Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/16/17 08:35 AM
               2017 SI SBA AB All Ages Meet - 1/13/17 to 1/15/17               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:24.60  A
        6:59.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Martha, Aranza O    12 SBA-SI               5:30.79    5:26.73 A      
       29.87  1:01.89  1:34.51  2:07.43  2:40.50  3:13.78  3:47.64  4:21.24
     4:54.80  5:26.73                                                      
  2 Hazle, Kathryn M    12 SDY-SI               5:54.97    5:42.83 A      
       32.04  1:07.10  1:41.97  2:16.85  2:51.86  3:26.84  4:01.36  4:35.90
     5:10.60  5:42.83                                                      
  3 Chavez-Varela, Isa   9 SBA-SI               6:01.44    5:56.33 A      
       32.64  1:08.10  1:43.79  2:19.98  2:56.53  3:32.77  4:09.34  4:45.72
     5:21.75  5:56.33                                                      
  4 Rowe, Jessica R     12 ICAC-SI              6:06.77    6:01.63 A      
       32.82  1:08.36  1:44.53  2:21.07  2:57.67  3:34.61  4:11.75  4:49.25
     5:26.22  6:01.63                                                      
  5 Villa, Mia I        11 SBA-SI               6:00.90    6:04.42 A      
       32.50  1:08.80  1:46.30  2:23.61  3:01.42  3:37.69  4:15.37  4:52.92
     5:29.39  6:04.42                                                      
  6 Naval, Victoria     10 SBA-SI               6:10.25    6:05.35 A      
       33.14  1:09.29  1:46.73  2:24.79  3:01.32  4:16.28  4:53.68  5:31.18
     6:05.35                                                               
B - Division  
  1 Hawthorne, Lydia S  11 CSA-SI               6:25.02    6:06.78 A      
       33.59  1:10.75  1:48.52  2:26.12  3:03.57  3:40.93  4:17.95  4:55.31
     5:32.31  6:06.78                                                      
  2 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI               6:50.24    6:20.62 A      
       34.75  1:13.51  1:52.30  2:30.97  3:10.05  3:48.60  4:27.11  5:06.33
     5:43.96  6:20.62                                                      
  3 Ramirez-Ruvalcaba,  11 SBA-SI               6:40.24    6:25.04 B      
       34.78  1:13.12  1:52.87  2:32.31  3:12.12  3:51.43  4:31.09  5:09.48
     5:48.38  6:25.04                                                      
  4 Hennick, Emma J     11 NCA-SI               6:47.80    6:42.26 B      
       34.43  1:13.82  1:54.31  2:35.06  3:16.06  3:58.25  4:40.06  5:22.63
     6:03.77  6:42.26                                                      
 
Event 3  Girls 12 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       21:02.90  A
       22:57.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Arzave, Juli        15 SBA-SI              16:52.84   17:31.44 A      
       27.82    58.64  1:30.10  2:02.14  2:34.23  3:06.22  3:37.92  4:10.02
     4:41.97  5:13.89  5:45.94  6:18.14  6:49.99  7:21.96  7:54.25  8:26.33
     8:58.81  9:31.01 10:03.35 10:35.85 11:07.85 11:40.41 12:12.93 12:44.89
    13:17.09 13:48.72 14:21.47 14:53.43 15:25.33 15:57.58 16:29.69 17:00.97
    17:31.44
  2 Lundgren, Emily L   12 SBA-SI              18:14.32   17:43.78 A      
       28.95  1:01.37  1:33.93  2:06.24  2:37.97  3:10.35  3:42.65  4:15.80
     4:48.75  5:20.89  5:53.26  6:25.93  6:58.93  7:31.53  8:03.78  8:36.93
     9:09.17  9:42.10 10:14.61 10:46.86 11:18.88 11:50.60 12:22.68 12:55.11
    13:27.49 13:59.19 14:31.45 15:03.95 15:36.14 16:08.36 16:40.43 17:12.74
    17:43.78
  3 Castillo, Paola I   12 SBA-SI              17:36.18   17:51.17 A      
       29.05  1:00.24  1:32.51  2:04.96  2:37.23  3:09.12  3:41.51  4:14.26
     4:46.99  5:19.86  5:52.07  6:24.61  6:57.51  7:30.22  8:02.32  8:35.36
     9:08.17  9:40.58 10:13.63 10:45.86 11:18.14 11:50.49 12:22.82 12:55.54
    13:28.44 14:01.50 14:34.28 15:07.66 15:40.78 16:13.75 16:46.77 17:19.34
    17:51.17
  4 Lora, Mirsha        12 SBA-SI              18:14.75   18:15.68 A      
       30.46  1:03.75  1:37.05  2:10.18  2:43.49  3:16.91  3:50.31  4:23.55
     4:57.11  5:30.46  6:04.13  6:37.44  7:10.65  7:44.07  8:17.45  8:50.62
     9:23.62  9:56.72 10:29.66 11:03.03 11:37.05 12:10.73 12:44.25 13:17.94
    13:50.93 14:24.24 14:57.87 15:31.76 16:05.15 16:38.89 17:12.48 17:45.55
    18:15.68
  5 Estrada, Laura L    14 SBA-SI              19:09.53   18:47.48 A      
       30.57  1:03.57  1:37.23  2:10.93  2:44.79  3:18.54  3:51.96  4:25.92
     4:59.83  5:34.06  6:08.89  6:43.22  7:18.60  7:52.79  8:27.70  9:02.76
     9:36.07 10:10.15 10:45.39 11:21.07 11:55.48 12:29.44 13:03.71 13:38.14
    14:12.65 14:47.69 15:21.81 15:56.36 16:31.10 17:05.67 17:40.24 18:14.40
    18:47.48
  6 Parsons, Jamie L    12 SBA-SI              20:00.00   18:49.89 A      
       30.02  1:02.94  1:37.13  2:11.11  2:44.72  3:19.19  3:53.05  4:27.59
     5:01.96  5:36.26  6:10.34  6:45.03  7:18.94  7:53.96  8:28.63  9:03.38
     9:37.84 10:12.99 10:47.41 11:22.22 11:57.05 12:31.85 13:07.12 13:41.82
    14:16.36 14:50.80 15:25.29 15:59.64 16:35.00 17:09.19 17:44.04 18:17.86
    18:49.89
  7 Chavez-Varela, Sof  14 SBA-SI              18:15.97   18:53.38 A      
       31.03  1:04.43  1:38.79  2:12.88  2:46.92  3:20.18  3:54.21  4:28.65
     5:03.44  5:38.28  6:12.22  6:46.90  7:21.85  7:56.03  8:31.27  9:04.53
     9:38.12 10:13.51 10:48.95 11:23.15 11:57.01 12:30.32 13:05.04 13:39.66
    14:16.20 14:50.00 15:26.38 16:01.72 16:35.70 17:10.51 17:44.16 18:19.20
    18:53.38
  8 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI              18:39.74   18:57.89 A      
       30.32  1:04.11  1:37.97  2:11.70  2:45.89  3:20.43  3:55.03  4:29.95
     5:04.69  5:39.09  6:13.46  6:47.97  7:22.59  7:57.39  8:32.03  9:06.64
     9:41.43 10:16.51 10:51.54 11:26.09 12:00.60 12:35.62 13:10.40 13:45.19
    14:20.13 14:54.97 15:29.65 16:04.61 16:39.42 17:14.50 17:49.52 18:24.28
    18:57.89
  9 Hagewood, Ceci      13 SBA-SI              19:58.44   19:40.15 A      
       29.35  1:02.04  1:37.17  2:11.86  2:46.20  3:21.02  3:56.92  4:32.85
     5:09.33  5:45.46  6:21.80  6:58.51  7:34.52  8:10.35  8:47.44  9:24.75
     9:59.90 10:36.64 11:12.96 11:49.57 12:25.07 13:01.23 13:38.35 14:14.45
    14:50.68 15:26.01 16:04.40 16:41.79 17:17.25 17:54.30 18:31.18 19:07.39
    19:40.15
 10 Gidley, Erin A      13 SBA-SI              19:17.51   19:42.13 A      
       30.96  1:05.37  1:41.02  2:16.95  2:52.39  3:28.12  4:04.35  4:40.90
     5:17.43  5:54.87  6:30.71  7:07.29  7:43.73  8:20.06  8:56.67  9:32.29
    10:08.56 10:45.17 11:21.92 11:57.88 12:33.48 13:09.73 13:46.28 14:21.71
    14:57.21 15:32.48 16:08.59 16:44.87 17:20.93 17:56.13 18:32.07 19:07.95
    19:42.13
B - Division  
  1 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI              22:50.00   20:23.24 A      
       32.65  1:07.86  1:43.76  2:20.64  2:57.38  3:32.80  4:08.91  4:44.52
     5:20.31  5:55.94  6:31.72  7:07.79  7:43.95  8:20.15  8:56.20  9:33.02
    10:08.93 10:46.11 11:23.57 12:00.54 12:39.17 13:17.21 13:55.89 14:33.90
    15:12.90 15:51.44 16:30.11 17:09.01 17:48.40 18:26.60 19:04.88 19:44.00
    20:23.24
  2 Carroll, Tesia R    13 SBA-SI              21:38.38   20:36.23 A      
       34.56  1:11.49  1:49.31  2:26.77  3:04.88  3:42.12  4:19.82  4:57.92
     5:35.60  6:12.47  6:50.35  7:27.67  8:05.46  8:43.38  9:20.99  9:58.25
    10:35.38 11:12.74 11:50.34 12:27.67 13:05.73 13:42.98 14:20.43 14:58.66
    15:36.06 16:13.90 16:51.78 17:29.39 18:07.01 18:44.76 19:22.99 20:00.08
    20:36.23
 
Event 5  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.30  A
          41.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naval, Victoria     10 SBA-SI                 33.24      32.82 A      
  2 Hardin, Sarah V     10 SDY-SI                 33.86      32.85 A      
  3 Constantino, Poppy  10 SDY-SI                 34.57      33.17 A      
  4 Zhu, Davina Y       10 SDY-SI                 34.33      34.26 A      
  5 Lee, Cameron S      10 SDAC-SI                35.90      35.43 A      
  6 Strouse, Hannah F   10 SDY-SI                 35.26      37.14 A      
B - Division  
  1 Ruiz, Savannah M    10 SDY-SI                 39.73      38.88 B      
  2 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI                 40.80      39.24 B      
  3 Hou, Emily           9 SDY-SI                 40.87      39.35 B      
  4 Tang, Summer Y       9 NCA-SI                 39.61      40.16 B      
  5 Weitz, Hannah C     10 NCA-SI                 41.31      41.20 B      
  6 Mertens, Arianna S  10 SDY-SI                 41.80      44.05        
  7 Hong, Isabelle A     9 PAC-SI                 41.80      44.67        
  8 Borchert, Sienna G   9 SDY-SI                 41.39      45.69        
  9 Wu, Irene           10 NCA-SI                 41.80      46.24        
 10 Knowles, Sophia R   10 NCA-SI                 41.80      46.48        
 11 Ahmadi, Angeleena    9 NCA-SI                 41.80      53.22        
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.30  A
          37.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castillo, Paola I   12 SBA-SI                 27.35      27.93 A      
  2 Martha, Aranza O    12 SBA-SI                 29.08      28.96 A      
  3 Arnas, Ashley G     12 CSA-SI                 29.73      29.00 A      
  4 Han, Aimee          12 PAC-SI                 29.92      29.48 A      
  5 Parsons, Jamie L    12 SBA-SI                 29.39      29.70 A      
  6 Lora, Mirsha        12 SBA-SI                 29.90      29.94 A      
  7 Lynne, Sally K      12 ICAC-SI                33.29      32.79 A      
  8 Ruane, Maegan E     12 SBA-SI                 32.67      32.81 A      
  9 Joloya, Kayla       11 SBA-SI                 32.99      33.08 A      
 10 Villa, Mia I        11 SBA-SI                 33.64      33.18 A      
 11 Douglas, Allie C    11 NCA-SI                 33.27      33.55 A      
 12 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI                 31.79      33.84 A      
 13 Huntley, Olivia     12 NCA-SI                 33.51      34.66 B      
B - Division  
  1 Hawthorne, Lydia S  11 CSA-SI                 35.20      32.46 A      
  2 Birse, Madison E    12 WSST-SI                37.15      32.95 A      
  3 Park, Haebin        11 SBA-SI                 35.04      33.47 A      
  4 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI                 34.73      33.78 A      
  5 Everitt, Jamison P  11 CSA-SI                 36.32      34.27 A      
  6 Copeland, Karleigh  12 SDY-SI                 37.22      34.49 B      
  7 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI                 34.55      34.86 B      
  8 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI                 35.28      34.95 B      
  9 Hennick, Emma J     11 NCA-SI                 36.67      36.81 B      
 10 Toledo, Treahnna L  11 NCA-SI                 37.40      37.34 B      
 11 Eisenhamer, Linda   11 SDY-SI                 37.40      38.01        
 12 Del Rio, Emma T     11 ICAC-SI                37.40      38.73        
 13 Cao, Shannon        11 NCA-SI                 37.40      41.18        
 
Event 8  Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  A
        2:56.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, London       8 SBA-SI               2:50.00    2:42.29 B      
       35.03  1:17.44  2:01.30  2:42.29                                    
 
Event 10  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:42.00  A
        2:56.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isa   9 SBA-SI               2:14.15    2:14.25 A      
       31.06  1:05.11  1:40.46  2:14.25                                    
  2 Wang, Natalie       10 PAC-SI               2:33.67    2:29.48 A      
       31.68  1:09.43  1:49.25  2:29.48                                    
  3 Ruiz, Savannah M    10 SDY-SI               2:32.41    2:36.76 A      
       34.88  1:14.12  1:54.93  2:36.76                                    
B - Division  
  1 Divis, Martina      10 SDY-SI               2:43.68    2:37.16 A      
       36.08  1:16.11  1:56.91  2:37.16                                    
  2 Li, Rena X          10 NCA-SI               2:56.80    2:51.70 B      
       37.78  1:21.72  2:08.13  2:51.70                                    
  3 Song, Sienna A      10 SBA-SI               2:52.81    2:51.71 B      
       39.28  1:23.07  2:08.48  2:51.71                                    
  4 Jarvis, Clara L      9 SDY-SI               2:52.51    2:52.61 B      
       36.18           2:07.18  2:52.61                                    
  5 Weitz, Hannah C     10 NCA-SI               2:56.80    2:54.41 B      
       38.18  1:22.90  2:09.77  2:54.41                                    
  6 Knowles, Sophia R   10 NCA-SI               2:56.80    3:01.48        
       42.91  1:27.95  2:15.43  3:01.48                                    
  7 Wu, Irene           10 NCA-SI               2:56.80    3:04.34        
       40.28  1:28.17  2:16.26  3:04.34                                    
 
Event 12  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.00  A
        1:49.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Constantino, Poppy  10 SDY-SI               1:25.83    1:25.83 A      
       41.36  1:25.83                                                      
  2 Strouse, Hannah F   10 SDY-SI               1:28.64    1:26.91 A      
       41.41  1:26.91                                                      
  3 Naval, Victoria     10 SBA-SI               1:28.75    1:28.34 A      
       42.02  1:28.34                                                      
  4 Li, Rena X          10 NCA-SI               1:31.21    1:33.49 A      
       44.82  1:33.49                                                      
  5 Hong, Isabelle A     9 PAC-SI               1:36.81    1:39.21 A      
B - Division  
  1 Mertens, Arianna S  10 SDY-SI               1:40.78    1:35.32 A      
       43.45  1:35.32                                                      
  2 Zhu, Davina Y       10 SDY-SI               1:45.93    1:36.68 A      
       45.99  1:36.68                                                      
  3 Lee, Cameron S      10 SDAC-SI              1:49.10    1:39.66 A      
       46.81  1:39.66                                                      
  4 Borchert, Sienna G   9 SDY-SI               1:41.17    1:41.39 B      
       48.77  1:41.39                                                      
  5 Tang, Summer Y       9 NCA-SI               1:49.10    1:41.72 B      
       49.05  1:41.72                                                      
  6 Hughes, London       8 SBA-SI               1:48.57    1:41.89 B      
  7 Kenney, Georgia M   10 CSA-SI               1:43.11    1:42.35 B      
       48.09  1:42.35                                                      
  8 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI               1:49.10    1:42.99 B      
       49.03  1:42.99                                                      
  9 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI               1:45.23    1:43.17 B      
       49.05  1:43.17                                                      
 10 Copeland, Kaitlyn    9 SDY-SI               1:44.15    1:46.64 B      
       49.33  1:46.64                                                      
 11 Knowles, Sophia R   10 NCA-SI               1:49.10    1:48.67 B      
       51.75  1:48.67                                                      
 12 Mangen, Emma J      10 NCA-SI               1:49.10    1:48.84 B      
       52.91  1:48.84                                                      
 13 Ahmadi, Angeleena    9 NCA-SI               1:49.10    1:57.01        
       55.54  1:57.01                                                      
 
Event 14  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:28.90  A
        1:37.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lora, Mirsha        12 SBA-SI               1:23.49    1:19.13 A      
       37.84  1:19.13                                                      
  2 Ruane, Maegan E     12 SBA-SI               1:16.53    1:19.83 A      
       37.81  1:19.83                                                      
  3 Mah, Maxine         12 PAC-SI               1:25.04    1:21.24 A      
       38.11  1:21.24                                                      
  4 Lynne, Sally K      12 ICAC-SI              1:27.65    1:22.73 A      
       39.49  1:22.73                                                      
  5 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI               1:24.98    1:23.89 A      
       41.05  1:23.89                                                      
  6 Ebert, Aleesa       11 SBA-SI               1:25.43    1:24.45 A      
       40.31  1:24.45                                                      
  7 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI               1:26.77    1:25.45 A      
       39.69  1:25.45                                                      
  8 Park, Haebin        11 SBA-SI               1:24.41    1:26.96 A      
       40.11  1:26.96                                                      
  9 Glasser, Genevieve  12 SDY-SI               1:27.44    1:27.16 A      
       41.08  1:27.16                                                      
 10 Douglas, Allie C    11 NCA-SI               1:28.12    1:27.75 A      
       42.33  1:27.75                                                      
 11 Huntley, Olivia     12 NCA-SI               1:27.03    1:29.49 B      
       42.67  1:29.49                                                      
B - Division  
  1 Lee, Elizabeth D    11 ICAC-SI              1:29.06    1:23.83 A      
       39.91  1:23.83                                                      
  2 Sanchez, Adania M   11 SBA-SI               1:37.00    1:26.70 A      
       40.26  1:26.70                                                      
  3 Rump, Laurenza P    12 SDY-SI               1:30.66    1:29.34 B      
       41.91  1:29.34                                                      
  4 Del Rio, Emma T     11 ICAC-SI              1:30.57    1:30.34 B      
       43.41  1:30.34                                                      
  5 Weeks, Elizabeth Y  11 SDY-SI               1:33.63    1:30.85 B      
       42.95  1:30.85                                                      
  6 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI               1:32.57    1:31.44 B      
       44.32  1:31.44                                                      
  7 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI               1:30.54    1:31.49 B      
       43.66  1:31.49                                                      
  8 Mun, Lauren H       12 NCA-SI               1:29.80    1:32.87 B      
       43.69  1:32.87                                                      
  9 Copeland, Karleigh  12 SDY-SI               1:35.15    1:34.72 B      
       44.27  1:34.72                                                      
 10 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI               1:37.00    1:35.51 B      
       45.26  1:35.51                                                      
 11 Cao, Shannon        11 NCA-SI               1:37.00    1:36.85 B      
       46.51  1:36.85                                                      
 12 Toledo, Treahnna L  11 NCA-SI               1:37.00    1:37.43        
       47.65  1:37.43                                                      
 13 Ambrosius, Tatiana  11 SBA-SI               1:36.27    1:37.69        
       46.54  1:37.69                                                      
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.50  A
          44.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isa   9 SBA-SI                 32.99      33.84 A      
  2 Hardin, Sarah V     10 SDY-SI                 35.12      34.90 A      
  3 Naval, Victoria     10 SBA-SI                 34.88      35.23 A      
  4 Wang, Natalie       10 PAC-SI                 36.99      35.89 A      
  5 Ruiz, Savannah M    10 SDY-SI                 38.28      37.97 A      
  6 Lee, Cameron S      10 SDAC-SI                38.23      38.39 A      
  7 Weitz, Hannah C     10 NCA-SI                 39.50      39.76 A      
  8 Hou, Emily           9 SDY-SI                 39.72      40.09 A      
B - Division  
  1 Divis, Martina      10 SDY-SI                 40.52      38.34 A      
  2 Kenney, Georgia M   10 CSA-SI                 42.56      40.07 A      
  3 Ducich, Natalija    10 SBA-SI                 42.20      44.40        
  4 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI                 44.00      44.98        
  5 Jarvis, Clara L      9 SDY-SI                 43.50      46.06        
  6 Mangen, Emma J      10 NCA-SI                 44.30      47.10        
  7 Mertens, Arianna S  10 SDY-SI                 44.30      47.41        
  8 Ahmadi, Angeleena    9 NCA-SI                 44.30      47.68        
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.20  A
          39.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Arnas, Ashley G     12 CSA-SI                 28.94      29.37 A      
  2 Castillo, Paola I   12 SBA-SI                 30.35      31.13 A      
  3 Lora, Mirsha        12 SBA-SI                 30.69      31.48 A      
  4 Han, Aimee          12 PAC-SI                 31.65      32.74 A      
  5 Lee, Elizabeth D    11 ICAC-SI                32.97      33.31 A      
  6 Joloya, Kayla       11 SBA-SI                 33.61      34.00 A      
  7 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI                 33.87      34.34 A      
  8 Arevalo, Florence   12 SBA-SI                 34.97      34.74 A      
  9 Villa, Mia I        11 SBA-SI                 35.92      35.19 A      
 10 Hawthorne, Lydia S  11 CSA-SI                 35.96      35.36 A      
 11 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI                 35.23      36.10 A      
 12 Huntley, Olivia     12 NCA-SI                 34.83      36.37 B      
 13 Lobb, Victoria R    12 SDY-SI                 36.20      36.98 B      
B - Division  
  1 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI                 37.38      35.77 A      
  2 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI                 36.79      36.38 B      
  3 Everitt, Jamison P  11 CSA-SI                 39.17      36.85 B      
  4 Glasser, Genevieve  12 SDY-SI                 38.56      37.71 B      
  5 Lynne, Sally K      12 ICAC-SI                38.96      37.87 B      
  6 Tenney, Sarah       11 SBA-SI                 38.19      38.00 B      
  7 Toledo, Treahnna L  11 NCA-SI                 39.60      38.27 B      
  8 Birse, Madison E    12 WSST-SI                38.06      38.37 B      
  9 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI                 37.97      39.01 B      
 10 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI                 39.60      39.07 B      
 11 Rump, Laurenza P    12 SDY-SI                 39.13      39.11 B      
 12 Copeland, Karleigh  12 SDY-SI                 37.45      39.15 B      
 13 Del Rio, Emma T     11 ICAC-SI                39.22      39.43 B      
 14 Park, Haebin        11 SBA-SI                 37.80      39.57 B      
 15 Mun, Lauren H       12 NCA-SI                 39.47      40.04        
 16 Eisenhamer, Linda   11 SDY-SI                 39.26      40.47        
 17 Ambrosius, Tatiana  11 SBA-SI                 39.22      41.02        
 18 Hennick, Emma J     11 NCA-SI                 39.00      41.31        
 19 Cao, Shannon        11 NCA-SI                 39.60      42.58        
 
Event 18  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:28.40  A
        1:46.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London       8 SBA-SI               1:19.71    1:21.50 A      
       39.44  1:21.50                                                      
B - Division  
  1 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI               1:46.10    1:24.30 A      
       39.18  1:24.30                                                      
 
Event 20  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.70  A
        1:21.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isa   9 SBA-SI               1:02.90    1:02.96 A      
       30.77  1:02.96                                                      
  2 Naval, Victoria     10 SBA-SI               1:06.39    1:03.75 A      
       30.98  1:03.75                                                      
  3 Hardin, Sarah V     10 SDY-SI               1:07.60    1:06.24 A      
       32.15  1:06.24                                                      
  4 Constantino, Poppy  10 SDY-SI               1:12.76    1:07.69 A      
       33.40  1:07.69                                                      
  5 Zhu, Davina Y       10 SDY-SI               1:12.68    1:09.85 A      
       33.79  1:09.85                                                      
  6 Kenney, Georgia M   10 CSA-SI               1:14.59    1:11.94 A      
       34.41  1:11.94                                                      
  7 Divis, Martina      10 SDY-SI               1:13.68    1:14.40 A      
       34.86  1:14.40                                                      
B - Division  
  1 Ruiz, Savannah M    10 SDY-SI               1:15.37    1:12.31 A      
       34.76  1:12.31                                                      
  2 Li, Rena X          10 NCA-SI               1:17.04    1:17.47 B      
       37.59  1:17.47                                                      
  3 Hou, Emily           9 SDY-SI               1:18.20    1:17.69 B      
       36.97  1:17.69                                                      
  4 Ducich, Natalija    10 SBA-SI               1:20.41    1:18.88 B      
       36.81  1:18.88                                                      
  5 Song, Sienna A      10 SBA-SI               1:21.50    1:20.26 B      
       38.84  1:20.26                                                      
  6 Jarvis, Clara L      9 SDY-SI               1:21.50    1:22.80        
       38.66  1:22.80                                                      
  7 Borchert, Sienna G   9 SDY-SI               1:20.62    1:23.04        
       40.09  1:23.04                                                      
  8 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI               1:21.00    1:24.98        
       39.24  1:24.98                                                      
  9 Knowles, Sophia R   10 NCA-SI               1:21.50    1:26.13        
       40.19  1:26.13                                                      
 10 Mertens, Arianna S  10 SDY-SI               1:20.75    1:26.31        
       39.79  1:26.31                                                      
 11 Tang, Summer Y       9 NCA-SI               1:21.50    1:27.14        
       41.02  1:27.14                                                      
 12 Hong, Isabelle A     9 PAC-SI               1:21.50    1:30.59        
       40.93  1:30.59                                                      
 13 Ahmadi, Angeleena    9 NCA-SI               1:21.50    1:43.35        
       50.39  1:43.35                                                      
 
Event 22  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.70  A
        1:12.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castillo, Paola I   12 SBA-SI                 54.29      55.79 A      
       27.14    55.79                                                      
  2 Arnas, Ashley G     12 CSA-SI                 57.76      56.19 A      
       27.31    56.19                                                      
  3 Martha, Aranza O    12 SBA-SI                 56.48      57.07 A      
       27.74    57.07                                                      
  4 Lora, Mirsha        12 SBA-SI                 57.90      58.67 A      
       28.35    58.67                                                      
  5 Han, Aimee          12 PAC-SI                 58.59      59.44 A      
       29.03    59.44                                                      
  6 Parsons, Jamie L    12 SBA-SI                 58.22    1:00.26 A      
       28.99  1:00.26                                                      
  7 Lee, Elizabeth D    11 ICAC-SI              1:00.62    1:01.63 A      
       30.38  1:01.63                                                      
  8 Villa, Mia I        11 SBA-SI               1:03.27    1:02.75 A      
       30.34  1:02.75                                                      
  9 Hawthorne, Lydia S  11 CSA-SI               1:05.23    1:04.19 A      
       31.16  1:04.19                                                      
 10 Arevalo, Florence   12 SBA-SI               1:05.51    1:04.50 A      
       31.72  1:04.50                                                      
 11 Douglas, Allie C    11 NCA-SI               1:06.05    1:05.78 A      
       32.27  1:05.78                                                      
 12 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI               1:04.79    1:06.24 A      
       31.84  1:06.24                                                      
 13 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI               1:05.75    1:06.57 A      
       32.17  1:06.57                                                      
 14 Huntley, Olivia     12 NCA-SI               1:06.33    1:06.81 B      
       31.99  1:06.81                                                      
 15 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI               1:05.31    1:06.92 B      
       32.56  1:06.92                                                      
 16 Lynne, Sally K      12 ICAC-SI              1:06.47    1:07.71 B      
       32.15  1:07.71                                                      
 17 Joloya, Kayla       11 SBA-SI               1:06.13    1:09.12 B      
       33.12  1:09.12                                                      
 18 Glasser, Genevieve  12 SDY-SI               1:04.65    1:09.61 B      
       32.53  1:09.61                                                      
B - Division  
  1 Sanchez, Adania M   11 SBA-SI               1:12.70    1:04.00 A      
       30.54  1:04.00                                                      
  2 Birse, Madison E    12 WSST-SI              1:08.58    1:05.81 A      
       32.18  1:05.81                                                      
  3 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI               1:09.43    1:08.30 B      
       32.47  1:08.30                                                      
  4 Everitt, Jamison P  11 CSA-SI               1:12.32    1:09.08 B      
       33.37  1:09.08                                                      
  5 Park, Haebin        11 SBA-SI               1:08.20    1:09.35 B      
       34.00  1:09.35                                                      
  6 Ebert, Aleesa       11 SBA-SI               1:08.86    1:09.45 B      
       32.95  1:09.45                                                      
  7 Toledo, Treahnna L  11 NCA-SI               1:12.26    1:10.07 B      
       33.41  1:10.07                                                      
  8 Hennick, Emma J     11 NCA-SI               1:12.00    1:10.59 B      
       33.51  1:10.59                                                      
  9 Tenney, Sarah       11 SBA-SI               1:10.99    1:10.61 B      
       34.17  1:10.61                                                      
 10 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI               1:08.42    1:11.17 B      
       34.56  1:11.17                                                      
 11 Lobb, Victoria R    12 SDY-SI               1:09.62    1:11.56 B      
       33.79  1:11.56                                                      
 12 Mun, Lauren H       12 NCA-SI               1:12.70    1:11.79 B      
       34.12  1:11.79                                                      
 13 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI               1:08.71    1:11.84 B      
       35.03  1:11.84                                                      
 14 Eisenhamer, Linda   11 SDY-SI               1:09.69    1:13.81        
       35.40  1:13.81                                                      
 15 Del Rio, Emma T     11 ICAC-SI              1:12.17    1:14.12        
       34.99  1:14.12                                                      
 16 Ambrosius, Tatiana  11 SBA-SI               1:10.42    1:14.23        
       35.49  1:14.23                                                      
 
Event 23  Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  A
        3:23.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, London       8 SBA-SI               3:19.00    3:16.87 B      
       46.61  1:37.65  2:34.00  3:16.87                                    
  2 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI               3:23.50    3:23.24 B      
       47.29  1:38.36  2:35.74  3:23.24                                    
 
Event 25  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:06.50  A
        3:23.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Isa   9 SBA-SI               2:33.72    2:35.09 A      
       35.40  1:13.40  2:01.59  2:35.09                                    
  2 Wang, Natalie       10 PAC-SI               2:52.76    2:54.64 A      
       40.11  1:23.68  2:15.56  2:54.64                                    
B - Division  
  1 Li, Rena X          10 NCA-SI               3:14.73    3:09.83 B      
       40.59  1:31.03  2:24.50  3:09.83                                    
  2 Tang, Summer Y       9 NCA-SI               3:17.04    3:15.93 B      
       44.49  1:33.06  2:29.83  3:15.93                                    
  3 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI               3:23.50    3:21.01 B      
       42.80           2:34.61  3:21.01                                    
  4 Mangen, Emma J      10 NCA-SI               3:23.50    3:33.06        
              1:45.95  2:44.40  3:33.06                                    
 
Event 27  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.20  A
        3:01.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Martha, Aranza O    12 SBA-SI               2:26.83    2:19.51 A      
       30.05  1:06.45  1:47.23  2:19.51                                    
  2 Lora, Mirsha        12 SBA-SI               2:33.05    2:26.72 A      
       32.17  1:10.10  1:55.65  2:26.72                                    
  3 Mah, Maxine         12 PAC-SI               2:27.32    2:26.98 A      
       31.48  1:08.18  1:53.93  2:26.98                                    
  4 Parsons, Jamie L    12 SBA-SI               2:29.05    2:28.08 A      
       31.24  1:10.88  1:55.73  2:28.08                                    
  5 Lee, Elizabeth D    11 ICAC-SI              2:40.00    2:31.08 A      
       32.55  1:12.45  1:57.92  2:31.08                                    
  6 Villa, Mia I        11 SBA-SI               2:35.65    2:37.15 A      
       34.17  1:15.20  2:02.44  2:37.15                                    
  7 Douglas, Allie C    11 NCA-SI               2:38.53    2:39.37 A      
              1:15.14  2:04.71  2:39.37                                    
  8 Huntley, Olivia     12 NCA-SI               2:40.55    2:41.85 A      
       36.26  1:17.51  2:05.20  2:41.85                                    
  9 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI               2:42.99    2:44.41 A      
       36.93  1:18.17  2:06.97  2:44.41                                    
 10 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI               2:39.13    2:49.21 B      
       37.61  1:22.88  2:12.93  2:49.21                                    
B - Division  
  1 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI               2:51.14    2:47.30 B      
       41.20  1:22.14  2:09.90  2:47.30                                    
  2 Sanchez, Adania M   11 SBA-SI               3:01.30    2:48.57 B      
       36.33  1:20.34  2:11.00  2:48.57                                    
  3 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI               2:51.52    2:49.48 B      
       37.20  1:23.36  2:10.53  2:49.48                                    
  4 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI               2:56.26    2:52.89 B      
       43.22  1:25.05  2:17.08  2:52.89                                    
  5 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI               2:49.16    2:52.94 B      
       38.04  1:22.78  2:14.07  2:52.94                                    
  6 Toledo, Treahnna L  11 NCA-SI               2:54.43    2:53.27 B      
       40.03  1:24.80  2:16.20  2:53.27                                    
  7 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI               2:52.70    2:53.93 B      
       40.24  1:25.62  2:15.45  2:53.93                                    
  8 Mun, Lauren H       12 NCA-SI               2:54.19    2:54.06 B      
       39.89  1:24.40  2:13.46  2:54.06                                    
  9 Hennick, Emma J     11 NCA-SI               2:55.14    2:54.73 B      
       38.63  1:25.42  2:16.19  2:54.73                                    
 10 Cao, Shannon        11 NCA-SI               3:01.30    3:07.19        
       45.15  1:32.72  2:24.53  3:07.19                                    
 
Event 28  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                      2:05.19    2:05.18        
     1) Constantino, Poppy A 10         2) Ruiz, Savannah M 10            
     3) Zhu, Davina Y 10                4) Hardin, Sarah V 10             
       34.04  1:02.73  1:34.80  2:05.18                                    
  2 San Diego YMCA-SI  'B'                      2:13.19    2:21.78        
     1) Borchert, Sienna G 9            2) Jarvis, Clara L 9              
     3) Hou, Emily 9                    4) Divis, Martina 10              
       36.94  1:13.95  1:48.31  2:21.78                                    
 
Event 30  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coronado Swim Association-SI  'A'                NT    1:58.66        
     1) Hawthorne, Lydia S 11           2) Hammond, Alexis T 12           
     3) Everitt, Jamison P 11           4) Arnas, Ashley G 12             
       29.66  1:01.63  1:32.73  1:58.66                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'A'                       NT    2:00.69        
     1) Park, Haebin 11                 2) Arevalo, Florence D 12         
     3) Joloya, Kayla 11                4) Sanchez, Adania M 11           
       30.28  1:01.08  1:32.04  2:00.69                                    
  3 San Diego YMCA-SI  'A'                      2:08.19    2:11.86        
     1) Eisenhamer, Linda M 11          2) Weeks, Elizabeth Y 11          
     3) Lobb, Victoria R 12             4) Copeland, Karleigh E 12        
       32.55  1:05.72  1:39.62  2:11.86                                    
 
Event 31  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.10  A
        1:17.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Marsh, Hannah T     15 PAC-SI               1:03.19    1:03.28 A      
       30.22  1:03.28                                                      
  2 Leslie, Alix A      17 NCA-SI               1:01.72    1:03.55 A      
       29.51  1:03.55                                                      
  3 Pham, Lauren L      15 NCA-SI               1:01.49    1:03.72 A      
       30.09  1:03.72                                                      
  4 Arzave, Juli        15 SBA-SI               1:03.64    1:03.87 A      
       29.63  1:03.87                                                      
  5 Polidori, Emma A    16 NCA-SI               1:01.98    1:04.33 A      
       29.51  1:04.33                                                      
  6 Schwartz-Collins,   15 NCA-SI               1:04.86    1:04.92 A      
       30.18  1:04.92                                                      
  7 Flores, Gabriella   15 NCA-SI               1:05.74    1:05.51 A      
       29.99  1:05.51                                                      
  8 Kaur, Gurleen       15 NCA-SI               1:05.29    1:05.90 A      
       30.69  1:05.90                                                      
  9 Sinanyan, Natalie   15 NCA-SI               1:07.62    1:06.08 A      
       30.38  1:06.08                                                      
 10 Haughton, Hannah F  16 ICAC-SI              1:04.46    1:06.72 A      
       31.41  1:06.72                                                      
 11 Parker, Riley L     15 NCA-SI               1:04.68    1:07.93 A      
       31.18  1:07.93                                                      
 12 Straight, Sydney R  15 ICAC-SI              1:04.69    1:08.08 A      
       32.45  1:08.08                                                      
 13 Stewart, Violet     17 NCA-SI               1:07.04    1:08.26 A      
       31.80  1:08.26                                                      
 14 Leblanc, Heloise    17 PAC-SI               1:05.45    1:08.37 A      
       32.43  1:08.37                                                      
B - Division  
  1 Aviotti, Michelle   15 ICAC-SI              1:15.44    1:14.58 B      
       34.97  1:14.58                                                      
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.00  A
        1:17.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Collins, Cami       14 PAC-SI               1:00.22    1:01.43 A      
       29.46  1:01.43                                                      
  2 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI               1:00.79    1:02.93 A      
       29.49  1:02.93                                                      
  3 Cong, Charlotte R   14 PAC-SI               1:01.55    1:03.92 A      
       29.91  1:03.92                                                      
  4 Estrada, Laura L    14 SBA-SI               1:05.06    1:05.02 A      
       30.50  1:05.02                                                      
  5 Martinez, Isabella  14 PAC-SI               1:03.44    1:05.55 A      
       31.09  1:05.55                                                      
  6 Wassel, Taylor K    13 NCA-SI               1:06.95    1:06.15 A      
       32.25  1:06.15                                                      
  7 Hobart, Ainsley A   14 NCA-SI               1:05.53    1:06.99 A      
       31.09  1:06.99                                                      
  8 Hackbarth, Natalia  13 WSST-SI              1:06.32    1:07.08 A      
       32.18  1:07.08                                                      
  9 Mitchell, Summer A  13 NCA-SI               1:08.15    1:07.29 A      
       31.51  1:07.29                                                      
 10 Cetnar, Anna        13 SBA-SI               1:07.33    1:07.72 A      
       31.95  1:07.72                                                      
 11 Proulx, McKayla K   13 NCA-SI               1:08.95    1:08.19 A      
       31.24  1:08.19                                                      
 12 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI               1:05.13    1:08.62 A      
       33.24  1:08.62                                                      
 13 Ferrance, Alexandr  13 SDAC-SI              1:08.33    1:08.69 A      
       31.78  1:08.69                                                      
 14 Douglas, Christine  13 PAC-SI               1:08.15    1:09.53 A      
       32.63  1:09.53                                                      
 15 Landes, Natalie C   14 NCA-SI               1:08.17    1:10.17 A      
 16 Wong, Janie         13 ICAC-SI              1:10.72    1:10.42 A      
       33.18  1:10.42                                                      
 17 Goswami, Marissa A  13 NCA-SI               1:10.69    1:14.58 B      
       33.23  1:14.58                                                      
 -- Douglas, Nicole D   13 PAC-SI               1:07.56         DQ        
       31.77       DQ                                                      
B - Division  
  1 Isachsen, Ella S    13 NCA-SI               1:13.83    1:13.99 B      
       33.87  1:13.99                                                      
  2 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI               1:16.63    1:14.40 B      
       34.03  1:14.40                                                      
  3 Edwards, Kylee K    13 NCA-SI               1:17.40    1:17.72        
       36.00  1:17.72                                                      
 
Event 36  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.80  A
        1:08.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Anderson, Lindsey   17 PAC-SI                 53.89      57.86 A      
       27.67    57.86                                                      
  2 Leslie, Alix A      17 NCA-SI                 55.06      58.22 A      
       28.06    58.22                                                      
  3 Schwartz-Collins,   15 NCA-SI                 57.69      58.37 A      
       28.14    58.37                                                      
  4 Lundgren, Elisabet  16 SBA-SI                 55.99      58.60 A      
       28.28    58.60                                                      
  5 Polidori, Emma A    16 NCA-SI                 57.35      58.98 A      
       28.25    58.98                                                      
  6 House, Courtney P   15 ICAC-SI                58.57      59.12 A      
       28.46    59.12                                                      
  7 Gates, Krista L     15 ICAC-SI              1:00.76      59.98 A      
       29.14    59.98                                                      
  8 Sinanyan, Natalie   15 NCA-SI               1:02.09    1:02.02 A      
       29.59  1:02.02                                                      
  9 Moran, Nicky        15 SBA-SI               1:02.75    1:02.35 A      
       29.22  1:02.35                                                      
 10 Iova, Francesca J   17 ICAC-SI              1:00.70    1:02.43 A      
       29.64  1:02.43                                                      
 11 Flores, Gabriella   15 NCA-SI                 59.46    1:02.88 B      
       30.44  1:02.88                                                      
 12 Aviotti, Michelle   15 ICAC-SI              1:01.35    1:04.93 B      
       31.13  1:04.93                                                      
 13 Metzger, Rachel E   15 NCA-SI                 58.76    1:06.00 B      
       31.58  1:06.00                                                      
B - Division  
  1 Surrey, Mackenzie   15 SBA-SI               1:03.44    1:02.50 A      
       30.52  1:02.50                                                      
  2 Straight, Sydney R  15 ICAC-SI              1:03.12    1:02.76 A      
       30.58  1:02.76                                                      
  3 Arzave Trujillo, M  22 SBA-SI               1:06.07    1:03.47 B      
       29.80  1:03.47                                                      
  4 Leblanc, Marjorie   15 PAC-SI               1:08.33    1:08.33 B      
       33.34  1:08.33                                                      
 
Event 38  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:03.40  A
        1:09.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Collins, Cami       14 PAC-SI                 53.89      55.89 A      
       27.77    55.89                                                      
  2 Hagewood, Ceci      13 SBA-SI                 54.70      56.17 A      
       27.04    56.17                                                      
  3 Zhang, Charlotte L  13 PAC-SI                 55.26      58.41 A      
       28.70    58.41                                                      
  4 Landes, Natalie C   14 NCA-SI                 58.76      58.61 A      
       27.94    58.61                                                      
  5 Gidley, Erin A      13 SBA-SI                 57.42      58.92 A      
       28.01    58.92                                                      
  6 Estrada, Laura L    14 SBA-SI                 58.65      59.20 A      
       29.14    59.20                                                      
  7 Douglas, Christine  13 PAC-SI               1:00.04    1:00.05 A      
       28.94  1:00.05                                                      
  8 Proulx, McKayla K   13 NCA-SI               1:00.32    1:00.35 A      
       29.21  1:00.35                                                      
  9 Mitchell, Summer A  13 NCA-SI               1:01.76    1:01.03 A      
       29.91  1:01.03                                                      
 10 Trinh, Mackenzie L  13 SDAC-SI              1:02.46    1:01.43 A      
       28.98  1:01.43                                                      
 11 Douglas, Nicole D   13 PAC-SI               1:02.50    1:01.96 A      
       29.87  1:01.96                                                      
 12 Isachsen, Ella S    13 NCA-SI               1:02.78    1:02.08 A      
       30.51  1:02.08                                                      
 13 Hobart, Ainsley A   14 NCA-SI               1:01.01    1:02.16 A      
       30.28  1:02.16                                                      
 14 Cetnar, Anna        13 SBA-SI               1:03.36    1:02.17 A      
       30.17  1:02.17                                                      
 15 Scotchlas, Samanth  13 SDAC-SI              1:02.19    1:02.56 A      
       30.28  1:02.56                                                      
 16 Dobson, Emily R     13 MEYR-SI              1:02.24    1:02.70 A      
       30.38  1:02.70                                                      
 17 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI               1:00.53    1:02.71 A      
       30.38  1:02.71                                                      
 18 Martinezcuello, Ny  14 SDY-SI               1:03.12    1:03.37 A      
       30.76  1:03.37                                                      
 19 Ferrance, Alexandr  13 SDAC-SI              1:02.08    1:04.66 B      
       30.75  1:04.66                                                      
 20 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI               1:01.30    1:04.99 B      
       31.80  1:04.99                                                      
B - Division  
  1 Carroll, Tesia R    13 SBA-SI               1:05.03    1:04.18 B      
       31.08  1:04.18                                                      
  2 Nickerson, Katelyn  14 SDAC-SI              1:06.63    1:05.00 B      
       31.44  1:05.00                                                      
  3 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI               1:07.22    1:05.33 B      
       31.84  1:05.33                                                      
  4 Goswami, Marissa A  13 NCA-SI               1:07.86    1:05.41 B      
       31.37  1:05.41                                                      
  5 Cota Arellano, Ali  14 SBA-SI               1:08.54    1:05.77 B      
       31.33  1:05.77                                                      
  6 Daleo, Alisa        14 PAC-SI               1:05.87    1:05.91 B      
       31.66  1:05.91                                                      
  7 Gonzalez, Sofia A   13 NCA-SI               1:08.34    1:06.16 B      
       30.83  1:06.16                                                      
  8 Lin, Rachel         14 NCA-SI               1:04.83    1:06.50 B      
       32.36  1:06.50                                                      
  9 Owens, Sayra A      14 SDAC-SI              1:05.54    1:06.88 B      
       32.34  1:06.88                                                      
 10 Kim, Grace M        14 SDAC-SI              1:05.82    1:06.91 B      
       32.80  1:06.91                                                      
 11 Johnson, Dilan M    13 SBA-SI               1:06.96    1:07.26 B      
       32.49  1:07.26                                                      
 12 Liu, Angela R       14 SDAC-SI              1:05.56    1:07.97 B      
       32.15  1:07.97                                                      
 13 Edwards, Kylee K    13 NCA-SI               1:08.21    1:09.22        
       34.06  1:09.22                                                      
 
Event 41  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:33.80  A
        2:48.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lundgren, Elisabet  16 SBA-SI               2:12.28    2:16.24 A      
       32.65  1:06.89  1:41.60  2:16.24                                    
  2 Schwartz-Collins,   15 NCA-SI               2:17.21    2:17.55 A      
       33.42  1:08.56  1:43.54  2:17.55                                    
  3 Marsh, Hannah T     15 PAC-SI               2:20.03    2:21.12 A      
       34.41  1:09.97  1:45.88  2:21.12                                    
  4 Polidori, Emma A    16 NCA-SI               2:24.18    2:25.85 A      
       33.48  1:10.21  1:47.83  2:25.85                                    
  5 Parker, Riley L     15 NCA-SI               2:26.93    2:28.72 A      
     1:12.84           1:51.03  2:28.72                                    
  6 Pham, Lauren L      15 NCA-SI               2:32.32    2:31.93 A      
       35.70  1:14.99  1:54.02  2:31.93                                    
  7 Iova, Francesca J   17 ICAC-SI              2:25.04    2:32.65 A      
       36.04  1:14.26  1:53.97  2:32.65                                    
B - Division  
  1 Gates, Krista L     15 ICAC-SI              2:36.34    2:33.99 B      
       36.64  1:15.62  1:55.72  2:33.99                                    
  2 Leblanc, Heloise    17 PAC-SI               2:48.10    2:36.29 B      
       37.43  1:17.15  1:57.56  2:36.29                                    
 
Event 43  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:39.60  A
        2:54.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hagewood, Ceci      13 SBA-SI               2:18.50    2:22.07 A      
       33.17  1:09.34  1:46.21  2:22.07                                    
  2 Douglas, Christine  13 PAC-SI               2:24.46    2:25.87 A      
       33.81  1:10.37  1:48.12  2:25.87                                    
  3 Douglas, Nicole D   13 PAC-SI               2:29.73    2:28.31 A      
       34.54  1:12.05  1:50.16  2:28.31                                    
  4 Isachsen, Ella S    13 NCA-SI               2:32.24    2:31.66 A      
       36.92  1:15.86  1:54.39  2:31.66                                    
  5 Hackbarth, Natalia  13 WSST-SI              2:29.10    2:33.35 A      
       37.04  1:16.51  1:55.71  2:33.35                                    
  6 Lin, Rachel         14 NCA-SI               2:33.00    2:35.16 A      
       37.88  1:16.64  1:56.19  2:35.16                                    
  7 Dobson, Emily R     13 MEYR-SI              2:35.77    2:35.74 A      
       36.94  1:16.67  1:57.06  2:35.74                                    
  8 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI               2:36.77    2:43.14 B      
       38.68  1:20.18  2:02.04  2:43.14                                    
  9 Wong, Janie         13 ICAC-SI              2:36.64    2:46.74 B      
       39.53  1:21.77  2:04.78  2:46.74                                    
B - Division  
  1 Wassel, Taylor K    13 NCA-SI               2:41.84    2:27.79 A      
       36.01  1:13.56  1:50.94  2:27.79                                    
  2 Landes, Natalie C   14 NCA-SI               2:43.13    2:33.48 A      
       37.22  1:15.79  1:55.01  2:33.48                                    
  3 Martinezcuello, Ny  14 SDY-SI               2:47.22    2:41.70 B      
       38.88  1:19.16  2:00.67  2:41.70                                    
  4 Goswami, Marissa A  13 NCA-SI               2:54.50    2:43.62 B      
       37.91  1:20.48  2:04.02  2:43.62                                    
  5 Owens, Sayra A      14 SDAC-SI              2:52.12    2:51.30 B      
       40.48  1:23.53  2:07.78  2:51.30                                    
 
Event 46  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.90  A
        1:31.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Haughton, Hannah F  16 ICAC-SI              1:12.22    1:13.64 A      
       35.38  1:13.64                                                      
  2 Arzave, Juli        15 SBA-SI               1:15.61    1:14.51 A      
       35.25  1:14.51                                                      
  3 Anderson, Lindsey   17 PAC-SI               1:15.01    1:14.72 A      
       35.75  1:14.72                                                      
  4 Kaur, Gurleen       15 NCA-SI               1:18.21    1:18.56 A      
       37.36  1:18.56                                                      
  5 House, Courtney P   15 ICAC-SI              1:15.80    1:19.16 A      
       37.60  1:19.16                                                      
  6 Stewart, Violet     17 NCA-SI               1:15.08    1:19.49 A      
       37.73  1:19.49                                                      
  7 Marsh, Hannah T     15 PAC-SI               1:19.95    1:19.65 A      
       38.04  1:19.65                                                      
  8 Leslie, Alix A      17 NCA-SI               1:16.89    1:22.06 A      
       38.41  1:22.06                                                      
  9 Moran, Nicky        15 SBA-SI               1:20.04    1:22.47 A      
       39.25  1:22.47                                                      
 10 Gates, Krista L     15 ICAC-SI              1:23.32    1:23.76 A      
       39.87  1:23.76                                                      
 11 Aviotti, Michelle   15 ICAC-SI              1:23.90    1:25.87 B      
       40.15  1:25.87                                                      
B - Division  
  1 Leblanc, Heloise    17 PAC-SI               1:31.60    1:24.80 B      
       40.67  1:24.80                                                      
  2 Leblanc, Marjorie   15 PAC-SI               1:24.67    1:24.92 B      
       40.65  1:24.92                                                      
 
Event 48  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:23.40  A
        1:31.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hagewood, Ceci      13 SBA-SI               1:06.20    1:10.50 A      
       33.16  1:10.50                                                      
  2 Luu, Isabel K       13 PAC-SI               1:10.65    1:13.84 A      
       34.98  1:13.84                                                      
  3 Martinez, Isabella  14 PAC-SI               1:10.45    1:14.49 A      
       35.94  1:14.49                                                      
  4 Scotchlas, Samanth  13 SDAC-SI              1:14.96    1:16.27 A      
       38.86  1:16.27                                                      
  5 Cong, Charlotte R   14 PAC-SI               1:12.42    1:17.62 A      
       36.58  1:17.62                                                      
  6 Liu, Angela R       14 SDAC-SI              1:17.36    1:19.79 A      
       38.95  1:19.79                                                      
  7 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI               1:20.42    1:21.15 A      
       38.77  1:21.15                                                      
  8 Dobson, Emily R     13 MEYR-SI              1:22.58    1:21.46 A      
       38.61  1:21.46                                                      
  9 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI               1:22.50    1:21.99 A      
       39.42  1:21.99                                                      
 10 Gidley, Erin A      13 SBA-SI               1:22.18    1:22.22 A      
       39.10  1:22.22                                                      
 11 Kim, Grace M        14 SDAC-SI              1:19.49    1:22.26 A      
       40.02  1:22.26                                                      
 12 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI               1:22.39    1:23.96 B      
       39.77  1:23.96                                                      
 13 Lin, Rachel         14 NCA-SI               1:22.83    1:24.68 B      
       40.51  1:24.68                                                      
 14 Carroll, Tesia R    13 SBA-SI               1:22.31    1:25.11 B      
       41.25  1:25.11                                                      
 15 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI               1:21.40    1:25.74 B      
       41.00  1:25.74                                                      
 -- Mitchell, Summer A  13 NCA-SI               1:18.00         DQ        
       36.83       DQ                                                      
B - Division  
  1 Johnson, Dilan M    13 SBA-SI               1:24.01    1:23.69 B      
       40.07  1:23.69                                                      
  2 Nickerson, Katelyn  14 SDAC-SI              1:23.92    1:25.96 B      
       41.37  1:25.96                                                      
  3 Daleo, Alisa        14 PAC-SI               1:29.75    1:28.71 B      
       43.11  1:28.71                                                      
  4 Owens, Sayra A      14 SDAC-SI              1:27.96    1:30.08 B      
       42.48  1:30.08                                                      
  5 Gonzalez, Sofia A   13 NCA-SI               1:29.55    1:30.17 B      
       42.59  1:30.17                                                      
  6 Edwards, Kylee K    13 NCA-SI               1:31.00    1:34.28        
       46.04  1:34.28                                                      
 
Event 51  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:37.70  A
        2:52.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Marsh, Hannah T     15 PAC-SI               2:18.22    2:21.31 A      
       30.78  1:06.93  1:49.62  2:21.31                                    
  2 Haughton, Hannah F  16 ICAC-SI              2:23.87    2:22.21 A      
              1:10.19  1:49.10  2:22.21                                    
  3 Flores, Gabriella   15 NCA-SI               2:27.77    2:23.08 A      
       30.46  1:10.01  1:50.26  2:23.08                                    
  4 Anderson, Lindsey   17 PAC-SI               2:14.56    2:24.15 A      
       31.00  1:06.89  1:48.89  2:24.15                                    
  5 Iova, Francesca J   17 ICAC-SI              2:19.03    2:25.64 A      
       31.72  1:10.51  1:51.46  2:25.64                                    
  6 Pham, Lauren L      15 NCA-SI               2:28.01    2:27.44 A      
       30.49  1:09.56  1:52.81  2:27.44                                    
  7 Stewart, Violet     17 NCA-SI               2:24.25    2:27.60 A      
       31.97  1:11.95  1:55.12  2:27.60                                    
  8 Kaur, Gurleen       15 NCA-SI               2:21.28    2:27.92 A      
       32.02  1:10.74  1:54.02  2:27.92                                    
  9 Parker, Riley L     15 NCA-SI               2:22.67    2:29.86 A      
       33.88  1:12.67  1:55.16  2:29.86                                    
 10 Leblanc, Heloise    17 PAC-SI               2:28.52    2:32.81 A      
       32.93  1:13.20  1:59.89  2:32.81                                    
 11 Aviotti, Michelle   15 ICAC-SI              2:27.57    2:42.18 B      
       36.38  1:18.09  2:05.48  2:42.18                                    
 12 Leblanc, Marjorie   15 PAC-SI               2:36.97    2:44.75 B      
       38.60  1:22.15  2:08.12  2:44.75                                    
 -- Sinanyan, Natalie   15 NCA-SI               2:32.89         DQ        
       32.20  1:12.39  2:01.62       DQ                                    
B - Division  
  1 Metzger, Rachel E   15 NCA-SI               2:43.23    2:47.47 B      
       39.67  1:20.43  2:11.88  2:47.47                                    
 
Event 53  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:36.60  A
        2:50.90  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Collins, Cami       14 PAC-SI               2:13.65    2:16.04 A      
       29.61  1:05.50  1:46.46  2:16.04                                    
  2 Thomas, Blest M     13 SDY-SI               2:17.84    2:17.79 A      
       29.31  1:02.44  1:44.60  2:17.79                                    
  3 Hagewood, Ceci      13 SBA-SI               2:13.82    2:19.56 A      
       29.31  1:06.37  1:46.55  2:19.56                                    
  4 Martinez, Isabella  14 PAC-SI               2:16.31    2:23.08 A      
       31.32  1:09.67  1:49.45  2:23.08                                    
  5 Estrada, Laura L    14 SBA-SI               2:30.06    2:25.43 A      
       30.95  1:10.81  1:53.53  2:25.43                                    
  6 Hobart, Ainsley A   14 NCA-SI               2:25.51    2:26.87 A      
       31.71  1:08.72  1:53.52  2:26.87                                    
  7 Cong, Charlotte R   14 PAC-SI               2:21.42    2:26.97 A      
       31.44  1:10.00  1:54.31  2:26.97                                    
  8 Luu, Isabel K       13 PAC-SI               2:28.62    2:27.39 A      
       34.11  1:12.57  1:53.96  2:27.39                                    
  9 Hackbarth, Natalia  13 WSST-SI              2:30.84    2:29.92 A      
       32.41  1:10.84  1:57.86  2:29.92                                    
 10 Douglas, Nicole D   13 PAC-SI               2:29.78    2:30.62 A      
       32.25  1:10.61  1:56.17  2:30.62                                    
 11 Gidley, Erin A      13 SBA-SI               2:31.33    2:33.16 A      
       36.88  1:15.85  2:01.42  2:33.16                                    
 12 Trinh, Mackenzie L  13 SDAC-SI              2:36.60    2:33.20 A      
       31.63  1:11.43  1:57.47  2:33.20                                    
 13 Landes, Natalie C   14 NCA-SI               2:31.20    2:33.42 A      
       32.60  1:11.36  1:59.11  2:33.42                                    
 14 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI               2:24.45    2:33.67 A      
       31.19  1:13.19  1:57.95  2:33.67                                    
 15 Douglas, Christine  13 PAC-SI               2:34.13    2:33.80 A      
       31.81  1:09.17  1:57.25  2:33.80                                    
 16 Scotchlas, Samanth  13 SDAC-SI              2:33.19    2:34.99 A      
       34.08  1:16.62  1:58.65  2:34.99                                    
 17 Liu, Angela R       14 SDAC-SI              2:34.85    2:44.03 B      
       37.29  1:19.65  2:06.73  2:44.03                                    
 -- Mitchell, Summer A  13 NCA-SI               2:27.08         DQ        
       32.95  1:12.17  1:57.07       DQ                                    
B - Division  
  1 Isachsen, Ella S    13 NCA-SI               2:38.14    2:36.83 B      
       34.83  1:14.26  2:04.42  2:36.83                                    
  2 Goswami, Marissa A  13 NCA-SI               2:44.83    2:37.93 B      
       34.04  1:14.27  2:02.23  2:37.93                                    
  3 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI               2:41.31    2:38.77 B      
       37.02  1:17.91  2:03.00  2:38.77                                    
  4 Dobson, Emily R     13 MEYR-SI              2:39.87    2:41.67 B      
              1:15.99  2:05.53  2:41.67                                    
  5 Nickerson, Katelyn  14 SDAC-SI              2:39.79    2:42.40 B      
       34.99  1:17.21  2:06.59  2:42.40                                    
  6 Wong, Janie         13 ICAC-SI              2:41.88    2:44.67 B      
       33.56  1:17.24  2:07.15  2:44.67                                    
  7 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI               2:41.14    2:45.33 B      
       39.04  1:19.69  2:06.78  2:45.33                                    
  8 Martinezcuello, Ny  14 SDY-SI               2:45.86    2:46.46 B      
       39.85  1:20.41  2:09.32  2:46.46                                    
  9 Daleo, Alisa        14 PAC-SI               2:50.90    2:49.95 B      
       36.76  1:21.54  2:12.74  2:49.95                                    
 10 Edwards, Kylee K    13 NCA-SI               2:48.61    2:50.39 B      
       40.37           2:14.22  2:50.39                                    
 11 Gonzalez, Sofia A   13 NCA-SI               2:49.37    2:51.35        
       38.74           2:11.09  2:51.35                                    
 -- Carroll, Tesia R    13 SBA-SI               2:47.53         DQ        
       36.09  1:19.08  2:05.05       DQ                                    
 
Event 59  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:57.40  A
        6:29.90  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 House, Courtney P   15 ICAC-SI              5:35.04    5:39.75 A      
       31.85  1:06.42  1:42.24  2:17.56  2:51.61  3:26.15  4:00.06  4:33.73
     5:07.83  5:39.75                                                      
  2 Straight, Sydney R  15 ICAC-SI              5:47.21    5:52.09 A      
       31.26  1:05.99  1:41.86  2:17.69  2:53.37  3:29.12  4:05.13  4:41.33
     5:17.20  5:52.09                                                      
  3 Arzave, Juli        15 SBA-SI               5:00.69    6:05.58 B      
       30.70  1:05.63  1:43.28  2:19.35  2:57.98  3:35.99  4:15.56  4:53.57
     5:30.35  6:05.58                                                      
B - Division  
  1 Moran, Nicky        15 SBA-SI               6:02.02    6:06.66 B      
       31.79  1:07.80  1:44.92  2:22.99  3:01.01  3:38.49  4:17.77  4:55.03
     5:32.43  6:06.66                                                      
  2 Trinh, Lindsey C    15 SDAC-SI              6:02.87    6:11.32 B      
       32.73  1:09.43  1:47.93  2:25.65  3:03.60  3:41.85  4:20.23  4:57.69
     5:35.27  6:11.32                                                      
  3 Metzger, Rachel E   15 NCA-SI               6:05.59    6:23.29 B      
       32.93  1:09.36  1:47.47  2:26.22  3:05.51  3:45.32  4:24.77  5:04.58
     5:44.17  6:23.29                                                      
 
Event 61  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:59.60  A
        6:32.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI               5:20.08    5:24.54 A      
       30.24  1:02.72  1:35.30  2:08.17  2:40.82  3:13.70  3:46.77  4:19.81
     4:52.83  5:24.54                                                      
  2 Zhang, Charlotte L  13 PAC-SI               5:14.84    5:26.25 A      
       29.75  1:02.35  1:34.42  2:06.95  2:39.95  3:13.32  3:46.66  4:20.61
     4:53.90  5:26.25                                                      
  3 Proulx, McKayla K   13 NCA-SI               5:48.91    5:41.90 A      
       30.18  1:04.26  1:38.65  2:13.44  2:48.00  3:22.29  3:57.01  4:32.45
     5:07.88  5:41.90                                                      
  4 Hobart, Ainsley A   14 NCA-SI               5:45.15    5:46.18 A      
       31.85  1:06.25  1:41.17  2:16.40  2:51.47  3:26.21  4:01.58  4:37.39
     5:12.27  5:46.18                                                      
  5 Wassel, Taylor K    13 NCA-SI               5:51.50    5:54.85 A      
       32.01  1:07.37  1:42.73  2:18.51  2:55.10  3:31.82  4:07.83  4:44.42
     5:20.54  5:54.85                                                      
  6 Mitchell, Summer A  13 NCA-SI               5:54.79    6:04.65 B      
       33.03  1:09.51  1:46.21  2:23.79  3:00.47  3:37.50  4:14.74  4:51.87
     5:28.91  6:04.65                                                      
B - Division  
  1 Isachsen, Ella S    13 NCA-SI               6:07.07    5:59.25 A      
       32.87  1:08.52  1:44.73  2:20.90  2:57.63  3:35.08  4:12.42  4:48.94
     5:24.96  5:59.25                                                      
  2 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI               6:15.00    6:11.11 B      
       33.74  1:10.07  1:47.60  2:25.16  3:03.02  3:40.87  4:18.52  4:56.39
     5:34.33  6:11.11                                                      
  3 Ferrance, Alexandr  13 SDAC-SI              6:20.28    6:22.61 B      
       32.67  1:10.73  1:49.71  2:28.97  3:08.90  3:48.03  4:28.05  5:08.10
     5:46.42  6:22.61                                                      
  4 Cota Arellano, Ali  14 SBA-SI               6:31.98    6:27.73 B      
       33.74  1:11.13  1:49.99  2:29.31  3:09.06  3:48.36  4:28.53  5:08.92
     5:49.16  6:27.73                                                      
 
Event 63  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.10  A
        2:37.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castillo, Paola I   12 SBA-SI               1:54.72    1:59.40 A      
       27.85    57.88  1:28.80  1:59.40                                    
  2 Lora, Mirsha        12 SBA-SI               2:03.40    2:02.67 A      
       28.67    59.55  1:31.07  2:02.67                                    
  3 Martha, Aranza O    12 SBA-SI               2:03.31    2:06.83 A      
       28.89  1:00.25  1:32.91  2:06.83                                    
  4 Villa, Mia I        11 SBA-SI               2:17.28    2:16.33 A      
       31.01  1:04.72  1:40.46  2:16.33                                    
  5 Rowe, Jessica R     12 ICAC-SI              2:17.29    2:17.96 A      
       32.70  1:07.94  1:43.21  2:17.96                                    
  6 Douglas, Allie C    11 NCA-SI               2:18.78    2:18.92 A      
       32.47  1:07.56  1:43.40  2:18.92                                    
  7 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI               2:17.77    2:22.06 A      
       32.03  1:08.07  1:45.36  2:22.06                                    
B - Division  
  1 Sanchez, Adania M   11 SBA-SI               2:37.20    2:18.92 A      
       31.50  1:08.34  1:45.71  2:18.92                                    
  2 Ramirez-Ruvalcaba,  11 SBA-SI               2:30.87    2:25.46 B      
       34.04  1:10.87  1:48.79  2:25.46                                    
  3 Hennick, Emma J     11 NCA-SI               2:30.71    2:26.69 B      
       33.34  1:10.61  1:49.22  2:26.69                                    
  4 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI               2:35.10    2:29.54 B      
       35.11  1:13.58  1:53.86  2:29.54                                    
  5 Tenney, Sarah       11 SBA-SI               2:34.86    2:33.21 B      
       35.24  1:13.83  1:53.78  2:33.21                                    
  6 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI               2:36.51    2:35.62 B      
       34.74  1:14.40  1:55.67  2:35.62                                    
  7 Hogan, Isabella E   11 SDAC-SI              2:33.73    2:35.93 B      
       35.15  1:14.44  1:55.71  2:35.93                                    
  8 Mun, Lauren H       12 NCA-SI               2:37.20    2:37.43        
       35.68  1:15.79  1:57.07  2:37.43                                    
  9 Eisenhamer, Linda   11 SDY-SI               2:36.67    2:41.99        
       36.57  1:17.68  2:00.57  2:41.99                                    
 -- Espiritu, Aloha K   11 SBA-SI               2:37.20         DQ        
       36.56  1:20.51  2:04.14                                             
 
Event 64  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dresevic, Amaya R    6 PAC-SI                 23.08      20.97        
 
Event 66  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          40.50  A
          48.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London       8 SBA-SI                 35.47      34.37 A      
  2 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI                 37.20      37.38 A      
  3 Knighten, Breanne    8 STAR-CA                36.32      38.35 A      
  4 Segura, Lexi E       8 SDY-SI                 39.40      39.47 A      
B - Division  
  1 Rosenstein, Rebeca   8 SDY-SI                 42.89      41.91 B      
  2 Geiszler, Sara M     8 SDY-SI                 44.33      43.30 B      
  3 Wang, Miki A         7 SBA-SI                 46.73      43.32 B      
  4 Navarro, Ciara M     8 SBA-SI                 47.43      44.28 B      
  5 Hundley, Milan F     7 SDY-SI                 47.95      45.05 B      
  6 Moore, Kai M         8 WSST-SI                47.61      46.53 B      
  7 Chauvapun, Colby R   7 PAC-SI                 48.60      48.18 B      
  8 Dang, Layla M        7 SDY-SI                 45.43      48.85        
  9 Lin, Claire C        7 NCA-SI                 48.46      49.94        
 10 Hong, Madeleine E    7 PAC-SI                 48.60    1:01.60        
 
Event 68  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.90  A
          37.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Rachel        10 PAC-SI                 27.67      27.42 A      
  2 Naval, Victoria     10 SBA-SI                 29.98      29.42 A      
  3 Hardin, Sarah V     10 SDY-SI                 30.01      30.36 A      
  4 Constantino, Poppy  10 SDY-SI                 30.85      30.90 A      
  5 Hou, Emily           9 SDY-SI                 33.40      32.31 A      
  6 Li, Rena X          10 NCA-SI                 33.50      32.95 A      
  7 Kenney, Georgia M   10 CSA-SI                 33.60      33.43 A      
  8 Evans, Natalie K    10 MEYR-SI                33.31      33.91 B      
B - Division  
  1 Schultz, Kaylee L   10 SDY-SI                 35.44      32.16 A      
  2 Cuffie, Licia S      9 NCA-SI                 34.85      33.39 A      
  3 Hammes, Anne C      10 SDY-SI                 34.71      33.73 A      
  4 Song, Sienna A      10 SBA-SI                 35.58      34.46 B      
  5 Monreal, Reianne V  10 SBA-SI                 37.00      35.12 B      
  6 Jarvis, Clara L      9 SDY-SI                 35.28      35.19 B      
  7 Mertens, Arianna S  10 SDY-SI                 35.77      35.32 B      
  8 Tang, Summer Y       9 NCA-SI                 36.71      35.78 B      
  9 Scinta, Mia L       10 SDAC-SI                35.50      35.88 B      
 10 Morera, Carmen M     9 PAC-SI                 35.78      36.17 B      
 11 Ducich, Natalija    10 SBA-SI                 36.48      36.27 B      
 12 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI                 36.08      37.29        
 13 Hong, Isabelle A     9 PAC-SI                 37.00      37.72        
 14 Lin, Chloe B         9 NCA-SI                 37.00      38.24        
 15 Hatter, Chiyo S      9 PAC-SI                 37.00      39.58        
 16 Copeland, Kaitlyn    9 SDY-SI                 36.87      39.64        
 17 Segura, Allison L   10 SDY-SI                 36.90      39.68        
 18 Mangen, Emma J      10 NCA-SI                 37.00      40.05        
 19 Dang, Isabella A    10 SDY-SI                 36.65      40.23        
 20 Bishop, Aasha A     10 NCA-SI                 37.00      40.47        
 
Event 70  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.70  A
          33.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lora, Mirsha        12 SBA-SI                 26.73      26.98 A      
  2 Han, Aimee          12 PAC-SI                 27.75      27.48 A      
  3 Henry, Ryan L       12 SDY-SI                 27.32      27.94 A      
  4 Villa, Mia I        11 SBA-SI                 29.25      28.86 A      
  5 Hawthorne, Lydia S  11 CSA-SI                 30.10      29.21 A      
  6 Luu, Emmy M         11 PAC-SI                 29.45      29.68 A      
  7 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI                 30.21      29.81 A      
  8 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI                 29.71      29.88 A      
  9 Huntley, Olivia     12 NCA-SI                 29.80      30.01 A      
 10 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI                 30.09      30.20 A      
 11 Birse, Madison E    12 WSST-SI                29.69      30.24 A      
 12 Joloya, Kayla       11 SBA-SI                 30.08      30.50 A      
 13 Rowe, Jessica R     12 ICAC-SI                29.71      31.35 B      
B - Division  
  1 Reynolds, Audrey X  11 ICAC-SI                31.13      29.25 A      
  2 Aurora, Emilie A    11 ICAC-SI                30.74      31.03 B      
  3 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI                 31.46      31.08 B      
  4 Copeland, Karleigh  12 SDY-SI                 31.02      31.48 B      
  5 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI                 31.66      31.72 B      
  6 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI                 31.05      31.76 B      
  7 Weeks, Elizabeth Y  11 SDY-SI                 33.27      31.80 B      
  7 Everitt, Jamison P  11 CSA-SI                 33.45      31.80 B      
  9 Ebert, Aleesa       11 SBA-SI                 30.95      31.85 B      
 10 Ambrosius, Tatiana  11 SBA-SI                 31.20      31.90 B      
 11 Lobb, Victoria R    12 SDY-SI                 31.60      31.93 B      
 12 Barnett, Sadie E    11 ICAC-SI                33.10      31.97 B      
 13 Tenney, Sarah       11 SBA-SI                 33.17      32.18 B      
 14 Eisenhamer, Linda   11 SDY-SI                 31.99      32.22 B      
 15 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI                 32.32      32.25 B      
 16 Hennick, Emma J     11 NCA-SI                 32.15      32.28 B      
 17 Hogan, Isabella E   11 SDAC-SI                32.02      32.37 B      
 18 Mun, Lauren H       12 NCA-SI                 33.18      32.41 B      
 19 Ramirez-Ruvalcaba,  11 SBA-SI                 32.13      32.72 B      
 20 Del Rio, Emma T     11 ICAC-SI                32.40      32.88 B      
 21 Espiritu, Aloha K   11 SBA-SI                 30.87      33.45 B      
 
Event 71  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:41.20  A
        2:01.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London       8 SBA-SI               1:28.41    1:28.81 A      
       42.28  1:28.81                                                      
  2 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI               1:33.72    1:33.17 A      
       42.83  1:33.17                                                      
  3 Knighten, Breanne    8 STAR-CA              1:30.99    1:34.40 A      
       44.94  1:34.40                                                      
  4 Segura, Lexi E       8 SDY-SI               1:38.54    1:38.67 A      
       48.37  1:38.67                                                      
B - Division  
  1 Hundley, Milan F     7 SDY-SI               1:57.37    1:53.16 B      
       52.20  1:53.16                                                      
  2 Geiszler, Sara M     8 SDY-SI               1:57.57    1:53.69 B      
       57.79  1:53.69                                                      
 -- Huang, Alanis        7 NCA-SI               2:00.43         DQ        
       58.96       DQ                                                      
 
Event 73  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.60  A
        1:34.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hardin, Sarah V     10 SDY-SI               1:13.87    1:13.03 A      
       33.66  1:13.03                                                      
  2 Naval, Victoria     10 SBA-SI               1:15.74    1:14.02 A      
       34.72  1:14.02                                                      
  3 Constantino, Poppy  10 SDY-SI               1:17.61    1:16.24 A      
       36.49  1:16.24                                                      
  4 Cuffie, Licia S      9 NCA-SI               1:24.51    1:18.98 A      
       36.95  1:18.98                                                      
B - Division  
  1 Hou, Emily           9 SDY-SI               1:27.43    1:24.07 A      
       38.23  1:24.07                                                      
  2 Mertens, Arianna S  10 SDY-SI               1:32.01    1:24.62 A      
       40.73  1:24.62                                                      
  3 Monreal, Reianne V  10 SBA-SI               1:34.40    1:29.46 B      
       43.32  1:29.46                                                      
  4 Kenney, Georgia M   10 CSA-SI               1:30.12    1:30.08 B      
       43.19  1:30.08                                                      
  5 Borchert, Sienna G   9 SDY-SI               1:31.94    1:30.41 B      
       44.68  1:30.41                                                      
  6 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI               1:32.41    1:30.79 B      
       43.56  1:30.79                                                      
  7 Song, Sienna A      10 SBA-SI               1:33.27    1:31.83 B      
  8 Hong, Isabelle A     9 PAC-SI               1:34.40    1:32.86 B      
       45.31  1:32.86                                                      
  9 Ducich, Natalija    10 SBA-SI               1:32.08    1:32.99 B      
       44.92  1:32.99                                                      
 10 Scinta, Mia L       10 SDAC-SI              1:32.82    1:33.22 B      
       42.80  1:33.22                                                      
 11 Hammes, Anne C      10 SDY-SI               1:29.80    1:33.56 B      
       42.48  1:33.56                                                      
 12 Bishop, Aasha A     10 NCA-SI               1:34.05    1:33.78 B      
       43.89  1:33.78                                                      
 13 Mangen, Emma J      10 NCA-SI               1:34.40    1:38.05        
       47.81  1:38.05                                                      
 14 Copeland, Kaitlyn    9 SDY-SI               1:34.02    1:38.99        
       47.00  1:38.99                                                      
 15 Segura, Allison L   10 SDY-SI               1:34.10    1:41.23        
       46.52  1:41.23                                                      
 16 Dang, Isabella A    10 SDY-SI               1:33.40    1:43.75        
       49.23  1:43.75                                                      
 -- Morera, Carmen M     9 PAC-SI               1:34.40         DQ        
       44.39       DQ                                                      
 -- Hatter, Chiyo S      9 PAC-SI               1:34.40         DQ        
       45.51                                                               
 
Event 75  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  A
        1:24.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castillo, Paola I   12 SBA-SI               1:03.68    1:04.24 A      
       29.51  1:04.24                                                      
  2 Mah, Maxine         12 PAC-SI               1:08.72    1:08.86 A      
       31.06  1:08.86                                                      
  3 Han, Aimee          12 PAC-SI               1:09.82    1:09.70 A      
       31.34  1:09.70                                                      
  4 Lora, Mirsha        12 SBA-SI               1:08.96    1:09.99 A      
       32.33  1:09.99                                                      
  5 Ruane, Maegan E     12 SBA-SI               1:12.28    1:10.27 A      
       34.69  1:10.27                                                      
  6 Henry, Ryan L       12 SDY-SI               1:10.75    1:11.62 A      
       32.76  1:11.62                                                      
  7 Hawthorne, Lydia S  11 CSA-SI               1:13.38    1:12.28 A      
       35.48  1:12.28                                                      
  8 Villa, Mia I        11 SBA-SI               1:15.55    1:13.02 A      
       34.08  1:13.02                                                      
  9 Huntley, Olivia     12 NCA-SI               1:13.79    1:13.58 A      
       33.97  1:13.58                                                      
 10 Douglas, Allie C    11 NCA-SI               1:15.49    1:14.12 A      
       34.80  1:14.12                                                      
 11 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI               1:16.96    1:15.91 A      
       36.16  1:15.91                                                      
 12 Rowe, Jessica R     12 ICAC-SI              1:15.98    1:18.57 B      
       37.31  1:18.57                                                      
 13 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI               1:16.30    1:19.54 B      
       38.25  1:19.54                                                      
 14 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI               1:17.68    1:19.56 B      
       38.36  1:19.56                                                      
B - Division  
  1 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI               1:24.70    1:15.50 A      
       34.79  1:15.50                                                      
  2 Arevalo, Florence   12 SBA-SI               1:17.80    1:15.83 A      
       34.37  1:15.83                                                      
  3 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI               1:18.11    1:16.66 A      
       35.25  1:16.66                                                      
  4 Aurora, Emilie A    11 ICAC-SI              1:18.56    1:17.11 A      
       36.27  1:17.11                                                      
  5 Sanchez, Adania M   11 SBA-SI               1:24.70    1:17.16 A      
       36.14  1:17.16                                                      
  6 Mun, Lauren H       12 NCA-SI               1:23.07    1:20.77 B      
       37.91  1:20.77                                                      
  7 Del Rio, Emma T     11 ICAC-SI              1:24.70    1:20.94 B      
       37.81  1:20.94                                                      
  8 Ebert, Aleesa       11 SBA-SI               1:20.91    1:21.02 B      
       39.81  1:21.02                                                      
  9 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI               1:23.50    1:21.11 B      
       38.99  1:21.11                                                      
 10 Barnett, Sadie E    11 ICAC-SI              1:24.01    1:21.33 B      
       41.02  1:21.33                                                      
 11 Hogan, Isabella E   11 SDAC-SI              1:24.50    1:22.11 B      
       40.99  1:22.11                                                      
 12 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI               1:21.13    1:22.42 B      
       40.13  1:22.42                                                      
 13 Lobb, Victoria R    12 SDY-SI               1:23.81    1:24.28 B      
       39.09  1:24.28                                                      
 14 Tenney, Sarah       11 SBA-SI               1:24.34    1:26.01        
       39.25  1:26.01                                                      
 15 Espiritu, Aloha K   11 SBA-SI               1:21.84    1:26.27        
       41.23  1:26.27                                                      
 16 Ambrosius, Tatiana  11 SBA-SI               1:24.60    1:28.10        
       41.66  1:28.10                                                      
 17 Eisenhamer, Linda   11 SDY-SI               1:24.36    1:28.29        
       40.97  1:28.29                                                      
 
Event 76  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dresevic, Amaya R    6 PAC-SI                 26.87      28.46        
 
Event 78  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          48.10  A
          57.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Knighten, Breanne    8 STAR-CA                42.62      43.35 A      
  2 Hughes, London       8 SBA-SI                 44.14      43.65 A      
  3 Segura, Lexi E       8 SDY-SI                 47.29      46.53 A      
B - Division  
  1 Rosenstein, Rebeca   8 SDY-SI                 51.36      47.30 A      
  2 Wang, Miki A         7 SBA-SI                 52.16      50.86 B      
  3 Navarro, Ciara M     8 SBA-SI                 50.83      54.16 B      
  4 Hundley, Milan F     7 SDY-SI                 57.44      54.54 B      
  5 Lin, Claire C        7 NCA-SI                 57.80      57.55 B      
  6 Huang, Alanis        7 NCA-SI                 57.80      59.07        
  7 Chauvapun, Colby R   7 PAC-SI                 57.04      59.82        
  8 Dang, Layla M        7 SDY-SI                 54.12    1:00.27        
  9 Hong, Madeleine E    7 PAC-SI                 57.80    1:11.14        
 
Event 80  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.60  A
        1:36.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hardin, Sarah V     10 SDY-SI               1:14.11    1:14.27 A      
       36.45  1:14.27                                                      
  2 Cuffie, Licia S      9 NCA-SI               1:22.76    1:18.29 A      
       38.47  1:18.29                                                      
B - Division  
  1 Tang, Summer Y       9 NCA-SI               1:30.21    1:27.05 A      
       43.02  1:27.05                                                      
  2 Schultz, Kaylee L   10 SDY-SI               1:35.35    1:28.24 A      
       42.60  1:28.24                                                      
  3 Li, Rena X          10 NCA-SI               1:30.11    1:28.43 A      
       42.81  1:28.43                                                      
  4 Kenney, Georgia M   10 CSA-SI               1:35.85    1:30.52 B      
       43.96  1:30.52                                                      
  5 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI               1:36.80    1:36.03 B      
       45.80  1:36.03                                                      
  6 Lin, Chloe B         9 NCA-SI               1:36.80    1:36.05 B      
       45.83  1:36.05                                                      
  7 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI               1:35.35    1:36.54 B      
       47.63  1:36.54                                                      
  8 Borchert, Sienna G   9 SDY-SI               1:36.80    1:37.34        
       46.77  1:37.34                                                      
  9 Mangen, Emma J      10 NCA-SI               1:36.80    1:37.88        
       48.68  1:37.88                                                      
 10 Hatter, Chiyo S      9 PAC-SI               1:36.80    1:38.25        
       47.94  1:38.25                                                      
 -- Evans, Natalie K    10 MEYR-SI              1:29.10         DQ        
       41.84       DQ                                                      
 
Event 82  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  A
        1:25.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castillo, Paola I   12 SBA-SI               1:06.45    1:04.57 A      
       31.19  1:04.57                                                      
  2 Martha, Aranza O    12 SBA-SI               1:05.39    1:06.63 A      
       32.18  1:06.63                                                      
  3 Luu, Emmy M         11 PAC-SI               1:10.23    1:10.82 A      
       34.67  1:10.82                                                      
  4 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI               1:14.72    1:13.04 A      
       35.44  1:13.04                                                      
  5 Joloya, Kayla       11 SBA-SI               1:14.46    1:13.10 A      
       35.58  1:13.10                                                      
  6 Arevalo, Florence   12 SBA-SI               1:13.18    1:13.57 A      
       36.21  1:13.57                                                      
  7 Villa, Mia I        11 SBA-SI               1:13.16    1:14.47 A      
       36.88  1:14.47                                                      
  8 Huntley, Olivia     12 NCA-SI               1:14.48    1:15.17 A      
       36.78  1:15.17                                                      
  9 Douglas, Allie C    11 NCA-SI               1:17.34    1:15.85 A      
       37.46  1:15.85                                                      
 10 Reynolds, Audrey X  11 ICAC-SI              1:15.58    1:16.45 A      
       36.80  1:16.45                                                      
B - Division  
  1 Ruane, Maegan E     12 SBA-SI               1:24.00    1:13.54 A      
       35.59  1:13.54                                                      
  2 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI               1:17.97    1:14.68 A      
       37.37  1:14.68                                                      
  3 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI               1:18.47    1:18.99 B      
     1:19.16  1:18.99                                                      
  4 Everitt, Jamison P  11 CSA-SI               1:23.94    1:19.38 B      
       38.94  1:19.38                                                      
  5 Rowe, Jessica R     12 ICAC-SI              1:25.20    1:20.71 B      
       40.15  1:20.71                                                      
  6 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI               1:23.36    1:21.22 B      
       39.97  1:21.22                                                      
  7 Ramirez-Ruvalcaba,  11 SBA-SI               1:24.84    1:21.96 B      
       40.31  1:21.96                                                      
  8 Copeland, Karleigh  12 SDY-SI               1:24.39    1:22.01 B      
       39.54  1:22.01                                                      
  9 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI               1:24.16    1:23.91 B      
       40.99  1:23.91                                                      
 10 Hennick, Emma J     11 NCA-SI               1:25.00    1:27.70        
       43.23  1:27.70                                                      
 
Event 85  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.30  A
        1:02.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI                 48.34      49.01 A      
  2 Hughes, London       8 SBA-SI                 48.09      49.94 A      
  3 Knighten, Breanne    8 STAR-CA                49.44      50.64 A      
B - Division  
  1 Huang, Alanis        7 NCA-SI               1:02.23      58.19 B      
  2 Lin, Claire C        7 NCA-SI               1:01.48    1:00.18 B      
  3 Geiszler, Sara M     8 SDY-SI               1:00.62    1:01.21 B      
  4 Hundley, Milan F     7 SDY-SI               1:01.89    1:07.99        
  5 Chauvapun, Colby R   7 PAC-SI               1:02.80    1:09.93        
  6 Hong, Madeleine E    7 PAC-SI               1:02.80    1:12.28        
 -- Dang, Layla M        7 SDY-SI                 53.06         DQ        
 
Event 87  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          49.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Li, Rena X          10 NCA-SI                 40.29      40.27 A      
  2 Naval, Victoria     10 SBA-SI                 41.64      40.35 A      
  3 Constantino, Poppy  10 SDY-SI                 41.85      40.47 A      
  4 Mertens, Arianna S  10 SDY-SI                 44.31      41.85 A      
  5 Monreal, Reianne V  10 SBA-SI                 42.86      43.68 A      
  6 Borchert, Sienna G   9 SDY-SI                 43.33      44.54 A      
  7 Hong, Isabelle A     9 PAC-SI                 44.50      44.80 A      
  8 Hou, Emily           9 SDY-SI                 43.68      46.89 B      
B - Division  
  1 Perez, Ashlyn M      9 NCA-SI                 46.12      45.49 A      
  2 Copeland, Kaitlyn    9 SDY-SI                 46.89      47.47 B      
  3 Scinta, Mia L       10 SDAC-SI                48.84      47.59 B      
  4 Ducich, Natalija    10 SBA-SI                 46.93      47.82 B      
  5 Bishop, Aasha A     10 NCA-SI                 48.00      48.17 B      
  6 Hammes, Anne C      10 SDY-SI                 49.70      49.19 B      
  7 Kenney, Georgia M   10 CSA-SI                 47.23      49.69 B      
  8 Evans, Natalie K    10 MEYR-SI                48.64      51.82        
  9 Dang, Isabella A    10 SDY-SI                 47.59      51.96        
 10 Mangen, Emma J      10 NCA-SI                 49.80      52.73        
 11 Lin, Chloe B         9 NCA-SI                 49.80      53.06        
 12 Hatter, Chiyo S      9 PAC-SI                 49.80      53.84        
 13 Morera, Carmen M     9 PAC-SI                 49.80      56.28        
 14 Segura, Allison L   10 SDY-SI                 48.77    1:00.07        
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.80  A
          44.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castillo, Paola I   12 SBA-SI                 34.81      34.41 A      
  2 Ruane, Maegan E     12 SBA-SI                 34.06      35.96 A      
  3 Mah, Maxine         12 PAC-SI                 36.95      36.62 A      
  4 Hawthorne, Lydia S  11 CSA-SI                 38.46      37.23 A      
  5 Lora, Mirsha        12 SBA-SI                 37.35      37.83 A      
  6 Henry, Ryan L       12 SDY-SI                 37.73      38.59 A      
  7 Birse, Madison E    12 WSST-SI                38.01      38.85 A      
  8 Luu, Emmy M         11 PAC-SI                 38.22      39.29 A      
  9 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI                 39.41      39.33 A      
 10 Ebert, Aleesa       11 SBA-SI                 39.31      39.52 A      
 11 Arevalo, Florence   12 SBA-SI                 38.98      40.19 A      
 12 Stiegler, Hannah B  12 NCA-SI                 39.76      40.81 B      
 13 Huntley, Olivia     12 NCA-SI                 40.29      40.85 B      
 14 Vargas, Sofie M     11 PAC-SI                 40.33      41.18 B      
B - Division  
  1 Sanchez, Adania M   11 SBA-SI                 44.50      39.90 A      
  2 Harkins, Carmela D  11 NCA-SI                 41.33      41.28 B      
  3 Mun, Lauren H       12 NCA-SI                 41.17      42.08 B      
  4 Del Rio, Emma T     11 ICAC-SI                42.06      42.20 B      
  5 Jackson, Mary Kath  11 SBA-SI                 43.85      42.27 B      
  6 Barnett, Sadie E    11 ICAC-SI                43.41      42.37 B      
  7 Aurora, Emilie A    11 ICAC-SI                41.44      42.94 B      
  8 Hammond, Alexis T   12 CSA-SI                 44.29      43.06 B      
  9 Copeland, Karleigh  12 SDY-SI                 41.76      43.39 B      
 10 Hogan, Isabella E   11 SDAC-SI                44.39      43.63 B      
 11 Murphy, Dylan G     12 NCA-SI                 44.48      44.37 B      
 12 Lobb, Victoria R    12 SDY-SI                 43.32      44.49 B      
 13 Ramirez-Ruvalcaba,  11 SBA-SI                 44.19      45.40        
 14 Ambrosius, Tatiana  11 SBA-SI                 44.04      46.96        
 
Event 90  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Dresevic, Amaya R    6 PAC-SI                    NT         DQ        
 
Event 92  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.30  A
          55.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, London       8 SBA-SI                 42.34      42.85 A      
  2 Knighten, Breanne    8 STAR-CA                41.32      44.14 A      
B - Division  
  1 Segura, Lexi E       8 SDY-SI                 47.78      50.61 B      
  2 Rosenstein, Rebeca   8 SDY-SI                 50.09      51.09 B      
  3 Lin, Claire C        7 NCA-SI                 55.60    1:01.09        
 -- Huang, Alanis        7 NCA-SI                 55.60         DQ        
 
Event 94  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.30  A
        1:37.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naval, Victoria     10 SBA-SI               1:16.72    1:17.88 A      
       35.61  1:17.88                                                      
  2 Constantino, Poppy  10 SDY-SI               1:17.92    1:18.24 A      
       36.56  1:18.24                                                      
  3 Cuffie, Licia S      9 NCA-SI               1:25.14    1:20.86 A      
       37.50  1:20.86                                                      
  4 Li, Rena X          10 NCA-SI               1:26.47    1:25.63 A      
       41.31  1:25.63                                                      
B - Division  
  1 Yang, Rachel        10 PAC-SI               1:37.25    1:15.94 A      
       34.17  1:15.94                                                      
  2 Tang, Summer Y       9 NCA-SI               1:37.40    1:29.00 A      
       40.60  1:29.00                                                      
  3 Maxwell, Chloe E     8 NCA-SI               1:37.40    1:51.74        
  4 Lin, Chloe B         9 NCA-SI               1:37.40    2:00.48        
       52.06  2:00.48                                                      
 
Event 96  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:16.10  A
        1:23.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Castillo, Paola I   12 SBA-SI                 59.34    1:02.17 A      
       29.41  1:02.17                                                      
  2 Martha, Aranza O    12 SBA-SI               1:04.01    1:04.57 A      
       30.44  1:04.57                                                      
  3 Lora, Mirsha        12 SBA-SI               1:06.36    1:06.73 A      
       31.20  1:06.73                                                      
  4 Henry, Ryan L       12 SDY-SI               1:10.32    1:12.68 A      
       34.43  1:12.68                                                      
  5 Douglas, Allie C    11 NCA-SI               1:15.26    1:15.97 A      
       34.71  1:15.97                                                      
  6 Rivas, Daniella A   12 SBA-SI               1:10.70    1:20.94 B      
       37.35  1:20.94                                                      
B - Division  
  1 Villa, Mia I        11 SBA-SI               1:23.00    1:12.34 A      
       34.15  1:12.34                                                      
  2 Joloya, Kayla       11 SBA-SI               1:20.21    1:12.72 A      
       33.13  1:12.72                                                      
  3 Reynolds, Audrey X  11 ICAC-SI              1:16.19    1:14.41 A      
       35.63  1:14.41                                                      
  4 Huntley, Olivia     12 NCA-SI               1:16.53    1:21.41 B      
       36.80  1:21.41                                                      
  5 Cayer, Maddie G     12 NCA-SI               1:20.40    1:22.13 B      
       38.97  1:22.13                                                      
  6 Hennick, Emma J     11 NCA-SI               1:23.00    1:22.92 B      
       38.23  1:22.92                                                      
 
Event 97  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 San Diego YMCA-SI  'A'                      2:29.19    2:28.53        
     1) Hardin, Sarah V 10              2) Borchert, Sienna G 9           
     3) Constantino, Poppy A 10         4) Schultz, Kaylee L 10           
       36.50  1:21.07  1:55.53  2:28.53                                    
  2 San Diego YMCA-SI  'B'                      2:30.19    2:54.58        
     1) Mertens, Arianna S 10           2) Geiszler, Sara M 8             
     3) Hammes, Anne C 10               4) Hou, Emily 9                   
       44.92  1:41.33  2:21.77  2:54.58                                    
  3 San Diego YMCA-SI  'C'                           NT    3:01.46        
     1) Jarvis, Clara L 9               2) Dang, Isabella A 10            
     3) Segura, Allison L 10            4) Copeland, Kaitlyn B 9          
       43.31  1:33.61  2:21.73  3:01.46                                    
 -- San Diego YMCA-SI  'D'                           NT         DQ        
     1) Rosenstein, Rebeca E 8          2) Dang, Layla M 7                
     3) Segura, Lexi E 8                4) Hundley, Milan F 7             
       47.74  1:46.61  2:32.78                                             
 
Event 99  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Aquatics-SI  'A'                       NT    2:05.92        
     1) Lora, Mirsha 12                 2) Ruane, Maegan E 12             
     3) Martha, Aranza O 12             4) Rivas, Daniella A 12           
       32.51  1:06.83  1:35.88  2:05.92                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'B'                       NT    2:22.29        
     1) Arevalo, Florence D 12          2) Tenney, Sarah 11               
     3) Joloya, Kayla 11                4) Sanchez, Adania M 11           
       36.63  1:21.69  2:01.72  2:22.29                                    
  3 San Diego YMCA-SI  'A'                      2:17.19    2:28.98        
     1) Lobb, Victoria R 12             2) Eisenhamer, Linda M 11         
     3) Copeland, Karleigh E 12         4) Henry, Ryan L 12               
              1:24.09  2:01.31  2:28.98                                    
 -- Inland Coastal Aquatic Club-SI  'A'              NT         DQ        
     1) Del Rio, Emma T 11              2) Aurora, Emilie A 11            
     3) Rowe, Jessica R 12              4) Barnett, Sadie E 11            
       38.14  1:19.20  1:53.76       DQ                                    
 
Event 101  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.10  A
        2:28.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Sof  14 SBA-SI               1:59.23    2:01.28 A      
       28.76    59.66  1:30.41  2:01.28                                    
  2 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI               2:00.99    2:03.25 A      
       28.75    59.97  1:31.82  2:03.25                                    
  3 Hagewood, Ceci      13 SBA-SI               2:05.92    2:03.34 A      
       28.56    59.89  1:31.92  2:03.34                                    
  4 Estrada, Laura L    14 SBA-SI               2:04.95    2:03.57 A      
       28.81  1:00.25  1:32.07  2:03.57                                    
  5 Thomas, Blest M     13 SDY-SI               2:07.97    2:04.97 A      
       28.81  1:00.14  1:33.09  2:04.97                                    
  6 Martinez, Isabella  14 PAC-SI               2:07.56    2:07.60 A      
       29.52  1:01.50  1:34.81  2:07.60                                    
  7 Proulx, McKayla K   13 NCA-SI               2:09.71    2:07.73 A      
       29.23  1:01.69  1:34.92  2:07.73                                    
  8 Gidley, Erin A      13 SBA-SI               2:02.96    2:08.01 A      
       28.78  1:00.08  1:33.50  2:08.01                                    
  9 Heineken, Sarah R   14 NCA-SI               2:08.64    2:09.99 A      
       29.51  1:02.04  1:35.96  2:09.99                                    
 10 Lopez, Alejandra J  14 SBA-SI               2:12.39    2:10.58 A      
       29.42  1:02.05  1:35.85  2:10.58                                    
 11 Douglas, Christine  13 PAC-SI               2:10.78    2:10.92 A      
       29.80  1:02.94  1:36.60  2:10.92                                    
 12 Ha, Chloe Y         13 NCA-SI               2:13.87    2:12.86 A      
       30.90  1:04.27  1:38.73  2:12.86                                    
 13 Landes, Natalie C   14 NCA-SI               2:10.85    2:13.30 A      
       30.49  1:04.23  1:38.91  2:13.30                                    
 14 Douglas, Nicole D   13 PAC-SI               2:14.06    2:13.59 A      
       30.94  1:04.74  1:38.88  2:13.59                                    
 15 Dobson, Emily R     13 MEYR-SI              2:14.87    2:14.32 A      
       31.13  1:05.24  1:39.29  2:14.32                                    
 16 Cetnar, Anna        13 SBA-SI               2:15.51    2:16.49 B      
       31.78  1:06.23  1:41.64  2:16.49                                    
B - Division  
  1 Muttera, Nicole M   14 NCA-SI               2:16.54    2:15.61 A      
       31.52  1:05.83  1:40.64  2:15.61                                    
  2 Carroll, Tesia R    13 SBA-SI               2:22.15    2:17.89 B      
       32.64  1:08.00  1:43.87  2:17.89                                    
  3 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI               2:25.29    2:17.90 B      
       31.55  1:06.71  1:42.30  2:17.90                                    
  4 Erm, Nikki S        14 SBA-SI               2:22.22    2:20.54 B      
       31.23  1:06.97  1:44.20  2:20.54                                    
  5 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI               2:18.28    2:23.08 B      
       33.16  1:09.40  1:47.00  2:23.08                                    
  6 Hrossowyc, Alexand  13 NCA-SI               2:27.18    2:23.34 B      
       32.89  1:09.10  1:46.73  2:23.34                                    
  7 Martinezcuello, Ny  14 SDY-SI               2:23.44    2:24.03 B      
       33.08  1:08.77  1:46.21  2:24.03                                    
  8 Cota Arellano, Ali  14 SBA-SI               2:26.48    2:24.43 B      
       32.40  1:08.71  1:46.18  2:24.43                                    
  9 Ferrance, Alexandr  13 SDAC-SI              2:21.45    2:24.44 B      
       31.84  1:07.67  1:46.05  2:24.44                                    
 10 Suchodolski, Laure  14 NCA-SI               2:28.40    2:36.34        
       34.59  1:14.54  1:55.69  2:36.34                                    
 
Event 103  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:16.40  A
        2:28.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Parker, Riley L     15 NCA-SI               2:00.87    2:04.07 A      
       30.11  1:02.06  1:33.36  2:04.07                                    
  2 Stewart, Violet     17 NCA-SI               2:02.01    2:05.79 A      
       29.55  1:01.19  1:33.29  2:05.79                                    
  3 Lundgren, Elisabet  16 SBA-SI               1:59.72    2:05.94 A      
       29.84  1:01.67  1:33.99  2:05.94                                    
  4 Schwartz-Collins,   15 NCA-SI               2:10.35    2:06.40 A      
       28.57  1:01.40  1:34.26  2:06.40                                    
  5 Polidori, Emma A    16 NCA-SI               2:03.58    2:06.91 A      
       29.97  1:02.05  1:34.43  2:06.91                                    
  6 Kaur, Gurleen       15 NCA-SI               2:01.17    2:07.31 A      
       30.21  1:02.41  1:34.92  2:07.31                                    
  7 Potwardowski, Eliz  15 NCA-SI               2:05.36    2:07.68 A      
       29.92  1:02.24  1:34.99  2:07.68                                    
  8 House, Courtney P   15 ICAC-SI              2:09.53    2:08.12 A      
       29.79  1:02.36  1:35.90  2:08.12                                    
  9 Pham, Lauren L      15 NCA-SI               2:11.05    2:09.90 A      
       30.18  1:03.08  1:36.63  2:09.90                                    
 10 Iova, Francesca J   17 ICAC-SI              2:08.88    2:12.42 A      
       30.45  1:03.73  1:38.07  2:12.42                                    
 11 Moran, Nicky        15 SBA-SI               2:13.63    2:19.12 B      
       30.36  1:05.58  1:42.33  2:19.12                                    
B - Division  
  1 Flores, Gabriella   15 NCA-SI               2:17.95    2:12.76 A      
       30.52  1:04.34  1:38.95  2:12.76                                    
  2 Arzave Trujillo, M  22 SBA-SI               2:22.00    2:20.76 B      
       32.92  1:07.84  1:44.16  2:20.76                                    
  3 Leblanc, Marjorie   15 PAC-SI               2:23.22    2:27.04 B      
     1:11.46  1:49.49  2:27.04                                             
 
Event 106  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:40.50  A
        2:55.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Collins, Cami       14 PAC-SI               2:10.28    2:13.92 A      
       29.72  1:04.06  1:39.28  2:13.92                                    
  2 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI               2:12.19    2:20.74 A      
       31.22  1:07.01  1:43.93  2:20.74                                    
  3 Estrada, Laura L    14 SBA-SI               2:18.83    2:21.46 A      
       32.28  1:08.50  1:45.98  2:21.46                                    
  4 Thomas, Blest M     13 SDY-SI               2:15.80    2:21.92 A      
       32.01  1:07.22  1:45.29  2:21.92                                    
  5 Wassel, Taylor K    13 NCA-SI               2:24.95    2:22.02 A      
       31.82  1:07.40  1:44.93  2:22.02                                    
  6 Cong, Charlotte R   14 PAC-SI               2:15.68    2:24.16 A      
       31.50  1:07.55  1:45.34  2:24.16                                    
  7 Hackbarth, Natalia  13 WSST-SI              2:24.64    2:26.75 A      
       32.79  1:10.20  1:48.24  2:26.75                                    
  8 Chavez-Varela, Sof  14 SBA-SI               2:20.85    2:28.21 A      
       32.44  1:09.40  2:28.21                                             
  9 Douglas, Nicole D   13 PAC-SI               2:30.12    2:33.31 A      
       33.78  1:12.00  1:52.36  2:33.31                                    
 10 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI               2:35.69    2:41.71 B      
       34.85  1:15.64  1:58.61  2:41.71                                    
 11 Cetnar, Anna        13 SBA-SI               2:36.86    2:44.38 B      
       35.65  1:17.43  2:01.47  2:44.38                                    
 
Event 108  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:36.60  A
        2:50.90  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arzave, Juli        15 SBA-SI               2:28.68    2:22.18 A      
       31.16  1:06.53  1:44.66  2:22.18                                    
 
Event 111  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:01.70  A
        3:18.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Charlotte L  13 PAC-SI               2:29.97    2:33.80 A      
       35.39  1:14.92  1:55.37  2:33.80                                    
  2 Hagewood, Ceci      13 SBA-SI               2:29.78    2:33.89 A      
       34.22  1:13.18  1:54.21  2:33.89                                    
  3 Luu, Isabel K       13 PAC-SI               2:32.17    2:39.48 A      
       35.75  1:15.79  1:57.17  2:39.48                                    
  4 Chavez-Varela, Sof  14 SBA-SI               2:40.44    2:43.83 A      
       37.43  1:18.69  2:01.48  2:43.83                                    
  5 Scotchlas, Samanth  13 SDAC-SI              2:46.89    2:46.37 A      
  6 Lopez, Alejandra J  14 SBA-SI               2:42.76    2:46.94 A      
       37.54  1:20.27  2:03.81  2:46.94                                    
  7 Liu, Angela R       14 SDAC-SI              2:51.37    2:50.30 A      
       39.10  1:22.03  2:06.09  2:50.30                                    
  8 Heineken, Sarah R   14 NCA-SI               2:48.87    2:53.60 A      
       39.70  1:23.54  2:08.83  2:53.60                                    
  9 Ha, Chloe Y         13 NCA-SI               3:00.03    2:54.54 A      
       40.84  1:25.65  2:10.42  2:54.54                                    
 10 Erm, Nikki S        14 SBA-SI               2:59.12    2:55.58 A      
       39.74  1:26.81  2:11.93  2:55.58                                    
 11 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI               2:57.56    2:55.85 A      
       41.00  1:25.86  2:11.30  2:55.85                                    
 12 Carroll, Tesia R    13 SBA-SI               2:57.37    2:57.00 A      
       40.44  1:25.48  2:12.11  2:57.00                                    
 13 Fabian, Arlyn       13 SBA-SI               2:57.20    2:58.16 A      
       41.25  1:26.39  2:12.65  2:58.16                                    
 14 Muttera, Nicole M   14 NCA-SI               3:01.65    2:58.90 A      
       40.13  1:25.19  2:12.28  2:58.90                                    
 15 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI               2:58.41    3:05.81 B      
       42.71  1:30.37  2:18.14  3:05.81                                    
B - Division  
  1 Thomas, Blest M     13 SDY-SI               3:08.50    2:43.43 A      
       36.49  1:17.46  2:00.66  2:43.43                                    
  2 Owens, Sayra A      14 SDAC-SI              3:05.00    3:13.39 B      
       43.42  1:31.81  2:22.83  3:13.39                                    
  3 Martinezcuello, Ny  14 SDY-SI               3:16.64    3:14.46 B      
       43.62  1:32.74  2:23.05  3:14.46                                    
  4 Suchodolski, Laure  14 NCA-SI               3:18.20    3:26.81        
       45.12  1:38.40  2:32.33  3:26.81                                    
 
Event 113  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        3:00.80  A
        3:17.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Arzave, Juli        15 SBA-SI               2:46.87    2:40.86 A      
       36.57  1:17.47  1:59.58  2:40.86                                    
  2 Marsh, Hannah T     15 PAC-SI               2:46.21    2:45.76 A      
       38.89  1:20.92  2:03.45  2:45.76                                    
  3 House, Courtney P   15 ICAC-SI              2:39.55    2:47.80 A      
       39.29  1:21.84  2:05.19  2:47.80                                    
  4 Leblanc, Marjorie   15 PAC-SI               2:53.23    2:56.76 A      
       41.74  1:26.12  2:10.99  2:56.76                                    
B - Division  
  1 Leblanc, Heloise    17 PAC-SI               3:17.30    2:57.46 A      
       40.75  1:26.41  2:12.01  2:57.46                                    
  2 Aviotti, Michelle   15 ICAC-SI              3:02.52    3:02.92 B      
              1:27.99  3:02.92                                             
 
Event 116  Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 San Diego Aquatic Club-SI  'A'                   NT    2:12.65        
     1) Owens, Sayra A 14               2) Scotchlas, Samantha 13         
     3) Ferrance, Alexandria H 13       4) Nickerson, Katelyn 14          
       38.35  1:11.92  1:42.84  2:12.65                                    
 
Event 119  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.10  A
        1:21.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Collins, Cami       14 PAC-SI               1:04.00    1:04.58 A      
       32.11  1:04.58                                                      
  2 Douglas, Christine  13 PAC-SI               1:06.11    1:05.53 A      
       31.54  1:05.53                                                      
  3 Zhang, Charlotte L  13 PAC-SI               1:06.19    1:08.35 A      
       34.15  1:08.35                                                      
  4 Douglas, Nicole D   13 PAC-SI               1:10.29    1:09.35 A      
       33.59  1:09.35                                                      
  5 Martinez, Isabella  14 PAC-SI               1:09.26    1:09.80 A      
       34.15  1:09.80                                                      
  5 Landes, Natalie C   14 NCA-SI               1:10.49    1:09.80 A      
       33.61  1:09.80                                                      
  7 Heineken, Sarah R   14 NCA-SI               1:10.26    1:10.02 A      
       34.32  1:10.02                                                      
  8 Dobson, Emily R     13 MEYR-SI              1:11.64    1:11.25 A      
       34.92  1:11.25                                                      
  9 Gidley, Erin A      13 SBA-SI               1:11.21    1:11.73 A      
       34.75  1:11.73                                                      
 10 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI               1:12.87    1:12.78 A      
       35.50  1:12.78                                                      
 11 Proulx, McKayla K   13 NCA-SI               1:11.88    1:12.88 A      
       34.59  1:12.88                                                      
 12 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI               1:12.04    1:13.54 A      
       35.99  1:13.54                                                      
 13 Hrossowyc, Alexand  13 NCA-SI               1:12.41    1:14.91 B      
       36.93  1:14.91                                                      
B - Division  
  1 Ha, Chloe Y         13 NCA-SI               1:21.00    1:09.54 A      
       34.38  1:09.54                                                      
  2 Muttera, Nicole M   14 NCA-SI               1:14.57    1:12.81 A      
       35.12  1:12.81                                                      
  3 Cota Arellano, Ali  14 SBA-SI               1:14.64    1:14.80 B      
       36.23  1:14.80                                                      
  4 Liu, Angela R       14 SDAC-SI              1:16.32    1:15.20 B      
       37.01  1:15.20                                                      
  5 Martinezcuello, Ny  14 SDY-SI               1:14.69    1:15.83 B      
       37.13  1:15.83                                                      
  6 Nickerson, Katelyn  14 SDAC-SI              1:19.53    1:15.86 B      
       37.28  1:15.86                                                      
  7 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI               1:14.86    1:17.38 B      
       37.91  1:17.38                                                      
  8 Daleo, Alisa        14 PAC-SI               1:19.90    1:17.55 B      
       38.05  1:17.55                                                      
  9 Erm, Nikki S        14 SBA-SI               1:17.23    1:17.92 B      
       38.53  1:17.92                                                      
 10 Fabian, Arlyn       13 SBA-SI               1:20.16    1:18.15 B      
       38.60  1:18.15                                                      
 11 Carroll, Tesia R    13 SBA-SI               1:21.00    1:19.23 B      
       40.20  1:19.23                                                      
 12 Suchodolski, Laure  14 NCA-SI               1:20.70    1:20.26 B      
       38.50  1:20.26                                                      
 13 Owens, Sayra A      14 SDAC-SI              1:19.72    1:22.14        
       39.26  1:22.14                                                      
 
Event 121  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:14.50  A
        1:21.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schwartz-Collins,   15 NCA-SI               1:01.15    1:04.42 A      
       30.98  1:04.42                                                      
  2 Lundgren, Elisabet  16 SBA-SI               1:02.35    1:05.34 A      
       31.92  1:05.34                                                      
  3 Polidori, Emma A    16 NCA-SI               1:06.25    1:06.47 A      
       31.72  1:06.47                                                      
  4 Arzave, Juli        15 SBA-SI               1:04.48    1:06.85 A      
       32.57  1:06.85                                                      
  5 Marsh, Hannah T     15 PAC-SI               1:06.91    1:07.80 A      
       33.31  1:07.80                                                      
  6 Pham, Lauren L      15 NCA-SI               1:06.81    1:08.39 A      
       33.61  1:08.39                                                      
  7 Iova, Francesca J   17 ICAC-SI              1:11.61    1:09.85 A      
       34.08  1:09.85                                                      
  8 Stewart, Violet     17 NCA-SI               1:08.07    1:10.37 A      
       34.23  1:10.37                                                      
  9 Potwardowski, Eliz  15 NCA-SI               1:12.98    1:11.09 A      
       35.33  1:11.09                                                      
 10 Leblanc, Heloise    17 PAC-SI               1:13.47    1:12.02 A      
       35.56  1:12.02                                                      
 11 Parker, Riley L     15 NCA-SI               1:09.49    1:12.57 A      
       35.89  1:12.57                                                      
B - Division  
  1 Arzave Trujillo, M  22 SBA-SI               1:17.00    1:19.36 B      
       39.41  1:19.36                                                      
 
Event 124  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  A
          31.90  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lopez, Alejandra J  14 SBA-SI                 26.33      27.15 A      
  2 Gidley, Erin A      13 SBA-SI                 26.77      27.35 A      
  3 Villa-Jimenez, Itz  14 SBA-SI                 27.33      27.51 A      
  4 Zhang, Charlotte L  13 PAC-SI                 25.91      27.55 A      
  5 Estrada, Laura L    14 SBA-SI                 27.85      27.75 A      
  6 Douglas, Christine  13 PAC-SI                 27.95      27.77 A      
  7 Cong, Charlotte R   14 PAC-SI                 26.42      27.87 A      
  8 Heineken, Sarah R   14 NCA-SI                 28.10      27.91 A      
  9 Landes, Natalie C   14 NCA-SI                 26.99      27.98 A      
 10 Scotchlas, Samanth  13 SDAC-SI                28.04      28.17 A      
 11 Hackbarth, Natalia  13 WSST-SI                27.35      28.28 A      
 12 Muttera, Nicole M   14 NCA-SI                 27.92      28.38 A      
 12 Martinez, Isabella  14 PAC-SI                 27.16      28.38 A      
 14 Wassel, Taylor K    13 NCA-SI                 28.45      28.50 A      
 15 Martinezcuello, Ta  14 SDY-SI                 28.39      28.56 A      
 16 Proulx, McKayla K   13 NCA-SI                 28.08      28.62 A      
 17 Dobson, Emily R     13 MEYR-SI                28.88      28.69 A      
 18 Luu, Isabel K       13 PAC-SI                 29.11      28.71 A      
 19 Douglas, Nicole D   13 PAC-SI                 29.10      28.88 A      
 20 Ferrance, Alexandr  13 SDAC-SI                28.01      29.02 A      
 21 Martinezcuello, Ny  14 SDY-SI                 29.19      29.07 A      
 22 Liu, Angela R       14 SDAC-SI                29.26      30.05 B      
B - Division  
  1 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI                 29.39      28.86 A      
  2 Ha, Chloe Y         13 NCA-SI                 29.74      29.42 B      
  3 Nickerson, Katelyn  14 SDAC-SI                29.56      29.67 B      
  4 Borgardt, Bryn A    14 NCA-SI                 29.65      29.76 B      
  5 Erm, Nikki S        14 SBA-SI                 29.38      29.99 B      
  6 Cota Arellano, Ali  14 SBA-SI                 30.14      30.14 B      
  7 Daleo, Alisa        14 PAC-SI                 31.17      30.29 B      
  8 Fabian, Arlyn       13 SBA-SI                 29.77      30.39 B      
  9 Hrossowyc, Alexand  13 NCA-SI                 30.01      30.58 B      
 10 Owens, Sayra A      14 SDAC-SI                30.44      31.36 B      
 11 Suchodolski, Laure  14 NCA-SI                 31.90      34.57        
 
Event 126  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.30  A
          31.90  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Arzave, Juli        15 SBA-SI                 25.63      26.26 A      
  2 Schwartz-Collins,   15 NCA-SI                 27.23      26.66 A      
  3 Pham, Lauren L      15 NCA-SI                 27.11      26.94 A      
  4 House, Courtney P   15 ICAC-SI                27.03      27.03 A      
  5 Parker, Riley L     15 NCA-SI                 26.06      27.22 A      
  6 Polidori, Emma A    16 NCA-SI                 26.32      27.42 A      
  7 Lundgren, Elisabet  16 SBA-SI                 26.67      27.43 A      
  8 Stewart, Violet     17 NCA-SI                 26.01      27.52 A      
  9 Marsh, Hannah T     15 PAC-SI                 26.63      27.72 A      
 10 Kaur, Gurleen       15 NCA-SI                 27.22      28.00 A      
 11 Surrey, Mackenzie   15 SBA-SI                 28.77      28.21 A      
 12 Flores, Gabriella   15 NCA-SI                 27.66      28.33 A      
 13 Leblanc, Heloise    17 PAC-SI                 27.29      28.43 A      
 14 Iova, Francesca J   17 ICAC-SI                28.22      29.02 A      
 15 Aviotti, Michelle   15 ICAC-SI                28.29      29.99 B      
B - Division  
  1 Arzave Trujillo, M  22 SBA-SI                 29.40      29.16 A      
 
Event 129  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:36.60  A
        6:07.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chavez-Varela, Sof  14 SBA-SI               4:51.12    4:57.44 A      
       32.31  1:07.42  1:45.95  2:23.54  3:05.55  3:49.33  4:23.60  4:57.44
  2 Cong, Charlotte R   14 PAC-SI               5:03.18    5:12.04 A      
       32.08  1:08.67  1:50.24  2:30.05  3:15.46  4:01.24  4:36.65  5:12.04
  3 Douglas, Christine  13 PAC-SI               5:24.95    5:27.05 A      
       33.08  1:13.34  1:53.90  2:33.39  3:22.63  4:12.38  4:50.53  5:27.05
B - Division  
  1 Proulx, McKayla K   13 NCA-SI               5:39.94    5:13.53 A      
       33.15  1:12.08  1:52.29  2:32.65  3:18.18  4:04.69  4:40.02  5:13.53
  2 Ha, Chloe Y         13 NCA-SI               6:07.30    5:22.45 A      
       33.91  1:14.28  1:54.78  2:34.68  3:22.43  4:10.10  4:46.75  5:22.45
  3 Erdogan, Berfin     13 NCA-SI               6:00.00    5:24.57 A      
       34.40  1:14.32  1:55.53  2:36.03  3:22.77  4:10.89  4:47.46  5:24.57
 
Event 131  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:22.00  A
        5:51.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores, Gabriella   15 NCA-SI               5:16.69    5:00.07 A      
       30.77  1:07.54  1:49.09  2:27.50  3:09.38  3:51.41  4:27.41  5:00.07
  2 Potwardowski, Eliz  15 NCA-SI               5:08.93    5:08.91 A      
       32.29  1:08.62  1:50.84  2:30.98  3:13.62  3:58.80  4:34.70  5:08.91
  3 Kaur, Gurleen       15 NCA-SI               4:53.56    5:10.71 A      
       32.69  1:11.13  1:49.28  2:28.51  3:13.78  4:00.14  4:35.47  5:10.71