Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/16/17 08:35 AM
               2017 SI SBA AB All Ages Meet - 1/13/17 to 1/15/17               
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        6:29.80  A
        7:05.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Ray H         11 SDAC-SI              6:22.62    5:43.23 A      
       31.67  1:06.55  1:41.26  2:15.72  2:50.55  3:26.02  4:00.62  4:36.31
     5:10.58  5:43.23                                                      
  2 Estrada, Pablo S    10 SBA-SI               6:04.98    5:58.81 A      
       32.73  1:10.69  1:47.48           3:00.53  3:36.24  4:12.76  4:49.55
     5:25.04  5:58.81                                                      
B - Division  
  1 Martinez, Edgar     10 SBA-SI               6:39.58    6:45.20 B      
       34.81  1:15.67  1:58.06  2:39.58  3:21.75  4:03.90  4:44.81  5:25.78
     6:06.90  6:45.20                                                      
 
Event 4  Boys 12 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       20:42.80  A
       22:35.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI              16:33.96   17:23.03 A      
       27.84    58.22  1:29.27  2:00.43  2:31.39  3:02.23  3:33.46  4:04.54
     4:36.19  5:07.62  5:39.15  6:11.22  6:43.16  7:15.27  7:47.94  8:20.09
     8:52.57  9:24.76  9:57.00 10:28.85 11:00.69 11:32.63 12:04.79 12:37.37
    13:09.51 13:41.69 14:13.23 14:44.76 15:17.16 15:49.16 16:20.91 16:52.60
    17:23.03
  2 Palguta, Matthew S  15 NCA-SI              18:15.07   17:54.24 A      
       28.33    59.64  1:32.33  2:05.10  2:37.72  3:10.68  3:43.81  4:16.89
     4:49.94  5:23.09  5:56.21  6:29.42  7:02.25  7:35.37  8:08.18  8:41.26
     9:14.25  9:47.60 10:21.13 10:53.64 11:26.56 11:59.85 12:32.70 13:05.93
    13:39.35 14:12.40 14:45.08 15:17.77 15:49.60 16:21.42 16:53.00 17:24.14
    17:54.24
  3 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI              18:23.53   17:57.87 A      
       28.82  1:00.27  1:33.08  2:06.42  2:39.63  3:12.51  3:45.23  4:17.46
     4:49.86  5:23.02  5:55.54  6:27.93  7:01.01  7:33.91  8:07.10  8:40.55
     9:13.35  9:46.02 10:19.06 10:52.16 11:25.29 11:58.20 12:31.61 13:04.15
    13:37.28 14:10.27 14:43.42 15:16.28 15:49.10 16:22.15 16:54.92 17:27.10
    17:57.87
  4 Stewart, Charles H  15 NCA-SI              19:01.01   18:01.66 A      
       30.37  1:03.33  1:36.90  2:10.13  2:43.60  3:16.71  3:50.01  4:23.07
     4:56.43  5:29.74  6:02.81  6:35.98  7:09.19  7:42.52  8:15.27  8:47.98
     9:21.28  9:54.52 10:27.53 11:00.19 11:33.05 12:05.99 12:38.59 13:11.52
    13:44.34 14:16.56 14:48.90 15:21.00 15:52.92 16:25.50 16:57.65 17:30.02
    18:01.66
  5 Hughes, Colby       12 SBA-SI              18:30.07   18:22.16 A      
       29.00  1:01.54  1:34.06  2:07.18  2:40.38  3:13.86  3:47.21  4:20.48
     4:53.92  5:27.87  6:01.39  6:35.09  7:08.93  7:42.87  8:16.50  8:50.37
     9:24.25  9:58.57 10:32.07 11:06.17 11:39.43 12:13.11 12:46.54 13:20.31
    13:54.05 14:27.54 15:00.72 15:34.57 16:08.51 16:41.92 17:15.63 17:49.51
    18:22.16
  6 Bjornstad, Nathani  14 SBA-SI              19:07.43   18:28.68 A      
       28.09  1:01.08  1:34.44  2:08.11  2:41.67  3:15.34  3:49.27  4:23.64
     4:57.85  5:32.09  6:06.16  6:40.53  7:15.09  7:48.31  8:21.66  8:56.17
     9:29.97 10:03.33 10:36.15 11:09.03 11:42.62 12:16.18 12:49.43 13:23.39
    13:56.98 14:29.68 15:04.19 15:38.63 16:13.67 16:47.79 17:22.60 17:56.59
    18:28.68
  7 Ong, Joe            14 MEYR-SI             18:11.21   18:42.24 A      
       28.54  1:00.79  1:33.59  2:06.97  2:40.37  3:14.03  3:47.39  4:21.33
     4:55.91  5:30.60  6:04.55  6:38.62  7:12.57  7:46.79  8:21.24  8:55.90
     9:29.35 10:04.58 10:39.31 11:14.41 11:48.15 12:23.47 12:57.80 13:33.40
    14:07.14 14:41.74 15:16.27 15:50.07 16:24.86 16:59.90 17:34.59 18:08.82
    18:42.24
  8 Rascon, Esteban     14 SBA-SI              19:08.24   18:42.54 A      
       29.57  1:01.87  1:34.86  2:07.61  2:40.27  3:13.25  3:46.22  4:19.60
     4:53.21  5:27.47  6:01.71  6:35.72  7:09.96  7:44.28  8:18.84  8:54.21
     9:28.71 10:03.41 10:38.16 11:12.98 11:47.41 12:21.74 12:56.71 13:31.84
    14:07.44 14:43.07 15:17.71 15:52.24 16:26.33 17:01.64 17:36.32 18:09.81
    18:42.54
  9 Kinney, Skylar      14 SBA-SI              19:18.73   19:19.53 A      
       29.41  1:02.67  1:37.37  2:12.41  2:47.24  3:23.08  3:58.24  4:33.65
     5:08.52  5:44.18  6:20.82  6:56.99  7:33.86  8:10.37  8:46.37  9:22.13
     9:57.92 10:33.97 11:09.17 11:44.53 12:19.31 12:54.43 13:30.58 14:05.09
    14:40.71 15:16.44 15:51.30 16:27.37 17:02.52 17:37.80 18:12.80 18:47.10
    19:19.53
 10 Schmidt, Thomas G   15 NCA-SI              19:21.92   19:21.77 A      
       30.84  1:05.58  1:40.17  2:14.68  2:50.19  3:25.65  4:01.09  4:36.46
     5:12.10  5:48.07  6:23.63  6:59.54  7:35.98  8:11.16  8:47.38  9:22.54
     9:59.40 10:35.28 11:11.58 11:47.93 12:22.80 12:57.57 13:33.15 14:08.26
    14:43.06 15:18.64 15:53.53 16:28.95 17:04.15 17:38.48 18:13.05 18:47.79
    19:21.77
 11 Ong, Julian         12 MEYR-SI             19:49.50   19:37.81 A      
       30.49  1:05.86  1:41.56  2:16.92  2:52.51  3:28.87  4:04.87  4:40.56
     5:16.07  5:52.58  6:29.38  7:05.98  7:42.43  8:18.97  8:54.95  9:31.35
    10:07.10 10:43.97 11:20.28 11:56.50 12:32.11 13:08.11 13:44.79 14:21.10
    14:57.54 15:33.05 16:09.52 16:45.37 17:21.19 17:56.45 18:30.52 19:05.04
    19:37.81
B - Division  
  1 Hernandez, Samuel   13 SBA-SI              22:00.00   19:15.47 A      
       30.50  1:04.59  1:39.17  2:13.97  2:48.97  3:23.88  3:58.54  4:32.99
     5:08.01  5:42.55  6:17.88  6:53.02  7:27.90  8:03.14  8:38.51  9:13.86
     9:48.94 10:24.13 11:00.06 11:35.79 12:11.15 12:46.46 13:21.78 13:57.41
    14:33.24 15:08.80 15:44.60 16:20.66 16:56.54 17:32.72 18:08.25 18:42.90
    19:15.47
 
Event 6  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.20  A
          41.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI                 31.71      30.63 A      
  2 Bai, Nicholas Z      9 SDAC-SI                31.67      31.78 A      
  3 Estrada, Pablo S    10 SBA-SI                 33.09      34.30 A      
  4 Lofthus, Aslan C     9 SBA-SI                 38.10      36.49 A      
  5 Zhuang, Timothy C   10 SDY-SI                 37.68      37.66 A      
B - Division  
  1 Silva, Roman A      10 SBA-SI                 41.60      41.10 B      
  2 Valdez, Diego H      9 NCA-SI                 41.60      42.65        
  3 Cabrera, Nicky       9 SBA-SI                 41.36      43.85        
  4 Wu, Gabriel          9 NCA-SI                 41.00      46.34        
  5 Calma, John Luca     9 SBA-SI                 41.59      55.95        
 -- Del Orbe, Christia  10 NCA-SI                 41.60         DQ        
 
Event 9  Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  A
        2:56.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ebert, Alan          8 SBA-SI               2:54.50    2:52.07 B      
       38.39  1:21.81  2:07.42  2:52.07                                    
  2 Camarillo Moran, M   6 SBA-SI               2:55.20    2:53.86 B      
       40.53  1:24.97  2:09.32  2:53.86                                    
  3 Castillo Hernandez   8 SBA-SI               2:56.50    2:55.48 B      
       39.43  1:25.08  2:07.71  2:55.48                                    
  4 Del Rio, Daniel N    8 ICAC-SI              2:56.50    3:09.61        
       42.02  1:31.28  2:21.77  3:09.61                                    
  5 Flores Hidalgo, An   7 SBA-SI               2:56.49    3:20.88        
       44.77  1:34.55  2:28.35  3:20.88                                    
 
Event 11  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.80  A
        2:56.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Anthony H      9 SDAC-SI              2:32.24    2:28.55 A      
       34.76  1:13.15  1:50.99  2:28.55                                    
  2 Martinez, Edgar     10 SBA-SI               2:32.10    2:31.81 A      
       33.62  1:12.78  1:53.43  2:31.81                                    
B - Division  
  1 Ongteco, Ethan S    10 SBA-SI               2:43.28    2:40.52 A      
       36.37  1:18.14  2:00.87  2:40.52                                    
  2 Chauvapun, Drake K   9 PAC-SI               2:56.50    2:47.25 B      
       35.71  1:20.84  2:06.79  2:47.25                                    
  3 Cruz, Joshua        10 SBA-SI               2:56.00    2:55.69 B      
       39.80  1:23.83  2:09.59  2:55.69                                    
  4 Atkins, Jayden W    10 NCA-SI               2:49.66    2:55.93 B      
       39.30  1:25.01  2:12.20  2:55.93                                    
  5 Stein, Lukas A       9 NCA-SI               2:54.75    2:57.92        
       38.46  1:25.09  2:15.45  2:57.92                                    
  6 Wu, Gabriel          9 NCA-SI               2:56.00    3:10.27        
     1:29.74           2:21.57  3:10.27                                    
  7 Flores Hidalgo, Ed  10 SBA-SI               2:56.00    3:16.86        
       40.98  1:29.83  2:23.83  3:16.86                                    
  8 Hong, Nicholas A    10 PAC-SI               2:56.50    3:17.87        
       46.23  1:37.74  2:28.58  3:17.87                                    
  9 Valdez, Diego H      9 NCA-SI               2:56.50    3:18.34        
       44.21  1:36.25  2:28.30  3:18.34                                    
 
Event 13  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:40.50  A
        1:49.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Estrada, Pablo S    10 SBA-SI               1:27.05    1:29.47 A      
       42.54  1:29.47                                                      
  2 Martinez, Edgar     10 SBA-SI               1:35.04    1:35.30 A      
       45.37  1:35.30                                                      
B - Division  
  1 Zhuang, Timothy C   10 SDY-SI               1:44.70    1:37.94 A      
  2 Chauvapun, Drake K   9 PAC-SI               1:49.70    1:40.76 B      
       47.55  1:40.76                                                      
  3 Favish, Aiden M     10 SDAC-SI              1:47.86    1:42.27 B      
       48.76  1:42.27                                                      
  4 Wang, Aaron Y        8 PAC-SI               1:49.70    1:45.38 B      
       49.09  1:45.38                                                      
  5 Hong, Nicholas A    10 PAC-SI               1:49.70    1:45.59 B      
       46.96  1:45.59                                                      
  6 Cabrera, Nicky       9 SBA-SI               1:44.30    1:47.00 B      
       49.94  1:47.00                                                      
  7 Del Rio, Daniel N    8 ICAC-SI              1:49.70    1:52.54        
       54.26  1:52.54                                                      
  8 Stein, Lukas A       9 NCA-SI               1:49.70    2:00.22        
       57.08  2:00.22                                                      
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.40  A
          44.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI                 34.47      34.08 A      
  2 Bai, Nicholas Z      9 SDAC-SI                35.92      36.43 A      
  3 Estrada, Pablo S    10 SBA-SI                 38.18      37.87 A      
  4 Martinez, Edgar     10 SBA-SI                 37.43      38.37 A      
  5 Lofthus, Aslan C     9 SBA-SI                 37.92      39.65 A      
  6 Del Orbe, Christia  10 NCA-SI                 38.77      40.38 A      
B - Division  
  1 Ongteco, Ethan S    10 SBA-SI                 41.53      40.63 B      
  2 Stein, Lukas A       9 NCA-SI                 41.15      41.76 B      
  3 Cruz, Joshua        10 SBA-SI                 43.88      43.81 B      
  4 Calma, John Luca     9 SBA-SI                 44.12      43.89 B      
  5 Atkins, Jayden W    10 NCA-SI                 44.20      45.53        
  6 Valdez, Diego H      9 NCA-SI                 44.20      47.53        
 
Event 19  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:25.00  A
        1:42.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ebert, Alan          8 SBA-SI               1:18.60    1:16.88 A      
       37.22  1:16.88                                                      
  2 Wang, Aaron Y        8 PAC-SI               1:21.76    1:19.97 A      
       37.51  1:19.97                                                      
  3 Castillo Hernandez   8 SBA-SI               1:23.90    1:22.33 A      
       39.22  1:22.33                                                      
B - Division  
  1 Camarillo Moran, M   6 SBA-SI               1:26.41    1:24.11 A      
       40.55  1:24.11                                                      
  2 Tenney, Charles      8 SBA-SI               1:39.73    1:33.63 B      
  3 Flores Hidalgo, An   7 SBA-SI               1:38.29    1:33.89 B      
       46.99  1:33.89                                                      
 
Event 21  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:14.30  A
        1:21.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI               1:01.54    1:02.20 A      
       29.37  1:02.20                                                      
B - Division  
  1 Lofthus, Aslan C     9 SBA-SI               1:15.09    1:10.86 A      
       32.97  1:10.86                                                      
  2 Ongteco, Ethan S    10 SBA-SI               1:19.18    1:14.80 B      
       35.11  1:14.80                                                      
  3 Chauvapun, Drake K   9 PAC-SI               1:20.88    1:18.95 B      
       35.45  1:18.95                                                      
  4 Silva, Roman A      10 SBA-SI               1:21.00    1:19.84 B      
       39.17  1:19.84                                                      
  5 Cabrera, Nicky       9 SBA-SI               1:17.70    1:21.68        
       37.34  1:21.68                                                      
  6 Del Orbe, Christia  10 NCA-SI               1:21.00    1:22.80        
       37.34  1:22.80                                                      
  7 Cruz, Joshua        10 SBA-SI               1:19.39    1:24.02        
       40.72  1:24.02                                                      
  8 Atkins, Jayden W    10 NCA-SI               1:16.26    1:25.00        
       39.34  1:25.00                                                      
  9 Wu, Gabriel          9 NCA-SI               1:21.00    1:26.34        
       39.36  1:26.34                                                      
 10 Flores Hidalgo, Ed  10 SBA-SI               1:20.95    1:29.81        
       40.12  1:29.81                                                      
 11 Calma, John Luca     9 SBA-SI               1:20.90    1:32.38        
       44.80  1:32.38                                                      
 12 Hong, Nicholas A    10 PAC-SI               1:21.00    1:33.30        
       43.73  1:33.30                                                      
 
Event 24  Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  A
        3:24.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Camarillo Moran, M   6 SBA-SI               3:23.99    3:15.22 B      
       42.44  1:35.75  2:34.56  3:15.22                                    
  2 Wang, Aaron Y        8 PAC-SI               3:23.90    3:16.25 B      
       46.51  1:34.16  2:35.01  3:16.25                                    
 
Event 26  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
        3:07.40  A
        3:24.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI               2:29.99    2:30.40 A      
       32.77  1:12.01  1:56.12  2:30.40                                    
  2 Bai, Nicholas Z      9 SDAC-SI              2:11.92    2:39.88 A      
       33.44  1:13.31  2:01.92  2:39.88                                    
  3 Zhuang, Timothy C   10 SDY-SI               3:05.73    2:57.42 A      
       41.63  1:26.27  2:18.73  2:57.42                                    
B - Division  
  1 Wu, Gabriel          9 NCA-SI               3:24.00    3:33.20        
       50.57  1:42.26  2:46.73  3:33.20                                    
  2 Atkins, Jayden W    10 NCA-SI               3:24.50    3:35.84        
       54.05  1:48.27  2:51.68  3:35.84                                    
  3 Stein, Lukas A       9 NCA-SI               3:24.50    3:41.13        
       46.56  1:40.75  2:50.74  3:41.13                                    
 -- Valdez, Diego H      9 NCA-SI               3:24.50         DQ        
       48.64  1:40.58  2:46.22       DQ                                    
 
Event 32  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:05.10  A
        1:11.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brown, Maxwell W    15 NCA-SI                 54.56      55.16 A      
       25.76    55.16                                                      
  2 Paiz, Jeremy A      16 ICAC-SI                54.74      57.11 A      
       27.08    57.11                                                      
  3 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI                 58.46      57.16 A      
       26.78    57.16                                                      
  4 Xu, Michael W       15 PAC-SI                 59.88      57.18 A      
       27.30    57.18                                                      
  5 Cheng, Preston W    15 MEYR-SI                58.21      57.49 A      
       26.59    57.49                                                      
  6 Song, Connor M      15 NCA-SI                 59.96      59.35 A      
       28.04    59.35                                                      
  7 Henry, Colten W     16 NCA-SI                 57.08      59.77 A      
       27.31    59.77                                                      
  8 Wang, Eric D        16 NCA-SI                 59.67      59.86 A      
       27.90    59.86                                                      
  9 Lee, Jabez J        15 ICAC-SI              1:03.45      59.93 A      
       28.40    59.93                                                      
 10 Rump, George W      16 NCA-SI               1:00.74    1:00.59 A      
       28.44  1:00.59                                                      
 11 Zhu, Zechariah K    16 SDY-SI               1:01.81    1:01.08 A      
       28.60  1:01.08                                                      
 12 Gates, Jeremy G     17 ICAC-SI                57.31    1:01.33 A      
       27.82  1:01.33                                                      
 12 Hupfeld, Jonathan   17 NCA-SI               1:01.27    1:01.33 A      
       28.68  1:01.33                                                      
 14 Hasegawa, Aidan D   16 NCA-SI               1:01.22    1:01.76 A      
       28.90  1:01.76                                                      
 15 Woo, Ian D          15 NCA-SI                 59.78    1:02.57 A      
       29.00  1:02.57                                                      
 16 Hail, Garrett A     17 SBA-SI               1:01.31    1:03.88 A      
       29.61  1:03.88                                                      
 17 Soriano, Zedric     16 SBA-SI               1:02.44    1:03.95 A      
       28.85  1:03.95                                                      
 18 Rivas, Manny E      17 NCA-SI               1:03.72    1:04.94 A      
       30.33  1:04.94                                                      
B - Division  
  1 Panian, Clint H     16 ICAC-SI              1:10.67    1:01.16 A      
       28.89  1:01.16                                                      
  2 Palguta, Matthew S  15 NCA-SI               1:05.48    1:02.63 A      
       28.05  1:02.63                                                      
  3 Damsky, Michael B   17 NCA-SI               1:11.00    1:04.15 A      
       29.62  1:04.15                                                      
  4 Rose, Devin L       16 SDAC-SI              1:07.43    1:07.23 B      
       29.57  1:07.23                                                      
  5 Ellingson, Stephan  15 NCA-SI               1:06.72    1:08.18 B      
       29.64  1:08.18                                                      
 
Event 34  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.70  A
        1:13.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kinney, Skylar      14 SBA-SI                 56.20      56.47 A      
       25.89    56.47                                                      
  2 Rascon, Esteban     14 SBA-SI                 59.26      59.24 A      
       27.84    59.24                                                      
  3 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI               1:00.11      59.68 A      
       27.95    59.68                                                      
  4 Paiz, Nathan B      13 ICAC-SI                58.79    1:00.43 A      
       28.80  1:00.43                                                      
  5 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              1:04.44    1:03.51 A      
       29.21  1:03.51                                                      
  6 Prestrelski, Stefa  14 PAC-SI               1:05.20    1:05.14 A      
       30.76  1:05.14                                                      
B - Division  
  1 Flaherty, Zach R    13 SBA-SI               1:12.50    1:05.71 A      
       29.91  1:05.71                                                      
  2 Schoeppner, Ryan A  14 NCA-SI               1:11.10    1:08.13 B      
       30.87  1:08.13                                                      
  3 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI               1:11.30    1:09.73 B      
       31.64  1:09.73                                                      
  4 Dutt, Varun         13 PAC-SI               1:13.80    1:18.62        
       34.75  1:18.62                                                      
  5 Castagna, Cole J    14 NCA-SI               1:13.80    1:19.16        
       36.64  1:19.16                                                      
  6 Korol, Tony         14 PAC-SI               1:13.80    1:22.02        
       35.98  1:22.02                                                      
 -- Baeza, Eduardo      13 SBA-SI               1:13.80         DQ        
       31.06       DQ                                                      
 
Event 35  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:18.20  A
        1:25.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, Colby       12 SBA-SI               1:04.83    1:07.37 A      
       31.69  1:07.37                                                      
B - Division  
  1 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI               1:22.49    1:18.35 B      
       35.72  1:18.35                                                      
  2 Song, Cyrus B       12 NCA-SI               1:22.04    1:20.98 B      
       37.03  1:20.98                                                      
  3 Federico, Roman J   11 NCA-SI               1:25.30    1:21.16 B      
       36.83  1:21.16                                                      
  4 Maxwell, Evan T     12 NCA-SI               1:25.30    1:21.29 B      
       37.42  1:21.29                                                      
  5 Sosa, Brian         12 WAVE-SI              1:25.29    1:26.56        
  6 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI               1:25.30    1:34.15        
       43.29  1:34.15                                                      
  7 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI               1:25.30    1:34.30        
       43.31  1:34.30                                                      
  8 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI               1:25.30    1:43.50        
       46.46  1:43.50                                                      
 -- Zuricho, Kristoffe  11 SDY-SI               1:25.30         DQ        
       40.51       DQ                                                      
 -- Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI               1:24.04         DQ        
       36.68       DQ                                                      
 
Event 37  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.40  A
        1:02.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Machado, Marcelo R  17 NCA-SI                 49.32      50.34 A      
       24.34    50.34                                                      
  2 Hail, Garrett A     17 SBA-SI                 49.35      51.21 A      
       24.90    51.21                                                      
  3 Xu, Michael W       15 PAC-SI                 51.22      51.38 A      
       25.33    51.38                                                      
  4 Lee, Jabez J        15 ICAC-SI                50.75      51.55 A      
       25.48    51.55                                                      
  5 Camarillo, Emilio   15 SBA-SI                 52.92      51.80 A      
       24.98    51.80                                                      
  6 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI                 52.00      51.89 A      
       25.28    51.89                                                      
  7 Cheng, Preston W    15 MEYR-SI                51.43      52.02 A      
       25.54    52.02                                                      
  8 Gates, Jeremy G     17 ICAC-SI                50.71      52.12 A      
       24.90    52.12                                                      
  9 Damsky, Michael B   17 NCA-SI                 51.23      52.30 A      
       25.31    52.30                                                      
 10 Goldey, Will W      15 NCA-SI                 52.70      52.57 A      
       25.44    52.57                                                      
 11 Wills, Justin A     17 ICAC-SI                50.99      53.06 A      
       25.56    53.06                                                      
 12 Rump, George W      16 NCA-SI                 56.83      53.24 A      
       26.05    53.24                                                      
 13 Zhang, Edward D     15 PAC-SI                 54.31      53.92 A      
       25.88    53.92                                                      
 14 Panian, Clint H     16 ICAC-SI                54.63      53.95 A      
       26.37    53.95                                                      
 15 Henry, Colten W     16 NCA-SI                 52.40      54.42 A      
       25.87    54.42                                                      
 16 Hupfeld, Jonathan   17 NCA-SI                 53.66      54.57 A      
       26.24    54.57                                                      
 17 Stewart, Charles H  15 NCA-SI                 55.71      55.53 A      
       26.92    55.53                                                      
 18 Soriano, Zedric     16 SBA-SI                 55.80      55.54 A      
       26.48    55.54                                                      
 19 Broberg, Spencer T  17 NCA-SI                 54.34      55.92 A      
       27.04    55.92                                                      
 20 Schmidt, Thomas G   15 NCA-SI                 54.85      57.71 B      
       27.38    57.71                                                      
B - Division  
  1 Vergniault, Romain  15 WSST-SI                57.62      56.34 A      
       27.26    56.34                                                      
  2 Dicker, Evan M      16 SDAC-SI              1:01.69      57.46 B      
       27.42    57.46                                                      
  3 Rose, Devin L       16 SDAC-SI                58.21      57.87 B      
       27.67    57.87                                                      
  4 Pustovalov, Egor    15 NCA-SI                 57.65      57.98 B      
       28.10    57.98                                                      
  5 Ellingson, Stephan  15 NCA-SI                 59.91      58.54 B      
       27.54    58.54                                                      
  6 Rivas, Manny E      17 NCA-SI                 59.66      59.29 B      
       28.77    59.29                                                      
  7 Szilard, Ryan M     15 SDY-SI                 58.06      59.71 B      
       28.31    59.71                                                      
 
Event 39  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.60  A
        1:05.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gomez, Samuel       14 SBA-SI                 56.07      52.78 A      
       25.68    52.78                                                      
  2 Kinney, Skylar      14 SBA-SI                 53.52      53.48 A      
       25.73    53.48                                                      
  3 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI                 54.33      53.52 A      
       25.93    53.52                                                      
  4 Zhuo, Kevin J       13 PAC-SI                 53.68      54.11 A      
       25.79    54.11                                                      
  5 Prestrelski, Stefa  14 PAC-SI                 56.89      56.16 A      
       26.95    56.16                                                      
  6 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI                57.35      57.02 A      
       26.91    57.02                                                      
  7 Rascon, Esteban     14 SBA-SI                 56.35      57.18 A      
       27.61    57.18                                                      
  8 Rubio, Fede         14 SBA-SI                 58.25      57.19 A      
       27.35    57.19                                                      
  9 Flaherty, Zach R    13 SBA-SI                 57.29      57.45 A      
       27.39    57.45                                                      
 10 Hernandez, Samuel   13 SBA-SI                 59.60      58.67 A      
       27.99    58.67                                                      
B - Division  
  1 Jauregui-Perez, Ni  13 SDY-SI               1:01.22      58.71 A      
       27.67    58.71                                                      
  2 Schoeppner, Ryan A  14 NCA-SI               1:00.71    1:00.07 B      
       28.32  1:00.07                                                      
  3 Baeza, Eduardo      13 SBA-SI               1:03.14    1:00.57 B      
       29.39  1:00.57                                                      
  4 Gelibert, Vincent   13 WSST-SI              1:02.40    1:01.28 B      
       29.65  1:01.28                                                      
  5 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI               1:04.34    1:01.55 B      
       28.87  1:01.55                                                      
  5 Dziuk, William      13 NCA-SI               1:04.20    1:01.55 B      
       29.48  1:01.55                                                      
  7 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI               1:04.64    1:04.20 B      
       30.12  1:04.20                                                      
  8 Castagna, Cole J    14 NCA-SI               1:03.57    1:04.24 B      
       31.00  1:04.24                                                      
  9 Korol, Tony         14 PAC-SI               1:04.50    1:04.37 B      
       30.56  1:04.37                                                      
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:06.20  A
        1:12.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI                58.00      57.35 A      
       28.10    57.35                                                      
  2 Carsten, Ian D      12 PAC-SI                 58.98      57.97 A      
       27.98    57.97                                                      
  3 Croshier-Martucci,  12 SDY-SI               1:02.21    1:01.10 A      
       28.94  1:01.10                                                      
  4 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI               1:03.95    1:03.47 A      
       30.33  1:03.47                                                      
  5 Zhuang, Hsiang-Kua  12 SDY-SI               1:05.17    1:05.96 A      
       31.72  1:05.96                                                      
  6 Chauvapun, Xavier   12 PAC-SI               1:04.88    1:06.14 A      
       30.22  1:06.14                                                      
  7 Song, Cyrus B       12 NCA-SI               1:04.22    1:06.73 B      
       32.22  1:06.73                                                      
  8 Wang, Kevin X       12 PAC-SI               1:02.46    1:07.37 B      
       30.98  1:07.37                                                      
B - Division  
  1 Zuricho, Kristoffe  11 SDY-SI               1:06.87    1:04.73 A      
       30.91  1:04.73                                                      
  2 Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI               1:08.23    1:06.03 A      
       32.10  1:06.03                                                      
  3 Maxwell, Evan T     12 NCA-SI               1:07.31    1:06.48 B      
       31.91  1:06.48                                                      
  4 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI               1:08.74    1:07.41 B      
       32.81  1:07.41                                                      
  5 Sosa, Brian         12 WAVE-SI              1:11.90    1:08.40 B      
       33.06  1:08.40                                                      
  6 Nunan, Jack O       12 NCA-SI               1:12.20    1:08.51 B      
       31.36  1:08.51                                                      
  7 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI               1:10.05    1:11.61 B      
       33.68  1:11.61                                                      
  8 Garcia, Nicky A     12 SBA-SI               1:12.20    1:12.58        
       35.26  1:12.58                                                      
  9 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI               1:12.20    1:14.01        
       35.69  1:14.01                                                      
 10 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI               1:12.20    1:14.88        
       35.03  1:14.88                                                      
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.90  A
        2:37.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Zhang, Edward D     15 PAC-SI               2:02.78    2:05.82 A      
       30.09  1:02.21  1:34.39  2:05.82                                    
  2 Aguimatang, Ezra    15 SBA-SI               2:04.01    2:07.00 A      
       29.39  1:01.46  1:34.66  2:07.00                                    
  3 Machado, Marcelo R  17 NCA-SI               2:05.08    2:07.13 A      
       30.67  1:02.88  1:35.33  2:07.13                                    
  4 Goldey, Will W      15 NCA-SI               2:16.61    2:10.60 A      
       29.99  1:02.19  1:36.62  2:10.60                                    
  5 Lee, Jabez J        15 ICAC-SI              2:20.00    2:12.40 A      
       31.87  1:04.75  1:39.16  2:12.40                                    
  6 Paiz, Jeremy A      16 ICAC-SI              2:01.06    2:12.68 A      
       31.21  1:04.73  1:38.90  2:12.68                                    
  7 Soriano, Zedric     16 SBA-SI               2:15.38    2:13.71 A      
       31.70  1:05.25  1:40.01  2:13.71                                    
  8 Cheng, Preston W    15 MEYR-SI              2:11.17    2:13.75 A      
       31.86  1:05.35  1:39.95  2:13.75                                    
  9 Palguta, Matthew S  15 NCA-SI               2:10.50    2:13.92 A      
       31.90  1:05.89  1:40.24  2:13.92                                    
 10 Hasegawa, Aidan D   16 NCA-SI               2:13.76    2:14.41 A      
       32.34  1:06.06  1:40.22  2:14.41                                    
 11 Goldey, Sam S       15 NCA-SI               2:16.99    2:15.87 A      
       31.76  1:05.76  1:41.73  2:15.87                                    
 12 Stewart, Charles H  15 NCA-SI               2:16.76    2:16.71 A      
       32.61  1:06.98  1:41.60  2:16.71                                    
B - Division  
  1 Wang, Eric D        16 NCA-SI               2:25.40    2:15.71 A      
       31.50  1:06.24  1:41.54  2:15.71                                    
  2 Dicker, Evan M      16 SDAC-SI              2:36.30    2:28.16 B      
       34.49  1:11.16  1:49.64  2:28.16                                    
 
Event 44  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:31.00  A
        2:45.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              2:18.62    2:20.63 A      
       33.15  1:09.10  1:45.52  2:20.63                                    
  2 Rodriguez, Diego A  14 MEYR-SI              2:22.99    2:21.06 A      
       32.29  1:08.03  1:45.32  2:21.06                                    
  3 Paiz, Nathan B      13 ICAC-SI              2:18.10    2:22.95 A      
       33.32  1:09.12  1:46.39  2:22.95                                    
  4 Schoeppner, Ryan A  14 NCA-SI               2:24.86    2:25.11 A      
       34.18  1:10.41  1:48.41  2:25.11                                    
B - Division  
  1 Hernandez, Samuel   13 SBA-SI               2:31.71    2:29.78 A      
       35.58  1:13.22  1:51.98  2:29.78                                    
  2 Dziuk, William      13 NCA-SI               2:44.01    2:37.71 B      
       37.42  1:17.19  1:58.27  2:37.71                                    
  3 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI               2:40.01    2:42.30 B      
       36.22  1:16.10  1:59.24  2:42.30                                    
  4 Dutt, Varun         13 PAC-SI               2:45.10    2:47.82        
       38.78  1:21.75  2:04.45  2:47.82                                    
  5 Korol, Tony         14 PAC-SI               2:45.10    2:57.07        
       40.48  1:25.66  2:11.63  2:57.07                                    
 
Event 45  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.60  A
          40.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas Jr., Bradfo  12 SDY-SI                 32.62      30.91 A      
  2 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI                31.01      30.95 A      
  3 Hughes, Colby       12 SBA-SI                 32.27      32.23 A      
  4 Chauvapun, Xavier   12 PAC-SI                 35.50      33.89 A      
  5 Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI                 35.81      34.00 A      
  6 Croshier-Martucci,  12 SDY-SI                 35.17      34.09 A      
  7 Wang, Kevin X       12 PAC-SI                 35.07      34.23 A      
  8 Maxwell, Evan T     12 NCA-SI                 35.39      35.37 A      
  9 Federico, Roman J   11 NCA-SI                 35.94      35.38 A      
 10 Song, Cyrus B       12 NCA-SI                 36.39      37.48 B      
B - Division  
  1 Sosa, Brian         12 WAVE-SI                38.88      36.38 A      
  2 Zhuang, Hsiang-Kua  12 SDY-SI                 37.86      37.06 B      
  3 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI                 37.59      37.12 B      
  4 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI                 37.79      37.14 B      
  5 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI                 39.46      38.11 B      
  6 Nunan, Jack O       12 NCA-SI                 39.76      38.45 B      
  7 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI                 38.48      38.60 B      
  8 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI                 39.19      40.42        
 
Event 47  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.80  A
        1:22.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Xu, Michael W       15 PAC-SI                 57.38    1:02.28 A      
       30.65  1:02.28                                                      
  2 Brown, Maxwell W    15 NCA-SI               1:02.85    1:05.33 A      
       30.62  1:05.33                                                      
  3 Lee, Jabez J        15 ICAC-SI              1:05.31    1:06.29 A      
       31.81  1:06.29                                                      
  4 Goldey, Will W      15 NCA-SI               1:08.76    1:07.79 A      
       32.02  1:07.79                                                      
  5 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI               1:10.11    1:09.41 A      
       32.83  1:09.41                                                      
  6 Panian, Clint H     16 ICAC-SI              1:08.53    1:09.48 A      
       32.60  1:09.48                                                      
  7 Gates, Jeremy G     17 ICAC-SI              1:15.75    1:10.12 A      
       33.11  1:10.12                                                      
  8 Damsky, Michael B   17 NCA-SI               1:06.92    1:10.31 A      
       33.63  1:10.31                                                      
  9 Zhang, Edward D     15 PAC-SI               1:08.13    1:10.49 A      
       32.71  1:10.49                                                      
 10 Henry, Colten W     16 NCA-SI               1:09.79    1:11.76 A      
       33.75  1:11.76                                                      
 11 Soriano, Zedric     16 SBA-SI               1:11.24    1:12.73 A      
       34.65  1:12.73                                                      
 12 Aguimatang, Ezra    15 SBA-SI               1:06.97    1:13.51 A      
       33.98  1:13.51                                                      
 13 Pustovalov, Egor    15 NCA-SI               1:14.19    1:14.28 A      
       35.31  1:14.28                                                      
 14 Wills, Justin A     17 ICAC-SI              1:13.55    1:16.84 B      
       36.84  1:16.84                                                      
B - Division  
  1 Zhu, Zechariah K    16 SDY-SI               1:17.56    1:14.64 A      
       35.29  1:14.64                                                      
  2 Broberg, Spencer T  17 NCA-SI               1:19.00    1:14.75 A      
       34.85  1:14.75                                                      
  3 Vergniault, Romain  15 WSST-SI              1:19.17    1:18.71 B      
       37.16  1:18.71                                                      
  4 Woo, Ian D          15 NCA-SI               1:19.48    1:20.59 B      
       37.79  1:20.59                                                      
 
Event 49  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.10  A
        1:26.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gomez, Samuel       14 SBA-SI               1:13.17    1:10.47 A      
       33.50  1:10.47                                                      
  2 Flaherty, Zach R    13 SBA-SI               1:16.77    1:11.95 A      
       33.42  1:11.95                                                      
  3 Zhuo, Kevin J       13 PAC-SI               1:09.98    1:12.50 A      
       34.37  1:12.50                                                      
  4 Rubio, Fede         14 SBA-SI               1:17.61    1:17.77 A      
       36.95  1:17.77                                                      
B - Division  
  1 Castagna, Cole J    14 NCA-SI               1:20.41    1:14.24 A      
       34.97  1:14.24                                                      
  2 Jauregui-Perez, Ni  13 SDY-SI               1:23.46    1:14.73 A      
       35.36  1:14.73                                                      
  3 Dziuk, William      13 NCA-SI               1:23.11    1:20.87 B      
  4 Schoeppner, Ryan A  14 NCA-SI               1:26.30    1:21.44 B      
       38.49  1:21.44                                                      
  5 Korol, Tony         14 PAC-SI               1:26.30    1:22.83 B      
       39.31  1:22.83                                                      
  6 Szilard, Scott A    13 SDY-SI               1:25.51    1:23.44 B      
       38.99  1:23.44                                                      
  7 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI               1:23.94    1:24.84 B      
       39.21  1:24.84                                                      
  8 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI               1:23.88    1:26.48        
       40.42  1:26.48                                                      
 
Event 50  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:29.00  A
        1:37.10  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wang, Kevin X       12 PAC-SI               1:23.57    1:24.30 A      
       39.78  1:24.30                                                      
  2 Song, Cyrus B       12 NCA-SI               1:27.31    1:25.07 A      
       40.83  1:25.07                                                      
  3 Federico, Roman J   11 NCA-SI               1:27.66    1:27.09 A      
       40.40  1:27.09                                                      
B - Division  
  1 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI              1:30.00    1:20.11 A      
       38.36  1:20.11                                                      
  2 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI               1:29.88    1:24.86 A      
       40.93  1:24.86                                                      
  3 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI               1:37.10    1:27.03 A      
       41.20  1:27.03                                                      
  4 Sosa, Brian         12 WAVE-SI              1:33.83    1:28.76 A      
       42.74  1:28.76                                                      
  5 Garcia, Nicky A     12 SBA-SI               1:37.10    1:30.37 B      
       42.85  1:30.37                                                      
  6 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI               1:34.97    1:31.09 B      
       43.46  1:31.09                                                      
  7 Maxwell, Evan T     12 NCA-SI               1:37.10    1:34.49 B      
       45.76  1:34.49                                                      
  8 Zuricho, Kristoffe  11 SDY-SI               1:37.10    1:34.55 B      
       43.94  1:34.55                                                      
  9 Nunan, Jack O       12 NCA-SI               1:37.10    1:35.11 B      
       45.09  1:35.11                                                      
 10 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI               1:37.10    1:46.00        
       50.92  1:46.00                                                      
 11 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI               1:37.10    1:46.16        
       51.51  1:46.16                                                      
 
Event 52  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.70  A
        2:34.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI               2:04.31    2:05.82 A      
       27.50    58.98  1:36.86  2:05.82                                    
  2 Paiz, Jeremy A      16 ICAC-SI              1:58.56    2:08.41 A      
       28.35  1:01.87  1:39.52  2:08.41                                    
  3 Zhang, Edward D     15 PAC-SI               2:09.56    2:08.54 A      
       29.72  1:01.63  1:38.86  2:08.54                                    
  4 Song, Connor M      15 NCA-SI               2:14.71    2:09.11 A      
       27.82  1:03.21  1:40.98  2:09.11                                    
  5 Camarillo, Emilio   15 SBA-SI               2:10.48    2:09.54 A      
       28.36  1:03.81  1:40.37  2:09.54                                    
  6 Hupfeld, Jonathan   17 NCA-SI               2:15.63    2:11.60 A      
       28.90  1:03.72  1:40.95  2:11.60                                    
  7 Hail, Garrett A     17 SBA-SI               2:10.39    2:12.17 A      
       28.69  1:02.71  2:12.17                                             
  8 Palguta, Matthew S  15 NCA-SI               2:16.29    2:14.40 A      
       29.15  1:03.87  1:44.84  2:14.40                                    
  9 Hasegawa, Aidan D   16 NCA-SI               2:10.02    2:14.57 A      
       29.08  1:42.85  2:14.57                                             
 10 Goldey, Sam S       15 NCA-SI               2:15.68    2:15.41 A      
       29.07  1:04.37  1:44.06  2:15.41                                    
 11 Wills, Justin A     17 ICAC-SI              2:12.78    2:17.96 A      
       27.29  1:04.29  1:47.80  2:17.96                                    
 12 Broberg, Spencer T  17 NCA-SI               2:15.08    2:18.63 A      
       30.73  1:04.80  1:46.61  2:18.63                                    
 13 Aguimatang, Ezra    15 SBA-SI               2:18.75    2:21.83 B      
       30.03  1:05.30  1:47.45  2:21.83                                    
 14 Schmidt, Thomas G   15 NCA-SI               2:18.54    2:24.92 B      
       31.15  1:08.74  1:52.05  2:24.92                                    
B - Division  
  1 Panian, Clint H     16 ICAC-SI              2:23.92    2:17.84 A      
       29.00  1:08.39  1:46.35  2:17.84                                    
  2 Stewart, Charles H  15 NCA-SI               2:23.96    2:22.22 B      
       31.76  1:07.14  1:50.50  2:22.22                                    
  3 Woo, Ian D          15 NCA-SI               2:26.82    2:25.67 B      
       29.64  1:08.61  1:54.48  2:25.67                                    
  4 Vergniault, Romain  15 WSST-SI              2:28.65    2:25.85 B      
       30.52  1:07.57  1:51.80  2:25.85                                    
  5 Rose, Devin L       16 SDAC-SI              2:24.27    2:26.82 B      
       30.94  1:10.65  1:54.08  2:26.82                                    
  6 Rivas, Manny E      17 NCA-SI               2:34.65    2:29.25 B      
       31.45  1:11.78  1:56.63  2:29.25                                    
 -- Ellingson, Stephan  15 NCA-SI               2:34.51         DQ        
       31.30  1:08.27  1:56.64       DQ                                    
 
Event 54  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  A
        2:42.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kinney, Skylar      14 SBA-SI               2:14.47    2:15.59 A      
       27.32  1:03.58  1:45.01  2:15.59                                    
  2 Rascon, Esteban     14 SBA-SI               2:19.42    2:17.59 A      
       28.25  1:03.76  1:45.89  2:17.59                                    
  3 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              2:19.49    2:18.65 A      
       30.05  1:05.72  1:47.67  2:18.65                                    
  4 Gomez, Samuel       14 SBA-SI               2:22.01    2:19.16 A      
       30.98  1:10.52  1:49.34  2:19.16                                    
  5 Zhuo, Kevin J       13 PAC-SI               2:17.50    2:23.27 A      
       30.53  1:08.60  1:49.90  2:23.27                                    
  6 Rodriguez, Diego A  14 MEYR-SI              2:25.87    2:23.61 A      
       31.70  1:09.28  1:51.28  2:23.61                                    
B - Division  
  1 Flaherty, Zach R    13 SBA-SI               2:29.63    2:22.28 A      
       31.01  1:09.18  1:49.08  2:22.28                                    
  2 Jauregui-Perez, Ni  13 SDY-SI               2:40.63    2:29.34 B      
       32.59  1:11.49  1:54.13  2:29.34                                    
  3 Rubio, Fede         14 SBA-SI               2:32.55    2:31.06 B      
       32.77  1:14.13  1:57.78  2:31.06                                    
  4 Schoeppner, Ryan A  14 NCA-SI               2:41.72    2:32.33 B      
       32.21  2:32.33                                                      
  5 Baeza, Eduardo      13 SBA-SI               2:36.77    2:36.14 B      
       31.63  1:08.66  2:00.48  2:36.14                                    
  6 Castagna, Cole J    14 NCA-SI               2:41.00    2:37.37 B      
       36.40  1:19.89  2:03.41  2:37.37                                    
  7 Gelibert, Vincent   13 WSST-SI              2:41.72    2:37.69 B      
       36.22  1:14.12  2:03.73  2:37.69                                    
  8 Dziuk, William      13 NCA-SI               2:42.60    2:38.24 B      
       36.64  1:16.10  2:02.31  2:38.24                                    
  9 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI               2:35.61    2:38.58 B      
       34.25  1:14.80  2:04.36  2:38.58                                    
 10 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI               2:42.60    2:43.60        
       34.42  1:16.62  2:05.89  2:43.60                                    
 
Event 55  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:46.50  A
        3:01.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI              2:22.65    2:24.86 A      
       30.96  1:07.64  1:53.48  2:24.86                                    
  2 Hughes, Colby       12 SBA-SI               2:26.88    2:25.48 A      
       31.50  1:08.59  1:54.75  2:25.48                                    
  3 Carsten, Ian D      12 PAC-SI               2:39.80    2:30.90 A      
       32.18  1:11.59  1:57.49  2:30.90                                    
  4 Croshier-Martucci,  12 SDY-SI               2:42.12    2:41.55 A      
       35.37  1:16.76  2:07.01  2:41.55                                    
  5 Zhuang, Hsiang-Kua  12 SDY-SI               2:45.65    2:46.06 A      
       35.36  1:17.89  2:07.29  2:46.06                                    
  6 Chauvapun, Xavier   12 PAC-SI               2:42.78    2:47.62 B      
       37.22  1:22.08  2:13.47  2:47.62                                    
  7 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI               2:43.83    2:47.93 B      
B - Division  
  1 Wang, Kevin X       12 PAC-SI               2:46.91    2:37.89 A      
       35.21  1:15.06  2:02.71  2:37.89                                    
  2 Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI               2:53.98    2:40.91 A      
       36.71  1:16.96  2:06.79  2:40.91                                    
  3 Maxwell, Evan T     12 NCA-SI               2:50.32    2:42.99 A      
       37.68  1:19.00  2:09.03  2:42.99                                    
  4 Federico, Roman J   11 NCA-SI               2:49.16    2:43.18 A      
       37.05  1:19.02  2:08.19  2:43.18                                    
  5 Sosa, Brian         12 WAVE-SI              2:59.71    2:57.60 B      
       44.72  1:28.31  2:18.88  2:57.60                                    
  6 Nunan, Jack O       12 NCA-SI               3:01.70    3:01.98        
     1:29.07           2:24.57  3:01.98                                    
  7 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI               3:01.44    3:03.83        
       42.96  1:28.45  2:24.15  3:03.83                                    
 -- Halsey, Tyler L     11 NCA-SI               3:01.70         DQ        
       41.90  1:26.45  2:17.11       DQ                                    
 
Event 60  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:34.80  A
        6:05.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rump, George W      16 NCA-SI               5:12.11    5:03.19 A      
       27.43    57.48  1:28.38  1:59.69  2:31.03  3:02.07  3:33.09  4:04.05
     4:34.20  5:03.19                                                      
  2 Song, Connor M      15 NCA-SI               5:08.71    5:05.51 A      
       27.88    58.40  1:30.17  2:02.22  2:31.84  3:02.67  3:34.46  4:06.09
     4:35.27  5:05.51                                                      
  3 Camarillo, Emilio   15 SBA-SI               5:05.34    5:06.34 A      
       27.29    57.17  1:28.19  1:59.71  2:31.07  3:02.77  3:34.23  4:05.87
     4:37.02  5:06.34                                                      
  4 Machado, Marcelo R  17 NCA-SI               4:59.80    5:08.82 A      
       26.98    57.69  1:29.16  2:01.18  2:33.55  3:05.63  3:37.20  4:08.36
     4:38.58  5:08.82                                                      
  5 Wang, Eric D        16 NCA-SI               5:31.11    5:19.17 A      
       27.77    58.80  1:31.04  2:03.61  2:35.48  3:08.29  3:41.33  4:14.19
     4:47.02  5:19.17                                                      
  6 Goldey, Sam S       15 NCA-SI               5:32.00    5:20.10 A      
       28.28    59.37  1:31.03  2:03.27  2:35.60  3:08.19  3:41.36  4:14.60
     4:48.14  5:20.10                                                      
B - Division  
  1 Szilard, Ryan M     15 SDY-SI               5:59.77    5:59.39 B      
       29.95  1:03.16  1:37.73  2:13.68  2:51.15  3:28.41  4:06.15  4:44.26
     5:21.99  5:59.39                                                      
  2 Rivas, Manny E      17 NCA-SI               5:53.49    6:08.52        
       32.39  1:08.00  1:45.92  2:24.15  3:02.42  3:40.68  4:18.75  4:56.70
     5:34.02  6:08.52                                                      
 
Event 62  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:48.60  A
        6:20.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Prestrelski, Stefa  14 PAC-SI               5:07.24    5:09.74 A      
       27.63    58.24  1:29.68  2:01.49  2:33.33  3:05.21  3:36.70  4:08.32
     4:39.37  5:09.74                                                      
  2 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI               5:13.03    5:10.04 A      
       27.71    58.35  1:29.92  2:01.98  2:33.68  3:05.41  3:37.63  4:09.42
     4:40.66  5:10.04                                                      
  3 Paiz, Nathan B      13 ICAC-SI              5:20.01    5:23.06 A      
       29.32  1:01.24  1:33.74  2:06.61  2:39.26  3:12.16  3:45.28  4:17.78
     4:51.04  5:23.06                                                      
  4 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              5:39.00    5:33.23 A      
       29.60  1:02.57  1:35.72  2:09.07  2:43.19  3:16.82  3:50.95  4:25.05
     4:59.76  5:33.23                                                      
  5 Rodriguez, Diego A  14 MEYR-SI              5:37.00    5:36.57 A      
       29.63  1:02.19  1:36.15  2:10.13  2:44.31  3:18.72  3:53.43  4:27.86
     5:02.39  5:36.57                                                      
B - Division  
  1 Hernandez, Samuel   13 SBA-SI               5:52.41    5:35.24 A      
       30.89  1:04.53  1:38.77           2:46.27  3:19.83  3:53.88  4:28.17
     5:02.32  5:35.24                                                      
  2 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI               5:56.90    6:17.25 B      
       31.93  1:10.10  1:48.68  2:27.68  3:05.91  3:45.54  4:24.29  5:03.16
     5:41.55  6:17.25                                                      
  3 Dutt, Varun         13 PAC-SI               6:18.66    6:31.69        
       34.04  1:12.21  1:51.18  2:31.25  3:12.07  3:51.88  4:32.74  5:13.07
     5:52.86  6:31.69                                                      
 
Event 67  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          39.40  A
          47.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ebert, Alan          8 SBA-SI                 35.27      35.60 A      
  2 Castillo Hernandez   8 SBA-SI                 37.43      36.28 A      
B - Division  
  1 Camarillo Moran, M   6 SBA-SI                 41.23      36.44 A      
  2 Del Rio, Daniel N    8 ICAC-SI                40.31      37.63 A      
  3 Flores Hidalgo, An   7 SBA-SI                 45.68      41.09 B      
  4 Tenney, Charles      8 SBA-SI                 43.54      41.86 B      
  5 Ochs, Wyatt I        8 SDY-SI                 47.30      51.61        
 
Event 69  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.10  A
          37.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bai, Nicholas Z      9 SDAC-SI                29.28      29.34 A      
  2 Martinez, Edgar     10 SBA-SI                 31.60      31.12 A      
  3 Lofthus, Aslan C     9 SBA-SI                 31.61      31.59 A      
  4 Yang, Anthony H      9 SDAC-SI                32.04      31.63 A      
  5 Cabrera, Nicky       9 SBA-SI                 33.21      34.08 A      
  6 Atkins, Jayden W    10 NCA-SI                 33.93      36.18 B      
B - Division  
  1 Ongteco, Ethan S    10 SBA-SI                 34.46      33.79 A      
  2 Stein, Lukas A       9 NCA-SI                 36.30      35.58 B      
  3 Silva, Roman A      10 SBA-SI                 36.02      36.76 B      
  4 Huang, Alain         9 NCA-SI                 36.81      37.02 B      
  5 Calma, John Luca     9 SBA-SI                 37.18      37.15 B      
  6 Wu, Gabriel          9 NCA-SI                 37.00      37.61        
  7 Flores Hidalgo, Ed  10 SBA-SI                 36.95      38.09        
  8 Valdez, Diego H      9 NCA-SI                 37.20      38.88        
  9 Hong, Nicholas A    10 PAC-SI                 37.20      40.62        
 
Event 72  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:38.50  A
        1:58.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ebert, Alan          8 SBA-SI               1:35.01    1:32.73 A      
       45.30  1:32.73                                                      
B - Division  
  1 Del Rio, Daniel N    8 ICAC-SI              1:41.05    1:37.30 A      
       48.25  1:37.30                                                      
 -- Cannon, Shayler M    8 MEYR-SI              1:50.40         DQ        
       53.24                                                               
 -- Camarillo Moran, M   6 SBA-SI               1:43.08         DQ        
       41.53                                                               
 
Event 74  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.90  A
        1:34.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI               1:09.81    1:10.34 A      
       33.08  1:10.34                                                      
  2 Bai, Nicholas Z      9 SDAC-SI              1:13.17    1:14.92 A      
       34.48  1:14.92                                                      
  3 Estrada, Pablo S    10 SBA-SI               1:18.04    1:16.25 A      
       35.65  1:16.25                                                      
  4 Martinez, Edgar     10 SBA-SI               1:23.23    1:21.55 A      
       37.62  1:21.55                                                      
  5 Yang, Anthony H      9 SDAC-SI              1:23.95    1:22.11 A      
       38.73  1:22.11                                                      
  6 Lofthus, Aslan C     9 SBA-SI               1:25.97    1:25.04 A      
       38.56  1:25.04                                                      
B - Division  
  1 Chauvapun, Drake K   9 PAC-SI               1:30.05    1:29.13 B      
       40.76  1:29.13                                                      
  2 Krebs, Reid N       10 WSST-SI              1:29.12    1:31.10 B      
       40.10  1:31.10                                                      
  3 Favish, Aiden M     10 SDAC-SI              1:34.44    1:31.75 B      
       44.14  1:31.75                                                      
  4 Cabrera, Nicky       9 SBA-SI               1:31.28    1:32.31 B      
       45.40  1:32.31                                                      
  5 Stein, Lukas A       9 NCA-SI               1:34.19    1:36.24        
       45.01  1:36.24                                                      
  6 Huang, Alain         9 NCA-SI               1:34.80    1:39.25        
       49.34  1:39.25                                                      
  7 Hong, Nicholas A    10 PAC-SI               1:34.80    1:41.03        
       50.77  1:41.03                                                      
 -- Valdez, Diego H      9 NCA-SI               1:34.60         DQ        
       45.57       DQ                                                      
 -- Flores Hidalgo, Ed  10 SBA-SI               1:33.99         DQ        
       49.25       DQ                                                      
 
Event 79  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.80  A
          56.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ebert, Alan          8 SBA-SI                 43.87      42.98 A      
B - Division  
  1 Del Rio, Daniel N    8 ICAC-SI                47.26      46.11 A      
  2 Castillo Hernandez   8 SBA-SI                 48.28      46.91 B      
  3 Tenney, Charles      8 SBA-SI                 51.07      51.34 B      
  4 Cannon, Shayler M    8 MEYR-SI                52.99      51.83 B      
  5 Flores Hidalgo, An   7 SBA-SI                 53.42      55.20 B      
 
Event 81  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:28.70  A
        1:37.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI               1:11.86    1:13.04 A      
       35.65  1:13.04                                                      
  2 Bai, Nicholas Z      9 SDAC-SI              1:16.43    1:17.16 A      
       37.04  1:17.16                                                      
  3 Estrada, Pablo S    10 SBA-SI               1:25.58    1:20.13 A      
       39.37  1:20.13                                                      
 -- Martinez, Edgar     10 SBA-SI               1:20.40         DQ        
       39.73       DQ                                                      
B - Division  
  1 Lofthus, Aslan C     9 SBA-SI               1:33.31    1:24.35 A      
       40.92  1:24.35                                                      
  2 Ongteco, Ethan S    10 SBA-SI               1:30.10    1:27.99 A      
       42.86  1:27.99                                                      
  3 Chauvapun, Drake K   9 PAC-SI               1:31.42    1:32.25 B      
       44.30  1:32.25                                                      
  4 Krebs, Reid N       10 WSST-SI              1:37.00    1:33.72 B      
       45.09  1:33.72                                                      
  5 Atkins, Jayden W    10 NCA-SI               1:37.00    1:36.96 B      
       48.81  1:36.96                                                      
  6 Valdez, Diego H      9 NCA-SI               1:37.00    1:37.71        
     1:37.67  1:37.71                                                      
  7 Huang, Alain         9 NCA-SI               1:37.00    1:38.03        
       47.48  1:38.03                                                      
  8 Wu, Gabriel          9 NCA-SI               1:37.00    1:39.44        
       47.84  1:39.44                                                      
 -- Stein, Lukas A       9 NCA-SI               1:37.00         DQ        
       47.77       DQ                                                      
 
Event 86  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          51.00  A
        1:01.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Del Rio, Daniel N    8 ICAC-SI                51.28      52.40 B      
  2 Cannon, Shayler M    8 MEYR-SI                54.00      55.05 B      
  3 Ochs, Wyatt I        8 SDY-SI               1:00.30      55.62 B      
  4 Flores Hidalgo, An   7 SBA-SI               1:00.56    1:01.95        
 
Event 88  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          49.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI                 36.32      37.03 A      
  2 Estrada, Pablo S    10 SBA-SI                 41.47      43.78 A      
  3 Yang, Anthony H      9 SDAC-SI                44.04      44.11 A      
  4 Lofthus, Aslan C     9 SBA-SI                 43.93      47.89 B      
B - Division  
  1 Hong, Nicholas A    10 PAC-SI                 46.97      44.99 A      
  2 Favish, Aiden M     10 SDAC-SI                47.17      48.08 B      
  3 Huang, Alain         9 NCA-SI                 47.19      49.23 B      
  4 Wu, Gabriel          9 NCA-SI                 49.00      49.75 B      
  5 Calma, John Luca     9 SBA-SI                 49.70      49.78 B      
  6 Cabrera, Nicky       9 SBA-SI                 49.63      49.82        
  7 Flores Hidalgo, Ed  10 SBA-SI                 49.00    1:03.90        
 
Event 93  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.00  A
          56.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Camarillo Moran, M   6 SBA-SI                 42.91      39.84 A      
B - Division  
  1 Castillo Hernandez   8 SBA-SI                 52.92      45.67 A      
 
Event 95  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:29.40  A
        1:37.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan      10 PAC-SI               1:11.12    1:12.26 A      
       33.64  1:12.26                                                      
B - Division  
  1 Yang, Anthony H      9 SDAC-SI              1:37.60    1:24.49 A      
       40.40  1:24.49                                                      
  2 Krebs, Reid N       10 WSST-SI              1:37.60    1:28.00 A      
       43.10  1:28.00                                                      
  3 Chauvapun, Drake K   9 PAC-SI               1:37.60    1:33.70 B      
       42.38  1:33.70                                                      
  4 Valdez, Diego H      9 NCA-SI               1:37.60    1:42.59        
       47.12  1:42.59                                                      
  5 Wu, Gabriel          9 NCA-SI               1:37.00    1:44.58        
       46.00  1:44.58                                                      
  6 Stein, Lukas A       9 NCA-SI               1:37.60    1:51.06        
       50.71  1:51.06                                                      
  7 Atkins, Jayden W    10 NCA-SI               1:37.60    1:56.53        
       52.30  1:56.53                                                      
 
Event 98  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Aquatics-SI  'A'                       NT    2:35.21        
     1) Martinez, Edgar 10              2) Estrada, Pablo S 10            
     3) Camarillo Moran, Mateo 6        4) Ebert, Alan 8                  
       37.74  1:20.31  2:03.82  2:35.21                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'B'                       NT    2:57.39        
     1) Ongteco, Ethan S 10             2) Cabrera, Nicky 9               
     3) Castillo Hernandez, Juanito E 8 4) Tenney, Charles 8              
       40.44  1:28.92  2:17.07  2:57.39                                    
 
Event 100  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:24.60  A
        2:37.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hughes, Colby       12 SBA-SI               2:04.53    2:04.23 A      
       28.93  1:00.92  1:33.45  2:04.23                                    
  2 Ong, Julian         12 MEYR-SI              2:08.34    2:06.06 A      
       29.01  1:01.00  1:33.98  2:06.06                                    
  3 Croshier-Martucci,  12 SDY-SI               2:16.19    2:14.70 A      
       31.15  1:05.18  1:41.17  2:14.70                                    
  4 Wang, Kevin X       12 PAC-SI               2:16.62    2:17.82 A      
       31.28  1:06.45  1:42.76  2:17.82                                    
  5 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI               2:21.19    2:19.40 A      
       30.69  1:05.82  1:43.33  2:19.40                                    
B - Division  
  1 Federico, Roman J   11 NCA-SI               2:34.33    2:24.46 A      
       34.29  1:12.26  1:49.02  2:24.46                                    
  2 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI               2:31.86    2:26.41 B      
       34.88  1:12.44  1:49.42  2:26.41                                    
  3 Sosa, Brian         12 WAVE-SI              2:36.84    2:26.81 B      
       33.30  1:10.99  1:49.32  2:26.81                                    
  4 Mariotti, Nicholas  12 NCA-SI               2:31.62    2:28.47 B      
       35.28  1:14.67  1:53.29  2:28.47                                    
  5 Gao, Peter          12 NCA-SI               2:31.28    2:30.16 B      
       32.60  1:10.72  1:50.79  2:30.16                                    
  6 Desai, Khalil O     12 NCA-SI               2:30.02    2:32.52 B      
       32.64  2:32.52                                                      
  7 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI               2:37.80    2:33.35 B      
       34.16  1:13.40  1:54.98  2:33.35                                    
  8 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI               2:33.97    2:34.56 B      
       36.03  1:15.38  1:56.08  2:34.56                                    
  9 Kelly, Ryder J      11 NCA-SI               2:37.80    2:35.14 B      
       36.80  1:16.65  1:56.33  2:35.14                                    
 10 Fonzo, Nick C       11 NCA-SI               2:37.80    2:38.46        
       35.19  1:14.55  1:56.09  2:38.46                                    
 11 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI               2:37.80    2:45.03        
       35.24  1:17.70  2:02.39  2:45.03                                    
 
Event 102  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:10.90  A
        2:22.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI               2:01.25    1:55.70 A      
       26.75    56.03  1:26.08  1:55.70                                    
  2 Prestrelski, Stefa  14 PAC-SI               1:59.06    1:59.00 A      
       26.86    56.71  1:28.18  1:59.00                                    
  3 Bjornstad, Nathani  14 SBA-SI               2:06.36    2:00.79 A      
       27.15    57.56  1:29.58  2:00.79                                    
  4 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              2:07.96    2:01.17 A      
       27.37    58.27  1:29.92  2:01.17                                    
  5 Flaherty, Zach R    13 SBA-SI               2:05.29    2:03.36 A      
       27.57    58.53  1:30.80  2:03.36                                    
  6 Rubio, Fede         14 SBA-SI               2:08.21    2:04.45 A      
       28.17    59.16  1:31.56  2:04.45                                    
  7 Hernandez, Samuel   13 SBA-SI               2:10.61    2:06.75 A      
       28.93  1:00.78  1:33.75  2:06.75                                    
  8 Wu, Michael         13 NCA-SI               2:07.16    2:08.11 A      
       29.34  1:00.71  1:34.23  2:08.11                                    
B - Division  
  1 Rodriguez, Diego A  14 MEYR-SI              2:15.05    2:06.26 A      
       28.62  1:00.18  1:33.37  2:06.26                                    
  2 Reynolds, Lucas R   13 ICAC-SI              2:19.53    2:12.96 B      
       30.64  1:04.68  1:39.78  2:12.96                                    
  3 Hammes, Leuck J     13 SDY-SI               2:14.00    2:13.45 B      
       29.52  1:03.33  1:39.14  2:13.45                                    
  4 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI               2:18.90    2:16.47 B      
       29.90  1:04.72  1:41.52  2:16.47                                    
  5 Castagna, Cole J    14 NCA-SI               2:18.61    2:18.98 B      
       30.08  1:04.10  1:41.19  2:18.98                                    
  6 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI               2:22.80    2:19.08 B      
       30.57  1:06.02  1:42.78  2:19.08                                    
  7 Rosenbaum, Milan Y  14 UN-SI                2:11.51    2:19.18 B      
       29.74  1:04.55  1:41.62  2:19.18                                    
  8 Dutt, Varun         13 PAC-SI               2:22.80    2:24.69        
       32.05  1:08.33  1:46.28  2:24.69                                    
 
Event 104  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:04.80  A
        2:16.20  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Machado, Marcelo R  17 NCA-SI               1:48.33    1:49.86 A      
       25.32    52.54  1:20.99  1:49.86                                    
  2 Paiz, Jeremy A      16 ICAC-SI              1:48.77    1:51.31 A      
       26.00    54.75  1:23.63  1:51.31                                    
  3 Hail, Garrett A     17 SBA-SI               1:49.21    1:52.32 A      
       25.96    53.64  1:22.87  1:52.32                                    
  4 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI               1:48.72    1:52.65 A      
       26.13    54.63  1:24.12  1:52.65                                    
  5 Xu, Michael W       15 PAC-SI               1:50.83    1:53.18 A      
       26.79    55.27  1:24.29  1:53.18                                    
  6 Damsky, Michael B   17 NCA-SI               1:50.15    1:53.57 A      
       26.10    55.02  1:24.32  1:53.57                                    
  7 Camarillo, Emilio   15 SBA-SI               1:56.42    1:53.94 A      
       26.50    55.71  1:25.53  1:53.94                                    
  8 Cheng, Preston W    15 MEYR-SI              1:54.29    1:53.95 A      
       26.30    55.03  1:24.99  1:53.95                                    
  9 Palguta, Matthew S  15 NCA-SI               1:51.66    1:54.60 A      
       26.20    55.29  1:24.75  1:54.60                                    
 10 Rump, George W      16 NCA-SI               1:54.48    1:54.65 A      
       26.66    55.64  1:25.43  1:54.65                                    
 11 Panian, Clint H     16 ICAC-SI              2:03.08    1:56.55 A      
       27.51    56.92  1:26.42  1:56.55                                    
 12 Wang, Eric D        16 NCA-SI               1:59.98    1:56.70 A      
       26.64    56.17  1:26.27  1:56.70                                    
 13 Henry, Colten W     16 NCA-SI               1:56.15    1:59.47 A      
       27.55    57.39  1:28.84  1:59.47                                    
 14 Stewart, Charles H  15 NCA-SI               1:58.34    1:59.66 A      
       27.78    57.87  1:28.64  1:59.66                                    
 15 Goldey, Sam S       15 NCA-SI               1:59.63    2:00.28 A      
       27.33    57.87  1:29.32  2:00.28                                    
 16 Erickson, Cade L    16 SBA-SI               1:51.89    2:00.41 A      
       27.10    57.19  1:28.47  2:00.41                                    
 17 Schmidt, Thomas G   15 NCA-SI               2:00.08    2:04.02 A      
       28.19    59.36  1:31.53  2:04.02                                    
 18 Zhu, Zechariah K    16 SDY-SI               2:02.59    2:04.38 A      
       29.43  1:00.57  1:32.85  2:04.38                                    
B - Division  
  1 Hupfeld, Jonathan   17 NCA-SI               2:09.41    1:57.46 A      
       26.76    55.97  1:26.51  1:57.46                                    
  2 Sebree, Sean T      16 SBA-SI               2:15.61    2:00.47 A      
       27.06    56.71  1:28.28  2:00.47                                    
  3 Zhang, Edward D     15 PAC-SI               2:11.77    2:02.29 A      
       27.42    57.81  1:29.91  2:02.29                                    
  4 Ellingson, Stephan  15 NCA-SI               2:10.62    2:08.23 B      
       28.63  1:01.50  1:35.02  2:08.23                                    
  5 Rose, Devin L       16 SDAC-SI              2:07.89    2:09.28 B      
       28.35  1:01.47  1:36.34  2:09.28                                    
  6 Rivas, Manny E      17 NCA-SI               2:12.57    2:11.29 B      
       28.68  1:01.92  1:36.46  2:11.29                                    
  7 Woo, Ian D          15 NCA-SI               2:10.40    2:11.47 B      
       29.80  1:03.89  1:38.04  2:11.47                                    
  8 Szilard, Ryan M     15 SDY-SI               2:10.11    2:11.56 B      
       28.94  1:02.13  1:36.87  2:11.56                                    
 
Event 105  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.50  A
          37.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI                27.84      28.31 A      
  2 Hughes, Colby       12 SBA-SI                 30.32      30.39 A      
  3 Chauvapun, Xavier   12 PAC-SI                 33.28      33.16 A      
  4 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI                 34.14      34.04 A      
B - Division  
  1 Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI                 35.64      33.84 A      
  2 Croshier-Martucci,  12 SDY-SI                 35.06      34.35 A      
  3 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI                 35.47      36.32 B      
  4 Song, Cyrus B       12 NCA-SI                 35.63      36.66 B      
  5 Desai, Khalil O     12 NCA-SI                 37.37      37.25 B      
  6 Zuricho, Lukas H    11 SDY-SI                 36.71      37.32 B      
  7 Fonzo, Nick C       11 NCA-SI                 37.37      37.39 B      
  8 Kelly, Ryder J      11 NCA-SI                 37.70      38.29        
  9 Sosa, Brian         12 WAVE-SI                37.69      38.43        
 10 Zuricho, Kristoffe  11 SDY-SI                 37.70      38.44        
 11 Nunan, Jack O       12 NCA-SI                 37.70      40.16        
 12 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI                 37.70      41.60        
 13 Szilard, Todd A     11 SDY-SI                 37.63      42.91        
 -- Halsey, Tyler L     11 NCA-SI                 37.70         DQ        
 
Event 107  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:33.30  A
        2:47.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rascon, Esteban     14 SBA-SI               2:08.41    2:06.68 A      
       28.37  1:00.34  1:33.58  2:06.68                                    
  2 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI               2:11.48    2:13.65 A      
       29.82  1:03.87  1:38.99  2:13.65                                    
  3 Kinney, Skylar      14 SBA-SI               2:06.78    2:16.13 A      
       27.60    58.98  1:32.53  2:16.13                                    
  4 Paiz, Nathan B      13 ICAC-SI              2:12.86    2:17.18 A      
       31.25  1:05.62  1:41.18  2:17.18                                    
  5 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              2:22.29    2:18.92 A      
       29.96  1:04.37  1:41.51  2:18.92                                    
 
Event 109  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:21.60  A
        2:34.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goldey, Will W      15 NCA-SI               2:18.60    2:11.91 A      
       28.22  1:01.59  1:36.23  2:11.91                                    
  2 Inzunza, Edwin O    15 SBA-SI               2:21.04    2:13.36 A      
       29.62  1:02.94  1:37.47  2:13.36                                    
  3 Rivas, Manny E      17 NCA-SI               2:18.67    2:29.73 B      
       32.36  1:10.05  1:49.17  2:29.73                                    
B - Division  
  1 Song, Connor M      15 NCA-SI               2:24.99    2:12.90 A      
       29.54  1:03.40  2:12.94  2:12.90                                    
  2 Rump, George W      16 NCA-SI               2:23.32    2:14.38 A      
       30.02  1:03.67  1:39.80  2:14.38                                    
  3 Wang, Eric D        16 NCA-SI               2:23.78    2:19.02 A      
       30.33  1:05.30  1:41.96  2:19.02                                    
  4 Henry, Colten W     16 NCA-SI               2:25.84    2:21.33 A      
       29.91  1:05.23  1:42.78  2:21.33                                    
  5 Woo, Ian D          15 NCA-SI               2:33.13    2:32.60 B      
       32.59  1:11.76  1:52.44  2:32.60                                    
 
Event 110  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  A
          44.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI                37.37      36.63 A      
  2 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI                 38.61      39.10 A      
  3 Wang, Kevin X       12 PAC-SI                 38.41      39.25 A      
  4 Federico, Roman J   11 NCA-SI                 39.77      39.49 A      
  5 Song, Cyrus B       12 NCA-SI                 39.37      39.56 A      
B - Division  
  1 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI                 44.80      40.47 A      
  2 Garcia, Nicky A     12 SBA-SI                 44.80      41.15 B      
  3 Gao, Peter          12 NCA-SI                 41.51      41.99 B      
  4 Sosa, Brian         12 WAVE-SI                43.40      42.35 B      
  5 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI                 41.81      42.61 B      
  6 Nunan, Jack O       12 NCA-SI                 44.68      43.46 B      
  7 Zuricho, Kristoffe  11 SDY-SI                 44.80      44.54 B      
  8 Zuricho, Lukas H    11 SDY-SI                 44.51      45.81        
  9 Szilard, Todd A     11 SDY-SI                 44.18      52.83        
 
Event 112  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:50.80  A
        3:06.40  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bjornstad, Nathani  14 SBA-SI               2:22.58    2:22.89 A      
       31.32  1:07.46  1:45.36  2:22.89                                    
  2 Ong, Joe            14 MEYR-SI              2:25.88    2:26.10 A      
       33.28  1:09.79  1:47.70  2:26.10                                    
  3 Rubio, Fede         14 SBA-SI               2:49.60    2:52.22 B      
       37.51  1:20.55  2:06.02  2:52.22                                    
 -- Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              2:50.71         DQ        
       36.60  1:17.22  1:58.67       DQ                                    
B - Division  
  1 Flaherty, Zach R    13 SBA-SI               2:55.00    2:38.92 A      
       34.86  1:14.86  1:56.99  2:38.92                                    
  2 Castagna, Cole J    14 NCA-SI               2:53.16    2:45.14 A      
       38.33           2:03.29  2:45.14                                    
  3 Wu, Michael         13 NCA-SI               2:50.96    2:50.82 B      
       37.91  1:20.40  2:05.60  2:50.82                                    
  4 Sebree, Shane W     13 SBA-SI               3:01.81    2:53.70 B      
       39.77  1:23.53  2:08.97  2:53.70                                    
  5 Dziuk, William      13 NCA-SI               2:59.47    2:54.23 B      
              1:23.29  2:08.36  2:54.23                                    
  6 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI               3:06.40    2:56.90 B      
       38.92  1:23.83  2:10.17  2:56.90                                    
  7 Hammes, Leuck J     13 SDY-SI               2:55.76    3:03.60 B      
       41.49  1:28.70  2:16.18  3:03.60                                    
 
Event 114  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:43.00  A
        2:57.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Xu, Michael W       15 PAC-SI               2:07.64    2:19.70 A      
       32.37  1:08.07  1:43.78  2:19.70                                    
  2 Damsky, Michael B   17 NCA-SI               2:23.05    2:27.17 A      
       33.68  1:11.45  1:50.08  2:27.17                                    
  3 Camarillo, Emilio   15 SBA-SI               2:25.91    2:28.07 A      
       34.24  1:11.90  1:50.55  2:28.07                                    
  4 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI               2:31.04    2:28.64 A      
       33.58  1:11.60  1:50.34  2:28.64                                    
  5 Aguimatang, Ezra    15 SBA-SI               2:27.66    2:30.15 A      
       32.72  1:11.28  1:50.65  2:30.15                                    
  6 Hasegawa, Aidan D   16 NCA-SI               2:27.55    2:31.16 A      
       34.84  1:12.64  1:51.31  2:31.16                                    
  7 Sebree, Sean T      16 SBA-SI               2:31.30    2:34.71 A      
       34.71  1:13.52  1:53.44  2:34.71                                    
  8 Inzunza, Edwin O    15 SBA-SI               2:29.11    2:36.33 A      
       35.70  1:14.63  1:55.59  2:36.33                                    
  9 Zhang, Edward D     15 PAC-SI               2:21.78    2:37.18 A      
       34.42  1:13.44  1:54.91  2:37.18                                    
 10 Erickson, Cade L    16 SBA-SI               2:20.54    2:40.34 A      
       34.73  1:15.43  1:57.78  2:40.34                                    
 11 Pustovalov, Egor    15 NCA-SI               2:41.71    2:41.05 A      
       36.30  1:17.37  1:59.34  2:41.05                                    
B - Division  
  1 Rose, Devin L       16 SDAC-SI              2:43.88    2:46.90 B      
       36.85  1:19.46  2:03.36  2:46.90                                    
 
Event 117  Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 South Bay Aquatics-SI  'X'                  1:52.00    1:54.64        
     1) Inzunza, Edwin O 15             2) Washabaugh, Seth 15            
     3) Aguimatang, Ezra 15             4) Camarillo, Emilio 15           
       30.58  1:02.77  1:29.96  1:54.64                                    
 -- South Bay Aquatics-SI  'Z'                  1:52.01         DQ        
     1) Sebree, Sean T 16               2) Hail, Garrett A 17             
     3) Erickson, Cade L 16             4) Soriano, Zedric 16             
 
Event 118  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:20.50  A
        1:28.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI              1:07.82    1:07.34 A      
       32.77  1:07.34                                                      
  2 Ong, Julian         12 MEYR-SI              1:10.25    1:10.25 A      
       34.07  1:10.25                                                      
  3 Yang, Ray H         11 SDAC-SI              1:11.83    1:10.98 A      
       34.83  1:10.98                                                      
  4 Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI               1:12.43    1:12.29 A      
       35.49  1:12.29                                                      
  5 Federico, Roman J   11 NCA-SI               1:16.30    1:16.06 A      
       36.80  1:16.06                                                      
  6 Chauvapun, Xavier   12 PAC-SI               1:18.30    1:17.99 A      
       36.99  1:17.99                                                      
  7 Desai, Khalil O     12 NCA-SI               1:19.98    1:20.80 B      
       38.49  1:20.80                                                      
  8 Gao, Peter          12 NCA-SI               1:20.23    1:22.80 B      
       40.79  1:22.80                                                      
B - Division  
  1 Song, Cyrus B       12 NCA-SI               1:22.33    1:17.63 A      
       37.78  1:17.63                                                      
  2 Fonzo, Nick C       11 NCA-SI               1:28.00    1:20.99 B      
       39.87  1:20.99                                                      
  3 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI               1:22.81    1:23.29 B      
       40.64  1:23.29                                                      
  4 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI               1:26.99    1:23.88 B      
       41.39  1:23.88                                                      
  5 Kelly, Ryder J      11 NCA-SI               1:28.00    1:26.61 B      
       42.74  1:26.61                                                      
 -- Sosa, Brian         12 WAVE-SI              1:26.23         DQ        
       38.10                                                               
 
Event 120  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.30  A
        1:18.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI               1:02.38    1:02.22 A      
       30.54  1:02.22                                                      
  2 Ong, Joe            14 MEYR-SI              1:01.86    1:03.93 A      
       30.74  1:03.93                                                      
  3 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              1:04.45    1:04.50 A      
       31.18  1:04.50                                                      
  4 Paiz, Nathan B      13 ICAC-SI              1:05.99    1:05.39 A      
       32.18  1:05.39                                                      
  5 Rascon, Esteban     14 SBA-SI               1:04.68    1:06.35 A      
       32.54  1:06.35                                                      
  6 Rodriguez, Diego A  14 MEYR-SI              1:06.39    1:06.73 A      
       31.73  1:06.73                                                      
  7 Zhuo, Kevin J       13 PAC-SI               1:07.20    1:07.39 A      
       33.44  1:07.39                                                      
  8 Wu, Michael         13 NCA-SI               1:09.17    1:09.50 A      
       34.10  1:09.50                                                      
B - Division  
  1 Hernandez, Samuel   13 SBA-SI               1:11.69    1:09.99 A      
       34.58  1:09.99                                                      
  2 Dziuk, William      13 NCA-SI               1:14.17    1:11.80 B      
       35.41  1:11.80                                                      
  3 Reynolds, Lucas R   13 ICAC-SI              1:12.70    1:11.86 B      
       35.15  1:11.86                                                      
  4 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI               1:17.88    1:13.24 B      
       35.48  1:13.24                                                      
  5 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI               1:14.10    1:15.85 B      
       36.33  1:15.85                                                      
  6 Szilard, Scott A    13 SDY-SI               1:17.49    1:17.33 B      
       37.33  1:17.33                                                      
  7 Dutt, Varun         13 PAC-SI               1:14.75    1:17.81 B      
       37.09  1:17.81                                                      
  8 Rosenbaum, Milan Y  14 UN-SI                1:14.46    1:21.52        
       40.45  1:21.52                                                      
  9 Castagna, Cole J    14 NCA-SI               1:18.00    1:25.36        
       41.51  1:25.36                                                      
 
Event 122  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.20  A
        1:14.50  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI                 57.57      58.51 A      
       28.95    58.51                                                      
  2 Machado, Marcelo R  17 NCA-SI                 58.02      58.78 A      
       29.03    58.78                                                      
  3 Paiz, Jeremy A      16 ICAC-SI                56.58      59.45 A      
       28.82    59.45                                                      
  4 Zhang, Edward D     15 PAC-SI                 58.15    1:00.23 A      
       29.71  1:00.23                                                      
  5 Soriano, Zedric     16 SBA-SI               1:01.04    1:00.38 A      
       29.51  1:00.38                                                      
  6 Goldey, Will W      15 NCA-SI                 59.28    1:00.92 A      
       29.35  1:00.92                                                      
  7 Dutt, Nikhil M      17 PAC-SI                 59.46    1:01.08 A      
       28.90  1:01.08                                                      
  8 Hail, Garrett A     17 SBA-SI               1:00.65    1:01.70 A      
       30.50  1:01.70                                                      
  9 Aguimatang, Ezra    15 SBA-SI                 58.39    1:01.84 A      
       30.02  1:01.84                                                      
 10 Henry, Colten W     16 NCA-SI                 58.27    1:02.34 A      
       29.99  1:02.34                                                      
 11 Palguta, Matthew S  15 NCA-SI               1:00.12    1:02.46 A      
       30.25  1:02.46                                                      
 12 Cheng, Preston W    15 MEYR-SI              1:01.11    1:03.17 A      
       30.90  1:03.17                                                      
 13 Goldey, Sam S       15 NCA-SI               1:05.09    1:03.36 A      
       30.93  1:03.36                                                      
 14 Hupfeld, Jonathan   17 NCA-SI               1:02.82    1:03.63 A      
       31.06  1:03.63                                                      
 15 Wang, Eric D        16 NCA-SI               1:03.97    1:03.83 A      
       30.86  1:03.83                                                      
 16 Xu, Michael W       15 PAC-SI               1:03.58    1:04.80 A      
       31.41  1:04.80                                                      
 17 Damsky, Michael B   17 NCA-SI               1:02.24    1:05.00 A      
       31.86  1:05.00                                                      
 18 Inzunza, Edwin O    15 SBA-SI               1:03.33    1:05.17 A      
       31.85  1:05.17                                                      
 19 Stewart, Charles H  15 NCA-SI               1:03.52    1:06.26 A      
       32.01  1:06.26                                                      
 20 Ellingson, Stephan  15 NCA-SI               1:07.66    1:08.89 B      
       33.75  1:08.89                                                      
 21 Song, Connor M      15 NCA-SI               1:06.31    1:09.17 B      
       34.20  1:09.17                                                      
 22 Erickson, Cade L    16 SBA-SI               1:02.21    1:09.49 B      
       33.80  1:09.49                                                      
B - Division  
  1 Woo, Ian D          15 NCA-SI               1:08.53    1:05.51 A      
       32.09  1:05.51                                                      
  2 Dicker, Evan M      16 SDAC-SI              1:13.50    1:07.12 A      
       32.62  1:07.12                                                      
  3 Panian, Clint H     16 ICAC-SI              1:14.50    1:09.81 B      
       33.35  1:09.81                                                      
 
Event 123  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  A
          33.60  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI                26.30      26.67 A      
  2 Croshier-Martucci,  12 SDY-SI                 26.84      27.52 A      
  3 Hughes, Colby       12 SBA-SI                 28.05      28.19 A      
  4 Wang, Kevin X       12 PAC-SI                 28.41      28.47 A      
  5 Nunan, Jack O       12 NCA-SI                 29.62      29.14 A      
  6 Gao, Peter          12 NCA-SI                 30.06      29.63 A      
  7 Zuricho, Kristoffe  11 SDY-SI                 30.07      29.85 A      
  8 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI                 30.55      29.95 A      
  9 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI                 30.52      30.69 A      
B - Division  
  1 Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI                 31.12      29.79 A      
  2 Federico, Roman J   11 NCA-SI                 31.18      31.54 B      
  3 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI                 32.35      31.77 B      
  4 Fonzo, Nick C       11 NCA-SI                 32.93      31.98 B      
  5 Zuricho, Lukas H    11 SDY-SI                 32.05      32.16 B      
  6 Kelly, Ryder J      11 NCA-SI                 32.36      32.28 B      
  7 Desai, Khalil O     12 NCA-SI                 32.44      32.64 B      
  8 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI                 33.25      33.47 B      
  9 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI                 33.60      33.96        
 10 Garcia, Nicky A     12 SBA-SI                 33.60      34.07        
 11 Szilard, Todd A     11 SDY-SI                 33.53      37.53        
 
Event 125  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  A
          30.00  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gomez, Samuel       14 SBA-SI                 26.36      24.68 A      
  2 Zhuo, Kevin J       13 PAC-SI                 24.57      24.74 A      
  3 Bjornstad, Nathani  14 SBA-SI                 25.41      25.02 A      
  4 Kinney, Skylar      14 SBA-SI                 24.78      25.27 A      
  5 Schalge Jr, Troy D  13 SBA-SI                 25.33      25.37 A      
  6 Hasan, Yad S        13 SDY-SI                 26.29      26.33 A      
  7 Prestrelski, Stefa  14 PAC-SI                 26.86      26.35 A      
  8 Paiz, Nathan B      13 ICAC-SI                26.40      26.42 A      
  9 Wu, Michael         13 NCA-SI                 26.61      26.66 A      
 10 Rascon, Esteban     14 SBA-SI                 26.28      26.70 A      
 11 Flaherty, Zach R    13 SBA-SI                 26.09      26.76 A      
 12 Palguta, Brenden R  13 NCA-SI                 27.47      26.78 A      
 13 Rubio, Fede         14 SBA-SI                 27.12      26.79 A      
 14 Hernandez, Samuel   13 SBA-SI                 25.33      27.38 A      
 15 Rosenbaum, Milan Y  14 UN-SI                  26.14      27.76 B      
B - Division  
  1 Hammes, Leuck J     13 SDY-SI                 28.34      27.86 B      
  2 Dziuk, William      13 NCA-SI                 30.00      27.91 B      
  3 Reynolds, Lucas R   13 ICAC-SI                28.63      28.53 B      
  4 Saiadian, Arthur    13 SBA-SI                 28.23      28.64 B      
  5 Castagna, Cole J    14 NCA-SI                 27.68      28.68 B      
  6 Szilard, Scott A    13 SDY-SI                 28.80      28.78 B      
  7 Dutt, Varun         13 PAC-SI                 30.00      30.48        
 
Event 127  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.50  A
          28.90  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Machado, Marcelo R  17 NCA-SI                 22.77      23.65 A      
  2 Paiz, Jeremy A      16 ICAC-SI                22.94      23.75 A      
  3 Cheng, Preston W    15 MEYR-SI                23.71      24.02 A      
  4 Hail, Garrett A     17 SBA-SI                 23.39      24.03 A      
  5 Brown, Maxwell W    15 NCA-SI                 23.22      24.23 A      
  6 Xu, Michael W       15 PAC-SI                 23.02      24.37 A      
  7 Goldey, Will W      15 NCA-SI                 25.91      24.40 A      
  8 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI                 24.94      24.45 A      
  9 Camarillo, Emilio   15 SBA-SI                 24.66      24.48 A      
 10 Soriano, Zedric     16 SBA-SI                 24.11      24.59 A      
 11 Sebree, Sean T      16 SBA-SI                 24.36      24.67 A      
 12 Palguta, Matthew S  15 NCA-SI                 24.27      24.86 A      
 13 Panian, Clint H     16 ICAC-SI                24.44      25.03 A      
 14 Dutt, Nikhil M      17 PAC-SI                 24.49      25.08 A      
 15 Erickson, Cade L    16 SBA-SI                 24.23      25.29 A      
 16 Zhu, Zechariah K    16 SDY-SI                 25.14      25.59 A      
 17 Song, Connor M      15 NCA-SI                 25.90      25.64 A      
 18 Goldey, Sam S       15 NCA-SI                 25.29      25.65 A      
 19 Zhang, Edward D     15 PAC-SI                 25.82      25.73 A      
 20 Inzunza, Edwin O    15 SBA-SI                 24.77      25.80 A      
 21 Hasegawa, Aidan D   16 NCA-SI                 24.58      25.84 A      
 22 Schmidt, Thomas G   15 NCA-SI                 25.56      26.25 A      
 23 Stewart, Charles H  15 NCA-SI                 25.94      26.58 B      
 24 Rivas, Manny E      17 NCA-SI                 26.43      27.31 B      
B - Division  
  1 Rump, George W      16 NCA-SI                 26.70      24.89 A      
  2 Rose, Devin L       16 SDAC-SI                26.58      26.14 A      
  3 Ellingson, Stephan  15 NCA-SI                 26.53      26.43 A      
  4 Dicker, Evan M      16 SDAC-SI                27.91      26.56 B      
  5 Pustovalov, Egor    15 NCA-SI                 26.80      26.67 B      
  6 Szilard, Ryan M     15 SDY-SI                 27.01      26.74 B      
 
Event 128  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:17.70  A
        1:24.70  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas Jr., Bradfo  12 SDY-SI               1:06.38    1:03.85 A      
       29.73  1:03.85                                                      
  2 McGarry, Sean H     12 ICAC-SI              1:08.09    1:08.59 A      
       31.21  1:08.59                                                      
  3 Hughes, Colby       12 SBA-SI               1:09.31    1:09.88 A      
       32.60  1:09.88                                                      
  4 Ong, Julian         12 MEYR-SI              1:11.41    1:10.46 A      
       32.62  1:10.46                                                      
  5 Yang, Ray H         11 SDAC-SI              1:09.95    1:11.62 A      
       34.84  1:11.62                                                      
  6 Croshier-Martucci,  12 SDY-SI               1:14.96    1:15.56 A      
       35.62  1:15.56                                                      
  7 Sinanyan, Hovik J   12 NCA-SI               1:16.60    1:15.98 A      
       34.63  1:15.98                                                      
  8 Chauvapun, Xavier   12 PAC-SI               1:16.12    1:16.12 A      
       36.01  1:16.12                                                      
  9 Song, Cyrus B       12 NCA-SI               1:16.71    1:18.18 B      
       38.19  1:18.18                                                      
 10 Federico, Roman J   11 NCA-SI               1:15.87    1:20.48 B      
       36.66  1:20.48                                                      
B - Division  
  1 Gotsch, Kota L      12 NCA-SI               1:17.88    1:15.47 A      
       35.96  1:15.47                                                      
  2 Zhu, Stephen Q      12 SDY-SI               1:21.17    1:18.32 B      
       36.86  1:18.32                                                      
  3 Sosa, Brian         12 WAVE-SI              1:24.42    1:18.58 B      
       36.55  1:18.58                                                      
  4 Gao, Peter          12 NCA-SI               1:19.56    1:19.99 B      
       38.82  1:19.99                                                      
  5 Kelly, Ryder J      11 NCA-SI               1:22.50    1:22.18 B      
       40.39  1:22.18                                                      
  6 Halsey, Tyler L     11 NCA-SI               1:24.70    1:22.78 B      
       40.83  1:22.78                                                      
  7 Fonzo, Nick C       11 NCA-SI               1:23.35    1:22.96 B      
       38.26  1:22.96                                                      
  8 Nunan, Jack O       12 NCA-SI               1:21.88    1:23.10 B      
       40.56  1:23.10                                                      
  9 Mariotti, Nicholas  12 NCA-SI               1:21.39    1:23.27 B      
       40.97  1:23.27                                                      
 10 Desai, Khalil O     12 NCA-SI               1:23.75    1:23.82 B      
       37.67  1:23.82                                                      
 11 Ahrendt, Donovan D  12 NCA-SI               1:24.70    1:27.07        
       41.77  1:27.07                                                      
 12 Amberg, Lucas J     12 NCA-SI               1:24.52    1:30.13        
       43.17  1:30.13                                                      
 
Event 130  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:18.20  A
        5:47.30  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ong, Joe            14 MEYR-SI              4:42.43    4:47.14 A      
       32.79  1:09.34  1:47.94  2:25.40  3:05.41  3:43.46  4:16.15  4:47.14
  2 Bjornstad, Nathani  14 SBA-SI               4:59.74    4:47.85 A      
       29.45  1:05.31  1:46.39  2:24.83  3:04.45  3:43.96  4:17.32  4:47.85
  3 Romero, Ivann U     14 WAVE-SI              4:53.24    4:53.00 A      
       30.09  1:05.21  1:43.22  2:20.47  3:02.79  3:45.55  4:19.74  4:53.00
  4 Wu, Michael         13 NCA-SI               5:06.24    5:12.49 A      
       32.11  1:09.98  1:50.36  2:31.11  3:15.92  4:01.26  4:37.39  5:12.49
B - Division  
  1 Prestrelski, Stefa  14 PAC-SI               5:26.00    4:57.75 A      
       30.73  1:07.31  1:48.36  2:28.62  3:10.94  3:53.87  4:25.90  4:57.75
  2 Rodriguez, Diego A  14 MEYR-SI              5:45.55    5:03.99 A      
       33.34  1:13.06  1:50.50  2:27.67  3:11.40  3:55.02  4:30.22  5:03.99
  3 Dziuk, William      13 NCA-SI               5:47.30    5:40.00 B      
       37.71  1:23.34  2:04.71  2:45.10  3:34.53  4:23.74  5:01.53  5:40.00
 
Event 132  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.20  A
        5:28.80  B
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Washabaugh, Seth    15 SBA-SI               4:18.06    4:25.17 A      
       29.08  1:01.31  1:34.91  2:07.39  2:46.83  3:25.30  3:56.54  4:25.17
  2 Hupfeld, Jonathan   17 NCA-SI               4:55.41    4:40.35 A      
       30.49  1:04.92  1:41.58  2:19.48  2:57.09  3:36.72  4:08.62  4:40.35
  3 Hasegawa, Aidan D   16 NCA-SI               4:48.83    4:44.91 A      
       29.90  1:04.26  1:40.95  2:17.56  2:58.26  3:39.22  4:12.31  4:44.91
  4 Aguimatang, Ezra    15 SBA-SI               4:39.82    4:53.27 A      
       29.31  1:04.35  1:40.32  2:16.02  2:56.67  3:38.78  4:16.71  4:53.27
  5 Erickson, Cade L    16 SBA-SI               4:57.14    5:01.08 A      
       31.34  1:11.05  1:50.66  2:28.92  3:10.60  3:53.90  4:27.87  5:01.08
B - Division  
  1 Schmidt, Thomas G   15 NCA-SI               5:08.20    5:10.14 B      
       32.30  1:10.35  1:50.21  2:30.36  3:15.14  4:01.79  4:36.57  5:10.14