Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/12/18 08:10 AM
               2018 SI SBA 12&Under ABC Meet - 2/9/18 to 2/11/18               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  A
        6:59.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hull, Riley A             10 HSA-SI               6:11.40    5:49.06 A      
       31.88  1:06.71  1:42.02  2:17.97  2:53.65  3:29.68  4:05.56  4:41.39
     5:15.86  5:49.06                                                      
  2 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  12 SBA-SI               6:04.35    5:56.26 A      
       32.65  1:08.76  1:45.89  2:23.09  2:59.78  3:35.59  4:11.64  4:47.77
     5:22.51  5:56.26                                                      
  3 Halcomb, Dakota           12 SSD-SI               6:15.18    6:04.17 A      
       33.24  1:09.26  1:46.70  2:23.84  3:00.90  3:38.33  4:15.54  4:52.76
     5:29.76  6:04.17                                                      
  4 Divis, Martina            11 SDY-SI               6:19.06    6:14.24 A      
       33.93  1:11.91  1:49.77  2:27.18  3:05.63  3:43.83  4:22.33  5:00.19
     5:38.41  6:14.24                                                      
  5 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                6:15.20    6:22.66 A      
       33.48  1:11.17  1:49.71  2:29.39  3:09.39  3:49.33  4:29.47  5:08.30
     5:46.17  6:22.66                                                      
B - Division  
  1 Borchert, Sienna G        10 SDY-SI               6:35.20    6:25.95 B      
       34.31  1:12.70  1:52.05  2:31.64  3:11.49  3:51.48  4:31.74  5:11.16
     5:49.54  6:25.95                                                      
C - Division  
  1 Hughes, London             9 SBA-SI               7:57.61    6:29.66 B      
       33.99  1:13.00  1:51.28  2:32.01  3:11.16  3:50.94  4:31.26  5:13.23
     5:54.15  6:29.66                                                      
  2 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI                    NT    6:30.90 B      
       33.60  1:13.02  1:53.37  2:32.75  3:13.00  3:53.47  4:34.02  5:16.40
     5:55.46  6:30.90                                                      
  3 Jimenez, Abbie N          10 SDY-SI                    NT    6:55.66 B      
       36.85  1:16.97  1:58.85  2:41.51  3:25.00  4:06.84  4:49.38  5:33.21
     6:15.25  6:55.66                                                      
  4 Mora, Lily J              10 SDY-SI                    NT    7:06.64 C      
              1:20.49           2:47.45  3:30.88           4:58.51  5:42.09
     6:25.44  7:06.64                                                      
  5 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                    NT    7:12.45 C      
       37.05  1:17.78  2:02.90  2:46.48  3:30.75  4:15.08  5:00.09  5:45.06
     6:30.70  7:12.45                                                      
  6 Segura, Lexi E             9 SBA-SI                    NT    7:15.72 C      
       39.15  1:22.36  2:06.84  2:51.54  3:35.36  4:19.18  5:03.88  5:49.52
     6:33.14  7:15.72                                                      
  7 Conner, Abby L            10 SDY-SI               7:16.86    7:21.07 C      
       38.16  1:21.84  2:06.08  2:51.06  3:36.78  4:22.22  5:07.88  5:54.54
     6:39.54  7:21.07                                                      
  8 Lee, Healin                8 SBA-SI               7:25.12    7:25.99 C      
  9 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                    NT    7:35.81 C      
       41.61  1:28.07  2:14.72  3:01.86  3:47.76  4:34.75  5:21.56  6:06.37
     6:52.87  7:35.81                                                      
 10 Vuong, Gigi G              9 SBA-SI                    NT    7:46.45 C      
       39.10  1:23.46  2:10.08  2:56.20  3:43.95  4:33.91  5:22.57  6:12.57
     7:02.15  7:46.45                                                      
 11 Richardson, Sam L         11 HSA-SI               8:12.96    8:06.69 C      
       41.07  1:28.58  2:19.01  3:07.85  3:57.85  4:48.98           6:28.74
     7:19.27  8:06.69                                                      
 12 Olin, Magy R              11 SBA-SI                    NT    8:57.47 C      
       42.56  1:35.93  2:32.52  3:29.42  4:26.01  5:21.87  6:17.38  7:13.80
     8:08.13  8:57.47                                                      
 
Event 3  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  A
        2:01.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Sereno, Alexis H           8 PS-SI                1:19.41    1:17.87 A      
       36.63  1:17.87                                                      
  2 Wang, Miki A               8 SBA-SI               1:24.94    1:24.29 A      
       40.13  1:24.29                                                      
  3 Lee, Healin                8 SBA-SI               1:29.47    1:27.17 A      
       40.57  1:27.17                                                      
  4 Bickler, KC C              8 PS-SI                1:39.28    1:36.35 A      
       45.44  1:36.35                                                      
  5 Dang, Layla M              8 SDY-SI               1:36.97    1:38.49 A      
       46.98  1:38.49                                                      
B - Division  
  1 Mayer, Isabella A          8 PS-SI                1:43.00    1:38.42 A      
       46.39  1:38.42                                                      
  2 Morgan, Ella C             8 MRA-SI               1:46.09    1:43.49 B      
  3 Brown, Clarise V           8 SDY-SI               1:57.87    1:49.33 B      
       51.09  1:49.33                                                      
  4 Cohen, Lauren O            8 PS-SI                1:47.63    1:53.61 B      
       55.36  1:53.61                                                      
  5 Orta, Jaciel C             8 IVDA-SI              1:55.40    1:54.23 B      
       54.26  1:54.23                                                      
C - Division  
  1 Soderlund, Marina L        8 CSA-SI                    NT    1:41.96 B      
       46.95  1:41.96                                                      
  2 Miyan, Aashi               8 PS-SI                     NT    1:46.27 B      
       54.20  1:46.27                                                      
  3 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI               2:02.08    1:50.69 B      
       52.87  1:50.69                                                      
  4 Haro, Maya G               8 HSA-SI               2:02.81    1:54.89 B      
       55.63  1:54.89                                                      
  5 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI               2:19.26    1:59.50 B      
  6 Edwards, Sadie E           8 CSA-SI               2:10.84    2:01.10 B      
       56.55  2:01.10                                                      
  7 Tran, Audrey S             7 SSD-SI               2:10.58    2:02.26 C      
       59.89  2:02.26                                                      
  8 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI              2:13.96    2:04.93 C      
     1:02.44  2:04.93                                                      
  9 Carrillo, Shae L           7 HSA-SI                    NT    2:23.12 C      
     1:13.20  2:23.12                                                      
 -- Meyer, Gabby K             7 HSA-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
     1:04.41       DQ                                                      
 -- Nelson, Hailey R           8 SBA-SI                    NT         DQ        
       54.33       DQ                                                      
 
Event 5  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  A
        1:34.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rowe, Catherine N         10 PS-SI                1:11.88    1:12.62 A      
  2 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI               1:18.71    1:15.22 A      
       35.00  1:15.22                                                      
  3 Tang, Summer Y            10 PS-SI                1:16.07    1:15.74 A      
       35.06  1:15.74                                                      
  4 Le, Demi N                10 PS-SI                1:18.91    1:17.97 A      
       36.51  1:17.97                                                      
  5 Jimenez, Abbie N          10 SDY-SI               1:20.39    1:22.58 A      
       37.87  1:22.58                                                      
 -- Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI               1:24.46         DQ        
       37.32       DQ                                                      
B - Division  
  1 Equipilag, Erin            9 SBA-SI               1:27.26    1:21.62 A      
  2 Hirayama, Ayaka A         10 SBA-SI               1:28.98    1:25.05 A      
       39.54  1:25.05                                                      
  3 Mora, Lily J              10 SDY-SI               1:27.71    1:26.34 A      
       42.56  1:26.34                                                      
  4 Loeffelholz, Annabelle G  10 PS-SI                1:30.38    1:26.40 A      
       39.45  1:26.40                                                      
  5 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI              1:27.07    1:26.64 B      
       38.83  1:26.64                                                      
  6 Segura, Lexi E             9 SBA-SI               1:27.45    1:27.83 B      
       40.76  1:27.83                                                      
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              1:32.49    1:30.85 B      
       41.63  1:30.85                                                      
  7 Conner, Abby L            10 SDY-SI               1:29.17    1:30.85 B      
       40.93  1:30.85                                                      
  9 La, Kadence A              9 PS-SI                1:33.94    1:31.09 B      
       41.48  1:31.09                                                      
 10 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI               1:31.80    1:31.48 B      
       47.14  1:31.48                                                      
 11 Ostermann, Danielle F     10 IVDA-SI              1:28.46    1:31.64 B      
       42.76  1:31.64                                                      
 12 Librera, Andrea           10 MRA-SI               1:29.42    1:32.42 B      
       43.71  1:32.42                                                      
C - Division  
  1 Vuong, Gigi G              9 SBA-SI               1:35.54    1:32.90 B      
       44.43  1:32.90                                                      
  2 Earnest, Kennedy L        10 PS-SI                1:39.57    1:34.65 C      
  3 Page, Sora C              10 PS-SI                1:37.41    1:35.67 C      
       41.12  1:35.67                                                      
  4 Nelson, Penelope L        10 HSA-SI               1:38.40    1:35.95 C      
       15.96  1:35.95                                                      
  5 Reque, Chloe               9 PS-SI                1:37.54    1:36.08 C      
       46.01  1:36.08                                                      
  6 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI              1:40.78    1:36.25 C      
       45.93  1:36.25                                                      
  7 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                1:37.33    1:36.26 C      
       47.97  1:36.26                                                      
  8 Barden, Gabby M           10 HSA-SI               1:41.52    1:36.56 C      
       43.32  1:36.56                                                      
  9 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI              1:40.00    1:37.13 C      
       46.10  1:37.13                                                      
 10 McCance, Skylar L         10 HSA-SI               1:41.29    1:37.50 C      
       47.34  1:37.50                                                      
 11 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI              1:40.54    1:37.62 C      
       47.37  1:37.62                                                      
 12 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI               1:40.69    1:38.05 C      
       47.37  1:38.05                                                      
 13 Gutierrez Mascareno, Han  10 SBA-SI               1:44.69    1:41.84 C      
       48.40  1:41.84                                                      
 14 Wightlin, Landon M         9 PS-SI                1:44.06    1:42.67 C      
 15 Nguyen, Caylin N          10 PS-SI                1:42.73    1:44.38 C      
       49.64  1:44.38                                                      
 16 Cohen, Ashleigh J         10 PS-SI                1:41.04    1:44.43 C      
       52.92  1:44.43                                                      
 17 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI                   NT    1:44.56 C      
       49.78  1:44.56                                                      
 18 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:55.56    1:47.16 C      
       51.86  1:47.16                                                      
 19 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI               1:58.26    1:48.72 C      
       52.98  1:48.72                                                      
 20 Cox, Hannah E             10 HSA-SI                    NT    1:52.81 C      
       52.20  1:52.81                                                      
 21 Skipper, Abby M           10 HSA-SI                    NT    1:53.48 C      
 22 Ortega, Lucia M           10 WSST-SI              1:57.78    2:02.00 C      
       55.83  2:02.00                                                      
 23 Huey, Casey O              9 CSA-SI                    NT    2:02.02 C      
       54.55  2:02.02                                                      
 -- Peterson, Gracie M         9 MRA-SI                    NT         DQ        
     1:14.35       DQ                                                      
 -- Tapia Guevara, Regina      9 SBA-SI                    NT         DQ        
     1:07.84       DQ                                                      
 -- Jansen, June M             9 SDY-SI               1:47.98         DQ        
      Scissors kick - fly
       54.51       DQ                                                      
 -- Roche, Sheridan M         10 SBA-SI               1:44.32         DQ        
       42.32       DQ                                                      
 
Event 7  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  A
        1:24.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Alonso, Delaney G         12 PS-SI                1:04.40    1:07.97 A      
       29.80  1:07.97                                                      
  2 Amos, Brooke A            12 MRA-SI               1:12.11    1:10.64 A      
       31.89  1:10.64                                                      
  3 Ambrosius, Tatiana        12 SBA-SI               1:14.03    1:11.02 A      
       33.22  1:11.02                                                      
  4 Strouse, Hannah F         11 SDY-SI               1:11.19    1:12.06 A      
       33.15  1:12.06                                                      
  5 Punsalan, Emilee L        12 HSA-SI               1:14.25    1:12.50 A      
       32.86  1:12.50                                                      
  6 Ebert, Aleesa             12 SBA-SI               1:15.63    1:12.52 A      
       34.12  1:12.52                                                      
  7 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI              1:15.04    1:13.40 A      
       32.57  1:13.40                                                      
  8 Morgan, Chloe N           12 MRA-SI               1:13.64    1:14.42 A      
  9 Dimino, Gia L             11 WAVE-SI              1:17.24    1:15.65 A      
       34.15  1:15.65                                                      
 10 Halcomb, Dakota           12 SSD-SI               1:17.36    1:16.28 A      
       37.48  1:16.28                                                      
 11 Willett, Adelina D        12 HSA-SI               1:17.28    1:16.93 A      
 12 Abrahamsen, Kayden M      11 MRA-SI               1:16.01    1:18.17 B      
       35.95  1:18.17                                                      
 -- Chen, Carley J            11 PS-SI                1:16.26         DQ        
       34.45       DQ                                                      
B - Division  
  1 Gan, Kelly Y              12 PS-SI                1:18.11    1:15.72 A      
  2 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                1:19.12    1:15.88 A      
       34.37  1:15.88                                                      
  3 Lee, Cameron S            12 SDAC-SI              1:17.81    1:16.85 A      
       36.40  1:16.85                                                      
  4 Eisenhamer, Linda M       12 SDY-SI               1:19.03    1:16.93 A      
       35.64  1:16.93                                                      
  5 Heiken, Paige A           11 PS-SI                1:17.91    1:18.48 B      
       37.56  1:18.48                                                      
  6 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI               1:19.24    1:18.86 B      
  7 Jackson, Mary Kathleen M  12 SBA-SI               1:17.78    1:19.03 B      
       36.95  1:19.03                                                      
  8 Winkleblech, Katelyn M    12 PS-SI                1:20.20    1:19.46 B      
       36.30  1:19.46                                                      
  9 Flora, Emily G            12 CAST-SI              1:20.69    1:19.90 B      
       36.83  1:19.90                                                      
 10 Ruiz, Savannah M          11 SDY-SI               1:21.71    1:20.17 B      
       35.51  1:20.17                                                      
 11 Cao, Shannon              12 SSD-SI               1:24.59    1:21.09 B      
       38.38  1:21.09                                                      
 12 Kenney, Georgia M         11 CSA-SI               1:22.85    1:23.77 B      
       38.98  1:23.77                                                      
C - Division  
  1 McVey, Savannah L         11 CSA-SI                    NT    1:13.59 A      
       34.72  1:13.59                                                      
  2 San Agustin, Derell Mae   12 SBA-SI                    NT    1:18.15 B      
       36.30  1:18.15                                                      
  3 Escalera, Cassiana A      11 IVDA-SI              1:30.50    1:21.67 B      
       37.58  1:21.67                                                      
  4 Nunez, Isabella           12 SBA-SI               1:32.50    1:22.92 B      
       38.86  1:22.92                                                      
  5 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI               1:44.11    1:25.16 C      
       38.46  1:25.16                                                      
  6 Vuong, Valentina V        11 SBA-SI               1:30.37    1:25.36 C      
       40.97  1:25.36                                                      
  7 Thiem, Harli R            12 HSA-SI               1:25.94    1:25.53 C      
       38.20  1:25.53                                                      
  8 Scinta, Mia L             11 SDAC-SI              1:26.27    1:26.31 C      
       40.17  1:26.31                                                      
  9 Dang, Isabella A          11 SDY-SI               1:26.66    1:26.90 C      
       42.10  1:26.90                                                      
 10 Tscherch, Natalie K       11 SBA-SI               1:26.62    1:27.93 C      
 11 Segura, Ali L             11 SBA-SI               1:31.91    1:28.38 C      
       41.79  1:28.38                                                      
 12 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI              1:28.75    1:28.43 C      
       42.86  1:28.43                                                      
 13 Mangilit, Jade C          12 SBA-SI               1:31.44    1:28.62 C      
       40.88  1:28.62                                                      
 14 Conlon, Alex E            11 CSA-SI               1:47.88    1:33.19 C      
 15 Rubio, Niki N             11 SBA-SI                    NT    1:33.30 C      
 16 Cahill-Arklay, Valentine  12 PS-SI                     NT    1:34.73 C      
       47.18  1:34.73                                                      
 17 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI               1:42.74    1:34.89 C      
       42.82  1:34.89                                                      
 18 Labrada, Samantha N       11 SBA-SI               1:35.68    1:35.27 C      
 18 White, Kaia M             12 SBA-SI               1:41.46    1:35.27 C      
       42.75  1:35.27                                                      
 20 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI              1:37.79    1:35.60 C      
       43.61  1:35.60                                                      
 21 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI              1:46.91    1:35.86 C      
       44.55  1:35.86                                                      
 22 Alatorre, Ana             12 SBA-SI                    NT    1:35.94 C      
       42.74  1:35.94                                                      
 23 Rozenkrants, Ellie S      11 PS-SI                1:39.75    1:36.85 C      
       45.30  1:36.85                                                      
 24 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                    NT    1:46.95 C      
       49.85  1:46.95                                                      
 -- Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              3:09.58         DQ        
     1:22.89       DQ                                                      
 -- Trias, Madison M          11 PS-SI                     NT         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Ramirez, Rae              12 SBA-SI               1:45.05         DQ        
       44.24       DQ                                                      
 
Event 9  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  A
          48.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Sereno, Alexis H           8 PS-SI                  31.13      31.06 A      
  2 Lee, Healin                8 SBA-SI                 34.18      34.22 A      
  3 Bickler, KC C              8 PS-SI                  35.95      37.64 A      
  4 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  38.77      38.67 A      
  5 Morgan, Ella C             8 MRA-SI                 38.24      39.84 A      
  6 Dang, Layla M              8 SDY-SI                 35.81      40.02 A      
 -- Patankar, Amaya            8 PS-SI                  39.72         DQ        
B - Division  
  1 Soderlund, Marina L        8 CSA-SI                 40.89      39.72 A      
  2 Miyan, Aashi               8 PS-SI                  42.64      39.99 A      
  3 Bush, Trinity M            8 HSA-SI                 44.03      40.14 A      
  4 Mayer, Isabella A          8 PS-SI                  42.77      40.33 A      
  5 Edwards, Sadie E           8 CSA-SI                 44.24      41.46 B      
  6 Nelson, Hailey R           8 SBA-SI                 47.57      45.58 B      
  7 Orta, Jaciel C             8 IVDA-SI                46.89      45.79 B      
  8 Haro, Maya G               8 HSA-SI                 46.95      45.81 B      
  9 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI                 46.27      47.16 B      
 10 Cohen, Lauren O            8 PS-SI                  44.55      49.04 C      
 -- Brown, Clarise V           8 SDY-SI                 41.25         DQ        
C - Division  
  1 Corona Granados, Sophia    8 SBA-SI                    NT      43.96 B      
  2 Bejarano, Yaiden           8 SBA-SI                 50.58      44.21 B      
  3 Tran, Audrey S             7 SSD-SI                 49.58      46.94 B      
  4 Reyes, Andrea A            8 CSA-SI                 50.00      46.98 B      
  5 Aroonlap, Pia              8 SDAC-SI                52.90      48.13 B      
  6 LaRaia, Lillian G          8 WSST-SI                49.73      49.82 C      
  7 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI                51.72      51.46 C      
  8 Grover, Olive M            7 SDAC-SI                54.47      52.47 C      
  9 Cone, Jillian E            8 SBA-SI                 59.75      53.01 C      
 10 Carrillo, Shae L           7 HSA-SI                 56.03      53.97 C      
 11 Bilbes, Adisyn             7 SBA-SI               1:02.07      54.99 C      
 12 Boone, Avery M             8 MRA-SI               1:04.30      55.29 C      
 13 Torres, Juliett J          8 CAST-SI                   NT      56.22 C      
 14 Estrada Gonzalez, Isabel   5 WAVE-SI              1:43.04      58.55 C      
 15 Murphy, Mia J              8 WSST-SI                   NT      58.71 C      
 16 Barron, Luzy L             7 IVDA-SI              1:01.42      59.79 C      
 17 Carrico, Nia A             7 CAST-SI                   NT    1:01.99 C      
 18 Meyer, Gabby K             7 HSA-SI                 59.22    1:02.19 C      
 19 Griffin, Katja A           7 SBA-SI                    NT    1:06.30 C      
 20 Swarthout, Savannah M      6 IVDA-SI              1:15.22    1:06.84 C      
 21 Wood, Soleil B             6 SBA-SI                    NT    1:14.02 C      
 22 TeSam, Kaydence J          7 MRA-SI                    NT    1:32.00 C      
 23 Prince, Samara J           6 IVDA-SI                   NT    1:33.50 C      
 -- Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI                 58.80         DQ        
 
Event 11  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  A
          37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hull, Riley A             10 HSA-SI                 30.30      28.90 A      
  2 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI                 30.10      30.55 A      
  3 Tang, Summer Y            10 PS-SI                  31.67      31.70 A      
  4 Ostermann, Danielle F     10 IVDA-SI                33.27      33.39 A      
  5 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI                33.54      33.50 A      
B - Division  
  1 Partridge, Alyssa Jane J  10 PS-SI                  35.49      32.46 A      
  2 Conner, Abby L            10 SDY-SI                 34.39      33.10 A      
  3 Loeffelholz, Annabelle G  10 PS-SI                  34.17      33.24 A      
  4 Equipilag, Erin            9 SBA-SI                 34.39      33.31 A      
  5 Hirayama, Ayaka A         10 SBA-SI                 34.24      33.72 A      
  6 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI                 35.02      33.77 A      
  7 La, Kadence A              9 PS-SI                  34.69      33.87 A      
  8 Cline, Maggie J           10 HSA-SI                 35.18      34.04 B      
  9 Noller, Katherine A       10 SDY-SI                 34.60      34.08 B      
 10 White, Callahan J         10 SDAC-SI                34.91      34.89 B      
 11 Vuong, Gigi G              9 SBA-SI                 36.41      35.35 B      
 12 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                34.99      35.46 B      
 13 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI                 35.62      35.82 B      
 14 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 36.13      36.88 B      
 15 Barden, Gabby M           10 HSA-SI                 36.05      37.13 C      
 16 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                 36.54      37.74 C      
C - Division  
  1 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                 37.79      34.76 B      
  2 Saldana, Denisse          10 WAVE-SI                39.70      37.55 C      
  3 Nelson, Penelope L        10 HSA-SI                 37.20      37.88 C      
  4 Gutierrez Mascareno, Han  10 SBA-SI                 40.00      38.07 C      
  5 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                39.12      38.08 C      
  6 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI                38.19      38.21 C      
  7 Sadri, Salena R            9 PS-SI                  40.08      38.34 C      
  8 Page, Sora C              10 PS-SI                  37.58      38.46 C      
  9 Reque, Chloe               9 PS-SI                  38.19      38.47 C      
 10 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  40.20      38.52 C      
 11 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                38.91      38.76 C      
 12 Perez, Alessandra          9 SDY-SI                 42.00      39.17 C      
 13 Cohen, Ashleigh J         10 PS-SI                  37.39      39.26 C      
 14 O'Connor, Lainey R         9 SDY-SI                 42.15      39.40 C      
 15 McCance, Skylar L         10 HSA-SI                 38.46      39.48 C      
 16 Wightlin, Landon M         9 PS-SI                  39.77      39.69 C      
 17 Bejarano, Zarai           10 SBA-SI                 43.01      39.73 C      
 18 Cox, Hannah E             10 HSA-SI                 40.65      39.94 C      
 19 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI                44.16      40.78 C      
 20 Nguyen, Caylin N          10 PS-SI                  39.13      41.20 C      
 21 Pfau, Cora R               9 WSST-SI                41.10      41.38 C      
 22 Jansen, June M             9 SDY-SI                 43.76      42.73 C      
 23 Donnelly, Esperanza        9 SBA-SI                 44.46      42.83 C      
 24 Turner, Kia A             10 SBA-SI                 45.78      45.10 C      
 25 Skipper, Abby M           10 HSA-SI                 47.30      45.13 C      
 26 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                 46.05      45.73 C      
 27 Ortega, Lucia M           10 WSST-SI                47.17      45.96 C      
 28 Ferreira, Adelle R        10 CSA-SI                 46.48      46.11 C      
 29 Hawkins, Kristin E        10 CSA-SI                 54.79      49.95 C      
 30 Lagunas, Nathalia          9 CAST-SI                   NT      51.17 C      
 31 Peterson, Gracie M         9 MRA-SI                 55.30      55.97 C      
 32 Tapia Guevara, Regina      9 SBA-SI                    NT    1:02.83 C      
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  A
          33.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Villa, Mia I              12 SBA-SI                 27.29      27.07 A      
  2 Chavez-Varela, Isabella   11 SBA-SI                 27.87      27.49 A      
  3 Alonso, Delaney G         12 PS-SI                  26.41      27.50 A      
  4 Punsalan, Emilee L        12 HSA-SI                 29.35      28.61 A      
  5 Everitt, Jamison P        12 CSA-SI                 29.61      28.82 A      
  6 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI                28.74      28.86 A      
  7 Dimino, Gia L             11 WAVE-SI                30.12      28.96 A      
  8 Ebert, Aleesa             12 SBA-SI                 29.29      29.19 A      
  9 McVey, Savannah L         11 CSA-SI                 29.58      29.22 A      
 10 Hernandez, Ashlyn M       11 PS-SI                  30.65      29.33 A      
 11 Eisenhamer, Linda M       12 SDY-SI                 29.83      29.54 A      
 12 Darling, Abbie A          12 CAST-SI                29.95      29.67 A      
 12 Jarina, Sophia A          11 SDY-SI                 30.20      29.67 A      
 14 Brickhaus, Veronica K     11 UN-SI                  30.65      29.96 A      
 15 Ruiz, Savannah M          11 SDY-SI                 30.29      30.23 A      
 16 Chen, Carley J            11 PS-SI                  30.59      31.63 B      
B - Division  
  1 Divis, Martina            11 SDY-SI                 31.08      29.63 A      
  2 San Agustin, Derell Mae   12 SBA-SI                 31.81      30.36 A      
  3 Lee, Cameron S            12 SDAC-SI                31.45      30.69 A      
  4 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  12 SBA-SI                 31.74      31.16 B      
  5 Heiken, Paige A           11 PS-SI                  30.82      31.22 B      
  6 Winkleblech, Katelyn M    12 PS-SI                  31.02      32.02 B      
  7 Thiem, Harli R            12 HSA-SI                 33.14      32.28 B      
  8 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                 32.16      32.36 B      
  9 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI                 31.38      32.77 B      
 10 Abrahamsen, Kayden M      11 MRA-SI                 31.91      32.98 B      
 11 Tscherch, Natalie K       11 SBA-SI                 32.92      33.30 B      
 12 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI                 33.29      33.32 B      
 13 Kenney, Georgia M         11 CSA-SI                 32.17      33.41 B      
 14 Vuong, Valentina V        11 SBA-SI                 33.24      33.55 C      
C - Division  
  1 Escalera, Cassiana A      11 IVDA-SI                34.11      31.17 B      
  2 Leon Pineda, Iara X       11 SBA-SI                    NT      31.98 B      
  3 Cao, Shannon              12 SSD-SI                 34.86      33.04 B      
  4 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 34.10      33.64 C      
  5 Nunez, Isabella           12 SBA-SI                 36.28      33.69 C      
  6 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI                36.67      33.77 C      
  7 Ramirez, Rae              12 SBA-SI                 34.19      34.20 C      
  8 Mangilit, Jade C          12 SBA-SI                 34.29      34.35 C      
  9 Santala, Grace M          11 SDAC-SI                   NT      35.05 C      
  9 Scinta, Mia L             11 SDAC-SI                34.48      35.05 C      
 11 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI                35.11      35.31 C      
 12 Cahill-Arklay, Valentine  12 PS-SI                  36.75      36.15 C      
 13 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 37.23      36.37 C      
 14 Rubio, Niki N             11 SBA-SI                 36.91      36.58 C      
 15 White, Kaia M             12 SBA-SI                 38.67      36.80 C      
 16 Conlon, Alex E            11 CSA-SI                 36.31      37.48 C      
 17 Corona, Emma P            11 SBA-SI                    NT      37.96 C      
 18 Rozenkrants, Ellie S      11 PS-SI                  37.87      38.58 C      
 19 Elliott, Aaliyah N        11 HSA-SI                 40.16      39.70 C      
 20 Trias, Madison M          11 PS-SI                  40.14      41.69 C      
 21 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                 48.09      43.38 C      
 22 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:05.88    1:07.15 C      
 -- Alatorre, Ana             12 SBA-SI                 34.34         DQ        
 
Event 15  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  A
          55.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Sereno, Alexis H           8 PS-SI                  34.59      34.58 A      
  2 Lee, Healin                8 SBA-SI                 40.57      42.21 A      
B - Division  
  1 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  48.17      47.17 B      
  2 Mayer, Isabella A          8 PS-SI                  54.97      47.77 B      
  3 Morgan, Ella C             8 MRA-SI                 46.99      47.82 B      
  4 Bickler, KC C              8 PS-SI                  49.29      50.94 B      
  5 Miyan, Aashi               8 PS-SI                  54.38      52.81 B      
  6 Cohen, Lauren O            8 PS-SI                  52.45    1:00.40 C      
 -- Patankar, Amaya            8 PS-SI                  46.47         DQ        
C - Division  
  1 Brown, Clarise V           8 SDY-SI               1:03.34      54.55 B      
  2 Orta, Jaciel C             8 IVDA-SI                59.92      57.91 C      
  3 Haro, Maya G               8 HSA-SI               1:03.19      58.59 C      
  4 Nelson, Hailey R           8 SBA-SI               1:07.22    1:00.00 C      
  5 Edwards, Sadie E           8 CSA-SI               1:29.03    1:05.68 C      
  6 Bilbes, Adisyn             7 SBA-SI                    NT    1:29.31 C      
  7 Carrillo, Shae L           7 HSA-SI                    NT    1:29.93 C      
 -- Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Swarthout, Savannah M      6 IVDA-SI                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Cone, Jillian E            8 SBA-SI                    NT         DQ        
      No touch
 -- Boone, Avery M             8 MRA-SI                    NT        DFS        
      Declared false start
 
Event 17  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  A
          41.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rowe, Catherine N         10 PS-SI                  34.03      33.15 A      
  2 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI                 34.00      33.22 A      
  3 Le, Demi N                10 PS-SI                  33.65      33.54 A      
  4 Equipilag, Erin            9 SBA-SI                 37.17      34.40 A      
  5 Hughes, London             9 SBA-SI                 34.38      34.50 A      
  6 Jimenez, Abbie N          10 SDY-SI                 36.17      36.26 A      
  7 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI                37.43      38.29 A      
B - Division  
  1 Carrillo, Lorelei M       10 HSA-SI                 39.41      35.81 A      
  2 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI                 38.85      36.14 A      
  3 Corkery, Alyssa M         10 SBA-SI                 38.89      37.66 A      
  4 Segura, Lexi E             9 SBA-SI                 38.69      38.63 B      
  5 Partridge, Alyssa Jane J  10 PS-SI                  39.76      38.72 B      
  6 White, Callahan J         10 SDAC-SI                40.71      41.75 B      
  7 Librera, Andrea           10 MRA-SI                 39.33      42.02 C      
 -- La, Kadence A              9 PS-SI                  40.12         DQ        
C - Division  
  1 Noller, Katherine A       10 SDY-SI                 43.15      41.18 B      
  2 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI                 43.54      41.33 B      
  3 Page, Sora C              10 PS-SI                  44.37      43.06 C      
  4 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  43.64      43.20 C      
  5 Loeffelholz, Annabelle G  10 PS-SI                  44.05      43.40 C      
  6 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                 52.57      44.00 C      
  7 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 47.99      44.05 C      
  8 Vuong, Gigi G              9 SBA-SI                 44.35      45.93 C      
  9 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                48.87      46.19 C      
 10 Lane, Paige R             10 CAST-SI                50.73      46.26 C      
 11 Sadri, Salena R            9 PS-SI                  44.40      46.51 C      
 12 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI                53.86      47.21 C      
 13 McCance, Skylar L         10 HSA-SI                 47.06      47.40 C      
 14 Barden, Gabby M           10 HSA-SI                 45.46      47.49 C      
 15 Saldana, Denisse          10 WAVE-SI                   NT      47.94 C      
 16 Nelson, Penelope L        10 HSA-SI                 44.93      50.31 C      
 17 Perez, Alessandra          9 SDY-SI                 48.90      51.04 C      
 18 O'Connor, Lainey R         9 SDY-SI                 52.78      52.23 C      
 19 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI                   NT      53.14 C      
 20 Cohen, Ashleigh J         10 PS-SI                  51.38      53.22 C      
 21 Nguyen, Caylin N          10 PS-SI                  53.51      54.84 C      
 22 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                 58.53      57.76 C      
 23 Ortega, Lucia M           10 WSST-SI              1:00.55      58.42 C      
 24 Huey, Casey O              9 CSA-SI                    NT    1:00.25 C      
 -- Peterson, Gracie M         9 MRA-SI                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Wightlin, Landon M         9 PS-SI                  46.87         DQ        
 -- Turner, Kia A             10 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Skipper, Abby M           10 HSA-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  A
          37.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Alonso, Delaney G         12 PS-SI                  27.73      29.53 A      
  2 Amos, Brooke A            12 MRA-SI                 30.13      30.38 A      
  3 Strouse, Hannah F         11 SDY-SI                 30.96      30.54 A      
  4 Dimino, Gia L             11 WAVE-SI                31.77      31.16 A      
  5 Villa, Mia I              12 SBA-SI                 31.49      31.27 A      
  6 Everitt, Jamison P        12 CSA-SI                 32.29      31.62 A      
  7 Punsalan, Emilee L        12 HSA-SI                 32.18      31.81 A      
  8 Ambrosius, Tatiana        12 SBA-SI                 32.99      31.98 A      
  9 Abrahamsen, Kayden M      11 MRA-SI                 33.24      32.53 A      
 10 Morgan, Chloe N           12 MRA-SI                 31.61      32.71 A      
 11 Ebert, Aleesa             12 SBA-SI                 33.14      32.92 A      
 12 Lee, Cameron S            12 SDAC-SI                34.03      33.10 A      
 13 Eisenhamer, Linda M       12 SDY-SI                 33.16      33.68 A      
 14 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI                33.92      33.71 A      
 15 Gan, Kelly Y              12 PS-SI                  33.77      34.01 A      
 16 Divis, Martina            11 SDY-SI                 34.07      34.67 B      
B - Division  
  1 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                  35.07      32.44 A      
  2 Chen, Carley J            11 PS-SI                  34.66      33.87 A      
  3 Winkleblech, Katelyn M    12 PS-SI                  35.00      34.53 B      
  4 Scinta, Mia L             11 SDAC-SI                35.73      36.41 B      
C - Division  
  1 Hernandez, Ashlyn M       11 PS-SI                  37.66      31.92 A      
  2 Ruiz, Savannah M          11 SDY-SI                 38.88      37.33 B      
  3 Leon Pineda, Iara X       11 SBA-SI                 41.02      37.38 B      
  4 Nunez, Isabella           12 SBA-SI                 41.69      37.41 C      
  5 Cao, Shannon              12 SSD-SI                 40.68      37.68 C      
  6 Brickhaus, Veronica K     11 UN-SI                  40.89      38.09 C      
  7 Tscherch, Natalie K       11 SBA-SI                 37.93      39.67 C      
  8 Kenney, Georgia M         11 CSA-SI                 39.88      40.45 C      
  9 Vuong, Valentina V        11 SBA-SI                 41.73      40.66 C      
 10 Santala, Grace M          11 SDAC-SI                   NT      40.91 C      
 11 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI                48.24      41.87 C      
 12 Segura, Ali L             11 SBA-SI                 39.83      42.39 C      
 13 Labrada, Samantha N       11 SBA-SI                 41.77      43.68 C      
 14 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                45.75      43.71 C      
 15 Rubio, Niki N             11 SBA-SI                    NT      44.11 C      
 16 White, Kaia M             12 SBA-SI                 43.65      44.24 C      
 17 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 46.15      44.32 C      
 18 Corona, Emma P            11 SBA-SI                    NT      44.62 C      
 19 Cahill-Arklay, Valentine  12 PS-SI                  52.05      46.83 C      
 20 Alatorre, Ana             12 SBA-SI                    NT      47.70 C      
 21 Richardson, Sam L         11 HSA-SI                 47.47      48.56 C      
 22 Ramirez, Rae              12 SBA-SI                 58.55      49.73 C      
 23 Rozenkrants, Ellie S      11 PS-SI                  50.01      50.65 C      
 24 Ochoa, Abi L              11 SBA-SI                    NT      52.34 C      
 25 Trias, Madison M          11 PS-SI                  54.27      54.15 C      
 26 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:31.39    1:39.39 C      
 -- Smith, Oceane E           11 CAST-SI                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                 56.53         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 21  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:08.00    2:09.97        
     1) Conner, Abby L 10               2) Mora, Lily J 10                
     3) Jimenez, Abbie N 10             4) Jarvis, Clara L 10             
       32.68  1:07.12  1:39.40  2:09.97                                    
  2 The Wave House San Diego-SI  'A'                       NT    2:26.48        
     1) Nagel, Elia T 10                2) Herrera, Ximena 10             
     3) Saldana, Denisse 10             4) Rosas- Romero, Melanie G 10    
       34.18  1:16.93  1:53.07  2:26.48                                    
  3 Heartland Swimming Association-SI  'C'            3:02.00    2:41.18        
     1) Higgins, Camilla A 10           2) Cox, Hannah E 10               
     3) McCance, Skylar L 10            4) Skipper, Abby M 10             
       35.72  1:14.10  1:54.85  2:41.18                                    
  4 Heartland Swimming Association-SI  'B'            3:01.00    2:42.93        
     1) Barden, Gabby M 10              2) Dugan, Aurora G 9              
     3) Haro, Maya G 8                  4) Cline, Maggie J 10             
       47.54  1:23.45  2:17.93  2:42.93                                    
  5 Heartland Swimming Association-SI  'A'            3:00.00    2:48.40        
     1) Bush, Trinity M 8               2) Nelson, Penelope L 10          
     3) Carrillo, Shae L 7              4) Carrillo, Lorelei M 10         
       39.95  1:21.32  2:18.34  2:48.40                                    
 -- College Area Swim Team-SI  'A'                         NT         DQ        
     1) Sawicki, Karina B 8             2) Sawicki, Annika U 10           
     3) Lagunas, Nathalia 9             4) Hernandez, Luna E 10           
       51.54  1:29.98  2:22.31       DQ                                    
 -- San Diego YMCA-SI  'B'                            2:30.00        DNF        
      Did not finish
     1) Noller, Katherine A 10          2) Perez, Alessandra 9            
     3) Brown, Clarise V 8              4) O'Connor, Lainey R 9           
       41.43  1:17.86  2:09.92                                             
 
Event 23  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:01.00    2:03.21        
     1) Eisenhamer, Linda M 12          2) Ruiz, Savannah M 11            
     3) Jarina, Sophia A 11             4) Divis, Martina 11              
       30.65  1:01.31  1:32.61  2:03.21                                    
  2 College Area Swim Team-SI  'A'                         NT    2:33.58        
     1) Cromwell, Naomi 11              2) Smith, Oceane E 11             
     3) Robledo, Sophia R 11            4) Darling, Abbie A 12            
       36.75  1:25.20  2:03.90  2:33.58                                    
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:49.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI               1:29.18    1:24.00 A      
       39.86  1:24.00                                                      
  2 Le, Demi N                10 PS-SI                1:34.94    1:28.70 A      
       42.03  1:28.70                                                      
  3 Hirayama, Ayaka A         10 SBA-SI               1:38.68    1:33.66 A      
       44.39  1:33.66                                                      
  4 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI               1:31.60    1:35.67 A      
  5 Wang, Miki A               8 SBA-SI               1:38.34    1:35.87 A      
       45.78  1:35.87                                                      
B - Division  
  1 Corkery, Alyssa M         10 SBA-SI               1:41.62    1:36.78 A      
       46.16  1:36.78                                                      
  2 Dang, Layla M              8 SDY-SI               1:40.25    1:37.35 A      
       46.09  1:37.35                                                      
  3 Ostermann, Danielle F     10 IVDA-SI              1:41.60    1:39.69 A      
       46.83  1:39.69                                                      
  4 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              1:41.48    1:41.60 B      
       48.50  1:41.60                                                      
  5 Cline, Maggie J           10 HSA-SI               1:44.71    1:42.28 B      
       48.49  1:42.28                                                      
  6 Mora, Lily J              10 SDY-SI               1:43.02    1:42.29 B      
       48.43  1:42.29                                                      
  7 Lane, Paige R             10 CAST-SI              1:47.78    1:45.54 B      
C - Division  
  1 Hernandez, Luna E         10 CAST-SI              2:22.24    1:37.25 A      
       45.13  1:37.25                                                      
  2 White, Callahan J         10 SDAC-SI                   NT    1:39.01 A      
       47.11  1:39.01                                                      
  3 Noller, Katherine A       10 SDY-SI               2:00.25    1:39.27 A      
       46.26  1:39.27                                                      
  4 Earnest, Kennedy L        10 PS-SI                     NT    1:42.81 B      
       48.74  1:42.81                                                      
  5 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI              1:59.58    1:48.43 B      
       50.27  1:48.43                                                      
  6 Sadri, Salena R            9 PS-SI                     NT    1:49.20 C      
       51.16  1:49.20                                                      
  7 Miyan, Aashi               8 PS-SI                     NT    1:49.44 C      
       51.63  1:49.44                                                      
  8 Dimino, Bella A            9 WAVE-SI              1:55.00    1:50.83 C      
       53.53  1:50.83                                                      
  9 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                    NT    1:53.38 C      
       53.17  1:53.38                                                      
 10 Bickler, KC C              8 PS-SI                2:09.37    1:54.04 C      
 11 Anderson, Kalea G          9 WAVE-SI                   NT    1:56.32 C      
       53.80  1:56.32                                                      
 12 Cohen, Ashleigh J         10 PS-SI                1:55.01    1:57.51 C      
       54.81  1:57.51                                                      
 13 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI                    NT    2:00.94 C      
       59.82  2:00.94                                                      
 14 Dugan, Aurora G            9 HSA-SI               2:09.76    2:01.39 C      
       58.81  2:01.39                                                      
 15 Cohen, Lauren O            8 PS-SI                2:03.52    2:01.56 C      
       59.55  2:01.56                                                      
 16 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                    NT    2:02.22 C      
       58.44  2:02.22                                                      
 17 Matai, Amina               8 SSD-SI               1:56.99    2:02.25 C      
       55.99  2:02.25                                                      
 18 Liu, Emma Q                8 PS-SI                2:33.41    2:04.43 C      
       58.21  2:04.43                                                      
 19 Donnelly, Esperanza        9 SBA-SI               1:59.42    2:06.84 C      
 20 Ferreira, Adelle R        10 CSA-SI                    NT    2:13.12 C      
       58.74  2:13.12                                                      
 21 Bush, Trinity M            8 HSA-SI                    NT    2:16.00 C      
     1:06.88  2:16.00                                                      
 22 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI              2:33.05    2:19.80 C      
     1:08.61  2:19.80                                                      
 23 Tran, Audrey S             7 SSD-SI               2:16.14    2:20.64 C      
     1:07.76  2:20.64                                                      
 24 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI                    NT    2:35.18 C      
     1:11.54  2:35.18                                                      
 -- Bejarano, Zarai           10 SBA-SI                    NT         DQ        
      No touch
     1:08.54       DQ                                                      
 -- Bejarano, Yaiden           8 SBA-SI                    NT         DQ        
      No touch
     1:15.70       DQ                                                      
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  A
        1:37.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Villa, Mia I              12 SBA-SI               1:17.59    1:17.58 A      
       36.42  1:17.58                                                      
  2 McVey, Savannah L         11 CSA-SI               1:25.73    1:20.68 A      
       38.11  1:20.68                                                      
  3 Halcomb, Dakota           12 SSD-SI               1:25.53    1:22.88 A      
       39.07  1:22.88                                                      
  4 Jackson, Mary Kathleen M  12 SBA-SI               1:22.51    1:23.51 A      
       38.35  1:23.51                                                      
  5 Punsalan, Emilee L        12 HSA-SI               1:25.56    1:26.06 A      
       41.25  1:26.06                                                      
  6 Flora, Emily G            12 CAST-SI              1:25.99    1:26.34 A      
       40.78  1:26.34                                                      
  7 Dimino, Gia L             11 WAVE-SI              1:27.36    1:26.97 A      
  8 Willett, Adelina D        12 HSA-SI               1:25.63    1:29.48 B      
       42.95  1:29.48                                                      
B - Division  
  1 Chen, Carley J            11 PS-SI                1:31.57    1:28.58 A      
       42.67  1:28.58                                                      
  2 Cao, Shannon              12 SSD-SI               1:29.64    1:28.86 A      
       41.64  1:28.86                                                      
  3 Dang, Isabella A          11 SDY-SI               1:32.66    1:29.74 B      
       43.21  1:29.74                                                      
  4 Heiken, Paige A           11 PS-SI                1:29.79    1:30.43 B      
       43.19  1:30.43                                                      
  5 Divis, Martina            11 SDY-SI               1:29.98    1:31.38 B      
       43.76  1:31.38                                                      
  6 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI               1:29.39    1:31.82 B      
       43.37  1:31.82                                                      
C - Division  
  1 Darling, Abbie A          12 CAST-SI                   NT    1:27.83 A      
       42.23  1:27.83                                                      
  2 San Agustin, Derell Mae   12 SBA-SI                    NT    1:31.10 B      
       43.05  1:31.10                                                      
  3 Santala, Grace M          11 SDAC-SI                   NT    1:34.57 B      
       44.88  1:34.57                                                      
  4 Fabian, Natalia M         12 SBA-SI                    NT    1:34.73 B      
       45.61  1:34.73                                                      
  5 Escalera, Cassiana A      11 IVDA-SI              1:58.02    1:35.50 B      
       44.89  1:35.50                                                      
  6 Scinta, Mia L             11 SDAC-SI              1:41.03    1:36.36 B      
  7 Kenney, Georgia M         11 CSA-SI               1:42.35    1:39.29 C      
       45.85  1:39.29                                                      
  8 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                   NT    1:40.89 C      
       47.45  1:40.89                                                      
  9 Richardson, Sam L         11 HSA-SI               1:37.88    1:43.43 C      
       49.01  1:43.43                                                      
 10 Mangilit, Jade C          12 SBA-SI               1:51.37    1:46.38 C      
 11 Labrada, Samantha N       11 SBA-SI               1:41.87    1:48.26 C      
       52.44  1:48.26                                                      
 12 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI                   NT    1:48.35 C      
       50.73  1:48.35                                                      
 13 Conlon, Alex E            11 CSA-SI                    NT    1:51.77 C      
       52.94  1:51.77                                                      
 14 Ochoa, Abi L              11 SBA-SI                    NT    1:52.42 C      
       52.90  1:52.42                                                      
 15 Smith, Oceane E           11 CAST-SI                   NT    1:53.66 C      
       52.96  1:53.66                                                      
 16 Rubio, Niki N             11 SBA-SI                    NT    1:58.57 C      
 -- Galaz, Idalia L           12 SBA-SI                    NT         DQ        
      Scissors kick
     1:02.87                                                               
 -- Rousseau, Eva C           12 PS-SI                1:42.32        DFS        
      Declared false start
 
Event 29  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  A
        1:36.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jimenez, Abbie N          10 SDY-SI               1:21.59    1:20.59 A      
       38.89  1:20.59                                                      
  2 Hughes, London             9 SBA-SI               1:27.34    1:23.09 A      
       39.95  1:23.09                                                      
  3 Conner, Abby L            10 SDY-SI               1:26.17    1:29.39 B      
       43.41  1:29.39                                                      
  4 Librera, Andrea           10 MRA-SI               1:28.52    1:29.91 B      
       44.94  1:29.91                                                      
 -- Tang, Summer Y            10 PS-SI                1:18.71         DQ        
       37.05       DQ                                                      
B - Division  
  1 Partridge, Alyssa Jane J  10 PS-SI                1:30.93    1:24.63 A      
       40.09  1:24.63                                                      
C - Division  
  1 Hernandez, Luna E         10 CAST-SI              1:44.68    1:19.63 A      
       38.41  1:19.63                                                      
  2 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI                    NT    1:24.63 A      
       43.67  1:24.63                                                      
  3 Lane, Paige R             10 CAST-SI              1:42.52    1:33.10 B      
       45.20  1:33.10                                                      
  4 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI               1:42.41    1:33.37 B      
       45.89  1:33.37                                                      
  5 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                    NT    1:34.55 B      
  6 Reque, Chloe               9 PS-SI                     NT    1:40.71 C      
       49.56  1:40.71                                                      
  7 Pfau, Cora R               9 WSST-SI                   NT    1:45.17 C      
       50.45  1:45.17                                                      
  8 Lagunas, Nathalia          9 CAST-SI                   NT    2:02.70 C      
       56.99  2:02.70                                                      
  9 Carrico, Nia A             7 CAST-SI                   NT    2:03.76 C      
       58.72  2:03.76                                                      
 10 Matai, Amina               8 SSD-SI               1:51.99    2:07.50 C      
 11 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI                    NT    2:08.81 C      
       59.42  2:08.81                                                      
 12 Meyer, Gabby K             7 HSA-SI                    NT    2:12.48 C      
     1:04.03  2:12.48                                                      
 13 Sawicki, Karina B          8 CAST-SI                   NT    2:14.32 C      
     1:02.27  2:14.32                                                      
 -- Tran, Audrey S             7 SSD-SI               2:08.75         DQ        
       59.08       DQ                                                      
 -- Ferreira, Adelle R        10 CSA-SI                    NT         DQ        
       59.86       DQ                                                      
 -- Miyan, Aashi               8 PS-SI                     NT        DFS        
      Declared false start
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  A
        1:25.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jarina, Sophia A          11 SDY-SI               1:13.49    1:14.56 A      
       36.00  1:14.56                                                      
  2 Chen, Carley J            11 PS-SI                1:13.20    1:14.58 A      
       36.59  1:14.58                                                      
  3 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI               1:14.04    1:17.11 A      
  4 Willett, Adelina D        12 HSA-SI               1:12.77    1:18.92 B      
       37.88  1:18.92                                                      
 -- Alonso, Delaney G         12 PS-SI                1:01.65        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Hernandez, Ashlyn M       11 PS-SI                1:18.88    1:11.76 A      
       34.77  1:11.76                                                      
  2 Lee, Cameron S            12 SDAC-SI              1:18.56    1:13.50 A      
       36.23  1:13.50                                                      
  3 Flora, Emily G            12 CAST-SI              1:19.63    1:17.84 A      
       37.26  1:17.84                                                      
  4 Gan, Kelly Y              12 PS-SI                1:18.91    1:18.23 B      
       37.99  1:18.23                                                      
  5 Halcomb, Dakota           12 SSD-SI               1:20.70    1:19.35 B      
       39.05  1:19.35                                                      
C - Division  
  1 McVey, Savannah L         11 CSA-SI                    NT    1:18.34 B      
       38.24  1:18.34                                                      
  2 Kenney, Georgia M         11 CSA-SI               1:27.55    1:27.11 C      
       42.96  1:27.11                                                      
  3 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI               1:30.73    1:28.60 C      
       41.68  1:28.60                                                      
  4 Vuong, Valentina V        11 SBA-SI                    NT    1:29.74 C      
       44.46  1:29.74                                                      
  5 Conlon, Alex E            11 CSA-SI               1:29.80    1:30.11 C      
       43.32  1:30.11                                                      
  6 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                   NT    1:35.27 C      
       45.41  1:35.27                                                      
  7 Elliott, Aaliyah N        11 HSA-SI               1:44.88    1:50.21 C      
       51.34  1:50.21                                                      
  8 Smith, Oceane E           11 CAST-SI                   NT    1:54.21 C      
       54.43  1:54.21                                                      
 -- Robledo, Sophia R         11 CAST-SI                   NT         DQ        
       50.34       DQ                                                      
 
Event 33  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  A
        2:56.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hull, Riley A             10 HSA-SI               2:16.67    2:10.93 A      
       29.94  1:02.80  1:37.21  2:10.93                                    
  2 Rowe, Catherine N         10 PS-SI                2:19.27    2:19.82 A      
       31.10  1:06.13  1:43.22  2:19.82                                    
  3 Sereno, Alexis H           8 PS-SI                2:29.79    2:27.04 A      
       33.53  1:11.60  1:50.74  2:27.04                                    
  4 Tang, Summer Y            10 PS-SI                2:35.25    2:34.22 A      
       35.44  1:14.44  1:55.09  2:34.22                                    
  5 Wang, Miki A               8 SBA-SI               2:41.94    2:40.00 A      
       37.23  1:18.61  2:00.32  2:40.00                                    
B - Division  
  1 Hernandez, Luna E         10 CAST-SI              2:50.86    2:34.29 A      
       34.44  1:14.56  1:56.20  2:34.29                                    
  2 Mora, Lily J              10 SDY-SI               2:43.79    2:35.90 A      
       35.33  1:15.69  1:56.13  2:35.90                                    
  3 Carrillo, Lorelei M       10 HSA-SI               2:42.92    2:38.21 A      
       36.12  1:17.26  1:58.93  2:38.21                                    
  4 Segura, Lexi E             9 SBA-SI               2:45.14    2:43.58 B      
              1:18.87  2:01.42  2:43.58                                    
  5 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI               2:56.56    2:51.79 B      
       40.91  1:25.77  2:10.27  2:51.79                                    
  6 Cline, Maggie J           10 HSA-SI               2:47.57    2:51.82 B      
       40.52  1:26.00  2:09.66  2:51.82                                    
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              2:54.87    2:53.86 B      
       38.80  1:24.06  2:09.86  2:53.86                                    
  8 Reque, Chloe               9 PS-SI                2:53.38    2:54.21 B      
       41.12  1:27.29  2:11.15  2:54.21                                    
C - Division  
  1 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI                    NT    2:38.80 A      
       38.16  1:19.54  2:01.13  2:38.80                                    
  2 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI                   NT    2:42.09 B      
       36.67  1:19.28  2:02.18  2:42.09                                    
  3 Partridge, Alyssa Jane J  10 PS-SI                3:02.71    2:47.58 B      
       37.00  1:20.87  2:04.86  2:47.58                                    
  4 Loeffelholz, Annabelle G  10 PS-SI                     NT    2:47.93 B      
       37.31  1:20.96  2:06.24  2:47.93                                    
  5 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI               3:25.60    2:54.73 B      
       39.68  1:25.48  2:11.13  2:54.73                                    
  6 Sawicki, Annika U         10 CAST-SI                   NT    3:05.33 C      
       42.15  1:28.68  2:18.05  3:05.33                                    
  7 McCance, Skylar L         10 HSA-SI               3:07.51    3:14.12 C      
       44.20  1:35.02  2:26.65  3:14.12                                    
  8 Matai, Amina               8 SSD-SI               3:40.99    3:36.67 C      
       47.38  1:41.92  2:39.93  3:36.67                                    
  9 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI                    NT    3:42.80 C      
       52.10  1:48.84  2:47.54  3:42.80                                    
 10 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI                    NT    3:58.13 C      
                       2:56.99  3:58.13                                    
 11 Donnelly, Esperanza        9 SBA-SI                    NT    4:04.09 C      
       49.06  1:55.16  3:00.15  4:04.09                                    
 
Event 35  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  A
        2:37.20  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Villa, Mia I              12 SBA-SI               2:05.59    2:08.96 A      
       29.92  1:02.89  1:36.83  2:08.96                                    
  2 Strouse, Hannah F         11 SDY-SI               2:16.68    2:14.00 A      
       31.01  1:05.34  1:40.86  2:14.00                                    
  3 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  12 SBA-SI               2:21.95    2:18.59 A      
       32.37  1:08.46  1:44.28  2:18.59                                    
  4 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI              2:19.16    2:19.89 A      
       31.97  1:07.79  1:44.72  2:19.89                                    
  5 Everitt, Jamison P        12 CSA-SI               2:18.18    2:20.32 A      
       32.49  1:08.56  1:45.30  2:20.32                                    
  6 Halcomb, Dakota           12 SSD-SI               2:24.05    2:21.02 A      
       33.18  1:09.96  1:46.20  2:21.02                                    
  7 Ambrosius, Tatiana        12 SBA-SI               2:18.34    2:21.47 A      
              1:09.63  1:46.73  2:21.47                                    
  8 Willett, Adelina D        12 HSA-SI               2:17.62    2:22.01 A      
       33.24  1:10.07  1:46.78  2:22.01                                    
  9 Gan, Kelly Y              12 PS-SI                2:23.18    2:23.16 A      
       32.89  1:09.73  1:47.23  2:23.16                                    
 -- Morgan, Chloe N           12 MRA-SI               2:03.68        DFS        
      Declared false start
 -- Alonso, Delaney G         12 PS-SI                2:07.28        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Hernandez, Ashlyn M       11 PS-SI                2:29.40    2:22.37 A      
       32.42  1:08.96  1:47.36  2:22.37                                    
  2 Heiken, Paige A           11 PS-SI                2:25.13    2:23.53 A      
       32.82  1:10.18  1:48.05  2:23.53                                    
  3 Jarina, Sophia A          11 SDY-SI               2:34.18    2:26.29 B      
       33.83  1:10.50  1:49.42  2:26.29                                    
  4 Brickhaus, Veronica K     11 UN-SI                2:27.20    2:28.58 B      
       32.71  1:11.95  1:51.22  2:28.58                                    
  5 Jackson, Mary Kathleen M  12 SBA-SI               2:34.85    2:31.17 B      
       33.98  1:12.86  1:52.62  2:31.17                                    
C - Division  
  1 Darling, Abbie A          12 CAST-SI                   NT    2:26.57 B      
       32.96  1:10.09  1:48.82  2:26.57                                    
  2 Nunez, Isabella           12 SBA-SI               2:50.38    2:40.27 C      
       35.81  1:16.46  1:58.23  2:40.27                                    
  3 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI               2:38.94    2:44.40 C      
       37.69  1:20.01  2:04.73  2:44.40                                    
  4 Segura, Ali L             11 SBA-SI               2:51.52    2:44.65 C      
       38.62  1:21.25  2:05.78  2:44.65                                    
  5 Scinta, Mia L             11 SDAC-SI              2:49.62    2:47.85 C      
       38.37  1:21.19  2:05.35  2:47.85                                    
  6 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI              3:00.84    2:52.03 C      
       38.28  1:22.64  2:09.70  2:52.03                                    
  7 Alatorre, Ana             12 SBA-SI               3:11.78    2:53.16 C      
       38.10  1:22.73  2:10.79  2:53.16                                    
  8 Richardson, Sam L         11 HSA-SI               2:55.68    3:13.66 C      
       43.70  1:34.32  2:24.48  3:13.66                                    
  9 Galaz, Idalia L           12 SBA-SI               3:39.03    3:38.37 C      
       48.23  1:46.89  2:46.69  3:38.37                                    
 
Event 37  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  A
          57.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lee, Healin                8 SBA-SI                 40.24      39.43 A      
  2 Wang, Miki A               8 SBA-SI                 40.62      39.76 A      
  3 Dang, Layla M              8 SDY-SI                 46.56      47.61 A      
B - Division  
  1 Morgan, Ella C             8 MRA-SI                 48.33      46.89 A      
  2 Mayer, Isabella A          8 PS-SI                  49.35      47.57 A      
  3 Santoro, Matilda O         8 CAST-SI                51.76      47.94 A      
  4 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  51.47      49.96 B      
  5 Haro, Maya G               8 HSA-SI                 55.87      51.98 B      
  6 Miyan, Aashi               8 PS-SI                  52.84      52.08 B      
  7 Brown, Clarise V           8 SDY-SI                 56.45      54.37 B      
  8 Tran, Audrey S             7 SSD-SI                 56.40      59.08 C      
C - Division  
  1 Edwards, Sadie E           8 CSA-SI                    NT      47.24 A      
  2 Thach, Cammy               8 SBA-SI                 59.10      49.30 B      
  3 Patankar, Amaya            8 PS-SI                     NT      50.22 B      
  4 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI               1:00.21      53.81 B      
  5 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI               1:06.39      54.55 B      
  6 Aroonlap, Pia              8 SDAC-SI                   NT      54.65 B      
  7 Corona Granados, Sophia    8 SBA-SI                    NT      55.15 B      
  8 Rosenstein, Olivia H       6 SDY-SI                    NT      55.86 B      
  9 Cline, Eleanor A           7 HSA-SI                 58.25      58.04 C      
 10 Meyer, Gabby K             7 HSA-SI               1:02.54      58.11 C      
 11 Daniels, Ashlan M          7 HSA-SI                    NT      58.33 C      
 12 LaRaia, Lillian G          8 WSST-SI                   NT      59.45 C      
 13 Weston, Persey T           8 CAST-SI                   NT      59.51 C      
 14 Cone, Jillian E            8 SBA-SI                    NT      59.61 C      
 15 Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI               1:06.93    1:00.76 C      
 16 Torres, Juliett J          8 CAST-SI                   NT    1:02.09 C      
 17 DuBose, Cara Mia M         7 SBA-SI                    NT    1:21.67 C      
 18 TeSam, Kaydence J          7 MRA-SI                    NT    1:25.36 C      
 -- Prince, Samara J           6 IVDA-SI                   NT         DQ        
 -- Nelson, Hailey R           8 SBA-SI               1:04.61         DQ        
 -- Wood, Soleil B             6 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Griffin, Katja A           7 SBA-SI                    NT         DQ        
 
Event 39  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  A
          44.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rowe, Catherine N         10 PS-SI                  34.58      33.90 A      
  2 Tang, Summer Y            10 PS-SI                  34.89      34.59 A      
  3 Diep, Katie L              9 PS-SI                  36.34      35.61 A      
  4 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI                 36.78      36.00 A      
  5 Le, Demi N                10 PS-SI                  36.86      36.53 A      
  6 Carrillo, Lorelei M       10 HSA-SI                 39.01      37.18 A      
  7 Hughes, London             9 SBA-SI                 39.11      37.53 A      
  8 Jimenez, Abbie N          10 SDY-SI                 37.58      38.04 A      
  9 Conner, Abby L            10 SDY-SI                 39.94      38.47 A      
 10 White, Callahan J         10 SDAC-SI                39.41      38.97 A      
 -- Equipilag, Erin            9 SBA-SI                 40.32         DQ        
B - Division  
  1 Librera, Andrea           10 MRA-SI                 41.77      38.53 A      
  2 Loeffelholz, Annabelle G  10 PS-SI                  41.27      40.12 A      
  3 Cline, Maggie J           10 HSA-SI                 42.70      40.58 B      
  4 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                42.65      41.06 B      
  5 Hirayama, Ayaka A         10 SBA-SI                 43.24      41.24 B      
  6 Ostermann, Danielle F     10 IVDA-SI                41.29      41.47 B      
  7 La, Kadence A              9 PS-SI                  42.21      41.53 B      
  8 Page, Sora C              10 PS-SI                  43.14      41.79 B      
  9 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI                 43.48      42.22 B      
 10 Siemens, Elle K           10 SDAC-SI                43.58      42.26 B      
 11 Mora, Lily J              10 SDY-SI                 43.60      43.03 B      
 12 Segura, Lexi E             9 SBA-SI                 41.66      43.05 B      
 13 Noller, Katherine A       10 SDY-SI                 43.51      44.47 C      
C - Division  
  1 Launer, Jillian E         10 PS-SI                     NT      43.20 B      
  2 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI                 44.85      43.21 B      
  3 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI                52.68      44.09 B      
  4 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI                 44.68      44.17 B      
  5 Wightlin, Landon M         9 PS-SI                  46.24      44.89 C      
  6 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  46.13      44.96 C      
  7 Barden, Gabby M           10 HSA-SI                 46.95      44.97 C      
  8 Vuong, Gigi G              9 SBA-SI                 44.51      45.17 C      
  9 Earnest, Kennedy L        10 PS-SI                  47.11      45.68 C      
 10 Lucia, Adrianna M         10 PS-SI                  52.03      46.15 C      
 11 Gutierrez Mascareno, Han  10 SBA-SI                 46.12      46.51 C      
 12 Rosenstein, Rebeca E       9 SDY-SI                 45.97      46.54 C      
 13 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                 52.36      46.93 C      
 14 Pfau, Cora R               9 WSST-SI                47.14      47.96 C      
 15 Geiszler, Sara M           9 SDY-SI                 50.87      48.19 C      
 16 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI                55.18      50.39 C      
 17 Cox, Hannah E             10 HSA-SI                    NT      50.59 C      
 18 Liu, Joanne                9 SSD-SI                 58.76      50.86 C      
 19 O'Connor, Lainey R         9 SDY-SI                 52.25      51.11 C      
 20 Hawkins, Kristin E        10 CSA-SI               1:01.06      52.16 C      
 21 Clark, Carolyn G           9 SBA-SI                 57.11      52.92 C      
 22 Thach, Aimy                9 SBA-SI               1:06.56      53.24 C      
 23 Skipper, Abby M           10 HSA-SI                 58.56      53.53 C      
 24 Lagunas, Nathalia          9 CAST-SI                   NT      53.93 C      
 25 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:00.60      53.97 C      
 26 Turner, Kia A             10 SBA-SI                 55.61      53.99 C      
 27 Jansen, June M             9 SDY-SI                 52.01      54.43 C      
 28 Mantovani, Chiara E        9 SBA-SI                    NT      54.58 C      
 29 Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI                   NT      55.64 C      
 30 Shiff, Claire R            9 HSA-SI               1:01.47      57.96 C      
 31 Peterson, Gracie M         9 MRA-SI               1:07.40    1:07.00 C      
 -- Huey, Casey O              9 CSA-SI                    NT         DQ        
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  A
          39.60  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Cassidy K           11 PS-SI                  32.22      31.34 A      
  2 Hernandez, Ashlyn M       11 PS-SI                  35.55      32.42 A      
  3 Villa, Mia I              12 SBA-SI                 32.54      32.55 A      
  4 Morgan, Chloe N           12 MRA-SI                 35.12      33.61 A      
  5 Forstot, Tess E           11 CAST-SI                35.18      33.64 A      
  6 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                  35.03      34.16 A      
  7 Chen, Carley J            11 PS-SI                  34.08      34.22 A      
  8 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI                 35.19      34.47 A      
  9 Jarina, Sophia A          11 SDY-SI                 34.50      34.64 A      
 10 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI                34.58      34.71 A      
B - Division  
  1 Park, Haebin              12 SBA-SI                 37.80      35.38 A      
  2 Gan, Kelly Y              12 PS-SI                  36.56      35.63 A      
  3 Winkleblech, Katelyn M    12 PS-SI                  37.06      36.08 A      
  4 Heiken, Paige A           11 PS-SI                  36.22      36.61 B      
  5 Flora, Emily G            12 CAST-SI                37.19      36.62 B      
  6 Weeks, Elizabeth Y        12 SDY-SI                 37.03      36.77 B      
  7 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  12 SBA-SI                 37.81      36.96 B      
  8 Adams, Zoya I             12 SDY-SI                 38.88      39.30 B      
  9 Brickhaus, Veronica K     11 UN-SI                  37.89      39.74 C      
C - Division  
  1 San Agustin, Derell Mae   12 SBA-SI                 39.79      35.36 A      
  2 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI                    NT      38.07 B      
  3 Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI                   NT      38.83 B      
  4 Tran, Emma K              11 SSD-SI                 39.92      39.83 C      
  5 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 39.91      40.03 C      
  6 Escalera, Cassiana A      11 IVDA-SI                44.59      40.26 C      
  7 Vuong, Valentina V        11 SBA-SI                 41.97      40.37 C      
  8 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                42.12      40.87 C      
  9 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI                43.49      41.68 C      
 10 Conlon, Alex E            11 CSA-SI                 41.00      41.72 C      
 11 Prince, Kaia R            11 CAST-SI                43.03      41.84 C      
 12 Segura, Ali L             11 SBA-SI                 41.87      42.44 C      
 13 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 45.88      43.37 C      
 14 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI                44.69      43.54 C      
 15 Labrada, Samantha N       11 SBA-SI                 45.76      43.73 C      
 16 Corona, Emma P            11 SBA-SI                    NT      43.87 C      
 17 Rozenkrants, Ellie S      11 PS-SI                  49.74      44.97 C      
 18 Hannat, Amina L           11 CAST-SI                46.81      45.87 C      
 19 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI                49.97      46.28 C      
 20 Ramirez, Rae              12 SBA-SI                 48.32      46.35 C      
 21 White, Kaia M             12 SBA-SI                 49.60      46.68 C      
 22 Patel, Khushi A           12 SDAC-SI                46.79      48.33 C      
 23 Richardson, Sam L         11 HSA-SI                 47.59      48.37 C      
 24 Trias, Madison M          11 PS-SI                     NT      49.46 C      
 25 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:15.31    1:13.75 C      
 -- Hickey, Sarah E           12 SBA-SI                    NT         DQ        
 -- Kenney, Georgia M         11 CSA-SI                 40.07         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 
Event 43  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  A
        1:46.10  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Sereno, Alexis H           8 PS-SI                1:09.50    1:07.91 A      
       33.14  1:07.91                                                      
  2 Wang, Miki A               8 SBA-SI               1:14.08    1:13.81 A      
       35.79  1:13.81                                                      
  3 Lee, Healin                8 SBA-SI               1:16.14    1:16.30 A      
       35.52  1:16.30                                                      
  4 Dang, Layla M              8 SDY-SI               1:24.10    1:29.66 B      
       41.92  1:29.66                                                      
  5 Morgan, Ella C             8 MRA-SI               1:26.66    1:31.63 B      
       41.47  1:31.63                                                      
B - Division  
  1 Soderlund, Marina L        8 CSA-SI               1:35.19    1:25.10 A      
       39.93  1:25.10                                                      
  2 Brown, Clarise V           8 SDY-SI               1:36.37    1:27.25 A      
       41.71  1:27.25                                                      
  3 Patankar, Amaya            8 PS-SI                1:28.60    1:29.84 B      
       43.66  1:29.84                                                      
  4 Bush, Trinity M            8 HSA-SI               1:40.15    1:30.94 B      
  5 Mayer, Isabella A          8 PS-SI                1:34.74    1:31.67 B      
       42.78  1:31.67                                                      
  6 Liu, Emma Q                8 PS-SI                1:34.12    1:31.90 B      
       45.01  1:31.90                                                      
  7 Miyan, Aashi               8 PS-SI                1:37.97    1:32.91 B      
       44.41  1:32.91                                                      
  8 Haro, Maya G               8 HSA-SI               1:45.97    1:39.81 B      
       48.31  1:39.81                                                      
  9 Edwards, Sadie E           8 CSA-SI               1:42.40    1:40.21 B      
       44.03  1:40.21                                                      
C - Division  
  1 Nelson, Hailey R           8 SBA-SI               1:50.32    1:38.76 B      
  2 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI               1:59.38    1:46.20 C      
       46.98  1:46.20                                                      
  3 Tran, Audrey S             7 SSD-SI               1:46.73    1:47.67 C      
       50.41  1:47.67                                                      
  4 Cline, Eleanor A           7 HSA-SI               1:53.48    1:49.30 C      
       51.82  1:49.30                                                      
  5 Aroonlap, Pia              8 SDAC-SI                   NT    1:54.12 C      
       52.28  1:54.12                                                      
  6 LaRaia, Lillian G          8 WSST-SI                   NT    1:57.07 C      
       54.04  1:57.07                                                      
  7 Carrillo, Shae L           7 HSA-SI                    NT    1:57.81 C      
  8 Rosenstein, Olivia H       6 SDY-SI                    NT    1:59.42 C      
       55.54  1:59.42                                                      
  9 Weston, Persey T           8 CAST-SI                   NT    2:05.92 C      
     1:00.83  2:05.92                                                      
 10 Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI               2:14.14    2:06.56 C      
 11 Meyer, Gabby K             7 HSA-SI               2:14.85    2:11.38 C      
     1:03.81  2:11.38                                                      
 12 Daniels, Ashlan M          7 HSA-SI               2:13.27    2:11.69 C      
     1:02.68  2:11.69                                                      
 13 Estrada Gonzalez, Isabel   5 WAVE-SI                   NT    2:16.56 C      
     1:04.62  2:16.56                                                      
 14 DuBose, Cara Mia M         7 SBA-SI               3:00.66    2:57.46 C      
     1:23.63  2:57.46                                                      
 
Event 45  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  A
        1:21.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hull, Riley A             10 HSA-SI               1:03.01    1:01.66 A      
       29.92  1:01.66                                                      
  2 Rowe, Catherine N         10 PS-SI                1:03.26    1:02.71 A      
       30.34  1:02.71                                                      
  3 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI               1:12.00    1:08.39 A      
       31.90  1:08.39                                                      
  4 Diep, Katie L              9 PS-SI                1:07.57    1:08.51 A      
       32.82  1:08.51                                                      
  5 Tang, Summer Y            10 PS-SI                1:09.77    1:08.73 A      
       33.40  1:08.73                                                      
  6 Borchert, Sienna G        10 SDY-SI               1:10.96    1:10.03 A      
       33.43  1:10.03                                                      
  7 Jimenez, Abbie N          10 SDY-SI               1:10.79    1:11.04 A      
       34.15  1:11.04                                                      
  8 Carrillo, Lorelei M       10 HSA-SI               1:12.09    1:11.39 A      
       34.56  1:11.39                                                      
B - Division  
  1 Equipilag, Erin            9 SBA-SI               1:19.39    1:10.51 A      
       33.63  1:10.51                                                      
  2 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI               1:15.25    1:11.20 A      
       33.71  1:11.20                                                      
  3 Loeffelholz, Annabelle G  10 PS-SI                1:15.51    1:12.92 A      
       36.11  1:12.92                                                      
  4 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI              1:17.22    1:13.69 A      
       34.44  1:13.69                                                      
  5 Cline, Maggie J           10 HSA-SI               1:16.71    1:15.66 B      
       36.13  1:15.66                                                      
  6 Segura, Lexi E             9 SBA-SI               1:16.08    1:15.94 B      
       36.63  1:15.94                                                      
  7 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI               1:20.58    1:16.25 B      
       38.11  1:16.25                                                      
  8 La, Kadence A              9 PS-SI                1:17.55    1:16.60 B      
       35.58  1:16.60                                                      
  9 White, Callahan J         10 SDAC-SI              1:17.52    1:16.72 B      
       36.92  1:16.72                                                      
 10 Hirayama, Ayaka A         10 SBA-SI               1:17.26    1:16.78 B      
       36.72  1:16.78                                                      
 11 Conner, Abby L            10 SDY-SI               1:18.22    1:16.93 B      
       36.06  1:16.93                                                      
 12 Ostermann, Danielle F     10 IVDA-SI              1:16.60    1:17.65 B      
       35.37  1:17.65                                                      
 13 Vuong, Gigi G              9 SBA-SI               1:18.09    1:18.93 B      
       37.62  1:18.93                                                      
 14 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI              1:19.36    1:19.40 B      
       37.30  1:19.40                                                      
 15 Librera, Andrea           10 MRA-SI               1:19.92    1:21.99 C      
       39.29  1:21.99                                                      
C - Division  
  1 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI               1:21.80    1:16.95 B      
       36.87  1:16.95                                                      
  2 Launer, Jillian E         10 PS-SI                1:28.83    1:20.27 B      
       39.20  1:20.27                                                      
  3 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI               1:24.69    1:21.84 C      
       40.49  1:21.84                                                      
  4 Barden, Gabby M           10 HSA-SI               1:22.30    1:22.71 C      
       38.21  1:22.71                                                      
  5 Siemens, Elle K           10 SDAC-SI              1:23.77    1:22.72 C      
       39.83  1:22.72                                                      
  6 Lane, Paige R             10 CAST-SI              1:24.62    1:22.75 C      
       39.92  1:22.75                                                      
  7 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI               1:35.33    1:22.87 C      
       37.78  1:22.87                                                      
  8 Page, Sora C              10 PS-SI                1:27.60    1:23.88 C      
       39.28  1:23.88                                                      
  9 Roche, Sheridan M         10 SBA-SI               1:28.33    1:24.02 C      
       40.14  1:24.02                                                      
 10 Wightlin, Landon M         9 PS-SI                1:27.73    1:27.03 C      
       41.23  1:27.03                                                      
 11 Lucia, Adrianna M         10 PS-SI                1:33.56    1:28.42 C      
       39.95  1:28.42                                                      
 12 Geiszler, Sara M           9 SDY-SI               1:30.73    1:29.24 C      
       41.90  1:29.24                                                      
 13 Cox, Hannah E             10 HSA-SI               1:30.03    1:30.53 C      
       42.66  1:30.53                                                      
 14 Rosenstein, Rebeca E       9 SDY-SI               1:35.56    1:31.81 C      
 15 Herrera, Ximena           10 WAVE-SI              1:41.65    1:33.11 C      
       42.45  1:33.11                                                      
 16 Moran, Nerissa             9 SBA-SI               1:41.88    1:35.91 C      
       46.79  1:35.91                                                      
 17 Jansen, June M             9 SDY-SI               1:35.14    1:37.97 C      
       46.53  1:37.97                                                      
 18 Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI              1:46.18    1:38.57 C      
       46.56  1:38.57                                                      
 19 Liu, Joanne                9 SSD-SI               1:45.82    1:40.44 C      
       48.15  1:40.44                                                      
 20 Mantovani, Chiara E        9 SBA-SI                    NT    1:43.87 C      
       47.40  1:43.87                                                      
 21 Huey, Casey O              9 CSA-SI                    NT    1:46.86 C      
       50.06  1:46.86                                                      
 22 Shiff, Claire R            9 HSA-SI               1:57.28    1:48.23 C      
       53.17  1:48.23                                                      
 23 Earnest, Kennedy L        10 PS-SI                1:30.30    1:51.71 C      
     1:05.33  1:51.71                                                      
 24 Clark, Carolyn G           9 SBA-SI               1:58.99    1:55.72 C      
       52.04  1:55.72                                                      
 25 Lagunas, Nathalia          9 CAST-SI                   NT    2:00.74 C      
       57.29  2:00.74                                                      
 26 Peterson, Gracie M         9 MRA-SI               2:08.35    2:04.53 C      
       58.11  2:04.53                                                      
 
Event 47  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  A
        1:12.70  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Morgan, Chloe N           12 MRA-SI                 58.36    1:00.13 A      
       28.81  1:00.13                                                      
  2 Wong, Cassidy K           11 PS-SI                1:01.89    1:00.27 A      
       28.67  1:00.27                                                      
  3 Ambrosius, Tatiana        12 SBA-SI               1:02.84    1:01.28 A      
       29.33  1:01.28                                                      
  4 Everitt, Jamison P        12 CSA-SI               1:03.10    1:02.56 A      
       30.52  1:02.56                                                      
  5 Ebert, Aleesa             12 SBA-SI               1:06.32    1:03.98 A      
       30.87  1:03.98                                                      
  6 McVey, Savannah L         11 CSA-SI               1:05.14    1:04.57 A      
       30.72  1:04.57                                                      
B - Division  
  1 Hernandez, Ashlyn M       11 PS-SI                1:06.79    1:05.17 A      
       30.91  1:05.17                                                      
  2 Darling, Abbie A          12 CAST-SI              1:09.73    1:05.45 A      
       30.88  1:05.45                                                      
  3 Gan, Kelly Y              12 PS-SI                1:06.78    1:05.60 A      
       31.22  1:05.60                                                      
  4 Weeks, Elizabeth Y        12 SDY-SI               1:07.45    1:05.90 A      
       30.67  1:05.90                                                      
  5 Divis, Martina            11 SDY-SI               1:09.10    1:06.17 A      
       32.21  1:06.17                                                      
  6 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  12 SBA-SI               1:07.98    1:06.67 A      
       31.79  1:06.67                                                      
  7 San Agustin, Derell Mae   12 SBA-SI               1:10.12    1:07.13 B      
       32.23  1:07.13                                                      
  8 Jarina, Sophia A          11 SDY-SI               1:07.87    1:07.36 B      
       32.69  1:07.36                                                      
  9 Jackson, Mary Kathleen M  12 SBA-SI               1:08.53    1:07.62 B      
       32.22  1:07.62                                                      
 10 Winkleblech, Katelyn M    12 PS-SI                1:09.02    1:08.86 B      
       33.01  1:08.86                                                      
 11 Chen, Carley J            11 PS-SI                1:07.16    1:08.88 B      
       32.43  1:08.88                                                      
 12 Kenney, Georgia M         11 CSA-SI               1:09.45    1:11.73 B      
 13 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI               1:09.66    1:12.54 B      
       34.33  1:12.54                                                      
 14 Adams, Zoya I             12 SDY-SI               1:11.17    1:13.52 C      
       34.55  1:13.52                                                      
 15 Vuong, Valentina V        11 SBA-SI               1:11.64    1:13.90 C      
       35.43  1:13.90                                                      
C - Division  
  1 Escalera, Cassiana A      11 IVDA-SI              1:14.55    1:12.87 C      
       33.67  1:12.87                                                      
  2 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI              1:15.48    1:13.85 C      
       36.19  1:13.85                                                      
  3 Dang, Isabella A          11 SDY-SI               1:15.11    1:13.95 C      
       35.30  1:13.95                                                      
  3 Forstot, Tess E           11 CAST-SI              1:18.19    1:13.95 C      
       35.03  1:13.95                                                      
  5 Arellano, Melanie T       12 MRA-SI               1:14.07    1:13.98 C      
       34.64  1:13.98                                                      
  6 Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI              1:16.77    1:14.88 C      
       36.24  1:14.88                                                      
  7 Segura, Ali L             11 SBA-SI               1:16.91    1:17.11 C      
       38.22  1:17.11                                                      
  8 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI              1:23.55    1:17.34 C      
       35.66  1:17.34                                                      
  9 Prince, Kaia R            11 CAST-SI              1:19.64    1:18.24 C      
       36.86  1:18.24                                                      
 10 Ramirez, Rae              12 SBA-SI               1:17.05    1:19.17 C      
       38.03  1:19.17                                                      
 11 Cahill-Arklay, Valentine  12 PS-SI                1:30.05    1:20.61 C      
       39.06  1:20.61                                                      
 12 Conlon, Alex E            11 CSA-SI               1:22.51    1:21.06 C      
 13 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI               1:32.20    1:21.18 C      
       37.42  1:21.18                                                      
 14 Rozenkrants, Ellie S      11 PS-SI                1:37.76    1:22.74 C      
       37.95  1:22.74                                                      
 15 White, Kaia M             12 SBA-SI               1:26.76    1:23.73 C      
       38.87  1:23.73                                                      
 16 Robledo, Sophia R         11 CAST-SI              1:25.41    1:26.28 C      
       41.17  1:26.28                                                      
 17 Hannat, Amina L           11 CAST-SI              1:35.87    1:27.98 C      
       41.72  1:27.98                                                      
 18 Trias, Madison M          11 PS-SI                1:33.93    1:29.41 C      
       43.07  1:29.41                                                      
 19 Patel, Khushi A           12 SDAC-SI              1:29.51    1:30.31 C      
       43.13  1:30.31                                                      
 20 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI               1:52.94    1:36.52 C      
       44.55  1:36.52                                                      
 21 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              2:25.00    2:15.12 C      
     1:02.74  2:15.12                                                      
 -- Tran, Emma K              11 SSD-SI               1:17.12        DFS        
      Declared false start
 
Event 49  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  A
        1:02.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Sereno, Alexis H           8 PS-SI                  42.17      41.86 A      
  2 Wang, Miki A               8 SBA-SI                 43.49      44.19 A      
  3 Dang, Layla M              8 SDY-SI                 44.61      45.64 A      
  4 Lee, Healin                8 SBA-SI                 46.01      46.94 A      
  5 Miyan, Aashi               8 PS-SI                  31.62      50.32 A      
  6 Patankar, Amaya            8 PS-SI                  51.15      50.94 A      
B - Division  
  1 Santoro, Matilda O         8 CAST-SI                54.55      51.47 A      
  2 Mayer, Isabella A          8 PS-SI                  53.83      53.09 B      
  3 Liu, Emma Q                8 PS-SI                  55.40      55.89 B      
  4 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI               1:01.72      57.66 B      
  5 Haro, Maya G               8 HSA-SI               1:02.27    1:02.49 B      
  6 Flores Hidalgo, Natalia    6 SBA-SI               1:01.89    1:05.23 C      
C - Division  
  1 Bush, Trinity M            8 HSA-SI               1:03.37      59.05 B      
  2 Meyer, Gabby K             7 HSA-SI               1:10.67      59.72 B      
  3 Brown, Clarise V           8 SDY-SI               1:07.52    1:00.56 B      
  4 Soderlund, Marina L        8 CSA-SI                    NT    1:00.72 B      
  5 Thach, Cammy               8 SBA-SI                    NT    1:02.65 B      
  6 Corona Granados, Sophia    8 SBA-SI                    NT    1:03.47 C      
  7 Edwards, Sadie E           8 CSA-SI               1:13.25    1:09.37 C      
  8 Tran, Audrey S             7 SSD-SI               1:05.92    1:09.48 C      
  9 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI                    NT    1:12.68 C      
 10 Carrillo, Shae L           7 HSA-SI               1:26.57    1:14.94 C      
 11 Valverde Barriga, Camila   8 SBA-SI                    NT    1:20.80 C      
 12 Weston, Persey T           8 CAST-SI                   NT    1:24.64 C      
 13 Rosenstein, Olivia H       6 SDY-SI                    NT    1:50.84 C      
 -- Torres, Juliett J          8 CAST-SI                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Senerath, Siena L          7 WSST-SI              1:10.27         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- DuBose, Cara Mia M         7 SBA-SI                    NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Cone, Jillian E            8 SBA-SI                    NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Aroonlap, Pia              8 SDAC-SI              1:20.81         DQ        
 -- Daniels, Ashlan M          7 HSA-SI               1:08.64         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Event 51  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          49.80  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Jarvis, Clara L           10 SDY-SI                 39.68      37.95 A      
  2 Rowe, Catherine N         10 PS-SI                  37.86      38.54 A      
  3 Tang, Summer Y            10 PS-SI                  39.35      39.36 A      
  4 Borchert, Sienna G        10 SDY-SI                 40.56      40.20 A      
  5 Diep, Katie L              9 PS-SI                  40.87      41.09 A      
  6 Hirayama, Ayaka A         10 SBA-SI                 45.38      43.33 A      
  7 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI                45.12      44.04 A      
  8 Corkery, Alyssa M         10 SBA-SI                 45.39      44.50 A      
  9 White, Callahan J         10 SDAC-SI                43.88      44.84 A      
 10 Hughes, London             9 SBA-SI                 41.93      44.90 A      
 11 Ostermann, Danielle F     10 IVDA-SI                45.03      45.16 A      
 12 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                 43.46      45.87 B      
B - Division  
  1 Le, Demi N                10 PS-SI                  47.21      40.43 A      
  2 Noller, Katherine A       10 SDY-SI                 47.16      44.96 A      
  3 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                46.11      45.44 A      
  4 Cline, Maggie J           10 HSA-SI                 46.37      45.66 B      
  5 Segura, Lexi E             9 SBA-SI                 48.72      45.68 B      
  6 Conner, Abby L            10 SDY-SI                 47.01      47.40 B      
  7 Librera, Andrea           10 MRA-SI                 47.54      48.72 B      
  8 Lane, Paige R             10 CAST-SI                48.78      49.56 B      
 -- Mora, Lily J              10 SDY-SI                 46.66         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
C - Division  
  1 La, Kadence A              9 PS-SI                  51.56      47.97 B      
  2 Navarro, Ciara M           9 SBA-SI                 52.19      48.21 B      
  3 Equipilag, Erin            9 SBA-SI                 49.99      48.66 B      
  4 Castro Gonzalez, Sofia     9 SBA-SI                 54.39      50.09 C      
  5 Gutierrez Mascareno, Han  10 SBA-SI                 54.52      52.09 C      
  6 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                  52.42      52.79 C      
  7 Geiszler, Sara M           9 SDY-SI                 51.78      53.00 C      
  8 Page, Sora C              10 PS-SI                  53.23      53.06 C      
  9 Finley, Ryan C            10 SDAC-SI                53.50      53.62 C      
 10 Higgins, Camilla A        10 HSA-SI                 55.50      54.43 C      
 11 Siemens, Elle K           10 SDAC-SI                53.57      54.48 C      
 12 Barden, Gabby M           10 HSA-SI                 56.18      55.20 C      
 13 Rosenstein, Rebeca E       9 SDY-SI                 54.04      55.21 C      
 14 Moran, Nerissa             9 SBA-SI                 59.89      57.80 C      
 15 Jansen, June M             9 SDY-SI                 58.76      58.22 C      
 16 Skipper, Abby M           10 HSA-SI               1:14.22      58.53 C      
 17 Lucia, Adrianna M         10 PS-SI                  56.85      58.93 C      
 18 Liu, Joanne                9 SSD-SI               1:00.36      58.98 C      
 19 O'Connor, Lainey R         9 SDY-SI               1:03.57    1:01.23 C      
 20 Olascoaga Vidal, Melissa  10 WAVE-SI              1:07.56    1:03.19 C      
 21 Huey, Casey O              9 CSA-SI                    NT    1:06.70 C      
 22 Thach, Aimy                9 SBA-SI                    NT    1:08.07 C      
 23 Shiff, Claire R            9 HSA-SI               1:17.17    1:13.20 C      
 -- Peterson, Gracie M         9 MRA-SI                    NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Launer, Jillian E         10 PS-SI                  50.66         DQ        
 -- Lagunas, Nathalia          9 CAST-SI                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  A
          44.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Park, Haebin              12 SBA-SI                 37.22      36.38 A      
  2 Villa, Mia I              12 SBA-SI                 37.43      36.41 A      
  3 Hernandez, Ashlyn M       11 PS-SI                  37.01      36.60 A      
  4 Weeks, Elizabeth Y        12 SDY-SI                 38.26      37.70 A      
  5 Ambrosius, Tatiana        12 SBA-SI                 38.22      37.94 A      
  6 Jackson, Mary Kathleen M  12 SBA-SI                 37.46      38.58 A      
  7 Flora, Emily G            12 CAST-SI                39.72      38.69 A      
  8 Winkleblech, Katelyn M    12 PS-SI                  40.33      39.87 A      
  9 Chen, Carley J            11 PS-SI                  39.27      40.57 A      
B - Division  
  1 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI                 41.22      41.54 B      
  2 Dang, Isabella A          11 SDY-SI                 41.31      41.58 B      
  3 Darling, Abbie A          12 CAST-SI                42.91      41.83 B      
  4 Heiken, Paige A           11 PS-SI                  41.53      41.97 B      
  5 Brickhaus, Veronica K     11 UN-SI                  43.35      42.20 B      
  6 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI                41.41      42.32 B      
  7 Batchelder, Myra L        12 SDAC-SI                44.30      42.33 B      
  8 San Agustin, Derell Mae   12 SBA-SI                 43.89      42.50 B      
  9 Divis, Martina            11 SDY-SI                 41.41      42.79 B      
 10 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                43.83      43.27 B      
 11 Forstot, Tess E           11 CAST-SI                44.21      43.53 B      
 12 Richardson, Sam L         11 HSA-SI                 43.75      44.67 C      
C - Division  
  1 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                  44.94      42.37 B      
  2 Vuong, Valentina V        11 SBA-SI                 46.00      43.69 B      
  3 Kenney, Georgia M         11 CSA-SI                 44.86      44.75 C      
  4 Prince, Kaia R            11 CAST-SI                46.64      45.78 C      
  5 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                45.63      45.82 C      
  6 Escalera, Cassiana A      11 IVDA-SI                49.86      46.01 C      
  7 Labrada, Samantha N       11 SBA-SI                 47.58      46.17 C      
  8 Adams, Zoya I             12 SDY-SI                 47.15      47.77 C      
  9 Rozenkrants, Ellie S      11 PS-SI                  52.16      50.02 C      
 10 Luna, Alyssa C            11 IVDA-SI                   NT      51.33 C      
 10 Conlon, Alex E            11 CSA-SI                 55.19      51.33 C      
 12 White, Kaia M             12 SBA-SI                 50.05      52.05 C      
 13 Patel, Khushi A           12 SDAC-SI                55.94      52.33 C      
 14 Ramirez, Rae              12 SBA-SI                 57.39      53.16 C      
 15 Segura Ordonez, Alejandr  11 SBA-SI                 59.19      55.46 C      
 16 Hickey, Sarah E           12 SBA-SI               1:01.36      56.61 C      
 17 Hannat, Amina L           11 CAST-SI                58.60      58.55 C      
 18 Trias, Madison M          11 PS-SI                     NT    1:01.59 C      
 19 Dermody, Claire E         11 WAVE-SI              1:39.13    1:38.79 C      
 -- Cahill-Arklay, Valentine  12 PS-SI                     NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Tran, Emma K              11 SSD-SI                 45.55        DFS        
      Declared false start
 
Event 55  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 South Bay Aquatics-SI  'A'                             NT    2:31.30        
     1) Wang, Miki A 8                  2) Hirayama, Ayaka A 10           
     3) Hughes, London 9                4) Vuong, Gigi G 9                
       39.46  1:29.41  1:56.89  2:31.30                                    
  2 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:24.44    2:36.96        
     1) Conner, Abby L 10               2) Dang, Layla M 8                
     3) Jarvis, Clara L 10              4) Mora, Lily J 10                
       40.41  1:30.07  2:02.50  2:36.96                                    
  3 South Bay Aquatics-SI  'B'                             NT    2:45.94        
     1) Lee, Healin 8                   2) Tan, Jamelyn J 10              
     3) Gutierrez Mascareno, Hanniah 10 4) Segura, Lexi E 9               
       39.70  1:22.44  2:45.94                                             
  4 The Wave House San Diego-SI  'A'                       NT    3:00.53        
     1) Herrera, Ximena 10              2) Nagel, Elia T 10               
     3) Rosas- Romero, Melanie G 10     4) Olascoaga Vidal, Melissa 10    
       51.51  1:38.18  2:16.48  3:00.53                                    
  5 San Diego YMCA-SI  'B'                            2:44.01    3:04.24        
     1) Rosenstein, Rebeca E 9          2) Geiszler, Sara M 9             
     3) O'Connor, Lainey R 9            4) Jimenez, Abbie N 10            
       50.22  1:41.29  2:36.83  3:04.24                                    
  6 Heartland Swimming Association-SI  'B'            3:00.00    3:17.55        
     1) Cline, Eleanor A 7              2) Carrillo, Lorelei M 10         
     3) Cline, Maggie J 10              4) Carrillo, Shae L 7             
     1:01.72  1:44.55  2:22.67  3:17.55                                    
  7 San Diego YMCA-SI  'C'                            3:17.82    3:23.06        
     1) Jansen, June M 9                2) Noller, Katherine A 10         
     3) Brown, Clarise V 8              4) Rosenstein, Olivia H 6         
       56.72  1:37.93  2:29.13  3:23.06                                    
 -- Heartland Swimming Association-SI  'C'            3:30.00         DQ        
     1) Meyer, Gabby K 7                2) Skipper, Abby M 10             
     3) Haro, Maya G 8                  4) Daniels, Ashlan M 7            
     1:01.26  1:57.67  3:04.09       DQ                                    
 -- Heartland Swimming Association-SI  'A'            2:50.00         DQ        
     1) Cox, Hannah E 10                2) Bush, Trinity M 8              
     3) Hull, Riley A 10                4) Barden, Gabby M 10             
       49.29  1:46.37  2:18.20       DQ                                    
 
Event 57  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                            2:18.85    2:25.37        
     1) Jarina, Sophia A 11             2) Dang, Isabella A 11            
     3) Weeks, Elizabeth Y 12           4) Adams, Zoya I 12               
       33.97  1:16.58  1:52.57  2:25.37                                    
 
Event 59  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  A
        1:37.40  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hull, Riley A             10 HSA-SI               1:13.06    1:10.69 A      
       33.34  1:10.69                                                      
  2 Le, Demi N                10 PS-SI                1:16.78    1:15.49 A      
       35.44  1:15.49                                                      
  3 Sereno, Alexis H           8 PS-SI                1:17.51    1:15.73 A      
       35.47  1:15.73                                                      
  4 Hughes, London             9 SBA-SI               1:16.08    1:23.16 A      
       37.80  1:23.16                                                      
  5 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI              1:28.04    1:25.22 A      
       39.19  1:25.22                                                      
 -- Diep, Katie L              9 PS-SI                1:22.94         DQ        
       37.47       DQ                                                      
B - Division  
  1 Corkery, Alyssa M         10 SBA-SI               1:33.08    1:33.57 B      
       42.50  1:33.57                                                      
C - Division  
  1 Rowe, Catherine N         10 PS-SI                     NT    1:17.68 A      
       36.13  1:17.68                                                      
  2 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI                    NT    1:28.68 A      
       42.50  1:28.68                                                      
  3 Segura, Lexi E             9 SBA-SI                    NT    1:31.14 B      
       42.12  1:31.14                                                      
  4 Xu, Lillian Y              9 PS-SI                     NT    1:41.61 C      
       44.07  1:41.61                                                      
  5 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                    NT    1:41.99 C      
  6 O'Dell, Catalina T         8 SBA-SI                    NT    1:57.23 C      
       54.18  1:57.23                                                      
 
Event 61  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  A
        1:23.00  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Cassidy K           11 PS-SI                1:05.23    1:05.17 A      
       30.05  1:05.17                                                      
  2 Villa, Mia I              12 SBA-SI               1:09.57    1:06.71 A      
       31.09  1:06.71                                                      
  3 Amos, Brooke A            12 MRA-SI               1:10.27    1:06.92 A      
       31.11  1:06.92                                                      
  4 Rousseau, Eva C           12 PS-SI                1:13.77    1:10.89 A      
       33.04  1:10.89                                                      
  5 Ebert, Aleesa             12 SBA-SI               1:11.57    1:11.15 A      
       33.31  1:11.15                                                      
  6 Morgan, Chloe N           12 MRA-SI               1:10.72    1:12.06 A      
       33.70  1:12.06                                                      
  7 Park, Haebin              12 SBA-SI               1:13.79    1:15.95 A      
       34.97  1:15.95                                                      
  8 Everitt, Jamison P        12 CSA-SI               1:13.07    1:16.33 B      
       36.39  1:16.33                                                      
B - Division  
  1 Ambrosius, Tatiana        12 SBA-SI               1:20.00    1:16.40 B      
       32.22  1:16.40                                                      
  2 Divis, Martina            11 SDY-SI               1:17.01    1:18.06 B      
       36.03  1:18.06                                                      
  3 Chen, Carley J            11 PS-SI                1:18.61    1:20.70 B      
       36.47  1:20.70                                                      
C - Division  
  1 McVey, Savannah L         11 CSA-SI                    NT    1:20.80 B      
       37.16  1:20.80                                                      
  2 Jarina, Sophia A          11 SDY-SI               1:23.29    1:22.15 B      
  3 Byrne, Allie M            12 SDAC-SI                   NT    1:22.69 B      
       38.52  1:22.69                                                      
  4 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                   NT    1:31.75 C      
       38.81  1:31.75                                                      
  5 Segura, Ali L             11 SBA-SI               1:37.92    1:36.48 C      
       43.97  1:36.48                                                      
 
Event 63  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  A
        3:23.50  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Tang, Summer Y            10 PS-SI                2:43.13    2:39.37 A      
       34.52  1:15.94  2:02.55  2:39.37                                    
  2 Borchert, Sienna G        10 SDY-SI               2:57.34    2:52.45 A      
       40.26  1:25.60  2:15.06  2:52.45                                    
  3 Jimenez, Abbie N          10 SDY-SI               2:55.06    2:52.72 A      
       37.35  1:20.80  2:12.01  2:52.72                                    
  4 Mora, Lily J              10 SDY-SI               3:04.80    3:01.66 A      
       42.09           2:23.81  3:01.66                                    
C - Division  
  1 Loeffelholz, Annabelle G  10 PS-SI                     NT    3:03.78 A      
       45.57  1:29.79  2:25.21  3:03.78                                    
  2 Rosas- Romero, Melanie G  10 WAVE-SI                   NT    3:04.18 A      
       41.32  1:32.04  3:04.18                                             
  3 Tan, Jamelyn J            10 SBA-SI                    NT    3:08.65 B      
       42.44  1:34.13  2:29.62  3:08.65                                    
  4 Noller, Katherine A       10 SDY-SI                    NT    3:13.60 B      
       46.78  1:38.04  2:32.95  3:13.60                                    
  5 Adamson, Landyn D         10 MRA-SI                    NT    3:14.93 B      
       49.42  1:43.93  2:32.34  3:14.93                                    
  6 Vuong, Gigi G              9 SBA-SI               3:37.72    3:18.16 B      
       47.55  1:36.87  2:36.08  3:18.16                                    
  7 Nagel, Elia T             10 WAVE-SI                   NT    3:20.10 B      
       46.01  1:37.23  2:35.54  3:20.10                                    
  8 Lane, Paige R             10 CAST-SI                   NT    3:20.50 B      
       49.06  1:39.55  2:35.40  3:20.50                                    
  9 Liu, Emma Q                8 PS-SI                     NT    3:36.64 C      
       50.70  1:47.39  2:49.60  3:36.64                                    
 10 Santoro, Matilda O         8 CAST-SI                   NT    3:42.81 C      
              1:51.41  2:48.39  3:42.81                                    
 11 Stipic, Kiana S            8 SBA-SI                    NT    3:55.03 C      
       57.81  1:59.22  3:02.16  3:55.03                                    
 12 Liu, Joanne                9 SSD-SI                    NT    4:03.56 C      
       59.21  1:59.65  3:09.01  4:03.56                                    
 
Event 65  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  A
        3:01.30  B
             --  C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Soriano Garista, Claudia  12 WAVE-SI              2:40.66    2:40.49 A      
       34.29  1:13.77  2:05.15  2:40.49                                    
  2 Everitt, Jamison P        12 CSA-SI               2:43.65    2:40.65 A      
       35.79  1:16.39  2:06.27  2:40.65                                    
  3 McVey, Savannah L         11 CSA-SI               2:44.87    2:43.57 A      
       37.73  1:20.93  2:07.84  2:43.57                                    
  4 Jackson, Mary Kathleen M  12 SBA-SI               2:46.02    2:49.00 B      
       39.49  1:25.64  2:12.36  2:49.00                                    
B - Division  
  1 Flora, Emily G            12 CAST-SI              2:51.17    2:49.13 B      
       38.65  1:22.11  2:09.96  2:49.13                                    
  2 Lopez Avila, Diana        11 SBA-SI               2:46.82    2:49.43 B      
       36.94  1:17.76  2:09.26  2:49.43                                    
  3 Brickhaus, Veronica K     11 UN-SI                2:50.77    2:58.84 B      
       40.85  1:26.72  2:19.82  2:58.84                                    
C - Division  
  1 Ramirez-Ruvalcaba, Danny  12 SBA-SI               3:13.08    2:42.47 A      
       35.97  1:18.53  2:07.24  2:42.47                                    
  2 Darling, Abbie A          12 CAST-SI                   NT    2:54.51 B      
       40.94  1:23.66  2:15.68  2:54.51                                    
  3 Forstot, Tess E           11 CAST-SI              3:05.34    2:57.07 B      
       40.88  1:23.59  2:17.88  2:57.07                                    
  4 Escalera, Cassiana A      11 IVDA-SI              3:38.55    3:01.71 C      
                       2:25.93  3:01.71                                    
  5 Finley, Claire E          12 SDAC-SI                   NT    3:06.66 C      
       39.82  1:26.98  2:23.60  3:06.66                                    
  6 Prince, Kaia R            11 CAST-SI                   NT    3:13.10 C      
       43.04  1:34.52  2:28.96  3:13.10                                    
  7 Cromwell, Naomi           11 CAST-SI                   NT    3:17.13 C      
       46.91  1:38.49  2:31.47  3:17.13                                    
  8 Richardson, Sam L         11 HSA-SI               3:24.23    3:37.90 C      
       56.38  1:52.70  2:48.04  3:37.90                                    
 -- Hannat, Amina L           11 CAST-SI                   NT         DQ        
       50.50  1:45.30  2:51.45       DQ                                    
 -- Tran, Emma K              11 SSD-SI               3:13.25        DFS        
      Declared false start - Misc