Licensed to San Diego Imperial LSC - For Office Use Only License
                                     HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/10/17 08:17 AM
                2017 SI SBA AB All Ages Meet - 7/7/17 to 7/9/17                
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 12 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:46.60  A
        6:18.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Donnelly, James M         12 SBA-SI               5:02.74    4:55.17 A      
       33.43  1:10.81  1:48.48  2:26.67  3:03.81  3:41.94  4:18.57  4:55.17
  2 Loveman, Matai E          12 RSD-SI               5:45.00    5:00.71 A      
       31.96  1:08.95  1:46.97  2:25.85  3:04.83  3:44.05  4:22.68  5:00.71
  3 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI               5:16.70    5:17.83 A      
       36.03  1:17.42                             3:58.72  4:38.91  5:17.83
  4 Koyama, Masato            12 RSD-SI               5:38.69    5:30.46 A      
       36.15  1:16.87  1:58.71  2:41.40  3:25.13  4:08.20  4:50.18  5:30.46
B - Division  
  1 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               5:49.14    5:41.94 A      
       39.64  1:22.68  2:06.23  2:49.87  3:33.45  4:16.37  4:59.73  5:41.94
  2 Ongteco, Ethan S          10 SBA-SI               5:53.07    5:49.75 B      
       39.47  1:24.56  2:09.85  2:55.33  3:39.84  4:24.77  5:08.52  5:49.75
 
Event 4  Boys 11 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:01.20  A
       12:01.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI               9:07.47    9:19.53 A      
       31.20  1:05.51  1:40.62  2:15.60  2:50.43  3:25.37  4:00.32  4:35.91
     5:11.35  5:47.22  6:22.50  6:58.34  7:34.01  8:09.84  8:45.44  9:19.53
  2 Dort, Cooper S            18 RSD-SI               9:00.00    9:24.10 A      
       31.18  1:06.16  1:41.48  2:17.52  2:53.12  3:29.24  4:05.33  4:41.42
     5:17.33  5:53.47  6:29.15  7:05.09  7:33.59  8:15.06  8:47.42  9:24.10
  3 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               9:51.13    9:33.10 A      
       31.49  1:06.10  1:41.61  2:17.54  2:53.67  3:30.13  4:06.53  4:42.86
     5:19.39  5:55.73  6:32.34  7:08.94  7:45.30  8:21.56  8:57.77  9:33.10
  4 Rascon, Esteban           15 SBA-SI              10:02.33    9:44.28 A      
       33.21  1:08.72  1:44.32  2:20.74  2:57.42  3:34.52  4:11.28  4:48.09
     5:25.23  6:02.48  6:39.66  7:16.87  7:54.06  8:31.44  9:08.53  9:44.28
  5 Hellickson, Austin S      14 RSD-SI              10:12.20    9:45.95 A      
       33.40  1:09.84  1:46.73  2:23.70  3:00.76  3:38.11  4:15.64  4:53.27
     5:30.44  6:07.86  6:44.76  7:21.46  7:58.35  8:34.60  9:11.06  9:45.95
  6 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               9:12.40    9:50.29 A      
       31.93  1:06.90  1:42.06  2:17.89  2:53.92  3:30.98  4:08.39  4:44.91
     5:22.81  6:01.58  6:39.83  7:17.12  7:57.05  8:33.71  9:11.90  9:50.29
  7 Ong, Joe                  14 MEYR-SI             10:00.66   10:01.90 A      
       33.35  1:09.63  1:46.31  2:23.19  3:00.46  3:38.91  4:16.74  4:55.34
     5:33.63  6:12.56  6:51.27  7:30.61  8:09.03  8:46.88  9:25.13 10:01.90
  8 Wong, Kyle R              13 RSD-SI               9:54.30   10:01.94 A      
       32.11  1:07.19  1:43.02  2:19.61  2:55.33  3:31.92  4:09.59  4:47.42
     5:24.66  6:04.15  6:43.43  7:23.00  8:03.64  8:43.73  9:23.65 10:01.94
  9 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI              9:51.16   10:02.24 A      
       33.98  1:10.90  1:49.19  2:26.83  3:04.72  3:43.11  4:21.25  4:59.70
     5:37.85  6:15.98  6:54.10  7:32.19  8:10.29  8:48.17  9:25.57 10:02.24
 10 Hughes, Colby             13 SBA-SI               9:56.49   10:05.61 A      
       33.92  1:12.91  1:50.59  2:29.42  3:08.31  3:49.41  4:28.10  5:06.56
     5:44.63  6:22.98  6:59.50  7:37.08  8:13.94  8:51.19  9:28.27 10:05.61
 11 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI              10:14.44   10:09.27 A      
       33.49  1:09.72  1:47.43  2:25.28  3:04.23  3:43.02  4:21.89  5:00.62
     5:39.87  6:19.16  6:57.80  7:36.19  8:14.46  8:52.58  9:31.74 10:09.27
 12 Ong, Julian               13 MEYR-SI             10:42.55   10:20.74 A      
       33.82  1:11.75  1:50.18  2:29.03  3:09.14  3:48.58  4:28.70  5:07.43
     5:47.24  6:26.82  7:06.39  7:45.84  8:25.87  9:04.69  9:44.33 10:20.74
 13 Shields, Grant B          14 RSD-SI               9:54.63   10:33.34 A      
       35.18  1:13.05  1:53.58  2:32.90  3:13.20  3:53.04  4:33.11  5:13.32
     5:54.07  6:35.21  7:16.82  7:56.41  8:36.73  9:14.96  9:55.40 10:33.34
 14 Le, Dylan Q               13 SSD-SI              11:00.99   10:33.59 A      
       33.83  1:11.40  1:50.58  2:30.68  3:10.67  3:50.27  4:29.66  5:10.09
     5:51.67  6:31.36  7:12.35  7:53.77  8:35.25  9:16.01  9:53.66 10:33.59
 15 McCabe, Porter J          14 SSD-SI              10:21.80   10:43.72 A      
       33.54  1:11.23  1:48.45  2:31.52  3:12.34  3:53.22  4:33.53  5:15.42
     5:56.70  6:38.21  7:20.54  8:02.89  8:44.01  9:25.78 10:06.27 10:43.72
 16 Frandsen, Andrew L        15 RSD-SI              10:30.00   10:52.18 A      
       35.75  1:16.59  1:58.10  2:39.98  3:21.88  4:02.78  4:44.59  5:26.21
     6:07.54  6:47.85  7:28.67  8:09.02  8:51.24  9:32.08 10:13.07 10:52.18
B - Division  
  1 Duncan, Miles N           13 RSD-SI              11:06.80   10:52.36 A      
       34.85  1:15.18  1:55.89  2:38.15  3:19.12  4:00.28  4:41.32  5:22.76
     6:03.60  6:45.03  7:26.38  8:08.31  8:50.20  9:32.23 10:13.79 10:52.36
 
Event 6  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:02.40  A
        3:19.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           7 RSD-SI               2:52.30    2:47.37 A      
       38.17  1:22.17  2:47.37                                             
  2 Polidori, Leo L           10 RSD-SI               2:54.76    2:54.91 A      
       38.35  1:23.91  2:10.25  2:54.91                                    
  3 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI               2:56.08    2:55.99 A      
       40.27  1:26.21  2:12.78  2:55.99                                    
  4 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI               2:55.05    3:02.73 B      
       41.18  1:29.36  2:18.61  3:02.73                                    
  5 Chauvapun, Drake K        10 PAC-SI               3:01.36    3:04.85 B      
       42.23  1:31.57  2:21.67  3:04.85                                    
  6 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI               2:57.89    3:07.42 B      
       41.54  1:32.13  2:20.79  3:07.42                                    
B - Division  
  1 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               3:10.75    3:00.97 A      
              1:25.17  3:00.97                                             
  2 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI               3:13.03    3:07.78 B      
       40.72  1:29.01  2:20.68  3:07.78                                    
  3 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI              3:07.60    3:08.14 B      
       41.98  1:31.69  2:22.04  3:08.14                                    
  4 Donnelly, Andrew N         9 SBA-SI               3:19.00    3:15.95 B      
       45.88  1:38.67  2:28.72  3:15.95                                    
  5 Ahmed, Imran               9 SBA-SI               3:19.00    3:48.67        
       50.68  1:50.39  3:48.67                                             
 
Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:43.60  A
        2:58.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Carsten, Ian D            12 PAC-SI               2:29.30    2:18.75 A      
       31.52  1:07.52  1:43.78  2:18.75                                    
  2 Fraley, Yuto N            11 WSST-SI              2:24.47    2:19.03 A      
       32.02  1:07.23  1:43.91  2:19.03                                    
  3 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI               2:43.35    2:42.12 A      
       36.01  1:18.24  2:00.68  2:42.12                                    
  4 Singer, Ben D             11 RSD-SI               2:41.53    2:43.02 A      
       38.06  1:20.00  2:01.71  2:43.02                                    
B - Division  
  1 Loveman, Matai E          12 RSD-SI               2:45.00    2:22.77 A      
       32.89  1:08.53  1:46.09  2:22.77                                    
  2 Malfatto, Mason J         11 MEYR-SI              2:58.40    2:44.08 B      
       35.31  1:16.95  2:01.87  2:44.08                                    
  3 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               2:50.41    2:46.13 B      
       39.07  1:21.53  2:04.34  2:46.13                                    
  4 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               2:45.03    2:48.54 B      
       38.67  1:22.64  2:07.21  2:48.54                                    
  5 Kapetanios, Nikos         12 SBA-SI               2:58.40    3:04.95        
       39.85  1:28.38  3:04.95                                             
  6 Kapetanios, Petros        12 SBA-SI               2:58.40    3:15.80        
       41.04  1:33.21  2:25.55  3:15.80                                    
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.30  A
        1:50.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI               1:27.73    1:27.03 A      
       42.17  1:27.03                                                      
  2 Feng, Max                 10 PAC-SI               1:32.88    1:33.42 A      
       44.05  1:33.42                                                      
  3 Ongteco, Ethan S          10 SBA-SI               1:33.32    1:34.70 A      
  4 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI               1:36.81    1:35.46 A      
       45.15  1:35.46                                                      
  5 Ebert, Alan                8 SBA-SI               1:37.66    1:37.37 A      
       46.97  1:37.37                                                      
  6 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI               1:36.07    1:41.53 B      
       49.53  1:41.53                                                      
B - Division  
  1 Gravori, Ari D             9 RSD-SI               1:43.14    1:35.60 A      
       45.40  1:35.60                                                      
  2 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI               1:44.09    1:41.58 B      
       49.97  1:41.58                                                      
  3 Calma, John Luca           9 SBA-SI               1:50.50    1:42.16 B      
       50.12  1:42.16                                                      
  4 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:44.72    1:44.25 B      
       51.99  1:44.25                                                      
  5 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               1:50.50    1:50.75        
       52.94  1:50.75                                                      
  6 Donnelly, Andrew N         9 SBA-SI               1:50.50    1:56.52        
       58.90  1:56.52                                                      
  7 Park, Alex C               9 SBA-SI               1:50.50    2:02.49        
  8 Ahmed, Imran               9 SBA-SI               1:50.50    2:03.37        
  9 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI               1:50.50    2:03.88        
     1:01.79  2:03.88                                                      
 10 Kalafatovich, Mateo A     10 SBA-SI               1:50.50    2:06.25        
 
Event 12  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:30.70  A
        1:39.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA              1:08.09    1:12.70 A      
       34.77  1:12.70                                                      
  2 Loveman, Matai E          12 RSD-SI               1:25.00    1:15.11 A      
       36.81  1:15.11                                                      
  3 Wang, Kevin X             12 PAC-SI               1:24.98    1:19.37 A      
       38.67  1:19.37                                                      
  4 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               1:19.06    1:19.98 A      
       38.20  1:19.98                                                      
  5 Donnelly, James M         12 SBA-SI               1:23.10    1:21.45 A      
  6 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               1:28.50    1:28.02 A      
       42.79  1:28.02                                                      
  7 Telfer, Trey J            11 RSD-SI               1:28.65    1:29.41 A      
       43.67  1:29.41                                                      
  8 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:30.65    1:33.40 B      
       44.90  1:33.40                                                      
  9 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:30.26    1:33.49 B      
       45.61  1:33.49                                                      
B - Division  
  1 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               1:30.81    1:29.24 A      
  2 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               1:39.00    1:31.67 B      
       44.90  1:31.67                                                      
  3 Singer, Ben D             11 RSD-SI               1:33.89    1:33.70 B      
       46.11  1:33.70                                                      
  4 Malfatto, Mason J         11 MEYR-SI              1:39.00    1:34.53 B      
       47.14  1:34.53                                                      
  5 Kapetanios, Nikos         12 SBA-SI               1:39.00    1:37.22 B      
  6 Schalge, Blake            11 SBA-SI               1:39.00    1:45.36        
       51.42  1:45.36                                                      
 -- Kapetanios, Petros        12 SBA-SI               1:39.00         DQ        
       49.36                                                               
 
Event 14  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          44.40  A
          53.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           7 RSD-SI                 37.54      35.62 A      
  2 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI                 36.82      36.51 A      
  3 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI                37.07      36.77 A      
  4 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 43.60      40.00 A      
  5 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI                43.94      40.95 A      
B - Division  
  1 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI                 45.71      42.70 A      
  2 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI                 49.31      44.59 B      
  3 Carroll, Collin M          8 ICAC-SI                53.30      58.12        
  4 Zhang, Adrian J            8 RSD-SI                 53.30    1:05.86        
  5 Calma, James Christian C   7 SBA-SI                 53.30    1:06.41        
 
Event 16  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.10  A
          41.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Polidori, Leo L           10 RSD-SI                 34.47      32.71 A      
  2 Yang, Vincent             10 SBA-SI                 33.78      33.04 A      
  3 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI                 34.01      34.47 A      
  4 Lofthus, Aslan C           9 SBA-SI                 34.66      34.76 A      
  5 Feng, Max                 10 PAC-SI                 36.09      36.29 A      
  6 Gravori, Ari D             9 RSD-SI                 37.44      37.15 A      
  7 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI                 36.74      37.34 A      
  8 Chauvapun, Drake K        10 PAC-SI                 37.66      37.49 A      
  9 Lofft, Keenan M           10 RSD-SI                 37.76      38.43 B      
B - Division  
  1 Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI                 38.63      36.79 A      
  2 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI                 38.25      37.97 A      
  3 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI                 41.50      38.76 B      
  4 Calma, John Luca           9 SBA-SI                 41.50      38.98 B      
  5 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI                39.72      39.35 B      
  6 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 41.24      42.70        
  7 Park, Alex C               9 SBA-SI                 41.50      44.39        
  8 Tenney, Charles            9 SBA-SI                 41.50      44.95        
  9 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI                 41.50      45.39        
 10 Kalafatovich, Mateo A     10 SBA-SI                 41.50      49.02        
 11 Ahmed, Imran               9 SBA-SI                 41.50      49.28        
 -- Donnelly, Andrew N         9 SBA-SI                 41.50         DQ        
 
Event 18  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.40  A
          37.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Carsten, Ian D            12 PAC-SI                 32.48      28.92 A      
  2 Ko, Andrew                12 RSD-SI                 31.09      31.20 A      
  3 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                30.51      31.46 A      
  4 Cong, Jonathan            11 PAC-SI                 31.39      31.60 A      
  5 Koyama, Masato            12 RSD-SI                 32.10      31.72 A      
  6 Wang, Kevin X             12 PAC-SI                 31.59      31.95 A      
  7 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI                 32.75      32.93 A      
  8 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI                 32.92      33.50 A      
  9 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 34.16      34.99 B      
B - Division  
  1 Malfatto, Mason J         11 MEYR-SI                37.60      33.71 A      
  2 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI                 34.78      33.94 A      
  3 Telfer, Trey J            11 RSD-SI                 34.71      35.11 B      
  4 Singer, Ben D             11 RSD-SI                 35.23      35.37 B      
  5 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 36.31      36.12 B      
  6 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 35.88      37.38 B      
  7 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI                 36.82      37.42 B      
  8 Kapetanios, Petros        12 SBA-SI                 37.60      38.96        
  9 Julian, Garren G          11 SBA-SI                 37.60      40.27        
 10 Coziahr, Will D           12 SBA-SI                 37.60      40.67        
 11 Kapetanios, Nikos         12 SBA-SI                 37.60      41.89        
 12 Schalge, Blake            11 SBA-SI                 37.60      42.20        
 13 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI                 37.60      47.39        
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          52.70  A
        1:03.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           7 RSD-SI                 39.82      40.38 A      
  2 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI                48.49      46.18 A      
  3 Ebert, Alan                8 SBA-SI                 46.85      46.35 A      
  4 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI                 47.00      49.30 A      
  5 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI                 51.85      50.33 A      
B - Division  
  1 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 59.87      55.80 B      
  2 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI               1:03.20    1:12.76        
 
Event 22  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          43.10  A
          47.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Polidori, Leo L           10 RSD-SI                 40.57      36.19 A      
  2 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI                 36.47      37.40 A      
  3 Ongteco, Ethan S          10 SBA-SI                 41.51      40.76 A      
  4 Feng, Max                 10 PAC-SI                 39.91      41.13 A      
  5 Yang, Vincent             10 SBA-SI                 41.48      42.88 A      
  6 Lofthus, Aslan C           9 SBA-SI                 42.82      42.98 A      
B - Division  
  1 Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI                 47.00      43.26 B      
  2 Roberts, Vincent H        10 RSD-SI                 45.42      44.70 B      
  3 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI                 47.00      44.85 B      
  4 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI                 47.00      51.53        
  5 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI                47.00      53.32        
  6 Calma, John Luca           9 SBA-SI                 47.00      53.38        
  7 Park, Alex C               9 SBA-SI                 47.00      55.65        
 
Event 24  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          39.20  A
          42.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                31.15      32.30 A      
  2 Fraley, Yuto N            11 WSST-SI                34.03      33.84 A      
  3 Cong, Jonathan            11 PAC-SI                 34.36      34.38 A      
  4 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI                 34.21      34.77 A      
  5 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI                 36.17      35.10 A      
  6 Koyama, Masato            12 RSD-SI                 35.71      35.14 A      
  7 Wang, Kevin X             12 PAC-SI                 39.02      38.61 A      
  8 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 38.06      38.62 A      
B - Division  
  1 Singer, Ben D             11 RSD-SI                 40.12      39.76 B      
  2 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI                 41.99      41.37 B      
  3 Malfatto, Mason J         11 MEYR-SI                42.70      41.50 B      
 -- Coziahr, Will D           12 SBA-SI                 42.70         DQ        
 -- Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 42.70         DQ        
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:52.90  A
        2:03.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI               1:34.68    1:38.62 A      
  2 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI              1:48.85    1:46.82 A      
       50.49  1:46.82                                                      
  3 Lofthus, Aslan C           9 SBA-SI               1:52.27    1:50.79 A      
       54.14  1:50.79                                                      
B - Division  
  1 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI               2:03.10    1:55.61 B      
  2 Quinones, Oliver           7 RSD-SI               1:55.50    1:57.86 B      
       56.41  1:57.86                                                      
  3 Ebert, Alan                8 SBA-SI               2:02.63    1:59.48 B      
  4 Chauvapun, Drake K        10 PAC-SI               1:54.19    2:00.44 B      
  5 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              2:03.09    2:04.86        
  6 Parra, Kaito Emilio F     10 ICAC-SI              2:03.10    2:07.67        
  7 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               2:03.10    2:08.77        
     1:01.70  2:08.77                                                      
  8 Donnelly, Andrew N         9 SBA-SI               2:03.10    2:16.83        
 
Event 28  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:40.10  A
        1:49.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA              1:28.18    1:27.11 A      
       41.33  1:27.11                                                      
  2 Koyama, Masato            12 RSD-SI               1:26.22    1:27.22 A      
       41.94  1:27.22                                                      
  3 Ko, Andrew                12 RSD-SI               1:27.29    1:28.48 A      
       43.27  1:28.48                                                      
  4 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               1:29.74    1:30.77 A      
       43.48  1:30.77                                                      
  5 Donnelly, James M         12 SBA-SI               1:29.35    1:33.31 A      
  6 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI               1:29.78    1:35.14 A      
       43.76  1:35.14                                                      
  7 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI               1:36.45    1:36.54 A      
       46.29  1:36.54                                                      
  8 Fraley, Yuto N            11 WSST-SI              1:39.11    1:40.15 B      
       47.75  1:40.15                                                      
  9 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               1:38.38    1:44.31 B      
       49.46  1:44.31                                                      
B - Division  
  1 Wang, Kevin X             12 PAC-SI               1:46.14    1:34.69 A      
       44.77  1:34.69                                                      
  2 Telfer, Trey J            11 RSD-SI               1:44.51    1:43.21 B      
       48.94  1:43.21                                                      
  3 Krebs, Reid N             11 WSST-SI              1:48.81    1:44.60 B      
       50.20  1:44.60                                                      
  4 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               1:49.20    1:57.11        
       54.84  1:57.11                                                      
 
Event 30  Boys 11-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
        6:00.20  A
        6:33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fraley, Kyto K            14 WSST-SI              5:13.16    5:12.38 A      
       31.40  1:06.68  1:47.97  2:29.46  3:14.60  4:00.09  4:36.66  5:12.38
  2 Hellickson, Austin S      14 RSD-SI               5:13.89    5:13.67 A      
              1:11.18  1:52.53  2:33.50  3:15.98  3:59.78  5:13.67         
  3 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              5:42.40    5:25.82 A      
       33.24  1:11.88  1:56.32  2:37.31  3:25.12  4:14.17  4:51.62  5:25.82
  4 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI               5:37.86    5:27.91 A      
       32.53           1:55.18  2:37.68  3:24.12  4:12.58  4:50.84  5:27.91
  5 Wong, Kyle R              13 RSD-SI               5:39.72    5:34.53 A      
       33.28  1:11.77  1:55.56  2:38.17           4:17.67  4:56.35  5:34.53
  6 Jenov, George A           14 ICAC-SI              5:46.83    5:38.89 A      
       34.82  1:18.56  2:04.28  2:48.52  3:35.89  4:24.29  5:02.80  5:38.89
  7 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              5:35.07    5:39.14 A      
              1:19.54  2:04.39  2:49.07  3:34.94  4:23.73  5:03.34  5:39.14
  8 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               5:23.39    5:39.79 A      
       33.11  1:11.82  1:59.35  2:44.03  3:33.17  4:24.35  5:03.75  5:39.79
  9 Villalva, Eli             13 RAST-BD              5:44.94    5:43.99 A      
              1:16.87  2:02.76  2:47.42  3:38.05  4:28.42  5:43.99         
B - Division  
  1 Donnelly, James M         12 SBA-SI               6:01.85    5:49.19 A      
       37.99  1:25.75  2:10.23  2:53.38  3:43.28  4:35.17  5:12.28  5:49.19
 
Event 32  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
        5:41.70  A
        6:12.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               5:36.70    5:32.41 A      
       33.54  1:15.96  2:00.47  2:44.74  3:32.55  4:22.13  4:57.14  5:32.41
 
Event 34  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:28.50  A
        2:42.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Mason P           14 RSD-SI               2:03.60    2:05.73 A      
       29.60  1:01.56  1:34.10  2:05.73                                    
  2 Loy, Lukas S              14 RSD-SI               2:09.81    2:10.64 A      
       30.41  1:03.84  1:37.44  2:10.64                                    
  3 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI               2:09.07    2:11.20 A      
       30.37  1:03.85  1:37.90  2:11.20                                    
  4 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI               2:21.95    2:13.21 A      
       30.19  1:04.45  1:39.30  2:13.21                                    
  5 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI               2:12.00    2:14.02 A      
       31.48  1:05.75  1:40.97  2:14.02                                    
  6 Hellickson, Austin S      14 RSD-SI               2:17.79    2:14.16 A      
       31.62  1:05.68  1:40.69  2:14.16                                    
  7 Fahr, BJ J                14 RSD-SI               2:13.00    2:15.68 A      
       31.96  1:06.63  1:42.00  2:15.68                                    
  8 Fraley, Kyto K            14 WSST-SI              2:10.06    2:15.85 A      
       32.02  1:06.85  1:42.57  2:15.85                                    
  9 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               2:21.52    2:16.59 A      
       32.52  1:06.98  1:41.73  2:16.59                                    
 10 Kading, Seth C            14 RSD-SI               2:24.49    2:18.22 A      
       32.30  1:07.85  1:43.70  2:18.22                                    
 11 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI              2:19.05    2:19.58 A      
       33.01  1:08.94  1:45.10  2:19.58                                    
 12 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               2:19.55    2:19.96 A      
       31.99  1:07.56  1:44.74  2:19.96                                    
 13 Sway, Colin M             13 RSD-SI               2:20.34    2:20.42 A      
       33.47  1:09.50  1:46.20  2:20.42                                    
 14 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              2:22.48    2:21.05 A      
       31.90  1:07.75  1:44.73  2:21.05                                    
 15 Natale, Christian D       14 RSD-SI               2:19.76    2:21.36 A      
       31.90  1:07.76  1:45.11  2:21.36                                    
 16 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               2:20.73    2:21.60 A      
       32.74  1:09.02  1:46.50  2:21.60                                    
 17 Sanchez, David T          14 RSD-SI               2:21.70    2:22.37 A      
       32.48  1:08.70  1:45.82  2:22.37                                    
 18 Rubio, Fede               14 SBA-SI               2:21.98    2:22.82 A      
       31.83  1:07.81  1:45.72  2:22.82                                    
 19 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               2:26.23    2:22.84 A      
       34.08  1:10.49  1:47.43  2:22.84                                    
 20 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               2:22.47    2:22.87 A      
       32.82  1:08.83  1:46.10  2:22.87                                    
 21 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              2:20.98    2:23.11 A      
       32.75  1:09.73  1:46.54  2:23.11                                    
 22 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              2:26.48    2:23.36 A      
       32.72  1:09.06  1:46.75  2:23.36                                    
 23 Jayant, Anish             13 RSD-SI               2:26.20    2:23.96 A      
       33.01  1:09.54  1:46.97  2:23.96                                    
 24 Le, Dylan Q               13 SSD-SI               2:22.50    2:24.22 A      
       32.96  1:09.99  1:48.16  2:24.22                                    
 25 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:25.46    2:26.16 A      
       34.90  1:12.21  1:49.94  2:26.16                                    
 26 Chen, Alec G              14 SSD-SI               2:27.75    2:34.24 B      
              1:14.64  1:55.01  2:34.24                                    
B - Division  
  1 Ong, Julian               13 MEYR-SI              2:29.82    2:24.08 A      
       32.70  1:09.23  1:47.00  2:24.08                                    
  2 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               2:39.21    2:34.24 B      
       35.48  1:15.98  1:56.25  2:34.24                                    
  3 Kansagara, Eshaan G       14 SSD-SI               2:41.99    2:42.11        
       34.25  1:15.67  2:42.11                                             
  4 Ambrogelly, Leo L         13 MEYR-SI              2:42.00    2:48.83        
       36.48  2:48.86  2:48.83                                             
 
Event 36  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:21.80  A
        2:34.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dietze, Pierce A          16 WSST-SI              2:01.80    2:05.67 A      
       28.65  1:00.35  1:33.53  2:05.67                                    
  2 Berman, Jeremy M          16 UNAT-SI              2:02.08    2:05.80 A      
       29.22  1:01.30  1:33.93  2:05.80                                    
  3 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI               2:05.24    2:07.92 A      
       30.07  1:03.11  1:36.07  2:07.92                                    
  4 Dort, Cooper S            18 RSD-SI               2:10.40    2:08.49 A      
       30.47  1:03.05  1:36.06  2:08.49                                    
  5 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               2:09.37    2:09.00 A      
       29.84  1:02.48  1:36.13  2:09.00                                    
  6 Lynn, Adam S              17 WSST-SI              2:02.14    2:09.04 A      
       28.88  1:01.42  1:35.71  2:09.04                                    
  7 Gates, Jeremy G           18 ICAC-SI              2:06.83    2:09.21 A      
       29.89  1:02.76  1:36.38  2:09.21                                    
  8 Lee, Jabez J              15 ICAC-SI              2:09.83    2:10.85 A      
       30.29  1:03.87  1:37.81  2:10.85                                    
  9 Peterson IV, George J     17 RSD-SI               2:04.95    2:10.92 A      
       29.68  1:02.70  1:37.02  2:10.92                                    
 10 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI              2:11.00    2:11.03 A      
       29.73  1:02.87  1:36.62  2:11.03                                    
 11 Gomez, Samuel             15 SBA-SI               2:08.30    2:11.04 A      
       29.72  1:02.18  1:36.12  2:11.04                                    
 12 Marxer, Lukas E           17 PAC-SI               2:01.57    2:13.31 A      
       30.32  1:04.96  1:39.49  2:13.31                                    
 13 Wheeler, Joey J           17 ICAC-SI              2:15.94    2:15.17 A      
       31.53  1:06.67  1:41.80  2:15.17                                    
 14 Fahr, Jimmy P             17 RSD-SI               2:07.80    2:17.25 A      
       32.23  1:06.62  1:41.85  2:17.25                                    
 15 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              2:19.17    2:17.88 A      
       32.18  1:07.78  1:44.31  2:17.88                                    
 16 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               2:14.55    2:18.10 A      
       30.88  1:06.11  1:42.17  2:18.10                                    
 17 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              2:21.43    2:18.61 A      
       32.55  1:08.36  1:44.88  2:18.61                                    
 18 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               2:15.42    2:19.63 A      
       31.19  2:19.63                                                      
 19 Cederstav, Erik A         17 RSD-SI               2:11.05    2:22.22 B      
       33.12  1:10.21  1:46.53  2:22.22                                    
 20 Orr, Max A                15 RSD-SI               2:19.93    2:25.43 B      
       32.23  1:08.18  1:46.81  2:25.43                                    
 21 Greenman, Carter P        16 RSD-SI               2:21.21    2:28.65 B      
       32.95  1:10.12  1:49.10  2:28.65                                    
B - Division  
  1 Blanchard, Zachary R      17 PAC-SI               2:21.93    2:17.64 A      
       31.82  1:06.50  1:41.55  2:17.64                                    
  2 Abdubek, Tim              15 SSD-SI               2:33.99    2:20.82 A      
       29.94  1:05.47  1:43.46  2:20.82                                    
  3 Schafer, Drew E           15 RSD-SI               2:23.81    2:25.35 B      
       31.80  1:08.72  1:47.52  2:25.35                                    
  4 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              2:24.56    2:25.80 B      
       32.52  1:09.05  1:48.19  2:25.80                                    
  5 Frandsen, Andrew L        15 RSD-SI               2:30.00    2:27.96 B      
       33.99  1:12.09  1:51.14  2:27.96                                    
  6 Schafer, Ethan T          17 RSD-SI               2:25.00    2:37.47        
       33.89  1:13.37  1:56.10  2:37.47                                    
 -- Leung, Dillon A           16 RSD-SI               2:21.82        DFS        
      Declared false start
 
Event 38  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:22.10  A
        1:31.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI               1:04.15    1:05.63 A      
       32.18  1:05.63                                                      
  2 Park, Thomas              13 PAC-SI               1:06.73    1:08.12 A      
       32.53  1:08.12                                                      
  3 Sanchez, David T          14 RSD-SI               1:10.17    1:10.72 A      
       34.31  1:10.72                                                      
  4 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI               1:09.92    1:11.56 A      
       34.91  1:11.56                                                      
  5 Hellickson, Austin S      14 RSD-SI               1:10.13    1:13.22 A      
  6 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              1:13.51    1:14.65 A      
       36.50  1:14.65                                                      
  7 Jayant, Anish             13 RSD-SI               1:15.97    1:15.47 A      
       36.41  1:15.47                                                      
  8 Kading, Seth C            14 RSD-SI               1:20.00    1:15.89 A      
       37.36  1:15.89                                                      
  9 Hughes, Colby             13 SBA-SI               1:17.07    1:15.96 A      
       37.39  1:15.96                                                      
 10 Shields, Grant B          14 RSD-SI               1:16.74    1:17.07 A      
       36.74  1:17.07                                                      
 11 Chen, Alex L              13 PAC-SI               1:17.81    1:17.18 A      
       37.26  1:17.18                                                      
 12 Jenov, George A           14 ICAC-SI              1:16.98    1:17.21 A      
       38.20  1:17.21                                                      
 13 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI              1:13.79    1:17.42 A      
       37.96  1:17.42                                                      
 14 Ong, Julian               13 MEYR-SI              1:16.03    1:18.24 A      
       38.02  1:18.24                                                      
 15 Natale, Christian D       14 RSD-SI               1:18.57    1:18.59 A      
       38.22  1:18.59                                                      
 16 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               1:20.04    1:20.14 A      
       39.16  1:20.14                                                      
 17 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:20.70    1:21.14 A      
       39.72  1:21.14                                                      
 18 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              1:20.47    1:21.23 A      
       40.18  1:21.23                                                      
 19 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               1:19.64    1:21.43 A      
       40.13  1:21.43                                                      
 20 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               1:19.66    1:21.91 A      
       41.06  1:21.91                                                      
B - Division  
  1 Le, Dylan Q               13 SSD-SI               1:26.03    1:16.52 A      
       36.93  1:16.52                                                      
  2 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI               1:23.03    1:17.74 A      
       37.93  1:17.74                                                      
  3 Kansagara, Eshaan G       14 SSD-SI               1:31.49    1:23.60 B      
  4 Chen, Alec G              14 SSD-SI               1:30.99    1:28.60 B      
       43.10  1:28.60                                                      
 
Event 40  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.60  A
        1:25.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Pozdnyakov, Phil V        15 RSD-SI               1:04.35    1:03.50 A      
       30.14  1:03.50                                                      
  2 Lee, Jabez J              15 ICAC-SI              1:10.53    1:08.42 A      
       34.09  1:08.42                                                      
  3 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI               1:06.28    1:08.93 A      
       33.55  1:08.93                                                      
  4 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              1:12.93    1:11.18 A      
       35.31  1:11.18                                                      
  5 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              1:13.64    1:12.48 A      
       35.61  1:12.48                                                      
  6 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               1:11.21    1:12.79 A      
       35.24  1:12.79                                                      
  7 Wheeler, Joey J           17 ICAC-SI              1:12.78    1:15.06 A      
       36.87  1:15.06                                                      
  8 Sebree, Sean T            16 SBA-SI               1:16.69    1:15.70 A      
       36.21  1:15.70                                                      
  9 Schafer, Drew E           15 RSD-SI               1:17.49    1:19.06 B      
       38.63  1:19.06                                                      
 10 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              1:15.79    1:19.90 B      
       38.99  1:19.90                                                      
 -- Orr, Max A                15 RSD-SI               1:09.57        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Camarillo, Emilio         15 SBA-SI               1:25.80    1:12.61 A      
       35.90  1:12.61                                                      
  2 Shang, Jason              15 RSD-SI               1:19.05    1:17.32 A      
       36.41  1:17.32                                                      
  3 Frandsen, Andrew L        15 RSD-SI               1:24.00    1:22.82 B      
       40.47  1:22.82                                                      
 
Event 42  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.20  A
          33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Morris, Mason P           14 RSD-SI                 26.87      26.68 A      
  2 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI                 28.81      27.59 A      
  3 Wong, Kyle R              13 RSD-SI                 27.48      27.69 A      
  4 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI                 26.99      27.70 A      
  5 Park, Thomas              13 PAC-SI                 28.55      28.25 A      
  6 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI                 28.90      28.38 A      
  7 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI                 29.72      28.40 A      
  8 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI                29.64      28.48 A      
  9 Loy, Lukas S              14 RSD-SI                 28.28      28.59 A      
 10 Jenov, George A           14 ICAC-SI                28.18      28.70 A      
 11 Ong, Joe                  14 MEYR-SI                28.72      28.93 A      
 12 Shields, Grant B          14 RSD-SI                 28.84      29.07 A      
 13 Fahr, BJ J                14 RSD-SI                 28.89      29.30 A      
 14 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI                 29.42      29.35 A      
 15 Rubio, Fede               14 SBA-SI                 28.93      29.37 A      
 16 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI                29.68      29.44 A      
 17 Cornick, Michael L        14 RSD-SI                 29.27      29.49 A      
 18 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI                29.96      29.50 A      
 19 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI                 29.69      29.80 A      
 20 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI                29.25      29.86 A      
 21 Sanchez, David T          14 RSD-SI                 29.27      29.95 A      
 22 Natale, Christian D       14 RSD-SI                 29.85      30.02 A      
 23 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI                 30.07      30.79 B      
B - Division  
  1 Kading, Seth C            14 RSD-SI                 31.00      28.90 A      
  2 Le, Dylan Q               13 SSD-SI                 31.10      30.54 B      
  3 Kansagara, Eshaan G       14 SSD-SI                 32.99      30.88 B      
  4 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI                 30.87      30.92 B      
  5 Downes, Nathan E          13 CSA-SI                 31.01      31.07 B      
  6 Jayant, Anish             13 RSD-SI                 30.99      31.08 B      
  7 Sway, Colin M             13 RSD-SI                 30.79      31.22 B      
  8 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI                 32.91      31.25 B      
  9 Hughes, Colby             13 SBA-SI                 31.59      32.21 B      
 10 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI                 31.41      32.44 B      
 11 Telfer, Corey D           14 RSD-SI                 33.00      32.54 B      
 12 Ambrogelly, Leo L         13 MEYR-SI                33.00      32.78 B      
 13 Chen, Alec G              14 SSD-SI                 32.39      33.16        
 14 Sebree, Shane W           13 SBA-SI                 33.00      33.69        
 15 Cho, Ethan C              13 RSD-SI                 33.00      34.64        
 16 Lorey, Michael D          13 SBA-SI                 33.00      34.94        
 17 Yao, Gilbert Z            13 SSD-SI                 32.99      37.70        
 
Event 44  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.80  A
          32.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Marxer, Lukas E           17 PAC-SI                 25.14      25.90 A      
  2 Dietze, Pierce A          16 WSST-SI                24.88      25.94 A      
  3 Pozdnyakov, Phil V        15 RSD-SI                 26.17      26.22 A      
  4 Lynn, Adam S              17 WSST-SI                24.96      26.44 A      
  5 Berman, Jeremy M          16 UNAT-SI                25.48      26.75 A      
  6 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI                26.88      26.85 A      
  7 Gates, Jeremy G           18 ICAC-SI                27.30      26.86 A      
  8 Gomez, Samuel             15 SBA-SI                 26.88      26.99 A      
  9 Erickson, Cade L          17 SBA-SI                 27.55      27.75 A      
 10 Peterson IV, George J     17 RSD-SI                 28.72      28.16 A      
 11 Sebree, Sean T            16 SBA-SI                 27.93      28.20 A      
 12 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI                 27.95      28.31 A      
 13 Fahr, Jimmy P             17 RSD-SI                 27.84      28.79 A      
 14 Blanchard, Zachary R      17 PAC-SI                 28.50      28.87 A      
 15 Orr, Max A                15 RSD-SI                 27.94      29.19 A      
 16 Greenman, Carter P        16 RSD-SI                 29.02      29.35 A      
 17 Leung, Dillon A           16 RSD-SI                 28.22      29.50 A      
 18 Jin, Lei                  15 ICAC-SI                29.39      29.51 A      
 19 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI                 29.36      29.64 A      
 20 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI                29.21      29.89 B      
B - Division  
  1 Abdubek, Tim              15 SSD-SI                 31.99      28.35 A      
  2 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI                30.77      30.31 B      
  3 Schafer, Drew E           15 RSD-SI                 30.03      30.52 B      
  4 Frandsen, Andrew L        15 RSD-SI                 32.00      30.97 B      
  5 Shang, Jason              15 RSD-SI                 31.72      31.56 B      
  6 Schafer, Ethan T          17 RSD-SI                 30.00      32.34 B      
 
Event 46  Boys 11-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:53.10  A
        3:08.90  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Fraley, Kyto K            14 WSST-SI              2:30.01    2:27.96 A      
       33.58  1:11.45  1:49.96  2:27.96                                    
  2 Carsten, Ian D            12 PAC-SI               2:48.06    2:32.92 A      
       35.20  1:16.13  2:32.92                                             
  3 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI               2:18.00    2:36.60 A      
       34.62  1:14.68  1:55.36  2:36.60                                    
  4 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              2:50.00    2:38.04 A      
       34.19  1:15.56  1:56.37  2:38.04                                    
  5 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI              2:36.87    2:39.12 A      
       35.69  1:16.08  1:57.66  2:39.12                                    
  6 Villalva, Eli             13 RAST-BD              2:33.05    2:51.08 A      
       35.95  1:19.87  2:51.08                                             
  7 Ong, Julian               13 MEYR-SI              2:49.78    2:52.46 A      
       36.56  1:20.45  2:05.32  2:52.46                                    
 -- Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               2:45.58        DFS        
      Declared false start
 -- Hellickson, Austin S      14 RSD-SI               2:34.76        DFS        
      Declared false start
 -- Sanchez, David T          14 RSD-SI               2:45.00        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               3:05.40    3:04.41 B      
              1:25.75  2:15.97  3:04.41                                    
  2 Krebs, Reid N             11 WSST-SI              3:07.81    3:31.36        
                       2:37.62  3:31.36                                    
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:40.30  A
        2:54.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               2:25.53    2:25.66 A      
       32.10  1:07.97  1:47.59  2:25.66                                    
B - Division  
  1 Camarillo, Emilio         15 SBA-SI               2:48.90    2:35.49 A      
       33.68  1:12.69  1:54.81  2:35.49                                    
 
Event 50  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:29.20  A
        1:37.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI               1:16.65    1:17.49 A      
       37.07  1:17.49                                                      
  2 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI               1:25.64    1:20.98 A      
       38.79  1:20.98                                                      
  3 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI               1:19.06    1:22.69 A      
       39.33  1:22.69                                                      
  4 Jenov, George A           14 ICAC-SI              1:21.18    1:24.88 A      
       40.39  1:24.88                                                      
  5 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               1:24.24    1:25.06 A      
       39.91  1:25.06                                                      
  6 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              1:20.07    1:25.11 A      
       40.02  1:25.11                                                      
  7 Fahr, BJ J                14 RSD-SI               1:26.11    1:26.43 A      
       42.34  1:26.43                                                      
  8 Chen, Alex L              13 PAC-SI               1:27.08    1:26.95 A      
       40.91  1:26.95                                                      
  9 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               1:22.67    1:28.33 A      
B - Division  
  1 Park, Thomas              13 PAC-SI               1:37.30    1:23.98 A      
       39.51  1:23.98                                                      
  2 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI               1:33.54    1:26.25 A      
  3 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI               1:32.91    1:29.17 A      
  4 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               1:31.25    1:31.15 B      
       44.60  1:31.15                                                      
  5 Wong, Kyle R              13 RSD-SI               1:29.96    1:32.79 B      
       44.44  1:32.79                                                      
  6 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              1:31.23    1:33.69 B      
       46.05  1:33.69                                                      
  7 Jayant, Anish             13 RSD-SI               1:31.70    1:35.42 B      
       46.42  1:35.42                                                      
  8 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               1:37.30    1:35.44 B      
       43.35  1:35.44                                                      
  9 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               1:36.93    1:35.60 B      
       45.38  1:35.60                                                      
 10 Ong, Julian               13 MEYR-SI              1:31.31    1:36.50 B      
       45.97  1:36.50                                                      
 11 Yao, Gilbert Z            13 SSD-SI               1:36.99    1:37.01 B      
       44.91  1:37.01                                                      
 12 Kansagara, Eshaan G       14 SSD-SI               1:36.99    1:37.69        
 13 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:37.30    1:39.16        
       47.81  1:39.16                                                      
 14 Lorey, Michael D          13 SBA-SI               1:37.30    1:56.79        
       51.71  1:56.79                                                      
 
Event 52  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.60  A
        1:33.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lee, Jabez J              15 ICAC-SI              1:16.18    1:17.64 A      
       36.90  1:17.64                                                      
  2 Gates, Jeremy G           18 ICAC-SI              1:20.83    1:20.07 A      
       38.62  1:20.07                                                      
  3 Park, Andrew              16 PAC-SI               1:17.76    1:20.63 A      
       37.61  1:20.63                                                      
  4 Schafer, Ethan T          17 RSD-SI               1:19.55    1:20.97 A      
       37.86  1:20.97                                                      
  5 Sebree, Sean T            16 SBA-SI               1:17.29    1:21.53 A      
       38.58  1:21.53                                                      
  6 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               1:23.39    1:22.00 A      
       37.78  1:22.00                                                      
  7 Gomez, Samuel             15 SBA-SI               1:20.46    1:22.45 A      
       39.22  1:22.45                                                      
  8 Leung, Dillon A           16 RSD-SI               1:18.44    1:23.32 A      
       39.69  1:23.32                                                      
B - Division  
  1 Orr, Max A                15 RSD-SI               1:27.56    1:26.42 B      
       39.27  1:26.42                                                      
  2 Greenman, Carter P        16 RSD-SI               1:25.86    1:28.29 B      
       41.06  1:28.29                                                      
 
Event 54  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:15.60  A
        5:44.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Loy, Lukas S              14 RSD-SI               4:35.31    4:31.53 A      
       30.68  1:05.25  1:40.12  2:15.12  2:49.33  3:23.55  3:58.18  4:31.53
  2 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI               4:37.34    4:35.12 A      
       31.48  1:06.24  1:41.37  2:16.96  2:51.90  3:27.37  4:01.91  4:35.12
  3 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI              4:46.48    4:51.62 A      
       33.47  1:10.03  1:47.15  2:24.22  3:00.94  3:38.21  4:15.43  4:51.62
  4 Hughes, Colby             13 SBA-SI               4:47.57    4:55.96 A      
       33.82  1:11.94  1:49.13  2:27.02  3:04.70  3:42.43  4:19.69  4:55.96
  5 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              5:07.52    4:56.06 A      
       33.48  1:11.09  1:49.57  2:27.84  3:05.41  3:43.76  4:21.15  4:56.06
  6 Sway, Colin M             13 RSD-SI               4:47.60    4:58.43 A      
       34.92  1:13.05  1:50.79  2:28.55  3:06.82  3:44.79  4:22.25  4:58.43
  7 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               5:01.25    5:03.70 A      
       33.80  1:12.73  1:50.68  2:30.04  3:08.60  3:47.78  4:26.10  5:03.70
  8 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               5:14.72    5:10.87 A      
       35.91  1:15.41  1:55.03  2:35.57  3:14.94  3:55.42  4:34.23  5:10.87
  9 Rubio, Fede               14 SBA-SI               5:07.52    5:21.77 B      
       34.75  1:13.75  1:54.68  2:36.25  3:17.43  3:59.52  4:41.59  5:21.77
 10 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               5:01.27    5:28.81 B      
       38.28  1:20.03  2:02.56  2:43.91  3:25.02  4:07.46  4:48.87  5:28.81
B - Division  
  1 Shields, Grant B          14 RSD-SI               5:22.27    4:56.36 A      
       32.87  1:10.95  1:48.86  2:27.28  3:04.67  3:42.49  4:19.82  4:56.36
  2 Duncan, Miles N           13 RSD-SI               5:23.82    5:11.02 A      
       35.89  1:15.42  1:55.31  2:35.75  3:15.78  3:55.54  4:34.86  5:11.02
  3 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               5:29.74    5:33.13 B      
       38.18  1:19.22  2:00.83  2:43.88  3:27.12  4:10.24  4:52.05  5:33.13
 
Event 56  Boys 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:59.20  A
        5:26.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               4:30.87    4:35.29 A      
       31.52  1:05.02  1:39.20  2:13.83  2:49.18  3:24.77  4:00.67  4:35.29
  2 Berman, Jeremy M          16 UNAT-SI              4:19.78    4:35.99 A      
       31.63  1:06.78  1:41.98  2:17.41  2:53.24  3:28.99  4:03.98  4:35.99
  3 Dort, Cooper S            18 RSD-SI               4:31.77    4:37.17 A      
       31.82  1:06.74  1:41.50  2:17.11  2:52.64  3:28.64  4:03.31  4:37.17
  4 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               4:40.11    4:38.87 A      
       31.70  1:06.66  1:41.91  2:17.91  2:53.79  3:30.13  4:04.82  4:38.87
  5 Wheeler, Joey J           17 ICAC-SI              4:37.89    4:41.47 A      
       32.76  1:08.56  1:44.63  2:20.88  2:57.12  3:32.99  4:08.08  4:41.47
  6 Park, Andrew              16 PAC-SI               4:40.80    4:43.12 A      
       32.54  1:07.88  1:43.34  2:19.39  2:55.56  3:31.78  4:07.80  4:43.12
  7 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              4:56.76    4:45.13 A      
       33.36  1:10.42  1:45.95  2:22.04  2:58.52  3:34.10  4:10.56  4:45.13
  8 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               4:43.77    4:47.59 A      
       33.73  1:10.12  1:46.24  2:23.10  2:59.53  3:36.45  4:12.54  4:47.59
  9 Cederstav, Erik A         17 RSD-SI               4:41.09    5:00.47 B      
       34.33  1:12.65  1:51.22  2:29.99  3:08.94  3:47.59  4:25.20  5:00.47
 10 Schafer, Drew E           15 RSD-SI               4:54.21    5:00.71 B      
       34.44  1:12.92  1:51.40  2:30.12  3:08.87  3:47.25  4:24.80  5:00.71
 -- Fahr, Jimmy P             17 RSD-SI               4:35.01        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Gomez, Samuel             15 SBA-SI               5:04.25    4:47.45 A      
       33.36  1:10.08  1:46.87  2:24.10  3:00.97  3:37.10  4:13.03  4:47.45
  2 Frandsen, Andrew L        15 RSD-SI               5:15.00    5:16.91 B      
       35.91  1:16.12  1:56.07  2:36.68  3:17.77  3:58.15  4:38.37  5:16.91
 -- Blanchard, Zachary R      17 PAC-SI               5:09.70        DFS        
      Declared false start
 
Event 58  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:35.50  A
        1:54.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           7 RSD-SI               1:22.46    1:21.33 A      
       38.77  1:21.33                                                      
  2 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI               1:21.40    1:23.99 A      
       39.40  1:23.99                                                      
  3 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI              1:25.75    1:24.28 A      
       39.71  1:24.28                                                      
  4 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI               1:32.49    1:31.64 A      
       43.26  1:31.64                                                      
  5 Camarillo Moran, Mateo     7 SBA-SI               1:27.47    1:32.08 A      
       43.09  1:32.08                                                      
B - Division  
  1 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              1:47.82    1:33.37 A      
       43.49  1:33.37                                                      
  2 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI               1:36.17    1:37.13 B      
  3 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI               1:49.33    1:44.77 B      
       46.81  1:44.77                                                      
  4 Zhang, Adrian J            8 RSD-SI               1:54.60    2:17.11        
     1:03.69  2:17.11                                                      
 
Event 60  Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:23.90  A
        1:31.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI               1:13.21    1:13.20 A      
       35.70  1:13.20                                                      
  2 Yang, Vincent             10 SBA-SI               1:17.00    1:15.45 A      
       36.03  1:15.45                                                      
  3 Polidori, Leo L           10 RSD-SI               1:18.65    1:16.09 A      
       35.74  1:16.09                                                      
  4 Ongteco, Ethan S          10 SBA-SI               1:17.02    1:19.00 A      
       37.23  1:19.00                                                      
  5 Feng, Max                 10 PAC-SI               1:19.18    1:19.03 A      
       36.99  1:19.03                                                      
  6 Lofthus, Aslan C           9 SBA-SI               1:19.83    1:19.55 A      
       37.80  1:19.55                                                      
B - Division  
  1 Gravori, Ari D             9 RSD-SI               1:31.60    1:23.56 A      
       38.56  1:23.56                                                      
  2 Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI               1:31.60    1:25.59 B      
       39.96  1:25.59                                                      
  3 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI               1:25.60    1:26.76 B      
       39.29  1:26.76                                                      
  4 Calma, John Luca           9 SBA-SI               1:31.60    1:31.15 B      
       42.84  1:31.15                                                      
  5 Khoury, Ryan              10 MEYR-SI              1:31.60    1:32.33        
       43.01  1:32.33                                                      
  6 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI               1:31.60    1:35.61        
       44.93  1:35.61                                                      
  7 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI               1:31.60    1:37.68        
       46.37  1:37.68                                                      
  8 Ahmed, Imran               9 SBA-SI               1:31.60    1:44.85        
 -- Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               1:28.99         DQ        
       40.60       DQ                                                      
 
Event 62  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.10  A
        1:22.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Carsten, Ian D            12 PAC-SI               1:14.49    1:03.25 A      
       30.27  1:03.25                                                      
  2 Fraley, Yuto N            11 WSST-SI              1:06.80    1:05.44 A      
       31.95  1:05.44                                                      
  3 Koyama, Masato            12 RSD-SI               1:08.26    1:10.68 A      
       33.47  1:10.68                                                      
  4 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA              1:08.94    1:11.42 A      
       34.20  1:11.42                                                      
  5 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI               1:11.76    1:11.53 A      
       34.46  1:11.53                                                      
  6 Lucio Valenzo, Nano J     12 SBA-SI               1:13.51    1:13.56 A      
       35.03  1:13.56                                                      
  7 Wang, Kevin X             12 PAC-SI               1:13.65    1:13.82 A      
       35.38  1:13.82                                                      
B - Division  
  1 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               1:15.12    1:15.02 A      
       36.46  1:15.02                                                      
  2 Telfer, Trey J            11 RSD-SI               1:22.00    1:15.78 B      
       36.24  1:15.78                                                      
  3 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               1:22.00    1:16.72 B      
       36.82  1:16.72                                                      
  4 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:22.00    1:17.47 B      
       36.73  1:17.47                                                      
  5 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               1:17.18    1:17.95 B      
       38.03  1:17.95                                                      
  6 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI              1:16.99    1:24.66        
  7 Coziahr, Will D           12 SBA-SI               1:22.00    1:28.76        
       42.97  1:28.76                                                      
  8 Julian, Garren G          11 SBA-SI               1:22.00    1:32.82        
       41.11  1:32.82                                                      
  9 Schalge, Blake            11 SBA-SI               1:22.00    1:36.26        
       45.81  1:36.26                                                      
 10 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI               1:22.00    1:47.20        
       49.94  1:47.20                                                      
 
Event 64  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.10  A
        1:08.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI                50.31      47.45 A      
  2 Ebert, Alan                8 SBA-SI                 54.96      52.85 A      
  3 Quinones, Oliver           7 RSD-SI                 53.86      54.45 A      
  4 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI                 50.82      54.65 A      
  5 Camarillo Moran, Mateo     7 SBA-SI                 55.63      58.43 B      
B - Division  
  1 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              1:01.53      57.28 B      
  2 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI               1:01.46    1:03.47 B      
  3 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI               1:07.51    1:04.19 B      
  4 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI               1:04.52    1:08.01 B      
  5 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:08.50    1:22.31        
 -- Zhang, Adrian J            8 RSD-SI               1:08.50         DQ        
      Elbows recovered over water
 
Event 66  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.40  A
          56.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI                 43.91      46.81 A      
  2 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI                 51.16      49.44 A      
  3 Yang, Vincent             10 SBA-SI                 50.93      49.69 A      
  4 Lofthus, Aslan C           9 SBA-SI                 50.63      50.08 A      
B - Division  
  1 Ongteco, Ethan S          10 SBA-SI                 51.49      50.86 A      
  2 Calma, John Luca           9 SBA-SI                 56.00      52.09 B      
  3 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 56.00    1:02.80        
  4 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI                 56.00    1:04.15        
  5 Kalafatovich, Mateo A     10 SBA-SI                 56.00    1:05.12        
  6 Ahmed, Imran               9 SBA-SI                 56.00    1:05.43        
 
Event 68  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          45.60  A
          49.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan            11 PAC-SI                 40.06      40.41 A      
  2 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                38.85      40.63 A      
  3 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI                 43.08      42.70 A      
  4 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI                 41.82      43.00 A      
  5 Singer, Ben D             11 RSD-SI                 45.11      43.92 A      
  6 Wang, Kevin X             12 PAC-SI                 42.59      43.93 A      
 -- Koyama, Masato            12 RSD-SI                 37.66        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 49.80      45.53 A      
  2 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI                 45.96      46.96 B      
  3 Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI                47.95      47.27 B      
  4 Krebs, Reid N             11 WSST-SI                48.99      48.07 B      
  5 Lucio Valenzo, Nano J     12 SBA-SI                 49.80      49.46 B      
  6 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 49.80      52.06        
  7 Hong, Nicholas A          11 PAC-SI                 49.80      52.52        
  8 Julian, Garren G          11 SBA-SI                 49.80      54.97        
 
Event 70  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          53.20  A
        1:03.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Quinones, Oliver           7 RSD-SI                 43.66      42.71 A      
  2 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI                 43.74      43.62 A      
  3 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI                46.04      44.61 A      
  4 Ebert, Alan                8 SBA-SI                 44.90      45.00 A      
  5 Yang, Jeffrey              8 SBA-SI                 51.55      48.94 A      
B - Division  
  1 Flores Hidalgo, Andres     8 SBA-SI                 56.59      55.14 B      
  2 Gidley, Kyle W             7 SBA-SI                 56.44      59.80 B      
  3 Vorndam, Emory J           8 FAST-SI              1:03.80    1:01.00 B      
  4 Calma, James Christian C   7 SBA-SI               1:03.80    1:13.40        
 
Event 72  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.30  A
          50.50  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Yang, Vincent             10 SBA-SI                 41.87      41.08 A      
  2 Feng, Max                 10 PAC-SI                 42.48      42.05 A      
  3 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI                 44.72      42.61 A      
  4 Ongteco, Ethan S          10 SBA-SI                 43.70      43.39 A      
  5 Lofthus, Aslan C           9 SBA-SI                 44.03      45.49 A      
B - Division  
  1 Polidori, Leo L           10 RSD-SI                 46.86      42.05 A      
  2 Gravori, Ari D             9 RSD-SI                 50.50      44.04 A      
  3 Calma, John Luca           9 SBA-SI                 50.50      46.74 B      
  4 Keatinge, Augie D          9 RSD-SI                 47.63      49.12 B      
  5 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI                 50.50      49.19 B      
  6 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI                 50.50      50.58        
  7 Khoury, Ryan              10 MEYR-SI                50.50      51.54        
  8 Kalafatovich, Mateo A     10 SBA-SI                 50.50      58.44        
  9 Ahmed, Imran               9 SBA-SI                 50.50      59.02        
 10 Hernandez, Daniel         10 SBA-SI                 50.50    1:00.11        
 
Event 74  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.00  A
          45.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA                32.29      34.20 A      
  2 Wang, Kevin X             12 PAC-SI                 37.11      36.77 A      
  3 Cong, Jonathan            11 PAC-SI                 37.61      37.44 A      
  4 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI                 37.54      38.81 A      
  5 Koyama, Masato            12 RSD-SI                 40.59      40.08 A      
B - Division  
  1 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI                 42.15      40.97 A      
  2 Martinez, Edgar           11 SBA-SI                 42.35      41.68 A      
  3 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI                 42.88      41.75 A      
  4 Telfer, Trey J            11 RSD-SI                 42.83      41.97 A      
  5 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI                 45.45      43.00 B      
  6 Lucio Valenzo, Nano J     12 SBA-SI                 43.38      43.02 B      
  7 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI                 43.54      45.02 B      
  8 Schalge, Blake            11 SBA-SI                 45.78      47.59        
  9 Coziahr, Will D           12 SBA-SI                 45.80      49.53        
 10 Julian, Garren G          11 SBA-SI                 45.80      49.95        
 
Event 76  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:40.70  A
        1:49.80  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Polidori, Leo L           10 RSD-SI               1:37.25    1:29.68 A      
       39.19  1:29.68                                                      
B - Division  
  1 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               1:49.80    2:00.35        
       53.59  2:00.35                                                      
 -- Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI               1:49.12         DQ        
       46.26       DQ                                                      
 
Event 78  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:28.10  A
        1:36.10  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Carsten, Ian D            12 PAC-SI               1:15.38    1:10.49 A      
       32.39  1:10.49                                                      
  2 Fraley, Yuto N            11 WSST-SI              1:16.81    1:18.00 A      
       37.08  1:18.00                                                      
  3 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               1:17.54    1:18.70 A      
       37.48  1:18.70                                                      
  4 Kim, Kyle                 11 UNAT-CA              1:15.08    1:20.74 A      
       36.28  1:20.74                                                      
  5 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI               1:17.35    1:21.16 A      
       36.41  1:21.16                                                      
B - Division  
  1 Lucio Valenzo, Nano J     12 SBA-SI               1:36.10    1:24.18 A      
       39.35  1:24.18                                                      
  2 Krebs, Reid N             11 WSST-SI              1:30.94    1:33.88 B      
  3 Pyka, Nolan J             11 RSD-SI               1:36.10    1:43.32        
 
Event 80  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:31.20  A
        3:50.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Estrada, Pablo S          10 SBA-SI               2:52.95    2:56.33 A      
              1:25.27  2:56.33                                             
  2 Feng, Max                 10 PAC-SI               3:17.97    3:14.19 A      
       43.00  1:33.85  2:32.76  3:14.19                                    
  3 Yang, Vincent             10 SBA-SI               3:18.06    3:15.59 A      
       45.49  1:37.02  2:33.68  3:15.59                                    
  4 Ongteco, Ethan S          10 SBA-SI               3:17.18    3:15.77 A      
              1:40.55  2:37.94  3:15.77                                    
  5 Quinones, Oliver           7 RSD-SI               3:22.68    3:21.82 A      
       46.60  1:35.15  2:39.85  3:21.82                                    
  6 Camarillo Moran, Mateo     7 SBA-SI               3:30.49    3:37.29 B      
              1:44.43  2:49.95  3:37.29                                    
B - Division  
  1 Polidori, Leo L           10 RSD-SI               3:50.40    3:22.01 A      
              1:30.69  2:35.91  3:22.01                                    
  2 Ebert, Alan                8 SBA-SI               3:31.66    3:23.31 A      
       47.77  1:38.90  2:40.70  3:23.31                                    
  3 Mullica, Langdon J         8 UNAT-SI              3:35.49    3:29.30 A      
              1:43.67  2:45.53  3:29.30                                    
  4 Wang, Aaron Y              8 PAC-SI               3:32.90    3:33.64 B      
              1:43.22  3:33.64                                             
  5 Cabrera, Nicky            10 SBA-SI               3:49.03    3:33.87 B      
       47.09  1:44.28  2:47.83  3:33.87                                    
  6 Dugas, Jona Y             10 RSD-SI               3:33.75    3:38.43 B      
       54.22  1:55.65  3:38.43                                             
  7 Flores Hidalgo, Eduardo   10 SBA-SI               3:48.00    3:44.97 B      
       46.14  1:43.50  3:44.97                                             
 
Event 82  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:08.20  A
        3:25.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Cong, Jonathan            11 PAC-SI               2:45.13    2:47.86 A      
       37.21  1:19.82  2:10.43  2:47.86                                    
  2 Fraley, Yuto N            11 WSST-SI              2:48.80    2:48.47 A      
       38.59  1:25.55  2:15.29  2:48.47                                    
  3 Tran, Jaeden T            11 RSD-SI               2:50.54    2:59.38 A      
       36.72  1:26.45  2:18.73  2:59.38                                    
  4 Carstairs, Ian D          12 RSD-SI               3:02.44    3:01.74 A      
       40.88  1:28.35  2:23.36  3:01.74                                    
  5 Wang, Kevin X             12 PAC-SI               3:05.43    3:03.67 A      
       41.80  1:28.85  2:22.54  3:03.67                                    
 -- Telfer, Trey J            11 RSD-SI               3:07.43         DQ        
       44.88  1:33.03  2:30.15       DQ                                    
B - Division  
  1 Martinez, Edgar           11 SBA-SI               3:10.06    3:12.12 B      
              1:33.63  3:12.12                                             
  2 Cucak, Aleksandar         12 SSD-SI               3:12.83    3:12.24 B      
       43.58  1:32.44  2:31.92  3:12.24                                    
  3 Lyon, Nathan C            12 RSD-SI               3:15.31    3:14.72 B      
       43.37  1:32.81  2:33.44  3:14.72                                    
  4 Krebs, Reid N             11 WSST-SI              3:24.81    3:20.01 B      
     2:34.40  3:20.01                                                      
 -- Purcell, Ezra S           11 UNAT-SI              3:24.50         DQ        
              1:44.08  2:35.27       DQ                                    
 
Event 84  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:07.90  A
        1:14.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Morris, Mason P           14 RSD-SI                 58.16      57.81 A      
       27.80    57.81                                                      
  2 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI                 58.39      58.25 A      
       27.83    58.25                                                      
  3 Fraley, Kyto K            14 WSST-SI              1:01.10      59.73 A      
       28.96    59.73                                                      
  4 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI                 57.82    1:00.47 A      
       28.82  1:00.47                                                      
  5 Wong, Kyle R              13 RSD-SI                 58.68    1:01.03 A      
       29.11  1:01.03                                                      
  6 Loy, Lukas S              14 RSD-SI               1:00.46    1:01.10 A      
       29.41  1:01.10                                                      
  7 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI               1:04.48    1:02.17 A      
       29.58  1:02.17                                                      
  8 Simpson, Aidan A          14 ICAC-SI              1:00.13    1:02.20 A      
       30.16  1:02.20                                                      
  9 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              1:04.35    1:02.38 A      
       29.81  1:02.38                                                      
 10 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               1:01.61    1:02.40 A      
       29.89  1:02.40                                                      
 11 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI               1:01.36    1:02.49 A      
       30.04  1:02.49                                                      
 12 Hellickson, Austin S      14 RSD-SI               1:03.69    1:02.67 A      
       30.36  1:02.67                                                      
 13 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              1:03.73    1:02.89 A      
       30.16  1:02.89                                                      
 14 Fahr, BJ J                14 RSD-SI               1:01.11    1:03.05 A      
       30.41  1:03.05                                                      
 15 Shields, Grant B          14 RSD-SI               1:02.06    1:03.49 A      
       30.60  1:03.49                                                      
 16 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               1:04.75    1:04.10 A      
       31.62  1:04.10                                                      
 17 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI               1:03.25    1:04.57 A      
       31.16  1:04.57                                                      
 18 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              1:05.10    1:04.77 A      
       30.98  1:04.77                                                      
 19 Rubio, Fede               14 SBA-SI               1:04.08    1:04.78 A      
       30.84  1:04.78                                                      
 20 Natale, Christian D       14 RSD-SI               1:05.01    1:04.95 A      
       30.70  1:04.95                                                      
 21 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI              1:02.65    1:05.40 A      
       31.35  1:05.40                                                      
 22 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               1:04.65    1:05.44 A      
       31.50  1:05.44                                                      
 23 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               1:04.70    1:05.50 A      
       31.11  1:05.50                                                      
 24 Jenov, George A           14 ICAC-SI              1:02.59    1:05.64 A      
       31.43  1:05.64                                                      
 25 Jayant, Anish             13 RSD-SI               1:05.82    1:05.90 A      
       31.56  1:05.90                                                      
 26 Le, Dylan Q               13 SSD-SI               1:07.07    1:06.05 A      
       32.15  1:06.05                                                      
 27 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              1:04.36    1:06.31 A      
       31.64  1:06.31                                                      
 28 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               1:07.63    1:06.83 A      
       32.46  1:06.83                                                      
 29 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               1:05.79    1:06.93 A      
       32.27  1:06.93                                                      
 30 Sway, Colin M             13 RSD-SI               1:07.01    1:07.36 A      
       32.37  1:07.36                                                      
 31 Downes, Nathan E          13 CSA-SI               1:07.41    1:08.49 B      
       32.41  1:08.49                                                      
B - Division  
  1 Sanchez, David T          14 RSD-SI               1:08.02    1:03.91 A      
       30.90  1:03.91                                                      
  2 Ong, Julian               13 MEYR-SI              1:08.18    1:06.91 A      
       32.23  1:06.91                                                      
  3 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               1:08.98    1:08.49 B      
       33.31  1:08.49                                                      
  4 Kansagara, Eshaan G       14 SSD-SI               1:13.99    1:09.31 B      
       32.92  1:09.31                                                      
  5 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               1:12.17    1:12.61 B      
       35.17  1:12.61                                                      
  6 Chen, Alec G              14 SSD-SI               1:08.72    1:12.96 B      
       34.44  1:12.96                                                      
  7 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               1:14.00    1:13.04 B      
       35.26  1:13.04                                                      
  8 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               1:12.00    1:14.10        
       34.49  1:14.10                                                      
  9 Ambrogelly, Leo L         13 MEYR-SI              1:14.00    1:15.27        
 10 Lorey, Michael D          13 SBA-SI               1:14.00    1:18.95        
       35.59  1:18.95                                                      
 11 Yao, Gilbert Z            13 SSD-SI               1:13.99    1:24.94        
 
Event 86  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:04.50  A
        1:10.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Marxer, Lukas E           17 PAC-SI                 54.36      56.93 A      
       27.63    56.93                                                      
  2 Lynn, Adam S              17 WSST-SI                55.90      57.07 A      
       27.24    57.07                                                      
  3 Berman, Jeremy M          16 UNAT-SI                55.82      57.15 A      
       27.38    57.15                                                      
  4 Dietze, Pierce A          16 WSST-SI                55.06      57.76 A      
       27.45    57.76                                                      
  5 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI                59.21      58.83 A      
       28.54    58.83                                                      
  6 Gomez, Samuel             15 SBA-SI                 58.22      59.25 A      
       28.63    59.25                                                      
  7 Erickson, Cade L          17 SBA-SI               1:01.18    1:00.34 A      
       28.89  1:00.34                                                      
  8 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI                 58.44    1:00.62 A      
       28.90  1:00.62                                                      
  8 Fahr, Jimmy P             17 RSD-SI                 58.27    1:00.62 A      
       28.97  1:00.62                                                      
 10 Peterson IV, George J     17 RSD-SI                 58.08    1:01.67 A      
       29.29  1:01.67                                                      
 11 Sebree, Sean T            16 SBA-SI               1:00.43    1:01.73 A      
       28.85  1:01.73                                                      
 12 Pozdnyakov, Phil V        15 RSD-SI                 57.79    1:01.99 A      
       25.91  1:01.99                                                      
 13 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               1:04.10    1:02.44 A      
       29.91  1:02.44                                                      
 14 Blanchard, Zachary R      17 PAC-SI               1:02.31    1:02.61 A      
       29.91  1:02.61                                                      
 15 Wheeler, Joey J           17 ICAC-SI              1:01.08    1:03.11 A      
       30.35  1:03.11                                                      
 16 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               1:03.42    1:03.35 A      
       30.01  1:03.35                                                      
 17 Cederstav, Erik A         17 RSD-SI                 59.77    1:03.75 A      
       29.76  1:03.75                                                      
 18 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              1:03.74    1:04.00 A      
       30.92  1:04.00                                                      
 19 Orr, Max A                15 RSD-SI               1:02.66    1:04.60 B      
       30.19  1:04.60                                                      
B - Division  
  1 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              1:04.93    1:03.52 A      
       30.48  1:03.52                                                      
  2 Yeager, Billy             17 SSD-SI               1:06.03    1:04.80 B      
       29.73  1:04.80                                                      
  3 Abdubek, Tim              15 SSD-SI               1:09.99    1:05.38 B      
       30.10  1:05.38                                                      
  4 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               1:05.25    1:05.46 B      
       30.71  1:05.46                                                      
  5 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              1:06.12    1:07.13 B      
       31.84  1:07.13                                                      
  6 Shang, Jason              15 RSD-SI               1:09.87    1:10.70        
       32.93  1:10.70                                                      
 
Event 88  Boys 11-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:15.20  A
        3:33.00  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dugas, Yuma L             14 RSD-SI               2:43.13    2:40.36 A      
       36.29  1:17.43  1:59.33  2:40.36                                    
  2 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI               2:50.00    2:51.05 A      
       40.37  1:23.47  2:51.05                                             
  3 Fraley, Kyto K            14 WSST-SI              2:52.42    2:56.33 A      
       41.52  1:25.62  2:11.57  2:56.33                                    
  4 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI               2:49.06    2:56.98 A      
       40.31  1:25.91  2:56.98                                             
  5 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI               2:57.52    2:57.02 A      
       40.15  1:25.51  2:11.73  2:57.02                                    
  6 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              2:47.81    2:58.76 A      
       39.65  1:24.41  2:10.93  2:58.76                                    
  7 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI               3:00.00    3:00.31 A      
       41.96  1:28.55  2:15.26  3:00.31                                    
  8 Jenov, George A           14 ICAC-SI              3:00.97    3:00.93 A      
              1:28.35  2:15.28  3:00.93                                    
  9 Chen, Alec G              14 SSD-SI               2:55.87    3:03.93 A      
       42.55  1:28.52  2:17.83  3:03.93                                    
 10 Cornick, Michael L        14 RSD-SI               2:59.60    3:06.68 A      
       42.79  1:30.68  2:20.59  3:06.68                                    
 11 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI               3:14.08    3:10.91 A      
       43.46  1:33.70  2:23.29  3:10.91                                    
 12 Koyama, Masato            12 RSD-SI               3:10.96    3:12.30 A      
              1:33.88  3:12.30                                             
 13 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               3:11.30    3:13.39 A      
       45.05  1:34.11  2:24.69  3:13.39                                    
B - Division  
  1 Rubio, Fede               14 SBA-SI               3:15.39    3:15.38 B      
       44.57  1:33.60  2:25.38  3:15.38                                    
  2 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               3:16.97    3:19.37 B      
       46.60  1:38.37  2:29.34  3:19.37                                    
  3 Hughes, Colby             13 SBA-SI               3:33.00    3:33.29        
       48.49  1:42.07  2:36.05  3:33.29                                    
  4 Telfer, Trey J            11 RSD-SI               3:33.00    3:35.99        
       51.11  1:47.04  3:35.99                                             
  5 Yao, Gilbert Z            13 SSD-SI               3:32.99    3:36.16        
       48.57  1:45.79  2:40.94  3:36.16                                    
  6 Wang, Arthur Z            11 RSD-SI               3:33.00    3:36.43        
              1:45.43  2:41.27  3:36.43                                    
 -- Kansagara, Eshaan G       14 SSD-SI               3:32.99         DQ        
       49.24  1:44.04  2:39.85       DQ                                    
 
Event 90  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:03.70  A
        3:20.40  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI               2:39.01    2:51.81 A      
       39.95  1:23.54  2:08.48  2:51.81                                    
  2 Sebree, Sean T            16 SBA-SI               2:47.52    3:00.87 A      
       40.46  1:25.76  2:13.83  3:00.87                                    
  3 Gomez, Samuel             15 SBA-SI               2:59.50    3:06.97 B      
       41.30  1:28.07  3:06.97                                             
  4 Fahr, Jimmy P             17 RSD-SI               2:54.00    3:08.84 B      
       43.71  1:32.41  2:21.06  3:08.84                                    
B - Division  
  1 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              3:09.67    3:12.34 B      
       45.62  1:33.13  3:12.34                                             
 
Event 92  Boys 11-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:53.30  A
        3:09.20  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Park, Thomas              13 PAC-SI               2:27.49    2:30.01 A      
       36.50  1:14.12  1:52.24  2:30.01                                    
  2 Hellickson, Austin S      14 RSD-SI               2:28.00    2:32.44 A      
       37.02  1:16.16  1:54.95  2:32.44                                    
  3 Loy, Lukas S              14 RSD-SI               2:31.24    2:33.59 A      
       36.71  1:15.98  1:55.02  2:33.59                                    
  4 Sanchez, David T          14 RSD-SI               2:25.00    2:34.75 A      
       35.96  1:15.89  1:55.80  2:34.75                                    
  5 Simpson, Aidan A          14 ICAC-SI              2:43.10    2:37.23 A      
       38.65  1:18.46  1:59.07  2:37.23                                    
  6 Wong, Kyle R              13 RSD-SI               2:45.34    2:38.75 A      
       37.45  1:18.07  1:58.28  2:38.75                                    
  7 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               2:52.00    2:41.49 A      
       37.62  1:18.78  2:00.74  2:41.49                                    
  8 Loveman, Matai E          12 RSD-SI               2:45.00    2:42.31 A      
       37.76  1:19.67  2:03.30  2:42.31                                    
  9 Hughes, Colby             13 SBA-SI               2:41.28    2:42.90 A      
       38.45  1:19.80  2:01.95  2:42.90                                    
 10 Le, Dylan Q               13 SSD-SI               2:47.62    2:44.10 A      
       38.53  1:21.49  2:03.59  2:44.10                                    
 11 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              2:36.19    2:44.25 A      
       38.10  1:18.55  2:44.25                                             
 12 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              2:49.47    2:45.26 A      
       40.19  1:22.01  2:04.37  2:45.26                                    
 13 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:48.08    2:45.43 A      
       39.90  1:22.65  2:05.54  2:45.43                                    
 14 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               2:44.78    2:46.07 A      
       39.86  1:21.97  2:04.24  2:46.07                                    
 15 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               2:49.34    2:47.97 A      
       40.24  1:22.87  2:05.46  2:47.97                                    
B - Division  
  1 Ong, Julian               13 MEYR-SI              2:55.80    2:42.22 A      
       38.69  1:20.08  2:01.35  2:42.22                                    
  2 Brunia, Kevin J           14 MEYR-SI              2:54.06    2:48.68 A      
       38.74  1:22.55  2:06.45  2:48.68                                    
  3 Cho, Ethan C              13 RSD-SI               2:56.55    2:53.26 A      
       41.70  1:25.48  2:53.26                                             
  4 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               3:00.00    2:54.57 B      
       40.63  1:25.89  2:11.63  2:54.57                                    
  5 Kansagara, Eshaan G       14 SSD-SI               3:08.99    2:58.88 B      
       42.09  2:58.88                                                      
 
Event 94  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:45.50  A
        3:00.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Lee, Jabez J              15 ICAC-SI              2:28.79    2:21.37 A      
       33.84  1:08.80  1:45.12  2:21.37                                    
  2 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              2:35.55    2:30.56 A      
       35.40  1:13.70  1:51.91  2:30.56                                    
  3 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              2:37.57    2:33.90 A      
       36.49  1:16.71  2:33.90                                             
  4 Pozdnyakov, Phil V        15 RSD-SI               2:24.65    2:36.24 A      
       29.95  1:02.17  1:50.21  2:36.24                                    
  5 Kilroy, Matthew J         15 RSD-SI               2:33.74    2:36.57 A      
       36.48  1:16.88  1:57.21  2:36.57                                    
  6 Wheeler, Joey J           17 ICAC-SI              2:32.50    2:37.54 A      
       37.13  1:17.50  1:57.66  2:37.54                                    
B - Division  
  1 Camarillo, Emilio         15 SBA-SI               3:00.70    2:30.74 A      
       35.41  1:13.76  1:53.05  2:30.74                                    
  2 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              2:49.78    2:50.80 B      
       40.55  1:24.37  2:09.02  2:50.80                                    
  3 Shang, Jason              15 RSD-SI               2:52.85    2:52.21 B      
       40.27  1:24.52  2:09.44  2:52.21                                    
 
Event 96  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:16.70  A
        1:23.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI               1:08.55    1:02.63 A      
       29.54  1:02.63                                                      
  2 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI               1:05.96    1:04.85 A      
       30.67  1:04.85                                                      
  3 Fraley, Kyto K            14 WSST-SI              1:06.37    1:06.29 A      
       31.33  1:06.29                                                      
  4 Hellickson, Austin S      14 RSD-SI               1:11.88    1:09.00 A      
       32.18  1:09.00                                                      
  5 Shields, Grant B          14 RSD-SI               1:08.30    1:09.16 A      
  6 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              1:15.00    1:09.76 A      
       33.56  1:09.76                                                      
  7 Le, Dylan Q               13 SSD-SI               1:11.06    1:09.86 A      
       32.53  1:09.86                                                      
  8 Park, Thomas              13 PAC-SI               1:08.98    1:10.35 A      
       32.52  1:10.35                                                      
  9 Villalva, Eli             13 RAST-BD              1:07.00    1:11.44 A      
       32.66  1:11.44                                                      
 10 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI               1:09.00    1:11.95 A      
       33.14  1:11.95                                                      
 11 Hughes, Colby             13 SBA-SI               1:11.73    1:11.99 A      
       34.18  1:11.99                                                      
 12 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               1:10.93    1:12.27 A      
       33.23  1:12.27                                                      
 13 Jayant, Anish             13 RSD-SI               1:15.95    1:13.09 A      
       35.55  1:13.09                                                      
 14 Sway, Colin M             13 RSD-SI               1:14.74    1:13.46 A      
 15 Sanchez, David T          14 RSD-SI               1:13.76    1:14.00 A      
       34.06  1:14.00                                                      
 16 Ong, Julian               13 MEYR-SI              1:16.21    1:15.97 A      
       34.90  1:15.97                                                      
B - Division  
  1 Fahr, BJ J                14 RSD-SI               1:17.08    1:11.60 A      
       34.04  1:11.60                                                      
  2 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               1:21.90    1:20.06 B      
       36.88  1:20.06                                                      
  3 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              1:21.48    1:24.68        
  4 Ambrogelly, Leo L         13 MEYR-SI              1:23.60    1:33.45        
       39.69  1:33.45                                                      
 
Event 98  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.90  A
        1:20.60  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Pozdnyakov, Phil V        15 RSD-SI               1:02.58    1:00.84 A      
       28.10  1:00.84                                                      
  2 Marxer, Lukas E           17 PAC-SI                 59.23    1:04.14 A      
       30.37  1:04.14                                                      
  2 Washabaugh, Seth          16 SBA-SI               1:05.43    1:04.14 A      
       29.94  1:04.14                                                      
  4 Cheng, Preston W          15 MEYR-SI              1:06.21    1:05.32 A      
       30.24  1:05.32                                                      
  5 Alvidrez, Matt            17 SSD-SI               1:06.84    1:06.77 A      
  6 Rascon, Esteban           15 SBA-SI               1:06.49    1:06.89 A      
       31.63  1:06.89                                                      
  7 Camarillo, Emilio         15 SBA-SI               1:09.65    1:07.22 A      
       31.34  1:07.22                                                      
  8 Berman, Jeremy M          16 UNAT-SI              1:07.87    1:07.83 A      
       32.25  1:07.83                                                      
  9 Zeger, Kai U              15 SSD-SI               1:09.29    1:08.10 A      
       32.48  1:08.10                                                      
 10 Yeager, Billy             17 SSD-SI               1:12.73    1:09.61 A      
 11 Gomez, Samuel             15 SBA-SI               1:08.99    1:09.65 A      
       32.67  1:09.65                                                      
 12 Lee, Jabez J              15 ICAC-SI              1:10.22    1:10.23 A      
       33.90  1:10.23                                                      
 13 Blanchard, Zachary R      17 PAC-SI               1:09.38    1:13.11 A      
       34.57  1:13.11                                                      
 14 Fahr, Jimmy P             17 RSD-SI               1:07.39    1:14.38 B      
       33.50  1:14.38                                                      
 -- Orr, Max A                15 RSD-SI               1:13.50        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Wheeler, Joey J           17 ICAC-SI              1:14.90    1:13.05 A      
       33.21  1:13.05                                                      
  2 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               1:15.00    1:13.10 A      
       33.78  1:13.10                                                      
  3 Abdubek, Tim              15 SSD-SI               1:19.99    1:14.11 B      
       33.98  1:14.11                                                      
  4 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              1:18.41    1:14.60 B      
       34.98  1:14.60                                                      
  5 Shang, Jason              15 RSD-SI               1:20.56    1:19.05 B      
       35.14  1:19.05                                                      
 
Event 100  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:49.00  A
        3:04.30  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Dugas, Yuma L             14 RSD-SI               2:18.03    2:17.83 A      
       28.43  1:05.57  1:47.50  2:17.83                                    
  2 Munoz Renteria, Carlos A  14 RSD-SI               2:29.65    2:19.57 A      
       29.90  1:05.40  1:48.07  2:19.57                                    
  3 Morris, Mason P           14 RSD-SI               2:21.24    2:22.30 A      
       29.81  1:06.86  1:50.51  2:22.30                                    
  4 Fraley, Kyto K            14 WSST-SI              2:27.43    2:29.29 A      
       31.11  1:11.32  1:56.09  2:29.29                                    
  5 Loy, Lukas S              14 RSD-SI               2:34.83    2:32.22 A      
       33.39  1:13.15  1:58.70  2:32.22                                    
  6 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI               2:32.97    2:33.61 A      
       32.45  1:12.30  1:59.45  2:33.61                                    
  7 Flaherty, Zach R          13 SBA-SI               2:40.86    2:36.69 A      
       32.26  1:14.42  2:00.44  2:36.69                                    
  8 Andrews lll, Robbie G     14 RSD-SI               2:30.33    2:36.82 A      
       32.31  1:15.95  2:01.87  2:36.82                                    
  9 McCabe, Porter J          14 SSD-SI               2:33.97    2:37.21 A      
       32.87  1:15.85  2:01.28  2:37.21                                    
 10 Ahooja, Ajay V            14 MEYR-SI              2:37.82    2:38.04 A      
       33.63  1:16.25  2:38.04                                             
 11 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI              2:42.25    2:38.22 A      
       34.50  1:15.33  2:02.62  2:38.22                                    
 12 Fahr, BJ J                14 RSD-SI               2:36.13    2:38.99 A      
       35.45  1:15.42  2:04.04  2:38.99                                    
 13 Villalva, Eli             13 RAST-BD              2:41.24    2:39.68 A      
       34.39  1:15.52  2:06.23  2:39.68                                    
 14 Le, Dylan Q               13 SSD-SI               2:40.19    2:39.71 A      
              1:13.76  2:02.67  2:39.71                                    
 15 Ong, Joe                  14 MEYR-SI              2:30.69    2:41.36 A      
       35.33  1:18.12  2:41.36                                             
 16 McGarry, Sean H           13 ICAC-SI              2:40.31    2:42.57 A      
       33.24  1:16.52  2:42.57                                             
 17 Benjamin, Aiden K         13 RSD-SI               2:39.73    2:43.02 A      
       36.73  1:18.26  2:06.97  2:43.02                                    
 18 Jenov, George A           14 ICAC-SI              2:38.94    2:43.24 A      
       34.37  1:21.12  2:08.19  2:43.24                                    
 19 Natale, Christian D       14 RSD-SI               2:48.22    2:45.97 A      
       37.04  1:17.47  2:09.59  2:45.97                                    
 20 Ong, Julian               13 MEYR-SI              2:44.78    2:47.34 A      
       35.82  1:19.78  2:09.50  2:47.34                                    
 -- Cornick, Michael L        14 RSD-SI               2:39.53        DFS        
      Declared false start - Misc
B - Division  
  1 Gonzalez, Antoni S        14 RSD-SI               2:50.00    2:40.81 A      
              1:14.96  2:04.15  2:40.81                                    
  2 Shields, Grant B          14 RSD-SI               2:55.18    2:44.03 A      
       34.80  1:17.26  2:44.03                                             
  3 MacNeil - Conlin, Spence  13 RSD-SI               2:49.37    2:47.15 A      
              1:21.53  2:47.15                                             
  4 Hernandez, Samuel         13 SBA-SI               2:49.60    2:47.95 A      
       38.09  1:22.24  2:13.34  2:47.95                                    
  5 Cosgrove, Ian H           14 RSD-SI               2:52.89    2:52.45 B      
       39.18  1:24.63  2:15.88  2:52.45                                    
  6 Sebree, Shane W           13 SBA-SI               3:04.30    2:54.24 B      
              1:24.53  2:17.35  2:54.24                                    
  7 Chauvapun, Xavier         13 PAC-SI               3:02.88    2:56.15 B      
       37.94  1:26.02  2:17.82  2:56.15                                    
  8 Purcell, Ethan A          13 UNAT-SI              2:51.06    2:58.18 B      
       38.75  1:23.76  2:20.90  2:58.18                                    
  9 Telfer, Corey D           14 RSD-SI               2:59.99    3:05.67        
              1:26.76  3:05.67                                             
 -- Chen, Alec G              14 SSD-SI               2:51.70         DQ        
      Alternating Kick - fly
       40.17  1:27.12  2:14.64       DQ                                    
 
Event 102  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:41.00  A
        2:55.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Pozdnyakov, Phil V        15 RSD-SI               2:21.34    2:22.48 A      
       28.68  1:05.91  1:48.64  2:22.48                                    
  2 Dietze, Pierce A          16 WSST-SI              2:27.37    2:27.42 A      
       29.07  1:07.52  1:55.18  2:27.42                                    
  3 Berman, Jeremy M          16 UNAT-SI              2:27.93    2:32.48 A      
       30.94  1:13.07  1:58.50  2:32.48                                    
  4 Sebree, Sean T            16 SBA-SI               2:32.61    2:37.45 A      
       32.67  1:14.61  2:02.32  2:37.45                                    
  5 Jin, Lei                  15 ICAC-SI              2:39.29    2:39.08 A      
       35.07  1:14.93  2:03.27  2:39.08                                    
  6 Yeager, Billy             17 SSD-SI               2:40.99    2:41.91 B      
       32.43  1:13.60  2:04.60  2:41.91                                    
  7 Cederstav, Erik A         17 RSD-SI               2:33.68    2:42.29 B      
       34.65  1:19.11  2:42.29                                             
 -- Orr, Max A                15 RSD-SI               2:36.57        DFS        
      Declared false start - Misc
B - Division  
  1 Zeger, Kai U              15 SSD-SI               2:41.23    2:35.51 A      
       33.88  1:15.96  1:58.63  2:35.51                                    
  2 Boyd, Jacob R             15 ICAC-SI              2:43.12    2:38.41 A      
       34.55  1:14.25  2:04.13  2:38.41                                    
  3 Prestrelski, Stefan       15 PAC-SI               2:46.82    2:40.13 A      
       34.33  1:17.96  2:04.73  2:40.13                                    
  4 Jimenez, Adrian S         15 WSST-SI              2:52.76    2:49.96 B      
       36.73  1:23.80  2:12.20  2:49.96                                    
 
Event 104  Boys 11 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       20:57.40  A
       22:51.70  B
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Schalge Jr, Troy D        14 SBA-SI              18:30.84   18:18.11 A      
       32.76  1:08.95  1:44.95  2:21.61  2:57.90  3:35.05  4:10.88  4:47.65
     5:23.85  6:00.52  6:37.56  7:14.57  7:51.14  8:28.64  9:05.53  9:42.58
    10:19.44 10:56.59 11:33.62 12:10.98 12:48.20 13:25.19 14:02.90 14:40.38
    15:17.78 15:54.64 16:31.39 17:08.03 17:43.65 18:18.11                  
  2 Wheeler, Joey J           17 ICAC-SI             19:00.00   18:23.52 A      
       32.54  1:08.98  1:46.33  2:23.62  3:01.03  3:38.53  4:15.53  4:53.45
     5:31.20  6:08.94  6:46.07  7:23.55  8:00.55  8:37.89  9:15.39  9:52.83
    10:29.72 11:07.64 11:44.56 12:22.25 12:59.42 13:36.87 14:12.47 14:50.02
    15:26.41 16:03.43 16:38.93 17:15.18 17:45.90 18:23.52                  
  3 Wenger, Jacque A          13 RSD-SI              20:00.00   18:32.23 A      
       31.55  1:07.10  1:43.62  2:19.98  2:56.83  3:33.60  4:10.27  4:47.43
     5:24.51  6:01.51  6:38.42  7:15.61  7:53.07  8:30.64  9:08.09  9:46.05
    10:23.82 11:01.66 11:39.31 12:17.36 12:54.93 13:32.55 14:09.93 14:47.87
    15:25.31 16:03.23 16:40.74 17:18.69 17:56.16 18:32.23                  
  4 Simpson, Aidan A          14 ICAC-SI             19:00.00   18:50.96 A      
       33.89  1:10.48  1:48.17  2:25.82  3:03.52  3:41.51  4:19.71  4:56.97
     5:35.18  6:13.26  6:51.34  7:29.08  8:07.49  8:46.87  9:25.06 10:03.20
    10:40.96 11:18.83 11:57.09 12:34.81 13:12.23 13:49.92 14:27.95 15:06.33
    15:43.25 16:21.22 16:58.98 17:37.01 18:15.35 18:50.96                  
  5 Paiz, Nathan B            14 ICAC-SI             19:37.41   18:51.66 A      
       34.61  1:11.90  1:49.44  2:27.96  3:06.48  3:45.06  4:23.57  5:01.48
     5:39.64  6:17.72  6:55.94  7:33.83  8:11.58  8:49.21  9:27.11 10:04.91
    10:42.37 11:19.99 11:57.47 12:34.81 13:12.55 13:50.30 14:27.97 15:05.69
    15:43.08 16:21.79 16:59.94 17:38.23 18:16.13 18:51.66                  
  6 Rascon, Esteban           15 SBA-SI              18:43.81   19:04.19 A      
       34.27  1:11.06  1:48.34  2:25.87  3:03.25  3:41.05  4:18.62  4:56.17
     5:34.24  6:12.03  6:50.38  7:28.95  8:07.32  8:45.72  9:23.88 10:02.61
    10:41.14 11:19.49 11:58.48 12:37.34 13:15.75 13:54.23 14:33.13 15:12.24
    15:51.19 16:30.17 17:08.80 17:47.80 18:26.29 19:04.19                  
  7 Jenov, George A           14 ICAC-SI             19:00.00   19:50.43 A      
       32.96  1:10.35  1:48.76  2:27.66  3:06.87  3:45.77  4:25.17  5:05.25
     5:44.56  6:25.11  7:05.09  7:45.67  8:26.35  9:07.07  9:46.85 10:27.67
    11:07.19 11:48.26 12:28.09 13:08.97 13:49.04 14:29.86 15:10.43 15:51.43
    16:31.25 17:12.19 17:51.87 18:32.59 19:50.43                           
  8 Jayant, Anish             13 RSD-SI              20:30.00   19:55.88 A      
       34.39  1:12.71  1:52.18  2:31.28  3:11.22  3:51.49  4:31.45  5:11.68
     5:49.94  6:32.01  7:11.91  7:52.44  8:31.04  9:12.75  9:53.15 10:33.24
    11:13.24 11:54.07 12:34.68 13:15.19 13:55.88 14:35.69 15:16.50 15:57.83
    16:38.23 17:18.35 17:58.39 18:38.44 19:18.55 19:55.88                  
  9 Sway, Colin M             13 RSD-SI              20:30.00   19:57.49 A      
       36.36  1:16.04           2:38.67  3:19.83  4:01.09  4:42.06  5:22.64
     6:02.69  6:43.03  7:23.98  8:04.07  8:44.76  9:25.33 10:04.81 10:44.74
    11:25.49 12:05.34 12:45.56 13:25.31 14:05.76 14:45.23 15:25.36 16:04.96
    16:44.69 17:23.97 18:03.79 18:42.47 19:21.22 19:57.49                  
 10 Duncan, Miles N           13 RSD-SI              20:26.85   20:13.78 A      
       35.18  1:15.34  1:55.68  2:36.68  3:17.47  3:59.07  4:40.11  5:19.92
     6:00.27  6:42.58  7:22.73  8:03.90  8:44.16  9:24.38 10:05.55 10:45.58
    11:25.86 12:06.59 12:46.51 13:26.84 14:07.26 14:48.33 15:28.51 16:10.25
    16:50.95 17:31.56 18:12.51 18:53.87 19:34.71 20:13.78                  
 -- Camarillo, Emilio         15 SBA-SI              18:24.20        DFS        
      Declared false start
B - Division  
  1 Blanchard, Zachary R      17 PAC-SI              21:00.00   19:31.28 A      
       35.66  1:14.19  1:53.14  2:31.15  3:10.46  3:50.94  4:30.47  5:09.98
     5:48.86  6:28.33  7:06.89  7:45.99  8:24.83  9:05.02  9:44.58 10:23.98
    11:02.55 11:41.23 12:20.60 13:00.26 13:39.08 14:18.82 14:57.49 15:37.62
    16:17.18 16:57.16 17:36.01 18:14.86 18:53.31 19:31.28