                                      
  5 Backlund, Margareta V     11 WSST-SI              1:27.62    1:24.36 B      
       39.43  1:24.36                                                      
  6 Cao, Shannon              11 UN-SI                1:30.77    1:24.59 B      
       48.99  1:24.59                                                      
  7 Swann, Julia G            11 HSA-SI               1:29.54    1:24.63 B      
       38.72  1:24.63                                                      
  8 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                1:27.19    1:24.96 C      
       40.59  1:24.96                                                      
  9 Navarrette, Rikka E       11 CSA-SI               1:27.06    1:25.58 C      
 10 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI              1:26.13    1:27.30 C      
 11 Sapper, Olivia N          12 HSA-SI               1:36.39    1:27.70 C      
       39.63  1:27.70                                                      
 12 Aragon, Lily E            12 SBA-SI                    NT    1:29.65 C      
       40.55  1:29.65                                                      
 13 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI               1:30.46    1:30.19 C      
       42.38  1:30.19                                                      
 14 Waldman, Nancy E          11 SDAC-SI                   NT    1:32.30 C      
       45.51  1:32.30                                                      
 15 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI               1:31.52    1:33.90 C      
 16 Ekholm, Tova L            12 SDAC-SI              2:00.78    1:37.35 C      
       45.46  1:37.35                                                      
 16 Stoven, Sienna S          11 SDAC-SI                   NT    1:37.35 C      
       49.15  1:37.35                                                      
 18 Mangilit, Jade C          11 SBA-SI               1:44.21    1:39.69 C      
       45.90  1:39.69                                                      
 19 Lefringhouse, Molly N     11 CSA-SI                    NT    1:43.61 C      
       49.73  1:43.61                                                      
 20 White, Kaia M             11 SBA-SI               1:54.57    1:46.91 C      
       49.46  1:46.91                                                      
 21 O'Dell, Camilla E         11 SBA-SI               2:10.36    1:47.96 C      
       49.27  1:47.96                                                      
 -- Eslinger, Rory I          12 SBA-SI               2:04.30         DQ        
       59.80       DQ                                                      
 
Event 9  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  A
          48.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI                 34.37      34.91 A      
  2 Prado, Angela J            8 HSA-SI                 35.30      35.28 A      
  3 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ                37.58      38.32 A      
  4 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA                36.32      38.46 A      
  5 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ                37.89      38.47 A      
B - Division  
  1 Wang, Miki A               7 SBA-SI                 43.32      41.62 B      
  2 Strouse, Hailey G          8 SDY-SI                 44.29      41.94 B      
  3 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                 44.28      42.83 B      
  4 Morgan, Ella C             7 MRA-SI                 42.48      43.19 B      
  5 Park, Gina M               8 SDAC-SI                46.20      43.30 B      
  6 Dimino, Bella A            8 WAVE-SI                48.48      48.06 B      
  7 Dang, Layla M              7 SDY-SI                 45.43      48.43 B      
  8 Conway, Ella J             7 CAST-SI                47.86      48.48 B      
C - Division  
  1 Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI                 48.71      46.10 B      
  2 Egan, Astrid S             8 WSST-SI                57.27      47.05 B      
  3 Soderlund, Marina L        7 CSA-SI                 51.99      47.30 B      
  4 Gagnon, Ella J             7 HSA-SI               1:07.61      53.19 C      
  5 Sawicki, Karina B          7 CAST-SI                59.01      57.08 C      
  6 O'Dell, Catalina T         7 SBA-SI                 57.89      58.02 C      
  7 Santoro, Matilda O         7 CAST-SI                   NT    1:00.65 C      
  8 Meyer, Gabby K             6 HSA-SI               1:07.83    1:05.38 C      
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  A
          37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isabella   10 SBA-SI                 29.44      29.52 A      
  2 Rundle, Riley A            9 HSA-SI                 33.84      31.95 A      
  3 Brickhaus, Veronica K     10 CSA-SI                 32.72      32.91 A      
  4 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI                 33.73      34.01 B      
  5 Hammes, Anne C            10 SDY-SI                 33.73      34.81 B      
B - Division  
  1 Jarvis, Clara L            9 SDY-SI                 35.19      33.48 A      
  2 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI                35.06      34.54 B      
  3 Reilly, Emma M            10 WSST-SI                35.31      35.03 B      
  4 Song, Sienna A            10 SBA-SI                 34.46      35.21 B      
  5 Mertens, Arianna S        10 SDY-SI                 35.32      36.66 B      
  6 Scinta, Mia L             10 SDAC-SI                35.50      38.44 C      
C - Division  
  1 Jarina, Sophia A          10 SDY-SI                 48.89      34.62 B      
  2 Dimino, Gia L             10 WAVE-SI                37.03      34.83 B      
  3 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI                 39.64      36.15 B      
  4 Carrillo, Lorelei M        9 HSA-SI                 37.30      37.01 C      
  5 Schatz, Emily M           10 SDAC-SI                37.90      37.59 C      
  6 Lopez Avila, Diana        10 SBA-SI                 39.14      38.07 C      
  7 Zenoni, Payton L          10 CSA-SI                 46.14      38.08 C      
  8 Hernandez, Luna E          9 CAST-SI                41.82      38.41 C      
  9 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI                 37.90      38.66 C      
 10 Librera, Andrea            9 MRA-SI                 38.25      39.11 C      
 11 White, Callahan J          9 SDAC-SI                42.88      39.30 C      
 12 Segura, Allison L         10 SDY-SI                 39.68      39.53 C      
 13 Spate, Elyssa M            9 HSA-SI                 41.56      39.97 C      
 14 Corkery, Alyssa M          9 SBA-SI                 47.64      40.36 C      
 15 Higgins, Camilla A         9 HSA-SI                 43.93      41.07 C      
 16 Soltero, Sophia T         10 UN-SI                     NT      41.08 C      
 17 Miller, Lily E             9 SBA-SI                 38.06      41.72 C      
 17 Downing, Lexi R           10 CAST-SI                39.53      41.72 C      
 19 Bantug, Kyra J             9 SBA-SI                 45.21      41.94 C      
 20 Dang, Isabella A          10 SDY-SI                 39.93      41.95 C      
 21 Hirayama, Ayaka A          9 SBA-SI                 45.25      42.06 C      
 22 Andersen, Islay B          9 CSA-SI                    NT      42.07 C      
 23 Gangolea, Elizabeth N      9 WSST-SI                43.50      42.30 C      
 24 Conner, Abby L             9 SDY-SI                 44.80      42.66 C      
 25 Smith, Hailey L           10 MRA-SI                 44.09      43.46 C      
 26 Conlon, Alex E            10 CSA-SI                 49.47      43.63 C      
 27 Adamson, Landyn D          9 MRA-SI                 48.57      43.72 C      
 28 Martinez, Laylene T        9 SDY-SI                 44.90      44.07 C      
 29 Ferrell, Elliana M        10 CSA-SI                 46.05      44.18 C      
 30 Milligan, Austin R        10 WSST-SI                40.88      44.21 C      
 31 Anderson, Evi G           10 CSA-SI                 43.17      44.32 C      
 32 Nagel, Elia T              9 HSA-SI                 41.78      44.59 C      
 33 Garcia, Aviana V          10 SBA-SI                 44.75      45.10 C      
 34 Jorgensen, Catalina        9 SBA-SI               1:04.02      45.41 C      
 35 Sawicki, Annika U          9 CAST-SI                43.77      46.11 C      
 36 Fernandez, Leandra A       9 SDY-SI                    NT      46.31 C      
 37 Hannat, Amina L           10 CAST-SI                43.01      46.41 C      
 38 Lane, Paige R              9 CAST-SI                43.17      46.51 C      
 39 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI                 49.10      46.61 C      
 40 King, Lily J              10 HSA-SI                 46.08      48.22 C      
 40 Siemens, Elle K            9 SDAC-SI                48.02      48.22 C      
 42 Roche, Sheridan M          9 SBA-SI                 51.80      48.96 C      
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  A
          33.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dimeo, Natalie J          12 WSST-SI                27.28      27.35 A      
  2 Sanchez, Adania M         11 SBA-SI                 28.72      27.86 A      
  3 Villa, Mia I              11 SBA-SI                 28.44      28.54 A      
  4 Gideon, Ryann L           12 MRA-SI                 28.93      28.74 A      
  5 Nguyen, My K              11 CAST-SI                28.38      28.90 A      
  6 Park, Haebin              11 SBA-SI                 30.28      29.09 A      
  7 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI                 29.18      29.17 A      
  8 Rivas, Daniella A         12 SBA-SI                 29.71      29.25 A      
  9 Winter, Reyna B           12 CAST-SI                30.41      30.13 A      
 10 Morgan, Chloe N           11 MRA-SI                 29.49      30.20 A      
 11 Ongteco, Annika S         12 SBA-SI                 29.98      30.69 A      
 12 Joloya, Kayla             11 SBA-SI                 30.08      30.96 B      
 13 Glasser, Genevieve P      12 SDY-SI                 30.28      31.22 B      
B - Division  
  1 Ambrosius, Tatiana        11 SBA-SI                 31.20      29.09 A      
  2 Borger, Anne E            11 SDY-SI                 31.36      30.41 A      
  3 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI                 31.80      30.74 B      
  4 Ebert, Aleesa             11 SBA-SI                 30.95      30.75 B      
  5 Hogan, Isabella E         11 SDAC-SI                32.02      31.17 B      
  6 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ                30.93      31.25 B      
  7 Kansagara, Shiva G        12 SSD-SI                 31.08      31.45 B      
  8 Call, Mackenzie           11 UN-SI                  31.60      31.54 B      
  9 Amos, Brooke A            11 MRA-SI                 30.93      31.61 B      
 10 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  11 SBA-SI                 32.13      31.74 B      
 11 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI                32.51      31.95 B      
 12 Backlund, Margareta V     11 WSST-SI                32.79      32.60 B      
 13 Weeks, Elizabeth Y        11 SDY-SI                 31.80      32.63 B      
 14 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 31.99      32.78 B      
 15 Thiem, Harli R            12 HSA-SI                 33.25      33.14 B      
 16 Tenney, Sarah             12 SBA-SI                 32.18      33.16 B      
 17 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                  33.02      33.36 B      
C - Division  
  1 Davila, Maria-Jose        11 SBA-SI                 38.62      32.21 B      
  2 Vermillion, Danica E      12 SBA-SI                 34.58      32.83 B      
  3 Swann, Julia G            11 HSA-SI                 33.69      33.28 B      
  4 Navarrette, Rikka E       11 CSA-SI                 34.04      33.75 C      
  5 Roistacher, Tatum E       11 WSST-SI                33.95      33.95 C      
  6 Aragon, Lily E            12 SBA-SI                 36.78      34.20 C      
  7 Sapper, Olivia N          12 HSA-SI                 34.91      34.73 C      
  8 Waldman, Nancy E          11 SDAC-SI                34.74      34.99 C      
  9 Jaffe, Sydney K           11 SSD-SI                 35.66      35.34 C      
 10 Jackson, Mary Kathleen M  11 SBA-SI                 37.36      36.54 C      
 11 Fernandez Espinosa, Mari  12 SDY-SI                    NT      36.77 C      
 12 Mangilit, Jade C          11 SBA-SI                 38.61      37.09 C      
 13 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                 36.96      37.14 C      
 14 Flora, Emily G            11 CAST-SI                36.18      37.16 C      
 14 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 38.38      37.16 C      
 16 Cao, Shannon              11 UN-SI                  37.82      37.51 C      
 17 San Agustin, Derell Mae   11 SBA-SI                    NT      37.54 C      
 18 Lefringhouse, Molly N     11 CSA-SI                    NT      37.99 C      
 19 Stoven, Sienna S          11 SDAC-SI                39.69      38.53 C      
 20 Byrne, Allie M            11 SDAC-SI                40.26      38.79 C      
 21 Gangolea, Gwendolyn I     11 WSST-SI                40.87      38.97 C      
 22 Ekholm, Tova L            12 SDAC-SI                39.45      40.57 C      
 23 Johnson, Helena R         11 CSA-SI                    NT      41.14 C      
 24 White, Kaia M             11 SBA-SI                 40.85      42.52 C      
 25 O'Dell, Camilla E         11 SBA-SI                 43.87      43.41 C      
 26 Eslinger, Rory I          12 SBA-SI                 49.60      51.27 C      
 
Event 15  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  A
          55.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI                 42.34      39.79 A      
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ                40.56      42.08 A      
  3 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA                41.32      42.13 A      
  4 Prado, Angela J            8 HSA-SI                 39.76      42.58 A      
  5 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ                42.54      45.88 A      
B - Division  
  1 Lee, Healin                7 SBA-SI                 49.53      45.97 A      
C - Division  
  1 Soderlund, Marina L        7 CSA-SI                 59.91      51.35 B      
  2 Park, Gina M               8 SDAC-SI                57.22      54.70 B      
  3 Dimino, Bella A            8 WAVE-SI                56.08      57.16 C      
  4 O'Dell, Catalina T         7 SBA-SI                    NT    1:12.89 C      
 -- Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI               1:31.10         DQ        
 -- Egan, Astrid S             8 WSST-SI                   NT         DQ        
 -- Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  A
          41.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isabella   10 SBA-SI                 33.50      33.71 A      
B - Division  
  1 Dimino, Gia L             10 WAVE-SI                38.41      38.77 B      
  2 Hou, Emily                 9 SDY-SI                 39.35      40.34 B      
  3 Scinta, Mia L             10 SDAC-SI                39.39      40.63 B      
  4 Librera, Andrea            9 MRA-SI                 39.33      41.88 C      
C - Division  
  1 Hammes, Anne C            10 SDY-SI                 44.32      39.83 B      
  2 Cline, Maggie J            9 HSA-SI                 43.30      42.70 C      
  3 Reilly, Emma M            10 WSST-SI                48.15      43.31 C      
  4 Mertens, Arianna S        10 SDY-SI                 44.05      43.46 C      
  5 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI                45.63      43.94 C      
  6 Lopez Avila, Diana        10 SBA-SI                    NT      44.20 C      
  7 Song, Sienna A            10 SBA-SI                 46.81      45.45 C      
  8 Zenoni, Payton L          10 CSA-SI                    NT      46.28 C      
  9 Segura, Allison L         10 SDY-SI                 44.13      47.17 C      
 10 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI                 43.91      47.77 C      
 11 Brickhaus, Veronica K     10 CSA-SI                 49.11      48.97 C      
 12 Monreal, Reianne V        10 SBA-SI                 49.47      49.74 C      
 13 Hernandez, Luna E          9 CAST-SI                   NT      52.70 C      
 14 Dang, Isabella A          10 SDY-SI                 46.60      54.03 C      
 15 Smith, Hailey L           10 MRA-SI                 51.61      55.32 C      
 16 Milligan, Austin R        10 WSST-SI                   NT      55.41 C      
 17 White, Callahan J          9 SDAC-SI                54.75      55.65 C      
 18 Adamson, Landyn D          9 MRA-SI                    NT      58.31 C      
 19 Rivera, Mia N             10 SBA-SI               1:00.90      59.61 C      
 20 Nelson, Penelope L         9 HSA-SI               1:03.91    1:00.98 C      
 21 Downing, Lexi R           10 CAST-SI                56.53    1:01.51 C      
 22 Fernandez, Leandra A       9 SDY-SI                    NT    1:02.51 C      
 23 Conner, Abby L             9 SDY-SI                 57.34    1:04.61 C      
 24 Jorgensen, Catalina        9 SBA-SI                    NT    1:07.47 C      
 25 Corkery, Alyssa M          9 SBA-SI                    NT    1:12.05 C      
 -- Higgins, Camilla A         9 HSA-SI                 57.03         DQ        
 -- Bantug, Kyra J             9 SBA-SI                 55.87         DQ        
 -- Garcia, Aviana V          10 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Soltero, Sophia T         10 UN-SI                     NT         DQ        
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  A
          37.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lundgren, Emily L         12 SBA-SI                 27.01      28.31 A      
  2 Lora, Mirsha              12 SBA-SI                 29.90      30.28 A      
  3 Ruane, Maegan E           12 SBA-SI                 32.67      31.59 A      
  4 Munch, Rachel K           12 HSA-SI                 32.69      32.42 A      
  5 Joloya, Kayla             11 SBA-SI                 32.99      32.61 A      
  6 Zaragoza, Alexandra V     12 IVDA-SI                33.50      33.08 A      
  7 Browne, Rylee Q           12 MRA-SI                 33.76      33.22 A      
  8 Amos, Brooke A            11 MRA-SI                 32.68      33.23 A      
  9 Park, Haebin              11 SBA-SI                 33.47      33.71 A      
 10 Villa, Mia I              11 SBA-SI                 33.18      34.06 A      
 11 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI                 34.27      34.54 B      
 12 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ                33.18      35.08 B      
B - Division  
  1 Dimeo, Natalie J          12 WSST-SI                35.78      30.45 A      
  2 Gideon, Ryann L           12 MRA-SI                 34.58      34.46 B      
  3 Morgan, Chloe N           11 MRA-SI                 34.87      34.61 B      
  4 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI                 34.49      35.32 B      
  5 Glasser, Genevieve P      12 SDY-SI                 36.22      35.86 B      
  6 Abbott, Piper             12 HSA-SI                 36.46      36.58 B      
C - Division  
  1 Sanchez, Adania M         11 SBA-SI                    NT      32.06 A      
  2 Borger, Anne E            11 SDY-SI                 40.43      37.00 B      
  3 Aragon, Lily E            12 SBA-SI                    NT      37.75 C      
  4 Roistacher, Tatum E       11 WSST-SI                37.86      37.79 C      
  5 Davila, Maria-Jose        11 SBA-SI                 46.68      38.03 C      
  6 Call, Mackenzie           11 UN-SI                     NT      38.09 C      
  7 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 37.46      39.24 C      
  8 Swann, Julia G            11 HSA-SI                    NT      39.25 C      
  9 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI                41.50      40.94 C      
 10 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                  40.78      41.43 C      
 11 Cao, Shannon              11 UN-SI                  41.18      41.45 C      
 12 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 39.65      43.12 C      
 13 Jackson, Mary Kathleen M  11 SBA-SI                 47.16      44.17 C      
 14 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                 44.98      45.39 C      
 15 Byrne, Allie M            11 SDAC-SI                50.23      46.20 C      
 16 Flora, Emily G            11 CAST-SI                42.76      48.51 C      
 17 Stoven, Sienna S          11 SDAC-SI                51.72      48.88 C      
 18 Eslinger, Rory I          12 SBA-SI               1:07.54    1:04.67 C      
 -- White, Kaia M             11 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Gangolea, Gwendolyn I     11 WSST-SI                   NT         DQ        
 -- Fernandez Espinosa, Mari  12 SDY-SI                    NT         DQ        
 
Event 21  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:20.15    2:18.12        
     1) Jarvis, Clara L 9               2) Hammes, Anne C 10              
     3) Mertens, Arianna S 10           4) Strouse, Hannah F 10           
       33.15  1:08.71  1:47.00  2:18.12                                    
  2 San Diego YMCA-SI  'B'                            3:00.15    2:47.27        
     1) Copeland, Kaitlyn B 10          2) Conner, Abby L 9               
     3) Martinez, Laylene T 9           4) Segura, Allison L 10           
       37.86  1:22.03  2:06.86  2:47.27                                    
  3 San Diego YMCA-SI  'C'                            3:10.15    2:59.74        
     1) Dang, Layla M 7                 2) Jarina, Sophia A 10            
     3) Fernandez, Leandra A 9          4) Strouse, Hailey G 8            
       35.81  1:27.24  2:18.57  2:59.74                                    
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 South Bay Aquatics-SI  'A'                        2:00.00    1:57.29        
     1) Park, Haebin 11                 2) Joloya, Kayla 11               
     3) Ongteco, Annika S 12            4) Sanchez, Adania M 11           
       29.03    59.20  1:29.14  1:57.29                                    
  2 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:01.15    2:16.83        
     1) Copeland, Karleigh E 12         2) Eisenhamer, Linda M 11         
     3) Fernandez Espinosa, Maria del C 4) Weeks, Elizabeth Y 11          
       32.39  1:05.24  1:44.65  2:16.83                                    
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:49.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isabella   10 SBA-SI               1:29.27    1:27.90 A      
       42.01  1:27.90                                                      
  2 Strouse, Hannah F         10 SDY-SI               1:26.91    1:29.58 A      
       43.06  1:29.58                                                      
  3 Mertens, Arianna S        10 SDY-SI               1:35.32    1:37.68 A      
       44.52  1:37.68                                                      
B - Division  
  1 Dimino, Gia L             10 WAVE-SI              1:46.32    1:38.38 A      
  2 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               1:41.17    1:43.06 B      
       47.36  1:43.06                                                      
  3 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI               1:44.15    1:44.83 B      
       49.31  1:44.83                                                      
C - Division  
  1 Divis, Martina            10 SDY-SI               2:04.91    1:39.36 A      
       46.62  1:39.36                                                      
  2 Adamson, Landyn D          9 MRA-SI               1:56.87    1:50.51 C      
       51.50  1:50.51                                                      
  3 Dang, Isabella A          10 SDY-SI               1:55.36    1:50.90 C      
       52.18  1:50.90                                                      
  4 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI               1:55.17    1:52.58 C      
       53.78  1:52.58                                                      
  5 Lee, Healin                7 SBA-SI               1:57.53    1:53.52 C      
       54.10  1:53.52                                                      
  6 Spate, Elyssa M            9 HSA-SI                    NT    1:54.13 C      
       53.73  1:54.13                                                      
  7 Cline, Maggie J            9 HSA-SI               2:08.83    1:54.44 C      
       57.57  1:54.44                                                      
  8 Lane, Paige R              9 CAST-SI              2:04.21    2:00.29 C      
  9 Sawicki, Annika U          9 CAST-SI              2:05.41    2:00.93 C      
       56.28  2:00.93                                                      
 10 Lopez Avila, Diana        10 SBA-SI                    NT    2:01.28 C      
       56.49  2:01.28                                                      
 11 Rivera, Mia N             10 SBA-SI               2:03.88    2:03.10 C      
       55.63  2:03.10                                                      
 12 Smith, Hailey L           10 MRA-SI               2:21.69    2:06.01 C      
 13 Dimino, Bella A            8 WAVE-SI                   NT    2:07.24 C      
     1:03.97  2:07.24                                                      
 14 Nagel, Elia T              9 HSA-SI               2:07.14    2:07.43 C      
       58.24  2:07.43                                                      
 15 Soltero, Sophia T         10 UN-SI                     NT    2:10.77 C      
     1:01.90  2:10.77                                                      
 16 Conner, Abby L             9 SDY-SI               2:01.89    2:11.80 C      
 17 Strouse, Hailey G          8 SDY-SI                    NT    2:14.23 C      
     1:02.44  2:14.23                                                      
 18 Sawicki, Karina B          7 CAST-SI                   NT    2:33.05 C      
     1:12.18  2:33.05                                                      
 19 Santoro, Matilda O         7 CAST-SI                   NT    2:44.29 C      
 20 Fernandez, Leandra A       9 SDY-SI                    NT    2:54.90 C      
 -- Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Hannat, Amina L           10 CAST-SI              2:12.27         DQ        
     1:03.83       DQ                                                      
 -- Conway, Ella J             7 CAST-SI                   NT         DQ        
     1:29.81                                                               
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  A
        1:37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              1:12.78    1:15.64 A      
       36.27  1:15.64                                                      
  2 Lora, Mirsha              12 SBA-SI               1:19.13    1:19.86 A      
       37.23  1:19.86                                                      
  3 Ebert, Aleesa             11 SBA-SI               1:23.83    1:22.55 A      
       39.05  1:22.55                                                      
  4 Arevalo, Florence D       12 SBA-SI               1:24.68    1:24.21 A      
  5 Park, Haebin              11 SBA-SI               1:24.41    1:26.83 A      
       41.07  1:26.83                                                      
  6 Kansagara, Shiva G        12 SSD-SI               1:24.18    1:26.86 A      
       41.12  1:26.86                                                      
  7 Glasser, Genevieve P      12 SDY-SI               1:27.16    1:30.60 B      
       42.40  1:30.60                                                      
  8 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI               1:27.67    1:33.16 B      
       44.36  1:33.16                                                      
  9 Jaffe, Sydney K           11 SSD-SI               1:26.29    1:35.77 B      
       44.08  1:35.77                                                      
B - Division  
  1 Hogan, Isabella E         11 SDAC-SI              1:34.98    1:29.72 B      
       43.21  1:29.72                                                      
  2 Weeks, Elizabeth Y        11 SDY-SI               1:30.85    1:30.88 B      
       42.91  1:30.88                                                      
  3 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                1:30.51    1:33.21 B      
       44.23  1:33.21                                                      
  4 Cao, Shannon              11 UN-SI                1:36.85    1:34.86 B      
       45.19  1:34.86                                                      
  5 Borger, Anne E            11 SDY-SI               1:34.00    1:36.94 B      
       45.28  1:36.94                                                      
  6 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI              1:34.47    1:37.92 C      
       46.21  1:37.92                                                      
  7 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              1:36.53    1:40.62 C      
       46.98  1:40.62                                                      
C - Division  
  1 Vermillion, Danica E      12 SBA-SI                    NT    1:37.98 C      
       45.66  1:37.98                                                      
  2 Backlund, Margareta V     11 WSST-SI              1:46.39    1:38.50 C      
       47.27  1:38.50                                                      
  3 Navarrette, Rikka E       11 CSA-SI               1:41.92    1:40.26 C      
       48.06  1:40.26                                                      
  4 Byrne, Allie M            11 SDAC-SI                   NT    1:41.39 C      
       49.15  1:41.39                                                      
  5 Tenney, Sarah             12 SBA-SI               1:38.30    1:41.81 C      
       48.45  1:41.81                                                      
  6 Swann, Julia G            11 HSA-SI               1:40.62    1:42.18 C      
       49.36  1:42.18                                                      
  7 Ekholm, Tova L            12 SDAC-SI                   NT    1:45.03 C      
       50.07  1:45.03                                                      
 
Event 29  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  A
        1:36.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rundle, Riley A            9 HSA-SI               1:27.32    1:21.61 A      
       38.93  1:21.61                                                      
  2 Divis, Martina            10 SDY-SI               1:26.12    1:30.22 B      
       42.46  1:30.22                                                      
B - Division  
  1 Jarvis, Clara L            9 SDY-SI               1:35.00    1:27.29 A      
       41.11  1:27.29                                                      
  2 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA              1:29.00    1:32.00 B      
       45.26  1:32.00                                                      
  3 Donnelly, Catalina M      10 SBA-SI               1:33.15    1:39.43 C      
       47.60  1:39.43                                                      
C - Division  
  1 Jarina, Sophia A          10 SDY-SI               1:50.63    1:31.90 B      
       43.92  1:31.90                                                      
  2 Dimino, Gia L             10 WAVE-SI                   NT    1:32.18 B      
  3 Schatz, Emily M           10 SDAC-SI                   NT    1:34.74 B      
       45.14  1:34.74                                                      
  4 Monreal, Reianne V        10 SBA-SI                    NT    1:35.73 B      
       46.37  1:35.73                                                      
  5 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI                   NT    1:36.97 C      
       47.59  1:36.97                                                      
  6 Carrillo, Lorelei M        9 HSA-SI               1:48.80    1:37.93 C      
       47.51  1:37.93                                                      
  7 Wang, Miki A               7 SBA-SI                    NT    1:41.04 C      
       50.03  1:41.04                                                      
  8 Hammes, Anne C            10 SDY-SI               1:58.18    1:44.04 C      
       48.88  1:44.04                                                      
  9 Andersen, Islay B          9 CSA-SI               1:56.31    1:49.77 C      
       50.91  1:49.77                                                      
 10 Conner, Abby L             9 SDY-SI               1:50.21    1:54.21 C      
       52.97  1:54.21                                                      
 11 Sawicki, Annika U          9 CAST-SI              2:04.50    1:57.34 C      
       56.11  1:57.34                                                      
 12 Nagel, Elia T              9 HSA-SI               1:57.68    1:59.04 C      
       57.10  1:59.04                                                      
 13 Downing, Lexi R           10 CAST-SI                   NT    2:00.92 C      
     1:00.40  2:00.92                                                      
 14 Hannat, Amina L           10 CAST-SI              1:56.43    2:01.37 C      
       58.76  2:01.37                                                      
 15 Jorgensen, Catalina        9 SBA-SI                    NT    2:02.35 C      
     1:01.14  2:02.35                                                      
 16 Conway, Ella J             7 CAST-SI                   NT    2:11.67 C      
       58.19  2:11.67                                                      
 -- Donnelly, Esperanza        8 SBA-SI                    NT         DQ        
     1:04.17                                                               
 -- Conlon, Alex E            10 CSA-SI                    NT         DQ        
 -- Dimino, Bella A            8 WAVE-SI              2:17.88         DQ        
       59.49       DQ                                                      
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  A
        1:25.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lundgren, Emily L         12 SBA-SI               1:03.53    1:04.41 A      
       31.19  1:04.41                                                      
  2 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              1:09.22    1:13.45 A      
       34.95  1:13.45                                                      
  3 Winter, Reyna B           12 CAST-SI              1:15.08    1:13.54 A      
       35.64  1:13.54                                                      
  4 Arevalo, Florence D       12 SBA-SI               1:13.18    1:13.91 A      
       36.42  1:13.91                                                      
  5 Munch, Rachel K           12 HSA-SI               1:13.45    1:14.63 A      
       36.52  1:14.63                                                      
  6 Nguyen, My K              11 CAST-SI              1:14.54    1:15.15 A      
       36.59  1:15.15                                                      
  7 Joloya, Kayla             11 SBA-SI               1:13.10    1:15.58 A      
       36.90  1:15.58                                                      
  8 Abbott, Piper             12 HSA-SI               1:12.99    1:16.92 A      
       37.17  1:16.92                                                      
  9 Zaragoza, Alexandra V     12 IVDA-SI              1:16.27    1:18.89 B      
       38.30  1:18.89                                                      
B - Division  
  1 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI               1:19.38    1:19.26 B      
       38.87  1:19.26                                                      
  2 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  11 SBA-SI               1:21.96    1:21.40 B      
       39.93  1:21.40                                                      
  3 Borger, Anne E            11 SDY-SI               1:22.55    1:22.28 B      
       39.92  1:22.28                                                      
C - Division  
  1 Hawthorne, Lydia S        12 CSA-SI               1:26.01    1:14.90 A      
       36.79  1:14.90                                                      
  2 Thiem, Harli R            12 HSA-SI               1:25.85    1:24.24 B      
       42.14  1:24.24                                                      
  3 Weeks, Elizabeth Y        11 SDY-SI               1:27.48    1:28.46 C      
       43.31  1:28.46                                                      
  4 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                1:27.99    1:29.12 C      
       43.54  1:29.12                                                      
  5 Sapper, Olivia N          12 HSA-SI               1:37.94    1:29.81 C      
  6 Jackson, Mary Kathleen M  11 SBA-SI               1:40.40    1:36.77 C      
       46.04  1:36.77                                                      
  7 Lefringhouse, Molly N     11 CSA-SI                    NT    1:46.68 C      
       52.67  1:46.68                                                      
  8 Fernandez Espinosa, Mari  12 SDY-SI                    NT    1:47.89 C      
       50.27  1:47.89                                                      
  9 Johnson, Helena R         11 CSA-SI                    NT    2:06.41 C      
 
Event 33  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  A
        2:56.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Strouse, Hannah F         10 SDY-SI               2:37.10    2:30.76 A      
       34.12  1:12.69  1:52.54  2:30.76                                    
B - Division  
  1 Rundle, Riley A            9 HSA-SI               2:42.10    2:30.95 A      
       34.65  1:13.73  1:53.54  2:30.95                                    
  2 Hou, Emily                 9 SDY-SI               2:52.00    2:45.35 B      
       35.79  1:17.70  2:02.06  2:45.35                                    
  3 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               2:54.06    2:45.55 B      
       38.14           2:05.39  2:45.55                                    
  4 Jarvis, Clara L            9 SDY-SI               2:52.51    2:50.64 B      
       38.34  1:23.07  2:07.72  2:50.64                                    
  5 Hughes, London             8 SBA-SI               2:42.29    2:55.07 B      
       39.09  1:26.18  2:11.38  2:55.07                                    
  6 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              2:56.10    2:56.82 C      
       38.68  1:25.71  2:12.56  2:56.82                                    
  7 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              2:54.35    2:56.86 C      
       40.89  1:27.14  2:14.35  2:56.86                                    
C - Division  
  1 Brickhaus, Veronica K     10 CSA-SI                    NT    2:35.94 A      
       36.79  1:17.96  1:58.36  2:35.94                                    
  2 Lee, Healin                7 SBA-SI               3:19.45    3:06.66 C      
                       2:20.21  3:06.66                                    
  3 Carrillo, Lorelei M        9 HSA-SI                    NT    3:12.01 C      
       42.63  1:33.04  2:23.28  3:12.01                                    
  4 Miller, Lily E             9 SBA-SI                    NT    3:21.68 C      
       45.41  1:38.19  2:32.75  3:21.68                                    
  5 Andersen, Islay B          9 CSA-SI               3:30.00    3:23.64 C      
       47.32  1:39.20  2:34.20  3:23.64                                    
  6 Milligan, Austin R        10 WSST-SI                   NT    3:24.37 C      
       45.40  1:38.51  3:24.37                                             
  7 Conlon, Alex E            10 CSA-SI                    NT    3:26.06 C      
       47.50  1:41.07  2:35.54  3:26.06                                    
  8 Downing, Lexi R           10 CAST-SI                   NT    3:32.49 C      
       47.98  1:43.17  2:40.68  3:32.49                                    
  9 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT    3:52.27 C      
       52.04           2:50.84  3:52.27                                    
 
Event 35  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  A
        2:37.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Sanchez, Adania M         11 SBA-SI               2:14.73    2:12.67 A      
       30.18  1:04.01  1:39.37  2:12.67                                    
  2 Rivas, Daniella A         12 SBA-SI               2:17.77    2:14.80 A      
       30.85  1:05.27  1:40.57  2:14.80                                    
  3 Morgan, Chloe N           11 MRA-SI               2:13.34    2:15.12 A      
       30.87  1:05.42  1:40.31  2:15.12                                    
  4 Ongteco, Annika S         12 SBA-SI               2:18.89    2:22.71 A      
       32.35  1:08.25  1:45.60  2:22.71                                    
  5 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI               2:20.89    2:23.93 A      
       31.79  1:08.17  1:46.15  2:23.93                                    
B - Division  
  1 Hawthorne, Lydia S        12 CSA-SI               2:25.13    2:16.16 A      
       30.84  1:05.88  1:41.82  2:16.16                                    
  2 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  11 SBA-SI               2:25.46    2:25.71 B      
       34.22  1:11.67  1:49.48  2:25.71                                    
  3 Hogan, Isabella E         11 SDAC-SI              2:33.73    2:32.76 B      
       34.32  1:13.10  1:53.00  2:32.76                                    
  4 Tenney, Sarah             12 SBA-SI               2:33.21    2:35.78 B      
       35.58  1:15.89  1:56.32  2:35.78                                    
  5 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI               2:36.67    2:39.25 C      
       37.92  1:18.78  1:59.05  2:39.25                                    
C - Division  
  1 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI               2:42.50    2:26.93 B      
       35.23  1:12.38  1:49.80  2:26.93                                    
  2 Jaffe, Sydney K           11 SSD-SI               2:45.58    2:41.92 C      
       36.06  1:17.17  2:00.18  2:41.92                                    
  3 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI               3:11.04    3:09.34 C      
       39.80  1:29.47  3:09.34                                             
  4 Ekholm, Tova L            12 SDAC-SI                   NT    3:14.30 C      
       44.56  1:35.11  2:26.90  3:14.30                                    
 
Event 37  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  A
          57.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI                 43.65      42.39 A      
  2 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ                43.00      43.14 A      
  3 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA                42.62      43.59 A      
  4 Lee, Healin                7 SBA-SI                 47.10      45.44 A      
  5 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ                44.63      46.85 A      
B - Division  
  1 Wang, Miki A               7 SBA-SI                 50.86      46.98 A      
  2 Morgan, Ella C             7 MRA-SI                 50.45      50.35 B      
  3 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                 50.83      52.84 B      
  4 Park, Gina M               8 SDAC-SI                54.60      53.59 B      
  5 Vuong, Gigi G              8 SBA-SI                 53.06      54.48 B      
  6 Dang, Layla M              7 SDY-SI                 54.12      55.54 B      
C - Division  
  1 Vigil, Samantha I          8 WAVE-SI                   NT      46.78 A      
  2 Soderlund, Marina L        7 CSA-SI                    NT      54.23 B      
  3 Clark, Carolyn G           8 SBA-SI               1:00.11    1:00.39 C      
  4 Santoro, Matilda O         7 CAST-SI                   NT    1:03.65 C      
  5 Meyer, Gabby K             6 HSA-SI               1:12.27    1:06.39 C      
  6 Peterson, Gracie M         8 MRA-SI               1:28.02    1:07.40 C      
 -- Jansen, June M             8 SDY-SI               1:03.80         DQ        
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  A
          44.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hou, Emily                 9 SDY-SI                 39.40      40.17 A      
B - Division  
  1 Jarvis, Clara L            9 SDY-SI                 43.00      40.45 A      
  2 Monreal, Reianne V        10 SBA-SI                 41.99      42.33 B      
  3 Librera, Andrea            9 MRA-SI                 41.87      43.04 B      
C - Division  
  1 Jarina, Sophia A          10 SDY-SI                 50.01      40.62 B      
  2 Song, Sienna A            10 SBA-SI                 46.29      41.85 B      
  3 Brickhaus, Veronica K     10 CSA-SI                 44.64      42.32 B      
  4 Lopez Avila, Diana        10 SBA-SI                 46.43      42.69 B      
  5 Schatz, Emily M           10 SDAC-SI                44.38      43.62 B      
  6 Reilly, Emma M            10 WSST-SI                   NT      43.68 B      
  7 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI                44.33      45.43 C      
  8 Tscherch, Natalie K       10 SBA-SI                 49.50      45.69 C      
  9 Mertens, Arianna S        10 SDY-SI                 44.92      46.67 C      
 10 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI                 49.32      46.91 C      
 11 Spate, Elyssa M            9 HSA-SI                    NT      48.27 C      
 12 Dang, Isabella A          10 SDY-SI                 46.90      49.12 C      
 13 Miller, Lily K            10 WSST-SI                48.42      49.18 C      
 14 Vuong, Valentina V        10 SBA-SI                 46.70      49.20 C      
 15 Downing, Lexi R           10 CAST-SI                52.21      49.51 C      
 16 Anderson, Evi G           10 CSA-SI                    NT      50.34 C      
 17 Bantug, Kyra J             9 SBA-SI                 55.00      50.56 C      
 18 Conlon, Alex E            10 CSA-SI                 52.86      50.65 C      
 19 Hirayama, Ayaka A          9 SBA-SI                 58.18      50.70 C      
 20 Roche, Sheridan M          9 SBA-SI                    NT      51.12 C      
 21 Miller, Lily E             9 SBA-SI                 51.99      51.66 C      
 22 Rivera, Mia N             10 SBA-SI                 55.87      53.18 C      
 23 Adamson, Landyn D          9 MRA-SI               1:01.96      53.83 C      
 24 Hannat, Amina L           10 CAST-SI                52.27      54.19 C      
 25 Nagel, Elia T              9 HSA-SI                 51.08      54.62 C      
 26 Ferrell, Elliana M        10 CSA-SI                 52.18      55.00 C      
 27 Jorgensen, Catalina        9 SBA-SI               1:15.32      55.32 C      
 28 Drake, Kaitlyn L          10 MRA-SI               1:09.54    1:02.57 C      
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  A
          39.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Nguyen, My K              11 CAST-SI                34.24      32.69 A      
  2 Ongteco, Annika S         12 SBA-SI                 33.71      33.43 A      
  3 Arevalo, Florence D       12 SBA-SI                 34.74      33.51 A      
  4 Browne, Rylee Q           12 MRA-SI                 35.66      33.79 A      
  5 Ruane, Maegan E           12 SBA-SI                 35.67      33.96 A      
  6 Winter, Reyna B           12 CAST-SI                35.39      35.16 A      
  7 Zaragoza, Alexandra V     12 IVDA-SI                35.13      35.98 A      
B - Division  
  1 Abbott, Piper             12 HSA-SI                 38.47      35.43 A      
  2 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI                 36.85      36.21 B      
  3 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI                 37.45      37.13 B      
  4 Tenney, Sarah             12 SBA-SI                 38.00      37.40 B      
  5 Yeager, Nicole A          12 SSD-SI                 37.34      37.46 B      
  6 Ambrosius, Tatiana        11 SBA-SI                 39.22      37.62 B      
  7 Haro, Macy G              12 HSA-SI                 39.21      37.71 B      
  8 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 39.26      39.20 B      
C - Division  
  1 Call, Mackenzie           11 UN-SI                  39.93      36.58 B      
  2 Kansagara, Shiva G        12 SSD-SI                 43.27      36.95 B      
  3 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  11 SBA-SI                 39.75      37.81 B      
  4 Thiem, Harli R            12 HSA-SI                 40.45      38.03 B      
  5 Ebert, Aleesa             11 SBA-SI                 39.83      38.53 B      
  6 Navarrette, Rikka E       11 CSA-SI                 43.89      38.70 B      
  7 Sapper, Olivia N          12 HSA-SI                 43.13      39.69 C      
  8 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                  40.49      40.25 C      
  9 Davila, Maria-Jose        11 SBA-SI                 44.15      40.64 C      
 10 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 44.98      42.72 C      
 11 San Agustin, Derell Mae   11 SBA-SI                    NT      43.62 C      
 12 Aragon, Lily E            12 SBA-SI                 44.30      43.74 C      
 13 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                    NT      43.88 C      
 14 Mangilit, Jade C          11 SBA-SI                 51.52      45.03 C      
 15 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI                44.00      46.17 C      
 16 Lefringhouse, Molly N     11 CSA-SI                    NT      46.61 C      
 17 Fernandez Espinosa, Mari  12 SDY-SI                    NT      48.26 C      
 18 Byrne, Allie M            11 SDAC-SI                53.79      50.99 C      
 -- Eslinger, Rory I          12 SBA-SI               1:03.23         DQ        
 -- Johnson, Helena R         11 CSA-SI                    NT         DQ        
 
Event 43  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  A
        1:46.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              1:27.09    1:20.59 A      
       38.30  1:20.59                                                      
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              1:25.56    1:21.09 A      
       39.41  1:21.09                                                      
  3 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA              1:22.27    1:25.02 A      
       40.15  1:25.02                                                      
B - Division  
  1 Lee, Healin                7 SBA-SI               1:32.46    1:26.14 A      
       41.01  1:26.14                                                      
  2 Park, Gina M               8 SDAC-SI              1:38.93    1:42.75 B      
       46.24  1:42.75                                                      
  3 Vuong, Gigi G              8 SBA-SI               1:42.92    1:46.14 C      
       46.73  1:46.14                                                      
C - Division  
  1 Vigil, Samantha I          8 WAVE-SI                   NT    1:32.05 B      
       43.73  1:32.05                                                      
  2 Wang, Miki A               7 SBA-SI               1:50.22    1:34.86 B      
       44.34  1:34.86                                                      
  3 Morgan, Ella C             7 MRA-SI               1:46.63    1:39.57 B      
       48.94  1:39.57                                                      
  4 Navarro, Ciara M           8 SBA-SI                    NT    1:40.44 B      
       46.61  1:40.44                                                      
  5 Soderlund, Marina L        7 CSA-SI               2:01.63    1:45.98 B      
       48.82  1:45.98                                                      
  6 Jansen, June M             8 SDY-SI               1:51.60    1:49.51 C      
  7 Santoro, Matilda O         7 CAST-SI                   NT    2:02.50 C      
       57.03  2:02.50                                                      
  8 Peterson, Gracie M         8 MRA-SI                    NT    2:08.35 C      
       59.03  2:08.35                                                      
  9 Clark, Carolyn G           8 SBA-SI                    NT    2:12.87 C      
     1:00.18  2:12.87                                                      
 
Event 45  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  A
        1:21.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isabella   10 SBA-SI               1:02.90    1:03.79 A      
       31.17  1:03.79                                                      
  2 Divis, Martina            10 SDY-SI               1:13.68    1:13.60 A      
       34.42  1:13.60                                                      
  3 Brickhaus, Veronica K     10 CSA-SI               1:13.60    1:15.87 B      
       36.48  1:15.87                                                      
B - Division  
  1 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               1:20.62    1:16.34 B      
       35.95  1:16.34                                                      
  2 Hou, Emily                 9 SDY-SI               1:17.69    1:16.53 B      
       36.13  1:16.53                                                      
  3 Monreal, Reianne V        10 SBA-SI               1:20.25    1:18.94 B      
       37.10  1:18.94                                                      
  4 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI              1:20.37    1:18.99 B      
  5 Song, Sienna A            10 SBA-SI               1:20.26    1:20.03 B      
       38.03  1:20.03                                                      
C - Division  
  1 Reilly, Emma M            10 WSST-SI                   NT    1:17.38 B      
       37.11  1:17.38                                                      
  2 Lopez Avila, Diana        10 SBA-SI               1:33.52    1:21.58 C      
       39.26  1:21.58                                                      
  3 Librera, Andrea            9 MRA-SI               1:22.91    1:21.86 C      
       40.90  1:21.86                                                      
  4 Mertens, Arianna S        10 SDY-SI               1:26.31    1:22.43 C      
       38.19  1:22.43                                                      
  5 Schatz, Emily M           10 SDAC-SI              1:24.94    1:23.63 C      
       39.58  1:23.63                                                      
  6 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI               1:29.58    1:24.86 C      
       39.38  1:24.86                                                      
  7 Tscherch, Natalie K       10 SBA-SI               1:31.36    1:25.00 C      
       39.32  1:25.00                                                      
  8 Zenoni, Payton L          10 CSA-SI                    NT    1:27.22 C      
       39.29  1:27.22                                                      
  9 Miller, Lily E             9 SBA-SI               1:45.68    1:27.78 C      
 10 Miller, Lily K            10 WSST-SI                   NT    1:30.24 C      
       16.31  1:30.24                                                      
 11 Vuong, Valentina V        10 SBA-SI               1:32.27    1:31.22 C      
       41.60  1:31.22                                                      
 12 Higgins, Camilla A         9 HSA-SI               1:51.11    1:32.29 C      
       44.11  1:32.29                                                      
 13 Downing, Lexi R           10 CAST-SI              1:54.43    1:32.81 C      
       46.09  1:32.81                                                      
 14 Conlon, Alex E            10 CSA-SI               1:51.42    1:33.93 C      
       44.88  1:33.93                                                      
 15 Spate, Elyssa M            9 HSA-SI               1:32.05    1:34.43 C      
       44.84  1:34.43                                                      
 16 Nagel, Elia T              9 HSA-SI               1:34.60    1:35.08 C      
       44.13  1:35.08                                                      
 17 Dang, Isabella A          10 SDY-SI               1:35.84    1:36.72 C      
       45.25  1:36.72                                                      
 18 Adamson, Landyn D          9 MRA-SI               1:49.09    1:39.46 C      
       45.36  1:39.46                                                      
 19 Bantug, Kyra J             9 SBA-SI               1:39.72    1:40.57 C      
       45.88  1:40.57                                                      
 20 Hannat, Amina L           10 CAST-SI              1:39.13    1:42.91 C      
       47.93  1:42.91                                                      
 21 Anderson, Evi G           10 CSA-SI               1:35.20    1:43.20 C      
       47.63  1:43.20                                                      
 22 Drake, Kaitlyn L          10 MRA-SI               1:49.70    1:45.73 C      
       49.19  1:45.73                                                      
 23 Jorgensen, Catalina        9 SBA-SI                    NT    1:51.50 C      
       50.64  1:51.50                                                      
 24 Rivera, Mia N             10 SBA-SI               2:08.31    1:54.04 C      
       52.97  1:54.04                                                      
 
Event 47  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  A
        1:12.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Sanchez, Adania M         11 SBA-SI               1:04.00    1:00.23 A      
       29.19  1:00.23                                                      
  2 Villa, Mia I              11 SBA-SI               1:02.75    1:00.42 A      
       29.14  1:00.42                                                      
  3 Browne, Rylee Q           12 MRA-SI               1:02.50    1:02.29 A      
       30.31  1:02.29                                                      
  4 Arevalo, Florence D       12 SBA-SI               1:04.50    1:03.14 A      
       30.97  1:03.14                                                      
  5 Gideon, Ryann L           12 MRA-SI               1:05.92    1:04.27 A      
       31.90  1:04.27                                                      
  6 Ongteco, Annika S         12 SBA-SI               1:05.43    1:04.29 A      
       31.13  1:04.29                                                      
  7 Nguyen, My K              11 CAST-SI              1:03.73    1:04.45 A      
       30.70  1:04.45                                                      
  8 Rivas, Daniella A         12 SBA-SI               1:04.79    1:04.74 A      
       31.16  1:04.74                                                      
  9 Morgan, Chloe N           11 MRA-SI               1:04.36    1:05.02 A      
       31.08  1:05.02                                                      
 10 Winter, Reyna B           12 CAST-SI              1:06.41    1:06.00 A      
       31.85  1:06.00                                                      
 11 Joloya, Kayla             11 SBA-SI               1:06.13    1:06.34 A      
       31.35  1:06.34                                                      
 12 Espinoza, Ruby            12 SSD-SI               1:04.53    1:06.75 B      
       31.53  1:06.75                                                      
B - Division  
  1 Ambrosius, Tatiana        11 SBA-SI               1:10.42    1:05.54 A      
       31.01  1:05.54                                                      
  2 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              1:10.72    1:06.23 A      
       32.22  1:06.23                                                      
  3 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI               1:09.08    1:07.90 B      
       33.34  1:07.90                                                      
  4 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  11 SBA-SI               1:09.91    1:09.01 B      
       33.47  1:09.01                                                      
  5 Yeager, Nicole A          12 SSD-SI               1:08.06    1:10.21 B      
       33.35  1:10.21                                                      
  6 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI               1:09.00    1:11.63 B      
       34.73  1:11.63                                                      
  7 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI               1:09.69    1:11.76 B      
       35.71  1:11.76                                                      
  8 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                1:11.14    1:13.04 C      
       34.92  1:13.04                                                      
C - Division  
  1 Call, Mackenzie           11 UN-SI                1:13.01    1:09.13 B      
       32.96  1:09.13                                                      
  2 Haro, Macy G              12 HSA-SI               1:15.18    1:11.97 B      
       34.95  1:11.97                                                      
  3 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI              1:13.66    1:12.72 C      
       35.02  1:12.72                                                      
  4 Thiem, Harli R            12 HSA-SI               1:13.96    1:12.76 C      
       35.38  1:12.76                                                      
  5 Navarrette, Rikka E       11 CSA-SI               1:15.09    1:14.96 C      
       35.91  1:14.96                                                      
  6 Aragon, Lily E            12 SBA-SI               1:27.11    1:19.37 C      
       36.61  1:19.37                                                      
  7 Sapper, Olivia N          12 HSA-SI               1:14.97    1:19.85 C      
       38.50  1:19.85                                                      
  8 Jackson, Mary Kathleen M  11 SBA-SI               1:23.40    1:20.18 C      
       37.11  1:20.18                                                      
  9 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI               1:21.90    1:21.20 C      
       37.77  1:21.20                                                      
 10 DeMerchant, Audrey C      11 WSST-SI              1:23.68    1:21.61 C      
       38.85  1:21.61                                                      
 11 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI               1:41.11    1:22.26 C      
       39.19  1:22.26                                                      
 12 Fernandez Espinosa, Mari  12 SDY-SI                    NT    1:22.32 C      
       38.47  1:22.32                                                      
 13 Mangilit, Jade C          11 SBA-SI               1:30.79    1:26.45 C      
       40.83  1:26.45                                                      
 14 Lefringhouse, Molly N     11 CSA-SI                    NT    1:29.20 C      
       41.90  1:29.20                                                      
 15 Johnson, Helena R         11 CSA-SI                    NT    1:34.98 C      
       45.19  1:34.98                                                      
 
Event 49  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  A
        1:02.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI                 48.09      47.51 A      
  2 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA                49.44      48.56 A      
B - Division  
  1 Lee, Healin                7 SBA-SI                 55.78      52.24 A      
  2 Dang, Layla M              7 SDY-SI                 52.70      53.49 B      
  3 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ                56.52      53.62 B      
  4 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ                55.85      54.93 B      
C - Division  
  1 Vigil, Samantha I          8 WAVE-SI                   NT      52.69 B      
  2 Wang, Miki A               7 SBA-SI                    NT      57.38 B      
  3 Park, Gina M               8 SDAC-SI              1:07.25    1:00.07 B      
  4 Vuong, Gigi G              8 SBA-SI               1:03.02    1:03.98 C      
  5 Jansen, June M             8 SDY-SI               1:12.25    1:09.92 C      
 -- Meyer, Gabby K             6 HSA-SI                    NT         DQ        
 -- Peterson, Gracie M         8 MRA-SI                    NT         DQ        
 -- Santoro, Matilda O         7 CAST-SI                   NT         DQ        
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          49.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isabella   10 SBA-SI                 41.58      41.20 A      
  2 Mertens, Arianna S        10 SDY-SI                 41.85      42.22 A      
  3 Monreal, Reianne V        10 SBA-SI                 42.86      42.74 A      
  4 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI                 43.33      44.07 A      
B - Division  
  1 Divis, Martina            10 SDY-SI                 46.62      44.79 A      
  2 Copeland, Kaitlyn B       10 SDY-SI                 46.89      47.72 B      
  3 Librera, Andrea            9 MRA-SI                 49.64      50.57 C      
  4 Dang, Isabella A          10 SDY-SI                 47.59      50.69 C      
C - Division  
  1 Jarvis, Clara L            9 SDY-SI                 51.62      48.38 B      
  2 Tscherch, Natalie K       10 SBA-SI                 53.31      49.47 B      
  3 Adamson, Landyn D          9 MRA-SI                 56.18      50.55 C      
  4 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI                52.65      50.61 C      
  5 Spate, Elyssa M            9 HSA-SI                    NT      52.07 C      
  6 Rivera, Mia N             10 SBA-SI                 58.31      52.49 C      
  7 Jarina, Sophia A          10 SDY-SI                 55.78      53.09 C      
  8 Lopez Avila, Diana        10 SBA-SI                 57.18      53.61 C      
  9 Vuong, Valentina V        10 SBA-SI                 52.99      53.69 C      
 10 Zenoni, Payton L          10 CSA-SI                    NT      54.08 C      
 11 Hirayama, Ayaka A          9 SBA-SI                 58.57      55.35 C      
 12 Brickhaus, Veronica K     10 CSA-SI                 52.22      55.61 C      
 13 Song, Sienna A            10 SBA-SI                 51.29      55.83 C      
 14 Nagel, Elia T              9 HSA-SI                 55.05      56.84 C      
 15 Miller, Lily E             9 SBA-SI                 59.02      57.80 C      
 16 Jorgensen, Catalina        9 SBA-SI                    NT      59.49 C      
 17 Bantug, Kyra J             9 SBA-SI               1:02.11    1:00.11 C      
 18 Hannat, Amina L           10 CAST-SI              1:00.23    1:00.22 C      
 19 Drake, Kaitlyn L          10 MRA-SI               1:04.86    1:03.07 C      
 20 Higgins, Camilla A         9 HSA-SI                    NT    1:06.54 C      
 21 Anderson, Evi G           10 CSA-SI                    NT    1:08.05 C      
 22 Ferrell, Elliana M        10 CSA-SI               1:03.45    1:13.80 C      
 -- Roche, Sheridan M          9 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Downing, Lexi R           10 CAST-SI              1:24.88         DQ        
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  A
          44.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ                34.49      34.03 A      
  2 Ruane, Maegan E           12 SBA-SI                 34.06      34.24 A      
  3 Nguyen, My K              11 CAST-SI                35.42      34.65 A      
  4 Amos, Brooke A            11 MRA-SI                 37.29      37.49 A      
  5 Ebert, Aleesa             11 SBA-SI                 39.31      38.91 A      
  6 Arevalo, Florence D       12 SBA-SI                 38.98      38.93 A      
  7 Gideon, Ryann L           12 MRA-SI                 38.51      38.99 A      
  8 Browne, Rylee Q           12 MRA-SI                 39.20      39.14 A      
  9 Sanchez, Adania M         11 SBA-SI                 39.90      39.57 A      
B - Division  
  1 Abbott, Piper             12 HSA-SI                 41.62      39.23 A      
  2 Kansagara, Shiva G        12 SSD-SI                 44.10      40.06 A      
  3 Villa, Mia I              11 SBA-SI                 41.13      40.50 A      
  4 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                  41.23      42.08 B      
  5 Copeland, Karleigh E      12 SDY-SI                 40.83      42.26 B      
  6 McMahon, Cristina M       12 CAST-SI                44.01      42.88 B      
  7 Ambrosius, Tatiana        11 SBA-SI                 44.04      43.15 B      
  8 Jackson, Mary Kathleen M  11 SBA-SI                 42.27      43.78 B      
C - Division  
  1 Vermillion, Danica E      12 SBA-SI                 48.95      42.55 B      
  2 Haro, Macy G              12 HSA-SI                 45.36      44.46 B      
  3 Challburg, Amanda N       12 SBA-SI                 45.00      45.28 C      
  4 Eisenhamer, Linda M       11 SDY-SI                 45.42      45.77 C      
  5 Davila, Maria-Jose        11 SBA-SI                 49.42      45.83 C      
  6 Winter, Reyna B           12 CAST-SI                47.26      46.21 C      
  7 Tenney, Sarah             12 SBA-SI                 45.87      46.39 C      
  8 Navarrette, Rikka E       11 CSA-SI                 47.44      46.55 C      
  9 Byrne, Allie M            11 SDAC-SI                50.79      46.59 C      
 10 Sapper, Olivia N          12 HSA-SI                 51.85      47.38 C      
 11 Fernandez Espinosa, Mari  12 SDY-SI                    NT      47.41 C      
 12 Lefringhouse, Molly N     11 CSA-SI                    NT      50.52 C      
 13 Torena, Jaelyn            11 SBA-SI                 50.96      50.88 C      
 14 Aragon, Lily E            12 SBA-SI                 55.09      51.87 C      
 15 DeMerchant, Audrey C      11 WSST-SI                53.90      52.87 C      
 16 Mangilit, Jade C          11 SBA-SI                 55.44      57.24 C      
 17 Eslinger, Rory I          12 SBA-SI               1:05.13    1:07.02 C      
 -- Call, Mackenzie           11 UN-SI                     NT         DQ        
 
Event 55  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                                 NT    2:48.42        
     1) Copeland, Kaitlyn B 10          2) Mertens, Arianna S 10          
     3) Hou, Emily 9                    4) Jarvis, Clara L 9              
       56.26  1:30.87  2:13.75  2:48.42                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'A'                        3:40.00    2:58.49        
     1) Hughes, London 8                2) Tscherch, Natalie K 10         
     3) Miller, Lily E 9                4) Wang, Miki A 7                 
       45.34  1:31.61  2:18.52  2:58.49                                    
 -- Manta Ray Aquatics-SI  'A'                             NT         DQ        
     1) Morgan, Ella C 7                2) Adamson, Landyn D 9            
     3) Librera, Andrea 9               4) Drake, Kaitlyn L 10            
       52.81  1:44.07  2:26.45       DQ                                    
 -- South Bay Aquatics-SI  'B'                             NT         DQ        
     1) Lopez Avila, Diana 10           2) Lee, Healin 7                  
     3) Monreal, Reianne V 10           4) Song, Sienna A 10              
       43.78  1:30.48  2:13.37       DQ                                    
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manta Ray Aquatics-SI  'A'                             NT    2:13.37        
     1) Gideon, Ryann L 12              2) Amos, Brooke A 11              
     3) Browne, Rylee Q 12              4) Morgan, Chloe N 11             
       33.34  1:11.44  1:43.50  2:13.37                                    
 
Event 59  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  A
        1:37.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isabella   10 SBA-SI               1:12.47    1:12.29 A      
       33.95  1:12.29                                                      
B - Division  
  1 Hughes, London             8 SBA-SI               1:32.94    1:30.05 B      
       42.85  1:30.05                                                      
  2 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              1:36.44    1:41.21 C      
       48.11  1:41.21                                                      
C - Division  
  1 Divis, Martina            10 SDY-SI               1:40.61    1:29.86 B      
       42.09  1:29.86                                                      
  2 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              1:38.82    1:39.95 C      
       46.20  1:39.95                                                      
  3 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI                   NT    1:41.03 C      
       46.51  1:41.03                                                      
  4 Vigil, Samantha I          8 WAVE-SI                   NT    1:49.77 C      
       50.65  1:49.77                                                      
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  A
        1:23.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Joloya, Kayla             11 SBA-SI               1:12.72    1:12.04 A      
       32.91  1:12.04                                                      
  2 Browne, Rylee Q           12 MRA-SI               1:13.80    1:13.40 A      
       33.69  1:13.40                                                      
  3 Villa, Mia I              11 SBA-SI               1:12.34    1:13.42 A      
       33.60  1:13.42                                                      
  4 Yeager, Nicole A          12 SSD-SI               1:12.89    1:13.83 A      
       34.49  1:13.83                                                      
  5 Morgan, Chloe N           11 MRA-SI               1:15.87    1:21.59 B      
       36.48  1:21.59                                                      
B - Division  
  1 Amos, Brooke A            11 MRA-SI               1:17.44    1:18.55 B      
  2 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              1:17.69    1:20.34 B      
       36.46  1:20.34                                                      
  3 Zaragoza, Alexandra V     12 IVDA-SI              1:22.84    1:23.60 C      
       36.67  1:23.60                                                      
C - Division  
  1 Sanchez, Adania M         11 SBA-SI                    NT    1:14.80 A      
       35.05  1:14.80                                                      
  2 Abbott, Piper             12 HSA-SI                    NT    1:19.00 B      
       37.15  1:19.00                                                      
  3 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI               1:30.55    1:19.43 B      
       37.90  1:19.43                                                      
  4 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  11 SBA-SI                    NT    1:25.59 C      
       38.94  1:25.59                                                      
  5 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                1:34.29    1:32.37 C      
 
Event 63  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  A
        3:23.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dang, Isabella A          10 SDY-SI               2:10.63    3:40.68 C      
       55.63  1:50.06  2:50.16  3:40.68                                    
B - Division  
  1 Knighten, Breanne K        8 STAR-CA              3:07.55    3:10.73 B      
       44.77  1:31.81  2:27.87  3:10.73                                    
  2 Borchert, Sienna G         9 SDY-SI               3:18.95    3:15.13 B      
       47.33  1:37.01  2:32.08  3:15.13                                    
  3 Jarvis, Clara L            9 SDY-SI               3:15.00    3:17.39 B      
       45.43           2:35.43  3:17.39                                    
C - Division  
  1 Doak, Rylee M              8 HEAT-AZ              3:29.51    3:20.40 B      
     1:34.90           2:37.89  3:20.40                                    
  2 Villachica, Angeline J    10 WAVE-SI              3:29.48    3:25.00 C      
       48.05  1:39.83  2:39.47  3:25.00                                    
  3 Doak, Raegyn L             8 HEAT-AZ              3:24.98    3:27.76 C      
       48.00  1:43.22  2:43.83  3:27.76                                    
 -- Vigil, Samantha I          8 WAVE-SI                   NT         DQ        
       50.02  1:45.53  2:47.87       DQ                                    
 
Event 65  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  A
        3:01.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Ruane, Maegan E           12 SBA-SI               2:29.03    2:25.30 A      
       32.10  1:10.08  1:53.09  2:25.30                                    
  2 Amon, Emma G              12 HEAT-AZ              2:29.51    2:30.74 A      
       34.37  1:13.15  1:54.25  2:30.74                                    
  3 Villa, Mia I              11 SBA-SI               2:35.65    2:37.20 A      
       34.23  1:14.68  2:02.21  2:37.20                                    
  4 Rivas, Daniella A         12 SBA-SI               2:39.13    2:39.00 A      
       34.03  1:16.15  2:04.72  2:39.00                                    
  5 Gideon, Ryann L           12 MRA-SI               2:37.94    2:42.92 A      
       37.17  1:18.74  2:05.42  2:42.92                                    
  6 Amos, Brooke A            11 MRA-SI               2:45.50    2:50.76 B      
       36.26  1:23.47  2:13.00  2:50.76                                    
B - Division  
  1 Ebert, Aleesa             11 SBA-SI               2:49.99    2:48.72 B      
       39.01  1:24.47  2:11.37  2:48.72                                    
  2 Doak, Payton J            11 HEAT-AZ              2:49.06    2:53.33 B      
       39.56  2:53.33                                                      
  3 Halcomb, Dakota           11 UN-SI                2:57.01    3:00.95 B      
              1:31.27  2:21.22  3:00.95                                    
C - Division  
  1 Everitt, Jamison P        11 CSA-SI               3:07.07    2:48.88 B      
       35.94  1:19.24  2:13.15  2:48.88                                    
  2 Tenney, Sarah             12 SBA-SI                    NT    2:59.61 B      
       38.85  1:25.95  2:18.92  2:59.61                                    
  3 DeMerchant, Audrey C      11 WSST-SI                   NT    3:27.94 C      
       51.37  1:43.75  2:44.59  3:27.94