Licensed to FAST - CA              HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/20/2017 08:44 PM
                2017 SI Senior Classic Time Trials - 2/19/2017                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Curran, Isabelle J        14 CAST-SI              2:26.52    2:22.84  
       31.36  1:07.58  1:51.49  2:22.84                                    
 
Event 2  Men 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alvidrez, Matt D          16 BFST-SI              2:09.12    2:09.64  
       27.53  1:01.92  1:39.45  2:09.64                                    
 
Event 3  Women 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roeber, Courtney S        18 RACE-CO              1:05.10    1:06.33  
       31.10  1:06.33                                                      
  2 Bercutt, Natalie A        13 UCD-SN               1:07.93    1:08.76  
       32.74  1:08.76                                                      
  3 Ramirez, Maya L           13 RAQ-SI               1:17.36    1:17.21  
       35.48  1:17.21                                                      
  4 Davila, Maria P           17 SBA-SI               1:20.54    1:21.27  
       37.70  1:21.27                                                      
 
Event 4  Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Michael S            18 CROW-PC                59.40    1:00.69  
       28.14  1:00.69                                                      
  2 Correia, Tristan K        16 HSA-SI               1:04.91    1:03.50  
       30.32  1:03.50                                                      
  3 Schoffer, Enzio L         17 SSS-PC               1:09.48    1:08.58  
       32.18  1:08.58                                                      
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nemeth, Anna R            14 DA-CA                  26.20      25.80  
  2 Acosta, Llama R           15 IVDA-SI                26.00      26.57  
  3 Cervantes, Mayra A        16 IVDA-SI                26.52      27.29  
  4 Friedrich, Victoria M     17 SMSC-CA                27.90      27.49  
  5 Roan, Genna M             16 SSS-PC                 26.98      27.52  
  6 Gonzales, Natalia L       13 IVDA-SI                27.02      28.23  
  7 Bonzell, Kelsey           17 SSS-PC                 29.99      28.80  
  8 Gagnon, Anya G            11 SSS-PC                 28.93      29.17  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Isaac T         17 UN-SI                  22.71      22.82  
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Junior, Kiana J           19 RACE-CO                59.31      59.98  
       28.99    59.98                                                      
  2 Davila, Pia P             14 SBA-SI               1:02.69    1:01.30  
       29.88  1:01.30                                                      
  3 Lundgren, Elisabeth A     16 SBA-SI               1:02.35    1:01.89  
       30.12  1:01.89                                                      
  4 Winter, Reyna B           12 CAST-SI              1:13.50    1:15.10  
       36.82  1:15.10                                                      
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguimatang, Ezra          15 SBA-SI                 56.79      57.01  
       27.22    57.01                                                      
  2 Zhang, Edward D           15 PAC-SI                 58.06      57.45  
       28.39    57.45                                                      
 
Event 11  Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santala, Kate G           15 DA-CA                2:00.60    1:59.46  
       27.58    57.77  1:28.88  1:59.46                                    
  2 Aoun, Myriam              14 PASA-PC              2:15.00    2:10.78  
       30.86  1:04.20  1:37.70  2:10.78                                    
 
Event 12  Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hail, Garrett A           17 SBA-SI               1:46.48    1:47.82  
       24.23    50.73  1:18.82  1:47.82                                    
  2 Ritter, Jacob A           16 IVDA-SI              1:52.86    1:51.11  
       25.47    53.41  1:22.55  1:51.11                                    
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnston, Shelby D        15 CAST-SI              1:00.75    1:01.51  
       28.15  1:01.51                                                      
  2 Cervantes, Jessica A      14 IVDA-SI              1:04.45    1:03.56  
       29.86  1:03.56                                                      
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bohbot-Dridi, Yannick     17 PASA-PC                56.32      56.66  
       26.26    56.66                                                      
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Aiden E            14 SMSC-CA              1:00.00    1:00.77  
       29.33  1:00.77                                                      
  2 Shields, Taylor B         13 RAQ-SI                    NT    1:01.19  
       29.47  1:01.19                                                      
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Tanner S           16 DA-CA                  49.60      48.93  
       23.59    48.93                                                      
  2 Hail, Garrett A           17 SBA-SI                 48.98      58.45  
       27.24    58.45                                                      
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suehiro, Alex N           17 CROW-PC              2:15.00    2:09.62  
       29.17  1:01.59  1:35.16  2:09.62